TWEEDE BLAD VAN DE PROVINCIALE ZEEUWSCHE MIDDELBURGSCHE COURANT VAN DONDERDAG 19 MEI 1932. No. 116. DE PINKSTERREIS VAN DE „DEMPO" NAAR KOPENHAGEN. ZEELAND. MIDDELBURG. LANDBOUW. Verkeerswezen, Post en Telegrafie. GEMENGD NIEUWS. (Van een specialen correspondent.) Maandag, a/b m.s. Dempo. We zijn op de thuisreis en aangezien we morgenochtend wederom aan de Lloydkade in Rotterdam gemeerd zul len liggen, vieren we vanavond afscheid. Op het voordek der eerste klasse is een champagne-bar ingericht, die veel af trek heeft, en in de social hall beweegt een zwart-wit bonte menigte zich op de tonen van een lustig strijkje. Er wordt veel en met animo gedanst. De stoom fluit, die zoowaar een oogenblik gele den alwéér door dikken mist dreunde, zwijgt thans, en de schroef maakt ge lukkig weer het volle aantal slagen. Mijn vorigen brief sloot ik af, toen we aan de kade in Kopenhagen meerden. Dat was Zaterdag ongeveer 8 uur des morgens, en.om 9 uur vertrok het vliegtuig van de K. L. M', naar Neder land. Hoe daar mijn brief nog in te krij gen? Zelfs de kapitein had er een zwaar hoofd in, maar mevrouw Ross zeide: „Dat knapt een van mijn Kopenhaag- sche neven, die daar aan de kade staan, wel op." Zoo geschiedde het ook. Zoo dra de Dempo vast lag, ontfermde deze vriendelijke jongeman zich over mijn mail; hij nam een taxi, stoof naar het vliegveld, trof daar de machine al met draaiende schroef aan, en wist nog juist met het laatste vliegtuig, dat vóór Pink steren vertrok, de perskopij mede te krijgen, Hoe we het in Kopenhagen gehad hebben? Dat hangt af van den gezichts hoek, waaruit men het geval bezien wil. Het is bekend, dat Kopenhagen het Parijs van het Noorden genoemd pleegt te worden uit een oogpunt des vermaaks bezien. Dien naam heeft het den Dem- po-gasten evenwel niet gestand gedaan, want vanwege den Pinkster-vooravond was er zoo goed als niets te doen. Mu ziek werd slechts gemaakt in twee be sloten clubs, qualitatief en quantitatief met mate, en verder was alles potdicht. Alleen kon men overal etenen .de Kopenhagenaren maakten daarvan druk gebruik. Wij van de Dempo hadden aan een extra hartig beetje evenwel niet bepaald behoefte. Het gebrek aan vermakelijke leven digheid en levendige vermakelijkheid is echter ook het eenige waarover wellicht iets aan te merken ware. Want de Ne- derlandsche middag, Zaterdag in het ho tel. d'Angleterre gegeven, was een ge zellig verbroederingsfeest, dat de Ne derlanders in Denemarken zeker goed gedaan zal hebben; ons vorstelijk mail schip, waarop de Denen vlot en niet ka rig ontvangen zijn, heeft in de hoofdstad van dit zeevaardersland een voortrelfe- lijken indruk gemaakt; we hebben des Zaterdags een interessanten tocht ge maakt langs de „Deensche Rivièra" met de mooie oude kasteelen Hillerod, Fre- deriksborg en Kronborg, en den fleuri- gen Pinkster-Zondag, die daarop volg de, hebben we ons kunnen verkwikken aan Kopenhagen's royalen bouw, z'n im posant parlement, z'n beurs in oud-Hol- landschen renaissancestijl, z'n paleizen, kerken en torens, z'n breede boulevards en z'n hypermodern, in beton, staal en koper opgetrokken warenhuis met res taurant Ritz. De belangstelling kwam niet van één kant overigens. Alle Kopenhaagsche dagbladen wijdden waarlijk sensatio- neele aandacht aan den inval van 500 Nederlanders in hun stad, en in woord en beeld' hebben de Deensche collega's hun lezers van het Nederlandsche be zoek op de hoogte gehouden. Dat zij in hun ijver de plank wel eens mis sloe gen, b.v, het portret van Amsterdam's burgemeester De Vlugt gebruikten om een interview met den vliegtuigbouwer Fokker te illustreeren, zij hun vergeven. In ieder geval was de heer Fokker aan boord (al kwam zijn naam niet op de passagierslijst voor) en geïnterviewd is hij ook. Een