Rondvraag. KERKNIEUWS. RECHTZAKEN. Politierechter te Middelburg. Malversaties. DE STERRENHEMEL 11—18 MEI, 22 h MT. ZUID ONDERWIJS. ONTVANGEN BOEKEN. AFLOOP VERKOOPINGEN. BEKENDMAKINGEN. GEVONDEN VOORWERPEN. daarom de vergadering verdagen, opdat men zich goed op de hoogte zal stellen. De VOORZITTER zegt, dat de werk zaamheden ter secretarie zeer druk zijn geweest, het schrijven van de notulen vordert vele uren. Wat betreft het prae- advies, B. en W. hebben over de voor waarden, die de heer de Kroo bedoelde, advies gevraagd van den directeur der waterleiding, opdat men zekerheid had dat dit niet werd verontreinigd. Dit ad vies liet op zich wachten, doch is gister aangekomen. De voorwaarden zijn ech ter zeer eenvoudig, de raad kan die, als B. en W., wel direct beoordeelen. In verband met de beroepsbepaling der bouwverordening moet nu een be slissing genomen. Het voorstel-de Rijke, is dus niet mo gelijk. De heer SANDERSE (later ter verga dering verschenen) vraagt op B. en W. n.a.v. het besluit in den vorigen raad ge vallen, de toezegging, om te komen met voorstellen, die met zich zouden brengen de voorwaarde voor de bouwvergunning. Als B. en W. niet in staat zijn, die voorwaarden te geven, vraagt spr. waar om niet, en waarom dan dezen raad is belegd. Spr. was vanmorgen ten gemeen tehuize, doch vond geen stukken; spr. vindt dit vreemd. Hoe kan over een der gelijke belangrijke zaak een beslissing genomen als men zich niet goed heeft ge oriënteerd. Spr. heeft zich gewend tot den eersten wethouder, loco-burgemees ter, en vernam evenzoo, dat er geen stukken waren. Nu kon de raad niet vooraf een onderzoek instellen. Wij kun nen deze zaak nu niet beoordeelen, die is dan moeilijk te bespreken. Spr. stelt er dus prijs op, hem op de hoogte te stellen waarom deze vergadering is uit geschreven. De VOORZITTER betoogt, dat in de vorige vergadering een besluit was geno men, waardoor aan den heer v. d. Ber gen bouwvergunning werd verleend. Het advies is ter elfder ure binnengekomen. B. en W. hebben dus geen praeadvies kunnen samenstellen, Spr. herhaalt dat het advies van den directeur zeer een voudig is. Het voorstel is dus aan de verleende bouwvergunning de voorwaarden te ver binden, dat de loozing van faecaliën en het menagewater geschiedt op een vol komen waterdichten beerput, van min stens 2 m3, op minstens 50 m afstand der drainagegeleiding en die door middel van een overloop met waterdichte rio- leering uitkomt op een sloot op 100 m afstand van de drainage. Het zeer gewichtige der kwestie is de vorige vergadering al beslist. De heer DE RIJKE voelt dat nu de zaak moet ingewilligd, doch weet dat niet direct te beoordeelen is of die voor waarden bezwaarlijk zijn of niet. Spr. handhaaft zijn voorstel den raad te ver dagen. Spr. blijft evenzoo bij zijn mee ning, dat de notulen gereed hadden moe ten zijn. De heer SANDERSE vindt 't ook vreemd, dat de notulen niet gereed wa ren, al kunnen wij niet beoordeelen of er voldoende tijd voor geweest is die te maken. Spr. betoogt verder zeker te hebben gemeend dat als de voorz, niet in be roep was gegaan bij de" Kroon, binnen de 30 dagen de voorwaarden te zullen krijgen door B. en W. uitgewerkt. Spr. vraagt zich af, als die voorwaarden zoo eenvoudig zijn, had dan vóór 11 April niet kunnen zijn uitgemaakt, dat het algemeen belang niet is geschaad. Dan hadden we niet zoo scherp hoeven te debatteeren. Spr. vraagt