Fosco KINDEREN drinken liefst geen melk doch dolgraag Fosco met koude melk: SPORT. LANDBOUW. KUNST EN WETENSCHAP. Verkeerswezen, Post en Telegrafie. GEMENGD NIEUWS. BEURS- EN WISSELKOERSEN. LAATSTE BERICHTEN. LEGER EN VLOOT. BEURSTHERMOMETER. verdacht van een roofoverval te Zeelst. De rechtbank had verdachte vrijgespro ken. De procureur-generaal eischte we gens roofoverval vier jaar gevangenis straf. Voetbal. Donderdagavond spelen op het ge meentelijk sportterrein te Middelburg een veteranen-elftal en een oud-Zeelan- dia-elftal ten bate van de Vacantie- school. De wedstrijd zal plaats hebben met muziek van Excelsior, dat te 7 uur al spelende van de Markt naar het sport terrein trekt. Internationale tenniswedstrijden te Vlissingen. Vrijdag, Zaterdag en Zondag j.l. wer den te Vlissingen op de banen ach ter Britannia de jaarlijksche internatio nale tenniswedstrijden gehouden, uitge schreven door het district Zeeland van den N. L. T. B. De uitslagen zijn: Dames enkelspel: Eindstrijd: Freule Bentinck slaat mevr. Hesselink 63, 5—7, 7—5. Dames dubbelspel. Eindstrijd: mej. Plugge en Freule Bentinck slaan de da mes Van Cantfort 75, 64. Heeren enkelspel. Halve eindstrijd: Feitsma slaat Franse v. d. Putte 60, 6—2. Wartena slaat Brouerius van Nidek 6—0, 6—2. Eindstrijd: Feitsma slaat Wartena 6 1, 6—2. Heeren dubbelspel. Eindstrijd: Warte na en Brouerius van Nidek slaan Feits ma en Koch 60, 26, 62. Gemengd dubbelspel. Eindstrijd: me vrouw Hesselink en Feitsma slaan mej. Plugge en Wartena 61, 63. De Zeeuwsche kampioenschappen zul len op 3 en 4 September verspeeld wor den. Vlissingsche Boulevardloop. Voor den Zaterdag 23 Juli, des avonds om half 8 te houden Vlissingschen Bou levardloop, heeft burgemeester C. A. van Woelderen een fraaien zilveren wis selbeker en een verguld zilveren me daille aangeboden. De burgemeester ver klaarde zich tevens bereid 't startschot voor dezen wedstrijd te lossen en de prijzen uit te deelen. De Scheldebeker-wedstrijd. Nu a.s. Zaterdag de derde zwem wedstrijd om den Scheldebeker op het traject BreskensVlissingen zal plaats hebben, komt het. ons wel gewenscht voor, daarover een en ander meer mede te deelen. De deelnemers zullen in de ziekenin- richting der Marine, gelegen nabij het station door de artsen de Mooy, Wolters en Grippeling worden gekeurd. De begeleidende roeibooten worden uiterlijk te 10.45 aan de startplaats ver wacht en door de heeren Weber en Ka mermans op volgorde gelegd. Een stoombarkas der Marine zal behulpzaam zijn bij het overbrengen van de deelne mers in de begeleidende sloepen. Beschikbaar zijn 23 jollen van het Nederlandsch Loodswezen, welke dienst doen als begeleidende booten van de deelnemers, en bemand zijn door de ma rine; 1 motorboot van het Nederland- sche Loodswezen; 1 politie-motorvaar- tuig en 1 stoomv&artuig van de marine. Op de politieboot gaat bij de startplaats over dr, Wolters, zoomede de wedstrijd leider, de heer Van Doorn, secretaris van den Nederlandschen Zwembond. Het starten te Breskens geschiedt vanuit de begeleidende roeibooten. Het startschot word gelost vanuit een kanon, hetwelk zich bevindt op een ma rinevaartuig. Aan het startschot gaat een waarschuwingsschot vooraf. De commissie belast met de veiligheid van de zwemmers, bestaat uit de heeren P. J. Gillissen, Reyne en De Kat en de dames Termeulen en van der Schaaf. De Vlissingsche reddingsbrigade zorgt voor begeleiding van de zwemmers t.w. voor iederen deelnemer een gediplo meerd lid van haar vereeniging, die voorzien is van een zwemvest en eene reddingsklos. De heeren Weber, Kamermans en Streefkerk zorgen voor het aantal loodsen, die noodig zijn en wijzen door loting hun de begeleidende boot toe. De loodsen vertrekken met de begelei dende booten vanuit üe