fcFONGERS ENORME PRIJSDALING Dezelfde kwaliteit dezelfde garantie dezelfde veiligheid LANDBOUW. SPORT. BUITENLAND. LAATSTE BERICHTEN. Algemeen Overzicht. AFLOOP VERKOOPINGEN. MARKTBERICHTEN. MARIA ELIZABETH PAULINA VAN DEN BROEK—BERGMAN. AUTOBODE-DIENST GEMEENTE RITTHEëfi. De opneming van wegen en voetpaden met de kunst werken vangt aan op I I MEI a.s. GELE STRAATKLINKERS, 0NDERH0UDSGRIND 1-3. verkoopen De Haagsche rechtbank behandel de Donderdag de zaak tegen den 36-ja- rigen spoorwegarbeider P. v, d. B, te Voorschoten die op 24 Dec. j.l. op den spoorweg bij De Vink, met de bewaking waarvan hij was belast, niet tijdig de boomen had gesloten en dat daardoor een vrachtauto werd gegrepen door den trein waardoor de inzittenden A. J, van B. en A. J. der H. zoodanig licha melijk letsel bekwamen, dat eerstge noemde kort daarop is overleden en dat Van der H. gedurende verschillen de weken verhinderd is geweest in de uitoefening van zijn beroep van chauf feur. De Officier van Justitie constateerde, dat door de bekentenis en de getuigen verklaringen de schuld van verdachte vast stond en requireert 3 maanden hech tenis. Het Hoog Militair Gerechtshof he den uitspraak doende in de zaak van den 29-jarigen eersten luitenant der jagers P. G. die door den Krijgsraad te 's Her togenbosch was vrijgesproken van de hem tenlaste gelegde mishandeling van een politieagent in een dancing te Den Haag, heeft dit vonnis van den krijgs raad vernietigd en opnieuw rechtdoende den luitenant veroordeeld tot tweehon derd gulden boete subs, vijftien dagen hechtenis wegens mihandeling gepleegd teeen een ambtenaar in de rechtmatige uitoefening van zijn functie. Het Hof heeft in aanmerking genomen, de administratieve maatregelen welke in verband met dit geval reeds tegen dezen officier genomen waren. De pisch was 14 dagen gevangenisstraf. Meineed zwaar gestraft. De rechtbank te Haarlem deed uit spraak in de zaak van een 20-jarigen rijwielmonteur uit Koog aan de Zaan, die op 28 Januari voor de rechtbank te Haarlem als getuige opzettelijk een val- sche verklaring heeft afgelegd; het be trof het rijden van twee personen op 'n motorrijwiel met één zadel. Verdachte had onder eede verklaard dat het rijwiel een duozitting had, het geen niet waar was. Verdachte werd veroordeeld over eenkomstig den eisch tot acht maanden gevangenisstraf. THANS t COMPLEET MET VRIJWIEL KWAUT0T BANDREM, BAGAGEDRAGER FONGERS GARANTIE EN KETTINGTROMMEL (Ingez. Med.) Vrijdag hield het bestuur van d:en krmg Walcheren der Z. I.. M. een Ver gadering met de besturen der dorps- vereenigingen ter bespreking van dé ac tie, die op Walcheren door den Christel. Boeren- en ruindersibond wordt ge voerd, waardoor de Zeeuwsche. Land- bouwmaatschappij wordt ondermijnd. De secretaris dér Z.L.M., de heer ir. Siebenga, heeft nog eens'uiteen gezet wat deze maatschappij voor de land bouwers doet, terwijl de voorzitter, dé heer mr. P. Ddeleman (als lid van Ged. Staten) in den ibreede heeft uiteen ge zet, dat al wil men zich bij den Chr. Bond aansluiten men toch de Z.L.M. den rug niet moet toe draaien, die voor de materialistische belangen opkomt. De heer J. Bosselaar, anti-rev., iidl der Prov. Staten, heeft daar tégenover ge steld, dat de landbouwer, evenals de arbeiders zich onder de vaan van den Christelijken Bond' moeten scharen. In een volgend' nummer komfen wij hier nader op terug. doeling lag geen promotiewedstrijden in 't Zuiden vast te stellen in verband met een a.s. Zondag te houden wedstrijd tusschen 2 tweedeklasse elftallen, zijn ze achteraf en o.i. terecht toch nog ingelascht. 