FEUILLETON. HARTENAAS EN RUITENDRIE. ONDERWIJS. SPORT. RECHTZAKEN. KERKNIEUWS. GEMENGD NIEUWS. de courant komt, nog veel meer door de Z.L.M. gebeurt, dat niet gepubliceerd wordt. Zoo kwam men op voor de be langen der Coöperatieve Roomboterfa brieken en van de zelf botermakende boeren en spr. noemde nog andere voor beelden. De betiteling „neutraal" is z.i. voor de Z.L.M. niet juist, men moet spre ken van „algemeen", en dan wees spr. er op, dat in commissies der Z.L.M. steeds personen van verschillende le vensopvatting een plaats vinden. Het is niet zooals bij de arbeiders, waar de modern georganiseerden bij de socialis ten worden gerekend, maar de Z.L.M. is toch niet socialistisch. Alom erkent men, dat de Z.L.M. veel doet en veel werk heeft gedaan. Als men zegt, dat de Z. L. M. duur is, dan wees spr. er op, dat met de contri butie van 1 plus 50 cent per h. a., die men in gebruik heeft, hoogstens de helft der kosten worden gedekt en de rente van het kapitaal moet het verdere dek ken. De Z. L. M. beschikt over twee landbouwkundige ingeniers, heeft op het landbouwhuis drie boerenzonen in dienst, die veel voor den landbouw voe len. Als men nu gaat splitsen, dan kan dit zoo niet, het secretariaat wordt dan weer een eerebaantje. De Roomsch Katholieken boerenbond heeft een commissionair tot secretaris en die komt bij de Z. L. M. om advies. Er zal nog zooveel te doen zijn en dan mag men niet dwars tegenover elkander staan, en komt men er ook niet door een federatieve samenwerking, als niet één organisatie alle practische werk kan verrichten. Dit is ook zoo bij de 3 sa menwerkende landbouworganisaties, waar het K. N. L. C. de krachten heeft. Als men iets bereiken wil, komt het voor een groot deel ook op geld aan en dit kan alleen als veel kleintjes één groote maken. Er is geen enkel punt op land bouwgebied, dat in de Z. L. M. niet be sproken is. Als men zegt, dat de Z. L. M. Chr. landbouwonderwijs tegen werkt, wijst spreker dit terug. Men kan ook daarvoor steeds op steun re kenen, wat spreker met voorbeel den hier en ook in andere pro vincies aantoont. Als men op Walcheren een Christelijke landbouwschool wenscht steunt de Z. L, M. dit gaarne. De heer v. d. Minne zeide den heer Siebenga zeer dankbaar te zijn voor zijn uiteenzetting en gaf daarop het woord aan den algemeenen voorzitter. De heer mr. D i e 1 e m a n meende, dat de vele werkzaamheden door de Z. L. M. volkomen bekend zijn, als voor belastingen, boekhouden, landbouwon derwijs, pachtwezen enz. enz. spr. zou dagen noodig hebben om alles op te noemen. Men leeft in een tijd, dat meer dan anders alles tot één moet worden ge bracht en scheiding en splitsing be treurt spr. ten zeerste. Ieder kan als lid der Z. L. M. toch leven volgens eigen levensbeschouwing. De voorzitter van den Christelijken Boeren- en tuinders- bond, zeide zelf, dat het nu geen tijd is om te politieken. Politiek en landbouw hebben niets met elkaar uit te staan, al leen kan men bij het kiezen van perso nen in de politieke partijen rekening hou den met de landbouwbelangen. In de Z. L. M. is steeds veel werk te verrich ten, ook voor de personen zelf. Als de actie nu kwam uit een diepen zielsgrond dan was het iets anders, maar dat is niet juist. Er staat hier niets onchriste lijks en iets Christelijks tegen over el kaar. De Christelijke Boeren- en Tuin- dersbond kan en mag niet zeggen, dat de Z. L. M. onchristelijk is. Men kan lid zijn van beide. De Z. L. M. is niet neu traal want dat bestaat niet in de wereld. De richting komt er niet bij te pas al leen die welke de stoffelijke welvaart het best dient. Bij de gewassenkeuring komt de richting toch niet te pas en zelfs bij het gewoon vakonderwijs niet. Er is zeker veel, dat men beter met eigen iestverwanten kan bespreken, maar dat rfc>ldt niet als men stoffelijke belangen betreft. 