Buitenhaven. Op elke motorboot zijn verder aanwe zig een tweetal leden van de transport colonne van het Roode Kruis, voorzien van een draagbrancard met dekens. Voorts is op deze booten aanwezig (op ieder daarvan) 1 thermosflesch met war me koffie, liter Cognac, 1 liter ben zine, 1 pak watten, 1 trommelffciscuits. Op het strand van het Volksbad wordt een groote padvinderstent geplaatst en zijn daar aanwezig de artsen Staverman en Smitt en als reserve de artsen Lou werier, Henrard en De Greeff. De finish is de springtoren van het Badbedrijf, zoomede een denkbeeldige lijn vanaf den springtoren naar den licht toren van het fort de Nolle. Het Bad bedrijf wordt voor eenige uren, waarop de deelnemers kunnen arriveeren, geslo ten, zoodat niemand in het water is. Een ter reede varende mijnijveger zal draadloos het verloop van den wedstrijd naar het opgerichte walstation, zijnde het paviljoen „Juliana", seinen. Op een bord, geplaatst aan het strand, zullen de ontvangen berichten aan het publiek be kend worden gemaakt. 3 a 4 uur na het starten eindigt de wedstrijd. Op het begeleidend marine schip wordt dan de Nederlandsche drie kleur in den mast geheschen. Elke deel nemer is dan verplicht het water te ver laten. Te 12 uur vertrekt de „Prinses Juli ana" van den Provincialen Stoomboot dienst van de Buitenhaven Vlissingen naar Breskens. Daarna naar de start plaats. Vervolgens keert deze boot te rug naar Vlissingen, alwaar passagiers zich kunnen ontschepen en nieuwe kun nen medegaan. De boot gaat daarna we der naar de Schelde. De prijsuitreiking heeft plaats te 7% uur precies in de groote zaal van het Grand Hotel Britannia. De muziekgezelschappen „St. Caeci- lia" van Vlissingen en „Euterpe" van Heinkenszand zullen op het strand mu siceeren. Zooals uit 't bovenstaande blijkt, zijn de genomen maatregelen in alle opzich ten als „af" te beschouwen, en is het voor organisators en deelnemers en be langstellenden te hopen dat de wed strijd kan plaats hebben met medewer king van mooi weer en kalm water. De internationale vierdaagsche afstandsmarschen. Voor de internationale vierdaagsche afstandsmarschen, welke van 26 tot en met 29 Juli a.s. te Nijmegen zullen wor den gehouden, hebben, naar gemelc wordt, 2350 personen ingeschreven. Voor het dagelijksch parcours van 30 km hebben ingeschreven 35 personen, voor 40 km 1180, voor 50 km 695 en voor 55 km 450 personen (getallen afge rond). Het aantal ingeschreven dames be draagt 235. Uit Engeland neemt een groep van 10 burgers deel. Uit Noorwegen een detachement mi litairen, bestaande uit 1 officier en 14 manschappen, alsmede een groep bur gers. Uit Duitschland eenige burgers. Uit Frankrijk een groep burgers. De dagelijksche parcoursen zijn de zelfde van het vorige jaar. Aan de da mes is het niet toegestaan te marchee ren in sky- of rijbroek. Het golfkampioenschap voor Ne derland is te Zandvoort gewonnen door Douglas Grant. Vrijdagmiddag werd onder leiding van den secretaris der Prov. Vereeni ging te Domburg, de jaarlijksch geitenkeuring gehouden. Aangevoerd werden 4 lammeren en 14 melkgeiten. Het bestuur stelde eeni ge prijsjes beschikbaar. Categorie lammeren: le prijs: P. Pro voost; 2e pr. B. Bakker; jarige geiten B. Bakker, le pr.; Chr. Wisse 2e pr.; J de Visser, 3e pr.; 2 jarige geiten: Chr Wisse, le pr.; B. Bakker, 2e pr.; oudere geiten: B. Bakker, le pr.; J. de Visser 2e pr. 10 Geiten werden aanbevolen voor de fokkerij. De keurmeester wees op den zichtbaren vooruitgang in uniformiteit. Er was een goede belangstelling. Nationale bloemen- en tuinbouwtentoon stelling. De afdeeling Dordrecht en Omstre- cen van de Kon. Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde herdenkt dit jaar haar vijftig jarig bestaan. Ter gelegenheid hievan zal te Dordrecht van 8 tot en met 11 Septem ber a.s. een groote nationale bloemen- en tuinbouwtentoonstelling worden gehou den, waaraan tevens de groote najaars- teuring der Maatschappij zal worden verbonden. De Tentoonstelling „Moeder en Kind" in het R. A. I.-gebouw te Am sterdam die Zondagavond zou worden gesloten, is met een week verlengd. Aan den besteller bij den P. T. T, dienst M. Kribbe te 's-H eer A b t s- kerke is op zijn verzoek eervol ont slag verleend met toekenning van wacht geld. Het uitwerpen van strooibiljetten uit vliegtuigen. Ten behoeve van de K. L. M. voor Nederland en Koloniën is voor het uit werpen van strooibiljetten uit haar vlieg tuigen voor reclamedoeleinden tot we deropzeggens ontheffing verleend van het verbod, bedoeld in artikel 56, eerste lid, van het luchtverkeersreglement, on der de volgende voorwaarden: 1. De strooibiljetten zullen zoo wor den uitgeworpen, dat zij nimmer in pak ken, doch steeds elk afzonderlijk den grond bereiken; 2. De inhoud der strooibiljetten mag niet in strijd zijn met de wet, met de openbare orde en met de goede zeden; 3. De strooibiljetten zullen worden uit geworpen door een ander dan den be stuurder van het vliegtuig; 4. De strooibiljetten mogen niet wor den uitgeworpen boven een aantal met name genoemde gemeenten; in Zee land zijn dit: Goes, Hulst, Middelburg Neuzen, Oostburg, Sluis, Tholen, Vlis singen en Zierikzee. Belawan eerste klasse haven. Naar de „Deli Crt-.' vernam, is het besluit afgekomen, dat Belawan is ver heven tot een eerste klasse haven, de derde van Indië, Tot dusver waren al leen Batavia en Soerabaja eerste klas se havens, Ind. Stoomvaartlijnen. Baloeran (uitreis) p, 10 Finisterre, Indrapoera (thuisr.) p. 11 Ouessant, 11 (4 n.m.) te Southampton verw. Sibajak (uitr.) 11 te Belawan. AMSTERDAM, 12 Juli. Het eerste getal is de vorige notee ring, daarop volgt de officieele noteering van heden. Ned. 22 B 1000-6 100% Ned. 17 1000-4% 99%— 99. Ned. 31 1000-4 94%—95. Ned. 32 1000-5 100%—100%, Certificaten-3 75%75%. Cert. N.W.S.-2% 62%—62%. O. Indië 22 1000-6 95—94%. O. Indië 32 pndst, 100-6 76—76%V O. Indië 16 1000-5 90%—91%. O. Indië 26 1000-4% 86—87. Duitschl. pndst. 100-7 61%—62. Duitschl. 30 1000-5% 49—48. Engl. W.L. 50-200-5 73%—73%. Eng.l F.L. 50-200-4 78%—77%. Zeeuws. Hyp. B-5 9797. Zeeuws. Hyp. B-4% 89 A Amsterd. Bank 85%84%. A Bank Assoc. 24%.^ C Rott. Bankver. 58%58%, A Twentsche Bank 7777. A Pref. Jurgens A 8287, A De Schelde N.B. 36% A Ver. Papf. v. Gelder 5252. C Am. Car Foundry 55%, C Am. Smelt Ref, 8%8%. C Farbenind. I.G. 81%77%. C U. States St. C. 2323%, C C. Publ. Serv. C North Am. Cy. 16%15%. A Born. Sum. H.M. 115115. A Ned. Wol Mij. 29%—28%. A Singkep Tin M. 6567 A J. C. Japan Ln. 3330% A Rotterd. Lloyd 51%48 A S. M. Nederland 47 A Amst. Thee C.M. 19%—19% A Houth. Alberts 24 C Peruvian C. Pr. 5%5% A Southern Rlw. 5 C Union Pac. Rr. 29%—31 C Int. Nickel Cy. 5%5%, EEN STUDENTENSTREEK. Toen dezer dagen de laatste tram komende uit Scheveningen, van het Valkenbosch plein te Den Haag wilde vertrekken bleef de laatste der beide aanhangwa gens, een z.g. paardentrammetje, staan Eenige studenten hadden den wagen afgehaakt Zij gingen aan den haal, ach tervolgd door het trampersoneel en een agent, maar zij wisten te ontkomen. Het geval verwekte consternatie en oponthoud. GENEESHEER VEROORZAAKT EEhi AANRIJDING EN RIJDT DOOR. - Zondagmorgen is zoo meldt het Nieuws blad van het Noorden even voorbij Wijtgaard de auto van den heer A. N. van Blesse aangereden door die van dokter H. uit Apeldoorn. De heer h reed met vrouw, dochter en schoonmoe der even voorbij Wijtgaard toen dr. t met groote vaart hem van achteren pas seerde en dadelijk daarna weer naar rechts van den weg reed met het gevolg dat het achterspatbord van den wagen