GEMENGD NIEUWS. AFLOOP AANBESTEDINGEN BEVOLKING BURGERLIJKE STAND BEKENDMAKINGEN. I. Sanderse, Schore; 8e M. Willemstein, Schore; 9e, 10e C. Boogerd, Hansweert; lie Joh. Meijer, Kruiningen, 12e, 19e J. P. T. Leenaart, Hansweert; 14e en 25e D. J. v. d. Have, Kapelle; 15e, 16e en 21e Geb. Mallet, Hansweert, 17e C. Verstraete, Hansweert; 18e Gebr. Blauw- kamer, Waarde; 20e, 22e en 26e Geb. Kok, Kruiningen; 24e A, Verhage, Krui- ningen. Ie Duif 9.15 u. Laatste 9.28 u. Wind West en bewolkt. Ongelukken. Dinsdagavond moest op den Nieuwen weg te Poeldijk, gemeente Monster, de heer K. V, K. met zijn auto plotse ling uitwijken voor een wielrijder, die onverwacht den weg overstak. Zoowel de auto als de wielrijder kwamen in het water langs den weg terecht. Laatstge noemde, zekere V. uit Terheijden, werd bewusteloos uit het water opgehaald, de man had verschillende ernstige verwon dingen. De heer K. die zichzelf wist te redden bekwam geen letsel. Dinsdagmiddag is onder Noord- Deurninge een vrachtauto van den weg geraakt en in de langs den weg loo- pende ruim één meter diepe sloot te recht gekomen. Vervolgens botste de wagen tegen een boom. De bestuurder, de heer 0. B., werd met zware inwen dige kneuzingen opgenomen. De mede- inzittende, de landbouwer T., bekwam vele snijwonden in het gelaat. Verdronken, Dinsdagmiddag is het 4-jarige zoontje van den landbouwer A. M. te Ree u- w ij k, spelenderwijs te water geraakt en verdronken. DOOR DRAAIENDE AS GEGRE PEN. Dinsdagochtend waren in de stoomwasch- en strijkinrichting Th. Lee- nen aan het Bezuidenhout te Den H a ag een paar werklieden bezig een ketel in te metselen. De 17-jarige met selaar K. van T. die op den ketel aan het werk was, is hierbij door een draai ende as gegrepen en werd eenige kee- ren in de rondte geslingerd. Zijn vader de 50-jarige W. M. van T., die onder aan den ketel bezig was en het ongeluk zag gebeuren, wilde zijn zoon bevrijden. Hij klom op den ketel, maar werd, door dat ook hij met de as in aanraking kwam van de ketel geslingerd en kwam met zijn hoofd op den steenen vloer neer. Eerst nadat de inrichting buiten wer king was gesteld, kon de 17-jarige T. bevrijd worden. Het bleek, dat de jongeman zijn rech- terenkel en vermoedelijk ook zijn lin kerenkel gebroken had, terwijl hij voorts inwendige kneuzingen had bekomen. Zijn vader had een ernstige hoofd wonde en een hersenschudding beko men. BRANDKAST OPENGESCHERD. In den nacht van Maandag op Dinsdag is ingebroken in de zaak van de firma C. R. v. Santen Zn. aan de Plaats te Den Haag. De buitendeur werd Dins dagmorgen door de werkvrouw open ge vonden. De dader heeft de brandkast welke zich in de keuken bevindt, aan een der zijwanden geopend en daarop de zich in de brandkast bevindende geldkistjes geledigd. In totaal is voor een bedrag van 6000, aan zilver meegenomen, terwij] men het aanwezige kopergeld heeft laten liggen. TOEGANGSBEWIJZEN GESTOLEN. Een gids deed aangifte, dat geduren de den spoorrit van Noordwijk naar Amsterdam uit zijn tasch 250 toegangs bewijzen voor de bloemententoonstelling te Noordwijk ter waarde van 87.50 zijn ontvreemd. MEISJE VERMIST. Den geheelen Dinsdag heeft de politie met behulp van tal van burgers de vaarten en slooten in de omgeving van De Lier afgezocht naar het sinds Maandagavond vermiste 8- jarige meisje, Annie Broers. Tot nog toe heeft dit zoeken echter