Financiëele Berichten. KERKNIEUWS. GEMENGD NIEUWS. sers toeh naar rechts en niet naar links moeten uitwijken. Het voorstel wordt aangenomen met 10 tegen 5 stemmen (de heer Cornelisse is even weg).. Tegen stemmen de heeren Van Andel. Jeronimus, Portheine, Heemskerk en Bybau. 10. Bezwaarschrift aanslag 1932 Straat belasting. Besloten overeenkomstig het advies. 11. Staten oninbare posten Straatbe lasting 1929, Straatbelasting 1930 en Hondenbelasting 1931, De heer JERONIMUS meent, inzake een reclame van den heer Matthijsse, dat een afstand van 250 m van een weg toch te groot is om van liggen aan een straat te spreken. De VOORZITTER zegt, dat de aan- hoorigheden toch aan de straat liggen. De heer JERONIMUS acht het twij felachtig of het land van een hofstede als een aanhorigheid los te beschouwen. De VOORZITTER zegt dat dit zeker zoo is. De heer JERONIMUS zegt dat de Seisweg toch niet in onderhoud is bij de gemeente. De heer PAUL zegt dat dit niets geeft, zie ook de woningen aan den Noordweg. De heer JERONIMUS betwijfelt of dit ook wel juist is, dat daar belasting wordt betaald. De heer DE VEER dat volgens de ju- ris prudentie ook schoonhouden en ver lichting in casu er onder vallen. De heer JERONIMUS: ook als de verlichting op 400 m afstand is zooals in dit geval? Spr. wenscht in dit geval geacht te worden te hebben tegengestemd. De heer DEN HOLLANDER meent, dat men wat vlug afschrijving geeft van hondenbelasting, bijv, voor iemand die een jaar werkloos is, maar kan die dan niet beter den hond weg doen. De heer MONDEEL zegt, dat men veelal sterk aan een hond is gehecht. Rondvraag, De heer MONDEEL zegt van zijn frac tievoorganger te willen overnemen de behartiging van de belangen van de woonw-agensbewoners en vraagt of die geen andere plaats kunnen krijgen dan bij de vuilverbrandplaats. De VOORZITTER zegt dat dit reeds lang met den commissaris van politie is besproken. Eerst dacht men aan de Los- kade, maar dit is bij de stapels hout enz. niet gewenscht. Ook is aan den kanaal dijk gedacht. De heer HARTHOORN zegt dat men niet te dicht bij de stad moet kiezen om geen overlast van deze menschen te heb ben. De VOORZITTER zegt dat daarmede rekening wordt gehouden. Ontslag burgemeester. 1 Thans zegt de VOORZITTER nog een mededeeling te willen doen en wel dat hij besloten heeft tegen 1 Januari a.s, eervol ontslag als burgemeester aan H, M, de Koningin te zullen verzoeken. Daar hij andere maatregelen daarmede in verband zal nemen, en dit tot geruch ten aanleiding zou kunnen geven, meen de hij dit al is het nog wat vroeg, aan den Raad te moeten mededeelen. Tegen het einde van het jaar wordt spr. 65 jaar en hij is van meening dat men heen moet gaan op een tijd, dat men nog niet zegt, gaat die persoon nu nog niet, doch gaat hij al. De heer HEEMSKERK zegt dat dit wel een groote verrassing is, maar een zeker weinig aangename. Het komt spr. voor dat het gepast is, naar hij meent namens allen groot leedwezen over dit besluit uit te spreken. Het is zeker, dat er een tijd is van komen en een Vlln gaan, maar men had gehoopt, dat de burge meester nog eenige jaren zijn taak had willen voortzetten. Spr. weet niet of het mogelijk is den burgemeester van dit besluit af te brengen, maar wil hoe ook het werkelijk afscheid tot later bewaren. Toch wilde hij gaarne deze woorden zeggen omdat men den heer Dumon Tak noode als burgemeester zal missen. (Applaus). De VOORZITTER brengt dank voor deze woorden en zegt dat het besluit na nJP °verleg 's genomen en dus onherroe pelijk is. Hierna sluit spr. even voor 5 uur de openbare vergadering en gaat de raad nog enkele oogenblikken in geheime vergadering om den heer v. d. Feltz ge legenheid te geven tot het doen van een mededeeling. Van Heel Co. te Goes. De bankiersfirma Van Heel Co. te Goes, heeft aan haar crediteuren een circulaire gezonden betreffende het eeni- gen