TWEEDE BLAD VAN DE PROVINCIALE ZEEUWSCHE MIDDELBURGSCHE COURANT VAN MAANDAG 6 JUNI 1932. No. 131. De nieuwe Waterleidingwerken op Oranjezon. FEUILLETON. HARTENAAS EN RUITENDRÏE. Fmanciëele Berichten. Toen vorige week Woensdag het voorstel tot verliooging van het cre- diet voor de werken aan de waterlei ding in behandeling kwam in den ge meenteraad, noodigde de wethouder der bedrijven, mr. De Veer, de raadsleden uit voor een bezoek aan die nu gereed zijnde werken en ook wij mochten eene uitnoodiging daartoe ontvangen en heb ben gaarne gebruik gemaakt van de ge legenheid onder deskundige leiding een en ander in oogenschouw te nemen. Zaterdagmiddag te twee uur vertrok voor dit bezoek een autobus van de N.V. Stoomtram Walcheren van voor het Stadhuis. Aan den tocht namen deel de burgemeester, de gemeentesecretaris, de raadsleden, behalve de heeren v, d. Feltz en Paul, die verhinderd waren, het oud-raadslid de heer J. A. Vertregt, de secretaris der gezondheidscommissie, de heer G. K. A. Nonhebei, en de direc teur der bedrijven, de heer ir. B. C, Roe- ters van Lennep, Langs Noord- en Rijnburgschen weg, was men in ruim een kwartier bij Oran jezon en na de beide hekken op den weg naar de prise d'eau te zijn gepasseerd, ook spoedig aan het hoofddoel van de excursie. Het gezelschap begaf zich eerst naar het filtergebouw, waar juist ruimte was gevonden om aan een lange tafel allen een zitplaats te geven en het was hier, dat de directeur, de heer ir. Roe- ters van Lennep, een inleiding hield naar aanleiding van eenige teekeningen en als voorlichting voor hetgeen daarna in werkelijkheid zou worden aanschouwd. De directeur begon met er aan te herinneren, dat de raad op 27 October 1926 een crediet toestond van 1750 voor het doen opmaken van een des kundig advies met het oog op een even- tueele drinkwatervoorziening van het geheele eiland Walcheren, en een cre diet van 1000 voor het vervaardigen van de noodige kadastrale kaarten der verschillende Walchersche gemeenten. Dit rapport is in April 1928 uitgebracht door wijlen den voorganger van spreker en wijlen den heer J. J. Roelants, direc teur der N.V. Waterleidingsmaatschap pij N. W. Brabant. Blijkens dit rapport was het noodza kelijk zulks onafhankelijk van een even- tueele Drinkwatervoorziening, dat voor die van Middelburg de noodige verbe- teringswerken werden aangebracht, waarvan de wenschelijkheid nog sterker naar voren kwam in 1928, toen gevallen van Paratyphus optraden, in het midden latende de vraag of het drinkwater in derdaad hiervan de oorzaak was. Op 12 September 1928 verleende de raad een crediet van 18.000 voor een bouwput voor de filterinrichting uit te voeren in werkverschaffing en 12 Juli 1929 een van 160.000 voor de overige werkzaamheden, welk bedrag op 5 Maart 1930 is verhoogd met 10.000 en nu Woensdag j.l. met 11.420, waar mede een en ander is overschreden. Spr. wees er vervolgens op dat goed drinkwater moet zijn helder, kleur- en reukloos, het moet een goeden smaak en aangename temperatuur bezitten en mag geen giftige stoffen of ziektekiemen bevatten. Goed drinkwater moet dus aan be paalde physikalische, chemische en bac teriologische eigenschappen voldoen en dient bij de winning hier op gerekend te worden. Het wingebied is het duinterrein van 220 ha., met een open kanaal, z.g. drai- neerkanaal, van ongeveer 3700 m lengte en hieruit wordt het water door een ruw- waterpomp opgepompt. Om verontreini ging zoo veel mogelijk te voorkomen 82).' Aimsbury lachte zenuwachtig. Ik hoop dat de partij een succes zal zijn, antwoordde hij bevend, maar ik twijfel er aan. Harker grinnikte onbeduidend. Hij wist wat hij wist. De deur werd door sir Peter open ge daan en Harker begroette hem, zooals hij iederen butler zou doen. Goeden avond Brace. Een mooie avond voor Mei. Nog al kil, mijnheer, antwoordde sir Peter ernstig, de jas van Harker over zijn arm nemend en den hoed er op leg gend. U