Handleiding gratis. RECHTZAKEN, rier en Contant zijn alle voor de benoeming van een deputatie. De raad besluit dit besluit niet in te trekken. De Voorzitter zet nu het verdere verloop uiteen. De deputatie zal moeten gaan naar de Raad van State en den Minister. De volgende motie, voorgesteld door de heeren D. Sanderse, J. Moens, A. J. Stoppels, J. Lorier en J. Verhage wordt met algemeene stemmen aangenomen: De Raad van Koudekerke in openbare vergadering op 1 Juli bijeen kennis genomen hebbende van het schrij ven van Ged. Staten van Zeeland no. 46 3e afd. d.d. 24/29 Juni 1932; spreekt als zijn meening uit dat het algemeen belang niet wordt geschaad door den bouw van behoorlijke zomer huizen en villa's in de duinen der gemeente Kqudekerke; besluit niet in te trekken de raads besluiten van 11 April, 10 Mei 1932 waarbij bouwvergunningen werden verleend aan P. Flipse q.q., J. J. v. d. Bergen te Biggekerke; besluit voorts een deputatie te be noemen welke als taak eal hebben met B. en W. alle wettige middelen te baat te nemen om alsnog tot het bouwen van woningen als bovenbe doeld te kunnen komen, en gaat over tot de orde van den dag. Benoemd werden in de deputatie bur gemeester A. Bakker en de heeren D. Sanderse en J. de Kroo. De V oorzitter zal alle stukken opvragen en dan nog een raadsvergade ring beleggen en bij den Raad van State op spoed aandringen. Gemeenteraad van Grijpskerke. GRIJPSKERKE, Woensdag vergader de de gemeenteraad onder vvoorzitter- schap van den burgemeester De Keijzer. De heeren Vos en Cevaal waren met kennisgeving afwezig. Ingekomen is het bericht van het mi nisterie van Binnenlandsche Zaken, dat' met het oog op de huidige tijdsomstan digheden hij bereid is eenig uitstel van dan wel aansluiting bij een ziekenhuis voor verpleging van lijders aan besmet telijke ziekte te verleenen, doch dit uit stel de gemeente niet ontheft van de naleving van art. 18 der besmettelijke Ziektewet. Op een verzoek van de Nationale Commissie tegen het alcoholisme om 'n besluit te nemen, verzoekende aan de Kroon goedkeuring te vragen tot ver lagen aantal verloven, wordt thans af wijzend beschikt, om indien noodig eerst in 1935 in welk jaar voor het eerst deze zaak toepassing zou kunnen vinden daarop terug te komen. Vastgesteld wordt een verordening voor den agent der arbeidsbemiddeling, tevens ambtenaar der Werkloosheids^ verzekering in deze gemeente. Als zoo danig wordt benoemd dhr. J. de Wolf Jz. op een jaarwedde van 50, Verder wordt vastgesteld eene ver ordening regelende ,het heffen en in vorderen van het vergunningsrecht vod den verkoop van sterken drank in h'èt klein. Tengevolge van een ingekomen schrijven van het ministerie van Bin nenlandsche Zaken, wordt de verorde ning, regelende de eischen van benoem baarheid en de bezoldiging van de veld wachters, welke de vorige vergadering heeft vastgesteld, ingetrokken, en deze verordening opnieuw gewijzigd vastge steld. Hoogelandsche weg. Bij de rondvra'ag vraagt de heer A. Louwerse hoe het staat met den Hoogelandschen weg. De Voorzitter zegt, dat met Koene nog geen overeenstemming is bereikt, en voorts verschillende andere factoren oorzaak zijn, dat niet vlugger kan worden doorgewerkt. De heer Vlieger meent, dat ge- genoeg concessies zijn gedaan en men nu maar moet beginnen. Wil Koene niet, en is men met anderen ook niet klaar, dan behoeft dit geen bezwaar te zijn, men