Het zomersch festijn THOLEN. Kort Zeeirwsch Nieuws. LANDBOUW. BEURS- EN WISSELKOERSEN. KUNST EN WETENSCHAP. SPORT. ONDERWIJS. WEER EN WIND. Verwachting tot Morgenavond s Hoog- en Laagwater te Vlissingen. GEMENGD NIEUWS. BEURSTHERMOMETER. Dl Deze wijziging wordt aangebracht terwijl daarna de legesverordening wordt aan gevuld met een heffingsbedrag voor ventvergunningen loopende van 0.50 per dag tot 4 per jaar. De wijziging der Politieverordening werd met alge- meene stemmen aangenomen, die van de Legesverordening met den stem van den heer Geldof tegen, die meende dat men met deze heffing den protectionis- tischen kant opgaat, wat hij ongewenscht acht. B. en W. stelden voor een subsidie van 7.50 toe te kennen voor de in Augustus te houden ringrijderij. De heer de Pagter verklaarde zich daartegen, niet alleen om princi- pieele reden, maar ook, omdat hij meen de, dat in dezen tijd, waarin zooveel ook door de gemeente moet worden ge holpen een dergelijke feestviering niet mocht worden gesteund, waartegenover de Voorzitter opmerkte dat deze ringrijderij voornamelijk wordt gegeven voor de badgasten. Het voorstel van B. en W. werd daar na met 4 tegen 1 stem, die van den heer de Pagter aangenomen. Na eenige discussie werd besloten onderhandelingen aan te knoopen met den eigenaar van een terrein over aan koop van grond voor een voetbalveld. Op voorstel van den heer E 1 o u t werd in de Verordening van de vrijwil lige brandweer nog een bepaling opge nomen waarbij het aantal oefeningen dier Brandweer op ten minsten 2 per jaar werd bepaald en voorgeschreven werd dat tot het bijwonen dezer oefe ningen B. en W. en den Raad zullen worden uitgenoodigd. ZUID-BEVELAND. j,'$ Schip gezonken. V.D. meldt ons: WEMELDINGE. Het schip de Vier Gebroeders, schipper C. N., geladen met schelpen is aan den hoek van Ouwer- kerk nabij Zierikzee gezonken. Aan boord bevonden zich zes personen, die in een roeiboot konden gaan. Zij zijn door de „Dorus Rijkers" van Smits Bergings bedrijf aan boord genomen en te Wemel- dinge aan wal gebracht. De Vier Gebroe ders zit volgens een peiling ftp onge veer 30 m diepte. WOLPHAARTSDIJK. Alhier is op gericht een vereeniging van neringdoen den, Als bestuursleden werden gekozen de heeren N. Molhoek, voorzitter; G. van de Kreeke, v.-v.; M. Tramper, secre taris; A. van Loo, penningmeester; J. Sinke; P. van Strien en L. Valkier, le den. c' KAPELLE. Tijdens het korte maar hevig onweder dat zich gisterenavond ook boven Kapelle ontlastte sloeg de bliksem tot tweemaal toe in den toren, echter zonder brand te veroorzaken. SCHOUWEN-DUIVELAND. BURGH. Woensdag j.l. kwam de ge meenteraad in voltallige vergadering bijeen. Besloten wordt om ad- haesie te betuigen aan het adres van de Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor de Zeeuwsche Eilanden aan de Tweede Kamer inzake de inkrimping der postbestellingen. Een crediet wordt toegestaan voor het aanbrengen van reddingsmiddelen op hej bacfgedeelte van het strand te '.Westenschouwen, zulks in samenwerking met het gemeen tebestuur van Haamstede en het plaat sen van borden voor éénrichtingsver keer van en naar Westenschouwen. In verband met de 21 vrije dagen als be doeld in de Winkelsluitingswet, wordt