Vreest geen Examen i S Kort Zeeuwsch Nieuws. KUNST EN WETENSCHAP. ONDERWIJS. BEURS» EN WISSELKOERSEN. landel, Nijverheid en Visscherij LAATSTE BERICHTEN. LEGER EN VLOOT. Verkeerswezen, Post en Telegrafie. SPORT. BEURSTHERMOMETER. 1 SübtSK' tmmmm gadering is aangehouden, wordt na in gewonnen adifes afwijzend beschikt. De dijkgraaf van den Spieringpolder had geschreven voor werkverschaffing eenige waterleidingen uit te diepen ter gelegenertijd. De voorzitter stelde voor hierover nader te onderhandelen. De heer De Boer vraagt, of het geen stremming in de verdere wegsverbete- ring zal tengevolge hebben. De voor zitter zegt zulks niet in te zien en hoopt dat er nog meer werkobjecten zullen komen om de menschen a.s. win ter aan werk te helpen. Het in de vorige vergadering aange houden verzoek van de winkeliersver- eeniging om een verordening waarin be paald wordt, dat de winkels van 12 12.30 uur (oude tijd) moeten gesloten zijn, kwam alsnu in behandeling. Het voorstel van B. en W. vermeldt als toe lichting: gezien de plaatselijke toestan den voor zoover het middageten thuis gebruikt wordt, van dien aard zijn dat alsdan na het eten in vele gezinnen uit den bijbel gelezen wordt, hetwelk on gestoord moét geschieden, een verorde ning vast te stellen om de winkels dat halve uur te sluiten en des Woensdags avonds de barbierswinkels tot 10 uur wettelijk'open te laten. De heer Den Boer heeft bezwaar, daar vele men schen hier om half twaalf gaan eten. Hij vindt een geheel uur gesloten te lang en heeft gelet op de menschen die van buiten komen en met den zomertijd me de gaan, niets dan moeilijkheden ople vert. De heer \an Halst verdedigt het ontwerp-verordening en zegt dat de winkelsluitingswet niet verbiedt alsdan een automobilist aan benzine te helpen of een noodreparatie te verrichten. De heer Balkenende zag gaarne dat de winkeliers eenparig hun winkels tij dens den maaltijd sloten, maar wenscht geen dwang,De voorzitter zegt dat er dan concurrentie uit geboren wordt en het doel van de winkeliersvereeniging is eenheid te betrachten. De verorde ning wordt aangenomen met de stem men van de heeren Den Boer, Breure, Balkenende en Flikweert tegen. Aan gaande de vaststelling van een verorde ning regelende het aantal en rang der ambtenaren ter secretarie, zegt de .voorzitter dat deze regeling al lang is teruggeschoven, hoewel wij aange maand zijn door Ged. Staten om meer werkkrachten op de secretarie, nu de betrekking van bezoldigd ambtenaar van den burgerlijken stand vrij komt en de wet ons verplicht om een agent van de arbeidsbemiddeling aan te stellen, stel len B. en W. voor, om een tweeden ambtenaar ter secretarie te benoemen, die daarbij ambtenaar van den burger lijken stand wordt en tevens agent voor arbeidsbemiddeling en voor deze drie betrekkingen een jaarwedde van duizend gulden vast te stellen. Dit werd met alg. stemmen aangenomen. Een verzoek van C. Ketelaar om retribuitie voor zijn weegbrug welke ten deele in gemeente grond staat en het hiervoor te betalen bedrag van 10 te brengen op 5 per jaar, wordt met algemeene stemmen aangenomen. Een verzoek van het bestuur der bij zondere lagere school te Kamperland om gelden voor drie schoolbanken, werd