zich echter af, of By en W- den raad wel goed van te voren voorlichten. Dit blijkt nu wel van niet, Dit pover voorstel had op 11 April aanwezig kunnen zijn. Spr. heeft vanmorgen met een collega-raads lid gesproken, en beiden kwamen tot de conclusie, dat het zoo niet langer kan. Men moet beter gelegenheid krijgen zich in de zaken in te werken. Anders wordt de goede harmonie in den raad verbroken. De heer LORIER vindt het wel erg dat de notulen niet aanwezig zijn; hij spreekt niet over de redenen er van. De geheeleraad en niet het minst de a.r,, hebben al tijden gevraagd om de prae-adviezen, cijfers enz. thuis, dan al leen kan de juiste toestand beoordeeld worden, wat in den raad moet worden behandeld. We hebben nu absoluut niets, wat spr. zeer spijt. De stukken hadden toch vanmiddag aanwezig kun nen zijn. Spr. acht de zaak zeer belang rijk; we hebben hier met een toekomst kwestie te doen. De wellevendheid te genover den raad had 't meegebracht, dat men van te voren was ingelicht. Deze raad kan vanavond geen goede beslis sing nemen, voor nu en de toekomst niet. De vergadering is dus overbodig. Wel meer is de raad voor beslissingen in eens gesteld. Spr. vindt dat op deze manier het financieel budget onnoodig verzwaard wordt. De heer DE KROO vindt het gevaar lijk Zaterdag de vergadering uit te schrijven. Hoe was 't gegaan vanavond als het advies niet was gekomen? De heer MiOENS klaagt ook over de late toezending der notulen. We wor den nu opgeroepen voor een punt zon der dat de notulen in ons bezit zijn. Is er met zooveel personeel geen tijd voor de notulen? De VOORZITTER zegt dat in 't al gemeen inderdaad na een maand de no tulen zeker gereed kunnen zijn, doch de vorige vergadering is zeer lang durig en belangrijk geweest, en het is zaak zeer uitvoerig notulen te schrij ven. Spr. begrijpt niet het verband over het besluit in de vorige vergadering en het niet klaar zijn der notulen. De bouw vergunning is gegeven. We moeten thans beslissen. De heer Sanderse maakt ge weldige dingen van nuchtere feiten, het scherpe debat van toen gold alleen het al of niet verleenen der bouwvergun ning; daar was toen meeningsverschil over, doch dat is uitgemaakt. Nu heb ben we de voorwaarden; 't is nu een nieuwe kwestie. De SECRETARIS deelde mede, dat het betreffende gedeelte der notulen ge- reed is. De VOORZ.: Wat moesten B. en W. anders doen? De raad heeft gevraagd de nadere voorwaarden te omschrijven. B. en W. zijn niet deskundig op waterlei dinggebied; ergo werd advies van de wa terleidingdirectie gevraagd, die weer advies elders heeft gevraagd. Telegra fisch is nog op spoed aangedrongen, doch gister kwamen de stukken pas in. Spr. was toen uitstedig. B. en W. kun nen toch niet helpen dat het advies zoo laat kwam. Spr. was vandaag den hee- len dag ambtelijk bezet geweest. Hij bil lijkt het harde oordeel van den raad dan ook niet; het is geen kwestie van onwil of sabotage. Hij hoopt dat de har monie zal blijven, doch de raad moet B. en W. niet voor het onmogelijke stel len. De SECRETARIS deelde mede, dat het advies van de voorwaarden eerst hedenmorgen is ingekomen. De VOORZITTER: De raad is Zater- dag geconvoceerd, omdat de termijn ver strijken ging. Was het advies niet 'inge komen, dan hadden B. en W. die zelf moeten maken. De raad krijgt steeds veel meer stuk ken thuis dan vroeger; die moet dus niet van leer trekken, nu ook B. en W. voor een