zal mijnheer Spencer in de stu deerkamer vinden, mijnheer, voegde hij er beleefd aan toe. Henry Aimsbury keek verbaasd. Hij had vage praatjes gehoord over het suc ces van deze ongewone proef, maar hij had ze niet willen gelooven, en hij liet sir Peter zijn jas en hoed aannemen met een verstompt gevoel, alsof hij een he- vigen slag tusschen de oogen had gehad. u*??1' ^"en butler! Hij volgde de joviale gestalte van Har der naar de studeerkamer met slepen- den tred, en keek onrustig in de heldere verlichting van de vroolijke kamer. nc stond met een hoorbaren zucht is dit terrein voor het publiek afgeslo ten. Voor verwijdering van zwevende stoffen en bacteriën is filtratie noodig, terwijl de ontijzeringsinrichting (beter beluchtingsinrichting te noemen) met bij behoorende bezinkbakken, dient voor verwijdering van de opgesloten ijzerzou- ten en tot een bepaald minimum terug brengen van event, zwavelwaterstof, zulks in belang van kleur en smaak van 't water. Voor het bewaren van gereinigd water dient de naam zegt het i een rein-waterkelder. Voor het vervoeren van het water van het kanaal naar 't bo vengenoemde en vandaar naar Middel burg zijn er de ruw- en reinwaterpom- pen en voor den stoom, die deze pom pen aandrijft, stoomketels noodig. De toestand in 1928 was afgezien van de machine-installatie, die ook nu nog ongewijzigd is als volgt: 2 ontijzeringsto- rens met cokes gevuld elk ter opper vlakte van 25 ma, zinkbakken, die te vens als voorfilters dienst deden en daartoe gevuld waren met een zeer dunne grintvulling, twee nafilters, elk door een tusschenschot in 2 deelen ver deeld met een totaal filteroppervlak van 466 m3, een waterbergruimte van ruim 400 m3 en in het midden bij elk een reinwaterkelder met een totaal-inhoud van 205 m3. Nu was geconstateerd dat de filters en de reinwaterkelder (van 1892) lek waren, en het bovenwater door scheu ren in den kelder binnen kon dringen zonder gefiltreerd te zijn; het beschik bare filteroppervlak te klein was; de filtersnelheid te veel varieerde door het ontbreken van een regulateur en het bedienen op primitieve wijze met de hand met een gewonen afsluiter en de waterruimte boven de filters en in de reinwaterkelders te klein was om zich aan de wisselende eischen van het ver bruik aan te passen. Als practische be zwaren van toen noemt spr. dat de voorfilters ondoelmatig waren en te weinig zwevende stoffen terug hielden en aaardooor oorzaak waren, dat de nafilters te veel moesten tegenhouden en spoedig verstopt raakten en circa e'ke twee weken schoon moesten wor den gemaakt, wat veel arbeidsloon me de bracht. Afgezien nog van de grootere capa citeit, biedt de nieuwe installatie ver schillende groote verbeteringen. De ont ijzeringsinstallatie geschiedt niet meer door het water over een cokesbed te laten sijpelen, maar door het onder druk uit sproeiers te laten spuiten, welke sproeiers zijwaarts gericht zijn en een intensieve luchtbeweging veroorzaken. Voor de bezinking is separaat een mo dern bezinkbassin aanwezig. De voorfil tratie geschiedt in moderne snelfilters, waarin een zeer groot deel der zweven de stoffen teruggehouden worden, wat de nafilters belangrijk ontlast en een biologische werking veroorzaakt. De oppervlakte der 5 nafilters (totaal 1569 m2) is dusdanig, dat een maar kleine filtersnelheid noodig is. Daarbij is een groote waterbergruimte van ongeveer 1500 m3 aanwezig. De re geling der filtersnelheid geschiedt auto matisch en is verstelbaar met behulp van regulateurs volgens het systeem Candy. Overheveling van het onderwa ter van een willekeurigen filter op een anderen is mogelijk, dus is er weinig verlies van water als een filter moet worden schoongemaakt. De reinwater kelder heeft 881 m3 inhoud, waardoor de nafilters kunnen blijven doorloopen met een minimum snelheid van 3 cm. bij langsten stilstand der machines. Daarbij is de ligging van den kelder separaat en de hoogte