ingewilligd. Op een verzoek van de bewoners van den Zuid-Achterweg te Wissekerke, om de stankverspreidende sloot voor hun woningen te dempen, wordt besloten de regeling zooals zulks is geweest, met de bewoners op het ander eind van den weg aldaar te handhaven, 'en dat nader met adressanten -te bespreken. De voorzitter zegt mede te kun nen deelen, een onderhoud gehad te hebben met den heer A, van Hee te Kamperland, waarin besproken is, dat deze genegen is, evenals de bewoners van den Oostkant van den Veerweg zulks reeds vroeger gedaan hebben, in bruikleen af te staan, waardoor het trottoir aldaar kan doorgetrokken wor den en dat de heer De Looff ook hiertoe nu wel genegen zal zijn. Besloten wordt om verder met den heer Van Hee en De Looff te onderhandelen en het werk te doen uitvoeren. De v o orzitter spreekt er zijn tevredenheid over uit, dat zoowel deze kwestie als de aanstel ling van een tweeden ambtenaar ter se cretarie nog voor zijn vertrek tot een goed einde is gebracht. Bij de rondvraag zegt de heer Van Halst het prachtig te vinden als de grond van de gedempte put met kas- tanjeboomen beplant werd; het zou zeer aardig staan met wat groen in dat ge hucht en de menschen zijn heusch niet veeleischend. De voorzitter zegt, dat het stuk grond later bestemd is voor speel terrein voor de scholen. De heer Van Halst zegt, des te mooier. De heer Breure zegt dat er te weinig grond is op den rommel waarmede de put ge dempt is en hoe komt het uit met de jeugd? De heer Van Halst zegt dat de jeugd te Geersdijk toch zoo bande loos niet is. De heer Breure zegt: wij hebben geen politie, tenzij er een van de andere gemeente komt. De heer Balkenende wil de palen in den Molenweg te Kamperland opruimen, daar die aldaar zeer hinderlijk zijn voor het verkeer. Weth, Schippers zal trachten die opgeruimd te krijgen. De heer Noordhoek zegt een adres aan den postdirecteur te hebben gezonden betreffende de postbestelling welke 1.1. is ingevoerd, met als antwoord er op ontvangen dat jammer genoeg de di recteur niet aan verandering kan me dewerken. De burgemeester zegt, reeds een adres geteekend te hebben en wil nog adhaesie betuigen aan het adres van de Z. L. M. Aldus aangenomen. Men deelt ons van uit K a p e 11 e mee, dat de toestand van ds. A. Scheele van dien aard is, na het auto-ongeval van Zondag 5 Juni, dat hij Zondag morgen a.s. weer hoopt te kunnen pree- ken. want ér is een middel dat U kalm houdt en waardoor Uw geest helder blijft. Mijnhardt's Zenuwtabletten behoeden U voor zenuwachtigheid. Ze zijn ver krijgbaar in kokers van 75 ct. bij Apoth, en Drogisten. (Ingez. Med.) Zaterdag is te 's-Gravenhage op 69-jarigen leeftijd overleden dr. L. Si mons, stichter en oud-directeur der We reldbibliotheek. Dr. René de Clerq f. Zondag is te Maartensdijk, waar hij logeerde overleden de bekende dichter en Vlaamsche schrijver dr. René de Clerq, op 54-jarigen leeftijd. De Clerq logeerde te Maartensdijk om te herstel len van een maagkwaal waarvan hij den laatsten tijd eenigen last had. De Clerq werd 14 November 1877 te Deerlijk in West-Vlaanderen gebo ren, studeerde Germaansche Philolo gie en promoveerde in 1902 op een próefschrift over Guido Gezelle, Tij