feit zijn gesteld, en moeilijk hebben gezeten. De eenige belangrijke beslissing, die de raad in eens moest nemen, was de weg MiddelburgWest- kapelle. Wat de notulen betreft, de secretaris maakt die zelf, dat doet niet het perso neel der secretarie. De heer SANDERSE vraagt wanneer B. en W. zich gewend hebben tot de di rectie der waterleiding. Is dit binnen den gestelden termijn geschied? Spr. herhaalt dat bij een dergelijke voorlich ting de goede harmonie in gevaar wordt gebracht. Het is niet de eerste maal. Het is goed dat het eens gezegd wordt. Als inderdaad B. en W. niet anders hebben kunnen handelen, dan is spr.'s bezwaar weggenomen. Doch blijft een verzoek om advies een maand onbeantwoord en heeft niemand eens persoonlijk aange drongen op nog meer spoed, toen het antwoord drie weken uitbleef? Het gaat hier om de principieele kwestie over de bouwpolitiek in de duinen. De heer DE RIJKE betreurt het, dat de voorzitter zich de zaak aantrekt. Spr. meent, dat het goed recht van den raad is goed te worden voorgelicht. De voor waarden zijn van groote beteekenis, die onderzoek en overweging behoeven. Spr. heeft B. en W. geen verwijt willen ma ken. Na de toelichting van den voor zitter weet spr. dat het college niet an ders heeft kunnen handelen. De heer LORIER zegt dat nu blijkt dat de voorwaarden vanmorgen zijn bin nengekomen, dit de zaak wel wijzigt. Doch op de convocatie had gemeld kun nen worden dat de voorwaarden er nog niet waren. De raad is voor een vol dongen feit gesteld bij den weg Middel burgWestkapelle, wat een zeer be langrijke kwestie was. Er zijn meer voorbeelden (vaststellen van de rooilijn) dat de raad voor een voldongen feit werd gesteld. De VOORZITTER antwoordt den heer Sanderse, dat het verzoek om advies is uitgegaan 20 April, doch mondeling was 't al gevraagd. De directeur is niet be zocht, omdat hij weer advies elders heeft ingewonnen, daar hebben we ons nader toe gewend. Spr. antwoordt den heer Lorier, dat Zaterdag het advies had in kunnen komen, vandaar dat 't niet op de convocaties stond. We stellen toch wer kelijk niet lukraak den raad voor een voldongen feit, alleen als 't niet anders kan. Spr, wil thans over de voorwaar den zelf praten. De heer SANDERSE zegt, dat 't niet zoozeer ging om de voorwaarden. Zeker is de waterleiding niet de oorzaak ge weest van het scherpe debat in den raad. Spr. wijst op verschillende oorzaken die noodig waren voor de voorwaarden. Hij kan zich daar volledig mee vereenigen. Spr. hoopt op volledige medewerking om voor de toekomst rekening te zullen houden met de mentaliteit van den raad. De heer DE KROO zegt, dat hij ook voorwaarden heeft gesteld met het oog op het natuurschoon. De heer CONTANT zegt, dat deze voorwaarden zeer meevallen. Hij felici teert daarmee den raad en de belang hebbenden. De raad moet zich verblijden De heer DE RIJKE neemt zijn voorstel tot verdaging terug. Hij neemt op goed vertrouwen de voorwaarden aan, hoe wel hij niet competent is die te beoor deelen. De heer SANDERSE zegt, dat in over leg met de bouwpolitie ook rekening moet worden gehouden met den afstand tusschen de huizen. De heer DE KROO Dat is de vorige vergadering aangenomen. De heer LORIER zegt, ook op goed geluk zijn stem te zullen uitbrengen. De VOORZITTER zegt, dat die voor waarden op 11 April niet gereed konden zijn, want B. en W. praeadviseerden af wijzend. Wat de beoordeeling op goed geluk