dusdanig, dat de onderkant nog juist boven het hoogste waterpeil ligt. De nieuwe filteraanleg is geprojecteerd als aanpassend aan de toekomstige be hoefte van Middelburg alleen, doch met van verlichting op toen hij zijn vader zag, terwijl Spencer voorwaarts trad om zijn gasten te begroeten met de beleefde ge makkelijkheid van den volmaakten gast heer. Ah, is U daar! begroette hij hen vriendelijk, komt bij het vuur en ver warmt U wat. Harker schudde het hoofd, wreef zich in de handen, wierp Eric en Enid een vroolijke begroeting toe en liep naar den stoel naast de tafel, die zijn gewone plaats scheen te zijn, Dank U, ik ben warm genoeg, zei hij met een lach, toen hij ging zitten. Ik heb vrij vlug moeten loopen. ik brak een merkwaardig spel poker af en moest me haasten. Ik zie, dat ik een kwartier te laat ben. Henry Aimsbury bleef op den drempel staan, zijn gelaat grauw, door koude en opwinding. Spencer ging naar hem toe, bracht hem bij den elleboog naar het vuur en dwong hem in een gemakkelij- ken stoel te gaan zitten. Brace, zei hij, zich tot den baronet keerend, die de anderen in de studeerka mer gevolgd was, wat whisky voor mijn heer Aimsbury. Misschien wil je er ook een hebben, Harker? Harker grinnikte, maar Aimsbury ging met zwak protest rechtop zitten. Ikik drink nooit, werkelijk niet, mijnheereh.... Spencer hielp deze, Mijnheer Spencer, eindigde Aims bury gehoorzaam. Spencer glimlachte vriendelijk. de mogelijkheid, om later te dienen voor een centrale voorziening, waarbij er me de dient rekening te worden gehouden dat de maximale wincapaciteit van het duinterrein in het wingebied c.a, 1.150.000 m3 per jaar bedraagt. De 5 nafilters hebben een oppervlakte van ongeveer 1550 m3 en als een filter voor schoonmaken buiten gebruik is hebben de 4 overige een capaciteit, die voldoen de is voor de toekomstige voorziening van Middelburg, dat in 1931 720.000 m3 ncodig had. De 3 bestaande voorfilters hebben thans een capaciteit voldoende voor de watervoorziening van Middel burg alleen, echter is bij den opzet van het gebouw er op gerekend, dat een 4de in de toekomst moet worden geinstal- leerd. De capaciteit der sproeiers kan eveneens worden opgevoerd, de rein waterkelder inhoud is er op berekend, dat bij den langsten duur van stilstand der machines (c.a. 12 uur op Zondag) de filters met minimum snelheid kunnen blij ven doprloopen. De hoogte van den kel der is zoodanig gekozen, dat bij den hoogsten waterstand in den kelder, de waterstand der nafilters nog voldoende is om den weerstand van den filter en de regulateurs te overwinnen. Wat het huidige waterverbruik van Middelburg betreft, merkt spr. op, dat dit zeer hoog is, waaraan de omstandig heid dat hier geen metertarief is, niet vreemd is. Delft verbruikt per aanslui ting 79, Middelburg 155 m3. Bij de in gestelde huiscontrole blijkt dan ook, dat een groot deel water verloren gaat door doorloopende closets, ondichte kranen enz. Deze zomer zal door nachtcontrole het buizennet nader op lekkage onder zocht worden en zal getracht worden het abnormaal hooge nachtverbruik van c.a. 25 m3 te reduceeren. Het treffen van strenge maatregelen tegen verbruikers, wier closets e.d. doorloopen, is volgens spr. dringend gewenscht. Nadat de bouwput reeds te voren in werkverschaffing was gemaakt, maakte de aanneemster, de firma Vriens te Bre da op 24 Maart 1930 een aanvang met den onderbouw; op 8 September van dat jaar de heer v. Loo met den bovenbouw, waarvoor de burgemeester op 19 Sep tember den eersten steen legde. Het complete proefbedrijf begon 17 Augustus 1931 en op 19 October d.a.v. kon het re gelmatige bedrijf van de oude op de nieuwe filterinstallatie overgeschakeld worden, daar de verdere werkzaamhe den zich bepaalden tot afwerkingen, con troles enz. Spr. memoreert, dat ter nagedachte nis aan wijlen zijn voorganger, die zoo'n groot aandeel in de werkzaamheden heeft gehad, een gedenksteen is inge