VICTORIA-WATER HEERENBAAI NATUURLIJK BRONWATER. Nederl. Maatschappij, opgericht 1887. SPORT. Wandelsport, dagelijks van pas in elk gezin. GEMENGD NIEUWS. BUITENLAND, DE DOOD VAN LINDBERGH'S BABY. De tariefmuren. President Hoover heeft zijn veto uitgesproken over de democratische douanewet die de, aan den president in de douanewet van 1931 gegeven volmachten, beperkte en hem verplichtte tot 't bijeenroepen van een internationale conferentie ter verlaging der tariefmuren. Hoover verklaarde, dat de Ver. Staten meer dan ooit tariefbe scherming noodig hadden en dat een in ternationale tarievenovereenkomst een schending zou beteekenen van de, sedert Washington gevoerde, Amerikaansche politiek. Oost- en West-Souburg. APOTHEKEN. INGEZONDEN STUKKEN. BURGERLIJKE STAND. BEKENDMAKINGEN. WAAR IS WERK? Verkoopingen - Verpachtingen in Zeeland ren mitrailleur als reserve een lichte. De bediening bestaat uit 1 bestuurder en 1 schutter. De rupspantserwagens zijn ingedeeld bij het korps rijdende artillerie met be stemming voor de lichte brigade. OBERLAHHSTEIN (Ingez. Med.) De ruim 100 deelnemers, welike zich voor de door de Vlissingsche Athleiiek- vereeniging „Marathon" uitgeschreven wandeltochten hébben aangemeld, zullen Maandag a.s. om kwart Voor negen ver trekken van af het 'Grand Hotel' /'„Bri tannia". De signaalafdeeling van de Middel- iburgsche gymnastiekVereemging „AchiT- tes" zal de loopers vooraf gaan. Willen de deelnemers in aanmerking komen voor dé door de Vereen. „Mara thon" beschikbaar gesteldfe herinnerings- ïnledailles, dan moeten zij het 25 klrri par cours (dames en juniores) hebben afge legd voor 2 uur en het 45 km' parcours (heeren) voor 5 uur 's middags. Twaalf Provinciëntocht der K. N. A. C. Voor den van 26 tot 30 Mei a.s. van wege de Kon, Ned. Automobiel Club te houden Twaalf Provinciën Tocht der K. N. A .C. zullen in het geheel een 100 belangstellenden met circa 35 auto mobielen aan dezen vierdaagschen ri? deelnemen. Zooals men weet, is het de bedoeling om door middel van dezen tocht propa ganda te maken voor de schoonheid van ons eigen land en de deelnemers in de gelegenheid te stellen in eenige dagen de belangrijkste gedeelten van het va derland te bezoeken. Den eersten dag wordt van Amster dam naar Vlissingen gereden, waar den deelnemers een gezelligen avond in hotel „Britannia" wacht. Den volgenden dag wordt aangevangen met een tocht over Walcheren, waarna dwars door Brabant na een kort bezoek aan 's' Hertogenbosch naar Nijmegen wordt ge reden. Het traject van den derden dag voert van Nijmegen naar Gelderland, Overijsel en Drente naar Groningen, Den vierden dag wordt dan de terug tocht via Friesland naar Utrecht aan vaard. Tennissen. De Davis-beker-wedstrijd tusschen, Zwitserland en Monaco voor de tweede: ronde zal Zaterdag, Zondag en Maandag; niet gespeeld worden te Genève, doch te Luzern. Het merkwaardige geval deed zich voor, dat bij een nauwkeurige na meting van de tennisbanen te Genève bleek, dat zij alle 50 c,M. te kort zijn, zoodat ze voor een Davis-beker-wed strijd niet in aanmerking kunnen komen. —hm i in in i ii 11 mm nji (Ingez. Med.) 