SPORT. B BUITENLAND. Algemeen Overzicht MARKTBERICHTEN. KORTGENE. Advertentiën Perceelen 18. Perceelen 918. Perceelen 19 en 20. 'V. 1 waardoor zijn rijwiel door denauto ge- wen. De overwinning is verdiend, maar grepen werd. Met een hevigén smak Nederland had zeker gezien de prea- kwam hij tegen den grond terecht, waar staties der Oranjemannen ook een te- hij bewusteloos bleef liggen. genpuntje volkomen verdiend, en het is te betreuren, dat de krachtige voorhoe de dit maal onfortuinlijk speelde, Het eerste doelpunt maakten de Ieren nadat 21 minuten gespeeld was en ging de rust dan ook in met 01. Even na de rust viel het tweede doel punt en sinds dien bleef de stand onge wijzigd. De voetbalclub D.V.O. J verloar Zondag te Kortgene pp „Houtrust" van de Zeeuwsche Boys met 0—2. Zaterdag won op hetzelfde terrein D. V.O. II van Kortgene met 63 van C. V.V. II van Colijnsplaat. Voetbal. Prömötiecompetitie 2e klasse. De ValkMiddelburg 03. In een spannenden wedstrijd is het Middelburg gelukt op overtuigende wij ze revanche te nemen voor de met He melvaartsdag op eigen terrein geleden nederlaag. De uitslag moge eenigszins geflatteerd zijn, verdiend is deze overwinning alles zins. In de eerste helft was De Valk eenigs zins in de meerderheid, maar van de vele kansen die ze kregen, wisten ze er geen enkele te benutten. Bovendien vonden de Valken in Din- -gemanse dezen middag een groote struikelblok. Op schitterende wijze heeft deze zijn doel verdedigd. Ook de ach terhoede speelde haar oude soliede spel, trapvast en resoluut. De middenlinie viel, wat de kanthalfs betreft, wederom in haar oude fout en trok te veel in de achterhoede terug. Alleen de spil zat flink achter de voor hoede, zonder zijn verdedigende taak echter te verwaarloozen. Door het te ver achterblijven van de beide halfs, werden de binnenspelers herhaaldelijk gedwongen de ballen uit de achterhoede op te halen en de voorhoede in het aan vallen belemmerd. In de tweede helft was het steunen van de middenlinie in zijn geheel veel beter en de aanvallen der groenwitten dientengevolge ook veelvuldiger: Vóór de rust wist Middelburg met een harden schuiver van Suijkerbuijk, die Lavrijssen te machtig was, de leiding te nemen. Met den stand 01 werd ge draaid. Direct na de rust komt De Valk ge weldig opzetten. Aangemoedigd door 't publiek, onderneemt ze aanval op aan val op het doel der gasten. De M. backs onderbreken deze aanvallen, terwijl in de laatste instantie Dingemanse zijn doel schoon weet te houden. Na 10 minuten werkt Middelburg zich los, In de geheele ploeg vlot het thans veel beter en de middenlinie speelt een goed opbouwend spel. De groen-witten komen nu in de meerderheid. Ook de Valken zitten niet stil, zoodat van den uitslag nog niets te zeggen is. Zij be gaan echter de fout het spel veel te kort te houden, wat bij de robuste Mid delburg-verdediging absoluut geen suc ces heeft. Een kwartier vóór het einde weet Middelburg haar voorsprong te vergrooten. Een mooie aanval kan La vrijssen nog op het nippertje keeren en de bal komt bij Becks terecht, die door geeft aan Vogel. Met een hard schot in den rechterbovenhoek geeft de M. mid- voor den Valkkeeper geen schijn van kans. De gastheeren zijn nu geslagen en Middelburg is thans sterk in den aanval. Vijf minuten voor het einde krijgt Merk het leder