metseld in het voorfiltergebouw. Elet opschrift van dezen steen luidt: „Ter herinnering aan dipl. ing. Jacobus Boelen, Hoofddirecteur der bedrijven van 1 Augustus 19191 April 1931, on der wiens leiding de uitbreidingswerken zijn tot stand gekomen." De directeur noemde nog de namen van een drietal personen, die zich voor de uitvoering der werken zeer veel zor gen hebben getroost, nl. Ir. Dominicus; den heer Maas, die als opzichter bij de uitvoering is werkzaam geweest en ook in het maken van plannen vooral voor het bouwkundig gedeelte een groot aan deel heeft gehad en ten slotte den ma chinist van het pompstation, den heer Grootbod, aan wiens goede zorgen en extra arbeid het mede is te danken, dat het oude bedrijf in den laatsten tijd, als mede de proefnemingen met het nieu we bedrijf en de omzetting van het oude op het nieuwe zonder stagnatie hebben plaats gehad. Spr. heeft- ook verder nog vele techni sche mededeelingen gegeven zoowel nog als slot van zijn inleiding als ook tijdens de rondwandeling, maar wij meenen dat voor eeri niet-technisch blad als het on- Bij deze gelegenheid moet U in breuk op dien uitstekenden regel maken, mijnheer Aimsbury, zei hij hem vroolijk. U heeft het noodig. In de volgende paar minuten werd het gesprek algemeen en er werd stilzwijgend vermeden eenige toespeling op de zaak van dien avond te maken. Het was dui delijk, dat Spencer Aimsbury wat op zijn gemak wilde zetten, voordat hij over het onderwerp der obligaties begon, en de zorg, waarmede hij de whisky in Aimsbu- ry's weerstrevende keel dwong, was een bewijs te meer van de macht van den geest over het stof. Sir Peter bleef op den achtergrond, blijkbaar afkeerig om de kamer te verla ten en Spencer stoorde hem niet, totdat de wijzers der klok op twintig minuten voor tien wezen; toen sprak hij hem be leefd aan. 1 Is Lee Wang in huis, Brace? vroeg hij. Sir Peter schrikte op en zijn gelaat verbleekte. Hij is in de keuken, mijnheer, ant woordde hij met een zonderling gespan nen aarzeling. Hij is op het oogenblik nogal erg verkouden, mijnheer, voegde hij er beteekenis vol bij. Dan zal een whisky hem geen kwaad doen, antwoorde Spencer joviaal. Vraag hem hier te komen, als het je belieft. En laat Nina ook komen. Er volgde een kortstondige stilte en een afwachtende rilling liep door het ge zelschap, alsof het scherm was opgegaan voor een opwindend drama. ze het bovenstaande voldoende is. Daar om verder slechts onze eigen ervaringen. Na de uiteenzetting begaf het gezel schap zich naar de machinekamer, om zich o.a. te overtuigen, dat alles hier keurig in orde was, om dan een bezoek te brengen aan de ontijzeringsinrichting en zij, die er niet tegen op zagen om een buitentrapje op te klimmen konden een kijkje nemen bij de sproeiinrichting, waar het water met verbazende snelheid uit de sproeiers vliegt en door de lucht wordt gereinigd. Het ging nu naar de filters, waarvan wij alleen willen navertellen, dat de be wijzen ook voor een leek duidelijk zicht baar zijn, dat nog heel wat vuile bestand- deelen worden verwijderd. Buiten werd het gezelschap bij het aardige plantsoentje van grootendeels duinplanten en bloemen op de gevoelige plaat vereeuwigd en toen kon even rust worden genomen voor een kopje thé.- Tijdens deze pauze heeft de heer Heemskerk, als oudste lid in jaren van den raad, namens allen dank gebracht aan B. en W. voor de uitnoodiging en de ontvangst. Spr. noemde het een zeer leerzame middag en bracht ook dank aan den heer Roeters van Lennep voor zijn duidelijke en zeer gewaardeerde uiteen zetting en eindigde met zijn blijdschap uit te spreken, dat enkele gasten aanwe zig waren. Men ging nu een kijkje nemen in het regulatuurgebouw, waar tal van kranen, afsluiters enz. een leek doen duizelen, en waar een zelfde ervaring is op te doen als men afdaalt in de kelderruimte, waar vier verschillende buizenleidingen loopen, waarvan alleen de ingewijden