't Zijn de twee return-ont moetingen van j.l. Zondag, welke zijn vastgesteld en in beide gevallen krijgen de nu thuis spelende clubs dus gelegen heid om revanche te nemen voor de ne derlaag. Vooral voor Helmond zou dat van veel belang zijn, want slaagt zij er in Middelburg te kloppen, dan krijgt zij als nog 'n kansje, terwijl 'n tweede neder laag vrijwel noodlottig zou zijn. 'n Ge lijk spel is niet onmogelijk, en dat zou zeker gunstig zijn voor De Valk, die ook in Spekholzerheide vermoedelijk wel van Juliana zal winnen. Zonder moeite zal dat evenwel niet gaan, want de Lim burgers spelen voor hun laatste kans". Wij kunnen ons geheel bij de meening van den overzichtschrijver van dit offi cieel orgaan aansluiten. Nederl. Ruiters naar de Olympische Spelen, In de vergadering van Donderdagmid dag der Kon. Militaire Sportvereeniging, deelde de voorzitter mede, dat de reeds aan het N. O. C. toegezegde 1000 voor de uitzending der Nederlandsche rui ters naar Los Angeles gestand kan wor den gedaan. Hierdoor is de Nederlandsche deel name verzekerd. Nederland—Ierland, De technische commissie heeft het Ne- derlandsch voetbalelftal samengesteld, dat op 8 Mei te Amsterdam tegen Ier land zal spelen. Doel: v. d. Meulen (H.F.C.) Achter: Weber (A.D.O.) en Van Run (P.S.V.) Midden: Paauwe Sr. (Feijenoord), An- deriessen (Ajax) en Van Heel (Feij enoord). Voor: Wels (Unitas), Adam (H.V.V.), Lagendaal (Xerxes), Mol (K.F.C.) en v. Nellen (D.H.C.) Reserves zijn: v. Male (Feijenoord), Lelyveld (V.U.C.), Bonsema (Velocitas), Mulders (Ajax), Nagels (Enschedé) en Volkers (Ajax). De jaarlijksche singelloop. A?n 5*en morgenmiddag te vier uur te houden jaarlijksehen Singelloop uM gaande van zullen volgens de in schrijvingen 14 personen deelnemen. De start is te vier uur aan den Vfedr- WWerSr Weder d° Onder de deelnemers zijn leden' van Marathon en de Zeemacht te V&sioge.n, D.O.S. te Rotterdam', Zeelandia en F M.M. te M&deelburg. Voetbal, K, N, V, B,-programma. Kampioenschap v. Nederland: FeijenoordAjax. VeendamP.S.V, Promotiecompetitie 2e klasse A. JulianaDe Valk. HelmondMiddelburg. Promotiecompetitie 3e klasse. HulstVlissingen. Betreffende de promotiecompetitie 2e v<HgendeZen WC ..Hoewel 't aanvankelijk in de be APOTHEKEN. Zondag en de nachten der volgende week is te Middelburg geopend de Apo theek van MevrJ. Walraven v. d. Garde-Hammacher, K. Noordstraat. DE NIEUWE LUCHTLIJN. Maandag wordt, als bekend, de Zeeuwsche luchtlijn in gebruik genomen. De tijden zijn er, naar het oordeel der K. L. M., niet naar om daarbij bijzonde re feestelijkheden te doen plaats vin den; slechts zullen dien dag een drietal K. L. M.-vliegtuigen overkomen. Deze vertrekken in afwijking van de gewo ne dienstregeling, om 9.00 van K. L. M. Coolsingel te Rotterdam, 9.45 van Waal haven; aankomst Haamstede 10.10, ver trek vandaar 10.45, aankomst Vlissin gen 11.00. Met die vliegtuigen komen een 24- tal personen mee; hun wordt door het Walchersche propaganda-comité voor de luchtvaart in een touringcar een rondrit over ons eiland aangeboden; onderwijl wordt door de K. L. M. een aantal genoodigde autoriteiten de ge legenheid geboden een korte rondvlucht boven het eiland te maken. De gemeente Vlissingen biedt om 12.30 een eenvoudige lunch aan in het Grand Hotel Britannia, De vliegtuigen vertrekken 14.30 uit Vlissingen; aankomst Haamstede 14.45; vertrek 15.15; aankomst Waalhaven 15.40 en K. L. M.