INTERNATIONAL LANDBOUW. ONDERWIJS. I Oe Vrachtwagenfabriek met de grootste ervaring RECHTZAKEN, GEMENGD NIEUWS. No. STUKKEN VOOR DEN GEMEENTE RAAD VAN MIDDELBURG. Uit de nota vhn wijzigingen van de gemeentebegrooting 1932 niet zooals wij gisteren per abuis schreven de eind- wijziging blijkt nader, dat verschil lende posten van inkomsten thans be- 'langrijk lager moeten worden geraamd, dan bij de vaststelling der begrooting in December j.l, en wel hoofdsom perso- neele belasting 1000; opcenten perso- neele belasting 1400; opcenten divi dend- en tantième belasting 3000; op centen gemeentefondsbelasting 1932/ 1933 18000; en de volgende uitgaaf posten hooger: kwade posten van door het Rijk geinde belastingen 4300, steunverleening 29000 subsidie werkloozenkassen 12580 en rente kasgeld 6700, maakt totaal 75980, welk bedrag op andere wijze moet wor den gevonden. Als dekkingmiddelen noemen B. en W.: pensioenverhaal 9400, korting jaarwedden burgemeester, secretaris en ontvanger 519; gemeentelijke inkom stenbelasting over boekingstijdvak 1931/ 19332 5500; minder uitgaven door Rijkssalariskorting aan de Ambachts school, huishoudschool, avondschool voor N. O. en handelsscholen te samen 3000; meer geraamde winst electri- citeitsbedrijf 10.000, winst gasfabriek aan de gemeente uit te keeren 18372.71; meer praelevement van dienst 1931 20.000, indeeling gemeen te in de 2e klasse van de gemeentefnds- belasting 11.600 (meer aan opcenten 4900 en uitkeering aan hoofdsom ƒ6700), meer opcenten vermogensbelas ting 5000 totaal 83391.71 waardoor de post „onvoorziene uitgaven" met 7411.71 is te verhoogen. In verband hiermede leggen B. en W. ook ter vaststelling over eene veror dening, waarbij Middelburg in plaats van in de eerste in de tweede klasse der ge meentefondsbelasting wordt geplaatst en een waarin met intrekking van de verordening om 30 opcenten op de vermogensbelasting te heffen, wordt be paald dit 50 opcenten te doen zijn. Bei de verordeningen worden geacht te zijn ingegaan op 1 Mei en gelden dus reeds voor het belastingjaar 19321933. Nog wordt een voorstel gedaan om zulks in afwijking met het bepaal de in art. 30 der „Verordening op het beheer van de Bedrijven der gemeente Middelburg" te bepalen, dat de winst van het gasbedrijf, zooals die volgens de jaarrekeningen over 1931 en 1932 zal worden vastgesteld, in de gemeente kas zal worden gestort. Voor zoover hetgeen blijkt uit de in de gedrukte handelingen opgenomen stukken. Daarbij is meermalen verwe zen naar een voorstel van 7 Juni aan den raad gedaan, doch niet in die stuk ken opgenomen; Wij vernemen, dat dit uitvoerige voor stel o.a. vermeld, dat Ged. Staten hun ne goedkeuring aan de oorspronkelijke vastgestelde begrooting niet meenen te kunnen verleenen en dat dit feit en het onderhoud, dat B. en W. over deze zaak met eene commissie uit Ged. Staten hebben gehad, o.a. oorzaak waren van de bovengenoemde voorstellen. Mocht de raad met een en ander accoord gaan dan hebben Ged, Staten toegezegd zich met de alsdan gewijzigde begrooting te zullen vereenigen. De Crisispachtwet, De Crisiscommissie uit de Zeeuwsche Landbouworganisaties schrijft ons: Nu de Crisispachtwet in de Eerste Kamer is aangenomen, meenen wij goed te doen om belanghebbenden te wij zen op de hoofdbepalingen dezer wet. De Crisispachtwet geldt voor pacht overeenkomsten die aangegaan zijn vóór 1 Januari 1932 en is van toepassing op alle termijnen van pachtprijzen ver vallen na 12 Februari 1932, ook indien deze reeds mochten zijn betaald. Als algemeene regel geldt, dat een pachter, die van oordeel is, dat van hem in verband met de heerschende buiten gewone tijdsomstandigheden niet in re delijkheid kan worden gevorderd, den bedongen pachtprijs te voldoen, telkens uiterlijk