LANDBOUW. door den raad ingesteld, in overeenstem ming te brengen met de rijkssteunrege ling. De gemeente had vastgesteld 9 per week. Dit wordt nu 7.20 per week. Waar door sommigen al te ijverig is ge werkt voor een rijks- inplaats van een een gemeenteregeling, zegt de voor zitter, dat dit een verkeerde uitwer king heeft gehad. Als de leden menschen kennen, die het hard noodig hebben, verzoekt de voorzitter deze ten stadhui- ze bekend te maken, teneinde dezen meer te steunen. Een verzoek is ingekomen om de danstenten af te schaffen. De voorzit ter verzoekt den raad zich eens goed te bedenken en nog een jaar daarmede te wachten. Er mag geen bier meer wor den getapt. De heer Cammaert stelt voor de eigenaars van lokaliteiten van 35 m2 geen vergunning meer te geven tot 't plaatsen van 'n tent. De Voor zitter vindt dit de vrijheid te veel aan banden leggen. De heer S c h ij v e zag liever oude vergunningen gehandhaafd, doch geen nieuwe te geven. Dit laatste voorstel wordt aangenomen. Bij de behandeling van de toepassing der nieuwe drankwet zal voor verlofza ken 25.worden geheven, vergun ningszaken van 40 tot 75. Tot afgevaardigde-lid van het bestuur der muziekvereeniging wordt aangewe zen de heer Carpreau. De voorzitter deelt mede, dat de zen zomer een festival zal gehouden worden ter eere van het 95-jarig bestaan der vereeniging. De voorzitter deelt mede, dat Ged. Staten hebben goedgekeurd grond aan te koopen tot aanleg van den nieu wen weg van de Varkensmarkt naar de Trapjesstraat, doch stelt voor een jaar uit te stellen. De heer v. Pamelen is bang, dat van uitstel afstel zal komen. Besloten wordt in 1933 dezen weg aan te leggen. POLDER WALCHEREN. Zaterdagmorgen had in het Polder huis in de Abdij te Middelburg de voor jaarsvergadering van het Polderbestuur plaats onder voorzitterschap van den heer mr. H. F. Lantsheer. Afwezig waren de commissarissen, de heeren Heijse, Huson en Wielemaker. Onderzoek geloofsbrieven. De Voorzitter noodigden de hee ren Portheine, Melis en Koster uit de geloofsbrieven van den nieuw gekozen commissaris, den heer jhr. W, Z. van Teijlingen te onderzoeken. De vergadering werd tijdens dit on derzoek, dat langer dan gewoonlijk duurde, geschorst, doch na de herope ning, kon de heer Portheine mede deelen, dat de commissie na ernstige bestudeering adviseerde tot toelating van jhr. Van Teijlingen, waarmede de vergadering zich vereenigde. Nadat de nieuwe commissaris in han den van den Voorzitter de voorge schreven eed had afgelegd, zeide laatst genoemde, dat hij 't zich tot een voor recht rekende jhr. Van Teijlingen geluk te mogen wenschen en hem te instal- leeren, waar diens vader zoo lang en zoo veel in het polderbestuur heeft ge werkt. Spr. weet, dat alles wat Walche ren betreft de groote belangstelling van jhr. Van Teijlingen heeft en hoopt, dat hij nog vele jaren in het polderbestuur zal mogen werkzaam zijn, al vindt hij het jammer dat hij den nieuw-gekozene de plaats in den donkersten hoek moet aanwijzen. toen we enkele dagen later W. A. graaf van Lynden op Ter Hooge daarmede in kennis stelde, voegde hij er onmiddel lijk gelijke som bij. Vele anderen volg den, zoodat in het geheel werd ontvan gen aan giften 6803 en aan renteloo ze voorschotten 650. Eene hypotheek van 3000 voltooide de voor aankoop, verbouw en inrichting benoodigde som En zoo kon dan op 7 Augustus 1906 het nieuwe Bureel worden geopend. Rente- looze voorschotten en hypotheek zijn sinds lang afgelost en V. V. Middelburg is in het onbezwaard bezit van een uit stekend, goed gelegen eigen huis. Dat kunnen niet vele vereenigingen haar na zeggen. De „bezetting" vqn het Bureel heeft zorg gebaard. Er moest natuurlijk iemand zijn, die althans ééne vreemde taal machtig was. En.... V. V. kon er niet voor betalen. Bij de opening van 't eerste Bureel meldde zich aan een ser geant-majoor, Belt, die gepensionneerd werd en wat Fransch en Duitsch ver stond; hij was getrouwd met