SPORT. Financiëele Berichten. BUITENLAND. Algemeen Overzicht, O. EN W. SOUBURG. MARKTBERICHTEN. BURGERLIJKE STAND Advertentiën DIABLE NOIR theater verkeert, aldus Voorwaarts, het] operettegezelschap van Boskamp in de oomogetipdieid zijn voorstellingen voort te zetten. Ongeveer zestig menschen zijn zonder verdienste. 103 JAAR. Zondag 1.1. werd mevr. de 'wed. J. P. 'Sfegt—v. d. Graft, de oud ste inwoonster van <1 e n Haag 103 jaar oud. Reeds Van haar zeventigste jaajr woont inevr. Slegt in de residentie. Over tiaar gezondheid hteeft zij niet te Magen. BOTSING VAN MONTAGEWA GENS. In den afgelöopen nacht werd gewerkt aan de Bovenleiding van de eïec- trischen geleidingen van den spoorweg] tusschen 's-Gravenhage en V oor s c h o-- ten. Hiervoor waren twee montagewa gens op de lijn. Om'streeks één uur zijn deze beide wagens met eikaar in botsing gekoimen. De botsing was Vrij hevig, waardoor een der wagen® ontspoorde en ernstig werd beschadigd. Een der ar beiders werd gewond. Tengevolge van dit ongeval was de lijn Den Haag- Leiden, gedurende den nacht en een gedeelte van den ochtend, versperd, in den treindienst ontstond hierdoor een belangrijke vertraging. VOORZICHTIG BIJ SOLLICITEE- REN! De commissaris van politie der afd. B. te 's-Gravenhage maant ernr stig aan voorzichtigheid te betrachten bij 't aangaan van relaties met onbeken den, die betrekkingen aanbieden of compagnons vragen, waarbij vereischte is, dat men geld stort. Het is den kaatsten lijd bij herhaling gebleken, dat het bij deze aanbiedingen in vele gevallen alleen de bedoeling is het geld machtig te worden, waarbij de betrekking of het compagnonschap achterwege blijft of na korten tijd op teleurstellingen uitloopt. BOMAANSLAG. Te Zaandam is Vrijdag in de serre van het feestgebouw „Thalia" een bom gevonden, die voor zien was van een klok en verschillende ontplof- en ontbrandbare stoffen bevat te. Aangezien het gebouw Thalia het eigendom is van de gebr. Ydenburg, aan wie ook de huizen behooren, waar een huurstaking gaande is, wordt deze aan slag daarmede in verband gebracht, te meer nu heden enkele huisuitzettingen wegens huurschuld zullen plaats heb ben. DE ELECTRISCHE STROOM. Ter wijl de werkman K. aan den Dennebos- scheweg te Hengelo (O.) Zaterdag middag bezig was met schilderwerk aan I zijn huis, had hij het ongeluk in aanra king te komen met de electrische gelei- j ding. De man viel van de ladder en overleed spoedig. De ongelukkige was gehuwd en vader van eenige kinderen. VAN DEN DIJK IN DE SI.OOT. - Een particuliere auto, bestuurd door den heer L. uit Den Haag, waarin .twee; personen waj-en. gezeten, dte heer en mevr. L., reed bij een bocht van den weg tusschen Borculo en Eibergen in een sloot. De auto die van een. 3 m. hoogen dijk in de sloot was terechtge komen, was ernstig .beschadigd. De heer en mevr. L. werden ernstig gewond /en zijn naar het ziekenhuis te Eibdrgen vervoerd. De bestuurder was licht ge wond. Branden. Hedenmorgen vroeg ontstond door tot nog toe onbekende oorzaak brand in het groote van hout opgetrokken veilingsge bouw van de veiling vereeniging „Schoonhoven en omstreken" gelegen aan de Voorstraat te Schoonho ven. Het gebouw brandde tot den grond toe af. Zaterdag won de voetbalclub C. V. V. I van Colijnsplaat te Kortgene van D. V. O. II van Korgene met 