tijd geleden aangeboden accoord. Aan deze circulaire is het volgende ont leend: Wij deelen u hierbij mede, dat wij met het door ons aangeboden accoord thans zoover zijn gevorderd, dat van de circa 1100 crediteuren nog slechts 97 dit accoord niet hebben aanvaard. Tenein.de echter het accoord alsnog toch te doen slagen, niettegenstaande de tegenwerking van sommigen, zijn wij bereid, ditzelfde accoord thans aan te bieden in een faillissement onzer firma wanneer wij er zeker van zijn, dat voor du accoord de tvettelijke meerderheid zal worden verkregen. Deze meerder heid (welke thans aanwezig is) bindt dan de overigen, die tegen zouden stemmen. De door de wet vereisehte meerderheid, welke omvat van het aantal con currente crediteuren, vertegenwoordi gende Vu van het totaal der niet bevoor rechte schulden, vordert bij ons de me dewerking van circa 730 crediteuren, vertegenwoordigende ongev. 1.750.000 aan schuldvorderingen. Hoewel het ge noemde aantal ruimschoots voor het ac coord heeft gestemd, is het ter verkrij ging van het genoemde bedrag noodza kelijk, dat allen, die reeds het aangebo den accoord in hun belang achtten, ook stemmen voor het accoord in faillisse ment. Door den tijd, dien het heeft gekost, om te trachten de nog achtergeblevenen te bewegen het accoord alsnog te aan vaarden, is de uitbetaling van het aan gebodene ten zeerste vertraagd. Hoe spoediger men echter het nieuwe ac coord aanvaardt, des te eerder kunnen wij, wanneer wij zeker zijn van de mede werking van een voldoend aantal en be drag aan crediteuren, de maatregelen nemen, die noodig zijn, om de aanne ming van het accoord te verwezenlij ken en de achtergeblevenen uit te scha kelen. Hoewel het voor ons niet aangenaam is, ons faillissement te moeten aanvra gen om voor crediteuren een resultaat te bereiken, dat door de medewerking van allen ook zonder dat zou zijn be reikt, meenen wij ons dien stap te moe ten getroosten, teneinde te voorkomen, dat de belangen van de overgroote meer derheid onzer crediteuren worden ge schaad door de tegenwerking van een zeer kleine minderheid. Classis Middelburg. Woensdag vergaderde alhier de Classis Middelburg van de Ned. Herv, Kerk, onder voorzitterschap van ds. M. van Empel, De vergadering besloot met algemee- ne stemmen de Synode te adviseeren vast te stellen: le wijziging van art. 1 van het Syndonaal Reglement voor de Kerkeraden; 2e. de invoeging van 9e. in art. 14 van het Syndonaal Reglement voor de Kerkeraden (kerkelijk bevol kingsregister) en 3e. de wijziging van art. 14 al. 2 van het Reglement op de Algemeene Weduwen- en Weezenbeurs enz.; niet vast te stellen de invoeging van art. 14 sub. lo en een nieuw art. 14* in het Syndonaal Reglement voor de kerkeraden en een nieuw art. 86* in het Reglement op de vacaturen (vreed zaam samenleven der richtingen). Te gen vaststelling van een nieuw art 57** in het Reglement op de vacaturen (zen delingen bevoegd te verklaren tot pre dikant) verklaarden zich 38 leden, 6 waren voor de vaststelling ervan, 39 Leden waren tegen de vaststelling van de wijziging in art. 2 van het Re glement op de predikantstractementen slechts 5 der aanwezigen achtten de vaststelling daarvan gewenscht. De Voorzitter van de Classicale Zendingsvereeniging las het verslag dier vereeniging over 1931 voor. In de plaats van ds. Blaauwendraad, die naar Baarn gaat, koos de vergade ring tot scriba van het Classicaal Be stuur ds. R. ten Kate te Koudekerke. De vergadering werd bezocht door 19 predikanten en 25 ouderlingen. EEN VERMOEDELIJKE ARANSI- TODIEFSTAL. Maandagochtend om 6 uur hield voor het D. P. station te Rotterdam een auto stil, waaruit drie heeren stapten. Zij hadden vier kis ten bij zich die zij aan een kruier over gaven, zonder er bij te vertellen wat de ze er mee moest doen. Dat kwam wel in orde vertelden zij. De heeren vertrokken en kwamen niet