Examenei gedaan en inietffgeslaagd KERKNIEUWS. LANDBOUW. LAATSTE BERICHTEN. GEMENGD NIEUWS. BEURS- EN WISSELKOERSEN. ONDERWIJS. Handel, Nijverheid en Visscherij BEURSTHERMOMETER. o/ OBMMMraaaMmni Te C I i n g e zal half Augustus a.s. de vierde Zeeuwsche Klompenbeurs worden gehouden. Te Oqstburg is j.l. Zaterdagna middag een zoontje van den slager B., dat in een weide achter de woning zijner ouders gelegen, achter de daar grazende dieren liep, door een veulen merrie getrapt tegen het hoofd met als gevolg, dat het ventje naar het zieken huis moest worden gebracht. Kennis voldoende, maar te nerveus ge weest. Waarom niet tijdig Mijnhardt's Zenuwtabletten gebruikt? Hierdoor blijft men kalm en helder van geest. Ze ■zijn verkrijgbaar bij Apoth, en Drogis ten in kokers van 75 cent, (Ingez. Med.) De heer P. Hoek te Hoorn overle den, heeft aan de kerkvoogdij van de Ned. Herv. Gemeente te Hoogkarspel 1500 gelegateerd. Ned, Herv, Kerk, Ds. F. K. Evert te Zoutelande is be roepen te Hellevoetsluis, Geref, Gem. Ds. J. D. Barth te Borssele heeft be dankt voor Gouda. In het verslag over de veulen keuring van Hippos is juist de laatste naam foutief vermeld. Emmy, de vierde prijswinster van merriën met afstammelingen is van J. Moens te Biggekerke. In een zeer druk bezochte verga dering kwam de Tuinbouwvereenigmg Kapelle en omgeving bijeen onder voorzitterschap van den heer H. Evers- dijk. Allereerst werd besloten tot inwilli ging van het verzoek van de groep aardbeientelers „Aller Belang" om de aardbeien voor de vatveiling bestemd te verkoopen op 22 Juni a.s. Staande de vergadering werden nog een opbrengst van 3 gemet opgegeven voor de vatveiling. Ook bleek dat er "nog een groep was om geregeld aan te voeren op de veiling. De tuinbouwvereeniging E. M. M. te Ierseke besloot om den 15 en 16 Sept. a.s. een tentoonstelling te organi- seeren van tuinbouwproducten en alle soorten fruit. Medewerking van alle vooraanstaande kweekers te Yerseke is reeds toegezegd. Hoogstwaarschijnlijk zal ook in die dagen Floralia een ten toonstelling houden in de groote zaal van Nolet. DE PRINS TE VLISSINGEN. Bij het bezoek aan de Kon. Mij. de Schelde was de Prins vergezeld o.a. door den Commissaris der Koningin, alle le den van Ged. Staten en den Griffier van dat college. Verder de ondercomman dant der marine, de hoofdingenieur van den Prov. Waterstaat, de inspecteur der P. T. T. en de directeuren van de dien sten op de O. en W, Schelde. Eerst werd een bezoek gebracht aan de keurig ver sierde leerschool, waarvan de Prinse lijke standaard wapperde, en waar Z. K. H. een pressepapier in ebbenhouten étui werd aangeboden. Vervolgens werd een deel van de Spoorbrug die in aanbouw is bezichtigd en daarna begaf men zich naar de tri bune voor het aflaten van het schip. Met een roestvrije stalen hamer sloeg de Prins de laatste beletselen weg waarna hij met een flesch champagne de boot doopte, die in het water gleed. Na af loop der plechtigheid bracht Z. K. H. nog een bezoek aan de Ver bandkamer waarna het gezelschap zich naar Britan nia begaf voor de lunch. Na de lunch werd de tea gebruikt bij den burge meester van Vlissingen in het „Woold- huis", UITVAART DR. FREDERIK VAN EEDEN. Hedenmorgen