Schoonheidsontwaken. KUNST EN WETENSCHAP. SPORT. ONDERWIJS. LEGER EN VLOOT. RECHTZAKEN. Financiëele Berichten. LAATSTE BERICHTEN. GEMENGD NIEUWS. BEURS- EN WISSELKOERSEN. AFLOOP VERKOOPINGEN. BUITENLAND. Algemeen Overzicht. ZEELAMD-HOLLAND DOOR BE LUCHT BEURSTHERMOMETER. Te Kapelle is een afdeeling van de Z. L. M. opgericht. Op een te Tfirneuzen liggend schip is uit de iade van 'een nacht kastje een belangrijk bedrag aan geld en tevens een revolver ontvreemd1! De dader moet zich door een Iuchfikidkletr in het achteronder hebben laten zak ken. De marechaussee te Hulst heeft aangehouden zekeren F. de B., koop man te Hulst, verdacht van oplichting door, hoewel reeds ontslagen, zich uit te geven voor agent van een Hagelver- zekerings Maatschappij en hij verschil lende inwoners te St, Jansteen, Koe wacht en Hulst te komen, en deze te bewegen tot afgifte van een geldsbedrag daaraan toevoegende dat dit verzeke ringskosten waren van landbouwgewas sen over 1932. De B. is ter beschikking van de Justitie te Middelburg gesteld. Met de Staatscourant van 3 Mei zijn verzonden afdrukken van de sta tuten betreffende de Vereeniging tot exploitatie van een bad- en zwemin richting te Sas van Gent. Ten nadeele van den heer /B. te 'Aardenburg is dezer dagen een kal koen, die op het erf te fbroeden wassi gezet, ontvreemd. Bij de politie werd aangifte gedaan van den diefstal. De muziekvereeniging „Geduld Overwint" te IJ z e n d ij k e heeft beslo ten ter gelegenheid van het 95-jarig be staan een groot festival te organiseeren op 14 Augustus. Zooals de milde stralen der voorjaarszon een bloesem van schoonheid aan boom en struik tooveren, wekt het dagelijksch ge bruik van „Zij"-crême een nieuwe lente in uw huid. In prijzen van 203045 en 75 cent. (Ingez. Med.) Wij ontvingen een exemplaar van een door de Ned. Spoorwegen uitgegeven reclameplaat betreffende het reizen per spoor. 'De voorstelling en tekst van de plaat hebben de bedoeling de aandacht van het publiek te vestigen op de bijzondere voordeelen, welke het reizen per spoor niet 't tegenwoordige materieel biedt; dit doel is op een aardige en moderne! wijze bereikt. Te Roosendaal (N.-Br.) is een Oud heidkundige Kring opgericht, genaamd „De Ghulden Roos". Het doel van deze stichting is de behartiging van de ge schiedenis en de folklore van Roosen daal en omgeving. Op den „Bol" te Wemeldinge ook wel Lodijke genaamd, is door het visschersvaartuig YE, firma C. D, Klos in zijn korren opgehaald een grafsteen waarop staat geschreven: suber 1622 ende sijne huisvrouw Grietje Witte ende sterft op 8 Apryl Anno 1626. De steen is nog zeer goed leesbaar, alhoewel ze bijna 300 jaar in het water heeft gelegen. De Nederlandsche floretscherm- sters, die ons land op de eerste inter nationale schermwedstrijden voor da mes om de kampioenschappen van Eu ropa zullen vertegenwoordigen, zijn Dinsdag naar Kopenhagen vertrokken. Het zijn de dames A. C. J, Teerink, T. van der Klauw en C. Gerritse, terwijl de nationale kampioene mej, J. J. de Boer heden per vliegtuig van de K. L. M. volgt. Bij de gehouden onderlinge zwem wedstrijden van de zwemclub Haarlem is Jon van Hemsbergen erin geslaagd, het Nederlandsch record 500 M. vrije slag, dat met 7 min. 10.5 sec, op naam stond van de Man (UzC), te verbeteren met 6.3 sec. en het aldus op 7 min, 4,2 sec. te brengen. V oetbalpr ogramma. (Hemelvaartsdag), Kampioenschap van Nederland. P. S, V.Enschede. AjaxFeijenoord. AFDEELING IV. Promotiecoinpetitie 2e Klasse, Middelburgde Valk. HelmondJuliana. Promotiecompetitie 3e