'Verdronken. Vrijdagmorgen had bij de gemeente-/ lijke badinrichting te Roermond een noodlottig ongeval plaats. Een der mod derbakken, die gebruikt worden bij baggerwerkzaamheden was losgeraakt en dreef de Maas af. Door de motor boot werd het vaartuig weer opgehaald. Bij 't roer van dien modderbak stonden de arbeiders B. en M. Toen de bak in den vollen stoom kwam, sloeg het roer plotseling om, waardoor detwee arbei ders in de Maas terecht kwamen. De badmeester, de heer J. stak M. dadelijk een stok toe, doch tevergeefsch. De over ledene was 30 jaar oud en te Roermond woonachtig. Ongelukkeu. Vrijdagmiddag reed de heer S. met zijn auto met een snelheid van ongeveer 80 km op den rijksweg te N a a r d e n toen plotseling de linkerachterband van zijn wagen sprong, waardoor hij de macht over zijn stuur kwijtrhakte. De wagen sloeg over den kop en kwam over den berm van den weg te staan. Door de glasscherven werd de heer S. zeer ernstig aan het hoofd gewond en is spoedig na het ongeval aan de gevolgen overleden. De automobilist, de heer Sternberg, bankier te Amsterdam en consul-gene raal van Perzië aldaar, had, behalve hoofdwonden, een schedelbreuk gekre gen; zijn rechterbeen was gebroken. De heer S. was 40 jaar oud. De wielrijder Jan Pijnenburg is Woensdagavond op den Bredaschen weg met zijn auto in botsing giekomen i.mét een auto. De botsing was zoo hevig, dat zijn verloofde, mej. B., een twintig me ters uit den wagen werd géslingjerd, waardoor zij ernstige verwondingen op liep P. die chauffeerde, kreeg 'n ernstige schouderfractuur, waardoor hij den eer sten tijd niet zal kunnen rijden. fZijn auto werd totaal vernield. Donderdagmiddag is op den S,pa ara- dammerweg onder Haar 1 em mer- meer een motorrijder tengevolge van het springen van een achterband ge vallen. Hij werd over den weg geslingerd en brak beide beenen. Per autoris) hij, nadat de beenen voorloopig gespalkt wa ren, .maar zijn woning gebracht. Het motorrijwiel is grootendeels vernield. DRIE INBRAKEN IN DE KALVER STRA AT, Vrijdagnacht is in de Kal- verstraat te Amsterdam op drie plaatsen ingebroken, bij Maison de Bon- neterie, bij Verweegen en Kok en in de heerenmodezaak van Gerzon. Om bij Maison de Bonneterie binnen te komen moesten de inbrekers een heele klauterpartij ondernemen. Zij klommen eerst over een met prikkeldraad afge- zetten muur op een plat, vanwaar zij een iets hooger gelegen plat dak kon den bereiken. Van dit platte dak kon den zij weer op een hooger liggend plat klimmen, waarna zij door een raam op te lichten eenvoudig naar beneden kon den stappen. De dieven hebben eenige kasregisters geforceerd, doch kregen telkens nul op het rekest. Het geld wordt 's nachts in de brandkast bewaard. In de kasregis ters zat geen cent. De inbrekers zijn vervolgens op de brandkast afgetrokken, welke zij op een onhandige manier hebben trachten te forceeren. Een moer van het z.g. slot- laadje is los gewerkt, maar het slot in onbeschadigd gebleven. Daarna hebben de dieven het met de brandkast opgege ven en hebbenz ijeenige collectebusjes van het crisiscomité en van trein 8.28, die in het magazijn hingen, gelicht. De heeren schijnen echter danig woe dend te zijn geraakt over hun mislukt; werk. Uit wraak hebben zij in het ma gazijn een verschrikkelijke verwoesting aangericht. Laden en kasten hebben zij opengebroken en den inhoud over den grond verspreid. Twee oude schilderijen die in het magazijn hingen hebben zij totaal vernield. Het eene op linnen ge schilderd is uit de lijst gesneden en in elkaar gefrommeld teruggevonden. Het tweede schilderij, een paneel, werd uit de lijst gedrukt waarbij het scheurde en ernstig beschadigd werd. Na al deze hel dendaden verricht te hebben zijn de in brekers afgetrokken zonder een spoor na te laten. Op denzelfden tijd is een ander stel broeders van de gilde bezig geweest bij Verweegen en Kok en Gerzon. Tusschen deze beide winkels bevindt