Deensch blad deed de sen- sationeele onthulling, dat Fokker het niet tot de thuis-reis van de Dempo in Kopenhagen had kunnen harden, en dat hij weer onmiddellijk naar Nederland was gevlogen. iMet de hand op het hart kunnen we echter verklaren, dat dit bericht uit den journalistieken duim stamt; de Ame- rikaansche vliegtuigbouwer, dien we nog zoo gaarne onder de Nederlanders re kenen, is met de Dempo terug gereisd naar Rotterdam, waar hij Donderdag, even vóór het vertrek van de boot, nog juist passage voor de week-end cruise had kunnen bespreken. Nu ik het ge had heb over één der opvarenden, en dan nog wel over iemand, wiens naam niet eens op de passagierslijst voorkomt, kan ik de passagierslijst niet geheel bui ten het geding houden. Daarop bevon-' den zich tal van namen, die geheel Ne derland kent, en al varende leek het dikwijls alsof de personen uit alle dee- len des lands over wie men spreekt, el kaar op de Dempo rendez-vous hadden gegeven. Dat ook de directie van den Rotterdamschen Lloyd op deze eerste week-end cruise niet ontbrak, behoeft wel niet nadrukkelijk te worden ge zegd. Het vertrek van de Dempo, Zondag middag te 5 uur, was een vreugdevolle gebeurtenis. Niet omdat we weggin gen, o neen, maar wijl het vooruitzicht van enkele dagen varen met de ons in zoo korte spanne tijds vertrouwd en eigen geworden Dempo op zichzelf reeds een genoegen was. En Kopenhagen heeft ons uitgeleide gedaan, dat het klonk als een klok: zwart stond het van de Denen toen we weggingen! Dan de vaart bij daglicht door de Sont, langs Hven en bij zonsondergang voor bij Kronborg, Helsingor Den volgenden ochtend vond in volle zee een plechtigheid plaats in de social hall. Dicht opeen stonden en zaten er de passagiers en de état major, toen de kapitein met echtgenoote en zoon bin nen kwam. Daar werd onze commandant toen toegesproken door zijn reeder, den heer W. Ruys Sr, en door den hoofd inspecteur voor de scheepvaart oud vice- admiraal Fock. Toen deze laatste ka pitein Ross mededeeling deed van zijn benoeming tot ridder in de orde van Oranje Nassau, en mevrouw Ruys Jr. hem het eereteeken op de borst spelde, ging een daverend hoera op, gevolgd door een spontaan en uit volle borst door allen meegezongen Wilhelmus. Dat was een prachtig en ontroerend moment. En toen daarop de stoere zeeman met den twinkelend-vriendelijken oogopslag, zichtbaar getroffen door dit voor hem onvergetelijk moment, en niettemin vol komen beheerscht zooals dit een ge- zag-voerder betaamt, in fiksche bewoor dingen dank zeide voor de hem bereide hulde en gebrachte eer.toen hebben we nóg eens driewerf hoera geroepen! Laat ik hiermede dezen laatsten brief mogen besluiten. Want dat de Dempo behouden en wel in veilige haven kwam, daaraan zal men niet twijfelen, evenmin als aan het feit, dat wij allen op deze reis zeldzaam genoten hebben. Men doet op zulk een week-end cruise evenveel vernieuwing van gezondheid en levens lust op als in een normale vacantie van 3 weken! Een huldiging op de Ambachtsschool Gisterenmiddag had in de bestuurs kamer een bijeenkomst plaats van be stuursleden, directeur en personeel der Ambachtsschool. Een tweetal bloemstukken op de be stuurstafel toonden dat er iets bijzon ders te gebeuren stond en dit bleek ook uit het feit van mevrouw De Veer haar echtgenoote mr. A. A, de Veer, voorzit ter der vereeniging vergezelde. De directeur, de heer C. D o e t s, heette allen welkom en zeide, dat de reden van deze bijeenkomst gelegen is in het feit, dat de heeren De Veer en G, van Nederveen op 7 December 1931 ge durende 25 jaar onafgebroken lid waren van het bestuur. Het was nadat de vori ge besturen met horten en stooten de vereeniging staande hadden gehouden en het toenmalige bestuur in 1906 col lectief ontslag