KUNST EN WETENSCHAP. MEER ETEN KAN IK WERKELIJK NIET, VOOR KLEINE TUINEN. Financiëele Berichten. LEGER EN VLOOT. komende, achtte de feiten wettig en overtuigend bewezen. Oogenschijnlijk lijkt verdachte een goed manneke, doch we hebben hier te doen met een reeks van strafbare feiten, die over een 10 tal jaren loopen. Uit een over verdachte uitgebracht rapport blijkt, dat hij boven zijn stand leefde, en speculeerde. Het komt in den laatsten tijd vaak voor dat comptabele ambtenaren de kassen waar over zij het beheer voeren, aanspreken. Spr, achtte de feiten ernstig. Indien ver dachte in den laatsten tijd in moeilijkhe den was geraakt, zou dit als een verzach tende omstandigheid kunnen gelden, doch thans niet. Rekening houdende met den leeftijd van verdachte eischte de Of ficier een gevangenisstraf van 1 jaar. De verdediger van verdachte, gaf toe, dat we hier met ernstige feiten te doen hebben, doch ze kunnen reeds over lan ge jaren loopen. Bovendien doet het on aangenaam aan, dat de tekorten op ge raffineerde wijze zijn verborgen, doch dat is niet te verwonderen. Van het re- quisitor is pleiter geschrokken, dat had hij allerminst verwacht. De opsluiting van dzen man voor den tijd van 1 jaar staat gelijk met de doodstraf, doch pleiter hoopt dat de Rechtbank zich zal aansluiten bij de conclusie van het Re- classeeringsrapport nl. een gecombineer de voorwaardelijke en onvoorwaarde lijke straf, de laatste gelijkstaande met de voorloopige hechtenis. Uitspraak 27 Mei a.s. Verder werden de volgende zaken be handeld: C. F., 21 jaar, reiziger te Wemeldin- ge, gedetineerd, werd verdacht dat hij op 3 April 1932 te Wemeldinge heeft weggenomen 4 doozen sigaretten en 2 doozen sigarillos, toebehoorende aan N, - J. Felius. Eisch: 6 maanden gevangenisstraf met aftrek van het voorarest. Mr. A. J. v. d. Weel verdedigde den verdachte en refereede zich aan het oor deel der rechtbank. C. de W., 37 jaar, landbouwer te 's- Heerenhoek, was op 18 Maart 1932 door den Kantonrechter te Goes veroordeeld wegens het afleveren van een vuurwa pen aan Daniel Smits op 11 Januari '32, veroordeeld tot 25 of 10 dagen hech tenis. De verdachte was in hooger be roep gekomen. Eisch: Vrijspraak. Ma K., huisvrouw P. K. V, 25 jaar, zon- ler beroep te Kloetinge, werd ten laste gelegd dat zij er een gewoonte van heeft gemaakt om de beschikking te ver krijgen over goederen, zonder die vol ledig te betalen, o.a. op een verkooping van Gerritsen te Goes in Juni 1931 voor een bedrag van 59.90; ongeveer van 7 11 Juli 1931 van Gerritsen voor een bedrag van 69.61 aan goederen; on geveer 48 Augustus 1931 van Ger ritsen voor een bedrag van 68.31 aan goederen, waarvan op 9 April 1932 slechts 3 betaald was; bij J. van Over- beeke te Goes goederen ter waarde van 7,75, waarvan op 9 April j.l. nog slechts een gulden betaald was; bij W. de Jon ge, slager te Goes in Nov. en Dec. voor een bedrag van 14 aan vleeschwaren, waarvan op 9 April j.l. nog niets be taald was. Eisch: 1 maand gevangenisstraf voor waardelijk met een proeftijd van 3 jaar. C. V, G., 23 jaar, vlasbewerker te Aar- denlburg, gedetineerd, werd verdacht, dat hij in de maand Maart 1932 te Aarden- burg heeft weggenomen 82 na al zakken, toebehoorende aan W. P, de Feijter. Eisch 4 maanden gevangenisstraf met aftrek van het -voorarrest. Mr. A. J. van der