Klasse, VelocitasHulst. Zooals uit het bovenstaande blijkt spelen de Middelburgers morgen reeds hun vierden wedstrijd voor de promo tie op het terrein achter de Meelfabriek, 't Behoeft wel geen betoog, dat Middel burg voor een zware taak komt te staan. De kansen van de Valk zijn momenteel de mooiste, zoodat zij het behoud ha- rer eersteklasserschap met hand en tand zal verdedigen, hetgeen aan haar achterhoede, met Lavrijsen Sr. één der beste keepers van het Zuiden wel toevertrouwd zal wezen. Een aansporing des te meer voor de groen-witten om ook va n hun kant al les in het werk te stellen een zoo eer vol mogelijk resultaat te behalen. Als scheidsrechter is aangewezen de heer J. v. d, Dungen Helmond zal zeer stellig tegen Juliana de punten wel thuis weten te houden. De stand in deze promotiecompetitie is momenteel als volgt: De Valk 3 2 1 0 6-2 Middelburg Helmond Juliana 3 2 0 1 9-9 3 1118-6 3 0 0 3 3-9 Examencommissie lichamelijke oefening. De algemeene commissie, aan welke is opgedragen het examineeren van hen, die eene akte van bekwaamheid wen- schen te verkrijgen tot het geven van middelbaar of lager onderwijs in de li chamelijke oefening, zal zitting houden voor het schriftelijk en practisch ge deelte te 's-Gravenhage en voor het mondeling gedeelte te Utrecht. Benoemd zijn tot lid en voorzitter der commissie: M. F. Graafland, Tot lid o.a. de heer W. de Graaf, tot plaatsvervangend lid de heer K. de Vries, beiden alhier. De luitenant ter zee tweede klasse A. Molenaar is overgeplaatst van de* K 12 naar de K 3 en de luitenant ter zee tweede klasse E. H. Vorster van de K 3 naar de IC 12 beide zijn belast met de functie van eerst aanwezend officier. De bootsman J, de Smit is overge plaatst van de „Heemskerck" naar het Wachtschip te Vlissingen. De dubbele prinsengeus. Maandagochtend had te Den Helder de plechtigheid van de weder-in-dienst- stelling van de prinsengeus plaats. De in gebruikneming hiervan voor oorlogs schepen werd vastgesteld bij Kon. besluit van 20 Juli 1931. Onder het spelen van het Volkslied aan boord van het wacht schip werd de vlag voor het eerst aan den boeg van alle schepen geheschen. De Amsterdamsche rechtbank heeft een 21-jarig electro-technicus we gens poging tot doodslag, veroordeeld tot een jaar gevangenisstraf voorwaar delijk met drie jaar proeftijd. De eisch van den Officier van Justitie was 4% jaar gevangenisstraf. Het vorige jaar was de veroordeelde te Amsterdam zijn vroegere verloofde gevolgd, die in gezelschap van een jon geman huiswaarts keerde. Gekomen bij het huis van het meisje wilde hij met zijn vroegere verloofde spreken, doch deze voelde daar niets voor. De electri- cien loste een schot op haar, dat ech ter geen doel trof, Daarna richtte hij het wapen op zich zelf en verwondde zich vrij gevaarlijk, doch herstelde. Een psychiater had den verdachte wel toerekeningsvatbaar geacht, doch hem als een abnormaal zenuwachtig persoon aangemerkt. Blijkens een kennisgeving onder aan den weekstaat van "De Nederland sche Bank is onder goedkeuring van de directie dezer instelling door den nieuw benoemden agent te Middelburg aan de heeren mr. M. C. van der Minne en J. C. Blaupot ten Cate volmacht verleend om als plaatsvervangend agent op te treden. Hedennacht is op de ongeveer 50- jarige weduwe Sch., wonende te Win schoten, een moordaanslag gepleegd. Door een groote ruit van de slaapkamer in te drukken, is de onbekende de slaap kamer van de vrouw binnengedrongen Hier ontstond een worsteling, waarbij de vrouw de keel werd dichtgeknepen. Op haar hulpgeroep nam de dader de vlucht. De aangevallene was Dinsdag voor de rechtbank te Winschoten als getuige ge hoord inzake een bij haar tijdens een brand in haar woning gepleegden dief stal. Hedenmorgen arriveerde in ons land de bekende Micheline auto op rails. Om ruim 10 uur kwam de wagen met een kalme vaart en volkomen geruisch loos het eerste Nederlandsche station Roosendaal binnengereden. Om 10 h 50 vertrok de wagen over Breda, Tilburg, Den Bosch, naar Utrecht. STAATSLOTERIJ. 