geen resultaat opgeleverd, zoodat steeds meer wordt vermoedt, dat het meisje ontvoerd is. De politie heeft enkele sporen gevolgd die naar Amsterdam leiden, doch een defi nitief resultaat is nog niet verkregen. Hedennacht is het vermiste meisje uit het Leewater nabij de ouderlijke woning opgehaald. LUCIFERS INGESLIKT. Het 7- jarige zoontje van de wed. P. te N ij - v e r d a 1, slikte een week geleden een paar lucifers door, waarna de jongen onwel begon te worden. Na eenige dagen van ziekte is het ventje thans aan de gevolgen overleden, meldt het „O. D," DE INBRAAK IN 'T KASTEEL NIJ- ENRODE. Naar V. D. verneemt heeft de politie, die reeds eenigen tijd het spoor van de daders van den inbraak in het kasteel Nijenrode volgde, doch weliswaar niet tijdig kon ingrijpen, om dat zij niet op de hoogLe werd gebracht van de onderhandelingen tusschen de daders en de assuradeurs, terstond na dat een gedeelte der goederen in het bezit der verzekeraars was bij dezen laatsten hierop beslag gelegd. Nadere mededeelingen konden hier over in het belang van het onderzoek niet worden gedaan. SMOKKELAARS OVERRIJDEN BUR GEMEESTER VAN MALDEGEM. Dinsdagmorgen kwamen, zoo wordt uit Gent gemeld uit de richting Nederland twee veewagens, beladen met vaarzen, over de Belgische grens. Op de sommaties van de Belgische tolbeambten veinsden de chauffeurs te stoppen, doch plotseling reden zij met groote snelheid weg. De broer van se nator Ceulenaere, die burgemeester van Maldegem is, liep over den steen weg. Hij werd door een der wagens ge grepen, tegen den grond geslingerd en op slag gedood. De twee mannen konden door de douane worden gepakt. In den namid dag werden zij gevankelijk naar Gent overgebracht. Het was hun bedoeling 't vee te smokkelen. Zaterdagmiddag heeft het Bestuur der Geref. Gemeente van schoolonder wijs te Meliskerke aanbesteed het bouwen va neen nieuwe school. Laagste inschrijver de heer Houmes te Westka- pelle voor de som van 5999. Het bestuur der waterkeering van de polders Onrust, Jacoba en Anna Friso heeft Vrijdag te Wissenkerke aan besteed het herstel, de vernieuwing en het onderhoud der waterkeerende wer ken aan bovengenoemde polders over het dienstjaar 1932/33. Inschrijvers Abr. van Hee voor 5499 en A. A. de Mol voor 5260, beiden te Kamperland. eener satyrieke ironie welke alle waar den pleegt om te keeren zonder een be proefde menschelijk-moreelen maatstaf uit handen te geven. Ik vrees dat dit kostelijk boekje niet ontvangen zal worden met die appre- cieerende belangstelling waarop het recht heeft. Want ironie en satyre zijn geesteswendingen welke ons volk moei lijk herkent en nog moeilijker verdraagt. Zelfs tegenover de geteekende carica- tuur staan wij niet steeds met het juiste begrip en ze is ons eigenlijk het liefst wanneer het caricatureele verwaterd is tot de illustratie van een bon-mot. Ge weet hoe Van Deyssel eens lakoniek on der een van zijn opstellen de opmerking plaatste: ,,Dit stukjen is ironisch be doeld": hierin lag op-zich-zelf een zwaar-satyrieke allure, omdat het voor de grootste helft der Hollandsche lezers inderdaad noodzakelijk was op de iro nische bedoeling attent te maken. Wij Z1'n blijkbaar te ernstig, te gedegen, te zwaar-op-de-hand om argeloos van het sPeels-badineerend vernuf te genieten ®n de relatieve waarheden te aanvaar- en die er uit opbloeien. Menigeen zal ®r,ugschikken, wanneer