zich wegens verbouwing een stellage. Het zal den in breker dus niet moeilijk gevallen zijn langs deze stellage naar het dak te klim men, vanwaar zij gemakkelijk op de da ken van de aangrenzende perceelen kon den komen. Op het dak van Verweegen en Kok hebben zij eenige dakpannen opgelicht om zich door het ontstane gat op de vliering te laten zakken. Zij hebben in huis kasten en laden met beitels bewerkt doch zij zijn er niet in geslaagd iets open te krijgen;, blijkbaar waren deze heeren nog niet „lang" in het vak. Ook de brandkast ging hun krachten te bo ven. Alles wat zij hebben kunnen mee nemen, waren, voor zoover men kon na gaan, eenige tasschen. In het aan den anderen kant van het perceel van de fa. Albert Heyn gelegen heerenmodemaga zijn zijn de inbrekers op een soortge lijke wijze te werk gegaan. Zij hebben op het dak een raam verbroken en heb ben in het magazijn ook vergeefs ge tracht de laden te forceeren. Meer dan eenige overhemden is niet van hun ga ding geworden. KINDJE DOODGEVALLEN. In 'n perceel aan de Jacob van Lennepstraat te Amsterdam was op de derde éta- ge^ van dit perceel aan den achterkant tusschen twee uitgebouwde keukens een staaldraad gespannen waarop een bedje was gedeponeerd. Een der bewoners had op dit bedje zijn kindje van ruim een jaar te ruste gelegd. Nauwelijks had hij dit gedaan, af de staaldraad geraakte los, met het gevolg dat het kindje naar beneden stort te. De kleine is aan de bekomen verwon dingen overleden, MOORDENAAR MELDT ZICH. De wegens moord op den waard Wezel te Scherpenzeeü gezochte Wilhelm Beissmann heeft zich Donderdagmorgen Vroeg hij de crimineele politie aangs- 'me'Td. Zooals rmen weet had Beissmann in den nacht van Zondag op Maandag den 50-jarigen waard' Wezel' 'door een schot in het hart gedood en diens echtgenoote ernstig gewond,' omdat zij niet wilden toestaan, dat hun dochter met Beissmann oniging. HUN COLLEGA OPGEPEUZELD. De heer G. v. d. W. te G e m e r t had dezer dagen een varken geslacht en hing het aan den ladder buiten. Tot zijne groote verbazing, bleek het varken 's morgens verdwenen, maar nog steeg zijn verwondering toen hij stukken van het varken in de varkensweide terugvond. De losloopende varkens hadden hun geslachten collega des nachts van de leer gehaald en gedeeltelijk opgepeuzeld. LEVEND VERBRAND. Vrijdag middag is te Soerendonk, gemeente Maarheze, de ongeveer 70 jarige land bouwer B. bij het uitsteken van een mierennest levend verbrand. Geen gebeurtenis heeft de laatste tien jaar zulk een ontzettenden indruk ge maakt op het Amerikaansche volk, als deze vondst van Lindbergh's kindje, dood; temeer waar nu blijkt, dat het kind reeds lang niet meer in leven was, terwijl de ouders, vol hoop en vrees, nog steeds met de ontvoerders contact zoch ten of hadden, om hun kind terug te krijgen. Overal heerscht felle verontwaardi ging over het cynisme, waarmede de ontvoerders-moordenaars getracht heb ben, van de diep-bedroefde ouders groote geldsommen los te krijgen. Men vermoedt, dat men met een wraakneming te doen heeft. Intusschen neemt in Amerika het aan tal soortgelijke misdaden nog steeds toe In het congres zal tenspoedigste een wetsontwerp in behandeling komen, waarin het overbrengen van ontvoerden van den eenen staat naar den anderen strafbaar wordt gesteld met den dood Men hoopt, dat aanvaarding van deze wet de regeering in staat zal stellen, on afhankelijk van de regionale en plaatse lijke autoriteiten haar maatregelen voor de opsporing der bandieten te treffen. -Baby