30, Zaterdagavond speelde Colijns plaat II tegen Wissenkerke I een voet balwedstrijd te C o 1 ij n s p 1 a a t bij Dees. De uitslag was 51 voor Colijns plaat. De afstandsmarsch van E. M. M. Er heerschte gisterenmorgen tegen 8 uur op de Markt voor de Vergenoeging een voor den Zondag ongekende drukte. Daar vereenigden zich namelijk de deel neemsters en deelnemers aan den af standsmarsch ver 45 k.m. uitgeschreven» door E. M. M. alhier. Te ruim 8 uur zette de stoet, die la ter toen nog enkele deelnemers van bo ven den Moerdijk in dezelfde richting gingen tot ongeveer 170 was aan gegroeid, zich in beweging. Met eeni ge tusschenruimte marcheerden in flinken stap de groepen van E. M. M., Achilles, V. T. V., Medio- burgum, Marathon, Marinesportclub, volharding (Souburg), Zeelandia, Mid delburg enz. enz., afgewisseld en ge volgd door persoonlijke deelnemers en deelneemsters, de Markt rond en de vlasmarkt op. Het ging verder door de beisstraat en langs den Seissingel naar den Koudekerkschen weg. Over Koude- kerke, Biggekerke, Zoutelande en West- kapelle, bereikten de eerste ploeg te 1 -31 Wilhelmina te Domburg, waar een uur gepauzeerd werd en den inwendi- gen mensch wat verstrekt. Door de bos- schen ging het verder naar de Oranje zon en zoo over Vrouwepolder naar Veere. Ook hier was een rustpunt doch nu maar een half uur. Men kon hier weer meer een geheel vormen en nu ging het op Middelburg af, waaraan het begin van den Veerschen weg de signaalaf- deeling van Achilles de wandelaars af wachtte.Over de Veefsche- en Koepoort singels en langs Noordplein, Noordpoort straat en Noordstraat ging het naar de Markt. Was de belangstelling hier en daar onder weg reeds groot, op de Markt stonden eenige honderden den stoet af te wachten. Slechts 6 hadden het onder weg moeten opgeven. Onder weg had een jury bestaande uit de heeren Allrichs, secretaris van de wandelcommissie uit de K.N.A.U., R. van Roo, bestuurslid van den Zeeuw-1 schen Athletiekb. en J. C. A. de Keijzer, adjudant onderofficier, de wandelaars eenige malen gade geslagen en een oor deel geveld over houding, groepsver band enz. Toen allen zich op de bovenzaal vanl de Vergenoeging hadden vereenigd, gaf de voorzitter, de heer J. v. d. P 1 a s - s c h e het woord aan den heer Van Roo. Deze bracht eerst namens den Zeeuw- schen Athletiekbond groote hulde aan E. M, M. voor de wijze waarop het dezen afstandsmarsch heeft voorbereid en tot uitvoer gebracht. Er zijn natuurlijk fou ten gemaakt, maar die zullen een vol gende maal verbeterd kunnen worden. Er zijn door de deelnemenden mooie prestaties geleverd en de beoordeeling was dan ook niet makkelijk. De jury was van meening, dat de eerste prijs toe kwam aan E. M. M., doch deze vereeni ging zag als gastvrouw af van dezen prijs en komt haar dus een eere-prijs toe. Voor den eersten prijs kwam nu in aanmerking Achilles van Middelburg en voor den tweeden de Marine sportclub van Vlissingen. Voor het grootst aantal deelnemers verwierf de V. T. V. uit Vlissingen den prijs. Nog was er een medaille beschikbaar gesteld door Vreemdelingenverkeer voor die vereeniging met minstens 10 deelne mers, die het verste kwam. Daarvoor kwamen de drie deelnemende Vlissing- sche vereenigingen in aanmerking. V. T, V. en de Marinesportvereeniging, die beide reeds een medaille ontvingen, za