terug. De kruier besloot tenslotte om de kisten maar aan de politie af te geven. Ze werden geopend en daar bleek dat drie kisten geladen waren met alumi- nium-motoronderdeelen, terwijl de vier de kist verschillende gereedschappen bevatte. Aan de kisten hing een label waaruit op te maken viel dat ze afkom stig waren van de Rector Gasifier Com pany, gevestigd te Waukeska, Wisconsin. De waarde van elk der drie motoren werd op ongeveer 800 geschat. EEN OPGEWONDEN STANDJE. Bij de behandeling voor het Gerechts hof te Den Haag van de strafzaak be treffende de inbraak op 18 Oct. van het vorige jaar in het gebouw der Hema te Rotterdam gepleegd, ter zake waarvan drie verdachten tot respect. 4, 4 en 314 jaar door de Rotterdamsche rechtbank zijn veroordeeld, wond een dezer verd., de 39 jarige M. H., zich tijdens het ge tuigenverhoor zoodanig op, dat hij door den rijksveldwachter geboeid uit de zaal moest worden geleid, en de behandeling der zaak buiten zijn tegenwoordigheid werd voortgezet. EIGENLIJKE DIERENMISHANDE LING. i Men meldt aan de N, Rott. Crt. uit Oss: Te Oss heben zich de laatste dagen eenige gevallen van ergerlijke dieren mishandeling voorgedaan. Er werd aan gifte gedaan, dat bij een hond de tong was uitgesneden. Van eenige Andere honden waren de oogen uitgestoken. MET DE KASSA OP STAP. Te Sassenheim is ingebroken in de manufacturenzaak van den heer M. De dieven hebben een electrisch werkend kasregister ter waarde van 1000 met den inhoud daarvan, zijnde 120 mee genomen, ERNSTIG AUTO-ONGELUK; TWEE SLACHTOFFERS. In den afgeloopen nacht heeft op den Rijksweg bij de ge meente Echt een ernstig auto-ongeluk plaats gehad, waarbij twee personen het leven verloren. De auto van de familie H- uit Venlo, waarmede een zestal personen terug keerde van een bezoek aan de ouders, die op het oogenblik te Aken logeeren, reed in vollen vaart tegen een zwaren transportaanhangwagen. V ermoedelijk heeft de bestuurder van de auto door dat het mistig was en het licht aan den aanhangwagen niet sterk was, dit voer tuig niet gezien. De auto werd zoo goed als geheel vernield. Twee der inzitten den, een 17-jarige zoon van den heer H., en de 25-jarige mej. C. uit Venlo, wer den beiden op slag gedood. De andere vier inzittenden, allen le den der familie H. en afkomstig uit Ven lo, werden ernstig gewond. De gewon den werden naar Venlo vervoerd. IN ACHT DAGEN TIJDS ZES IN BRAKEN. De twee Duitsche inbre kers A. en F., die te N ij m e g e n wer den gearresteerd, blijken in een tijdsver loop van 20 tot 28 Juni een zestal inbra ken gepleegd te hebben. Zij hebben in gebroken in villa's te Hengelo, Amers foort en Arnhem en in restauraties te Delden en Apeldoorn. Hun buit bestond voornamelijk uit levensmiddelen en klee ding. In Arnhem hebben zij in den nacht van 26 op 27 Juni een grooten slag ge slagen door een groot aantal gouden en zilveren voorwerpen en kostbare mun ten buit te maken. Een der twee daders heeft bekend. De tweede blijft ontken nen. BEROOFD VAN 600. Dinsdag morgen heeft een heer bij de A r n h e m- s c h e politie aangifte gedaan, dat hij in een logement, waarin hij had overnacht, was beroofd van een bedrag van 600. De politie heeft in verband hiermede 'n vrouw aangehouden, die bekende de be- rooving te hebben gepleegd. Zij had het bankpapier in haar kousen verstopt. DOOR DEN BLIKSEM GEDOOD. Tijdens een hevig onweer, dat Dinsdag middag boven Z.