eene juf frouw Freeman, wier familie gefungeerd had als koster in de Engelsche kerk te Middelburg. De menschen wilden graag in Middelburg komen voor het genot van woning en eenig bodeloon. Zoo hadden wij een geschikt stel menschen voor wei nig geld. Brave Belt! Hij heeft ons door de eerste moeilijke jaren heen geholpen; zijn portre\ hangt niet voor niets naast dat van mr. De .Stoppelaar in het Bu reel. Na hem kregen we een Vlissinger, Klijnsoon, die gevaren had en eenige jaren in Amerika was geweest. Hij be woonde het achterhuis; de verdieping boven het Bureel was verhuurd aan eene juffrouw, die het met Klijnsoon niet vin den kon. Ze hadden telkens ruzie, die er mede eindigde, dat Klijnsoon zijn heil De heer jhr. Van Teijlingen bracht zeer hartelijk dank voor de vriendelijke woorden Van welkom en ook voor de woorden aan wijlen zijn vader gewijd. Spr. vindt het niet erg in het hoekje te moeten plaats nemen, als het maar niet het hoekje is, waar de slagen vallen. Ontslag commissaris. Van den heer C, Wielemaker was een verzoek ingekomen om hem ontslag te verleenen als commissaris van den Pol der omdat hij de rechten dit te zijn heeft verloren. De Voorzitter zeide, dat het geen gewoonte is ontslag te verleenen, men kan dat nemen. Maar er is geen be zwaar aan het verzoek te voldoen, waarmede de vergadering instemde. De Voorzitter wees er nog op, dat men den heer Wielemaker noode zal missen. Jaarverslag. Het jaarverslag keurde de vergade ring zonder opmerkingen goed. Wijziging contract Met de wijziging in het contract met de gemeente Arnemuiden nopens afwa tering van den Dokpolder vereenigde de vergadering zich ook z.h.s. Afwatering beoosten het KanaaL Het voorstel inzake plannen tot verbetering van de afwatering van het deel van den polder beoosten het ka naai, gaf den heer Franse aanleiding te zeggen, dat het hem genoegen deed, dat het dag. bestuur dit punt op de agenda plaatste, niet alleen omdat het betreft de vervulling van een afgelegde belofte, maar voornamelijk omdat het voor de ingelanden in het Oostelijk ge deelte van den polder het verschiet opent van een verbeterden (wateraf voer, En toch is zijn genoegen niet onge mengd, nu een minderheid in het Dag Bestuur deze verbetering wil uitstellen tot betere tijden. Spr, heeft zich dan ook afgevraagd of die minderheid wel vol doende op de hoogte is van den werke lijken toestand en of zij het Oostelijk gedeelte op verschillende tijdstippen be zocht heeft, ook na een regenperiode. Spr. betwijfelt dit ten zeerste. Uit het rapport van den ingenieur blijkt, dat in 1930 de waterstand 152 da gen te hoog was, en 103 dagen heel wat land onder water stond. Deze cijfers behoeven geen nadere toelichting, het gevolg was, dat bij een landbouwer het gemaaide koren is ge rot, en anderen langs den gewonen weg hun hofstede niet konden verlaten, zon der nog te spreken van het ingekuilde voer, dat gerot is. Nu het rijk vermoe delijk 25 pet. aan deze verbetering be taalt, een gelukkige omstandigheid, die vermoedelijk ook niet blijvend is, doet spr. te meer een ernstig beroep op de vergadering om deze dringende verbe tering niet op te hangen aan den kap stok vari de huidige economische om standigheid, en hun stem voor het voorstel van de meerderheid van het dag. bestuur uit te brengen. De heer J. de Visser S z,, raad, meende, dat dit werk was voor den tijd, toen men slapende rijk werd, niet nu harde werkers verarmen. Men vraagt zich nu af „Wachter, wat is er van den nacht?" De heer Bosselaar zeide geen des kundige te zijn, maar man van de prac- tijk. Spr. weet uit ervaring, dat de dui kers in zijn omgeving niet verbreed zijn, ging zoeken in Amerika en wij de juf frouw de huur opzegde.. De derde was een Franschman, die een poosje in Indië bij een bouwdeparte ment had gediend en daarvan een pen sioentje had gekregen. Dat was een rare schutter. Op drukke Donderdagen ging hij „lunsen" (zooals zijn vrouw het noemde) met den