dens den oorlog was hij aan de Belgi sche school te Amsterdam verbonden In October 1915 werd hij door de Bel gische regeering om zijn politieke in zichten ontslagen. De teraardebestelling is Donderdag te Lage Vuursche. Geslaagd te Amsterdam voor di ploma B landmachinist de heer M Wijne te Sluiskil. Voor het eindexamen der Rijks kweekschool voor onderwijzersfessen te Oost burg werden Zaterdag geëxa mineerd 6 mannelijke candidaten. Afge wezen één. Geslaagd de heeren: J. C. Meeuse te Waterlandkerkje, J. F. de Pauw te Breskens, M. A. van Strien te Groede, P. I. Verhage te Zuidzande en J. P. J. Wage te Sluis. Naar de Maasbode verneemt, za binnenkort te Amsterdam worden op gericht een school voor cinematografie Rijkskweekschool te Middelburg. Voor het eindexamen slaagden Za AMSTERDAM, 13 Juni. Het eerste getal is de vorige notee ring, daarop volgt de officieele notee ring van heden. Ned. 22 B 1000-6 100%—100 Ned. 17 1000-4% 95—94. Ned. 31 1000-4 92%—91. Ned. 32 1000-5 99%—99%. Certificaten-3 72%72%. Cert. N.W.S.-2% 59%—59%. O. Indië 22 1000-6 82—82. O. Indië 23 pndst. 100-6 70%—71. O. Indië 16 1000-5 87%—87%. O. Indië 26 1000-4% 77—76. Duitschl. pndst. 100-7 40%41. Duitschl. 30 1000-5% 28%—29%. Engl. W.L. 50-200-5 78%—. Engl. F.L. 50-200-4 76%—75%. Zeeuws. Hyp. B-5 9797 Zeeuws. Hyp. B-4% 89%89. A Amsterd. Bank 65%64%. A Bank Assoc. 24% C Rott. Bank ver. 51%51%. A Twentsche Bank 75 A Pref. Jurgens A 66% A De Schelde N.B. 30- A Ver. Papf. v. Gelder 5048%. C Am, Car Foundry 56%. C Am. Smelt Ref. 89. C Farbenind I.G. 63%64%. C U. States St. C. 26%—27%. C C. Pubt. Serv. 1. C North Am. Cy. 16%17%. A Born. Sum. H.M, 102%102%. A Ned. Wol Mij. 1716%. A Singkep Tin M. 5253. A J. C. Japan Ln. 21% A Rotterd. Lloyd 32%33, A S. M. Nederland 3334. A Amst. Thee C.M. 13%13%. A Houth. Alberts 20%20%. C Peruvian C .Pr. 4%4. A Southern Rlw. 5% C Union Pac. Rr. 37%39%. C Int. Nickel Cy. 4% ^-4%. terdag de heeren P. K. Polderdijk ,-dè ^Jieuw- en St. Joosland, J. W. Sandifort, J. W. H. Biesma en G. F. Bak, allen te Vlissingen. 'j. j ,j - Nationale Luchtvaartschool. In September van het vorige jaar heb- jen zes leerlingen van de Kweekschool voor de zeevaart te Amsterdam zich aangemeld als leerlingen bij de Nati onale Luchtvaartschool om opgeleid te worden tot verkeersvlieger. Twee van ïen hebben hun pogingen in die richting gauw opgegeven, doch vier hebben hun studie voortgezet. Naar de N.R.C. verneemt, hebben twee van deze leerlingen, n.l. de heeren C. T. R. Steensma, en D. A. J. Paap Za terdagmorgen op Schiphol proef gevlo gen. Aan beiden zal, als resultaat daar van, het brevet als verkeersvlieger wor den uitgereikt. TE HOUDEN AANBESTEDINGEN. Woensdag 6 Juli v.m. 11 uur ge bouw Prov. Bestuur te Middel burg: het vernieuwen drie meer- stoelen binnen toeleidingskanaal van de Middensluis te Hansweert enz. Zie Staatscrt. 