-O o s t-F r i e s 1 a n d woedde, zijn in Osterwegen 3 op het land werkende arbeiders uit Ostrhauder- fehn door den bliksem getroffen. Twee hunner waren op slag dood, de derde werd zwaar gewond, ORGANISATIE VOOR HET SMOK KELEN VAN WAPENS. Zooals reeds gemeld, is de Rijkspolitie te Vaals er Woensdag in geslaagd, de hand te leg gen op een zestal personen, dat betrok ken is bij een organisatie voor het smok kelen van wapens naar Duitschland. De Rijkspolitie werkte hiervoor samen met de douane-autoriteiten en de commie zen aan de grens. Reeds eenige maanden was men op het spoor gekomen van dezen wapen smokkel. Het was een groot complot, dat zijn vertakkingen had in Amsterdam, Vaals, Rotterdam en Maastricht. De po litie moest met veel omzichtigheid te werk gaan en het gelukte dan ook eerst gister zes personen, die hierbij betrok ken zijn, in arrest te stellen. Gedurende de afgeloopen maanden zijn verscheidene malen auto's, geladen met wapens en in grootere hoeveelhe den munitie over de grens naar Duitsch land gegaan. Nog Dinsdag kon een der gelijke hoog opgeladen auto bij Vaals over de grens glippen. Voor zoover bekend, passeerden de auto's met wapens de Nederlandsch- Duitsche grens vaak in Zuid-Limburg. Dinsdag toen de laatste auto over de grens ging, overwoog men het voertuig door het lossen van schoten tot staan te brengen. Het was echter vrij zeker, dat de lading tengevolge hiervan zou ont ploffen en daarom heeft men er van af gezien. De wapens waren, voor zoover valt na te gaan, bestemd voor de na tionaal socialisten in Duitschland. De gearresteerde personen waren afkomstig uit Rotterdam, Amsterdam en Vaals. Omtrent het smokkelen van wa pens naar Duitschland, verneemt V.D., dat ook de* Duitsche grenspolitie reeds eenige weken was ingelicht, dat wapens uit België naar Duitschland werden ge smokkeld, In België zouden groote be stellingen gedaan zijn ten behoeve van een politieke partij. Aanvankelijk bleek het plan te bestaan, die wapens en mu nitie in kleine vrachtwagens en auto's te brengen tot dicht bij de Belgische, Duitsche en Luxemburgsche grens. De grenswachten aldaar bleken echter spoe dig ingelicht, zoodat naar nieuwe uitwe gen gezocht werd, o.a. te Vaals. Het complot is daarbij systematisch te werk gegaan en had in een breede strook langs de grens handlangers waaraan pak ketten werden afgegeven, die dan des nachts over de grens gebracht moesten worden naar een bepaalde verzamel plaats op Duitsch gebied. De te Vaals gesignaleerde auto was een Nederland- NEDERLAND: VACANTIELAND. Voor Auto- en Voettoeristen. De A.N.W.B. schrijft ons: Het is nog niet zoo heel lang geleden, dat beide bovenstaande titels een onge- loovig schouderophalen bij de meeste menschen zouden hebben verwekt, doch gelukkig is de eerste en voornaamste misvatting, n.l. dat Nederland niet ge schikt zou wezen, om er zijn vacantie door te brengen, reeds verdwenen. Maar nu rest ons nog de weerlegging van de tweede „controverse": het noe men van auto- en voettoeristen in één adem, want nog zeer veel automobi listen huldigen de (verkeerde) opvat ting, dat auto-toerisme uitsluitend be- teekent: het zich mechanisch voortbe wegen! Daarom zullen wij heden vluch tig eenige schema's voor autoreizen binnen de landspalen publiceeren, die uitmuntend geschikt zijn voor het ma ken van prachtige autotochten in com binatie met korte wandelingen. Het is méér dan loonend om de auto af en toe eens een korte rust te gunnen en te voet de omgeving, bosch of hei, ven nen of duin, te gaan verkennen. De dik ke lijnen op bijgaand schetskaartje, be werkt door den A.N.W.B,-Toeristen bond voor Nederland, geven de verschil lende rondritten per auto aan; de wan del-excursies zullen wij niet afzonder lijk opnoemen, maar wanneer men en kele van deze tochten maakt, en onzen bovengenoemden raad opvolgt, zal men zonder twijfel tot de conclusie komen, dat dit „cocktail-toerisme" (als wij het eens even zoo mogen aanduiden) veel attractiever is, dan het rijden van hon derdtallen kilometers achtereen en te vens.... dat ons eigen land toch wel heel rijk is aan wonderschoone plekjes. De dunne lijnen geven telkens de nood zakelijke aansluitingen tusschen de rou tes onderling aan. Het Noorden van ons land vindt men in de routes 1 en 2. Twenthe, Achterhoek en Veluwezoom vormen de routes 3 en 4. Gooi- en