Lindbergh was ongetwijfeld de beroemdste baby ter wereld. In iedere woning in de Vereenigde Staten hangt zijn portret naast het portret van zijn beroemden vader. Geheel de wereld, kan men wel zeg gen, heeft aan de opsporing van den kleine deelgenomen. Thans eerst wordt bekend, dat zijn ouders en mevr. Dwight Morrow, de moeder van mevrouw Lindbergh, 75.000 dollar hebben uitgegeven, om het kind terug te krijgen. Het kind werd den 22sten Juni 1930, zijn moeders verjaardag, geboren en ontving bij zijn doop de namen van Charles Augustus. De kleine Charles was dus drie en twintig maanden oud. De ontvoering van den kleinen Lindy van de tweede verdieping van kolonel Lindbergh's huis werd, zooals indertijd gemeld, den len Maart j.l. om 10 uur 's avonds ontdekt door Miss Betty Gow, de nurse van het kind. Een uit drie deelen bestaande ladder lag 'buiten op den grond. Een venster van de kinderkamer was geopend en de politie vermoedde, dat het kind hierdoor naar buiten was gedragen. Nadat het toen onmiddellijk ingestelde onderzoek na vijf dagen nog geenerlei resultaat had opgeleverd, nam Lind bergh zijn toevlucht tot de onderwereld en machtigde „Salvy Spitale" en Irving Bitz, twee van de meest beruchte gang sters, de onderhandelingen met de ont voerders te openen. Al Capone vroeg, uit de gevangenis ontslagen te worden, om het kind mede te helpen opsporen. In vele kerken van Amerika werd om de behouden terugkomst van den baby ge beden. Daarna kwam het bericht, dat een schrijven van de ontvoerders was ont vangen en den 27sten Maart deelde dr. Dobson-Peacock van Norfolk in Virginia mede, dat hij er zeker van was, dat het kind nog in leven was en binnen een week aan zijn ouders zou worden terug gegeven. Den 9en April werd bekend, dat kolo nel Lindbergh een losprijs van 50.000 dollars had betaald, maar dat de ont voerders weigerden, het kind terug te geven. Niettemin verklaarde Lindbergh zich bereid, opnieuw onderhandelingen met de ontvoerders aan te knoopen. Intieme vrienden van Lindbergh dee len thans mede, dat deze reeds zes we ken geleden alle hoop, om zijn kind nog eenmaal terug, te krijgen, had opgegeven maar deze overtuiging nooit aan zijn vrouw had medegedeeld. De politie heeft het lijkje van het kind van Lindbergh thans vrijgegeven voor de crematie. Op grond van het verhoor van den bemiddelaar dr. Condon is de politie tot de overtuiging gekomen dat Condon het slachtoffer is geworden van een bende, bedriegers. Hij heeft vier we ken geleden 50.000 dollar aan de zgn, ontvoerders betaald. Het O.M. is echter van meening dat de mannen, die het geld in ontvangst hebben genomen toch iden tiek zijn met de ontvoerders. Fresident Hoover heeft verklaard, dat hij alle federale instanties van den Ame- rikaanschen geheimen dienst opdracht heeft gegeven het geval Lindbergh tot de veroordeeling der moordenaars te be schouwen als de belangrijkste taak. De baby van Lindbergh is bijgezet op het Rosehill kerkhof. VER, STATEN. Amerika en het Perm. Gerechtshof. De Senaatscommissie voor buitenland- sche zaken heeft een motie aangenomen van senator Moses, waardoor het toetre den van de Ver. Staten tot het Per manente Gerechtshof in Den Haag, af hankelijk wordt gemaakt van de onvoor waardelijke aanvaarding der vier be kende reserves van Amerika. van A. van den Burg; J. Faasse, j.m. 22 j.; J. D. Christiaans, 87 j., weduwn. van T. Jonkman.; E. Dobbelaar, 82 j., wed. van L. Duburg; J. de Witte, 68 j., man van Ph, Bil; J. Suurmond, 84 j-, weduwn. van N. Sanderse; F. Wolthuizen, 