is het stoffelijk over schot van Frederik van Eeden uitge dragen. Aan de lijkkoets waren kransen bevestigd o.a. van de vereeniging van Nederlandsche letterkundigen, Anton Haverkamp en Jan Ruys. Tegen 10 uur kwam de stoet in de St. Vituskerk aan. Hier droeg pastoor Beu- mer, de H. Mis van Requiem op. Om 12 uur bereikte de stoet het R.K. Kerkhof, waar zich een groot aantal belangstel lenden verzameld hadden, benevens tal van vertegenwoordigers van organisaties en lichamen. De heer Hugo van Eeden dankte na mens de familie voor de belangstelling. Hans van Eeden sprak nog een persoon lijk woord. De eerstaanwezend-ingenieur te Bergen op Zoom heeft hedenmiddag in het bureel der genie te Vlissingen in het openbaar aanbesteed het doen van voorzieningen aan militaire gebouwen en werken te Vlissingen en te Middelburg. Raming 8640. Laagste inschrijver C. den Hollander, Klundert, voor 6842. Voor de betrekking van gemeente bouwmeester te Terneuzen hebben zich 138 sollicitanten aangemeld. Hedenmorgen is in den Haagschen dierentuin het congres van het N.V.V, geopend met een rede van den voor zitter den heer Kupers. De toestand van den 24-jarigen werklooze, die Zondag uit de derde eta ge van een woning op Wittenburg te Amsterdam, was gesprongen, na twee personen met een mes te hebben gewond, was heden nog zorgelijk. Van een der gestokenen, die eveneens in het gasthuis wordt verpleegd, was de toe stand redelijk wel. i De ontwapeningsonderhandelingen te Genève, welke thans plotseling zijn ingeschakeld in de herstelbetalingen van Lausanne, zijn reeds Zaterdagavond hervat met een onderhoud tusschen den Amerikaanschen ambassadeur Gi- son en sir John Simon en zijn den ge- heelen Zondag onafgebroken voortgezet in talrijke particuliere bijeenkomsten en daarna in een belangrijke bespreking der vijf mogendheden. Naar verluidt zou Gibson instructie hebben ontvangen, onder alle omstan digheden vóór 1 Juli, de aanvang van de verkiezingscampagne voor het pre sidentschap in de ontwapeningskwes ties zakelijk resultaat te bereiken. Herriot had een langdurig onder houd met Mac Donald. In dit onderhoud zouden o.a. de Zondag te Genève ge voerde ontwapeningsbesprekingen en in het bijzonder het standpunt der Fran- sche regeering tegenover de Engelsche ontwapeningsvoorstellen uitvoerig be sproken zijn. Mac. Donald is voorne mens nog heden Von Papen in een per soonlijk onderhoud in te lichten om trent de te Genève gevoerde bespre kingen. Volgens overeenkomst tusschen de Japansche en Mantsjoerijsche regee ring zijn verscheidene douane stations in Mantsjoerije door Japanners bezet en onder Japansche regime gekomen. De Mantsjoerijnsche regeering publiceerde een verklaring, dat zij haar betalingver plichtingen tegenover het buitenland volkomen blijft vervullen. Waarschuwing. De burgemeester van M ep p e 1 maakt bekend, dat een persoon, zich noemende Van der Vorst, agent van een incasso- bank, voor innen van z.g. kwade posten, op een advertentie kamers heeft gehuurd AMSTERDAM, 20 Juni. Het eerste getal is de vorige notee ring, daarop volgt de officieele noteering van heden. Ned. 22 B 1000-6 100%—100%. Ned. 17 1000-4% 96—95%. Ned. 31 1000-4 92—91%. Ned. 32 1000-5 99% 99%. Certificaten-3 71%71%. Cert. N.W.S.