hij bemerkt dat 1 er hier niets meer of minder geeft an een apologie van den misdadiger, In de tweede helft der maand April zijn in de gemeente MIDDELBURG Ingekomen: M. Kaan, van Utrecht, Noordsingel R 18. G. J. Buijs, dienstbode, van Haar lem, Kuiperspoort G 97a. S. van Roo, verpleegster, van Den Haag, L. Singel straat N 189. F. Kievit, van Scher- penisse, St. Jansgang I 89. S. A. van Ouwerkerk, dienstbode, van Seroosker- ke (W.), Punt O 219. J. Boone, dienst bode, van Oostkapelle, Hofplein E lc. J. A. Mulder, matroos, van Vlissin- gen, Rozenstraat W 208. A. de Feij- ter, van Koudekerke, Noordweg R 13b. S. M. Glerum, timmerman, van Wol- phaartsdijk, Schuivlotstraat Q 284. J. A. P. Versluijs, van Breda, Koningstraat E 173. E. Bastiaanse, van Breda, Seisplein Q 290. L, Scheijbeler, pa piersnijder,van Hillegersberg, Bagijnhof E 197. C. Lucasse, dienstbode, van van den dief, den moordenaar, de lichte kooi, den dronkaard. Nu is, zooals men weet, eene verdedi ging van wat wij onzedelijk en misdadig noemen al dikwijls beproefd op mystisch- wijsgeerige gronden. Dostojewsky's ver eering van het leed is eigenlijk een ver eering van de misdaad, en ge treft deze vereering ook in de „Proverbes de l'en- fer" van William Blake, ge vindt haar terug bij Gide, bij Rathenau en zelfs bij Thomas Mann, die haar samenvat in de uitspraak: ,,Das Gebiet der Sittlichen umfaszt auch das Unsittliche". Want wanneer de dingen dezer wereld (vooral ook de gééstelijke dingen) slechts door hunne tegenstellingen bestaan, dan existeert het goede alleen bij de gratie van het slechte, en de misdadiger is in deze theorie de meestdirecte dienaar van het heilige. Maar aldus is de apo logie van Ritter niet bedoeld. Hij verlaat in-den-grond geen oogenblik de moreele basis waarop wij allen staan. Zijne ver dediging is zwaar paradoxaal en krijgt daardoor ten opzichte van den misdadi ger alleen een schijn van waarheid, maar ten opzicht van den gewonen maatschap- pelijken mensch wordt ze méér dan schijn, groeit ze tot een klemmende, on ontkoombare ernst en werkelijkheid Hoedekenskerke, Noordweg R If. J. v. d. Guchte, dienstbode, van 's Heer Arendskerke, Hofplein 1 la. M. Bruijnzeel, monteur, van Kruiningen, Segeerstraat H 88. L. C. Smolders, bakker, van Den Haag, Zusterstraat I 205. L. de Priester, van O. en W. Souburg, Baanstraat Q 225. B. J, Glerum, matroos, van Vlissingen, Schuit- vlotstraat Q 284, L. N. de Goederen, van Utrecht, Nieuwstraat H 46, Jhr. F. Beelaerts van Blokland, agent Ned. Bank, van Meppel, L. Gortstraat K 23, Vertrokken: C. J. de Vuijst, van Heerengracht M 289a naar St. Laurens, Noordweg B 16. H. J. Th. J. Zandvliet, van Lange Gortstraat K 39 naar Rotterdam, v. 01- denbarneveldtstraat 101b. H. F. Lantsheer, voorzitter Polder Walcheren, van Loskade P 258 naar Oostkapelle, Zeeduin. J. Snijders, matroos, van Schuttershofstraat K 116 naar Vlissin gen, Hr. Ms. wachtschip. H. Demeij- er, schaapherder, van Baanstraat Q 225 naar N. en St. Joosland B 46. G. J. Sprenger, agent Ned. Bank, van Gort straat K 23 naar Utrecht, Maliebaan 49. J. den Bakker, rijksveldwachter, van Winterstraat Q 98 naar Molenaarsgraaf no. 112b. M. v. d. Broeke, van Seis- weg R 151h naar St. Laurens B 36. Joz. Chr. Wattel, van Noordplein M 292 naar Den Haag, Doornickstraat 30. J. H. Beens, rijksklerk, van Bree E 137 naar Wageningen, Hoogstraat 