4 Juni '32. Faillissementen. Het faillissement van J. H. Möhring, autoverhuurder en garagehouder te IJ zen dij k e, curator mr. P. van Em- pel te Middelburg, is geëindigd, zonder eenige uitkeering aan de concurrente schuldeischers. Handelsregister. Aan de in Handelsberichten opgeno men wekelijksche openbaarmakingen i.z. het Handelsregister betreffende Zeeland ontleenen wij het volgende: W ij z i g i n g e n: Zeeuwsche Eilanden (Middelburg). C. Blokpoel, Goes, St. Adriaanstraat 3, slagersbedrijf en handel in paarden, vee en varkens. Uitgetr. E.: C. Blokpoel. Zaak omgezet in eene vennootschap on der firma. De handelsnaam luidt thans: Firma C. Blokpoel Zonen (B. P Venn.: C., W. G. F. en J. A, Blokpoel. N.V. Huizen Exploitatie Maatschappij Middelburg I, Molenwater M 260, koo- pen, verkoopen en verhuren van hui zen. Uitgetr. dir.: H. U. E. von Heim- burg. Nieuwe dir.: Ch. P. de Jongh. Firma Gebroeders Mulder, Goes, Kor te Kerkstraat 17, handel in drogerijen, verfwaren en aanverwante artikelen en al hetgeen daarmede in verband staat in den ruimsten zin. Uitgetr. E.: P. van Liere. Zaak omgezet in eene venn. on der denzelfden handelsnaam (B. PJ Venn.: P. en J. J. van Liere. S. Sies—Wittentrop Co., Graven straat I 280, stoffen, mode-art. en four nituren. Overl. venn.: Mevr. A. J. M. SiesW ittentr op. J. J. van de Ven, Hotel van Oppen, Zierikzee, Verrenieuwstraat B 203. Fi liaal gevestigd te Haamstede, Nieuw Haamstede, o. d. handelsnaam: J. J. van de Ven, Hotel Schouwsche Boer. De Hooge Raad verwierp heden het cassatieberoep van A. C., directeur van de Ammoniakfabriek te Sluiskil, die door den kantonrechter te Neuzen is veroordeeld tot 25 boete wegens het doen wegloopen in de watergang van den Polder van water, dat steno, dus 'n schadelijke stof bevatte. Hedenmorgen heeft op de Alge meene begraafplaats te Gouda de ter aardebestelling plaats gehad van het slachtoffer van de ongeregeldheden te Boskoop, P. F. de Jong. Tal van commu nistische afgevaardigden waren uit am dere plaatsen gekomen. De lijkbaar was bedekt met verschillende kransen. Een stoet van pl.m. 700 mannen en vrouwen volgden, de lijkbaar. Voorzorgsmaatrege len waren getroffen. In den afgeloopen nacht is te faarlem een agent van politie door een chauffeur ernstig mishandeld. Deze zat met een minderjarig meisje in een auto, die aan den kant van den weg stond. De wagen droeg verschillende nummers. Hierover is waarschijnlijk twist ontstaan, daar de agent later be wusteloos werd gevonden. In het zieken- ïuis werd hersenschudding geconsta teerd. De chauffeur, zekere S-, is gister avond van zijn bed gelicht. De Hooge Raad wees arrest in de zaak van ds. J. L. F., predikant te Zut- phen, thans lid van de Tweede Ka-1 mer, die voor het kantongerecht te Zut- phen heeft terechtgestaan wegens over treding van de Inkwartieringswet, door jij legeroefeningen inkwartiering te wei geren. De kantonrechter had ds. F. ont slagen van rechtsvervolging, doch in ïooger beroep veroordeelde de recht- jank hem tot een geldboete van 75 subs. 1 maand hechtenis. Overeenkomstig de conclusie van den advocaat-generaal heeft de Hooge Raad iet door ds. Faber ingestelde cassatie-1 beroep verworpen. Zondagmiddag is de 37-jarige wiel rijder W. K. P. op den rijksweg Ensche déHengelo onder de gemeente Lonne- ker, toen hij plotseling den weg wilde oversteken, door een auto gegrepen. Met een ernstige schedelbreuk naar het ziekenhuis overgebracht, is hij aan de gevolgen overleden. Hij laat een vrouw en 2 kinderen achter. Het hospitaal-kerkschip „De Hoop". M De