gen van loting af ten behoeve van de Athletiekvereeniging Marathon. Na deze medailles werden ook de per soonlijke kruizen als bewijs, dat men den marsch goed volbracht had, uitge reikt en hoorden wij uit den mond van verschillende deelnemenden van buiten Zeeland, dat zij verrukt waren over ons mooie eiland en zeker er nog eens terug zullen komen. De heer Allrichs sloot zich gaarne aan bij de woorden van hulde gebracht door den heer Van Roo aan E. M. M., spr. heeft met bijzonder veel genoegen dezen marsch gevolgd en hoopte een vol gend jaar bij den afstandsmarsch ter eere van het 10-jarig bestaan van Achil les terug te komen, maar dan moeten er z.i. uit geheel Zeeland een 500 tal wan delaars deelnemen. Spr. deelde mede, dat van 1 Augustus voor deelname aan zulke afstandsmar- schen het lid zijn van de wandelafdeeling van de K.N.A.U. verplichtend is. De kos ten daarvan zijn 25 cent per jaar voor hen, die tot een aangesloten vereeniging behooren en 1 voor andere personen. Dit zal z.i, ook een propaganda zijn tot aansluiting bij de vereenigingen. De heer Molhoek, leider v^an V. T. V., bracht namens de deelnemende ver eenigingen E. M. M. hartelijk dank voor wat het heeft geboden en mogelijk ge maakt en hoopte, dat men in veel groo- tere getale terug zal komen, als Achilles volgende jaar jubileert en o.a. ook een afstandsmarsch zal organiseeren. Hiermede was deze symphatieke sportprestatie, die niet stond in het tee- ken van strijd, doch slechts een bewijs van „kunnen" was, ten einde. E. M. M. kan op een zeer goed geslaagden dag terug zien, mede dank zij het heerlijke Meiweer. rust niet meer en de tweede helft begon dan ook met 11. Na de rust waren de gasten bijna] steeds in de meerderheid, maar het ge lukte hun toch slechts één maal, onge veer 25 minuten voor het einde hun tweede doelpunt te noteeren. Onze Oranjemannen spanden zich nog wel krachtig in, doch het mocht niet geluk ken ook het slot een gelijk spel te doen zijn, Gclfwedstrijd NederlandBelgië. Zondag 29 Mei werd op de baan der Eindhovensche Golfclub de jaarlijksche golfwedstrijd NederlandBelgië ge speeld. Het Nederlandsche team, dat in dezen wedstrijd uitkwam bestond uit: jhr. mr. A. M. Snouck Hurgronje, captain, K. G. van Leyden, A. Kerkhoven, jhr. H. Trip, leden der Haagsche Golfclub, B. Carp der Hilve.-sumsche Golfclub en jhr, mr. W. F. Roëll der Utrechtsche Golfclub. Racer verongelukt. Een W.B.-telegram uit Keulen meldt, I dat de Duitsche Bugatti-racer Joachim von Morgen uit Berlijn Vrijdagmiddag bij de training op den Nürnburgring is verongelukt. Hij had een ronde van de baan afge legd ep een teeken gegeven dat hij na de tweede ronde een band wilde ver wisselen. Ongeveer 2000 Meter achter de tribune werd de auto bij een lich te bocht plotseling uit de baan geslin-1 gerd en sloeg meermalen over den kop. Toesnellende geneeskundige hulp haal de von Morgen dood uit zijn wagen. Hij] was 30 jaar oud en eerst pas gehuwd. Zeeuwsch-Vlaamsche Tramweg Mij. N.V, In de Zaterdag te Neuzen gehouden gewone jaarl. Algeni. Vergadering van Aandeelhouders van de Zeeuwsch- Vlaamsche Tramweg-Maatschappij N.V. werd het jaarverslag over 1931 uitge bracht en is de Balans en Winst- en Verliesrekening vastgesteld. Het ver- liessaldo is gedekt door overboeking van de Reserverekening. Besloten werd, over 1931 geen dividend uit te keeren. Tot Commissaris is benoemd de heer mr. M. Lippens te Brussel, terwijl de heer dr. J. A. van Loon te 's-Gravenha ge als zoodanig werd herkozen. De wedstrijd om den Scheldebeker. De zwemwedstrijd over de Schelde van Breskens naar Vlissingen, is dit jaar bepaald op Zaterdag 16 Juli, NederlandTsjecho-Slowakije. 