54. Sir Peter dankte Spencer bijna, dat hij hem aan de vijf dagen herinnerd had. Zijn oogen schitterden van nieuwe hoop. Ja! snauwde hij. Zoo! Weer een verlichting voor mijn geweten, zei Spencer, met een raadselachtigen glimlach. Wij komen weer terug op mijn voorstel. Hij hief zijn hand gebiedend op toen de baronet op het punt was weer een tegenwerping te maken. Luister! beval hij streng. Ik zal Uw verplichtingen overnemen. Sir Peters mond viel open en zijn oogen puilden uit van ongeloovigheid. Het geheele toezicht over de B.F.I. op me nemen, U van alle tegenwoordige financieele zorgen ontheffen, U de ge legenheid geven U te herstellen in de achting der wereld en de liefde van Uw dochter. op één voorwaarde! Enid staarde Spencer aan met een ongeloovigheid, die niets minder dan die van sir Peter was en zij scheen in steen veranderd. Sir Peter schudde het hoofd en druk te met den hiel van zijn linkervoet hard op een eksteroog op den rechtervoet. Hij begreep, dat hij inderdaad wak- Bij de R.K. organisatie is het anders, omdat alles daar in het teeken der Ka tholieke kerk staat. Men lacht wel eens om een R.K. Geitenfokkersvereeniging, maar dat komt uit het R.K.-beginsel voort. Dat is toch niet het calvanisti- tisch standpunt. Men heeft zich laten verleiden door het Katholieke voor beeld. Bij de arbeidersbeweging is het heel wat anders, omdat de belangen, die men daar voorstaat veel meer het in nerlijke leven raken. Waren ook die vereenigingen zuiver vakvereenigingen gebleven, dan was het heel iets anders, 'n Christen kan niet medewerken aan ombouw en revolutie. Spr. heeft over deze dingen veel gedacht, maar steeds kwam hij tot de overtuiging dat politiek en godsdienst op dit practisch terrein niet den doorslag kunnen geven. Spr. vraagt wie zijn het, die drijven? Zeker er zullen tal van personen zijn, die het uit overtuiging doen, maar ook velen, die het uit politiek oogpunt doen en dat is verkeerd. Zooals men te Serooskerke handelde om de Z.L.M. te ondermijnen is niet te verdedigen. De Z.L.M. is moei zaam geworden, dat zij nu is. De afdee- lingen zijn de zuilen, waarop het geheele gebouw steunt en rust. Als men die af breekt, noemt spr. dat verraad en dat kan hét daglicht niet zien. Het onder duims en achterbaks werken is niet gebo den en zelfs verboden. Nu tracht men zelfs ook reeds in de landbouw onder linge scheuring te brengen. Men ge bruikt de Christelijke vlag om een la ding te dekken, die niet goed is. Spr. protesteert daartegen juist omdat hij Christen is. Ook een vakschool moet z.i. niet uitgaan van een confessioneele vereeniging. Dit was ook de meening van dr. A. Kuiper. Maar bij het opvoe dend en voortgezet onderwijs, is het iets anders en daarom heeft de Z.L.M. evengoed Christelijke als andere land bouwscholen gesteund. Zij zou zeker grooten steun verleenen als er op Wal cheren een Christelijke school kwam. Het is niet waar dat dit afhankelijk is van het aantal leden. Ieder jaar geeft 't rijk steun voor 4 R.K., 3 Chr. en 3 Neu trale landbouwscholen. In de gouden eeuw hielden de kerken zich officieel buiten het maatschappelijk leven maar het leven der volksmaat schappij stond nimmer zoo hoog als toen, Dr. Kuijper zegt het ook in zijn werk „De Gemeene Gratie", dat ambacht, beroep of bedrijf geen invloed hebben op het eeuwige leven. Een landbouw- vereeniging behoeft dan ook niet con fessioneel te zijn. Ook dr. Kuijper juichte het toe, dat er een terrein is, waarop alle burgers één kunnen zijn. Naast het kerkelijk le ven moet het burgerlijk leven staan. Goede samenwerking versterkt het na tionaal besef. Het is verkeerd alles on der Christelijke vlag te willen brengen en daarom moet men schouder aan schouder staan voor de Z.L.M. en tegen het separatistisch streven op het ge bied van den landbouw. Men moet in stichtten