het doel kunnen ontwarren. Hiermede was het eigenlijke werk' dei- waterwinning in haar .geheel gade ge slagen en ging het gezelschap naar den weg, d'ie 'links van den weg naar de ge bouwen dwars door het vroon naar de duinen ein zoo naar zee voe,rt en waar in zich een flinke betonnen brug be vindt, die gebouwd is over het drai- neerkanaal. Het ligt in de bedoeling' de zen weg binnen afzienbaren tijd voor liet pvjMiek open te stellen, 'maar onder strenge bepalingen, dat noch links noch rechts fe;r van mag worden afgeweken en de weg, die door een mooie omge ving voert alleen gebjruikl wordt om strand en zee te bereiken. Van den weg ging het l'angfs het ka naal en dus ook langs een deel dei- beplanting, die hier over een zeer groo te uitgestrektheid is of wordt aange legd En die Vaan dit deel van \Wal cher's duinen, dat vroeger grooten deels een witte woestijn massa leek, zulk een geheel ander aspect heeft gegeven. Al dit werk geschiedde onder leiding van den heer C. P. F. van Oost, di;i ook nu nog iedere week een kijkje hie;i- komt nemen. Het is ook aan zijn goede zorgen te danken dat kort in de om geving een kweektuin is aangelegd op een wijze, die allen lof verdient en die men zeker in dit vrij afgelegen deel van ons eiland niet zou denken te vinden. De heer Van Oost gaf hier verschil lende inlichtingen. Toen <allen zich ter afscheid' nog eenige ooigenblikiken weer in het filterge bouw vereenigden kon men dan ook al ler goedkeuring vernemen over hetgeen was getoond en nam de heer Vertregt het woord' om dank te brengen voor de hoog op prijs gestelde uitnoodiging om den tocht mede te maken naar de wer ken, waaraan ook hij een bescheiden aandeel heeft mogen hebben. Het was later dan verwacht was. toen het gezelschap weer in de bus plaats nam en voldaan over het leerzaam en interessant uitstapje was men te kwant over zes te Middelburg terug. Daar dit mijn laatste uur als gentle man is, vind ik, dat wij met elkander 'n glas wijn moeten drinken, zei Spencer glimlachend. De baronet aarzelde alsof hij zich wil de verzetten; toen boog hij plechtig en verliet de kamer. De „bewonderenswaardige Crick- ton" trek, zei Harker waardeerend. Spencer glimlachte. Mogelijk, stemde hij toe. Henry Aimsbury uitte zijn eerste sa menhangende opmerking van dien avond Op zijn wangen was weer wat kleur ge komen en de uitmuntende whisky in zijn leege maag had hem weer iets van zijn oude verwaandheid terug gegeven. U schijnt onzen vriend gekend te den in den zak; Harker staarde verbaasd hebben, mijnheer.e.Spencer, zei hij, met een ruk van zijn hoofd naar den verdwijnenden rug van den butler. Oh, ja, antwoordde Spencer koel.! Maar geen gentleman zou dat zeggen in bijzijn van zijn dochter, Aimsbury! Enid kreeg een kleur en keek in het vuur; Eric kuchte, ging achterover op den Chesterfield liggen en stak zijn han den in den zak; Harker staarde ver baasd en Henry Aimsbury waagde een venijnigen blik op Spencer's rug en viel weer terug in zijn stoel. Er ontstond een onbehaaglijke pau ze, totdat sir Peter Lee Wang en Nina binnen liet. Spencer glimlachte raadselachtig toen hij sir Peter's scherpe opmerking tegen den Chinees opving, terwijl zij de kamer N.V. Houthandel v.h, G, Alberts Lzn. Co., te Middelburg. Aan het jaarverslag over 1931, uit te brengen in de vergadering van 16 Juni a.s., ontleenen wij het volgende: De resultaten van het boekjaar 1931 zijn voor de vennootschap niet gunstig geweest. De aanhoudende ontwrichting van het internationale handelsverkeer heeft zich ook in den houthandel ge ducht doen gevoelen. Het zal dan ook geen verwondering baren, dat de Ven nootschap allerminst op gunstige resul taten wijzen kan. De voortdurende val in prijzen, de ge ringe omzet, die zich in de landbouw- provincie reeds eerder dan elders deed gevoelen, maakte het onmogelijk tot loo- nende prijzen te verkoopen, zoodat in het gewone bouwhout op de aanwezige voorraden