slaat die gedeelten maar over, en komen al was het een jaar later maar terug, men zal dan wel toe gaan geven. De V oorzitter meent dat het zoo niet gaat. De heer Rotte zegt, dat de heer Weijnsbergen in gelijken zin heeft ge sproken, zulke dingen komen bij wegs- verbetering wel meer voor. De zaken behoeven niet pasklaar te zijn, alvorens te kunnen beginnen. Gedeelten van gronden van personen die niet willen, komen dan later wel aan de orde. De heer Rotte zegt nog mede te kunnen deelen, een onderhoud te heb ben gehad met den heer Dieleman, en te hebben vernomen dat de desbetreffen de stukken zijn goedgekeurd', het geld beschikbaar is, maar als de stukken ter secretarie liggen kunnen wij niet op schieten. De voorzitter zegt dat als de heer Rotte zulks toch niet heeft verno men in zijn kwaliteit als lid van het Dagelijksch Bestuur. B. en W. hadden in dezen geen opdracht, en om een onder houd met den heer Dieleman is hem als voorzitter niets bekend. De secretaris gevoelt zich gedrongen even te wijzen op de zooeven gebezigde uitspraak door den heer Rotte. Hij wil opmerken dat hij in de 15 jaar dat hij hier secretaris is, altijd de stukken zoo spoedig mogelijk heeft afgewerkt en dit nog steeds doet, terwijl wanneer hem wat wordt opge drongen zijn best doet de zaken zoo goed mogelijk te doen verloopen. De heer Rotte iaat het voorkomen alsof stukken ter Secretarie blijven liggen. Dit is echter geenszins het geval. Geen en kele opdracht voor zoover hem bekend, of deze is uitgevoerd. Doch uit deze men gelmoes kan men geen wijs, daar een goede voorbereiding ontbreekt. Verder vraagt de heer H. Louwerse wat den ken B. en W. verder te doen, ook ten op zichte van de baatbelasting. De heer Rotte vraagt of de secretaris gezien de vele werkzaamheden gelegenheid zou vinden een verordening voor de baat belasting te ontwerpen, anders zullen gaarne de wethouders dat doen. De Voorzitter zegt van gedachte te zijn geweest dat deze verordening al klaar was. Toen, reeds nu maanden geleden 't be sluit viel dat de raad het werk tot uit voering verharding Hoogel. weg op zich kon nemen, heeft hij als voorzitter voor gesteld den secretaris op te dragen een baatbelasting te ontwerpen, Toen mocht dat niet van de wethouders, daar zij dat zelf zouden doen, althans de me dewerking zouden vragen van de Griffie. Hij dacht dat nu die veror dering zoo ongeveer klaar zou zijn. De heer Rotte zegt van den heer Dieleman te hebben vernom, dat de ambtenaar desbetr. het zoo druk druk heeft, dat deze zaak op den achtergrond is ge raakt. De voorzitter zegt verder, wanneer men niet weet of een in te voeren baat belasting de gelden op zal brengen, die graamd zijn te ontvangen voor aflos sing van het renteloos voorschot, 't wel wat voorbarig is toch met de zaken door te gaan. Durft men deze risico aan, dan er mede doorgaan en komen de gel den niet voldoende van de baatbelas ting, dan komt het vanzelf ten laste der gemeente. De voorzitter zegt: de heer Rotte heeft meermalen bevestigd dat het geld voor den weg op tafel is. De omstandigheden bewijzen echter het te gendeel. Bekend is voorts zulks volgens zeggen van den heer Oele dat tegen de ze voorgenomen baatbelasting zal ge procedeerd worden hoewel een van de autoriteiten de toezegging heeft gedaan met de personen in kwestie te zullen onderhandelen, om dit te voorkomen. Dus moeilijkheden nog genoeg. Bij de