betreft, spr. had de heeren wer kelijk hooger aangeslagen. Het voorstel van B. en W. wordt z.h.st. aangenomen. De heer DE LANGE vraagt naar de straatverlichting. De heer DE KROO bespreekt die evenzoo. De heer SANDERSE vraagt of B, en W. bereid zijn de verlichting eens aan een grondige organisatie te onderwer pen. Spr. vraagt naar een ontwerp-amb- tenarenreglement. Voorts vraagt hij beter toezicht dat het rijwielpad op den N. Vlissingschenweg niet wordt bereden als nu vaak. En beter toezicht dat automobilisten stoppen bij de tramhalte. Voorts hoe B. en W. staan t. o. v. een ontwerp crisissteunregeling. Voelen B. en W. niet dat die dient ingesteld te zijn als er geen werkobjecten meer zijn en de werkverschaffing wordt stopge zet? Spr. vraagt of B. en W, dit reeds hebben besproken. We mogen toch niet dulden, dat de arbeiders dan zouden zijn aangewezen op het Burgerlijk Arm bestuur ter plaatse. De VOORZITTER zegt dat bij zijn komst de lantaarns in April gedoofd werden. Thans blijven die aan tot mid den Mei. Het is gebleken dat het in Mei nog donker kan zijn. B, en W. zullen met de opmerkingen rekening houden. Spr. zegt toe, dat als gevolg van deze bespreking, dat nog wat meer lantaarns zullen branden. Het ontwerp ambtenarenreglement komt morgen in behandeling bij B. en W. Voor het verkeerd fietsen op het rij wielpad: er zal beter toegezien worden en spoediger verbalen worden gemaakt. Op het stoppen der auto's zal worden toegezien. B. en W. hebben al over een steun regeling gesproken; als het rijk de werk verschaffing stop zet, zal er iets op ge vonden moeten worden. De zaak zal bij B. en W. worden besproken. In de vierde en vijfde zitting van de algemeene synodale commissie der Ned. Herv. Kerk, die te 's-Gravenhage vergadert, werd een aanvang gemaakt met de behandeling van de generale kas. De rente bedroeg 1699, de bijdra gen waren 889 hooger dan het vorig jaar. De ontvangsten bedroegen 75.428. Voor uitkeeringen blijft beschikbaar 72.974, verminderd met de suppleties aan het fonds voor geestelijke behoef ten en het fonds voor schraalste pre- dikantstractementen, zoodat er nog te beschikken is over ongeveer 51.000. Ned. Herv. Kerk. Drietal te Amsterdam: ds. M. C. Lu- teijn te Apeldoorn, dr. J. C. Roose te Groningen en ds. P. G. de Vey Mest- dagh te Rotterdam. In de zitting van 10 Mei 4.1. werden de volgende zaken behandeld E. G. F. W»., 53 jaar, landi'bouiwei- te Doel (B.), wegens mishandteling van P. J. van GijseJ, te Kapelleibirug i oip 14 Maart T.l. Eisch en uitspraak f 15 of 10 d'. \V. de B., 39 j., bakker te Rotterdam', wegens mishandeling van E. van Hoorn te Goes oip' 17 Maart l.I. Verzet vervallen verklaard. Eisch en uitspraak f 10 of 5 d. Ph. V., huivhrouw van A. S. (Wl, 58 j., zonder beroep te Philippine, wegens beschadiging van een blouse, die E. Ramme'ïoo droeg en wegens beleediging van E. Rammeloo, alles te Philippine op 8 April 1.1. Eisch en uitspraak vrijspraak'. De verdediger, mr. Ileijse, sloot zich bij den eisch aan. E. Van G., 72 j., arbeider te Nieuw- Namen, wegens beleediging van M. L Verschoren te Nieuw'-Na'men op 2 April 1.1. Eisch en uitspraak f 5 of 5 d. C. L., 30 j. arbeidter te Overslag, je gens .beleediging van D. B. de Coene te Overslag op 29 Maart 1.1. Eisch en uitspraak f 10 of 5 d. A. A. van H., 26 j., /i rib ei der te de Clinge (B.), wegens beleediging van B. Picavet te Kapellebrug op 28 Maart 1.1. Eisch