tot heil van den landbouw, tot heil van Zeeland, tot heil van het gehee le land. De Voorzitter bracht hartelijken dank voor deze mooie uiteenzetting en gaf daarna gelegenheid om met de in leiders van gedachten ïd wisselen. De heer J. Bosselaar van Aagte- kerke heeft met belangstelling geluis terd, maar niet met onverdeelde in stemming. De heer Colijn heeft gezegd, dat er bijna geen zaken zijn, waarmede de Godsdienstige opvattingen niet te maken hebben, en dit schreef ook de toenmalige hoofdredacteur in 1904 in de Walchersche Courant. Men durft daar voor echter niet steeds uitkomen. Sinds den val in het Paradijs is er steeds een strooming voor en een tegen Christus geweest. Men mag niet hinken op twee gedachten en de heer Dieleman moest lid zijn van den Chr. Boeren- en Tuin dersbond en er ook voor werken. Er is zeker ook veel materialistisch te be vorderen en spr. wil voor een oogen- blik toegeven, dat men samen veel meer ker was, dat hij het voorstel werkelijk gehoord had en dat Spencer krankzin nig was geworden. De kerel is gek! riep hij uit, Enid, tot nadere bevestiging aanziend. Maar Enid was er niet zeker van. En mijn voorwaarde is deze, ging Spencer op denzelfden effen toon voort. Ik Och! Je weet niet wat je zegt, viel sir Peter in, met een ruwe toege vendheid voor iemand, wien de goden zijn verstand ontnomen hebben. Mijn verplichtingen loopen in de duizenden! Nu? vroeg Spencer, met het voor komen van iemand, voor wien duizen den een kleinigheid was. Sir Peter trachtte verzoenend te glim lachen. Maar hoe heb je zulk een groot bedrag aan geld gekregen, Spencer? vroeg hij. Zooals gij Uw afschuwelijke ma nieren verkregen hebt, klonk het on middellijke en scherpe antwoord. Door voortdurende aankweeking! Sir Peter besloot dat Spencer niet gek was. Hij zag den butler in de oogen, zonk toen weer terug in zijn stoel met dat zonderlinge gevoel van hulpeloos heid, dat die oogen hem gaven. Ik wil niet langer naar je luisteren, mompelde hij, op het karpet neerzien de. Ik kan al mijn verplichtingen na komen. En mijn voorwaarde is deze, her kan bereiken, maar er is toch reeds geen eenheid meer en z.i. moet de belijdende Christen plaats nemen in den Christe lijken Boeren- en Tuindersbond. Spr. geeft toe, dat de nood hoog gestegen is, maar wijst er ook op, dat in de Kamers het bijna uitsluitend de Christelijke par tijen waren, die voor steun aan tarwe en suikerbieten ijverden. Mén voorspel de dat het brood door de tarwewet duurder zou worden en het werd juist goedkooper. Spr. meent, dat men juist meer invloed op de volksvertegenwoor diging heeft als men gescheiden optrekt. Volgens spr. is echter de geestelijke nood nog grooter dan de economische. De Christenen weten, dat God regeert en zien de nooden te boven te komen in biddend opzien tot God. Al heeft men de wereld, wat baat dat als men lijdt aan zijn ziel. Nederland streed 80 jaren voor de vrijheid van Godsdienst. Men kan ten slotte als organisatie op mate rialistisch terrein toch zooveel mogelijk samenwerken. In de „Gemeene Gratie" staat op bladzijde 421, dat men moet leven: ten eerste in de kerken; ten twee de in den kring van het kerkelijk leven, ten derde in de kringen van het alge- meene leven. Men moet zulk een werk in zijn geheel lezen. Waarom moeten de arbeiders wel in de Christelijke vakver eenigingen, en de boeren niet, die heb ben toch ook in alles God noodig? Er is geen actie tegen de Z. L. M,, die kan blijven voor de liberale menschen, maar spr, roept alle Christelijke boeren toe, sluit u aan bij den Chr. Boeren- en Tuindersbond, die niet is een politieke of kerkelijke organisatie. Vele liberalen hebben gelukkig een anderen kijk op het leven dan 50 jaar geleden, maar in 1930 debateerde men in de gemeente Smallingerland toch nog anderhalf uur over de vraag of men ook aan