verdere bespreking wordt er op aange drongen in elk geval spoed met deze zaak te maken. De heer Rotte zegt niet alleen Ged. Staten dringen op spoed aan maar ook de Polder Walcheren. De Voorzitter gehoord de verschillende be sprekingen, merkt op dat in plaats van voor den wagen het in vele zaken hier is een spannen van de paarden achter den wagen. In elk geval zal in deze zaak spoed worden betracht. Verder krijgen B. en W. opdracht al die maatregelen te treffen, die voor een vlot verloop van deze zaak noodig zijn, en te handelen naar bewind van zaken. Nog enkele za ken betreffenden dezen weg worden voorts besproken, waarna de voorzitter de vergadering sluit. Schatten van schoonheid sluimeren in Uw huid. Gelaatsmassage met Purol wekt ze tot nieuw leven. Een handlei ding voor gelaatsmassage ontvangt U gratis bij koop van Purol (doos 30 ct., tube 80 ct.) Alleen bij Apoth. en Drogisten. (Ingez, Med.) STUKKEN VOOR DEN GEMEENTERAAD VAN VLISSINGEN. Met de beide aftredende leden van het Vlissingsche Studiefonds, de heeren A. M. de Bont en H. C. Wesseling, be velen Burg. en Weth. ter benoeming aan resp. de heeren C. B. J. Wijtenburg en M. J. Harts. In verband met het minder aantal leerlingen stellen Burg. en Weth. voor het aantal onderwijskrachten aan de openbare school A., thans sedert ver leden jaar 4 bedragend, terug te brengen op 3, den onderwijzer C. J. L. Sitsen over te plaatsen van school A naar school C. omdat de onderwijzeres van die school, mej. J. C. F. van Beek reeds eenige maanden ziekteverlof heeft en vermoe delijk binnenkort den dienst met pen sioen zal verlaten. Aan den klerk eerste klasse ter secre tarie G. Th. van Kesselen is op zijn ver zoek met ingang van 1 Augustus a.s, eer vol onslag verleend wegens lichamelijke ongeschiktheid. Hij zal een rijkspensioen krijgen van f 993. Daar hij ook tijdelijk 12 jaar in dienst der gemeente is ge weest stellen Burg. en Weth. voor den heer van Kesselen een toeslag op zijn pensioen te verleenen van 420 per jaar. Aan den Vee- en Vleeschkeurings-' dienst is o.a. verbonden de ambtenaar J. de Bruijne op een jaarwedde van 300. Diens werk is zeer toegenomen door de stichting van het coöperatief slachthuis en is hij nu iederen dag van 9 tot 12 en van 2 tot 6 uur regelmatig voor den dienst werkzaam. Daarom komt het het hoofd van den dienst dringend gewenscht voor de zeer geringe belooning aanzien lijk te verhoogen en acht hij een salaris van ,/"='1200 's jaars niet te hoog en Burg. en Weth. nemen dit voorstel over. Overeenkomstig een desbetreffende verzoek stellen Burg. en Weth. voor den aanslag in de zakelijke belasting op het bedrijf 1932 voor de N.V. Aannemersbe drijf C. van Leeuwen te Hillegersberg terug te brengen van 144 op 60 en daar hij reeds 72 heeft betaald, haar 12 te restitueeren. De N.V. Stoomvaartmaatschappij Zee land zond ook nu weer een bezwaar schrift in tegen den aanslag in genoemde belasting tot een bedrag van 4236. Daar dit berust op dezelfde motieven als voor 1931, stellen Burg. 