Weel, /verdachte\s raadsman refereerde zich aan de uit spraak der rechtbank'. A. S., 45 jaar, arbeider te Axel was op 22 Maart j.l. door den kantonrechter te Terneuzen veroordeeld lot een hechtenis van drie weken ter zakte van .openbare dronkenschap bij hernpling, gepleegd te Terneuzen op 13 Maart 1932. De veroordeelde was in hooger be roep gekofcnen. Eisch 'bevesiging 'van den kantonrech ter. Mr. Thierrie, de verdediger, vroeg een lichtere 'strafoplegging1. P. F. C., 30 jaar, arbeider te Honite- nisse, werd beklaagd dat hij op 25 Feb, 1932 te Honteniisse den penningmeester van den R. K. arbeidersbond St. Deus heeft gepoogd op te lichten, door als werk'looze den penningmeester te be wegen hem over 24 en 25 Febr. j.l. waarop hij gewerkt had uitkeering te doen geven, zijnde dit niet gelukt omdat het geval bekend was geworden en de penningmeester op de hoogte daarvan was. C Eisch 2 maanden. M. D., 37 jaar, koopman te Axel, werd ten laste gelegd dat hij op 5 April 1932 onder de gemeente Koewacht aan den openbaren weg, de Karnemelkstraat, Maria de Roover wederrechtelijk van haar vrijheid heeft beroofd door haar te dwingen van haar rijwiel af te stappen en door haar beet te pakken, waardoor zij niet ongehinderd haars weegs kon gaan. Eisch: 1 maand voorwaardelijk met 3 jaar proeftijd. P. S., 35 jaar, werkman te Middelburg, gedetineerd, werd ten laste gelegd, dat hij op 27 of 28 Februari 1932 heeft weg genomen een portefeuille met een in houd van ongeveer 100.toebehoo rende aan A. Flipse en J. de Klerk. Eisch 9 maanden gevangenisstraf. Mr. A. H. Kuiper verdedigde den ver dachte, achtte het ten laste gelegde niet bewezen, en vroeg vrijspraak en onmic dellijke invrijheidstelling. Dit laatste weigerde de rechtbank. In de zitting van 13 Mei werden de volgende vonnissen uitgesproken: Een gewoonte maken van het koo pen van goederen zonder volledige be taling: J. H. H., 41 j., schilder te Axe' vrijspraak. diefstal: J. T., 34 j. arbeider te Bier vliet, 25 of 14 dagen hechtenis. diefstal: C. P. W., 40 jaar, arbeider te Biervliet, 25 of 14 d. hechtenis. Ontucht: C. L. D., 60 j., bierbrou wersknecht te Hulst, gedetineerd, 6 maanden gevangenisstraf met aftrek van het vooraarrest Verduistering, oplichting, valschheic in geschrifte en gebruikmaking daar' van: J. A. F. de P., 24 j., controleur bij ,een bioscoop te Middelburg zes maanden gevangenisstraf, voorwaarde lijk met een proeftijd van 3 jaar en 'bijzondere, voorwaarden. Overtreding van de Motor- en Rij wielwet: J. O., 47 landbouwer te Zierikzee, bevestiging van (het vonnis van den kantonrechter, 20 of 3 d. h, Overtreding Jachtwet: B. van F., 47 j-, koopman te Goes, bevestiging van het vonnis van den kantonrechter 15 of 15 dagen hecht, verbeurdverklaring van het niet-inbeslaggenomen geweer betaling van 10 of 2 d. hechtenis. Overtreding Arbeidswet: J. C. D. 35 j., orgelfabrikant te Goes, vernieti ging van het vonnis van den kanton rechter ten opzichte van de straf, 2 x 15 of 5 d. hechtenis. Het veroorzaken van zwaar lichame lijk letsel door schuld: C. V., 29 j. vrachtrijder te Wemeldinge, vrijspraak. Oplichting: C. M., 26 j., tuinder te Sint Laurens, 5 maanden gevangenis straf, met aftrek van het voorarrest. Kantongerecht te Middelburg. De Kantonrechter te Middelburg heeft in de zitting van 11 Mei veroor deeld wegens: met een voertuig