toegespeeld en rent er mede, met drie tegenstanders op de hielen, naar binnen en met een vliegend on houdbaar schot ligt voor de derde maal de bal in het Valkendoel. Direct hierop fluit scheidsrechter Kap- teijn, die^ correct leidde, het einde van dezen fairen en in de beste verstand houding gespeelden wedstrijd. De heele Valkploeg en het Valkens- waardsche publiek hebben op de Zeeu wen een buitengewoon sympathieken indruk gemaakt. Met dezen verrassenden uitslag en de nederlaag van Helmond tegen Juliana, is in deze promotiecompetitie alles mo gelijk. Wint Middelburg haar laatsten thuiswedstrijd tegen Juliana, dan is een gelijk spel in Valkenswaard voldoende om gelijk met de Valk te eindigen en een beslissingswedstrijd noodzakelijk. Bij een overwinning van Helmond, wat lang niet denkbeeldig is, kan Middel burg binnen enkele dagen eerste klasser zijn, De wedstrijden op Maandag 2en Pinksterdag beloven dan ook uiterst in teressant te worden. Ad interim. B JulianaHelmond 32. De stand in deze promotiecompetitie ziet er momenteel als volgt uit: De Valk 5 3 11 10—6 Middelburg Helmond Juliana 13- 13- 8- -13 -11 -14 Vlissingen kampioen. De uitslag van den gisteren gespeel den wedstrijd VlissingenVelocitas nml. 5—0 voor de club van onze zusterstad, was tevens de beslissing, dat Vlissingen overgaat naar de tweede klasse en het is te begrijpen, dat deze terugkeer naar het verloren terrein met eenige feeste lijkheid is herdacht in het clubgebouw, waarbij verschillende op het heugelijke feit toepasselijke toespraken werden ge houden en vooral de Belgische trainer, Halme, woorden van groote erken telijkheid in ontvangst had te nemen. Nederland Ierland 0 2. In een technisch zeer hoogstaanden strijd heeft gisteren het Nederland- rf e eUtal een zeer eervollen nederlaag als n te^en ^et lersche, welke spelers zeer vooraanstaande zijn te beschou- De Fransche Kamerverkiezingen, Gister hadden in Frankrijk de her stemmingen voor de Kamer plaats. Het volgende totaalresultaat is reeds bekend. Dit resultaat betreft 602 van de 1605 kieskringen. Het tweede genoemde getal geeft het aantal zetels aan in de vorige Kamer, Onafhankelijken 5 (8).. Republike;nsch Dem. Unie groep Ma rin 76 (90). Links Republikeinen, groep Tardieu, 72 (101). Onafhankelijke Republikeinen 28 (26). Volksdemocraten, Kath. Volkspartij, 16 (19). Radicaal linksch en onafhankelijk ra dicalen, inclusief groep Franklin-Bouil lon 61 (90). Radicaal socialisten 156 (109). Sociaal republikeinen en Fransche so cialisten, groep Painlevé-de Monzie 36 (32). Socialisten 129 (112). Communisten 23 (15). Onder de niet. herkozen afgevaardig den bevindt zich Hennessy, sociaal re publikein. Volgens dezen uitslag hebben dus de linksche Kamergroepen de absolute meerderheid veroverd. Herriot had vóór de herstemming ver klaard, dat de radicaal-socialistische partij haar volledige onafhankelijkheid en vrijheid van handelen wil handhaven. Hij is in strijd gekomen met de socialis ten, en zal ze misschien ook verder be strijden. Hij kan echter de rol niet ver geten, die de socialisten tijdens den we reldoorlog in den gemeenschappelijken strijd voor Frankrijk hebben gespeeld. Het is noodzakelijk het kartel der rech terzijde uiteen te drijven. Deze uitslagen beteekenen een over winning van de linkerzijde, zooals zelfs de grootste optimisten