'en Weth. voor afwijzend te beschikken en hen te mach tigen zich te verzetten tegen het door genoemde maatschappij bij den Hoogen Raad ingesteld cassatieberoep tegen de beslissing van'den Raad van Beroep te Middelburg tot handhaving der aansla gen over 1930 en 1931. Burg. en Weth. stellen voor van F. J. Stroo voor 8000 te koopen een woning, schuur, werkplaats en erf aan den Kou- dekerkscheweg Oost, de genoemde ge bouwen af te breken en aan F. J. Stroo te verkoopen 112 m2 grond aan de Oost zijde van de Duyvendrechtstraat voor 896. Nog stellen Burg. en Weth. voor te verkoopen aan B. J. N. Schmelzer q.q. 240 m2 grond aan de van Dishoeckstraat (Westzijdej voor 1 2880; aan de Coöpe ratie de Broederband 665 m2 aan de Oostzijde van die straat voor 3485; aan C. Kok 112 m2 aan de Duyvendrecht straat voor 896; aan C. de Nooyer q.q. 143 m2 aan den Vrijdomweg voor 1787.50. Ten slotte stellen Burg. en Weth, voor de volgende grondprijzen vast te stellen: 15 per m2 voor bouwgrond aan den Singel; 10 voor bouwgrond aan de straat, welke komt te liggen ten Noor den van het sportterrein der R.H.B.S. en een aan te leggen plantsoentje en 8 voor grond aan de straat, welke komt te liggen ten Zuiden van het plantsoentje en aan de straat, welke de verbinding zal vormen tusschen de van Dishoeck straat en de beide aan te leggen straten hierboven bedoeld. PROVINCIALE VEREENIGING „HET GROENE KRUIS". Bovengenoemde vereeniging hield Vrijdag haar algemeene vergadering in de bovenzaal van de sociëteit ,,De Ver genoeging" te Middelburg, onder voor zitterschap van den heer C. E. P 1 u g- g e, die bij den aanvang van de vergade ring, terwijl de aanwezigen zich van hun zetels verhieven, woorden van groote waardeering wijdde aan de nagedachte nis van wijlen ds. D. Gerretsen, het voor korten tijd overleden lid van het hoofd bestuur, die zoo veel in het belang van het Groene Kruiswerk heeft gedaan, en enkele oogenblikken stilte verzocht. Hierna heette spr. speciaal welkom den heer ds. J. Beijerman uit Utrecht, secretaris-generaal der Alg. Ned, Ver. „Het Groene Kruis", en zuster Tiemeij- er, die zou spreken over de belangen van de zusters inzake verzekering tegen ziekte enz. Spr. hoopte dat deze dag voor allen een aansporing moge zijn op het zegenrijke werk van de Groene Kruisvereenigingen voort te zetten. Spr. ging daarna het werk van het Groene Kruis nog eens na. Hij zeide dat de tij den niet makkelijk zijn en men aller- wege de leus bezuinigen hoort weer klinken. Deze mag en moet voor het Groene Kruis in dezen tijd niet gelden, want juist is nu haar steun meer noo dig en vrienden van dit werk zagen het in en verhoogden de contributie. De taak is om ziekte te voorkomen en dat geeft besparing. Het eerste werk is wel de lijdende menschheid de hulpmidde len te verschaffen om het lijden te ver zachten, waarin opgesloten het zoo goed mogelijk maken van de huiselijke ver pleging. Daarvoor is de huisverpleeg ster, wier taak een schoone, maar moei lijke is. De tweede taak is de t.b.c.- bestrijding, al is de centrale leiding daarvan overgedragen aan de provinci ale vereeniging tot bestrijding der t.b.c., de Groene Kruisvereenigingen moeten haar plaatselijk behartigen. Hieruit volgt de derde taak, namelijk de ontsmet- tingsdienst. Deze werkt reeds meer dan 20 jaar, doch heeft in den laatsten tijd tegenwerking door oprichting van ge meentelijke ontsmettingsdiensten. De vierde taak, het vervoer van zieken, slaagde, hoewel slechts gedeeltelijk. Als vijfde taak noemt spr. de hygiëne van het kind, die vooral bij de plaatselijke vereenigingen nog voor uitbreiding vat baar is. Deze zaak is commissoriaal ge maakt en werkt de vereeniging samen met het wit-gele kruis om de kinderen zoo gezond en hygiënisch mogelijk door het leven te doen