buiten noodzaak de linkerzijde van den weg houden: C. J. B. te Vlissingen, 3 b. s. 3 d. h. met een voertuig in een bocht niet de rechterzijde van den weg houden: D. W. te Vlissingen 5 b. s. 5 d. h.; met een motorrijtuig rijden zonder dat het -rijtuig is voorzien van fabrieks nummer enz.: F. v. L. te Goes lb. s. 1 d. h, met een niet ingeschreven motorrij tuig rijden: J v. d. M. te Vlissingen 3 b. s. 3 d. h.; met een motorrijtuig rijden zonder rijbewijs: F, v. L. te Goes 5 b. s. 5 d. h.; niet op de eerste vordering rijbewijs vertoonen: A. d. R. te Middelburg 10 b. s. 10 d. h.; op den openbaren weg een trekdier laten staan zonder de noodige voor zorgsmaatregelen tegen het aanrichten van schade te hebben genomen: J. P. te Zoutelande 5 b. s. 5 d. h.; openbare dronkenschap: L. L. te Westkapelle 5 b. s. 5 d. h.; gedurende de maand Mei op eenig weiland loopen: L. v. d. B. te Sint Lau rens, vrijspraak. overtreding leerplichtwet: H. C. LI. te Middelburg: Schuldigverklaring zon der toepassing van straf in verband met de omstandigheden waaronder het feit is gepleegd; wateren buiten de bakken: A. T. te Koudekerke en A. I. te Vlissingen elk 3 b. s. 3 d. h. Diefstal van gas. Voor de Rotterdamsche rechtbank heeft terechtgestaan de 33-jarige kleer maker M. v. S. recidivist, die zich schul dig zou hebben gemaakt aan diefstal van gas ten nadeele van de gemeente Rotterdam. Het O.M. meende dat het bewijs ge leverd te mogen achten door het getui genis der buren. Verdachte is al acht maal veroordeeld en het O.M. eischt nu 8 maanden gevangenisstraf. Brandstichtingen. Voor de rechtbank te Groningen is Don derdag tegen den 50-jarigen landbou wer H. T., te De Wilp (gedetineerd) we gens brandstichting in de woning die ge deeltelijk aan hem toebehoort, 1 jaar ■en 6 maanden gevangenisstraf geëischt. De verdediger achtte het ten laste ge legde niet bewezen en was van meening dat verdachte moest worden vrijgespro ken. Het bezoek aan net Stedelijk' Mu seum te Vlissingen was in 1931 in vergelijking met and'ere jaren onbe vredigend en haalde de 500 niet. Het aantal contrib;ueerenden liep van 162 tot J4S terug. De belangrijkste aanwinsten waren een te Amfsterdam aangekochte vergulidzil- veren beker van het Vlissingsche kui per sgilde uit 1704 en een hij het m]a!ken. van de aanlegplaats voor de motor- veerboot gevonden antieke ijzeren sleutel, afkomstig uit 't begin der middeleeuwen. De genoe'mde aankoop 'kon voor meer dan de helft uit particuliere giften plaats hébben. Hoe vaak hebt U dat al niet gehoord. En toch wilt U, dat Uw man en kinde ren meer eten, omdat U meent, dat zij daaruit hun krachten moeten putten. Geeft U hun eens Ovomaltine en neemt U het zelf ook eens. Ovomaltine is de „veredelde" bijvoeding, een super- food bij uitnemendheid. Het is de ideale drank aan de ontbijttafel. Zegt het U iets, dat anderhalve dessertlepel Ovo maltine in een kop drinkwarme melk de voedingswaarde der melk met 80 verhoogt? Ovomaltine is een krachtvoedsel, een extract uit de beste natuurproducten. Ovomaltine versterkt iedereen. Voor 70 ct. heeft U reeds een busje. (Ing. Med.) Het zaaien en planten van groenten. Het is Mei, hoewel de zomer nu we dit schrijven nog op zich laat wachten Toch moeten we er aan denken, dat verschillende groentesoorten, waarvoor we graag warm weer hebben, nu toch moeten