59 j., vrouw van T. de Jong; W. J. Brocke, 68 .j, vrouw van J, C. Adriaansen. Van 4—10 Mei. Ondertrouwd: J. de Ridder, 23 j. en M- de Visser 20 ,j. Bevallen: J. Sarneel, geb. de Koster z.rv. S. Luijk, geb. van Leensum', C. M. Lahr. geb. Maas, z.: M. P. Anemia., géb. Borgman, d. Overleden: J. Faasse, ongeh. z. 22 j. Zondag, eersten Pinksterdag, en de daar op volgenden nacht is geopend de apotheek van mevrouw C. H. Dekker Koers, firma Wed. A. A. Nonhebei en Zonen, Langedelft. Maandag, tweeden Pinksterdag en de daar op volgenden nacht is geopend de apotheek van mevrouw wed. J. Walra ven v. d. GardeHammacher, Korte Noordstraat. De overige nachten van de volgende week is weder geopend de apotheek van mevrouw DekkerKoers, firma Nonhe bei DE 18 MEI-VOLKENBONDSDAG EN DE SCHOLEN. Gedurende reeds een lange reeks van jaren heeft de „Vereeniging voor Vol kenbond en Vrede", welks Hoofdbestuur en verdere organen zijn samengesteld uit personen van elke politieke en gods dienstige richting, op den 18 Mei haar Volkenbondsdag. Deze beoogt om, zoo veel mogelijk op een en denzelfden dag en zooveel mogelijk door geheel het land, aandacht te schenken aan den Volken bond, zijn beteekenis, zijn werken, en zoodoende te komen tot een vermeer derde belangstelling voor deze instelling, die alleen dan, wanneer zij leeft bij allen, kan groeien tot een organisme, waarvan kracht uitgaat. Telke jare sedert 1927 is van de zijde van den Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen een aanschrijving uit gegaan, waarin aan de schoolautoritei- ten zoowel van het Lager als het Mid delbaar onderwijs verzocht werd de be teekenis van dezen 18 Mei-Volkenbonds dag, en in verband daarmede de betee kenis van den Volkenbond, aan de scho lieren uiteen te zetten. De Minister heeft gemeend, dat thans de aandacht van de scholen voldoende op deze aangelegenheid is gevestigd, zoo dat het Z. E. niet noodzakelijk is voor gekomen dit jaar wederom een circu laire voor dit doel te verzenden. Het zou uiteraard te betreuren zijn en het ligt zeker niet in de bedoeling van den Minister, dat dientengevolge de scholen, Lagere zoowel als Middelbare, openbare zoowel als bijzondere, niet op den 18 Mei a.s. de gebruikelijke aandacht aan den Volkenbondsdag zouden geven. Doel van dit artikelje is met aandrang aan alle scholen, leeraren en onderwij zers te verzoeken aandacht aan den Volkenbond op den 18 Mei a.s. te geven. Voorzoover zulks door onderwijzers of leeraren mocht worden gewenscht, stelt het Secretariaat van de „Vereeni ging voor Volkenbond en Vrede", geves tigd Jan van Nassaustraat 93 te 's-Gra- venhage, zich ter beschikking teneinde inlichtingen, die worden gevraagd, het zij betreffende den Volkenbond, hetzij betreffende de wijze om deze op de scholen uiteen te zetten, te verschaffen. Het zal het Secretariaat aangenaam zijn, indien vele aanvragen het daartoe be reiken. Het Dag. Bestuur van de „Vereeniging voor Volken bond en Vrede". Middelburg. Van 11 tot 13 Mei. Ondertrouwd: C. J. J. van Espen 28 j. en J. Gabriëlse 32 jaar. Bevallen: A Passenier geb. Klopmeijer z.; A. Huiszoon geb. Westerbeke z. Overleden: J. v. d. Driest 68 j. geh. met C. Sturm. J. Andriessen 52 j. ongeh zoon. Vlissingen, Van 512 Mei, Ondertrouwd; A. H. van Olm, 24 j. en J. Clarisse, 20 j.; F. L. Schwarz, 56 j. en M. J. Slagboom, 58 j.; P. J. D. Schuite, 24 j. en P, Jilleba, 21 jaar. Getrouwd; M. C, van Zweden, 27 j. en J. Steindl, 20 j.; W. Schink, 26 j. en C. van Egeraat, 29 j.; H. F. J. Sonius, 24 j en