gaan. De afdeelingen kunnen dit bevorderen voor consultatie- bureaux, moeder- en bakercursussen, bevordering van schoolartsendiensten. Als consequentie van de kinderzorg, volgt van zelf de kleuterzorg. Nog noemt spr. de ter hand genomen bestrijding van geslachtsziekten, verder het geven van hulp in de huishouding als de moeder ziek is, het organiseeren van cursussen in Eerste Hulp bij Ongelukken, de zorg voor lichamelijke gebrekkigen en ten slotte de nazorg voor hen, die aan een zware ziekte hebben geleden en de maatschappelijke belangen van zenuw en zielszieken. Spr. verwacht niet dat de afdeelingen dit alles en tegelijk zul len ter hand nemen, maar hoopt dat deze inleiding voor allen een spoorslag mag zijn, om niet stil te staan bij het geen zij reeds deden of nog doen. Spr. hoopt, dat na verloop van jaren al deze zaken in den een of andere vorm door de aanwezigen zullen worden behartigd dan eerst zal kunnen worden gezegd, dat het Groene Kruis werkt voor allen door allen. (Applaus.) Na het lezen en goedkeuren der no tulen, bracht de secretaris-penning meester het jaarverslag uit, dat in druk is verschenen. Wij kunnen daarom vol staan met te vermelden, dat het aantal afdeelingen onveranderd is gebleven en het aantal leden ongeveer 21000. De in het vorig jaarverslag uitgesproken wensch, dat zekere vereeniging, welke zou kunnen aansluiten, in den loop van dit jaar hiertoe zou overgaan, is jam mer genoeg nog niet in vervulling ge treden. Wel is de toetreding van een tweede plaatselijke vereeniging zoo goed als zeker. De heer de Groote (Breskens) merkte op, dat er volgens het verslag thans geen districtscommissie voor Westelijk Zeeuwsch Vlaanderen bestaat. De Voorzitter zeide, dat de aan gezochte personen alle bedankten. De Secretaris vroeg tot wien hij zich moet wenden. De heer A b r a h a m se (hoofdbe stuur) zeide, dat er toch werk van ge maakt moet worden. De heer de Groote wees er op, dat de heer Pas toch voor dien streek in het hoofdbestuur zit. De Voorzitter zeide, dat deze zich nog nimmer liet zien, men kent hem niet eens. Intusschen is het moge lijk, dat de algemeene propagandiste van de Ned. Ver., zuster Schutte, eens naar Zeeuwsch Vlaanderen komt. De heer de Groote juicht dit toe en zal haar gaarne helpen. Het jaarverslag werd goedgekeurd. De Voorzitter las nu een schrij ven van verhindering van den Inspec teur dfer Volksgezondheid, dr. Veeger voor, met de beste wenschen voor het mooie werk. De rekening, die een goed slot aan wijst van 87.59 kon niet direct wor den afgehandeld, omdat Hoedekens- kerke, die haar moest nazien, de be scheiden nog heeft, geen bericht zond en ook niet aanwezig was. In de mid dagvergadering was dit ook niet het ge val en keurde men de rekening voorloo- pig goed'. De rekening was vergezeld van een toelichting, dat men dit goed slot en 461.44 van 1930 wilde reserveeren voor de hoog noodige verbetering van de ontsmettingsinrichting. Hiertegen had de heer H a g e (hoofd bestuur) wel eenig bezwaar, de heer Duinker (Tholen) wilde 50 voor dit doel op de begrooting uittrekken, doch dr. O r b a a n (hoofdbestuur) maak te er pro memorie van. Zoo werd beslo ten. De kwestie van vernieuwing van de ontsmettingsinrichting zal na nader overleg o.a. met het rijk in een buiten gewone algemeene vergadering in 't na jaar afzonderlijk worden behandjeld. Als plaats voor de volgende algemee ne