worden gezaaid. Met het leggen van boonen wachten we dan ook niet langer. Ook zaaien we een bedje poste lein, waarvan we het zaad slechts even inharken en indien het droog weer is voorloopig met een zak of mat bedek ken. We zaaien nu ook snijbiet, welke bladgroenten ons het gemis van. spinazie gedurende den warmen tijd van het jaar vergoedt. Toch kunnen we nu ook wel spinazie zaaien, wanneer we deze maar tijdig oogsten, daar ze gedurende den zomer spoedig in het zaad schiet. Ook zaaien we nu augurken. We leggen op afstanden van 60 cm eenige zaden, om later hiervan 1 plantje te behouden. Bij warm weer kunnen we ook komkommers in den vollen grond zaaien. Beter is het de plantjes onder glas op te kweeken -en begin Juni buiten uit te planten. Om een goeden groei te bevorderen kan men een sleuf graven ter breedte en ter diepte van 50 cm en deze vullen met ruige paardenmest waarovW een steer goede tuinaarde wordt gebracht Hierin planten of zaaien we op 1 meter afstand. De soort „lange Amsterdam- sche" is voor volle-grondsteelt zeer ge schikt. We zaaien ook een weinig zo merandijvie en herhalen dit met tusschen- poozen van een paar weken. Deze an dijvie wordt ter plaatse gezaaid en uit gedund tot op 25 cm. We zorgen vooral voor voedzamen, stikstofrijken grond en oogsten spoedig, daar deze andijvie vlug een bloemstengel vormt. Voor late oogst kunnen we nu nog bloemkoo zaaien, waarvoor de soort „Veitch au tumn giant" zeer is aan te bevelen. Deze kool oogsten we dan zeer laat in den herfst. Ook denken we er aan dat het nu tijd is voor het zaaien van boere- kool. Voor opvolging zaaien we weer zomerpeen en kropsla; van laatstge noemde gebruiken we nu uitsluitend de zomersoorten als: zwart Duitsch, bonte Chili, en dergelijke. Voor stoofsla is de bindsalade ook aan te bevelen. Deze planten we op 30 a 35 cm afstand en geven we een voedzame, vochthoudende standplaats. De onder glas gezaaide knolselderij planten we nu uit op 30 a 40 cm, afstand. Deze selderij verlangt zwaren, vochthoudenden grond, die goed bemest moet zijn. Gedurende den zomer geven we bovendien nog eenige malen verdunde koemest. Bij lijders aan maag-, darm- en stof wisselingsziekten brengt het gebruik van het natuurlijke „Franz-Josef'-bitterwa ter de spijsverteringsorganen weer tot geregelde werking en vergemakkelijkt op die wijze, dat de gezonde voedings stoffen in het bloed geraken. (Ing. Med.) N.V, Koninklijke Maatschappij „De Schelde" te Vlissingen. In de heden (Zaterdag) gehouden ver gadering van aandeelhouders der N.V. Koninklijke Maatschappij „De Schelde", scheepswerf en machinefabriek te Vlis singen, bracht de directie het verslag uit over het 56ste boekjaar (1931), waaraan iet volgende is ontleend: Behalve in de afdeeling scheepsbouw con gedurende het jaar 1931 met nage noeg volle kracht worden gearbeid. Het financieele resultaat komt onge veer overeen met dat van 1930 en zou in normale tijden tot een voorstel tot uitkeering van een matig dividend heb ben geleid. Helaas drukt echter op het oogenblik dat dit verslag wordt opge steld, de malaise zwaar op het bedrijf; nieuwe orders van belang zijn niet te bekomen, de bezetting der fabriek is reeds ingekrompen tot de helft van de normale en dit personeel zal in snel tem po nog verder verminderd moeten wor den. Het is- te voorzien, dat de strijd om