-2% 59—59%. O. Indië 22 1000-6 87% Indië 23 100-6 71% O. Indië 16 1000-5 86%—86. O. Indië 26 1000-4% 77%—79%, Duitschl. 100-7 48—48%. Duitschl. 30 1000-5% 34%— 35%. Engl. W.L. 50-200-5 79%—78%. Engl. F.L. 50-20-4 75%—75%. Zeeuws. Hyp. B-5 9797. Zeeuw. Hyp. B-4% 8989. A Amsterd. Bank 7173%. A Bank Assoc. 24% C Rott. Bankver. 54% A Twentsche Bank 75 A Pref. Jurgens A. 70%- A De Schelde N.B. 30- A Ver, Papf. v. Gelder 5355. C Am. Car Foundry 7%6. C Am. Smelt Ref. 119%. C Farbenind. I. G. 7272%. C U. States St. C. 29%—27%. C C. Publ. Serv. 1%1%. C North Am. Cy. 20%18%. A Born. Sum. H.M. 114 A Ned. Wol Mij. 1819. A Singkep Tin M. 58%58%. AJ. C. Japan Ln. 3527. A Rotterd. Lloyd 42% A S. M. Nederland 45 A Amst. Thee C.M. 1819%. A Houth. Alberts 24 C Peruvian C. Pr. 4%4%, A Southern Rlw. 6%5%. C Union Pac. Rr. 4540%. C Int, Nickel Cy. 54%. te Meppel, alwaar hij een nacht heeft vertoefd en daarna spoorloos is verdwe nen zonder te betalen. Zeer waarschijn lijk heeft bedoelde persoon een vulpen uit dat kosthuis medegenomen, benevens een Sleeswijkatlas van Drente. Bij een rijwielhandelaar te Meppel heeft hij een rijwiel gehuurd, welk rijwiel hij eveneens heeft medegenomen. Signalement van den persoon: Lang ong. 1.78 a 1.75 m, rood gezicht, terug getrokken kin, hoog voorhoofd, waarin een diepe groef, tanden in de boven kaak staan iets naar voren, glad achter overgekamd donkerblond haar, iets kaal aan de zijden; gekleed met gestreept colbertcostuum, donkergrijzen deukhoed, waarin staat vermeld: Boerma, Nieuwe Binnenweg Rotterdam (vermoedelijk staat in den hoed nummer 6), peau de suède handschoenen, zwarte schoenen. Hij riekt sterk naar seringenodeur. Signalement vulpen: merk Parker, de dop is aan de bovenzijde iets ruw (ge schroefd), bovenste draad van de schroef kapot. Signalement rijwiel: zwart gelakt, oud model heerenrijwiel, merk Burgers E.N. R., voorzien van kettingkast, vernikkeld stuur, zadelmerk Burgers E.N.R., voor- bandrem, bagagedrager boven het ach terwiel, belastingmerk, voorband merk Union, achterband merk Reform. VAN DE TRAP GEVALLEN. Zon dagmorgen heeft men den buffetchef G, H. dood in zijn woning op het Reigers plein te Leeuwarden gevonden. In het café, waar H, om 8 uur des morgens zijn werk had moeten aanvan gen, miste men hem op dat uur. De deur van H.'s woning was geslo ten. De heer F. is toen via het dak van zijn eigen huis de woning binnen geko men. Onderaan de trap vond hij H. dood liggen. Het slachtoffer, dat door een ope ratie aan een knieschijf slecht ter been was, moet Zaterdagavond bij het be klimmen van de steile trap achterover geslagen zijn. Zijn vrouw en drie kinde ren waren op reis, zoodat niemand iets van het ongeluk heeft gemerkt. EEN AVONTUURLIJKE TOCHT. Ongeveer 400 personen uit alle hoeken der provincie Friesland, hadden zich Za terdagmiddag naar Heerenveen,begeven, om vandaar met een boot een tocht te maken naar het Kornwerderzand, waar de Graf Zeppelin zou passeeren. De terugreis was min of meer avon tuurlijk. In de buurt van de vroegere Vlieter raakte de boot aan den grond, wat een oponthoud gaf van ongeveer vier uur. Bij het af sleepen door een in de buurt varende sleepboot, knapte de