niet hadden ver wacht. Deze overwinning overtreft die van 1924, toen de linksche meerderheid in de Kamer over ongeveer 308 stem men beschikte. Volgens het tot nog toe bekende re sultaat, dat nog slechts een onbetee- kenende wijziging kan ondergaan, zou een uitgesproken kartelregeering zeer goed mogelijk zijn. De linksche groepen in de nieuwe Kamer beschikken immers over tenmin ste 357 van de 605 zetels. Voor de toe komst houdt men rekening met twee mogelijkheden. In de eerste plaats .zou den de radicaal-socialisten toch nog een kartel kunnen vormen, wat echter na de verklaring van Herriot zeer onwaar schijnlijk genoemd mag worden. De tweede mogelijkheid is de vorming van een concentratie der linksche centrum partijen welke concentratie zou kunnen loopen tot de meerendeels Katholieke volksdemocraten en waarvan de groep Marin en de onafhankelijken uitgesloten zouden zijn. De socialisten en de radi caal socialisten zullen in de komende dagen hun houding bepalen. Na de ver kiezing van den nieuwen Franschen pre sident zal de regeering Tardieu haar ont slag aanbieden, welke echter slechts een formeel karakter zal dragen, zooals tra ditie is bij de verkiezing van een nieu wen president. Na den moord op Doumer. De deelneming over den moord op den president der Fransche republiek Doumer is algemeen, evenzoo de ver ontwaardiging over de lafhartigheid en zinloosheid. Tardieu heeft een manifest gericht tot het Fransche volk, waarin hij zegt: Geheel Frankrijk is door deze laffe daad in groote verontwaardiging opge staan. Het beweent den beroemden grijsaard, wiens geheele leven aan den Dienst van het Vaderland gewijd was en wiens vier zonen bij de verdediging van dat Vaderland zijn gevallen. Geheel Frankrijk buigt ook in diepen eerbied voor de treurende weduwe van den nu eveneens op het veld van Eer gevallen echtgenoot. Laten we de eenige eerbewijzen aan zijn nagedachtenis geven, die hij zelf zou gewenscht hebben: kalmte en waardig heid! Dinsdag wordt de nieuwe president gekozen door de 'Nationale Vergadering en Donderdag zal het volk van Parijs Paul Doumer uit het Elysée naar het Pantheon overbrengen. Ter eere van de nagedachtenis van den grooten Dienaar en ingevolge de voorschriften van de grondwet zal Frankrijk uiting weten te geven zoowel aan zijn Rouw als aan zijn Eenheid, De betuigingen van deelneming van vorsten, staatshoofden en regeeringen stroomen nog steeds het Elysée binnen. Hindenburg, Mussolini, Grandi, Stimson hebben persoonlijke telegrammen gezon den. De Italiaansche regeering heeft be vel gegeven van de openbare gebouwen halfstok te vlaggen. De ontroering en de ontzetting zijn groot te Genève. Alle zit tingen der ontwapeningscommissies wa ren Zaterdag ten teeken van rouw ge schorst. De bladen over de geheele wereld be tuigen hun verontwaardiging over den afschuwelijken aanslag, waarvan de Pre sident het slachtoffer geworden is en wijzen op de bijzonderheden van het particuliere en het politieke leven van den overleden president, zijn moed, eer lijkheid en toewijding. Zoowel het Belgische als het Engel- sche hof hebben den rouw aangenomen voor een week. Koning George zal zich bij de begrafenis doen vertegenwoordi gen door den Prins van Wales. Te Berlijn woei Zaterdag van de rijks kanselarij en het departement van Bui- tenlandsche Zaken de Rijksvlag