officier van gezondheid le kl. M. Kuperus, dienende op Hr. Ms. wacht schip te Vlissingen, is ter beschik king gesteld. A Koloniale Bnk. 35%35%-37%. A N.I. Hbk. 1000 45—45. C Ned. H. M. 1000 53%—53%-54%. A Alg. Kunstz. U. 22%—23-22%. A v. Berkels Pat. 14%15. C Calvé-Delft 4039%. A C. Suiker Mpij. 10%—11%. A Int. Viscose 32%. A Küchenm. I. Acc. 1%1%. A Ned. Ford A.M. 86—86%. A Philips Gem. B. 54%—56-55. C Unilever 85%87%-89. C Anaconda Cop. 8%8%-9%. C Bethlehem St. 10%—10%-10%. A A.N.I.E.M.—N.B. 150—151%. C A. Gas en El. Cy. 1%1%. C Cities Serv. Cy. 2% ex. div.2%-2% C Midd. West Ut. A Boeton Mijnb. 8-. A Kon. Petr. Mpij. 113%—115%-17. C Contin. Oil Cy. 44%. C Shell Union Ó.C. 3%3. A Holl. Amer. Lijn 1%—1%. A K.N, Stoomb. Mij. 6 De Algemeene Nederlandsche V. V. V. zendt ons twee nieuwe brochures: de eene heet Navstivte Nizozemsko" en blij kens het begeleidend schrijven is dit een brochure in de Tsjechische taal. Bij ons volmaakt gebrek aan kennis te dezer zake, nemen we dat gaarne op gezag aan; het dingske is netjes gedrukt, ver toont een Nieuwlandsche boerin en een watermolen op den omslag en bevat, blijkens de plaatsnamen, ook excursies naar Zeeland. Vraagt men ons, met de hand op het hart, of het mogelijk zou zijn nog twee onbenulliger plaatjes te vinden dan die van Vlissingen en Dom burg, dan moeten we zeggen: moeilijk! „Holland, where Seaside means so much more" is een aardig brochuretje mét suggestieven omslag. De veerdienst bij Moerdijk. Men schrijft ons: De A.N.W.B. en de K.N.A.C. hebben n. a. v. hun vragen van den betrokken Rijkswaterstaatsdienst bericht ontvangen, dat zeer waarschijnlijk nog dit jaar tot den bouw van 'n derde veerboot voor 't Moerdijksche veer zal worden overge gaan. Deze is noodig, omdat bij den tegen- woordigen zeer intensieven dienst geen goede gelegenheid bestaat voor een be hoorlijk onderhoud der machines, die zeer zwaar worden belast. Een vergrooting van de vervoercapa- citeit zal het hebben van een derde veerboot echter zeer waarschijnlijk niet medebrengen. Zou met drie booten worden gevaren, dan zou dit moeten geschieden om de 10 minuten inplaats van om het kwar tier, zooals thans geschiedt. Intusschen wordt het en vooral juist op drukke dagen zeer onwaarschijnlijk geacht, dat het mogelijk zal zijn, om in 10 minuten een veerhaven binnen te varen, aan te leggen, te lossen, weer te laden en de haven weer uit te varen. Kan dit niet, dan heeft het inleggen van een derde veerboot geen zin, daar de booten dan toch op het Hollandsch Diep op elkaar zouden moeten wachten. Van Amsterdam via IJmuidenf.z<al Off 18 Juni' het hospitaal-kerkschip „Dé Hoop" uitvaren met aan boord dokter A. van Duyvendijk met gediplomeerd verpleger, ds. P. van Léfyveld, de kapi tein en negen kop bemanning. Sedert 35 jaar verricht „De Hoop" dezen arbeid ten behoeve van de visschers van elke nationaliteit, kruisend in de Noordzee langs de geheele Oostkust van Schot land en Engeland over en langs de Dog- gersbank tot de Shetlandseilanden. Er is steeds veel medisch werk, zoo wel op zee als in de bekende Engel- sche havens waarheen de visschers hun koers zetten, wetende daar „De Hoop" te zullen vinden; het lazareth is onmis baar op zee