A. Buurmeester, 25 j. J. de Ruiter, 65 j. en M. Louwerse, 62 j.; W. F. Par- mentier, 21 j. en M. van Belzen, 23 j.; W G. F. Blokpoel, 26 j. en J. C. de Hamer 25 j. Bevallen: N, Jacobse, geb. Beekman, z.; M. van der Weijde, geb. Gijselman, d.; M. J. H. Lems, geb. Ross, d.; D, E. C. Kateman, geb. Wijers, d.; C. van Es geb. Asard, d.; J. J. Bijleveld, geb. Ber nard, z.; M. A. Harent, geb. Verstraete z.; A. M. Boogaard, geb. Aarssen, z. Overleden: P. J. Smink, 79 j., man ECHTE FR1ESCHE 20-50 ct. perons^ t/Hei punten o.a. worJrieschJlürdewerk en KopeiunHc. (Ingez. Med.) TOELATING LEERLINGEN U. L. O.- SCHOOL VOOR MEISJES. Ouders, voogden en anderen, belast met dé verzorging van meisjes, die 6 klassen eener gewone lagere school mfet vrucht hébben doorloopen en voor wie na de aanstaande zomervacantie plaat sing op school G wordt verlangd,1 wor den uitgenoodigd van dat verlangen vóór 15 Juli 1932 aangifte te doen bij Jhet Hoofd der school aan de Haringplaats alhier, bij voorbeur op Donderdag, 19 Mei en Dinsdag, 24 Mai 1932, 'des middags tusschen 3 en 4 ïu/ur. Vrijstelling van het toelatingsexamen kan worden verleend op voldoende ver klaring van het Hoofd' der school, waar de meisjes tevoren onderwijs genotén. De ouders, voogden en anderen wor den uitgenoodigd hij de aangifte hun trouwboekje froede te brengen en in ieder geval de namen en geboorte-data nauwkeurig op te geven. Middelburg, den 10 Mei 1932. Burgemeester en 'Wethouders voorn., P. DUMON TAK, Voorzitter. M. VAN DER VEUR, Secretaris. De Districts-Arbeidsbeurs voor de ge meenten tusschen Oost- en Wester- Schelde, Wagenaarstraat D 78 te Mid delburg zendt ons de volgende aanvra gen Binnenland. AMERSFOORT, eenige meubelstof feerders, (bekwaam of halfwas), bij voor keur ongehuwd, indiensttreding zoo spoedig mogelijk; loon in tarief, ge baseerd op uurloon van 52 tot 55 cent, reiskosten worden bij oproeping ver goed. ZUTPHEN, bekwaam stoffeerder, moet crapeauds kunnen stellen, dadelijk loon per stuk, voor vast. ZWOLLE, alleszins bekwaam dames kapper, bij voorkeur P.G., dadelijk; loon nader Overeen te komen en kost en in woning, voor onbepaalden tijd. Reiskos ten nader overeen te komen. UTRECHT, voor commercieel natuur historische inrichting, winkelbediende of medewerker, met kennis betreffende kweeken en verzorgen van tropische, sub-tropische en inlandsche visschen, waterplanten, vogels en kleine zoogdie ren, inrichten van aquaria en terraria, opzetten en prepareeren van dieren, zoo mogelijk ook kennis van insectaria, entomologie en botanie, dadelijk, loon nader overeen te komen, bij geschiktheid voor vast. DEN HAAG, vakkundig bemiddelaar, leider der afdeeling Hotel-, Café- en Restaurantbedrijf, 2850.tot 3450. benevens 150.aan emolumenten, slechts komen in aanmerking personen met initiatief, in staat leiding te geven en volkomen op de hoogte met boven genoemd bedrijf; sollicitaties op zegel voor 1 Juni a.s. ARNHEM, ongediplomeerd verpleeg ster, voor 1 Juni a.s. 45.per maand en kost en inwoning, wasch vrij, 1 dag per week vrij, 14 dagen vacantie per jaar, ziekenfonds, reiskosten nader over een te komen. Aanbiedingen uitsluitend aan de Districts-Arbeidsbeurs te Middelburg. Mei. 18 Domburg, Pension, v. d. Harst. 21 Westkapelle, Huis, Terpstra. 21 Middelburg, Inboedel, Blaupot ten Cate 25 Vlissingen, Huizen, Paap. 25 Zoutelande, Hofstede, Loeff. 31 Middelburg, Inboedel, Notarishuis. Juni. 7 Zoutelande, Inspan, Loeff. Vlissingen, Inboedel, de Groot en Hondius.

Middelburgsche Courant | 1932 | | pagina 7