had genomen. Het nieuwe bestuur wist 1908 tot een jaar van groo- te beteekenis te maken, want niet al leen kreeg de vereeniging dat jaar een nieuwe school, maar ook kon bet leer plan worden uitgebreid met voortgezet lager onderwijs en bankwerken. Dit was goed gezien en het laatste vak bracht tevens de kans op werkverruiming. Het was pionnierswerk en spr. noemt in dit verband de namen van wijlen de heeren C. M. Ghijsen en dr. H. Japikse. Van de bestuursleden uit dien tijd is ook de heer mr. J. A. Heijse nog in leven, doch hij maakt geen deel meer uit van het bestuur. De heeren De Veer en Van Ne derveen zijn nog steeds in het bestuur en men is dankbaar voor wat zij hebben gedaan, hetgeen den rustigen gang van zaken heeft verzekerd. Dit heeft ge maakt dat de school is geworden, wat zij nu is. Dat spr. in April 170 candi- daat-leerlingen kon boeken wijdt hij niet alleen aan de malaise, maar ook wel degelijk aan de rustige ontplooiing van de school. Spr. brengt den heer De Veer dank voor het beleid, waarmede hij de ver eeniging steeds heeft gepresideerd. Ze ker was men het niet altijd eens, maar dat kan ook niet. Maar men weet dat de voorzitter iederen wensch in het be lang van onderwijs of personeel ernstig overweegt en het is juist dat, wat men zoo zeer waardeert. Spr. herinnert aan de woorden van den voorzitter bij het 50-jarig bestaan der school „Viert uw feestdagen" en voegt er aan toe, maar zorgt dan dat gij uw de andere dagen ten volle geeft met hart en tijd voor uw werk. Het personeel van de school heeft de waardeering voor den voorzitter willen vastleggen door de aanbieding van een plaquette en spr. hoopt, dat de heer De Veer nog vele jaren de school zal mogen leiden. Hierna trok de directeur een doek weg, dat de plaquette nog aan het oog onttrok. De bij de Koninklijke Begeer in brons vervaardigde plaquette vertoont het borstbeeld van mr. De Veer en daaron der het volgende opschrift: „Mr. A. A. de Veer, voorzitter der Vereeniging de Ambachtsschool te Mid delburg, aangeboden door het personeel bij het 50-jari^ bestaan der school" en de jaartallen 1907 en 1931. Vervolgens richtte de heer Doets zich tot den heer v, Nederveen en schet ste wat deze als secretaris der Com missie voor het onderwijs en speciaal ook voor het vak bankwerken heeft ge daan. Steeds heeft hij zijn zware taak met opgewektheid verricht en o.a. steeds met groote ambitie het groot aantal proefstukken, dat reeds tot 240 is ge stegen, helpen beoordeelen. Zich richtende tot mevrouw De Veer, dankte spr. haar, dat zij haar man zoo dikwijls in het belang der school heeft willen afstaan en bood hij haar een fraai tuinameublement, bestaande uit een bank, vier makkelijke stoelen en een tafel aan. Het speet spr. dat mevrouw Van Ne derveen door lichte ongesteldheid ver hinderd was, maar verzocht hij den heer Van Nederveen ook voor haar een zelf de geschenk in ontvangst te willen ne men. De beide ameublementen zijn op de school vervaardigd en maken een zeer solieden en keurigen indruk. De heer De Veer zeide, dat de ver rassing niet meer zoo groot is als in October toen de plaquette werd toege zegd, maar spr. stelde het zeer op prijs dat men gemeend heeft haar toch nog eens officieel te moeten aanbieden. Spr. kan niet verzekeren dat het bestuur de aanbieding goed vindt, maar wel dat hij er persoonlijk zeer mede is ingeno men. Niet omdat het mooi is en goed lijkt, want daarop heeft hij zelf geen kijk. Maar spr. ziet er in een waardee ring voor zijn werk, al weet hij zeker ook te kort te zijn gekomen. Maar hij meent er uit te mogen begrijpen eene waardeering in het geheel genomen en dat stelt hij zeer op prijs, hij gevoelt daarbij de verantwoordelijkheid die waardeering ook in de toekomst niet te verspelen. Spr. hoopt dat