38a. D. S. Osté, van Seisweg R 175 naar De Lier, no. 2. G. Otto, koopman, van Teerpakhuizenstraat P 30 naar Terneu- zen, Kerkhoflaan 39. J. A. G. L. Neij- enbuur, venter, van Wagenplein Q 118 naar Bergen op Zoom, Weverstraat 16. Ch, Milferstedt, dienstbode, van Los kade P 267 naar Rotterdam, Eendracht- straat 125, Wa. v. d. Driest, van Mo lenwater M 273 naar Aagtekerke 43. J. A. Heijse, bankier, van Zuidsingel E 51 naar Oostkapelle, Overduin, H. U. E. von Heimburg, van Vlasmarkt L 22 naar Utrecht, Adr. v. Ostadelaan 117. B. J. A. Stoopman, inspecteur lager onderwijs, van Vlasmarkt K 159 naar Terneuzen, Scheldekade 26. L. C. Caljouw, dienstbode, van Loskade P 271 naar Vrouwenpolder-Gapinge B 115. A. J. Tummers-Hersbach van Molen water N 49 naar Den Haag, Daendelstr. 35. J, P. J. M. de Paauw, van Seis- singel R 239 naar Breda, Pastoor Pot- tersplein 31. W. J. Quist, varensge zel, van L. Burgt C 102 naar Rotterdam, Veerhaven 17. M. A. M. Neijenbuur- Vollebregt, van Bellinkstraat G 169 naar Bergen op Zoom, Julianastraat 25. K. J, J. Dominicus, ingenieur, van Punt T 1 naar Schiedam, Nassaulaan 57. W. A. van der Weg, onderwijzer, van Dam N 9 naar Ned. Oost-Indië, Malang. KOUDEKERKE. Ingekomen: J. C. Minderhout met gezin, E 66, uit Middelburg. J. M. Minderhout met gezin, E 66, uit Middelburg. D. Lap met gezin, B 242ij, uit Vlissingen. J. Leijnse met gezin, D 90, uit O. en W. Souburg. J. W. H. Baan met gezin, D 97, uit Middelburg. V ertrokken: Mej. M. van der Maas, van B 319 naar O. en W. Souburg. A. de Feij- ter met gezin, van D 33 naar Middel burg. Mej. M. D. Verburg, van D 82 naar Vlissingen. J. Davidse, van E 105 naar Apeldoorn. Mej. G. G. Roo- ze van D 130 naar Middelburg. Mej. M. Ruissen, van D 26 naar Serooskerke. Over de maand April zjjn de vol gende personen in de gemeente ST. LAURENS. Ingekomen: W. Kraamer en echtge. zib. B 194, O. en W. Soulb.urg, G. J. Vuijst en gez. z'.b. B 16, Middelburg, M. v. d. Broeke, bak ker B 36, [Middelburg S. Sanderse^ dienstb. A 56, Grijpskerk'c H. N. (J. de Nooijer en gezin, z.b. B 156, Rotter dam, H. Van Wessem', z.fo. B 156, Rotter dam- Vertrokken: J. E. Eijke, telefoniste van B >22 naar Kattendij'ke, G. Gilisse, dienstpl. A 6 N.- O. Indie. Zeer duidelijk is dat het geval in de eer ste dezer essays, die voor mij de belang rijkste en de meest waardevolle van het vijftal is. De schrijver voert u op een congres der Vereeniging voor Cultuur- Onderzoek en de Opper-Boef betreedt er recht en robuust het podium, plaatst zich zonder pose voor de mikrofoon van de radio, voor de uilebril-oogen en de pagekoppen der menigte en onmiddellijk tegenover de „plukharig-bebaarde sui- kerbroodhoofden" van 't deftige bestuur. En met wat hij dan zegt, ontmaskert hij eenvoudig de schaamtelooze onzedelijk heid onzer cultuur, en hij doet dit niet om aldus eigen onzedelijkheid te recht vaardigen, niét dus om zichzelven schoon te wasschen met het vuil van anderen, maar (beter en dieper) om te midden van een gedepraveerde wereld het recht van eigen levenshouding te verdedigen op grond harer nog ongerepte zuiver heid. Hij zegt o.a.: „Ik heb mij de vrijheid veroorloofd te moorden en te stelen in werkelijkheid nu gij het doet in de fraaie letteren En ik verduister uwe kassen, omdat geen crediteur vraagt naar de herkomst der betalingen, maar slechts in de vlotheic der betalingen zijn zedelijke normen stelt. Ik spot met het vertrouwen van u, doe overdag de aandacht wordt gevestigd in de verschillende plaatsen, waarin de zoo succesvol e Silmrondreis van de Vereeniging „Nederlandsch Fabrikaat" plaats heeft. t3x/.l:TKAfit* IK. XckKif.» Koudekerke, Van 16—30 April. Ondertrouwd: B. A. van Verre, jm,. 