eene af- deeling van den Chr. Bond een lokaal beschikbaar zou stellen, evenals aan de afdeeling van de Friesche Maatschappij van landbouw. Zeker heeft men jaren lang goed samengewerkt en spr. hoopt dat God daartoe ook in de toekomst kracht zal geven. De heer Dieleman zegt, dat nu wel het beste bewijs is geleverd, dat de Z. L. M. ieders meening tot uiting wil laten komen, nu en den debater heeft laten uitspreken, maar deze dwaalt in alle opzichten en plaatst zich op de R. K. levensbeschouwing. Het zich vast houden aan twee hoofdlijnen is een ver warring van de bijzondere genade en ontkenning van de algemeene genade. Het vloeit niet voort uit de Schrift en het Evangelie. Er is o.a. gezegd dat nu de Z. L. M. kapot moet. Ook dit is in strijd met het zuurdesem van het Evan gelie. Spr. heeft de „Gemeene Gratie" eenige malen gelezen en herlezen, maar meent dat men op materiëel gebied goed kan samenwerken. Een tarwewet is niet bedacht door rechts, het is een neutraal onderwerp. De Christelijke Boeren- en Tuindersbond heeft wel degelijk reden van bestaan, maar zal ook wel degelijk met andere lichamen moeten samenwer ken. De algemeene secretaris, mr. J. W. Goedbloed te Goes teekent alleen, de beide andere centrales hebben groote secretariaten. Men leeft op wat anderen gereed maken. De Z.L.M. stoot geen enkele richting af. Spr. komt op tegen het ondermijnen der Z.L.M., want dan is er geen samenwerking meer, men moet niet medewerken aan zelfvernietiging. Bij de verdere discussies zeide de heer W. de Wolf Gz. o.a. niets tegen de Z.L.M. te hebben, maar als Christen heeft men zijn plaats in de Christelijke organi satie. Spr. verheelde niet, dat hij zal be danken voor de Z.L.M. De heer Dieleman zeide niet ver der te praten met menschen, die hem niet willen begrijpen. De heer Melis uit Serooskerke, zei de, dat er aldaar geen sprake is geweest van achterbaks werken, maar van het resultaat van een doorgevoerde actie. De heer Schouten wees er in de antirev. haalde Spencer onverbiddelijk. Wij zul len voor den tijd van Uw leening aan Aimsbury voor zes maanden van plaats verwisselen! Ik zal de meester zijn -en jij zult de bediende zijn! Sir Peter stampte letterlijk op zijn ek- seroog en was onzeker omtrent zijn laat ste oordeel. Hij keek naar Enid, en de glimlach, die langzaam over haar trek ken kwam, maakte dat zijn wankelen een bepaald schudden werd. Hij is krankzinnig, zei hij luid, als om er zich vast van te overtuigen. Er is geen twijfel aan. Dat is mijn voorstel zei Spencer tenslotte. En je zul het aannemen! Zoo zal ik? Je zult! En mag ik zoo vrij zijn te vragen waarom? vroeg sir Peter zachtmoedig. Omdat, antwoordde Spencer beleefd met een vinger en duim in een zak van zijn onberispelijk vest, je tegenwoordige hulpbronnen niet zoo uitgebreid zijn als j.e denkt. En verder, omdat de Har ten drie, die je je zelf gisteren avond ge vonden hebt, toevallig in mijn bezit is En met niet het minste melodramati sche gebaar hield Spencer de kaart op ter bezichtiging. o HOOFDSTUK XXII. Enid was de eerste die na deze ver bijsterende openbaring haar spraak te rug kreeg. kiesvereeniging ook op, dat men zich christelijk moet organiseeren. Men heeft organisatorisch de afdeeling gehoord, dat was geen verraad. De heer Dieleman houdt vol, dat men buiten de afdeeling om afzonderlijk heeft vergaderd. Men kan individueel lid worden, maar het gaat niet aan heele af- deelingen te doen overgaan. Men zal de Z.LM- vernietigen ten nadeele van het werk door haar gedurende bijna 100 jaar opgebouwd. Spr. is overtuigd, dat als de menschen wisten wat zij gingen doen, zij niet zoo zouden handelen. Van het verder nog gesprokene zij nog vermeld, dat de heer L a m p e r t, kring bestuurslid, kwam onderschrijven, dat er geen verzet is in de Z.L.M. tegen een Christelijke landbouwschool. De