kapitein van een der booten, welke van Blankenberghe op M'burg voeren. Ook in andere opzich ten was hij niet zuiver op de graat, zoo dat we hem moesten verwijderen. Ik hoor nog de phlegmatische stem van den toenmaligen voorzitter H. P. den Bouw meester, (opvolger van Jhr. mr. De Ca- sembroot), die hem in eene bestuursver gadering aldus toespraak; „Mijnheer H., U zal zeker wel gemerkt hebben, dat Uw tegenwoordige betrekking eigenlijk be neden Uwe waardigheid is. Voor iemand van Uwe capaciteiten zit er in het be- kleeden van die betrekking iets verne derends. Vindt U zelf niet, dat U voor wat beters bestemd is en dat U dus naar eene andere betrekking zou moeten om zien?" De man was zoo „overdonderd", dat hij zeide: „Zeker, mijnheer de voor zitter, dat ben ik met U eens". Later wil de hij er wel op terugkomen, maar daar hadden wij geen zin in. Zij opvolger was Jac. Broerse, die bij zijne presentatie door den toemaligen penningmeester Job Appel die tus- schen haakjes veel voor V. V. gedaan heeft werd gekenschetst als „een net te man". Van 1912 tot 1929 heeft hij de betrekking van administra- teur-concierge waargnomen. Broerse had zijne eigenaardigheden (wie heeft die niet?) Maar hij heeft de Ver eeniging trouw gediend en duizenden vreemdelingen met raad en daad bijge staan. Hem zij daarvoor hulde gebracht! Mooi werk heeft V. V. in de veertig jaren van haar bestaan verricht. Ik zal geen statistiek geven doch wijs maar en toch is er door het gemaal veel ver beterd. Hij vreest dat het hier zal zijn geld weggooien en vraagt of de water gangen voldoende uitgediept zijn. Men leeft in een moeilijken tijd, al willen velen dit nog niet zien. Er blijft voor den polder toch 75 pet. te betalen en wat zal het westelijk deel nog kosten? Het is noodig de polderlasten te verla gen en dan moet men maar niet steeds geld uitgeven. Spr. heeft nog niet beslist hoe te stemmen. De heer Jeronimus had aanvan kelijk niet gedacht over dit voorstel te spreken, maar wil het nu wel doen, nu het bestrijding ondervindt. Toen het ge maal er zou komen, is gezegd, dat ook naai zou worden verbeterd. Als men dit de afwatering ten Oosten van het ka- voorstel verwerpt, dan zou er eene be rekening noodig zijn, volgens welke het westelijk deel aan het gemaal zou me de betalen. Men heeft moreel besloten ook het deel van den Polder ten Oosten van het kanaal te helpen. De heer Franse zeide, dat de inge landen in dat deel het ook zoo voelen en vooral als een deel van hun eigen dommen onder water staan. De heer Melis achtte den polder moreel verplicht tot dit werk. De voorzitter zeide, de techni sche kwestie niet best te kunnen be antwoorden, maar volgens den ingenieur helpt de verbreeding vlak bij de mon ding, ook als er geen gemaal is, De pol derlasten zullen door dit werk niet ver zwaren. Hoeveel precies uitgegeven is en wordt voor het westelijk deel kan spr. niet zeggen, maar ieder geval in een paar jaar niet meer dan de 75.000, die de vergadering toestond. De heer Bosselaar dankte voor deze toelichting. De heer Portheine zeide, dat door dit werk nog maar een klein deel van den Polder beoosten het kanaal zal wor den geholpen. De heer De Visser ziet er onge lukken van komen. Het voorstel werd aangenomen, waar bij de heer De Visser verzocht geacht te worden te hebben tegengestemd. Eigendommen. De voorstellen tot verkoop van per ceeltjes grond aan de gemeente Vlissin- gen en de Provincie Zeeland en tot rui ling van grond met de gemeente West- kapelle, konden alle de goedkeuring der vergadering verwerven. Bij dat tot aankoop van grond aan J. Reijnierse, maakte de heer Wisse de opmerking, dat hij het wel een beetje brutaal vond van Reijnierse zich bij de beslissing der commissie niet neer te leggen, men heeft wel degelijk rekening gehouden met de hoeveelheid bagger, die R. moest ontvangen. Spr. vindt het vreemd men zich door Reijnierse laat dwingen. De vergadering vereenigde zich ook met dit