1000 8426 11332 400 644 f 100 2517 Het gerechtshof te Den Haag heeft arrest gewezen in de zaak tegen den 40- jarigen koopman J. H, A. K„ die op 9 Jan. j.l. door de rechtbank is veroordeeld tot 4 jaar gevangenisstraf wegens het in vereeniging met bekeren F. J, L. J., die terzake door het O.M. bij de rechtbank buiten vervolging was gesteld, berooven van een postauto in Sept. j.l, nabij het hulppostkantoor aan den Van Lennep- weg. Het Hof achtte het onderzoek niet volledig en gelastte alsnog nieuwe be handeling van deze zaak op de terecht zitting van 1 Juni a.s. AMSTERDAM, 4 Mei. Het eerste getal is de vorige notee ring, daarop volgt de offioieele notee ring van heden. Ned. 22 B 1000-6 100%—100%. Ned. 17 1000-498%—99, Ned. 31 1000-4 93—93. Ned. 32 500-5 101%—101%. Certificaien-3 76%75%. Cert. N.W.S.-2% 64%—64. O. Indië 22 doll. 1000-6 86%—85%. O. Indië 23 100-6 70—70. O. Indië 16 1000-5 89%—89%. O. Indië 26 1000-4% 79—78%. Duitschl. 100-7 46%— 47%. Duitschl. 30 1000-5% 32%—32, Engl. W.L. 50-200-5 78%—77%. Engl. F.L. 50-200-4 73%—73%. Zeeuws. Hyp. B-5 97—97. Zeeuws. Hyp. B-4i/2 89i/2—88i/2. A Amsterd. Bank 83i/4— 83%. A Bank Assoc. 24% C Rott, Bank ver. 57%58. A Twentsche Bank 8484. A Pref. Jurgens A 7372%. A De Schelde N.B. 30 A Ver. Papf. v. Gelder 5252. C Am. Car Foundry 7%7, C Am. Smelt Ref. 10%11. C Farbenind. I.G. 6665%. C U. States St. C. 30%—29%. C C. Publ. Serv. 1%1, C North Am. Cy. 22%22%. A Born. Sum. H.M, 106106. A Ned. Wol Mij. 18% A Singkep Tin M. 51%53. A J. C. Japan Ln. 34% A Rotterd. Lloyd 39% A S. M. Nederland 44 A Amst. Thee C.M, 13%13%, A Houth. Alberts 33 C Peruvian C. Pr. 5%5%. A Southern Rlw. 8—8. C Unicon Pac. Rr, 51%51. C Int. Nickel Cy, 5%5%. EEN VOETBALWEDSTRIJD MET ONGELUKKEN. Bij de serie-wed strijden, uitgeschreven door de voetbal vereen. H. Z. C. te H a r 1 i n g e n zijn Zondag een reeks ongelukken gebeurd, 's Morgens brak een der spelers een been. Nog geen uur was voorbij gaan of een tweede speler had even eens een been gebroken en een derde kreeg een trap tegen het onderlichaam Een vierde kreeg een wonde aan zijn schouder. Een van de toeschouwers kwam verder bij een val zoo ongeluk kig op een steenen looppad terecht, dat hij een schedelfractuur en een bloeden de wonde aan de kin opliep. Hij ver loor het bewustzijn. EEN HALVE TON VERDUISTERD Aneta meldt uit Batavia, dat de pro curatiehouder van het Indische Veem G J. M. C. zich bij de Justitie heeft aange meld en medegedeeld, dat hij 53.000 heeft verduisterd. VLOEDGOLF. Aneta meldt uit M e n a d o dat het eiland Miangas, ge legen ten N.O. van Celebes, door een vloedgolf is geteisterd. Zware schade is aangericht. Er zijn geen dooden te be treuren, doch drie personen werden ge wond. Alle huizen zijn radicaal verwoest. Een met den taifoen meekomende vloedgolf bedierf het voedsel en het wa ter. Ind. Stoomvaartlijnen, P. C. Hooft (thuisreis) 1 van Sabang. Dempo, (thuisreis) 3 (3 n.m.) v. Mar seille. Johan van Oldenharnevelt, 3 v. Bata via, te Amsterdam, Chr. Huygens, (uitreis) p. 2 Gibraltar. Notaris Blaupot ten Cate heeft Dinsdag te G r ij p s k e r k e in. 