besloten den dag van het bekende Stra- feest en den verjaardag van H. M. de Koningin daaronder te begrijpen en voor den Vrijdag dispensatie te vragen ten opzichte van kappers en barbiers. Voor het opmaken van een ontwerp tot verbreeding van den weg Burgh Westenschouwen, die op het provinci aal wegenplan gebracht is, bedragen de onkosten plm, 500, waarvan voor rekening van Rijk en provincie komen en voor de gemeenten Haamstede en Burgh en twee betrokken polders. Met het oog op het' belang dezer zaak voor het snelverkeer en de omgeving wordt toegestemd in het aandeel in de kosten. De begrootingspost werkverschaffing wordt gewijzigd van 500 in 1000. De meerderheid van B. en W. stelt voor den gemeente-ontvanger wegens het be reiken van den pensioengerechtigden leeftijd ingaande 1 Januari 1933, eer vol ontslag te verleenen. De V oorzit- t e r acht dit ontslag niet gemotiveerd ten opzichte der rechtspositie van dezen ambtenaar, die nog flink, accuraat en ijverig is en nog slechts 14 dienstjaren heeft. Hij wil in dezen advies van den ambtenarenbond. Met 5 tegen 2 stem men (tegen de heeren Krijger, Hartog, Landegent, Overbeeke en Boot) wordt een voorstel in dien geest verworpen. Daarop wordt het voorstel der meer derheid van B. en .W tot het geven van eervol ontslag met 4 stemmen (de heer Kloet wenscht buiten stemming te blij ven, terwijl de heeren v. Zuijen en Boot wegens familiebetrekking van stemming uitgesloten zijn) aangenomen. ST. ANNALAND. In de op Woensdag j.l. gehouden vergadering van den Dijk- raad der Waterkeering van den Cala- miteuzen Suzanna Polder jalhier werd met algemeene stemmen vastgesteld de rekening over den dienst 1931-'32 en wel in ontvang op 4.632 en in uitgaaf op 4.632, Voor 'n nadeelig saldo was bijgedragen door het Rijk 400 en door de Provincie 200, Samen 600 en zal alzoo dit batig saldo dezer rekening in den volgenden dienst worden verant woord. Voor de benoeming van een voorzit ter van het bestuur (vac. M, J. Heijboer) werden op de aanbevelingslijst geplaatst 1. M. J. Heijboer, (aftr.), 2. Anth. van Luijk, 3. A. C, Geluk. Voor de benoeming van een bestuurs lid (vac. Anth. van Luijk Az.) werden op de aanbevelingslijst geplaatst: 1. Anth. van Luijk Az., 2. A. C. Geluk, 3, W. Rijnberg Jz, ZEEUWSCH-VLAANDEREN W.D. Strandwedstrijden, BRESKENS. Zooals reeds eerder me degedeeld is, zullen ter gelegenheid van den Scheldebekerwedstrijd aan 't strand alhier verschillende spelen gehouden worden. Naast de wedstrijden voor de schoolkinderen zullen er ook voor de leden van de Zwemvereeniging gehou den worden. Een zeer afwisselend pro gramma heeft Heze jonge vereeniging voor dien dag opgemaakt. Zoo zullen o. a. gehouden worden een steekspel en een wedstrijd in motorskiën. Des namiddags en 's avonds geeft de „Symphonie"' van Terneuzen con certen. De vereeniging voor Vreemdelingen verkeer, die deze feesten organiseert zal o.a. het verloop van den Scheldebe kerwedstrijd aan het strand bekend maken. Indien Breskensche deelnemers aan dien wedstrijd de finish bereiken, zullen zij des avonds door de plaatselijke mu- ziekvereeniging feestelijk ingehaald wor den. Gistermiddag geraakte de bestuur ster van een auto door het springen van een band ter hoogte