vergadering wees men Vlissingen aan, de grootste afdeeling, die in langen tijd niet de vergadering in haar midden had, nadat dr. Duinker weer eens Tholen naar voren had gebracht en de Voorzitter had toegezegd, dat het hoofdbestuur voor 1934 Tholen zal voorstellen. De heer Fokker (Burgh) vroeg op Maandag, Donderdag of Zaterdag te vergaderen, dan kan men uit Schouwen per vliegtuig komen. Tot bestuurslid voor Schouwen in plaats van den heer J. Padmos, die niet meer in aanmerking wenschte te komen benoemde de vergadering den heer J. Fokker met 42 stemmen tegen 3 op ds. Voors en 1 op den heer Roelvink. Voor Zuid-Beveland westelijk deel zal in de vacature-Gerretsen in de buiten gewone vergadering worden voorzien. Voor Zeeuwsch-Vlaanderen was te genover den heer Pas, van wie mevr. DeesHaak verklaarde, dat hij plaat selijk veel voor het Groene Kruis doet, niemand gesteld en was hij reglementair herkozen. Op enkele onderdeelen van de be grooting 1932 werden opmerkingen ge maakt en weerlegt, maar speciaal kwam naar voren bij den post ziekenvervoer 300), een voorstel van de afdeeling Heinkenszand om het contract met den heer Krijger te Goes niet te vernieuwen doch te trachten de beide Ziekenhuizen te Goes dit contract te doen afsluiten. Mochten hiertegen bezwaren bestaan, dan kan de afdeeling er genoegen mede nemen, dat men met den heer Krijger een nieuw contract aangaat, mits alle af deelingen in het district Noord- en Zuid- beveland gedwongen worden mede te betalen in de kosten, voortvloeiende uit deze nieuwe overeenkomst, naar ver houding van hun ledental. Voordat hierover gediscuseerd was werd gepauzeerd en na de pauze deed de voorzitter een mededeeling over het binnenkort te Seppe te openen pro- testantsch rusthuis, waar men voor 2 per dag personen kan onderbrengen. Hierna was eerst het woord aan ds. J. B e ij e r m a n, die sprak over Het verband van de afdeelingen, Provinciale Vereeniging en de Alg, Nederlandsche Vereeniging Spr. zeide, dat het werk van het Groe ne Kruis populair is als geen ander werk in ons Vaderland Spr. brengt hulde aan de pioniers en hen, die als de zendelin gen gearbeid hebben om het idee ingang te doen vinden. De eerst afzonderlijk staande plaatselijke vereenigingen voel den behoefte aan samenwerken. Zoo zijn Er was kwestie bij de Smitten Over de gordijnen van de slaapkamer. Ze waren nu 4 jaar oud en zagen er eerlijk gezegd niet best meer uit. Mé- vrouw Smit voelde wel wat voor nieuwe, maar mijnheer zei, dat het er nu de tijd niet naar was. En stoomen? Het loonde de kosten niet. Toen dacht mevrouw aan „1, 2, 3", dat ze sinds een paar maanden ge bruikte voor de wasch. „Ja, maar die dunne gordijnen". En fin, 't was te probeeren. En hebt U gehoord van 't resultaat? Prachtig! Prachtig zooals die kleuren zijn opgehaald, zoo fleurig en frisch als ze er weer uit zien. En niets geleden. Zelfs Mijnheer praat nu al mee over „1,2, 3", het Nederlandsch zelfwerkend waschmiddel van 17)A cent per pak, „en nota bene nog 5 cent goedkooper dan die buitenlandsche soorten". Waar die mannen zich in dezen tijd al niet mee bemoeien. (Ingez. Med.) de provinciale en landelijke vereenigin gen vrijwillig ontstaan, wat voor- en na deel heeft. De provinciale en Nederland sche vereenigingen treden aanvullend voor het werk der plaatselijke vereeni gingen op. Zoo beoefent men samen de preventieve geneeskunde, die een scha