't open baar verkocht: Huis met tuin A 128; kooper J. Jakobsen aldaar voor 2030; 64 a 40 ca of 1 gem. 192 r weiland; kooper D, Coppoolse Wz. aldaar voor 1200; 1 ha 4 a 20 ca of 2 gem. 197 r weiland kooper M, Riemens, Vlissingen, voor 1160; huis met tuingrond aan Booneswegje, A 121; kooper A. van Sluijs voor 1150. Weer een incident. Dinsdagavond ontstoftd in den Ameri- kaanschen verdedigingssector van de in ternationale nederzetting te Sjanghai 'n ernstig incident, toen een Japansche ma rinepatrouille onverwacht en zonder acht te slaan op het protest der internationale politie den Amerikaanschen sector bin nen drong, om eenige Chineesche burgers aan te grijpen. De politie waarschuwde de Amerikaansche militaire autoritei ten en mede door het heftige optreden der commandeerende officieren scheelde het weinig, of er was een botsing ont staan tusschen de Japansche marine-sol daten en de Amerikaansche infanteristen. Van Japansche zijde werd beweerd, dat Chineesche burgers uit het Amerikaan sche gedeelte van de nederzetting steenen hadden gegooid naar Japansche matrozen die in het Chineesche gedeelte van Sja- pei hadden gepatrouilleerd. Mede door het afbreken der wapenstilstandsonder handelingen is de toestand zeer gespan nen en de Amerikaansche commandant plaatste terstond een sterke bewaking langs de grenzen van den Amerikaan schen sector. Inmiddels hadden de Japanners de achtervolgde Chineezen gearresteerd, en wilden deze bij het verlaten van den Amerikaanschen sector mede voeren. De politie maakte hiertegen bezwaar, doch pas na een onderhoud met den commandant der Amerikaansche infan terie overtuigde de commandant van de noodzakelijkheid om de gevangenen weer los te laten en de Japansche troepen huiten den Amerikaanschen sector te rug te trekken. Aanvalskarakter van slagschepen. In de vlootcommissie der ontwape ningsconferentie heeft prof. Moresco 'n motie ingediend namens de Nederland sche delegatie, volgens welke de vloot commissie zal verklaren, dat naarmate de slagschepen grooter en krachtiger be wapend zijn, zij ook een meer specifiek offensief karakter hebben en voor na tionale verdediging van een ander lanc gevaarlijker zijn. Dit naar aanleiding van de vraag of de slagschepen ook op de lijst der aan valswapenen geplaatst moeten worden. Prof. Moresco meende dat de vloot commissie, wanneer zij zich bij de stel ling der groote zeemogendheden aan sluit (dat de slagschepen niet offensie- ver zijn dan eenig ander wapen der zeemacht een zeer droevigen indruk zal maken zoowel op de algemeene com missie als op de openbare meening. De algemeene commissie zal er terecht over verwonderd zijn dat de vlootdeskundi- gen lijdelijk hebben toegezien dat de leiders der delegaties in de algemeene commissie aan de vlootcommissie op dracht hebben gegeven een lijst van de meest offensieve aanvalswapenen der zeemacht op te stellen, terwijl die vlootdeskundigen blijkbaar wisten dat die taak niet zou kunnen worden uitge voerd, Niet minder droevig zou de indruk op de openbare meening zijn, die op nieuw zal worden teleurgesteld nadat de algemeene discussies de hoop hadden ge wekt dat op het gebied der qualitatieve ontwapening een vooruitgang was te boe ken geweest. A Koloniale Bnk. 4242. A N.I. Hbk. 1000 51—49. C Ned. H. M. 1000 58—58%. A Alg. Kunstz. U. 2727 A v. Berkels Pat. 1717%. C Calvé-Delft 44%45%. A C. Suiker Mpij. 13 A Int. Viscose 7% A Küchenm. I. Acc. 2%2%-2%. A Ned. Ford A.M. 105103%. A Philips Gem. B. 65%66-63%. C Unilever 103%106-04%. C Anaconda Cop. 10%10%-11. C Bethlehem St. 14%14%-15. A A.N.l.E.M-N.B. 169i/2-170. C A. Gas en EJ. Cy U%-2. u. Cities Serv. Cy 4i/&—4. C Midd. West Ut. i/2. A Boetoo Mijsf. 