van de Abeele op den Nieuwen Vlissingschen weg de macht over den auto kwijt en draaide de wagen geheel op den weg om. Daar bij kwam de auto in botsing met een van de richting Vlissingen komende electrische tram. De auto werd deer' lijk gehavend, doch persoonlijke onge lukken kwamen er niet bij voor, Bij gunstig weer zal Vrijdagavonc te acht uur het muziekgezelschap ,,E M.M." in samenwerking met de (Chr Zangvereeniging „God is mijn lied" te Serooskerke (W.) een uitvoering geven op de muziektent. De Surnumerair L. J. A. van Dijk te Hansweert (insp.) is met ingang van 21 Juli a.s. beiast met de waarne ming van het Ontvangkantoor te Baarn De Minister van Financiën maakt bekend, dat ten behoeve van 's Rijks schatkist is ontvangen: wegens over vo rige jaren te weinig betaalde belastingen naar inkomen en/of vermogen (gewetens geld) bij: den ontvanger der directe be lastingen te Breskens 7.61, te Oostburg 5.91. Het aantal aangegeven gevallen van besmettelijke ziekten over de week van 3 tot en met 19 Juli in de provincie Zee land bedroeg: Roodvonk: St. Maartens dijk 1, Zoutelande 3. Encephalitis: Tho- len 1. van zon, licht en lucht kunt gij zonder gevaar voor zonnebrand en de schoon heid Uwer huid genieten door gelaat, handen en armen eerst met „Zij"- Crême in te wrijven. In prijzen van 203045 en 75 cent, (Ingez. Med.) AMSTERDAM, 14 Juli. Het eerste getal is de vorige notee ring, daarop volgt de officieele notee ring van heden. Ned. 22 B 1000-6 100% Ned. 17 1000-4% 99%_99%. Ned. 31 1000-4 95%—95%. Ned. 32 1000-5 100%—101. Certificaten-3 75%75%, Cert. N.W.S.-2% 62%—62%. O. Indië 22 1000-6 94%—95. O. Indië 23 100-6 76%—76%. O. Indië 16 1000-5 92—92%. O. Indië 26 1000-4% 86%—87%. Duitschl. pndst. 100-7 59%—60%. Duitschl. 30 1000-5% 45—45. Engl. W.L. 50-200-5 73%—73%. Engl. F.L. 50-200-4 78%—78%. Zeeuws. Hyp. B-5 9797. Zeeuws. Hyp. B-4% 89% A Amsterd. Bank 83%83. A Bank Assoc, 24% C Rott. Bankver. 58% A Twentsche Bank 7776. A Pref. Jurgens A 86%86%. A De Schelde N.B. 36% A Ver. Papf. v. Gelder 51%50. C Am. Car Foundry 5%6. C Am. Smelt en Ref. 8%9. C Farbenind. I.G. 75%74%, C U. States St. C, 23%25, C C. Publ. Serv. C North Am. Cy. 16%17%, A Born. Sum. H.M, 114115 A Ned. Wol Mij. 27%—25% A Singkep Tin M. 64 A J. C. Japan Ln. 3130 A Rotterd. Lloyd 46 A S. M. Nederland 44%48 A Amst. Thee C.M. 2021% A Houth. Alberts 23% C Peruvian C. Pr. 5%5. A Southern Rlw. 4%5%. C Union Pac. Rr. 30%33. C Int. Nickel Cy. 5%5%. Nos Jungunt Rcsae, Naar vernomen wordt hebben de Ko ningin, de Koningin-Moeder, Prins Hen drik en Prinses Juliana ieder een groote zilveren medaille beschikbaar gesteld voor de a.s. Jubileum Rozententoon- stelling van „Nos Jungunt Rosae" in Pulchri Studio te Den Haag. Coöp. suikerfabriek te Zevenbergen. Naar aanleiding van de berichten over de stopzetting der Coöp. Suikerfabriek te Zevenbergen, verneemt het „Dagbl. v. N.