kel vormt in den gouden keten der so ciale hygiëne. Spr. wijst op de opleiding van wijkzusters te Utrecht waar reeds 350 een diploma behaalden, op de toon- kamer aldaar, die men hoopt uit te brei den tot een museum. Ook spr. wijst op het alom aanwezige spook der bezuini ging, en meent ook dat als- men aan het geld der Groene Kruisvereenigingen tornt men dubbel waakzaam moet zijn voor de verbetering der volksgezond heid. Spr. roept de zeeuwen toe, houdt uw hoofd koel en uw hart warm, staat schouder aan schouder in den komenden tijd. Men moet elkander leeren en van el kander leeren, elkander begrijpen en leeren begrijpen, elkander waardeeren en leeren waardeeren. Het werk is niet heerschen, maar die nen. Het dienen van het Groene Kruis met het hart, met de toewijding en met de liefde. Spr. eindigde onder applaus. Hierna werden een drietal films ver toond, die de aanwezigen een uitste kend beeld gaven van de wijze van ar beiden van de Nederlandsche Vereeni ging, en ook van de plaatselijke ver eenigingen in tal van deelen van ons land, waaraan ook 'n deel van Zeeland) zal worden toegevoegd. De verschillen de onderdeelen van het Groene Kruis werk kwamen voldoende tot hun recht op deze rolprenten. De voorzitter bracht den heer ds. Beijerman en zijn helpster den dank der vergadering over voor het gebo- dene. Hierna werd met de begrooting ver der gegaan en het resultaat der bespre king over het voorstel-Heinkenszand was, dat de districtscommissie voor Z.- Beveland in samenwerking met een paar leden van het hoofdbestuur de vervoer- kwestie naar Goes nader onder de oogen zal zien en zoo lang het voorstel blijft rusten. Bij den post wijkverpleging kreeg de afgevaardigde van Oud-Vossemeer op een vraag ten antwoord, dat het zeker gewenscht is de wijkverpleging steeds op te dragen aan een gediplomeerd wijk verpleegster, wil men het werk goed en met kennis van zaken gedaan hebben. Vervolgens kreeg mejuffrouw Tiemij- er gelegenheid uiteen te zetten van hoe groot belang het werken van de pen sioencentrale en de Invaliditeitscoöpera- tie voor de sociale werkers is. Het is geenszins de bedoeling reeds bestaande verzekeringen ongedaan te maken, doch vooral bij het aanstellen van nieuwe zusters is bijv. een Groene Kruispolis, die invaliditeit, ook blijvende en ouder- domsverzekering omvat, te verkiezen. Binnenkort zullen de afdeelingen bezoek krijgen om een en ander nader toe te lichten. Uit de vergadering gingen ver schillende stemmen op, die getuigden van het groote nut van de door zuster Tiemeijer besproken instellingen, die ten goede komen aan haar, die dikwijls zwaar werk verrichten in dienst der lij dende menschheid. De voorzitter las daarop de ver slagen der districtscommissies voor Schouwen en Duiveland en Oostelijk deel van Zuid-Beveland voor, terwijl dr. Snoek uit Goes mondeling dat van Wes telijk Zuid-Beveland uitbracht. Daar niemand meer iets voor de rond vraag had, sloot de voorzitter de verga dering met den wensch, dat de belang stelling in het Groene Kruiswerk niet vermindere, doch vermeerdere. Kantongerecht te Goes. De kantonrechter te Goes heeft ver oordeeld wegens: overtreding Loterijwet: A. D„ persgat, T. C. L„ C. c. S., Borssele, 15 of 5 d. h. en verbeurdverklaring der in beslag genomen goederen; een paard laten geleiden door een jongen beneden 16 jaar: S. B., s Heer

Middelburgsche Courant | 1932 | | pagina 6