Eemland en de Geldersche vallei zijn de gebieden, welke route 5 doorkruist. Door de duin- en polderlandschappen sche en droeg het nummer H 32581, een Zuid-Hollandsche dus. Deze wagen is in den nacht van Dinsdag op Woensdag nabij de grens teruggevonden door de politie. Alle wapens en munitie waren evenwel verdwenen. De personen die Dinsdag gearresteerd waren, zijn Woensdagmorgen weer vrij gelaten. Proces-verbaal is opgemaakt. UITVINDING MET ONTZETTENDE GEVOLGEN. In Engeland is een uit vinding gedaan, die groot opzien ge baard heeft. Een officier heeft n.l. een instrument geconstrueerd, dat het geluid van een schot zoodanig dempt, dat men reeds op 5 m afstand niets meer hoort. Op de uitvinding is bereids patent ge nomen. Men stelle zich de noodlottige gevol gen van deze uitvinding voor. Moor denaars krijgen een wapen in de hand met hetwelk zij op veiligen afstand kunnen dooden, zonder ervoor te be hoeven vreezen, dat de explosie van het schot hen verraadt. Een andere moge lijkheid: een optocht marcheert door een straat. Plotseling vallen de menschen in rijen gelijk ten gronde, gedood, zwaar gewond. Niemand heeft wat gehoord, geruischloos is de dood uit een paar vensters gezonden. in N.- en Z.-Holland voeren U de rou tes 6 en 7. En langs de groote Rivieren de routes. 8 en 9, Westelijk N.-Brabant, Walcheren en; het Vlaamsche land vormen de routes 10 en 11... De goed geconserveerde vesting Wil lemstad is in den laatsten tijd vaak ge noemd, maar heel weinig bekend is het, dat we hier met een waar natuurmo nument te doen hebben. Volgt U daar om route 10 eens, van Breda door mooie bosschen naar Roosendaal, dan door t suikergebied over Steenbergen naar Willemstad, waar een voorloopig nog niet al te beste pontveer-verbindirtg naar Numansdorp voert. Door de Hoek- sche waard naar Barendrecht, waar een zeer moderne hefbrug in aanbouw is ten behoeve van de scheepvaartver binding DordrechtNoordzee. Over Dordrecht naar Gorinchem een kron kelende dijkweg, maarprachtige eindelooze vergezichten. Van laatstge noemde plaats weer zuidwaarts, bij Geertruidenberg een moderne vaste oeververbinding, één der resultaten van het Rijkswegenplan. Route 11 voert ons langs de kust van het pracht-eiland Walcheren, door Zeeuwsch-Vlaanderen en door België terug, waar Gent een zekere vermaardheid verworven heeft voor de kantindustrie en de bloemen cultuur, terwijl Antwerpen met de mo derne haven-inrichtingen en het fraaie stadskarakter ook wel even genoemd mag worden, ook al ligt deze stad bui ten de grenzen. Het slot van dezen rit, langs Bergen op Zoom en over Zuid-Be veland is wederom heel belangwekkend, o.m, in verband met de kleederdrach ten. De Vennen, Berg en Dal en Valken burg vormen de routes 12, 13 en 14, een waardig slot van deze rondtoeren in' „Mooi-Nederland", Voor de reizen No.'s 11 en 13 heeft men een Belgisch, resp. een Duitsch, triptiek, benevens internationale docu menten, noodig. De A.N.W.B. is gaarne bereid, nadere inlichtingen aan onze lezers te ver strekken. TE HOUDEN AANBESTEDINGEN. Woensdag 6 Juli, v.m. 11 uur, Abdij te Middelburg: 't uitvoeren ver- beteringswerken gedeelten van den weg BiggekerkeWestkapel- le enz. Raming 106.000. Zie Middelb. Crt. 21 Juni '32. Woensdag 13 Juli v.m. 11 uur in de Abdij namens Ged. Staten; het uitvoeren verbetering Frederiks- polder gelegen weg Kortgene Colijnsplaat met bijk. werken. Raming 24,600. Zie Middelb. Crt. 27 Juni '32. Woensdag 6 Juli v.m, 11 uur ge bouw Prov. Bestuur te Middel burg: het vernieuwen drie meer- stoelen binnen toeleidingskanaal van de Middensluis te Hansweert enz. Zie Staatscrt. 4 Juni '32. Woensdag 6 Juli 11 uur Abdij te Middelburg, namens Ged. Staten: 't leveren 3.400 ton klein plavei selkeitjes van Scandinavisch Gra niet of basalt t. 1. weg Zaamslag- sche Veer Rapenburgsche Tol enz.

Middelburgsche Courant | 1932 | | pagina 7