voorstel. Verharding wegen. De vergadering nam z. h. st. de voor stellen aan tot het verleenen van bij dragen voor verharding van wegen te Westkapelle en van den Schellachschen weg onder Vrouwenpolder. Personeel. Het voorstel inzake een vaste aan stelling en regeling van de rechtspositie van den machinist van het gemaal werd z. h. st. aangenomen. Bij dat om het verzoek van den heer P. L. Bolier om een toeslag op zijn pen sioen te verleenen, af te wijzen, zeide de heer Jeronimus zich daarmede even op de duizenden gidsen en recla meplaten, op de honderdduizenden fol ders, op de mooie albums, op de beiaard concerten, op de ringrijderij. Wie niet ziende oogen blind is, moet erkennen, dat het werk der Vereeniging resulta ten opgeleverd heeft. Evenwel, enkele bijzonder mooie din gen moet ik releveeren. In de eerste plaats herinner ik dan aan de tentoonstellingen van oud koper (dinanderies) in 1904, van oud goud en zilver in 1906. Van deze was de thans overleden heer J. A. Frederiks de organisator en de ziel; bij V. V. be rustte de administratie, reclame enz. Verder de tentoonstelling van Zeeuw - sche kleederdrachten, woningen, meube len, gebruiken enz. in den zomer van 1913. Wat een voldoening voor het be stuur, toen in de mooie Statenzaal op de Groenmarkt de TentoonsteJÜhg ge opend werd door de Vereeni^ihg voor Instrumentale muziek onder leiding van Cleuver met de jubelouverture van We ber, gevolgd door het Wilhelmus; eene voldoening, waarover een waas van wee moed lag bij de gedachte aan den afwe zigen voorzitter Den Bouwmeester, die gebonden was aan het ziekbed, waarvan hij niet meer zou opstaan! Wat een medewerking heeft het be stuur voor deze tentoonstelling onder vonden Waar zal men het zien, dat dochters uit notabele landbouwersfami lies zich bereid verklaren, in persoon te komen zitten in oude of nieuwe kamers, om het familieleven te demonstreeren? En gezellig, dat het er was En de kiosk, tegen de Nieuwe kerk op de Groen markt, speelde de kapel-Slier hare vroo- lijke wijsjes; Maltha uit St. Joris bedien de de buffetten; in den kelder onder de Statenzaal kon men bier drinken en Westkappelsche babbelaars zien bakken. En wat een succes! In enkele weken een 25000-tal bezoekers Een aardig moment was het, toen het bestuur gereed stond, om aan den 20.000ste bezoeker een sou- wel te kunnen vereenigen, maar op an dere gronden dan in het voorstel ge noemd, Als er onrecht i is geweest, dan heeft de heer Bolier zeker recht herstel van zjjn recht te vragen. Spr. heeft per soonlijk ook een onderzoek ingesteld en gebleken is, dat de heer Bolier, al of niet onder pressie, zelf overplaatsing naar de Oostwatering heeft gevraagd wegens gezondheidsredenen. Hij zou nu moeten bewijzen voor 25 jaar niet ziek te zijn geweest. De vergadering nam ook dit voorstel z.h.s. aan. Verlaging pacht. Ditzelfde gebeurde met het voorstel om het dag. bestuur naar bevind van zaken te doen handelen inzake het verzoek van J. Heyt, D. Koets, A. Spruyt en P. de Voogd om vermindering van pacht. Voeren rechtsgeding. De vergadering vereenigde zich ook met het voorstel tot het voeren van een rechtsgeding ter verkrijging van vergoe ding van door de stranding van het s.s. Mateba aangerichte schade. Begrooting 1932. Bij de behandeling der begrooting 1932, heeft alleen de heer Groosman weder zijn bezwaar tegen het presentie geld doen hooren, vooral tegen het feit, dat alleen de buiten Middelburg wo nende commissarissen dit ontvangen. Een voorstel om een idee van verdee ling van den begrootingspost in handen van het dag. bestuur te stellen om ad vies, nam de vergadering aan met 19 tegen 7 stemmen. De verschillende onderdeelen der be grooting nam de vergadering allen z. h. s. aan. De VOORZITTER kon mededeelen, dat van het dijkgeschot slechts 3400 nog niet betaald is, wat gezien de tijds omstandigheden erg mede is gevallen. Rondvraag. De heer WISSE wees op het bericht, dat de dijkwerkers 10 pet. gekort zijn in