-Coolsingel 16.00. Daarna treedt de dienstregeling in werking zooals die dezer dagen per advertentie in ons blad werd gepubli ceerd. Giften Crisisfonds. Bij ons bureau zijn de navolgende giften ontvangen: Geref, Knapenver. Sa muel afd. II 1.06, maandel. bijdrage D N. B. 2.50, idem Personeel M. C. 5. idem Personeel N.V. v.h. S. Wiener Co. 12.17, wekelijksche bijdrage Perso neel Schulte en Thieme 2.63. Prinsessedag. Begunstigd door mooi voorjaarsweer heeft de residentie vandaag opgewekt den verjaardag van de Prinses gevierd. Als glanspunt van den dag zal zijn een grootsche hulde, welke door kinderen van 11 tot 18 jaar zal worden gebracht aan de jarige Prinses in het Voorhout voor het paleis van de Koningin-Moeder. De felicitatie-registers ten paleize wer den druk geteekend. Met het oog op de tijdsomstandigheden is van het geven van een vuurwerk afgezien. De Raad van Arnemuiden be sloot gister met 4 tegen 3 stemmen tot intrekking van het verlof voor het veer huis aan de Arne. De raad van Biggekerke be sloot de werkverschaffing voor onbepaal den tijd voort te zetten, niet meer een week wachttijd toe te passen, en den be- treffenden post met f 400 te verhoogen, waarvoor het B. A. zal worden gevraagc de helft bij te dragen. Hr. Ms. Mijnenlegger Prins van Oranje is Vrijdag te Sabang aangekomen Afschaffing eed van trouw in Ierland. Na een langdurig en opgewonden de bat in een nachtzitting, heeft de Iersche Dail met 77 tegen 71 stemmen aangeno men, het wetsvoorstel tot afschaffing van den eed van trouw aan de Engelsche Kroon. Kort tevoren was het voorstel van den oud premier Cosgrave, om voor afdoening van deze wet met Engeland in onderhandeling te treden, met dezelf de stemmenverhouding verworpen. Alle leden van de arbeiderspartij stemden gesloten voor de regeering: Een arbeiderafgevaardigde adviseerde De Valera, om in de commissiebesprekingen over het wetsontwerp, wijzigingen aan te brengen in de bepalingen, die zich richten tegen het leggen van een band tusschen het Engelsch-IerSche verdrag en de grondwet. De arbeiderspartij wenscht slechts afschaffing van den eed van trouw, doch geen schending van het Engelsch-Iersche verdrag. De bomaanslag te Sjanghai. De Japanners hebben naar aanleiding van den bomaanslag in het Hongkioe- district en de omliggende straten het standrecht afgekondigd. Alle belangrijke punten worden door militairen bewaakt. Tot de zeven gearresteerde personen behooren een parkwachter die naar het schijnt van Russische afkomst is en een Chinees. De Japanners hebben de wo ning van een Amerikaansch ambtenaar die verdacht wordt betrokken te zijn bij den aanslag omsingeld. De opwinding bij de Japansche bevolking is zeer groot. In de eerste plaats heerscht er ontstem ming tegenover de Koreanen. Een Ko- reaan werd zoodanig door de menigte mishandeld, dat hij aan de gevolgen is overleden. De Japansche ambassadeur S. moet waarschijnlijk- een been worden af gezet, terwijl generaal Shirokawa waar schijnlijk een