28 j.. en .J. B. Han- gard, jd. 24 j.; P. Koppejan, jm. 21 j. en P. Abrahamse, jd. 25 j.; J. de Klerk, jnv, 22 j. en J. Polderman, jd. 23 j.; .1. I'i.s- sink, jm. 31 j. en C. J. Pattanier, jd. 22 jaar. Getrouwd: C. Woltering, jm. 26 j. en M. D. Verburg, jd'. 23 j.; L,I. Koose, jm 33 j. en P. IWesterweele, jd. 27 j.; P Jofo;se, jttï. )21 j. en L. de Wijze jd 19 j L. Verhage, jm. [24 j. en C. Poppe, jd'. 25 jaar. Bevallen: L. Tevel, geb. Mesie z.\ .1 A. de Potter, geb. Taal, d. Overleden: J. Adriaanse, man van T. Louws, 67 j.; J. Botting, wedn. (Van .1. Willemse, 78 j. Sint Laurens. Van 130 April. Ondertrouwd: P. A. Abrahamse, 22 j. en M. Marinissen, 23 B. A. van Verre, 28 j. en J. B. Hangard, 24 j. A. C. J. Maljers, 26 j. en L. M. Kole, 21 j. M. van den Broeke, 24 j. en M. Wattel, 23 j. S. A. Abrahamse, 25 j. en J. M. Langebee- ke, 24 j. Getrouwd: P. A. Abrahamse, 22 j. en M. Marinissen, 23 j. Bevallen: J. Pouwer, geb. Baljeu, d, - C. Hillebrand, geb. Meliefste, d. L. A. Hoefkens, geb. Otte, z, P. H. Sanderse, geb. Melse, d. Vrouwenpolder. Van 130 April. Ondertrouwd: J. Riemens, jm. 23 j. met J. Geldof, jd. 21 jaar. Getrouwd: J. Maas, jm. 26'"' j. met P. Aarnoutse, jd. 24 j., C. Langobeeke, jm. 25 j. met J. de Nood, jd. 25 j., J. de Nood, jm- 25 j. met J. ÜLangebeeke, jd. 24 jaar. Bevallen: E. Koster geb. Koppejan, z.; J. Sturm1, geb. Mesu, d., T. C. Geer- se, geb. Geerse, d. Overleden: I. A. Goedlbloed, z. 2j. en 1923 zijn ingelijfd, en de dienstplich tigen van genoemde lichtingen, die een vrijwillige verbintenis hebben aangegaan als verzorger bij den rijkspostduiven- dienst, als hoefsmid bij de infanterie, al. sn id-bankwerker bij de. voormalige oefenings-houwitsercompagnie of in ver band met erkende gewetensbezwaren, zijn verplicht zich aan h>et onderzoek te onderwerpen te Middelburg in bet voormalig Militair Hospitaal op 13 Juni 1932 te 9.30 uur vórmiddags de lich ting 1920 en op Dinsdag 14 Junni 1932 te 9.30 uur vóórmiddags 'de lichting 1923. Middelburg, den 3 Mei 1932. De Burgemeester voornoenvej P. DUMON TAK. DIENSTPLICHT. Regeling van het ondterzoek der verlofgangers in 1932. De Burgemeester der gemleente Mid delburg brengt |ter openbare kennis, dat, voor zooveel deze gemeente betreft, de volgende regeling van liet onder zoek, bedoeld in artikel 41, derde lid, der Diensiplichtwet Voor 1932 is vast gesteld: De groot-verlofgangers van de land macht, die voor een der lichtingen 1920 GEVONDEN VOORWERPEN. Als zoodanig zijn aangegeven en te rug te bekomen: A. Op het Bureau van Politie: Diverse Sleutels en Handschoenen, Vulpenhouder, blauwe Muts, School schrift, Reistasch, Kinderport., Mantel band, Zakmes, Kinderia^chje. B Bij particulieren: Vulpotlood, J. Zwichem, Dwarskaai G 110; Jongensfluit, J. Kok, Zuidsingel, E 52; Voetbal, J. Wattez, K. Delft F 26; BelasLngmerk, Plansoen, gem. veldwach ter 'tZand D 207; Parapluie, Schulte en Thieme, L. Delft; Kerkboekje, P. v. Sluijs, Markt K 163; paar Bameshandschoenen, C. Jacobsen, Ganzengang, O 14; knot Sajet, J. Visser, Meidoornlaan W. 