-Brabant" uit betrouwbare bron, dat de fabriek in 1933 in elk geval zal moeten werken. De minister zal te dien aanzien maat regelen treffen. Voorts acht de minister het van al gemeen belang, dat ook in 1932 de fa briek in werking zal zijn. Ongeacht de beslissing van het bestuur der Coöpera tie, behoudt hij zich daaromtrent alle rechten voor. Een uitkeering van 1% cent per kg melk. Aan een door ons ontvangen mede- deeling van den Regeeringscommissaris voor de hulpverleening aan de melkvee houderij, voorzitter van de Crisis-Zui- vel-Centrale, ontleenen wij het vol gende: Met ingang van 10 Juli 1932 zal over alle tot zuivel- of melkproducten ver werkte melk door de Crisis-Zuivel-Cen- trale een toeslag worden uitgekeerd van één en een vierde cent (1% cent) per kg melk met een vetgehalte van 3 pet Voor de melk, welke tot kaas wordt ver werkt, wordt de toeslag verminderd met het bedrag der heffing op de daaruit bereide kaas. Deze toeslag geldt voor loopig tot en met 30 Juli 1932. De consumptiemelkleveranciers val len buiten de regeling. De prijsregeling voor de consumptiemelk dient zich aan te sluiten en zal zich ongetwijfeld aan sluiten aan de gewijzigde en voor de veehouders verbeterde verhoudingen; dit wil dus zeggen, dat de consumptiemelk prijs in de periode 10 tot 31 Juli min stens 1 cent hooger zijn zal dan wan neer op de industriëel verwerkte melk geen toeslag verstrekt zou zijn. De getroffen regeling is op te vatten als een voorloopige. Indien blijkt, dat het thans vastgestelde bedrag te hoog of te laag is geweest, dan zal zulks met behulp van de volgende uitkeeringen ge corrigeerd worden. Het is te verwachten, dat vele fa brieken de uitkeering uit eigen midde len zullen voorschieten. Een verplich ting daartoe bestaat er echter uit den aard der zaak niet. Op het botervet in de onderscheidene zuivelproducten wordt een zelfde hef fing toegepast. Deze heffing is voor de boter voor de week van 1046 Juli vastgesteld op 42 cent per kg. Boter be vat 84 pet. melkvet. Per kg melkvet bedraagt de heffing dus voor alle zui velproducten 100/84 X 42 cent 50 cent. De heffing op de kaas wordt bere kend op grond van gemiddelde vetge halten voor de verschillende kaassoor ten. A Koloniale Bnk. 53%59%. A N.I. Hbk. 1000 55—57%. C Ned. H. M. 1000 61%—65%. A Alg. Kunstz, U. 25%26%-7%. A v. BerkeLs Pat. 1616%. C Calvé-Delft 4548. A C. Suiker Mpij. 17%18%. A Int. Viscose 4%5. A Küchenm. I. Acc. 1%1%. A Ned. Ford A.M. 86%94. A Philips Gem. B. 69—71-73%, C Unilever 95%—98%-100%. C Anaconda Cop. 8%9%-%. C Bethlehem St. 9%10-%. AA.N.I.E.M.—N.B. 163—163. C A. Gas en El. Cy. 1%1%. C Cities Serv, Cy.< 2%2%, C Midd. West Ut. A Boeton Mijnb. 8%8%. A Kon. Petr. Mpij. 123%126-128%, C Contin, Oil Cy. 4%5-5%. C Shell Union O.C. 3%4-4%. A Holl. Amer. Lijn 2%- A K.N. Stoomb. Mij. 11%13. Kunstkring „Het Zuiden." De jaarlijksche tentoonstellingen van schilderijen van den Kunstkring „Het Zuiden" te Vlissingen zullen aan vangen op de Woensdagen 20 Juli, 3 en 17 Augustus en eindigen 1 September, Je eerste serie brengt werken van da mes en heeren, die de schilderkunst be oefenen onder leiding van den heer Jacobs. De tweede serie omvat werken van mevrouw Hendrickx en mevrouw ïversKeg en de derde serie zal jestaan uit doeken van Zeeuwsche schilders en vermoedelijk ook van en- rele buiten Zeeland, Het paviljoen heeft een grondige herstelling ondergaan en is zoowel van binnen als buiten op nieuw geschilderd. Hoewel ook de Kunstkring met finan- cieele tegenslagen te kampen heeft, is de toegang vrij, daar hij uitgaat van de idee van cultureel