oog zal moeten missen. De toestand der overige gewonden is bevre digend. De Japanners meenen, dat de aanslag het werk is van een Koreaansche revolutionaire organisatie. De toestand van den Japanschen ge zant Shigemitzu die 32 wonden heeft ge kregen is ernstig achteruitgaande. De Chineesche minister Kwo Tai Tsji heeft den Japansche autoriteiten namens de Chineesche regeering zijn deelneming be tuigd over den gepleegden anaslag. De Japansche minister van oorlog ver klaarde, dat de aanslag te Sjanghai een veelbeteekend beeld geeft van den on- zekeren toestand in China. In verband hiermede kan voorloopig nog geen aan vang worden gemaakt met de versche ping der Japansche troepen uit China. Japan zal alle politieke groepen die zijn positie in het Verre Oosten willen scha den, bestrijden. De Chineesche regeering deelt officieel mede, dat de Chineesche bevolking niets heeft uit te staan met den aanslag. Geen Chineesch burger en geen vertegenwoor diger van een Chineesche organisatie had toegang tot de parade. De Chinee sche regeering kan geen verantwoorde lijkheid dragen voor het gebeurde. Hedenmorgen vroeg is de voorzitter der Japansche vereeniging te Sjanghai als eerste slachtoffer van den bomaan slag aan de opgeloopen verwondingen overleden. Volgens Japansche mededeelingen was de Koreaan die de bom heeft geworpen een vriend van den leider van het zgn. Chineesch en Koreaansch Nationaal Ver bond en tegelijkertijd secretaris van een vooraanstaand politicus uit Canton. Men vermoedt dat de aanslag mede op aan stichting van Cantonneesche zijde is ge schied. Algemeen wordt verwacht dat, ondanks de moeilijkheden die opnieuw tusschen Japan en China zijn gerezen de wapenstilstandsonderhandelingen die in den loop van de volgende week zouden worden hervat voortgang zullen vinden. BELGIE. Donderdagavond werd een notaris te Brussel aangehouden en verhoord naar aanleiding van verschillende ver duisteringen en oplichtingen, tot een be drag van ruim 8 millioen francs. De no taris is in verzekerde bewaring gesteld. FRANKRIJK. Gedurende schietoefeningen der artillerie bij Rochefort sloegen zes sol daten wien een disciplinaire straf was opgelegd, aan het muiten. Zij gingen de soldaten, die opdracht hadden hen te arresteeren te lijf, zoodat zij twee ern stig verwondden. Tenslotte konden zij overweldigd en naar de militaire gevan genis overgebracht worden. De oud-president van Argentinië, generaal José Frnacisco Uriburu, is aan de gevolgen van een zware operatie, waaraan hij zich gedurende zijn verblijf te Parijs moest onderwerpen in den af- geloopen nacht, op 64-jarigen leeftijd overleden. Grcote brand. Donderdag is te New-York op het vliegterrein een groo- te brand uitgebroken. Een hangar, waar in zeven land- en een bijzonder kost baar watervliegtuig waren onderge bracht, brandde tot den grond toe af. De schade wordt geschat op H milli- oen dollar. De krachtige wind wakker de het vuur aan. Door het ontploffen der benzinetanks werd het blusschings- werk bemoeilijkt. TSJECHO-SLOWAKIJE. Te Merisch-Ostran zijn tengevolge van een verkeerden wisselstand twee tram wagens tegen elkaar gebotst. De eene wagen werd bijna geheel vernield. Twee politieagenten en twee vrouwen werden ernstig gewond, terwijl nog 41 personen, meest schoolkinderen, lichte verwondin gen opliepen. VEREENIGDE