en uitspraak f 10 of 5 d. E. B. P., 32 j., veehandelaar te Hulst, wegens minhandeling Van A. A. van Hoeij door hem met een flesch een slag tei ge ven te Kapellebrug op 28 Maart l.l. Eisch en uitspraak f 15 of 10 d. W. van F., 29 jaar, schipper te Zeven bergen, wegens mishandeling van P. Maes te Terneuzen op 21 Maart f.1. Eisch en uitspraak f 15 of 10 d. P. F. V., 20 j. chauffeur, (iJzcndij,ke, wegens beleediging van M. Onclerdonck te IJzendijke op 12 April 1.1. Eisch en uitspraak f 5 of 5 d. Deze maand zullen voor den Krijgs raad te 's-Hertogenbosch behandeld worden de malversaties bij de militaire administratie te Breda. Op 23 Mei zul- CR LAATSTE KVARTIER OtilEUVE HAAN VENUS MAIiS JUPITEEt Q SATURNUS© Sterretijd 13 h 18 min. Drie naar de V.M. wassende maantjes, resp. van 11 Mei, nabij Jupiter, in de Kreeft; 14 Mei be-oosten Regu- 1 u s van den Leeuw; 17 Mei in sa- menstand met S p i c a van de Maagd. len terecht staan de luitenant v. D. en de sergeant V. Geslaagd voor het Voorloopig Ma chinisten-diploma de heeren H. Acda, J. Anneveld, B. G. van Anraad, J. F. de Bakker, J. van Boven, A. v. d. Broek, L. de Bruin, A. Bruning, allen leerlin gen van de De Ruyterschool te V1 i s- s i n g e n. Aflevering 5 en 6 van de Neder landsche Algemeene Encyclopaedie, be werkt naar Brockhaus' encyclopaedie; kleine uitgave. (Scheltens Giltay, A m- s t e r d a m.) Jhr. dr. A, F. de Savornin Lohman. Bijdragen tot de geschiedenis der Chris- telijk-Historische Unie, in opdracht van den schrijver verzorgd door H. van Mal- sen, ingeleid door dr. J. Th. de Visser. Deel I: leiding en splitsing der Antire volutionaire Partij, deel II: ontwikke lingsgeschiedenis der Christelijk-Histo- rische Unie. (C. Blommendaal, 's-G r a- v e n h a g e). Handboek 1932 van de Koninklijke Nederlandsche Automobielclub. Dit nieu we Handboek is een practische uitgave, waarin zeer vele vragen op automobilis- tisch gebied worden beantwoord. Ver der zijn kaarten van Nederland en de provincies opgenomen, waarop de we gen in rood zijn aangegeven, benevens plattegronden van verschillende steden, o.a. Middelburg en Vlissingen, met de voornaamste doorgangswegen. M. Dostojefsky: „De Idioot", roman in vier deelen; uit het Russisch vertaald door J. Jac. Thomson, tweede druk (Van Loghum Slaterus U. M., A r n h e m). Notaris J. L, van der Harst heeft Zaterdag in het café „Spoorzicht" te Arnemuiden publiek verkocht, in de ge meente Arnemuiden: 1. Een huis en erf aan den Molenweg C 50, groot 2 a 72 ca. Kooper J. van Belzen q.q., koopman te Goes, voor 1520. 2. Een huis en erf, met het recht van erfpacht op den grond aan den West- wal C 95 en 96, samen groot 2 a 12 ca. Kooper P. v. Belzen Cornz., koopman en winkelier te Arnemuiden, voor 950. 3. Een huis en erf met tuin aan de Nieuwstraat A 94, groot ong. 6 a 81 ca, 4. Een huis en erf en tuin aan de Nieuwstraat A 93, huis en erf, groot 76 ca en tuin groot ongeveer 35 ca. Kooper P. J. Kousemaker q.q., particulier te Arnemuiden, voor 3320. 5. Een huis en erf aan de Nieuwstraat, B 94 groot 66 ca. Kooper I. Boone Pz, q.q., timmerman te Arnemuiden, voor 1400. 6. Een huis en tuin aan de Noordstraat B 99, groot 1 a 51 ca. Kooper P. J, Kou semaker q.q. voornoemd, voor 2430. 7. Een huis en erf aan de Lionstraat B 52, groot 2 a. 8. Een huis aan de Lionstraat B 53, groot 85 ca. Kooper J. J. Crucq, winke lier te Arnemuiden, voor 3220. 