12, De laatste interland wedstrijd heeft het Nederlandsch elftal een nederlaag gebracht, waarvan de cijfers het nog geenszins de overmacht van het spel der gasten tot uiting doet komen. Deze wed strijd, die op verre na niet de belangstel ling trók als die tegen de Belgen, stond in zooverre gelijk met dien tegen de Ieren, dat het ook hier beroepsspelers waren, die zich met de Oranjemannen kwamen meten, zulks in tegenstelling met een jaar of 5 geleden toen er een amateurselftal uit hetzelfde land in het stadion verscheen en met een 81 ne derlaag huiswaarts werd gezonden. Nadat dr. Bauwens, de Duitsche scheidsrechter, het begin-signaal had ge geven was er een druk op het heiligdom der gasten, maar spoedig ging het spel heen en weer en eerst na 17 minuten maakte Bonsema het eerste doelpunt van den wedstrijd, dat voor onze jongens echter ook het eenige zou blijven. De Tsjechen kwamen nu meer opzetten en nadat weer 6 minuten de bal over het veld had gerold of een luchtreisje had gemaakt, was het Silny die den gelijk maker bracht. Dit veranderde voor de Hindenburg en Briining. De Duitsche rijkspresident Hinden burg heeft na zijn terugkeer uit O.-Prui sen te Berlijn met den rijkskanselier dr. Briining gesproken. Hoewel van officieele zijde betref fende het onderhoud het zwijgen wordt bewaard beoordeelt men in goed inge lichte kringen te Berlijn het resultaat der bespreking pessimistisch. Het feit dat het onderhoud slechts van korten duur was en werd afgebroken, geeft aanleiding tot de onderstelling, dat de meeningsverschillen tusschen den rijks president en den rijkskanselier zeer aanzienlijk zijn. Het schijnt ten zeerste de vraag of de tegenstellingen overbrugbaar zijn. In welingelichte kringen acht men het der halve waarschijnlijk dat de rijkskanse lier heden zijn ontslag zou aanvragen. In kringen die den rijkskanselier na staan worden deze mededeelingen even wel bestreden. Er wordt veeleer den nadruk opgelegd dat zeer zeker de hoop (jestond dat de tegenstellingen tus schen den kanselier en den rijkspresi dent zijn op te heffen. Bovendien werd de meening uitgesproken dat het niet tot een aftreden van den rijkskanselier zal komen! Wat ieder hoopt en wenscht, en waar lijk niet alleen iedere Duitscher. Mede in verband met de gister gehouden ver kiezingen in Oldenburg. De verkiezingen in Oldenburg. Gister werden er in Oldenburg verkiezingen gehouden. De samenstel ling zal er, op grond van de samenstelling zal er, op grond van de officieele berekening, als volgt uit zien. De in de tweede plaats genoemde getal len wijzen de vorige aantallen aan. D. N. V. P2(2) S. P. D9 (11) S. A. P0(0) Communisten 2(3) Nationale Vereeniging 0 0) Staatspartij 1 1) Landvolk 1 1) Natonaal socialistische partij 24 (19) Centrum 7(9) weldigende motie van vertrouwen be vestigd. Wanneer nog een bewijs noo- dig was geweest voor de werkelijke stemming van het volk en voor de hope- looze minderheid waarin het kabinet Brüning zich in geheel