binnen 14 dagen na het ver vallen van elke termijn, zich bij ver zoekschrift kan wenden tot een kan tonrechter, binnen wiens kanton het gepachte of grootste deel daarvan ge legen is, ten einde geheele of gedeel telijke ontheffing van de betaling te be komen. Zoolang op een tijdig ingediend ver zoekschrift niet is beslist wordt de ver plichting tot betaling van den pacht- termijn opgeschort. Zoo spoedig ae wet in werking treedt, kan echter binnen een maand voor de termijnen, die tusschen 12 Fe bruari j.l. en den dag der inwerkingtre ding zijn vervallen nog een verzoek schrift worden ingediend. Men lette dus op den dag van in werkingtreding! Bij het opmaken van verzoekschrif ten zullen de secretariaten der land bouworganisaties wel van voorlichting willen dienen. Hoe is nu de werking der wet? Is een verzoekschrift bij den kanton rechter ingekomen, dan worden ver pachter en pachter zoo spoedig moge lijk opgeroepen en zal getracht worden een voor beiden aannemelijke regeling te bewerkstelligen. Daarbij kan de kan tonrechter zoodanige personen oproe pen, wier verhoor hij dienstig acht. Komt een regeling niet tot stand, dan worden de pachter en verpachter op geroepen ter zitting van de kamer voor crisispachtzaken. Deze bestaat uit den kantonrechter als voorzitter en twee niet tot de rechterlijke macht behoo- rende personen, die deskundig zijn ten aanzien van de verhoudingen op land bouwgebied, die door den minister wor den benoemd, gehoord Gedeputeerde Staten. De kamer voor crisispachtzaken be handelt en beslist zoo spoedig mogelijk en geeft een met redenen omkleede beslissing. Bij deze beslissing omtrent geheele of gedeeltelijke ontheffing van de ver plichting tot betaling wordt gelet op de uitkomsten van vroegere jaren, ge durende welke het gepachte door den zelfden pachter van denzelfden verpach ter was gepacht. Ook de kamer voor crisispachtzaken is bevoegd zoodanige personen op te roepen als getuigen of deskundigen ter harer voorlichting indien zij dit noodig acht. De personen zijn verplicht te ver schijnen en de gevorderde voorlichting te verleenen. Aan belanghebbenden worden geen kosten in rekening gebracht. Wanneer de kamer voor crisispacht zaken beslist dat een reeds betaalde termijn behoort te worden verminderd, bepaalt zij tevens den dag voor welken het teveel betaalde moet worden terug gegeven. Tot zoover de wet. Nog kan worden opgemerkt, dat de pachters zich desge- wenscht kunnen doen bijstaan. Hoewel de pachtvorderingen in Zeeland in het algemeen niet te wenschen overlaten, en het overleg tusschen pachters en verpachters in vele gevallen heeft ge leid tot pachtvermindering, zijn er nog meerdere gevallen waar dit niet het ge val is en waar dus blijkbaar alleen de crisispachtwet een bevredigende oplos sing kan brengen om de financieele on dergang van den pachter te voorkomen. Handelsonderwijs te Middelburg. Aan de Middelbare Handelsavond school zijn gisterenavond bevorderd of gediplomeerd: Afdeeling I. Bevorderd van de le naar de 2e klas se: M. Eversen, J. de Jongh, C. P. van Kerkvoort, S. W. Koeman, J. de Kui per, M. Labruyère, H. te Roller, Th. Smit, I. Stenhuis, J. Verstrate, J. M. van Luik, allen te Middelburg; C. Joos- se te Serooskerke. Niet bevorderd 10 leerlingen. Van de 2e naar de 3e klasse: C. Bos telaar, A. Buysse, P. J. Crucq, W. de Graaf, P. C. le Granse, Jacoba van Hoe ve, J. Maartense, T. Schipper, N. Wil- leboordse, J. F. van Dort, P. Jongepier, C. Mol, M. Schoenmakers, S. Simonse, N. Suurmond, S. de Vos, J. Verhage, al len te Middelburg. Niet bevorderd 5 leerlingen. Voor het eindexamen handelsavond school slaagden: J. Acda, C. J. King- mans, P. J. v. d. Koorde, J. J. de Rey, K. W. Step, Ch. W. Wakkee, P. Petiet, W. Verstraate, J. A. Labruyère, J, En- tink, D. Rijken, P. Maartense, A. Til- roe, L. Castenmiller, L. de