9. Een huis en tuin, met het recht van erfpacht op den grond aan het Schut tershof A 169, groot 1 a 38 ca. Kooper L. K. J. de Pree, timmerman te Arne muiden, voor 1765. 10. Een huis en tuin, met het recht van erfpacht op den grond en een per ceel erf met het recht van erfpacht aan het Schuttershof A 171, huis en tuin groot 1 a 10 ca en 2001 erf groot 1 a. Koopers J. Polderman, zonder beroep, en C. Jongepier Gz., zonder beroep, bei den te Middelburg voor 2165. BETALING VAN GAS-, ELECTRICf- TEITS- EN WATERVERBRUIK. Burgemeester cn Wethouders van Mid delburg brengen ter algemeene kennis dat talrijke verbruikers in de betaling van het door hen verschuldigde voor verbruik van gas, eTectriciteit en water achterstallig blijven, ook® nadat de des betreffende kwitantie's 2 maal door de Bedrijven zijn aangeboden. Ter vermijding van onnoodige admi nistratiekosten doen zij bij dezen een ernstig toeroep op de Verbruikers om de bedoelde kwitanties dadelijk bij eer ste aanbieding te voldoen. Zij wijzen er met nadruk op, dat in den vervolge streng de hand zal worden géhouden aan tie mtededeeüng, welke m cfe toegezonden waarschuwingen wordt gedaan omtrent het Verbreken van den toevoer 'van gas, elfectrischen stroom en water. Middelburg, den 10 Mei 1932. Burgemeester en "Wethouders voorn., P. DUMON TAK, Voorzitter. M. VAN DER VEUR, Secretaris. Als zoodanig zijn aangegeven en te rug te bekomen: A. Op het Bureau van Politie: Diverse sleutels en handschoenen; Port. met inhketting (pl.m. 1 Meter lang); Schooletui; Jongensjas; Broche; Sportbroek; Stempel in doos; Muts; Si garettenkoker; Kettingtje. B. Bij particulieren: Vulpen, L. Heijboer, K. Noordstr. L 79; Vulpen, Moens, Zandstraat; Zilv. Kettingtje, F. C. de Jonge, Lat. School straat D 25; Stoffeerderschort, Schel ling, Domb, Schuitvlot Q 42; Springtouw, W. de Wolff, Brakstraat O 256; Zilv. Armband, G. Overtveld, Kalvermarkt K 299; Grijze pet, K. v. d. Berge, Spanj. straat F 66; Schroevendraaier, W. de Groot, Oostkerkplein O 7. Sleutel, J, Wondergem, Nieuwpoortstr. P 246; Sleu tel van auto, A. Bosschaart, Latijn. Schoolstraat D 29; Portemonnaie, M. Krijger, Noordsingel R 64; Drie paar klompen, P. Tevel, Sleeperssingel Q 178; Belastingmerk, De Lange, Bellinkstraat G 196; Kinderauto, J. Keinders, Londen- schekaai H 49; Dasspeldje, De Graaf, Dwarskaai G 105; Haarstrik, v. d. Ber ge, Spanjaardstraat F 66; Zilv. Potlood, B. Maljaars, L. Giststraat F 174; Vulpen houder, M. Roth, Seisdam Q 19; Cein tuur, Lagendijk, Walensingel G 276; Da mesarmbandhorloge, C. Blankert, Pa- tijnweg, Kloetinge; 2 Motorbandschoenen H. Romp, Pijpstraat; Schooltasch met inh.; Van Kerkvoorde, Turfkaai H 173; Postduif (Belgische), Petiet, Bogardstr. D 33; Zakmesje, M. Vermeulen, schip Walcheren II; Tasch, J. Dobbelaar, Noordweg S 230; Boodschaptasch, Tange, Jodengang R 230; Belastingmerk, Mes, Gortstraat I 324; Zilv, Broche, C. Ver flage, Nederstraat O 192; Deurknop, J. Poppe, Damp.singel T 186; Rijwieltasch, Schouten, Emmastraat W 105; Lakband (Bruin), H, Geense, L, Viele K 200; Re genjas, Verduin, Koestraat K 296; Zilv. Broche, H. Brugman, Nieuwstraat H 208; Kinderport. met inh., De Jonge, Ba- gijnhofstr. E 172; Damestasch, De Ja ger, Segeersweg V 100c. "Inlichtingen te bekomen aan het Bu reau van Politie alleen 's 'Zaterdags/ avonds van 7 tot 8 uur. Electr. Drukkerij G. W>. DEN BiOER. Middelburg.

Middelburgsche Courant | 1932 | | pagina 6