1 H2Vk- A Kon. Petr. Mpij. 115121-18%. C Ccntin, 01 Cy, 54%-4%. C Shell Union O.C. 33%-3%. A Holl. Amer. Lijn 1%1%, A K.N. Stoomb. Mij. 8% A Ned. Scheepv. U. 44%45-%. A H.V. Amsterdam 133%138%-35% A Java Cult. Mij. 8888, A N.I. Suiker U. 5858. A Poerworedjo S.O. 6% A Deli Batavia 9292. C Deli Mij. 1000 100—104%. A Senembah 115122. C Chicago Milw. 11. A Amst. Rubb. C. 29%—31%-30%. A Deli-Bat. Rubb. 8%—9%. A Hessa Rubber 109%. A Serbadjadi S.R. 7 Prolongatie 1%1%. WISSELKOERSEN., Londen Bejrlijn Parijs Brussel Zwitserland Kopenhagen New-York 3 Mei 4 Mei. 9.03 9.05 58.62i/2 58.62V» 9.723/41 9.72 34.571/2 34.60 47.971/2 48.06 49.35 49.50 "2.461/2 2.463/s FRANKRIJK, De Fransche Kamerverkiezingen. Het bestuur der radicaal-socialistische partij -heeft in zijn Dinsdag gehouden- vergadering besloten, om in alle dis tricten te trachten tot overeenstemming te komen met de republikeinsche candi dates ten einde te voorkomen, dat de candidaten van de rechterzijde na her stemming worden gekozen. Men zal dus wederom de taktiek van 1928 volgen, waarbij alle stemmen vereenigd zullen worden op den candidaat van de lin kerzijde, die bij de eerste stemming de meeste stemmen op zich vereenigde. DUITSCHL AND. De rijksminister van economische zaken, prof. Warmbold heeft ontslag ge nomen. Het aftreden is thans een vast staand feit. Binnenkort zal een opvolger worden benoemd. Geruchten, volgens welke in verband met het aftreden van den rijksminister een algemeene reconstructie van het rijkskabinet zal plaats hebben, worden te bevoegder plaatse gedementeerd. ENGELAND. Hevige regenval. De aanhoudende regenval heeft tengevolge gehad dat Maandag in verschillende deelen over stroomingen voorkwamen. De rivieren bereikten een ongewoon hoogen stand en traden op vele plaatsen buiten hun oevers. Te Bristol regende het ononder broken 30 uur na elkaar. Bij Frome verdronken vier knapen in het water van een tot een bruisende str-oom gewor den beek. Het ergste was de stad Ship- penham er aan toe, het stadje werd door het water geheel van de buitenwereld afgesneden. In de lager gelegen gedeel ten werden vele personen in 't bed door het water verrast. Ook te Henley-In- Arden steeg het water van het riviertje de Alme zoo snel, dat de bewoners even eens uit hun bed naar hooger gelegen verdiepingen moesten vluchten. VER, STATEN, Het Huis heeft met 316 tegen 67 stemmen de sterk geamendeerde bezui- nigingswet, waardoor een bezuiniging van naar schatting tusschen 38 en 43 millioen van de oorspronkelijke 200 mil- lioen dollar wordt verkregen, aangeno men. Het Huis verwierp alle maatrege len, die de congressioneele salarissen verder zou besnoeien dan die der fe derale geëmployeerden, welke salaris korting de grootste bezuiniging uit maakte. ,11. De Akron. Het bestuurbare lucht schip Akron van de Amerikaansche ma rine, uitgerust met nieuwe propellers, heeft Dinsdag een nieuwe proefvlucht gemaakt met een snelheid van 80 mijl per uur. Toen de Akron in de lucht was vertrok een vliegtuig uit Lakehurst en werd met succes door het luchtschip tijdens de vlucht opgenomen. Dit is de eerste maal in de geschiedenis der lucht vaart, dat iets dergelijks heeft plaats ge had. Tabak - MARKT - Rubber - ObLmarkt- Unilever - Koninkl. - Suiker - Aku Philips Schepen Mijnen Amerika Wettig gedeponeerd.)

Middelburgsche Courant | 1932 | | pagina 2