halfstok. Op den dag der teraardebestelling zal de vlag van alle Rijksministeries half stok waaien. Nadere bijzonderheden over den dader. Gorgoelof, dit ,thans 37 jaar oud is, werd in het gouvernement Kuban in den Kaukasus geboren. Zijn vader was Russisch garde-officier en later grond bezitter. Zijn moeder een Fransche non. Hij werd zeer streng in een Russisch orthodox klooster opgevoed waar vas ten aan de orde van den dag was. Later bezocht hij de medische faculteit aan de universiteit te Rostof. In den oorlog bracht hij het tot kapitein van de garde. In de Boe- kowina werd hij door een granaat splinter aan het hoofd gewond en kreeg daarbij een ernstige hersenschudding. Na den oorlog studeerde hij te Praag in de medicijnen af. Hij was steeds zeer nerveus en opgewonden. Op zijn vlucht uit Rusland kwam hij in 1921 te voet door Polen heen naar Tsjecho-Slowakije. In 1924 schreef hij een boek ,Dalava" genaamd onder het pseudoniem Brad en in 1925 schreef hij een autobiografie on der eigen naam met den titel: ,,De zoon van de non." Gorgoelof schijnt in dien tijd geleefd te hebben van de opbrengst van een diamant, die hij van de Tzari- na beweerde te hebben gekregen. Hij practiseerde later in Goedung bij Olmuetz. Men beschouwde hem daar als een ,,raar" mensch. In Mei 1930 presenteerde zich Gor goelof bij den voorzitter van de Russi sche democratische republikeinsche boerenpartij te Praag Maslof, die des tijds een groote rol in de socialistische partij van het tsaristische Rusland speel de. Men zag gauw in, dat Gorgoelof niet volkomen normaal was, en weigerde hem op te nemen als lid. Daarop ver dween Gorgoelof. Volgens den eigenaar van de villa te Monaco, waar de Gorgoelof's woonden, hadden de gedragingen van den man, die geen beroep uitoefende, in het casi no speelde en het gezelschap van de Russische emigranten vermeed, hem verdacht geleken en had hij daarom op zegging van de huur trachten te verkrij gen. Gorgoelof had verwonderlijk wei nig beschaving voor een medicus en sprak het Russisch incorrect. Hij liep voorover, met verstrooide, dwalende oogen. Men oppert nu ook de veronderstel ling, dat Gorgoelof, die een heftige en brutale natuur is, de daad gepleegd heeft om zich te wreken op een regee ring, die hem verboden had de genees kundige praktijk in Frankrijk uit te oefe nen. Psychiaters zullen een onderzoek in stellen naar Gorgoeloff's geestvermo gens. In de Moskousche kringen wordt ver klaard, dat de moordaanslag op presi dent Doumer, gepleegd door een voor malig Russisch onderdaan, geen gevol gen zal hebben voor de Russisch-Fran- sche betrekkingen. De Sowjet-Russische regeering en andere officieele Sowjet organen hebben met dezen moord niets uit te staan. Zij hebben zelfs indertijd de Fransche regeering gewezen op de noodzakelijkheid van een verandering van de Fransche houding tegenover de Russische emigranten in Frankrijk, die daar een groote activiteit ontwikkelen. B De schrijver Claude Farrère, die met Doumer op het moment van den aan slag stond te praten, is ernstig gekwetst bij het overmeesteren van Gorgoelof. Ook een dame is door een verdwaalden kogel licht gewond. B De vrouw van Gorgoelof, is vanuit Monaco te Parijs aangekomen. Zij were door de politie aan een langdurig ver hoor onderworpen waaruit schijnt te blijken, dat Gorgoeloff in