het bestaan zwaar zal worden. Nu de kans om orders voor den bouw van schepen te bekomen zoo uiterst ge ring is, heeft de directie aanvankelijk met succes getracht opdrachten te lekomen voor bruggenbouw, waarvoor zij bij de verleden jaar voltooide mo derniseering, de afdeeling Scheepsbouw heeft ingericht. Tot hare verbazing is evenwel door den Rijkswaterstaat be sloten, de scheepswerven niet in de ge legenheid te stellen méde te dingen naar de bruggen voor het wegenplan, en werd de maatschappij ook voor an dere bruggen uitgesloten. Het protes teeren bij de Regeering tegen deze ern stige benadeeling heeft tot dusver nog geen afdoende effect gehad. Onder de gegeven omstandigheden mag de kas- positie niet door een dividend-uitkee- ring worden verzwakt en stelt de direc tie voor, de beschikbare winst in plaats van ten deele als in 1930 geschiedde, ditmaal geheel aan de reserve voor af schrijving toe te voegen. De onteigening ten behoeve van de uitbreiding vein de werf, is in den loop van het verslagjaar ten einde gekomen Alle schadeloosstellingen zijn afgere kend en ook de kosten afgeschreven, zoodat alle voor het bedrijf beschik bare terreinen, in totaal 30 ha, voor 1 te boek bleven staan. Op 31 December 1931 waren in dienst 303 ambtenaren, van wie 33 tijdelijke, en 1741 werklieden. Afgeleverd werden: een motor-mail schip, genaamd „Dempo", en een mo tor-vrachtschip genaamd „Kota-Nopan", beide voor de N.V. Rotterdamsche Lloyd; twee onderzeebooten, genaamd „O 13" en „O 14" voor het Departe ment van, Defensie; twee Schelde Sul- zer motoren voor de Onderzeeboot „O 15"; een Schelde Sulzer Hoofdmotor en drie dito hulpmotoren voor het vracht schip „Tosari" van de N.V, Rotterdam sche Lloyd; een motor-brandbluschboot „Havendienst VI" voor den gemeente havendienst Rotterdam; een lichter, „Schelde 3" voor eigen rekening, acht Schelde-Yarrow landketels aan electri citeitsbedrijven in ons land. Het gezamenlijk verwarmend opper vlak der afgeleverde scheepsstoomke tels (4 stuks) bedroeg 4510 vierkante voeten, (420 vierk. meters). Ook dit jaar werden verschillende herstellingen aan schepen en machines uitgevoerd. Van de op 31 December j.l. nog in bewerking zijnde orders zijn sedert af geleverd of nagenoeg voltooid: een vrachtschip voor de N.V. Rotterdam sche Lloyd; een onderzeeboot van de O-klasse voor het Departement van De fensie; twee dubbelwerkende Schelde- Sulzer motoren voor het mailschip „In- drapoera" van de N.V. Rotterdamsche Lloyd; een Schelde-Yarrow landketel voor het gemeente electriciteitsbedrijf te Delft; twintig sluisdeuren voor de Maatschappij tot uitvoering van Zuider zeewerken; de staalconstructie voor de nieuwe electrische centrale van het Pro vinciaal Electriciteitsbedrijf te Gronin gen; zes ijzeren deuren voor de groote sluis te Veere voor den Rijkswaterstaat te Middelburg; de ijzeren bovenbouwen van twee vaste bruggen over den Slo- terstraatweg te Amsterdam, voor den Rijkswaterstaat. Op 1 Mei 1932 waren nog onderhan den: een flottieljevaartuig voor het De partement van Defensie; een motor veerboot „Prins Hendrik" voor den Provincialen Stoombootdienst op de Westerschelde; vijf Schelde Yarrow landketels voor electrische centrales en andere bedrijven; 8 ijzeren bruggen voor de overbrugging van de Waal bij Zalt- bommel voor de Nederlandsche Spoor wegen. Aan