voorzitter sloot de vergade ring met dank voor de opkomst en voor de openhartigheid bij de besprekingen en riep allen op het gehoorde nog eens rustig te overwegen. Invoer herkauwers in België. i De Brusselsche correspondent der Maasbode meldt, dat de invoer van her kauwers in België van af morgen tot nader bevel is verboden langs de tol kantoren de Clinge (dorp) en Station. Paal. Nederlandsch vee in Italië bekroond. De Nederlandsche Kamer van Koop handel in Italië bericht, dat het Neder landsche vee, dat in de vee-afdeeling der Jaarbeurs van Milaan meedong, met de volgende prijzen bekroond werd: De firma Cyriel Pauwels en Kbuis Willems heeft de hoogste onderschei ding behaald met een groep van 35 stuks zwartbont Friesch Stamboekvee, nl. len prijs met zilveren beker voor de beste groep; len prijs en kampioen, koe Foek- je, fokker J. B, Wiersma te Nyland; len prijs met den stier Tinus, fokker J. B. van der Meer te Friens; len prijs met de vaars Henriette, fokker Oosterbrug; len prijs met pink Van der Meer 18, fok ker de firma Schaap te Deersum. De ingezonden groep Roodbont M.R. Y.-vee van de landbouwvereeniging A. B.T.B. te 's-Heerenberg, heeft eenige len en 2e prijzen behaald. Aan de universiteit te Utrecht slaagde voor het doctoraalexamen rechts wetenschappen dte heer J. v. d. Poel. a 1- hier. Geslaagd voor het voorloop i£ ma chinistendiploma de heer P. de Nooijer, leerling van de De Ruyterschool te V i !s s i n g e n. De Middelburgsche Singelloop. Zaterdagmiddag had alhier de jaar- lijksche Singelloop plaats, uitgaande van de Athletiekvereeniging „E.M.M." De start had plaats bij den Veerschen weg en het eindpunt was ook nu weer bij 't begin van den Poelendale singel nabij de Winterstraat. Het aantal deelnemers bedroeg 13, van wie 4 onder weg moesten opgeven. Van de 9, die het eindpunt bereikte was één J. Kemp van D.O.S. te Rotter dam in 10 m 513/5 sec.; twee C. van Sor- ge van Marathon te Vlissingen ^in 10 m 59 sec.; drie P. J. Wessels van D.O.S. te Rotterdam in 11 m 92/r. sec., vier A. Kambier van E.M.M. te Middelburg in 11 m 59 3/s sec.; 5 D. van Maris en 6 J, de Jager, beide van Marathon Vlis- singen. De eerste vereenigingsprijs verwierf Marathon en de tweede E.M.M. De be langstelling was niettegenstaande het mooie weer minder groot dan andere i Vader! hijgde ze verschrikt en de steeds toenemende grauwheid van haar vader's gezicht zei haar dat Spencer de waarheid had gesproken. Sir Peter friemelde met zijn pince-nez en beet op zijn onderlip tot er bloed uit kwam. Hij schraapte luidruchtig zijn keel en ver rees langzaam om den beschuldiger aan te zien. Zijn gelaat was doodsbleek, en zijn neusgaten werden snel wijder en nauwer, terwijl hij woorden trachtte te vinden om zich te verdedigen, maar hij slaagde er alleen in zachte, ongearticu leerde klanken voort te brengen. Maak als 't je belieft het onderhoud niet langer door het feit te ontkennen, Brace, zei Spencer streng. Zoowel Nina als ik zagen je deze kaart aan den bode bij het hek geven! En Enid liep om de tafel naar haar vader en greep zijn mouw. Vader, is dit waar? vroeg zij, Sir Peter herstelde zich. Hij had ze ker de obligaties niet weggenomen en onder deze omstandigheden beteekende de kaart maar weinig. Nu, wat is het? vroeeg hij woedend aan Spencer. Je denkt, toch niet dat ik mij zelf bestelen wilde? Vader, is dit waar? hield Enid aan en haar woorden vielen langzaam en koud. Sir Peter keek haar een oogenblik boos aan. Ja! snauwde hij uitdagend- Maar jaren, waaraan zeker ook de vliegge- beurtenissen te Vlissingen mede schul dig waren. In de Melksalon „De Nieuwe Land bouw" had tegen 5 uur de prijsuitdee- ling plaats. De Voorzitter van E.M.M., de heer v. d. Plassche, bracht dank aan allen, die ook nu weer op een of an dere wijze behulpzaam waren bij de voorbereiding en