q ZEELAND. GEMEENTERAAD VAN MIDDELBURG MS Tot leden van het Genootschap zijn benoemd: a. in Nederland: C. A. van Beugen Bik, luitenant-kolonel der infanterie, Middelburg; dr. J. van der Bilt, observa tor aan de sterrewacht, Utrecht; dr. W. Broere, arts, Alkmaar; mevr. dr. W. Co hen-De Meester, Utrecht; dr. J. Dekker, Middelburg; J, J. van Deinse, conserva' tor van 't rijksmuseum Twente, Ensche dé; dr. H. J. Detmar, arts, Vlissingen; A. Geluk, litt. drs. De Steeg; dr. J. Gie- len, Hulst; mr. Roel Houwink, De Bilt; mr. G. J. Kronenberg, rechter in de arr.- rechtbank, Breda; dr. P. Loeff, Epe; ir. C. A. de Looze, directeur der R. H. B. S., Goes; J. B. de Meester, luitenant ter zee der le klasse, Utrecht; H. Th. Nieu- wenhuijzen, leeraar aan de R. H, B. S., Goes; Dirk Nijland, schilder, Dordrecht prof. mr, G. A. van Poelje, hoogleeraar aan de Handelshoogeschool, Rotterdam; H. Pieters, assistent aan de Zeeuwsche Provinciale Bibliotheek, Middelburg; A C. Polderman, arts, Scherpenisse; J. Polderman, oudheidkundige, St. Anna- land; J. Rasch, folklorist, Utrecht; J Scheltens, leeraar aan het gymnasium Middelburg; dr. W. Schreijer, leeraar aan de H. B. S. A., Middelburg; mr. Jan de Vries, commies aan de Provinciale Griffie, Middelburg; ir. J. P. Walland, hoofding.-directeur van den rijkswater staat, Middelburg; D. Wehrens, folklo rist, Amsterdam; b. in Nederlandsch Oost-Indië: dr. W, B. Doorenbos, arts, Kisaran (Sumatra); c. in het buitenland: J. R. Tak, Va duz, (Liechtennstein). In de vacature van bestuurslid, ont staan door het aftreden van den heer A. F. L. Troll werd voorzien door de ver kiezing van den heer jhr. ir. J. L. Boreel. ^HooW-enWes^" MIJNHARDTS POEDERS Doos Per stuk 8 ct Bij Uw drogist (Ingez. Med.) ZEEUWSCH-VLAANDEREN W. D. Gemeenteraad van Aardenburg. AARDENBURG. Dinsdag kwam de Raad in voltallige vergadering bijeen. In een schrijven van den minister wordt medegedeeld, dat Z.Ex. geen vrijheid kan vinden, om de door hem vastgestel de steunregling ook voor werklooze bouwvakarbeiders geldig te verklaren. Aan A. E. de Bruyckere wordt de door hem gevraagde tegemoetkoming van 100, voor 7 schoolgaande kinde ren, toegestaan, aangezien de afstand zijner woning tot de school meer dan 4 km bedraagt. Th. Claeys en 5 anderen hadden een verzoek ingediend, om het voetpad ach ter hun woning in orde te maken en te verharden. Daar dit voetpad hun in erf pacht toebehoort, en zij volgens de be palingen zeiven tot onderhoud verplicht zijn, zullen B. en W. de aanvragers hier op wijzen. Een verzoek van de Nationale com missie tegen het alcoholisme, om voor verloven A een lager minimum te bepa len dan de wet bepaalt, werd voor ken nisgeving aangenomen; het aantal is voor Aardenburg vastgesteld op 8. De Koninklijke Muzieksocieteit „Aar- denburgsche fanfaren" heeft een ver zoek ingediend om voor het jaaar 1932 een subsidie van 350 te mogen ont vangen. B, en W. doen in dezen geen voorstel doch willen den raad laten be slissen. De heer de Backere vindt 350 veel te hoog. Hij zou gaarne zien, dat er een heeleboel van afging. In Sept. 1.1. zegt hij, is voor een enkel stukje mu ziek een groot bedrag weggegooid. (Hij doelt hier op de uitvoering der stafmu- ziek ter gelegenheid der tentoonstel ling van Ooft- en Tuinbouw). De heer Hollebrand zegt dat de op de begrooting uitgetrokken bedragen niet zoo groot zijn, er kan niet meer op bezuinigd worden. Het bedrag dat die vreemde