arbeidsloon werd uitbetaald een som van 2.584.539.99, Ter toelichting van de balans meldt de directie o.a. het volgende: De gebouwen, getimmerten en vaste inrichtingen staan te boek tegen den kostenden prijs, verminderd met de af schrijvingen. Ook ditmaal is de afschrij ving grooter dan de normale, daar op eenige activa, waarvan de resteerende boekwaarde geacht werd grooter te zijn dan de toekomstige gebruikswaarde, dit verschil afgeschreven werd. De bouwterreinen werden opgeno men. geedeeltelijk tegen den kostenden men, gedeeltelijk tegen den kostenden daaraan toegekende waarde, liggende beneden den daarvoor betaalden prijs. Deelnemingen in en vorderingen op an- deite /ondernemingen werden beneden de werkelijke waarde getaxeerd. De fondsen werden opgenomen tegen den koers van den laatsten beursdag in 1931;indien de noteering hooger was dan 100 pet., werden de fondsen a pari op genomen. De post niet-officieel geno teerde fondsen bestaat in hoofdzaak uit 250.000 schatkistbiljetten. Van de magazijngoederen zijn de courante arti kelen opgenomen tegen inkoopsprijs; in de gevallen, waarin üe tegenwoordige marktprijs lager is, werden de goederen tegen dien lageren marktprijs berekend. De minder courante artikelen werden tegen voorzichtige taxatieprijzen opge nomen. De onderhanden werken voor rekening van derden werden volgens goed koop- mansgebruik gewaardeerd. De verlies- en winstrekening over 1931 geeft in credit aan: uitkomst van diverse werken 2.999.416.14; huur ge- jouwen en erven 28,280.42; exploi tatie woningen 4.762.75; expeditie kantoor Haven 186.69. De debetzijde geeft aan: interest 77.560.37; salahissen en algemeene onkosten 788.310.45; bijdragen ten ba te van Personeelbelangen 100.466,15; ondersteuning gewezen beambten 3.880.27; kosten ongevallenwet en ar- >eidscontract 176.106.33; kosten inva- iditeitswet 61.939.99; onderhoud ge- ouwen ƒ20.135.73; exploitatie dok te Vlissingen 1.658.10; afschrijvingen 1.209,566.13; reserve voor afschrij ving 475.000. De balans per 1 Januari 1932 geelt aan passiva: aandeelenkapitaal 5 mil- lioen, (niet uitgegeven 3.000.000) 2.00.000; Staat der Nederlanden 1.978.474.04; crediteuren 830,112.05; vooruitbetalingen op werken in behan deling 8.936.408.84; onopgevraagd,e dividendbewijzen 1.450; pensioenfonds 124.936.76; blijvende rentetrekkers wegens ongevallen 256.933.98 re serve voor ongevallenkosten 669.602.88; statuaire reserve 555.243.35; assurantie eigen risico 87.048.89%; assurantie reserve 100.000; reserve voor onder handen werken 600.000; reserve voor afschrijving 975.000. Activa zijn: gebouwen enz. 5.616.818.31; buiten gebruik gestelde vaste inrichtingen 1; fabrieksterrei nen 1; te sloopen activa 1; dok te Middelburg 1; losse machineriën en gereedschappen 1; gereedschappen in Centraal Magazijn 1; vaartuigen 1; meubilair 1bouwterreinen 18.127.65; woningen Glacis 35.000; deelneming in en vorderingen op ande re ondernemingen 60.912.11; officieel te Amsterdam genoteerde fondsen 572.592.65 (w.v. 341.960.83 ten be hoeve van derden); niet-officieel geno teerde fondsen 256.638.10; 'magazijn goederen 923.784.11; onderhanden wer ken voor rekening van derden 8.494.497.91; idem voor eigen rekening 32.290.62; debiteuren 908.939.08; kas en bankiers 190.459.55; tee evorderen interest 1.911.41; te vorderen huur 2.090.57; onkosten 