t voorwiel van N.'s auto raakte. De heer N. raakte hierdoor het stuur kwijt, reed tegen een boom waarna de auto over den kop sloeg en totaal versplin terd in de sloot kwam te liggen. Ern stig gewond wist N. uit den wagen te tomen; zijn dochter was ongedeerd de reide vrouwen waren bewusteloos. Dokter H. heeft even gekeken en is toen, zonder hulp te verleenen of den veldwachter dien hij later passeerde, te waarschuwen, naar Leeuwarden door gereden, waar hij aangifte deed en ver- tlaarde, dat hij geen instrumenten bij zich had gehad en gedacht had, dat een rlaatselijke dokter wel zou helpen. Het "aatste is ook gebeurd. De drie gewon den werden naar het Diaconessenhuis te eeuwarden vervoerd. GOUDVONDST IN SURINAME. Aneta meldt uit Paramaribo dat de gouverneur van Suriname een bezoek rracht aan de jongste goudvindplaats in Mindrinesi. Volgens „De West" bestaat de vondst uit kwarti kwartsx met zichtbaar goud. Bij verlichting lijkt de mijnschacht een sprookjesachtige grot met van goud schitterende wanden. Het eindproduct zal vermoedelijk de oorspronkelijke ra ming van 40 kg verre overtreffen. Koopt toch in den vreemde niet Wat eigen land u net zoo biedt! DE TOESTAND IN DE TEXTIEL INDUSTRIE. Naar V.D. verneemt heeft de burge meester van Vriezenveen, de heer J.i M. Krijger, het Christelijk Historisch Twee de Kamerlid, zich tot den burgemeester der Twentsche gemeenten en die van sommige plaatsen der Geldersche Ach terhoek, waar textielbedrijven zijn ge vestigd, gewend met de uitnoodiging a.s. Maandag te Hengelo een bespreking te houden in verband met de toenemende verslechtering van den economischen toe stand van Twente, vooral tengevolge van den treurigen toestand in het tex tielbedrijf. Overwogen zal worden, de mogelijkheid van regeeringsmaatregelen ter verbetering van de situatie. Indien dergelijke maatregelen reeds door der den aan de hand zijn gedaan, zal wor den onderzocht of men die actie za" steunen. Behoudens onvoorziene omstandig heden zullen op 1 Oct. 1932 naar de aanvullingsreserve overgaan: a, de ge wone dienstplichtigen van de landmacht lichting 1917, met uitzondering van hen die de eerste oefening met een andere' lichting hebben beëindigd; b. de gewone diensplichtigen der landmacht van an dere lichtingen, die met de lichting 1917 de,eerste oefening hebben beëindigd' met uitzondering van hen, die reeds eerder naar de aanvullingsreserve zijn overgegaan. De tot de aanvullingsreser ve behoorende dienstplichtigen zijn be stemd om ingeval van mobilisatie eerst ha de algemeene oproeping in werke lijken dienst te worden geroepen, en dan op te komen bij de depóts. Naar het Corr. Bur. verneemt is het moderne comité ter behartiging van de algemeene belangen van overheids personeel (A.C.O.P.) in spoedvergadering bijeen geroepen ter bespreking van de te voeren actie tegen de in het rapport Weiter vervatte voorstellen. Het door het comité te ontwerpen plan van actie zal ter goedkeuring worden voorgelegc aan de gecombineerde vergadering van de hoofdbesturen van den Ned. Bone van Personeel in overheidsdienst, den C N.A.B., den Bond van Ned. Onderwijzers en den Alg. Bond van Politiepersonee in Nederland welke organisaties teza men ruim 44.000 leden tellen. De Arnhemsche rechtbank heeft uitspraak gedaan in de zaak tegen den 27-jarigen schoenmaker E, B. Fl. en den 37-jarigen bakker H. H. beiden uit Nij megen, die voor twee weken terecht hadden gestaan in verband met den roo: (Ingez. Med.) overval aan den Groesbeekschen weg te ij m e g e n. In den nacht van 21 op 22 April j.l. waren zij de woning van den bejaarden heer J. S. binnengedrongen en geprobeerd de.brandkast te forcee- ren. Toen echter de dóchter van den ouden heer S. op het lawaai afkwam, ïadden de inbrekers de vlucht genomen. De