Nooyer, J. J. Ónderdijk allen te Middelburg, L. Pie- terse te Souburg en J. Sturm te Seroos kerke. Afgewezen 5. Afdeeling II. Bevorderd van de 4e naar de 5e klas se: Engelsch C, M. Kleinepier, P. Mat- thijssen, W. P. Poppe allen te Middel burg, niet bevorderd 1; idem boekhou den: L. J. Breel, M. A. Breel, J. J. E. Heeren, F. Kamermans, Th. Rechsteiner allen te Middelburg, niet bevorderd 2. Eindexamen, Voor Fransche Handelscorresponden tie slaagden: G. de Haan te Middelburg en A. W. Bouff te Souburg. Afgewezen 1. Voor Engelsche Handelscorresponden tie slaagden: J. Labruyère, J. Simonse te Middelburg, E. Rutgers te Vlissingen, Afgewezen geen. Voor kantoor-stenograaf slaagden: C. Kleinepier, J. M. Labruyère, J. An- theunisse, allen te Middelburg, W. H. Gompelman te Souburg. Afgewezen 2. Voor machineschrijven slaagden: J. Antheunisse, F. Kamermans, C. Kleine pier, M. Roth, allen te Middelburg; W. H. Gompelman, Souburg. Afgewezen 3. Voor boekhouden slaagden: A, Cor- nelissen. H. W. Lenselink, C. P. Maar tense, allen te Middelburg. Afgewezen 3. Nadat in besloten bijeenkomst de be vorderingen waren bekend gemaakt, had de uitreiking der diploma's plaats in bijzijn van het geheele bestuur, de ge- commiteerden, de directeur en leeraren en andere belangstellenden. De voorzitter, de heer mr. P. Dieleman, deelde mede dat verhinderd waren de Commissaris der Koningin; B. en W., de inspecteur van het L. O. Wel kom heette spr. den gemeentesecretaris die als bestuurslid aanwezig is, de ver tegenwoordigers van de Kamer van Koophandel en alle verdere belang stellenden. Spr. zegt dat het bestuur het toejuicht, dat steeds weer een groot aantal jongelui bereid is de lessen te volgen en dit voor een groot deel met succes. Maar er zijn er ook enkelen bij wie het succes niet zoo groot is. Als dit aan hun zelf ligt, is het te betreuren, maar als de betrokkenen niet kunnen mede komen, dan moeten zij bedenken, dat volharding van even groote beteekenis is als talent. Zij zal het doel ook doen bereiken en zij, die moeilijk leeren kon den, zijn soms juist beter in de praktijk. Het is gewenscht in de jeugd te leeren, opdat men er later profijt van zal heb ben. Spr. wenschte de geslaagden van harte geluk en reikte aan ieder hunner met een toepasselijk woord het diplo ma uit. Daarna wenschte spr, hen nogmaals geluk en hoopte, dat zij een prettige va- vantie zullen hebben met minder in spannende studie, doch spoorde hen aan weer aan naar de school te komen om bepaalde diploma's te behalen. Men ver gete daarbij niet, dat een dag in niets doorgebracht even zoo vermoeiend is als een slapelooze nacht. Spr. richtte zich daarop tot den heer A. Verhage, die als leeraar de school gaat verlaten en dien hij reeds in de laatste vergadering van bestuur en lee raren dank heeft gebracht. Spr, wil dit nu meer in het openbaar nog eens her halen en schetste hoe de heer Verhage zich met hart en hoofd gaf. Sedert 1919 is de scheidende aan de school werk zaam en spr. meende, dat de heer Ver hage met voldoening op dien tijd mag terug zien. De leerling Acda bracht namens alle leerlingen, die een einddiploma be haalden, dank voor. het genoten onder wijs, dat hen zoo goed in de praktijk te pas komt. Hij richtte zich tot de gecom mitteerden, tot directeur en leeraren en uitte zijn beste wenschen voor den bloei der school. Daarop richtte spr. zich tot den heer Verhage en bracht deze speciaal dank, daarbij hem een welverdiende rust in gezondheid met zijn gezin toewenschen- de. Namens allen bood spr. hem een tweetal etsen en een album met hand- teekeningen der leerlingen aan. De heer V e r ha g e bracht dank voor de vriendelijke woorden van den voor zitter en wees