de plaquette ook in de toekomst voor bestuur en personeel een aansporing zal blijven tot een goede samenwerking. Namens zijn echtgenoote wil spr. ook hartelijk dank zeggen voor het mooie geschenk en daarbij wel een geheim ver klappen, namelijk dat mevrouw De Veer wel eens meermalen den wensch heeft uitgesproken eens een stoel te lo ten en nu krijgt zij een heel ameuble ment. Ook spr. hoopt er van te profi teeren en het zal steeds een herinnering blijven an het werk zooals het op de Ambachtsschool. Tot den directeur Zegt spr. dat deze in zijn woorden het wel wat al te mooi heeft gemaakt, want spr. weet zeer goed tekort te zijn geschoten. Hij zal er dan ook net als de Romeinen maar een korreltje zout opleggen. Zich tot den heer Van Nederveen richtende zegt spr. hem namens het bestuur dank voor al les wat hij gedurende 25 jaar voor de school heeft gedaan. De directeur deed vervolgens nog mededeeling van een schrijven van den heer ir. L. Th, H. Hesselfelt, inspecteur van het N. 0„ dat hij tot zijn spijt ver hinderd was. De heer Van Nederveen bracht grooten dank voor de woorden van waardeering uitgesproken door den di recteur en verzekert altijd met genoe gen het werk voor de school te heb ben verricht. Dat de school zoo hoogen vlucht heeft genomen is z.i. te danken aan de leiding en aan de leeraren. Spr, dankte ook den voorzitter voor zijn vriendelijke woorden en verzekerde namens zijne echtgenoote, dat ook zij het geschenk gaarne zal aanvaarden. Hiermede was de plechtigheid ten einde en gingen de aanwezigen de in den tuin naast de school opgestelde ameublementen be kijken. TeGapinge had de gewone jaar- lijksche veekeuring plaats, uitgaande van de vereeniging tot veredeling van het rundvee. Aan prijzen was beschikbaar gesteld 30 voor exterieur, 20 voor productie en 15 voor jongvee. Aangevoerd wer den 3 stieren, 42 melkkoeien, 5 kalf- vaarzen en 9 stuks jongvee. De uitslag was als volgt: Rubriek stieren. De door de vereeni ging aangekochte driejarige stier Lena's Meinen behaalde den eerste prijs met 83,7 punt. Melkkoeien le kalf. 1. Nellie, van M. Arendse, 77,5 p.; 2. Blesse, van P. Bras ser, 77 p.; 3. Boerinne II, van J. Lou- werse, 76,5 p.; 4, Koridon, van C, Lan gebeeke, 76 p. Melkkoeien 2e kalf. 1. Mina II, van P. Brasser, 82 p.; 2, Nellie, van P. Lan- gebeeke, 81,5 p.; 3. Bles, van M. Goed- bloed, 80 p.; 4. Welkom, van P. Bras ser, 79,8 p.; 5. Doortje, van M. Arend se, 79.5 p.; 6, Trui, van C. Langebeeke, 78 p.; 7. Bontje, van Gebr. Traas, 77.8 p.; 8. Mina, van P. Aarnoutse, 77,5 p. Melkkoeien 3e kalf. 1. Starre, van C. Langebeeke, 81 p.; 2. Dora, van Gebr. Traas, 80 p.; 3. Trijntje, van J. Aar noutse, 79,8 p.; Trui, van P. Brasser, 79 p.; 5. Trui, van P. Langebeeke, 78 p.; Zwartje, van P. Aarnoutse, 77,8 p.; 7. Starre, van C. Langebeeke, 77,5 p. Melkkoeien 4e kalf, 1. Bles, van M, Arendse, 80 p.; 2. Juffrouw, van J. Aar noutse, 79,8 p.; 3. Starre, van M. Goed- ■bloed, 79 p.; 4. Ida, van J. Louwerse, 78 p.; 5, Nora II, van W. Louwerse, 77 p.; 6. Zwartje, van J. Looise, 76,5 p. Melkkoeien 5e kalf. 1. Lieveling, van P. Langebeeke, 84 p.; 2. Bertha, van M. Arendse, 82 p.; 3. Trui II, van J. Looise, 81,5 p.; 4. Bertha, van J. Aarnoutse, 81 p.; 5. Sul, van J, Louwerse, 79 p.; 6. Nellie, van M. Goedbloed, 78 p.; 7. Em ma, van W. Louwerse, 77,5 p. Oudere melkkoeien. 1. Juliana, van W. Louwerse, 81,5 p.; 2. Bontje, van C. Langebeeke, 81 p.; 3. Dora, van J. Lou werse, 79,5 p.; 4. Emma, van J, Looise, 78 p.; 5. Bles, van J. Louwerse, 77 p.; 6. Bertha, van J. Louwerse, 76 p.; 7. Ber tha, van W. Louwerse, 75,5 p.; Emma, van M. Arendse, Mina, van J. Louwer se en Trui, van C. Langebeeke, ieder 75 p. Kampioenkoe werd Lieveling, van P. Langebeeke, met 84 p., met extra prijs van 2.50, uitgeloofd door de Coöpe ratieve „Eiland Walcheren". Kalf vaarzen. 