rechtbank veroordeelde beiden tot een gevangenisstraf van 3 jaar en 9 maanden, met aftrek van prev. hechtenis. De eisch was tegen beide verdachten, die volledig bekenden, 5 jaar gevange nisstraf. Van de vijf kransen die Maandag bij het monument voor de gevallen stu denten aan de universiteit te B e r 1 ij n waren neergelegd, naar aanleiding van de Langemarkherdenking zijn door on bekende daders de linten afgerukt. De kransen waren van den rector, en den senaat der universiteit, van den Duit- sche officiersbond, van den nationaal so cialistische studenten Bond en van twee andere vereenigingen. Bij het monument verzamelden zich hedenmorgen de Duitsch nationale en nationaal socialis tische studenten die in groote opwinding een motie aannamen die scherpe maat regelen van den rector der universiteit eischt. Daarna werd het Duitschlandlied gezongen. De republikeinsche studentenbond, die zelf Zondag een krans liet neerleggen, veroordeelt de gebeurtenis ten zeerste. De algemeene staking, waartoe de Belgische vakvereenigingen zouden be sluiten, is te Nivelles (Brabant) reeds uitgebroken. In verband met het advies der Bank voor Internationale betalingen tot den gouden standaard terug te keeren, maakt de „Daily Herald", het blad der oppo sitie, melding van geruchten, dat de gou verneur van de Bank van Engeland hier toe na besprekingen met de Engelsche regeering zijn toestemming gegeven zou hebben. Deze concessie is een deel van den prijs die men Frankrijk voor de aan vaarding van de overeenkomst van Lau sanne zou hebben moeten betalen, Te München komen nog steeds be richten binnen over hoog water in het Beiersche Oberland. Te Weiier is het water tengevolge van hevige onweer regens gestegen tot een hoogte zooals die sedert 200 jaar niet is voorgekomen. Door de Hoofdstraat bruist een beek, die een menigte boomstammen meevoert. Vele akkers zijn verwoest. De sergeant der mariniers J. Breel is overgeplaatst van het wachtschip te Willemsoord naar het Kon. instituut en de majoor-monteur H. J. Dupuij van het wachtschip te Willemsoord naar de ka zerne van den onderzeedienst. De gymnastiek- en sportschool van het leger te Bandoeng zal einde Maart 1933 worden opgeheven. De onderzeeboot K XIV. Maandagmorgen is zooals gisteren ge meld met goed gevolg te water gelaten de onderzeeboot K XIV bestemd voor Nederlandsch-Indië. De doopceremoniën en het wegnemen van de laatste beletselen voor de te wa- terlating geschiedden door Vrouwe A. A Koloniale Bnk. 6056%-55% A N.I Hbk. 1000 60% C Ned. H. M. 1000 68%—65-64 A Alg. Kunstz. U. 28%—28%-27% A v. Berkels Pat. 17%—16% C Calvé-Delft 4946 A C. Suiker Mpij. 18%17% A Int. Viscose 5%5 A Kuchenm, I. Ace. 1%1%, A Ned. Ford A.M. 9589%. A Philips Gem. B. 73%—71-70. C Unilever 101%—97%-98. C Anaconda Cop, 8%8%-9. C Bethlehem St. 9%10%-9%, A A.N.I.E.M.N.B. 165 C A. Gas El. Cy. 1%—1%. C Cities Serv, Cy. 2%2%. C Midd. West Ut. A Boeton Mijnb. 8%8%. A Kon. Petr. M'pij, 128%—126%-125%, C Contin. Oil Cy. 4%4%. C Shell Union O.C. 44%. A Holl. Amer. Lijn 2% A K.N. Stoomb. Mij.'13%—13%. A Ned. Scheepv. U, 5348%, A H.V. Amsterdam 170%164%-60%. A Java Cult. Mij. 132130-26. A N.I. Suiker U. 9087%-85%. A Poerworedjo S.O. 9%9%. A Deli Batavia 123118%. C Deli Mij. 1000 121%—115. A Senembah 130126. C Chicago Milw, 1 A Amst. Rubb. C, 4339%-40%. A Deli-Bat. Rubb. 16%14%. A Hessa Rubber 2319-16. A Serbadjadi S.R, 1311. Prolongatie 11. WISSELKOERSEN. AMSTERDAM, 11 Juli. 12 Juli. Londen 8.85% 8.82% Berlijn 58.85 58.92% Parijs 9.74 9.74% Brussel 34.45 34.47% Zwitserland 48.32 48.35 Kopenhagen 48.10 48.00 New-York 2.48 2.48% Amerika Aku H. V. A. Industrie Schepen Philips Koninkl. Suiker 1 Tabak MARKT- Rubber Unilever Mijnen (Wettig gedeponeerd.)

Middelburgsche Courant | 1932 | | pagina 2