geworden; er is plaats voor 8 "atiënten. Meerendeels wordt hulp gevraagd door Hollandsche visschers uit Scheve- ningen, Vlaardingen, Maassluis, Katwijk en IJmuiden, doch ook talrijke malen door Fransche, Duitsche, Engelsche en Deensche visschers. In 1931 werden 212 personen medisch behandeld; 307 in 1930. Dit betrof zoo wel gewonde, geïnfecteerde als intern zieke visschers. Bij zeer ernstige ziekte worden zij aan boord van „De Hoop" opgenomen en naar een Hollandsche ha ven gebracht. Twee nationale vlaggen onder elkaar zijn het teeken dat een log ger om hulp vraagt, tijdens de genees kundige behandeling aan boord van „De Hoop" houdt de predikant godsdienst oefening aan boord van den logger waarvan de patiënt is afgehaald. Dit af halen met een roeiboot is bij ruw weer geen gemakkelijke, soms 'n gevaarlijke taak, maar meermalen zijn velen ge troost en door tijdig ingrijpen levens ge red. Correspondente van de Ned. Vereeni- ging Hospitaal-kerkschip „De Hoop" is mevrouw C, M. A. van Voorthuysen Von Stein Callenfels te Domburg. Ind. Stoomvaartlijnen. Dempo (uitreis) p. 10 (8 n.m.) Perim. Baloeran (thuisreis) 10 (11 n.m.) v. Port Said. Johan van Oldenbarnevelt (uitr.) 9 v. Colombo. Chr. Huygens (thuisr.) 10 van Singa pore. Naar vernomen wordt heeft de technische Commissie na afloop van de Intern. Athletiekwedstrijden in het Sta dion te Amsterdam besloten de volgen de athleten naar de Olympische Spelen te Los Angelos af te vaardigen. 100 m hardloopen heeren. Chris Ber ger; 100 m hardloopen dames: mej. T. Schuurman; hoopspringen: mej. L. Gi- solf. Bij de Zondag te Amsterdam ge houden Internationale Athletiekwed strijden won Berger den 100 m hardloo pen. Mej. Gisolf verbeterde het wereldre cord hoogspringen. Mej. T. Schuurman liep den 100 m binnen wereldrecord (11.9 sec.) De Marathonloop 42.200 m werd ge wonnen door Jean Linsen (België). Voetbal. Gisteren speelde Vlissingen tegen Ostende, welke wedstrijd 12 tot slot had. Kapelle II speelde te K a p e 11 e en verloor van Wilhelminadorp met 1 5. Zondag wonnen de Goesche Boys op „Houtrust" te Kortgene met 30 van K.D.O. C.V.V. II van Kolijnsplaat verloor Za terdag te Kolijnsplaat van V.I.O.S. van Kats met 31. Nederlandsche zwemsters naar Los Angeles. De ploeg van den Ned. Zwembond, die naar de Olympische Spelen te Los Angeles zal gaan, is als volgt samenge steld: N. PhilipsenBraun (O.D.Z.), W. den Ouden (R.D.Z.), Corry Laddé (Het IJ), Puck Oversloot (O.D.Z.) en Marie Vierdag (Het IJ). A Ned. Scheepv. U. 3636%-%. A H.V. Amsterdam 132%134%-38i| A Java Cult. Mij. 6876. A N.I. Suiker U. 55%59-61. A Poerworedjo S.O. 5% A Deli Batavia 65%69. C Deli Mij. 1000 75—81%. A Senembah 82% C Chicago Milw. 1%. A Amsterd. Rubber 25%27%-28%, A Deli-Bat. Rubb. 7—7%. A Hessa Rubber 7%9, A Serbadjadi S.R. 4%4%. Prolongatie 11. Prolongatie 11. Industrie I - MARKT IKoninkl. Amerika Schepen Mijnen Aku WISSELKOERSEN. 10 Juni 13 Juni. Londen 9.07% 9.08 Berlijn 58.60 58.42% Parijs 9.73 9.73 Brussel 34.45 34.45 Zwitserland 48.27% 48.26 Kopenhagen 49.50 49.60 New-York 2.46% 2.46% Tabak Suiker Rubber Philips -Obl.markt •vl) 'j jO'jgi van dig het van EeJ den die Wettig gedeponeerd.)

Middelburgsche Courant | 1932 | | pagina 2