er op, dat de nieuwe directeur door zijn vriendschappelijken omgang hem het laatste jaar tot een aangenaam heeft gemaakt, Dank bracht spr. in het bijzonder voor het groote blijk van waardeering van de leerlin gen en zeide dat er onder de nu gedi plomeerden zijn met veel aanleg. Hij raadt hen aan daarvan te profiteeren. Spr. hoopt, dat het allen goed zal gaan in hun verder leven. Hierna sloot de voorzitter deze bijeenkomst en ging men over tot de Algemeene vergadering van de Vereeniging voor Handelsonder wijs, Daarin bracht de heer J. W. K g e- 1 e r als secretaris het jaarverslag uit, dat in druk zal verschijnen, zoodat wij er maar enkele grepen uit doen. Het verslag begint met een uitvoerige herinnering aan hetgeen de verleden jaar afgetreden directeur, de heer W. Kosten, die als oprichter der scholen is te beschouwen, gedurende 22 jaar voor de scholen is geweest. De 5-jarige Hoogere Burgerschool A begon den cursus in September met 89 leerlingen, evenveel als het vorige jaar. De Middelbare Handelsdagschool met vierjarigen cursus, begon de nieuwe cur sus behoudens den reeds vermelden ge- meenschappelijken onderbouw (le en 2e klasse) met 9 leerlingen. Dit gering aan tal leerlingen voor deze twee klassen gaf den Minister aanleiding tot de mede- deelingen dat indien bij den aanvang van den nieuwen cursus in 1932 het ge middeld aantal voor elk der beide klas sen niet minstens 8 zou bedragen voor deze afdeeling niet langer subsidie wordt verleend. De Minister wilgde echter het verzoek in althans de leerlingen der 4e klasse nog gedurende een jaar in de ge legenheid te stellen het einddiploma te behalen. Gelet op de steeds afnemende belangstelling der leerlingen voor deze afdeeling is het zeer wel mogelijk te achten dat de opheffing der 4-jarige in den loop van het ingetreden jaar een feit zal worden. Het kan echter niet worden ontkend, dat na de oprichting der 5-ja- rige H.B.S. A. de 4-jarige dagschool aan merkelijk aan beteekenis heeft verloren. De bevoegdheden aan het einddiploma verbonden zijn zeer beperkt, terwijl daarentegen een jaar langere studie voor de leerlingen veel betere perspec tieven bevat. In dit licht bezien kan 'n eventueele opheffing der 4-jarige dag school niet als een achteruitgang wor den aangemerkt, doch moet veeleer worden beschouwd als het gevolg van den normalen ontwikkelingsgang van het onderwijs. De handelsavondschool ving den nieu wen cursus aan met 117 leerlingen te gen 133 in September 1930, Voorts werd vanwege de vereeniging tegen het einde van het jaar een cursus geopend voor het verstrekken van on derwijs aan jeugdigen werkloozen. Als opvolger van den heer W. Kos ten als leeraar in de Handelsweten schappen aan de Avondschool benoem de het bestuur den heer H. Oldeman. De secretaris constateert, dat onder het nieuwe directoraat van den heer mr. P. C. de Jonge de zaken zeer be vredigend marcheeren en dat er tus schen directeur en leeraren een goede samenwerking bestaat, die geheel be- heerscht wordt door den wensch, de schoolbelangen zoo goed mogelijk te dienen. Voor dit loffelijk streven spreekt het bestuur gaarne zijne waar deering uit. Het standpunt van het bestuur blijft ook in deze moeilijke tijden onveran derd n.l. in samenwerking met direc teur een leeraren te trachten he t peil van het onderwijs zoo hoog mogelijk op te voeren, opdat de leerlingen na het verlaten van de school met eere een plaats in het leven mogen innemen en door hun arbeid mede kunnen werken aan den bloei van het maatschappelijk leven. Het verslag werd goedgekeurd met dank aan den secretaris. Hetzelfde geschiedde met de rekenin gen van den penningmeester den heer P. W. M. Iioegen van Hoogelande. De V oorzitter had aan deze medeaeelingen niet veel toe te voegen. De