tros af en tot overmaat van ramp raak te een der kettingen, waaraan de bag germachines gemeerd liggen, om de schroef, zoodat de machine weigerde. De reizigers vatten de zaak in den aanvang nogal luchtig op, doch na eeni- gen tijd kwam er een gedrukte stem ming, die eerst weer verdween toen men, nadat nog door twee andere sleepboo- ten assistentie hadden verleend, de boot vlot kreeg. Bij aankomst in Harlingen was de laatste trein reeds vertrokken, doch door de bemiddeling van een paar lei ders van den tocht gelukte het een ex- tra-trein naar Leeuwarden en een tram in de richting van Sneek te doen rijden, JEUGDIGE BRANDSTICHTER. Na 'n langdurig onderzoek is men tot de verrassende conclusie gekomen, dat een geheele reeks raadselachtige branden in het plaatsje Hackenow door een 9-jari- gen jongen is aangestoken. In het voorjaar had men den jongen met nog een aantal andere kinderen toegestaan, eenige weiden af te branden om den grond vruchtbaarder te maken. Dit was hem blijkbaar zoo goed beval len, dat hij later op eigen initiatief aan 't brandstichten sloeg. In totaal heeft hij reeds zes groote branden gesticht. EEN KWART- EEUW Bij Kon. besluit is met ingang van 1 Sept. benoemd tot leeraren aan de R.H.B.S. te Zierikzee, mej. M. C. Monna, thans tijdelijk als zoodanig A Koloniale Bnk. 49%47%. A N.I. Hbk. 1000 50%—50%. C Ned. H. M. 1000 57—58. A v. Berkels Pat. 1716%. A Alg. Kunstz. U. 25%24%-25%. C Calvé-Delft 43%43. A C. Suiker Mpij. 1619%. A Int. Viscose 3%4%. A Küchenm. I. Acc. 1%1%-1%. A Ned. Ford A.M. 9189. A Philips Gem. B. 68%65%-67. C Unilever 94%92%-93%. C Anavonda Cop. 10%9%-9%. C Bethlehem St. 11%10%-10%. A A.N.I.E.M.—N.B. 164—160%. C A. Gas en El Cy. 1%1%. C Cities Serv. Cf. 32%-2%. C Midd. West Ut. A Boeton Mijnb. 88%. A Kon. Petr. Mpij. 124%—121 %-119%. C Contin. Oil Cy. 4%4%. C Shell Union O.C. 3%3%. A Holl. Amer, Lijn 22%. A K.N. Stoomb. Mij. 8,% Het bestuur der Vereeniging tot instandhouding van oude gebouwen. Van links naar rechts de heeren; mr. Van Dusseldorp, Jansen, burgemeester Van Voorthuysen, mr. Van Doorninck, mr. De Veer, W. Berdenis van Berle- kom, dr, Unger, notaris Blaupot ten Cate, mr. v. d, Veur, A, J. van Door ninck, dr. Vernhout, mr. Meerkamp van Embden, Klarenbeek. werkzaam en is wederom tijdelijk be noemd aan die school mevr. M. H. Kloet. Eindexamen R.H.B.S. te Oostburg. Voor het eindexamen afd. B aan de R.H.B.S., 5-j. cursus te Oostburg, zijn Zaterdag geslaagd de heeren A. J. Nortier, J. Hage, A. Pels, allen te Oostburg, C. A. Cappon en D. I. Luteijn te Z u i d z a n d e, A. P. van Ma le te S c h o o n d ij k e en J. P. Toussaint te C a d z a n d. Afgewezen 2. Faillissementen. De rechtbank alhier heeft heden fail liet verklaard: Hendrik van der Wek ken, klein-landbouwer wonende te Zierikzee. Rechtercommissaris mr. Th. Portheine. Curator mr. C. J. du Croo te Zierikzee. M. G. Broekhoven wonende te Ter Neuzen. Rechter-commissaris mr. J. H, Bybau. Curator mr. P. J. Thierry. Werkloosheid. Bij de arbeidsbeurs stonden Zaterdag als werkloos ingeschreven: Geheel werkloos: 2 typografen, 14 grondwerkers, 3 lood gieters, 14 metselaars, 24 opperlieden, 11 schilders, 1 steenhouwer, 58 timmer lieden, 4 stoffeerders, 1 fitter, 23 meu belmakers, 7 politoerders, 7 cirkelzagers, 4 schoenmakers, 1 ponser, 34 bankwer kers, 6 electriciens. 