STATEN. De scheepsbouwer Curtiss die als on derhandelaar voor Lindbergh schijnt op te treden, zou met zijn jacht Marcon voor de kust varen om te trachten in contact te komen met vertegenwoordigers der ontvoerders. NICARAGUA. Naar uit Managua wordt gemeld heeft de nationale garde onder leiding van Amerikaansche officieren het hoofd kwartier van Sandino bezet. Tien aan hangers van Sandino werden gedood en talrijke gevangen genomen. Notaris J. L. van der Harst heeft Donderdag in „Mercurius" publiek ver kocht: 1. Een hofsteedje, bestaande uit: woonhuis, schuur, steenen varkenshok, erf, boomgaard en bouwland, te Serooskerke, aan den Polderschen Weg, groot 67 Aren 90 Centiaren (1 ge- met 218 r.) Kooper: A. Flipse, Middelburg voor voor 5.226. 2. 43 Aren 90 Centiaren (1 gemet 35 r.) Bouwland te Koudekerke aan den Groenen Weg. Kooper: A. Flipse, Middelburg voor 1112. 3. 1 H.A. 17 Aren 80 Centiaren (3 ge meten K> r). weiland te Koudekerke, na bij den Breeden weg. Kooper: J. Koole, Koudekerke voor 2090. 4. 34 Aren 10 Centiaren (26014 r.) bouwland te Zoutelande, nabij den Duinweg II, Koopers: A. Filius en J. Polderman Middelburg voor 420. 5. 52 Aren 60 Centiaren (1 gemet 102 r.) Weiland te Vrouwenpolder aan den Schellachschen Weg. Kooper: W. Duvekot, Vrouwenpolder voor 335. 6. 58 Aren 90 Centiaren (1 gemet 150 r.) Weiland, te Vrouwenpolder. Opgehouden. 7. 1 Hectare 2 Aren 50 Centiaren (2 gem. 183 r.) weiland en grond, te Mid delburg, aan den Ouden Veerschen Weg. Kooper: A. Flipse, Middelburg voor 535. 8. 1 Hectare 23 Aren 90 Centiaren (3 gem. 47 r.) uitgegraven grond te Mid delburg, aan den Ouden Veerschen Weg. Kooper: A. Flipse, Middelburg voor 830. 9. 18 Aren 20 Centiaren (135 roeden) bouwland te Middelburg, aan den Ouden Veerschen Weg. Kooper: J. C. Vinke, Middelburg voor 409. 10. 75 Aren 70 Centiaren (1 gemet 278 r.) weiland en sprink, te Middelburg, aan den Schroeweg. Kooper: C. P. de Jongh q.q. Middel burg, voor 420. Middelburg, 29 April. Op'de vei ling werden de volgende prijzen be steed: Zeeuwsche blauwe aardappelen 85—127, i.d. potens 28—61, beide per 25 kg; nieuwe aardapipelën 67, spruiten 5—6, dunsel 12—13, witlof 1—15 zu ring 9—11, molsla 30—36, bak'sla 13 20, möskrut 16—22, snij sla 11—16, spinazie 4—11, peen 8, koolrapen 2—4, uien 13, roode kool' 3—5, postelein ;3S 51, suikerboonen 94 -102, alles per kg: tuinkers 9, per doosje, aardbeien 4—7, pioenen 4—6, roode kool' 2Va9, boerekooT 1, bloemkool li/2—23, kom kommers 9—20, alles per stuk': tuinen 5—16, narcissen 2—6, peen 9Va—24, ramm'enas 31/2, raapstelen 4i/2, prei 6— 10, Sjalotten ;li/2—2, selderie QU>—7, knolseldérie 2i/2—7, radijs 2—81/2, ra barber 11/2—41/2, alles per bos; krop sla 3i/2—9, per krop; flieren 4—6, vi olen 10—19, madelieven 14—17, alles per 10 stuks. V'l'i|ssingen, 29 April. Op de vei ling werden de volgende prijzen besteed. Spinazie 9—15, koolrapen lVa—2. wijnpeen lli/2—14, witlof 7—15. snij- sla 15, roode kool 2—3, gele klooi 7V>, groene lboonfjjes 98—108 alles per !kg; kipeieren 721—22 per 10 stuks, bloemkool 81/2—26, sla 2i/2— 81/2, kbmif kommers 14—15 alles per stuk'; radijs 5—7, selderie 5—7„' prei .47/2—8, rabar ber 2—4, rammanas ;6— 7, peen 26b2— 27, flieren 2—4, tulpen 6—13. nar kissen 4—5i/2, iris 20 alles per bos vioolplan ten 2 per plant; geraniums 14 per pot; peterselie 11—19, zuring 10 20, beiden per mandje; poters 5- 9, aardappelen 31—38 per 10 kg. Goes, 29 April. Veilingsvereen. Z.