vereeniging leeft op den steun van anderen. Men moet trachten leden te winnen. In de commissie voor het nazien der rekening in het volgend jaar, koos de vergadering in plaats van den heer L. Leijdesdorff, die niet herkiesbaar was den heer G. W. Graafhuis. Hierna zag de heer L. A. Stofkoper zich bij acclamatie tot bestuurslid her kozen en deelde de voorzitter me de, dat het besuur meent, dat in de va cature ontstaan door het bedanken van den heer W, Berdenis van Berlekom, thans niet moet worden voorzien. Het is goed een plaatsje vrij te hebben en het aantal bestuursleden is toch boven het reglementair minimum. De voorzitter herinnerde ten slotte nog eraan, dat de concierge zijn 40-jarige echtvereeniging heeft herdacht, en dat hij dus niet zoo jong meer is. Toch hoopt spr, dat de heer Hoek nog vele jaren zal kunnen blijven. Verder zeide spr. dat men zeer inge nomen is met den directeur en dat spr. vertrouwt, dat onder leiding van mr. De Jonge en goede samenwerking der leeraren, de school zal blijven bloeien. Aan de R.K, kweekschool voor meis jes te Dongen slaagden voor liet eind examen de dames E. Maes te Hoofd plaat en J. Fermont te Boschka p e 11 e. Voor het eindexamen der rijks kweekschool voor onderwijzer s(assen) te Oostburg zijn geëxamineerd 2 vrouwelijke en 3 mannelijke candidaten. Geslaagd de dames N. S. Risseeuw ,en S. E. Risseeuw beiden te Oostburg en de heeren P. J. van den Ameel'e te Hoofd plaat, P. J. G. A. Brepr te Dordrecht en A. Luteijn te Sluis. Vracht wagens Tractot* Qmnlbutse* H.v. H. ENGLEBERT'S AUTOMOBIELHAND» OEN HAAGi THERESIASTRAAT U3, TELEFOON 772099 AMSTERDAM, WETERINGSCHANS 130, TELEFOON 34W§ MIDDELBURG, KORTE DELFT A83, TELEFOON (Ingez. Med.) Kantongerecht te Middelburg. De ^Kantonrechter te Middelburg heeft in de ziting van 8 Juni veroor deeld wegens: met een rijwiel linkerzijde van den weg houden: Fa. Aa. M. te Nieuw- en St. Joosland 3 b. s. 1 week tucht school; J. V. te Middelburg 3 b. s, 3 d.h.; met een rijwiel een weg in ver boden richting berijden: La. v. Z., huis vrouw H. A. v. N. te Vlissingen 3 b. s. 3 d.h.; met een motorrijtuig rijden, zonder fabrieksmerk, fabrieksnummer enz.: A. W. te Koudekerke 1 b. s. 1 d.h.; P. J. v. d. W. te Wassenaar 3 b. s 3 d.h.; met een motorrijtuig rijden, zonder behoorlijk geluiddempende inrichting, waardoor de afgewerkte gassen kunnen worden afgevoerd: P. de J, te Axel 5 b. s. 5 d.h.; met een rijwiel voorzien van een z.g. vrijwielinrichting rijden, zonder rem: H. M. te Vrouwenpolder 5 b. s. 5 d.h.; met een rijwiel rijden zonder licht: Le. V. te Biggekerke berisping; G. H. te Koudekerke 5 b. s. 5 d.h.; met een motorrijtuig rijden op zoo danige wijze en met zoodanige snelheid dat de veiligheid van het verkeer wordt in gevaar gebracht: A. A. de D. te Goes 5 b. s. 5 d.h. Ongelukken. Te Rijswijk (Z.-H.) is de 4-ja- rige H. B. op een terrein aan-den Van Vredenburchweg onder een vrachtauto geraakt en gedood. De 26-jarige dame, die Woensdag avond op de kruising Willems Parkweg Jacob Obrechtstraat te Amster dam met haar fiets onder de tram is gekomen, is na naar 'het ziekenMiS,s vervoerd te zijn, aldaar aan de verwon dingen overleden. De heer R. uit iEnkhuizen, die Woensdagmorgen per motorfiets naar de Wieringermeer zou gaan, reed te Ou- derdijk met volle vaart tegen een auto. De heer R. was op slag dood. j Te Klazinaveen is de arbeider A. P., die zich per rijwiel naar de werkver schaffing begaf, door een achteroprij- dende autobus gegrepen en ernstig ge wond Hij is 'later overleden. Dinsdagavond heeft op den Rijks weg teiSusteren een aanrijding plaats gehad tusschen een motor en auto. De motor werd bestuurd door J. E. die een proefrit (maakte. E. werd' over den weg geslingerd en liep een zware hoofd wonde op. Hij