1. Kalf vaars van P. Bras ser; 2. dito van J. Lampert; 3. dito van P. Langebeeke; 4 en 5 dito van C, Lan gebeeke. Vaarzen van 9 tot 18 maanden. 1. Vaars ,van P. Aarnoutse; 2 en 3 dito van P. Langebeeke; 4 en 5 dito van P. Brasser; 6. dito van M. Goedbloed; 7, dito van C. Langebeeke; 8 en 9 dito van P. Langebeeke. Uitvoer van eieren. De uitvoer van eieren heeft volgens de maandstatistiek van den in-, uit- en doorvoer, bewerkt door het Centraal Bureau voor de Statistiek, in April be dragen 9991 ton (waarvan 8211 ton naar Duitschland ging en 1462 ton naar Gr.- Britannië) ter waarde van 3.271.000 tegen 9381 ton ter waarde v. 4.853.000 in April van het vorige jaar. De cijfers voor de eerste vier maan den van dit jaar zijn: 28.767 ton ter waarde van 18.749.000 in de eer waarde van 12.030,000, tegen 29.494 ste vier maanden van het vorige jaar. Posterijen. Lijst van onbestelbare brieven en briefkaarten, van welke de afzenders onbekend zijn. Terugontvangen in de eerste helft der maand Mei op het kantoor alhier, Brievten. Binnenland. 1, J, Brouwer, Domburg; 2. Admini stratie De Courant, Het nieuws van den Dag, Amsterdam; 3. Mej. W. Kayser, Zaamslag; 4, id. id.; 5. Jac, Laberjore, Serooskerke; 6. Mej. M. J. L. Wessels, Rotterdam. Briefkaarten. Binnenlaöd, 7. Familie Quist, Middelburg. Indische Stoomvaartlijnen- Johan v. Oldenbarnevelt 18 van Am sterdam naar Batavia. Indrapoera (uitreis) p. 18, v.m., Suez. Mamix van St. Aldcgonde (thuisreis) 18 van Colombo. P. C. Hooft (thuisreis) 17 V. Genua. HET DRAMA TE EINDHOVEN. Woensdagmiddag werd een lijk drijven de gevonden op het kruispunt van het nieuwe Shrijpsche en het Juliana-ka- naal nabij Best. De politie heeft het lijk geïdentificeerd als dat van C. de B., den vermoedelijken moordenaar van zijn verloofde, welk drama 10 Mei j.l. te Eindhoven heeft plaats gehad. Op het lijk werd een blauwe sjaal en een fleschopener gevonden. MOORDAANSLAG OP ZIJN VADER GEPLEEGD. Woensdagavond pleeg de de 17-jarige J, uit O u d-G a s t e 1 in een café te Roosendaal een moordaan slag op zijn ongeveer 60-jarigen blinden vader. De jongeman had eenigen tijd met zijn vader in 't café zitten praten. Toen de oude man weer weggevoerd zou worden en zich omdraaide,- greep de jongen een nieuw dolkmes en bracht daarmede zijn vader tusschen de schou derbladen een tweetal en in de nierstreek één steek toe. De oude man viel op den grond. Het slachtoffer, dat er zeer ernstig aan toe is, is naar het ziekenhuis over gebracht. De dader vluchtte uit Ijiet café de straat op, achtervolgd door de dochter van den caféhouder. In een der aangren zende straten kwam zij op de achter volging haar verloofde tegen, die zijn fiets voor den vluchteling wierp. Deze struikelde en kon daarop aan de politie worden overgeleverd. Omtrent het motief van den moord aanslag vermoedt men dat huiselijke oneenigheden tusschen de kinderen van den ouden man eenerzijds aanleiding tot de daad van den 17-jarigen jongen zijn geweest, VOORZICHTIG MET BENZINE. Woensdagmiddag was een vrouw, wo nende aan den Admiraal de Ruyterweg te Amsterdam1 bezig haar haar met ben zine te wasschen in de nabijheid .van een oliestel, waarop een pan met vet stond. Plotseling vloog de benzine in brand met het gevolg, dat de haren 'van de -uO|,v\|puuaq' fiz its nun ba un:p\ a\no-u den aan het gelaat én handen (opliep. SCHOOLKIND1 OVERREDEN EN GE- GEDOOD. Woensdagnamiddag ,is on den weg Ven rayIJsselstein het 0- jarig dochtertje van den heer ter S., toen het naar school wilde gaan /en den weg overstak, door een auto,', be stuurd door den heer M. uit Deuyne overreden. De onderwijzeres', die het on geluk zag gebeuren, trachtte nog het kind voor den auto weg te trekken, doch werd