152; Vijl, Jongepier, Noordsingel S 183; Hee renrijwiel, Mandenmaker, Zach. Jan- sensstraat W 72; Muilkorf, A. Bostelaar, Gravenstr. I 289; koperen Kraan melk bus, F. Burgs, Schoorsteenvegerssingel Q 96; Prikkelband, De Bree, Koudekerk- sche weg D 100; Zakkammetje, E, den Boer, L. Delft B 147; Jongensjas, A, Lam- pert, Penninghoek L 46; Jongenspet en Muts, v. d. Berge, Spanj.straat F 66; Zakmes, J. Joose," Bastion N 60; zwarte Jas, W. Polderman, Werfstraat P 158; Huissleutel, H. v. d. Hiele, L. Singelstr. N 202; Steksleutel, M. E. Bosdijk, Veer- sche weg T 255; Jutezak, A. Dirven, O. Arn, voetpad T 135; zilv. Broche, Boone, Veersche weg T 128; Rentekaart, M. Batus, Bastionpoort N 73; School- tasch, Maartense, Schuttershofstr. K 114; Bont, Heijstek, Hendrikstr. W 65; Etui inh. potlood en vulpen, P. Wattel, Noord- we, Serooskerke; Port. met inh., Goed- bloed, Veersche singel S 47; 25 Kinder- kaarten autobusdienst Midd.-Wolphaarts- dijk, Mariens, N, Vliss. weg E 174; Kin derport., Jo. Kals, Dampoortstr. O 205; gedeelte van zilv. Manchetknoop, J. de Munck, Noordbolwerk M 226; Belastin- merk, M. Tazelaar, Noordweg R 13a. Inlichtingen te bekomen aan het Bu reau van Politie alleen "'s Zaterdags/ avonds van 7 tot 8 uur. dien niemand vertrouwt, wien de duitjes van de wettig geoorloofde misdaad lie ver zijn dan het erbarmen met den eer lijken zwoeger, die moeizaam zijn brood verdientHet heilige centje, waar voor ge uw vaderland verraadt en uw idealisme verloochent, laat ik rammelen in mijn broekzak, en ik steel de daal ders, die uwe kinderen hebben bijeen gebedeld, nadat ge ze gevangen naamt en als oude mannetjes en fatsoenlijke meisjes van plezier voor bloemenverkoop ordende in het weldadigheidsgelid, ik gap de bankbiljetten, die uwe half naakte vrouwen, uw gesmokingde man nen, terwijl zij hunne eerzame buurman netjes lieten sterven van den honger, op het weldadigheidsfestijn als dorre herfstbladen deden deinen op den wind| van den dans" Het zijn pijnlijke, schrijnende waarhe den, die deze Ópper-Boef ons vierkant in de verblufte gezichten slingert, maar gelijk alle waarheden zijn ze slechts uiterst betrekkelijk, en deze betrekke lijkheid ligt opgesloten in het paradoxa le der ironie. Aldus dient men over een groote geestelijke souplesse te beschik ken om deze apologie in hare ware be- teekenis te kunnen volgen en de kern ervan naar voren te halen. Want wel blijft ons geweten niet ongeschonden bij de satyrieke boetpredikatie, welke we te hooren krijgen, maar toch tegelijker tijd werkt in de paradox de kracht van het fictieve, waardoor het geheel, God dank, meer literatuur dan preek wordt. Geen misdadiger is zóó romantisch en zóó rhetorisch als deze, in zijn onmaat schappelijke zonden geïdealiseerde pri ma-schurk. Daardoor is van 't begin tot het einde het besef in ons levendig dat het eigenlijk geen spits-boef is die hier tot ons spreekt, maar dat door hem heen een spits burger het woord tot ons richt, zooals Ritter zelf erkent. Een spitsburger echter, gel ij k wij het immers alleen zijn. Herlees, bid ik u, dit gespatieerde zin netje. Er ligt een bekentenis in, die wij toch weer zonder dezen spitsboef niet bereikt zouden hebben. Een kostelijk boekje, waaraan wie goed leest, machtig veel plezier en ook geen geringe zedelijke winst kan bele ven. Herman Poort.

Middelburgsche Courant | 1932 | | pagina 7