werd naar het ziekeia-' huis lofvergebracht, waar Mj Woensdag morgen aan de bekomen, verwondingen is overleden. Het slachtoffer was 30 jaar en on gehuwd. COGNOSSEMENTEN VERMIST. Dinsdag ontdekte een bediende van de firma J. Steinweg te Rotterdam, dat hij drie cognossementen vermiste, Deze drie cognossementen, die een groote waarde vertegenwoordigen, loo- pen over „Extra U.S.O. Maro" 16Ö0 500 balen Egyptische katoen per s.s. Delos, hetwelk omstreeks 18 dezer te Rotterdam verwacht wordt. Voor aan- kooping of beleening wordt gewaar schuwd. Van de vermissing is bij de po litie aangifte gedaan. Een onderzoek wordt ingesteld. 101 JAAR. Woensdag vierde de wed. M. Stinissen, geb. v. d. Poll te D ein Haag haar lOlen verjaardag. INBRAAK. Door middel van open sluiting hebben onbevoegden zich toe gang verschaft tot een woning aan de Ceintuurbaan te Amsterdam. De in brekers hebben lessenaar en kasten doorzocht en zijn met den buit ver dwenen, toen ze merkten, dat het dienstmeisje wakker was geworden, Bo vendien waren er nog twee dochters in huis, terwijl de ouders afwezig waren. Een bedrag van 1679 bestaande uit bankbiljetten van 50, 25, 20 en 10 hebben de inbrekers buitgemaakt. MET HOOFD TEGEN PAAL TE PLETTER GESLAGEN. Te Op- me e r bij Hoorn reed Woensdag een 2- persoons-open auto geheel rechts van den weg. Een der inzittenden, de 18- jarige K. van Hoogwoud, stak zijn hoofd buiten het portier, waardoor hij in aan raking kwam met een paal van de elec- trische geleiding. De ongelukkige was op slag dood. KANO-VAARDERS 'OPGEPIKT. - Een Urker botter de VK 6, heeft Maan dag twee Duitschers gered en te Urk aan wal gebracht. Zij voeren in een klei ne, opvouwbare kano, die bijna vol wa ter 'sTond en verkeerden in gevaar. Zij waren op weg naar Enkhuizen. MISLUKTE DEVIEZENSMOKKEL. Korten tijd geleden kwamen op het hoofdpostkantoor te Dusseldorf twee brieven als onbestelbaar uit Rotterdam terug, meldt de „N.R.C." De geadres seerden bleken n.l. niet te vinden. Merk waardig genoeg bleek echter ook het adres van den afzender niet te bestaan. Nadat de voorgeschreven termijn ver streken was, werden de brieven ge opend ten einde eventueel uit den in houd naam en adres van den afzender te kunnen nagaan. Men kan zich de verbazing van den postambtenaar voorstellen, toen uit de ze couverten te voorschijn kwamen 2 brieven in geheimschrift en 9500 mark in bankpapier. Het toeval heeft hier vermoedelijk de politie op het spoor ge bracht van een smokkelhandel in de viezen van grooten omvang. Te meer zou dit het geval zijn, daar 9500 rijks mark juist de som van 5000 Nederland- sche guldens vertegenwoordigen. De politie te Dusseldorf stelde vast, dat het hier een overtreding van de de- viezenverordening betreft en het geld werd dientengevolge verbeurd ver klaard. Van de briefschrijvers heeft men tot dusver echter nog geen spoor kunnen ontdekken. AANSLAG OP EEN NEDERLAND- SCHEN CONSUL. Havas seint uit S e v i 11 a dat toen de Nederlandsche consul te Huelva, de heer J. Bos, de scheepshelling inspecteerde van de Spaansch-Nederlandsche Constructie- Maatschappij, waarvan hij directeur is, loste eensklaps een onbekende drie re volverschoten op hem, De heer Bos werd aan het gelaat gewond, zijn aan valler wist door de vlucht te ontkomen. Men veronderstelt dat hier sprake is van wraakneming door een communis- tischen arbeider, die tengevolge van een staking is ontslagen. Verdronken. De echtgenoote van den administra teur van de onderneming Negara Ratoe, den heer J. C. P. van B., is naar Aneta uit Telok Betong meldt in een nabij de onderneming gelegen meertje verdron ken. Het lijk van mevr, Van B. werd na twee uur dreggen gevonden. Electr. Drukkerij G. W. DEN BOER, Middelburg.

Middelburgsche Courant | 1932 | | pagina 6