hun loon, maar dan is er ook reden, dit op alle ambtenaren toe te passen, waar de kosten van levensonderhoud 30 tot 35 pet. zijn gedaald. Namens alle boeren commissarissen vraagt spr. in dien geest te handelen. Naar aanleiding van deze opmerking ontspon zich een gedachtenwisseling, waaraan op verzoek van den voorzitter ook de ingenieur deelnam en waarbij naar voren kwam, dat het polderbestuur geen rechtstreekschen invloed op de loonen der dijkwerkers heeft. De heer JERONIMUS vond tijdens de discussies aanleiding er op te wijzen, dat de ambtenaarssalarissen z.i. niet te hoog zijn bij den polder. De VOORZITTER zeide o.a, dat die salarissen reeds door invoering van 8(4 pet. pensioenbijdrage zijn verminderd. Ten slotte besloot de vergadering met algemeene stemmen het dagelijksch be stuur te verzoeken of er aanleiding is tot een tijdelijke wijziging van de sa larissen. De heer v. d. HARST vroeg of men nog niet kan komen tot dalende lasten en of het niet gewenscht is een fondsje te vormen voor eventueele rampen, De VOORZITTER zeide, dat men er zonder ernstige calamiteiten veel beter financieel voorstaat dan voor enkele ja ren. Het gevaar met fondsen is het da len der waarde van effecten, wat Schou wen ondervonden heeft. De heer DUMON TAK achtte het een gevaar, dat men dan zoo'n potje zou wil len bestemmen voor verlaging vanhet dijkgeschot. i ..i De heer GROOSMAN kreeg, de toe zegging, dat een onderzoek zal worden ingesteld,, waarom de polder voor -het lossen van steen 1.50 per 1000 stuks betaald en een ander maar L Hierna slpot de VOORZITTER de ver gadering. venier uit te keeren. De lieve jonge dame uit Rijssel, die eerst niet begreep, wat al die heeren van haar moesten hebben, toonde plots een geheel ander gezicht, toen zij de zaak begreep en een fraaie broche van gouden boerenknoopen in ontvangst mocht nemen. Het hoogtepunt van de tentoonstelling was ongetwijfeld het bezoek van Neêr- lands Koningin. Honderden mannen en vrouwen uit geheel Zeeland in nationale dracht waren samengestroomd op de Groenmarkt, om hunne Vorstin hulde te brengen. Op de trappen in het Statenge- bouw stond jong Zeeland met slingers van oranje en groen. In den grooten bin nenhof van de Abdij werd de derde of vierde ringrijderij van het jaar gehouden; Hare Majesteit bewoog zich ongedwon gen tusschen de menigte en reikte zelf den door haar beschikbaar gestelden prijs, een zilveren theeblad, uit. Nog eenmaal heeft zij op deze wijze hare belangstelling voor de sedert 1919 elk jaar gehouden ringrijderij doen blij ken. Dat was in 1921, toen het jaarfeest werd gecombineerd met de tentoonstel ling van de Zeeuwsche Landbouw-Maat- schappij op het terrein onder Souburg, waar thans het vliegveld is. De Koningin reikte zelf den door haar beschikbaar ge stelden beker uit. Ik denk, dat Piet Bras ser dit oogenblik nooit zal vergeten. In 1924 heeft eene herhaling plaats ge had van de tentoonstelling van kleeder drachten enz. Al was deze niet zóó uit gebreid als die van 1913, zoo heeft zij toch aan onze vereeniging veel voldoe ning verschaft. Verder is het 25-jarig bestaan der ver eeniging (dat in 1917 wegens den oorlogs toestand ongemerkt was voorbijgegaan) in 1920 gevierd met verschillende festivi teiten en weder met eene ontvangst der Algemeene Nederlandsche Vereeniging voor vreemdelingenverkeer (A.N.V.V.), in samenwerking met Vlissingen en Zuid- B^veland. Een triomftocht voor deel nemers en een succes voor de V.V.'s. Op de tuinderij „Jacoba" te t er- se ke zijn Donderdag de eerste drus ven geplukt en afgeleverd. Dit is een week eerder dan in 1931, toen was hel n.J. 5 Mei. De Z.L.M. en de Chr. Doeren en Tuinder sbond. De Vrijdagmiddag vanwege den Kring 'Walcheren der Z.L.M. met de besturen der plaatselijke "afdeelingen gehóuden, bijeenkomst in de sociëteit St. Jbriè' al hier was druk bezocht. De kringvoorzitter, de heer mr. M.' G. vanderMinne, sprak de aanwezigen toe met den titel „Z.L.M.'ers" en