- Bevel'and. Aardbeien 140, witlof 2122, id. 2e soort 5, spinazie 17—19, zeespinazie 14, zaaiboontjes 5—10, aardappelen 4.20, id poters 1, alles per 100 kg; bloemkbiol extra 30, id. Ie 14—23, id. 2e 8—12, id. 3e soort '2—6, kopsl'a .4.90—7.10, id 2.20—3.50, id. uitschot 1.50— 1.70 al les per 100 stujks; bloemen, tulpen 4— 11, irissen 14—15/ radijs 3.30. rabar ber 1.50—44.60, prie 3—11, selderij 2.40 5.20 alles per 100 'bos. Heden overieed na een langdurig lijden zacht en kalm in den ouderdom van 66 jaar onze beste Zuster, Behuwd zuster, Tante en Behuwd- tante, MARGARETHA BLOYS VAN TRESLONG Weduwe van W. C. de Smidt, in leven Notaris te Schoon- dijke. Uit aller naam P. A. BLOYS VAN TRESLONG. 's-Gravenhage, 28 April 1932. Regentesselaan 107. Bezoeken kunnen niet worden afgewacht. De teraardebestelling zal plaats hebben te Schoondijke op Maandag 2 Mei 1932. Eenige en algemeene kennisgeving. Voor de vele bewijzen van deel neming ondervonden, bij het ever- lijden van onze geliefde Vrouw, Moeder, Behuwd- en Grootmoeder betuigen wij onzen hartelijken dank. Uit aller naam, J. P. v. d. BROEK. Middelburg. 30-4-'32. Voor de bewijzen vau deelne ming, ontvangen vóór en na het overlijden van onzen lieven Man, Vader, Zoon, Broeder enBehuwd- broeder, P1ETER JACOBUS WILLEMS, betuigen wij onzen hartelijken dank, in het bijzonder aan H,H. Doctoren en het verplegend per soneel van het paviljoen eu gast huis. Uit aller naam, Wed. P. J WILLEMS. Middelburg, April 1932. Hoogere Burgerschool A met 5-j. c, (Hoogere Handelsschool), Handelsdagschool met 4-j. c. Middelbare Handelsavondschool. Middelburg. De aangifte van leerlingen voor bovengenoemde scholen is open gesteld. Inlichtingen, zoowel mondeling als schriftelijk, worden gaarqe ver strekt. De Directeur, Mr. P. C. DE JONGE. Ondergeteekende maakt het ge acht publiek van Domburg, Mid delburg, Vlissingen en tusschenge- legen plaatsen bekend, dat hij vanaf Maandag 2 Mei een dage- Hjkschen opent tusschen deze plaatsen v.v. Beleefd aanbevelend, L. ROELSE. Stationsstraat, Domburg. MENSENDIECK-ONDERWIJS. Verbetering van lichaamshouding en beweging. E. S W E M E R, gedipl. leerares, lid Ned. Mensen- dieckbond, heeft haar lessen her vat. Gelegenheid tot nieuwe in schrijving Hotel Nieuwe Doelen, Vrijdag 2122 uur. Zaterdag 14 15 uur. Clubles Privaatles. PRIJSOPGAVE MET MONSTER gevraagd voor de levering van 23.000 STUKS voldoende aan de eischen van le sorteering en 50 M3. Aanbiedingen met levertijd vóór 11 Mei a.s. bij den Burgemeester van Ritthem. De Notaris J. FANOY te Axel zal ten verzoeke van de Heeren Mr. J. F. VAN DEINSE te Mid delburg en C. KAMERMANS te Vlissingen, als Curatoren in het faillissement van de firma DE KOSTER Co. in het Hotel „DE LOZANNE" te AXEL, op Dinsdag den 10 Mei 1932, des namiddags 1 '/2 uur, 1. Het BANKGEBOUW met Bo venwoning en Erf te Axel, Kerkstraat, kadaster Sectie G nummer 2806, groot 1 A. 99 c.A. 2. De daarin aanwezige KLUIS DEUREN, HEK en SAFE LOKETTEN. Grondbelasting f 39.39. Aanvaarden bij de betaling. Betaling 11 'Juni 1932.. Kooper kan kantoor-inventaris overnemen voor f 1000. Bezichtiging Vrijdag 6 Mei van 1012 en van 24 uur.

Middelburgsche Courant | 1932 | | pagina 3