alsook op de aanvoeren, wel ke gedurende het afgeloopen jaar plaats vonden, verliezen werden geleden. Het resultaat van den belangrijken omzet, dien de N.V. buiten Zeeland op verschillend gebied bezit, ondervond in hevige mate den terugslag van de cri sis, doordat eensdeels de prijzen door verschillende oorzaken zeer werden ge drukt en anderszüds doordat zooals bijv. in den scheepsbouw, nagenoeg een vol ledige stilstand in den afzet optrad. Aanvoeren, die evenals in vorige ja ren in samenwerking met andere im porteurs op de markt plaats vonden, le verden zeer ongunstige resultaten op. Het verlaten van den gouden stan daard door Engeland veroorzaakte, daar verschillende contracten in het buiten land in deze valuta waren afgesloten, onverwachte verliezen. Mede tengevol ge van het loslaten van den gouden standaard in verschillende productielan den en den daarmede gepaard gaanden val in prijzen, was het noodzakelijk de aanwezige voorraden, voor zoover deze niet" reeds verkocht waren, aanzienlijk beneden de kostprijzen te inventarisee ren. Waar ook de deelname in andere ondernemingen geen gunstige resultaten opleverden, komt het gewenscht voor tegenover deze aandeelen een bedrag te reserveeren, hetgeen in de winst- en verliesrekening afzonderlijk is vermeld. Uit de balans en winst- en verlies rekening blijkt, dat het bedrijf een ver lies heeft geleden van 99.938.55. Voorts is op aandeelen in andere ondernemin gen gereserveerd 41.833.33, makende een totaal van 141.771.88. De directie heeft in overeenstemming met commis sarissen en onder voorbehoud van goed keuring door de aandeelhouders, vol gens art. 14a het Reservefonds ter ge deeltelijke delging van dit verlies ge bruikt. Dit bedroeg op 31 December 1930 ƒ76.126.85, waaraan over 1931 een bedrag van rente van 3.738.78 is toe gevoegd, zoodat 79.865.63 aan reserve beschikbaar is en het verliessaldo, waar mede 1932 begint, ƒ61.906.25 bedraagt. De winst- en verliesrekening wijst in debet aan: verliessaldo 1931, zijnde sal do der bedrijfsrekening, na aftrek van alle onkosten, x-ente, verliezen, onder houd enz. 99,938.55, reserveering op aandeelen in andere ondernemingen 41.833.33. In credit: afschrijving uit „Reserve fonds volgens statuten" 79.865.63 en verliessaldo od nieuwe rekening een be drag van 61.906,25, De balans geeft aan passiva: aandee- lenkaDitaal 1.200,000; obligatie-leening 204.000; reserve op aandeelen in an dere ondernemingen ƒ41.833.33; onop- gevraagde coupons enz. ƒ3.094.32; fond sen voor diverse doeleinden 46.243.09; crediteuren in rek.-courant ƒ532.212.94; diverse crediteuren 180.594.59; voor schotten door de bedrijfsrekeningen van 1932 1094.19. Aan activa: aand. in andere onderne- binnenkwamen en dat sir Peter Chi- neesch sprak, maakte tveinig verschil in het plezier, dat hij in den toestand had. De Chinees bleef aarzelend op den drempel staan en knikte een of twee maal, toen trok een gelukkige glimlach over zijn gelaat en zijn handen waren gevouwen in zijn wijde mouwen. Nina keek over zijn schouder naar de menschen in de kamer, en haar oogen waren dicht geknepen en berekend. Deze oproep naar de studeerkamer was iets eenigs in de geschiedenis van de huishouding der Brace's. Enid schoof wat dichter naar Eric, toen de deur open ging en die jonge op portunist sloeg dadelijk een arm om haar middel en lachte. Harker keek onverschillig naar de groep op den drempel en keek weer van hen weg. Hij kon niet uitmaken of sir Peter's blijkbare zenuwachtigheid te wij ten was aan zijn bekenden afkeer van de Fransche kamenier, of aan onrust over de obligaties, maar zij was bijzon der genoeg om opmerkelijk te zijn. Sir Peter had een kleur en terwijl hij juist binnen de kamer stond, draaide hij! met het blad in zijn handen, zooals een zenuwachtig jongeling aan 'n stroohoed plukt als hij tot een preutsche jonge da me spreekt. (Wordt vervolgd).

Middelburgsche Courant | 1932 | | pagina 5