tijdens den wedstrijd. De heer K. de Vries, voorzitter van den Zeeuwschen Athletiekbond reikte met toepasselijke woorden de prijzen aan de gelukkigen over. E.M.M. kan weer op een goed ge slaagden wedstrijd meer terug zien. Wandelsport. De VlisSingsche Athletiek-Vereeniging „Marathon" organiseert a.s. Tweeden Pinksterdag een Nationalen wandel tocht door Walcheren. De afstand bedraagt voor heeren 45 K.M., voor adspiranten 25 KM. en voor dames naar keuze 45 of 25 K.M. Voor de rechtbank te Assen ston den terecht H. V. en W. G., wonende te Coevorden, thans gedetineerd, die in den avond van 23 Febr. den landbouwer B. van T. bij zijn woning hebben opge wacht en dezen met een hamer op zijn hoofd hebben geslagen, teneinde hem van zijn geld en de sleutels van zijn huis, om zich daar toegang te verschaf fen, te berooven. Het O. M. eischte voor ieder der verd. 8 jaar gevangenisstraf. Uitspraak over 14 dagen. Geen vrouwelijk predikant. Na lange discussies is in het Zwitser- sche kanton Graubünden Zondag 24 April j.l. in alle kerken door de leden gestemd over de vraag, door het kerk bestuur den kerken voorgelegd, of men de ongehuwde vrouw als zelfstandig pre dikante in volle rechten wenschte, ja dan neen. Dat de gehuwde vrouw het ambt niet zou kunnen bekleeden of blij ven bekleeden, stond reeds vast. De uit slag van de stemming is, dat 12.000 per sonen tegen en 6000 voor waren, zoodat de vrouw geen vol predikante zal kun nen worden, wel hulppredikster. OUDE VROUW LEVEND VERBRAND. Zondagmorgen 'heeft oip de eerste- éta ge Van een pand in de Ha'IVej Maanntraat te Rotterdam een tragisch ongeluk plaats gehad'. Deze Verdieping werd be woond door de 96-jarige weduwe E. van der A. D. en de 88-j'arige J. E. de M. De laatste had voor de 96-jarige een stoof klaargemaakt, waarop déze haar voeten plaatste. Haar kleeren zijn toen in brand geraakt, zoodat de vrouw in korten tijd geheel' in lichter laaie stond .De andere vrouw, die eenigszins hulpbehoevend is, Kon bjaar geen hulp bieden. Zij waarschuwde menschen op straat en toen die boven kwamen was de oude vrouw reeds overleden. In de kamer was een begin van brand ont staan, dat met eenige ©miners water kon worden gébluscht. DIJK DOORGEBROKEN. Donder dag is in Oostzaan door den hoogen waterstand een zanddijk doorgebroken waar baggerwerken worden uitgevoerd. Behalve de bagger wordt ook steeds 'n hoeveelheid water in den polder ge bracht. Deze hoeveelheid nu was zoo groot geworden, dat de zanddijk deze niet kon houden. Het toegestroomde wa ter heeft nogal eenige schade aange richt. ik laat me niet door een kerel uit de goot geld afzetten! voegde hij er woest bij, zich weer tot Spencer wendend, die de kaart weer in zijn zak stak. Spencer keek den bahonet aan alsof hij probeerde zijn boksvaardigheden te schatten. Toen trok hij zijn jas met drei gend overleg uit. Je zult mijn aanbod aannemen, Bra ce en de voorwaarde er van zei hij kalm, zijn jas uitschuddend en zijn hemds mouwen recht trekkend. Tegenover deze duidelijke voorberei ding voor een handtastelijke overreding voelde sir Peter al zijn aristocratischen afkeer om te vechten naar boven komen. Hij ging 'n paar schreden achteruit en steunde zich door op de tafel te leunen. Waarom doe je dit voorstel Spencer? vroeg hij op een meer onder worpen toon. Wij zullen het wraak noemen, Brace. Trek als het je belieft je jas uit! Sir Peter liep om den tafel heen tot dig tusschen hen stond. Ik wil geen gevecht hier in huis hebben! zei hij, uit zijn plaats van toe vlucht. Misschien moest ik zeggen, zei Spencer bescheiden, dat ik vroeger lich- gewicht kampioen in Engeland was. Wil je je jas uittrekken. Brace? De ander liep nog verder om de tafel en toen hij onbewust zijn dochter nader de, ging zij bewust weg. (Wordt vervolgd.^

Middelburgsche Courant | 1932 | | pagina 7