Duitschland be vindt, is het heden in Oldenburg voor het geheele Duitsche volk geleverd. Wat denkt dr. Brüning met zijn kabinet Maandagmiddag om 12 uur aan den rijkspresident te verklaren?" Op zich zelf hebben de verkiezingen I in den kleinen Duitschen staat natuur lijk weinig beteekenis. Maar wel zijn zij een afspiegeling van de mentaliteit van het kiezerscorps. Dat deze zich beweegt in de Nazi- richting kan niet worden ontkend! BELGIë. Het congres der Belgische mijnwer-1 kers heeft besloten de voorstellen tot verlaging van de loonen der mijnwerkers met 5 pet. te aanvaarden. Er werd voorts een resolutie aangenomen voor sociali- satie der kolenmijnen. Mijnongeval. In de kolenmijn Levent I de Mons gemeente Estinnes au Val heeft zich een ernstig mijnongeluk voor gedaan waarbij drie mijnwerkers om het leven zijn gekomen. Bij het graven van een verbindings-1 ingang ontstond plotseling een aardver- zakking. Op de plaats des onheils be- f vonden zich zes mijnwerkers toen door I den druk van het opeengehoopte mijn- gas een aardmassa neerstortte. Twee mijnwerkers werden bedolven. Een jon ge arbeider werd zoodanig door den schrik bevangen dat hij wegvluchtte en in de mijnschacht viel. Hij viel van een j hoogte van 70 m te pletter. FRANKRIJK. Koude. Uit Montpellier wordt ge-1 meld, dat er in de Cevennen sneeuw is gevallen. Ook in de Pyreneeën is 15 c.M. sneeuw gevallen. Bijna overal in Frank rijk heerscht een voor dit jaargetijde on- j gewone koude. Geredden verongelukt. In de nabij-1 heid van Frosinone op den Ernici zijn de overblijfselen van het vliegtuig, dat door Goulette werd bestuurd, gevonden. Het vliegtuig, dat van Brindisi op weg was naar Frankrijk (als passagiers aan I boord had) een Fransch echtpaar en eenl Fransch jong meisje die bij de ramp van de „Georges Philippar" gered waren. Het was op een hoogte van 2000 me ter in het gebergte neergestort. Op een afstand van vijf uur van het naaste dorp Het wrak werd door eenige boeren ge vonden. De vier inzittenden waren alle vier gedood. DUITSCHLAND. Ook gister hebben herhaaldelijk I kleine opstootjes plaats gehad zoowel ie Elberfeld als in Barmen. De politie verhinderde echter samen scholingen, walardoor Jgrootere onlus ten werden voorkomen. IERLAND. De Iersche minister voor Handel en Industrie, Lemass, heeft Zondag in een gehouden rede aangekondigd, dat Ier land de jaarlijksche betalingen aan En-1 geland als schadevergoeding aan de voormalige Engelsche grondbezitters in I Ierland zal staken en dat Ierland van En geland terugbetaling zal eischen van een teveel betaald bedrag van 30 millioen pond Sterling. Abonnementen en Advertentiën voor dit blad worden aangenomen door den Agent M. DE WITTE, Marnixplein, West-Souburg. vee- 161 Totaal 46 (48) De vermindering van het aantal man daten staat in verband met den veran derden kiesdeeler die berekend wordt uit het aantal uitgebrachte stemmen. De Nationaal Socialistische partij heeft thans dus de absolute meerderheid in den Oldenburgschen Landdag veroverd. Het gansche Nazi-dom juicht. En de persafdeeling der rijksleiding der N.S.D. A.P. schrijft over de nationaal socialis tische stembusoverwinning o.a. „op het beslissende uur voor het kabinet Brüning heeft het volk gesproken en rechten en aanspraken der nationaal socialistische partij op de staatsleiding