zeide, dat dit een eeretitel is, die hij hoopt, dat allen waard zullen zijn. Spr. verwelkom de in het bijzonder den algem,eenen voor zitter, den heer mr. P. Dieleman, in wien de Z.L.M. geverpersoonlijkt is en den al- gemeenen Secretaris, den heer Ir* J. Sie- benga, de man, die steeds aan de touwtjes trekt en alles doet marcheeren. Maar ook den heer jhr. P. J. Boogaert, den man, die gedurende 25 jaar den kring heeft geleid en met hem alle lifef en leed heeft gedeeld, heette spr. welkom en zeide tot hem, dat er nu verschillende stroomingen zijn ontstaan, die jhr. Boo gaert zeker niet verwacht zou hebben. Spr. heeft bij zijn. optreden als presi dent zijn standpunt duidelijk uiteenge zet en daarbij o.a. aangedrongen op on derlinge groote openhartigheid en dit herhaalt hij nu in deze omstandigheden, nu er zaken gebeurd zijn, die tot deze vergadering noopten. Als men openhar tig is, dan gaat men elkaar pas begrijpen. Spr. wees er op, hoe zijn richting anders is dan die van de meeste aanwezigen, maar hij heeft waardeering voor eiken gedachtengang van anderen. Allen kun nen samenwerken in de Z.L.M., die een ontzaggelijk nuttige instelling is voor de Zeeuwsche boeren, waarover de heeren Dieleman en Siebenga nog beter zullen kunnen spreken. De onweerswolken moeten optrekken. Er moet klare wijn worden geschonken. Hierna verkreeg de heer Ir. S i e b e n- g a 't woord en zeide hij, dat het wel eigenaardig is, dat men in dezen tijd van groot offensief, nog gedrongen wordt tot een defensief in eigen kring. En dat in een tijd nu men iedereen dubbel noodig heeft. Het streven is steeds geweest van de Z.L.M. een krachtige organisatie te maken, waarin ieders belang naar voren kan komen en dit sinds de reorgani satie in 1918 ook nog beter de plaatse lijke belangen. In afdeeling, kring, hoofd bestuur en dag. bestuur komen nu aller belangen steeds naar voren. Spr. bepaalt zich bij de crisisactie. Van de maatrege len, die gevraagd en ten deele ook reeds genomen zijn, is veel uitgegaan van de Z.L.M., men kreeg succes bij de com- missie-Lovink en bij de regeering. Spr. wees er op, dat naast hetgeen in Eindelijk zij herinnerd aan de groot- sche reclame tijdens de Olympiade 1928 in verband met toeren in Zeeland en met de ontvangst van een zeventigtal buitenlandsche journalisten. Wie de en thousiaste artikelen in de vreemde cou ranten gelezen heeft, zal moeten erken nen, dat ook het jaar 1928 onder de goede jaren van V. V. mag medetellen. Eigenlijk moet ik zeggen: onder de betere jaren. Want elk jaar is immers goed voor eene vereeniging met een doel, zoo goed als dat van deze? Laat ik mogen besluiten met het uit spreken van den wensch, dat de ver eeniging nog lange jaren aan de berei king van dit mooie doel moge werken en dat zij daarbij in toenemende mate zal mogen rekenen op den steun van ieder Middelburger en van iedere ver eeniging of corporatie, wie de welvaart der stad ter harte gaat; niet het minst ook op dien van het bestuur der ge meente. Voorburg. H. J. G. Hartman. Het wil ons voorkomen, dat aan het bovenstaande nog een woord toegevoegd moét worden. Eigenlijk twee. Het eerste van warme erkentelijkheid voor de dezerzijds zeer op prijs gestel de, alleraardigste herinneringen, die de schrijver wel voor ons, d.w.z. voor on zen lezerskring, heeft willen boekstaven. En het tweede van dank aan den laat- sten voorzitter-in-ruste van V. V. V., den heer H. J. G. Hartman, die met een nimmer verflauwden ijver, met geest en kracht de bevordering van het vreem delingenverkeer, dat hij zeer terecht als 'n eminent Middelburgsch en Zeeuwsch belang zag, nastreefde. Zijn naam zal stellig door een lateren chronikeur met eere genoemd worden na en naast de namen van hen, door den schrijver van bovenstaande levendige herinneringen terecht gememoreerd. Hoofdredactie P. Z. M. C, dé Z.I wc lar bri bo be vo ke er ste ve nie mo ter toe da! hec en Er

Middelburgsche Courant | 1932 | | pagina 6