zijn huwelijks leven nooit teekenen van krankzinnig heid of zelfs niet van geëxalteerdheid heeft gegeven. Zij voegde er aan toe, dat hij bij zijn vertrek uit Monaco haar geen enkele reden heeft opgegeven, waardoor hij ook maar iets van zijn verschrikkelijke plannen kon bevroeden. B Het stoffelijk overschot van den Pre sident zal vanaf heden zijn opgebaard in het Elysée, waartoe het publiek toe gang zal hebben. Donderdagmorgen zal de lijkstoet van het Elysée vertrekken naar de Notre Dame en vandaar naar het Panthéon, Van de trappen van het Panthéon zal Tardieu een rede houden, waarna een troependefilé zal plaats hebben. Aardverschuiving bij Lyon, Te Lyon zijn Zondagmorgen tengevol ge eener aardverschuiving twee woon huizen ingestort. Door de instorting sprong de gasleiding, waarop de puin hoop in vlammen opging. Slechts onge veer 10 bewoners kondig zich tijdig in veiligheid brengen. Nog ongeveer 50 a 60 liggen onder het puin bedolven. Men vreest dat deze ten doode zijn opge schreven. Van de 10 personen zijn acht ernstig gewond. Bij de opruimingswerk zaamheden had een nieuwe aardver schuiving plaats, waarbij een brandweer officier ernstige kwetsuren opliep. De geheele brandweer uit Lyon en het gar nizoen bevinden zich op de plaats des onheils en werken koortsachtig aan dê redding der ingeslotenen. De aardverschuiving schijnt veroor zaakt te zijn door den hevigen regenval der laatste dagen. Het vuur, dat onmid dellijk na de ramp uitbrak, kon eenige uren later worden gebluscht. Men heeft de omliggende huizen moeten stutten. Uit het puin wordt geen geluid waar genomen. De politie en gendarmerie hebben zeer groote moeite de afzetting te handhaven, daar het publiek steeds opnieuw tracht door te breken, om zelf behulpzaam te zijn bij het zoeken naar familieleden of bekenden. FRANKRIJK, Albert Thomas, f De directeur van het internationale Arbeidsbureau te Ge nève en vroegere Fransche minister Al- bert Thomas, is Zaterdag tegen midder nacht in de toiletten van een restaurant bij het station St. Lazare te Parijs, ten gevolge van een hartverlamming overle den. Albert Thomas was Zaterdag te Pa rijs aangekomen, teneinde zijn stem uit brengen voor de Kamerverkiezingen. Vrienden die hem nog kort voor zijn dood hadden gezien, hadden niets bij zonders bemerkt. Albert Thomas werd den 17en Juni 1877 te Champigny a/d Marne geboren. PERU, Van kruisers meester gemaakt. Communistische matrozen hebben zich meester gemaakt van de beide Peruaan- sche kruisers „Almirate Grau" en „Bo- logmes". De officieren werden gevangen genomen en het bevel ging over naar een Raad van matrozen. De regeering kondigde terstond den staat van beleg af en zond ter onderdrukking van de muiterij eenige marinevliegtuigen en twee duikbooten naar de opstandige kruisers. De bemanning van de „Almi- rante Grau" gaf zich direct over. De an dere kruiser kreeg een torpedotreffer onder de waterlinie en toen gaven de muiters zich over. De muiters werden op een eiland geinterneerd. Rotterdam^ 9 Mei. Op de veemarkt van heden wiaren aangevoerd 543 vedte runderen, 407 vette- en glrasikalVe^-en, 182 schapen en lamineren, 1507 varkens. Prijzen voor vette koeien le 'kw. 60— 70, 2e kw. 4955 3e :kw. 3646; kalve ren le kw. 1.15—1.20, 2e kw.-' 72—92. 