door den auto gegrepen, waarbij zij op den weg geslingerd en een lichte hersenschudding opliep. Het kind was direct dood. De onderwijzeres mej. IJ. werd in zorgwek'kénden toestand naar haar wo ning vervoerd. TRAMBOTSING. Woensdagavond heeft aan de halte Hillesluis te Rot terdam 'n hevige botsing plaats gehad waarbij een der bestuurders ernstig is gewond, enkele passagiers kwetsuren opliepen en vrij belangrijke materieele schade is aangericht. Een tramtrein van lijn 3 stond aan de halte stil toen een tramtrein van lijn 9 aankwam. Deze laatste tram stopte niet tijdig genoeg, zoodat de motorwa gen met een knal op de bijwagen van lijn 3 invloog en zich daarin stevig vast klemde. De schok, die de passagiers der be zette wagens door en tegen elkaar deed komen, alsmede het gekraak van hout en ijzerwerk en het gerinkel van de glas scherven deed een groote consternatie ontstaan, temeer toen al spoedig bleek, dat verscheidene personen min of meer ernstige verwondingen hadden opge- loopen. Het meest ernstig was de bestuurder van den motorwagen van lijn 9 er aan toe, die met zijn hoofd door de voor ruit was geslagen. DOOR ELECTRISCHEN STROOM GEDOOD. Een monteur uit Amster dam, die op het bovengrondsch terrein der Oranje Nassau Mijn I te Heerlen arbeid verrichtte is Dinsdag met den electrischen stroom in anraking geko men en gedood. Branden. Dinsdagmiddag is op het kermister rein te Groningen de oliebollenkraam van den heer Werk in brand geraakt. De brand ontstond doordat de vlam van de kachel in een pan met olie sloeg. Het kraampje is geheel uitgebrand. Een der bedienden werd vrij ernstig aan een der voeten gewond. Het geheel was niet verzekerd. Te Wildervank is gisteren de rij wielzaak van den heer H. S. door on bekende oorzaak afgebrand. Huis en inboedel gingen verloren. Verzekering dekt de schade. Te Ludderveer (G.) is de boerderij van den heer B. door brand vernield. De brand ontstond vermoedelijk door het vlam vatten van een vat benzine. Het perceel was verzekerd. Maandagmiddag is de in den polder het Koegras (gemeente Den Helder) nabij de Kooi gelegen boerenplaats, bewoond door den heer R. Nood, tot den grondi af gebrand. Van den inboedel kon niets gered worden. De oprzaak van denbrand is onbekend. Huis en inboedel waren verzekerd. Gisterennacht werd brand ontdekt in de fabriek van de N.V. van Arendonk schoen- en lederfabriek te Tilburg. De brand woedde op de droogzolder van de zoollederlooierij, Aanvankelijk liet de brand zich niet ernstig aanzien, doch het vuur scheen reeds lang gesmeuld te hebben, want plotseling sloegen de vlammen over een lengte van circa 25 m. uit. De brandweer slaagde er in den brand te beperken tot de droogzolder, die totaal uitbrandde. Door het verloren gaan van de geheele hoeveelheid zooi leder, zal het bdrijf eenigen tijd stag natie ondervinden. Verzekering dekt de schade. Ongelukken, i Woensdagmimiddag is te Z a a n- d'am een 10-jarig jongetje de B. door een vrachtauto' overreden en. gedood. De bestuurder van de auto treft geen schuld. Woensdagavond kwamen op den Muider straatweg twee motorrijders met flinke vaart aangereden in de richting Amsterdam, toen zij in het donker in botsing kwamen met een langs dén weg staande vrachtauto. Zeer ernstig gewond werd de bestuurder opgenomen en ook de duorijder was er ernstig aan toe. Een der beide slachtoffers, de L. is kor ten tijd later overleden. Wioensdagmjmiddag wilde op den Rijksstraatweg Maa s trie ht— Gulpen de voerman J. B. uit Mangaten "van zijn wagen springen. 0,p dat mgofmen^ pas seerde juist de trami naar Vaals. Hij werd. gegrepen en een eind mfeegcisieurd Het. 'lichaam werd1 geheel verbrijzeld op genomen. Het slachtoffer laat een vrouw en kinderen achter. 1 i

Middelburgsche Courant | 1932 | | pagina 5