met een over- R o 11 e r d a m, 30 Mei. Op de markt van heden waren aangevoerd vette runderen, 375 vette- en graskal'-1 veren, 290 schapen en lammeren, 1222 varkens. Prijzen voor vette koeien: le 'k!w, 61 —71, 2e lew. 48—54, 3e kw. 35.45; kalveren: le 'kw. 1.171.22, '2e kiv. 70—90, 3e kw. 53—63; schapen: le tlCw. 4454, 2e kw. 3340, 3e kw, 2530; varkens: le kw. 2023, 2e kw. 1719, 3e kw. 13—17; export 20-23, Vlas. Aangevoerd uitsluitend schoon: Van Mauw 4120 kg prijzen 35—60,; van Holl. geel 1020 kg prijzen 35— 55; van dauw-rood 1000 kg prijzen 30—40. Blauw maanzaad f 28—30, karwijzaad f2021. Aardappelen: Zeeuwsche blauwe en ibonte 2—3, Drielingen 1—1.50, Zeeuw. Eigenheimers 1.80—2, drielingen 0.80- 1 25, Friesehe 1.80—2.30, Eigenheimers 1.75—2.50, Bravo's 2.50—3.50, Red Star 1.75—2.50, Industrie 1.15—2, Malta (winter) 66'8, id. Spring 1416. Aanvoer redelijk, handel kalm. Middelburg. Van 27—30 Mei. Ondertrouwd: F. N. Baan, 28 j. en A. Francke 24 j; S. J. Roelse, 22 j. en J. Traas, 23 j.; A. J. Petrie, 28 j. en M. J. Zomter, 26 j. GetrouwdC. J. J. van Espen, 28 j. en J. Gabyiëïse, 32 j. "Bevallen: J. J. Mennes, geib. de Klerk d.; P. A. Vermeule gelb. de Rooij, d., J. W. van Goozen geh. v. d. Kolk, z. Overleden: D. J. Maassen, ongeh. z. 33 j. O. en W. Souburg. Van 18—24 Mei. Getrouwd: J. de Rid der, 123 j. en M. de Visisej* 20 j. Bevallen: C. P. Huijstnan, geh. Brasser] z.; C. A. van Oorschot, geh. Wonder- gem, d. Algemeene kennisgeving. Heden overleed, na een ge duldig gedragen lijden, onze innig geliefde Zoon en Broe der, JOSEPH ALBERTUS JOHANNES LEENDERT VAN MEERENDONK, in den leeftijd van 21 jaar. Zijn diepbedroefde ouders en Zusters, J. G. VAN MEERENDONK. J. M. VAN MEERENDONK— SEYMOUR. MARIE. GONDA. WILLY. Middelburg, 29 Mei 1932. De begrafenis zal plaats heb ben a.s. Donderdag 11 uur voormiddag, vanaf de woning Lombardstraat C 75. Plotseling ontviel ons onze trouwe vriend J. A, J. L. VAN MEEREN DONK, Vaandrig N. P. V., afd. Mid delburg Groep I (C.J.M.V.) Het Bestuur der Groep: J. F. VERMEULEN, Voorz. C. P. DE JONGH, Secr. W. BORKET, Penningm. Middelburg, 29 Mei 1932. Heden overleed in het Gast huis te Middelburg, na een smartelijk lijden, onze zoo zeer geliefde Echtgenoote, Dochter en Zuster, ADRIANA POPPE—OREEL, in den nog jeugdigen leeftijd van 29 jaar. Namens de bedroefde familie, J. POPPE Jr. N. en St. Joosland, 30 Mei '32. Heden overleed te Klevers- kerke zacht en kalm onze geliefde Moeder, Behuwd,- Groot- en Overgrootmoeder PAULINA, SUZANNA HUISZOON, Weduwe van CORNELIS DE KLERK, in den ouderdom van 74 jaar en ruim 11 maanden. Uit aller naam, L. DE KLERK Cz. 't Zand, 28 Mei 1932. Heden overleed, na een smartelijk doch geduldig ge dragen lijden, mijn geliefde Echtgenoot en der Kinderen zorgzame Vader STEFANUS MINDERHOUD, in den ouderdom van ruim 50 jaar. Wed. S. MINDERHOUD— LIEVENSE. P. MINDERHOUD, P. MINDERHOUD—JOBSE. H. MINDERHOUD. L. MINDERHOUD. Westkapelle, 29 Mei 1932. Voor de talrijke blijken van be langstelling, ontvangen bij onze 25-jarige Echtvereeniging, betui gen wij, ook namens onze kinde ren, onzen hartelijken dank. A. FRENKS. J. FRENKS—VAN HOEPEN. Middelburg, 30 Mei 1932. Een nieuwe bonbon, gevuld met chocolade roomcaramel. Weer iets bijzonders van ....©Hts jC&t op don- naam,!

Middelburgsche Courant | 1932 | | pagina 3