belang en daarnaast iet doel heeft de belangen der bad plaats Vlissingen te dienen. Mevr, MoodyWills. Mevr. MoodyWills, is Dinsdag in gezelschap van den heer Moody en uit geleide gedaan door de heeren Broese van Groenou, voorzitter van den N.L. T.B. naar Parijs vertrokken. Over het verblijf in Nederland was 't echtpaar Moody uitermate voldaan. Wanneer het eenigszins kan, zal mevr. Moody het volgend jaar weer naar Sfoordwijk komen om den beker te ver dedigen. Voor het voorbereidend examen van den Schoolraad slaagden aan de Chr. Kweekschool alhier de dames A. J. Bijl, H. P. Bijl, P. Francke, J. M. Rekkers, C. A. Tellier, M. v. d. Zee, en de heeren M. J, Contant, P. J, le Due, C. J. Kooman, J. H. Ligteringen, S. A. Luitwieler, H, J. Schoenmaker, J. P. Sinke, J. A. v. d. Welle, J. v. Wijk, L. Willeboordse en W. J. de Wolf. Voor de vacant komende betrek king van onderwijzeres aan de O. L. School te N, en St. Joosland heb ben zich 27 sollicitanten aangemeld. Zaterdag had op de begraafplaats te Ellem eet de onthulling plaats van het gedenkteeken op het graf van mej. T. de Moor, in leven onderwijzeres aan de O. L. School te Bruinisse. De heer P. J, Okkerse, oud-collega van de over ledene, herinnerde er aan, hoe hij zeven weken geleden op de begraafplaats te Goes een dergelijk gedenkteeken ha<f overgedragen aan de familie van wijlen mej. A. Goedbloed, vriendin en collega van haar, bij wier graf we nu staan. Spr. achtte zich gelukkig dit gedenktee ken aan de familie De Moor te mogen overdragen. Zij moet het beschouwen als een blijk van waardeering voor het. vele werk, dat mej. de Moor als onder wijzeres te Bruinisse altijd met zooveel liefde heeft verricht, Te 's-Gravenhage slaagde voor het notarieel examen, deel I de heer A. van Heerewaarden te G o e s. Bevorderd van het le naar het 2e studiejaar aan de Academie Beeldende Kunsten (afd. Bouwkunde) te 's-Gra venhage, de heer K. Boot te Axel. Afscheid directeur der R.H.B.S, te Vlissingen, Woensdagmorgen heeft de heer J Coster, die met ingang van 1 September zijn betrekking van directeur der R.H. B.S. te Vlissingen verlaat, afscheid genomen van het onderwijzend en an der personeel der school, dat hem bij monde van den oudsten leeraar, den heer J. J. Vis, een schilderij aanbood en aan mevrouw Coster een bloemenhulde bracht, alles vergezeld met woorden van dank en hulde. De heer J. C. Paap sprak eerst na mens den burgemeester, onder aanbie ding van een bloemenmand. Daarna sprak de heer Paap namens de commis sie van toezicht op het M.O. en booc als herinnering een schemerlamp aan. Des middags vereenigden zich in het i4-VH-'32: Woensdag hoogste lucht- temperatuur 27.7 °C; (82 °F); laagste 17.6 °C (64 Heden 9 h: 18.7 °C; 12 h: 21.1 °C. 7.4 mm regen of neerslag. Hoogste barometerstand alhier 757.2 mm, laagste 753.8 mm. Hoogste barometerstand 764,1 mm te Thorshavn; laagste 752,5 mm te Dres den. Zwakke tot matige winden uit W. rich tingen. Zwaar bewolkt met tijdelijke op klaring. Waarschijnlijk nog regenbuien, met kans op onweer. Later iets koeler. Zon op: 4 h 56; onder 21 h 15. Licht op: 21 h 45. Maan op: 18 h 50; V.M.: 17 Juli. Westkapelle is 28 min. en Domburg; 23 min. vroeger; Veere 38 min. later.. (S springtij). Juli. A