1.140.73. N.V. „Nationaal Bezit van Aandeelen Koninklijke Maatschappij De Schelde". In de heden (Zaterdag); te Vlissitiaen gehouden algemeene vergadering van aandeelhouders van bovengenoemde N.V. b'leek uit het 'uitgebrachte jaarverslag, dat gedurende het boekjaar 1931 15 gewone aandeelen zijn uitgegeven, waar voor een gelijk aantal aandeelen N.V. Koninklijke Maatschappij „de Schelde" werd ingebracht, beide soorten van aan deelen volgestort; een en ander in over eenstemming met de statuten. De in het bezit der N.V. zijnde aan deelen N.V. Kon. Mij. „de Schelde" zijn a pari op de Balans opgenomen. Daar de N.V. „de Schelde" over 1931 geen di vidend uitkeert, is de Raad van Beheer niet in staat op de gewone aandeelen der Vennootschap een uitdeéling tc doen, na goedkeuring van balans en winst- en verliesrekening is dividendbewijs no. 13 der preferente aandeelen van 17 Mei a.s. af (met f 40 ten kantore der N.V. be taalbaar. Uit de 'balans blijkt ö.a. dat (de N.V. beschikt over 1685 aandeelen ad f 1000 Van de Kon. Mij. „de Schelde" Landstormdag te Bergen op Zoom. Naar wij vernemen hebben vele leden van het Landstormkorps Zeeland en het L. S. Korps motordienst afdeeling Zee land, het plan gebruik te maken van de uitnoodiging om aanwezig te zijn bij den Gewestelijken Landstormdag voor het Landstormkorps West-Brabant van den Bijzonderen Vrij willigen Landstorm op Zaterdag 21 Mei. Het lijvige programma voor dien dag geeft aan dat de feesten plaats hebben op Kijk in de Pot en de schietwedstrijden aldaar reeds te 9 uur aanvangen. Tijdens de schorsing van de ze wedstrijden vertrekt te twaalf uur van het station een stoet, die o.a. voor de autoriteiten, die op het Stadhuis ont vangen worden zal defileeren. Te half drie vangt op Kijk in de Pot de eigenlijke landdag aan, waarop o.a. de heer Duymaer van Twist zal spreken. Een vaandelwedstrijd, een concours hip- pique en figuur- en carousselrijden on der leiding van res. Ie luitenant J. C, Persant Snoep, vormen de hoofdnum mers van het programma. De prijsuitdeeling heeft in Thalia plaats waar ook een filmavond wordt gegeven, het gemeentebestuur biedt des avonds een concert op de groote Markt aan. Reisplan „Van Meerlant". Het volgende reisplan is vastgesteld voor Hr. Ms. mijnlegger „Van Meer lant", als opleidingsschip voor adelbor sten onder bevel van luitenant ter zee le klasse P. A. Gallas: 13 Juli vertrek van Vlissingen; 15 Juli aankomst te Southampton; 18 Juli vertrek van Southampton; 20 Juli aankomst te Oost ende; 22 Juli vertrek van Oostende; 23 Juli aankomst te Willemsoord. Pantserwagens en rupspantserwagens. Volgens het boekwerk „Oorlogsorga- nisatiën" moet ons veldleger beschik ken over 8 sectiën pantserwagens. Blijk baar is thans een einde gekomen aan het nemen van proeven op dit gebied, want sinds eenigen tijd is ons leger eenige pantserwagens en j-upspantser- wagens rijk. De pantserwagens zijn opgetrokken op chassis van vrachtautomobielen. De maximum snelheid langs den weg be draagt 45 km per uur. De bemanning bestaat uit 1 commandant en 6 man. De rupspantserwagens zijn kleine, voertuigen. De snelheid langs een ver harden weg is 45 km, over heide, wei en bouwland 20 km. Zij zijn snel wend baar, zelfs op een wegbreedte van slechts 4 m. De bewapening bestaat uit een zwa-

Middelburgsche Courant | 1932 | | pagina 6