1 modelmaker, 2 boorders, 1 klinker, 1 metaalschaver, 6 machinisten, 1 metaalsteker, 4 plaatwer kers, 1 pianomaker, 1 lasscher, 2 rijwiel herstellers, 2 slijpers, 2 scheepmakers, 7 smeden, 5 stokers, 2 monteurs, 14 vormers, 1 voorslaander, 1 kernmaker, 8 draaiers, 3 boekbinders, 1 papiersnij der, 11 bakkers, 1 kok, 3 slagers, 18 boerenarbeiders, 1 boomkweeker, 3 tuinlieden, 1 bloemist, 5 reizigers, 10 winkelbedienden, 4 kraandrijvers, 4 A Ned. Scheepv. U. 43%44%-44. A H.V. Amsterdam 157151%-156. A Java Cult. Mij. 109%—103%-108. A N.I. Suiker U. 78-75-78. A Poerworedjo S.O. 7%8. A Deli Batavia 94%*—91%. C Deli Mij. 1000 98—97%. A Senembah 113107. C Chicago Milw. 11%-1%. A Amst. Rubb. C. 34%34-36. A Deli-Bat. Rubb. 11%—9%. A Hessa Rubber 12—11%. A Serbadjadi S.R. 8% Prolongatie 1—1. WISSELKOERSEN. 17 Juni 20 Juni. Londen 9.02 8.97 Berlijn 58.65 58.72% Parijs 9.73 9.73%. Brussel 34.45 34.47 Zwitserland 48.24 48.25 Kopenhagen 49.30 49.10 New-York 2.47% 2.47% chauffeurs, 5 kellners, 5 varensgezellen, 14 kantoorbedienden, 23 van andere groepen, 86 met vakkennis zonder be paald beroep, 284 zonder vakkennis (on geschoolden), 2 winkeljuffrouwen en 2 kantoorbed. Totaal 762. Gedeeltelijk werkloos. 3 loodgieters, 1 schoenmaker, 1 afbra- mer, 1 bankwerker, 1 modelmaker, 2 smeden, 3 vormers, 1 kernmaker, 1 sla ger, 1 kraandrijver, 3 ongeschoolden, 4 werkvrouwen. Totaal 22. Algemeen totaal vorige week 784, bij gekomen 36, afgegaan 36, over 784. Motorveerboot „Prins Hendrik," Van de werf der N.V. Kon. Maat schappij „de Schelde" te Vlissingen is hedenmiddag te water gelaten de nieuwe stalen motorveerboot „Prins Hendrik", in aanbouw voor den Provin cialen Stoombootdienst op de Wester- schelde, naar het ontwerp en onder toe zicht van het ingenieursbureau „Corne- lissen" te Amsterdam, onder persoon lijke leiding van den heer D. Schouten. De doopplechtigheid werd verricht door Z.K.H. Prins Hendrik. De „Prins Hendrik" is de derde mo torveerboot van den Provincialen Stoombootdienst op de Westerschelde en bestemd voor den dienst Hansweert- Walsoorden. Het schip heeft een lengte van ruim 50 m, een breedte van 12 m, een holte in de zijde van 4 m, en zal volbelast een diepgang van 2.65 m hebben. De snelheid bedraagt 11% Engelsche zeemijl per uur. Er is een doorloopend dek (rijdek), de ruimte daaronder is door 4 waterdichte schotten in 5 com partimenten verdeeld. Aan voor- en achterkant van de mo torkamer bevindt zich een dubbele bo dem, ingericht voor berging van drink water en waterballast. In de motorkamer zijn twee bunkers gebouwd, één aan S. B., één aan B. B. en ingericht voor het bergen van tezamen 45 ton olie. De mo- torkamerkap op 't ong. 4 m hooge rij dek is zoo smal mogelijk gemaakt, ten ObLmarkt- Schepen Suiker H. V. A. Philips Koninkl. Rubber Tabak MARKT Unilever Amerika Mijnen emq delq piaa ver^ Hetl sloif re kunl zichl pass juit merl bend ven I gebrl ruin Ni, Zeel Cor West! 35, hef en hel al hej venn.I Gijzeil 200J ke alf Fiel Grave derij. Damr Zee Jar expec ting, sleepd F. L. (Wettig gedeponeerd.)

Middelburgsche Courant | 1932 | | pagina 2