Ned. Scheepv. U. 4748%-51. A H.V, Amsterdam 158%164%-70, A Java Cult. Mij. 120%—124-29. A N.I. Suiker U. 82%—85-7% A Poerworedjo S.O. 8%8% A Deli Batavia 118%122 C Deli Mij. 1000 110—116 A Senembah 120125% C Chicago Milw. 11%. A Amst. Rubb. C. 37%41-3. A Deli-Bat. Rubb. 1314% A Hessa Rubber 15%17%. A Serbadjadi S.R. 10% Prolongatie 11 WISSELKOERSEN. Hoogwater. Laagwater. Do. 14 10.39 23.10 4.43 17.11 Vr. 15 11.45 5.51 18.25 Za. 16 0.19 12.48 6.52 19.28 Zo. 17 1.20 13.43 7.48 20.24 gymnastieklokaal vele leerlingen en oud-leerlingen om afscheid van den scheidenden directeur te nemen. De oud-leerling, de heer J. S. M. Harts, sprak den heer Coster toe en bood hem namens allen een clubfauteuil en een penhouder met inscriptie aan, daarbij voor mevrouw Coster een bouquet voe gende. Nog voerde het woord de heer mr. P. J. W. van der Slikke, eveneens oud leerling. De heer Coster heeft in hartelijke be woordingen dank gebracht voor de blij ken van waardeering. Eindexamen R.H.B.S. te Goes. Geslaagd voor afdeeling B: P. C. Hoo- gesteger te Goes; S. M. A. Welleman te Krabbendijke; P. J. 't Hooft te Goes; W. J. Kramer te Kloetinge; J. E. van Poelgeest te Goes; J, Geleedst te Goes; P. Tazelaar te Kats; G. Brouwer te Goes; L. Oele te Kloetinge, P. Sandijck te Goes. Afgewezen 5. Teruggetrokken 1. De Hoofdenkwestie te Amsterdam. Niettegenstaande een scherp gevoer de actie van zekere zijde om niet te solliciteeren voor Hoofd der School te Amsterdam, is deze actie vrijwel op niets uitgeloopen. Officieel kunnen wij mededeelen, dat zich, na gedane oproeping, die pas ge sloten is, voor Hoofd eener school voor Gewoon Lager Onderwijs te dier stede 107 sollicitanten uit de stad en 67 uit overig Nederland hebben aangemeld. HEVIG ONWEER. SPOORLIJN BER GEN OP ZOOM—VLISSINGEN ON DER HET SLIJK. Woensdag avond heeft zich boven Bergen op Zoom een hevig onweer ont last, dat vergezeld ging van een wolkbreuk. Hoewel de bliksem geen schade aanrichtte, is de waterschade zeer groot. T<&1 van straten liepen on der, waardoor het verkeer tusschen Ber gen op Zoom en de grens gestremd werd. De spoorlijn Bergen op ZoomV 1 i s- singen heeft ernstig van het water te lijden gehad. De spoorbaan werd over een lengte van ongeveer 80 m met_ slijk bedolven, terwijl zij over pl.m. 250 m onder water kwam te staan. Bij de aan komst van den laatsten trein in Bergen op Zoom, heeft men een onderzoek in gesteld of deze nog kon passeeren. Na een langdurige vertraging heeft men den trein langs een ander spoor in de rich ting van Woensdrecht geleid, waarna de trein de reis naar Vlissingen kon voortzetten. In Bergen op Zoom is een groot aan tal kelders ondergeloopen. De brand weer heeft assistentie verleend. AMSTERDAM, 13 Juli. 14 Juli. Londen 8.81% 8.81 BBerlijn 58.87% 58.90 Parijs 9.74% 9.73% Brussel 34.50 34.45 Zwitserland 48.35 48.35 Kopenhagen 47.85 45.40 New-York 2.48% 2.48% Schepen Rubber Suiker - Mijnen - Young Tabak - MARKT Industrie Koninkl. H. V. A. Philips hef veil drif ko<| voe baa dag§ var c a af vlaij woc ond A. aan I kenl geksj die geail van verc verë tere| tot tenil ling j Kipi 2.42| kg 66 62 kg ƒ3. voof gees Lau 1 van voo er Wettig gedeponeerd.)

Middelburgsche Courant | 1932 | | pagina 2