3e kw. 55—70; schapen le kW. (44—54, 2e kw. 3340, 3e kw. 2533- Varkens: le kw. 20—22, 2e (kw. 16—19, 3e kw. 13 Vlas. Aangevoerd uitsluitend schoon: van blauw: 1150 kg, prijzen 45—65. 4100 16; export 20—24. kg prijzen 40—70: van dauw-rood 35? kg, geen prijzen. Lijnzaad: voer 6—7, Mauw maanzaad 2729, 'kanariezaad 9—8. Aardappelen: Westlandsche ronde 6 8, Zeeuwsche blauwe en bonte 3.25— 4.25, Zeeuwsche blauwe Drielingen 1.30 2.10, (Zeeuw. Eigenheimers 2.50—3, Drielingen 1—1.60, Friesche 2.90—3.30, (blauwe 2.75—3, Brielsehe 3.30—3.80, Bravo's 4—40, Industrie 2.30—2.20, Red tStar 2.803.40, Malta, winter, 710 Malta, Spring, 17—20. Aanvoer redelijk, handel kalm. Binnenlandsche grane: gerst, cheva lier, 6.50—6.75, haver 6.25—7, erwten kleine groene 9—13.35, schokkers 8— 15.50, bruine hoonen 6.50—7. extra blanke tot 8.25. Abonnementen en Advertentiën voor dit blad worden aangenomen door den Agent K. DE VOS. Geboren: ELISABETH PIETERNELLA, dochter van A. KOSTER en P. A. KOSTER—HENDRIKSE. Middelburg, 7 Mei 1932, Meidoornlaan W 154. Getrouwd: A. C. J. MALJERS en L. M. KOLE die mede namens hun weder- zijdsche familie hartelijk dank zeggen voor de belangstelling bij hun huwelijk ondervonden. Heden overleed door een noodlottig ongeval onze ge liefde Zoon JACOB MARINUS SMIT in den leeftijd van 31 jaar en 4 maanden. J. SMIT. F. J. SMIT- VAN IWAARDEN. 's-Heer Arendskerke, 8 Mei 1932. Heden overleed door een noodlottig ongeval onze ge liefde Man en Vader JACOB MARINUS SMIT in den leeftijd van 31 jaar en 4 maanden. E. C. SMIT—BROS. DINA. 's-Heer Arendskerke, 8 Mei 1932. De teraardebestelling zal plaats hebben te 's-Heer Arendskerke op Woensdag, 11 Mei 's mid dags 12 uur. Heden overleed tot onze groote droefheid, door een noodlottig ongeval, onze beste Schoonzoon en Zwager, de Heer JACOB SMIT, in den ouderdom van 31 jaar. Uit aller naam, Familie BROS. Middelburg, 8 Mei 1932. Bagijnhof 169. Ill-IHBIIMI II P IfWHIB Voor de vele bewijzen van deelneming ondervonden tijdens de ziekte en na het overlijden van onzen geliefden Man en Vader JAN ADRIAANSE betuigen wij onzen hartelijken dank. Uit aller naam Wed. J. ADRIAANSE— LOUWS. 't Zand (Koudekerke), Mei 1932. Terstond gevraagd een nette Dienstbode, welke geheel zelfstan dig kan werken, voor dag en nacht. Firma JOOSSE, H. J. Lijnbach Langedelft 129 Middelburg. De Notaris J C. BLAUPOT TEN CATE zal op WOENSDAG den 11 MEI 1932, des voormiddags te half elf uur, in den Kamp- veerschen Toren te Veere, in het openbaar verkoopen De HOFSTEDE genaamd „Bolhof" met landen, in de Bemeente Vrouwepolder, aan den Platten Weg, wijk B no. 106, bij Veere, be woond door den Heer F. BESUIJEN, groot plm. 7 H. 20 a. 48 c.a.-of 18 G. 108 R,verpacht tot 1 Mei 1933. De HOFSTEDE met landen in de gemeente Vrouwepolder, aan den Platten Weg, wijk B no. 105, bij Veere, bewoond door den Heer C. DE BREE, groot 6 H. 48 a. 20 c.a. of 16 G. 155'/2 R- verpacht tot 1 Mei 1933. 1 H. 16 a. 60 c.a. of 2 G. 291'/2 R. BOUWLAND in de gemeente Veere. aan den Boschwegverpacht aan den Heer JAN KASSE tot 1 Mei 1933. Bezichtiging der landerijen op lederen werkdag, der gebouwen alleen op Vrijdag 6 en Dinsdag 10 Mei, van 1012 en van 24 uur. Notities met kaart verkrijgbaar ten kantore van genoemden Notaris aan de Lange Delft I 21 te Middelburg a 25 cent ten bate van „Het Groene Kruis" afdeeling Veere.

Middelburgsche Courant | 1932 | | pagina 3