muziek gekost heeft, werd door een feestcom missie betaald, en hiervan is 350 weer terug gekomen in de gemeentekas. Mevr. v. d. B r o e c k ed e Man is ook van meening dat onmogelijk nog meer bezuinigd kan worden. De heer Blondeel sluit zich bij de vorige sprekers aan. Ook de heer W ij f f e 1 s acht de ver schillende posten niet te hoog. Een be drag van 460 voor muzieklessen vindt hij echter wel een groot bedrag. De heer C a t s m a n zegt dat als men niet kan aantoonen, dat een muziekge zeischap voor onze gemeente absoluut noodig is, de subsidie overdreven is. In de begrooting komt o.a. voor 40 voor 2 maal dansen, dat is toch overbodig! Hij dient een voorstel in om 200 te ge ven. Mevr. Van den Broecke zegt, dat het salaris van den dirigent al zoo laag mogelijk gesteld is. De 350 worden daarna goedgekeurd. Tegen stemden de heeren de Backere en Catsman, de heer Wijffels stemde blanco. Thans komt aan de orde de motie der R.K. Middenstandsvereeniging „De Hanze", ten doel hebbende, de kermis weder in eere te herstellen, doch niet toe te laten dal er gedanst wordt, Te gelijkertijd worden behandeld de ver zoeken van de bakkers, de winkeliers de schoenmakers, de herbergiers, van den heer Haverland en van den Ned Bond van Kermisvakgenoten „Ons Be lang" allen beoogende, het besluit der vorige vergadering in te trekken, en de kermis weder als voorheen te laten plaats hebben. Mevr. v. d. Broecke zegt, dat in de besloten vergadering de kermis- kwestie reeds is besproken; er is ge zegd, dat dit besluit genomen werd om economische redenen. Ik dacht, aldus mevr. v. d. Br. dat de winkeliers er niet veel aan verdienden. Nu is me achtera: allerhande ter oore gekomen, en meen ik, dat de economische redenen verval len zijn. Er zijn winkeliers die 3 a 4 honderd gulden die dagen ontvangen, Spr. zou dus willen voorstellen op het genomen besluit terug te komen. De heer Hollebrand zegt dat de middenstand, die het toch reeds zoo zwaar heeft, nog verder gedrukt zou worden door het genomen besluit. B. en W. wisten er al van dat het in de vergadering zou komen, de overige raadsleden zijn verrast, publiek en pers zijn er buiten gehouden. De heer Catsman zegt, dat hij het verkeerd vindt om een besluit, dat men bij volle verstand neemt, in een vol gende vergadering te herroepen. Als het waar is, dat er winkeliers zijn die 3 a 4 honderd gulden verdienen, dan is de totale extra verdienste der diverse zaken zoo groot, dat het wenschelijk is de kermis af te schaffen, want dan gaat er te veel geld uit de zakken der par ticulieren. Op de agenda staat ook nog een steunregeling, die duizenden gul dens zal kosten, daarom vindt spr. het van belang om te gaan bezuinigen in alle opzichten. Als de 3 dagen weder worden inge voerd, zou spr. willen voorstellen het verzoek der Hanze, om het dansen te verbieden aan te nemen. Het verzoek der Hanze wordt daar na door den voorzitter in stemming ge bracht. De heer de Backere zegt, dat als er niet gedanst mag worden, er ook geen volk uit andere gemeenten komt. Daar blijkt dat de meerderheid vóór dansen is, blijft de stemming achterwe ge en wordt daarna het voorstel van mevr. v. d. Broecke om het besluit der vorige vergadering in te trekken, aan genomen met 5 stemmen, tegen de heer Catsman, blanco de heer Wijffels, De k-ermis blijft dus zoo als ze was. B. en W. stellen voor om den R.K. Bond van landarbeiders bij uitzondering dit jaar, op een desbetreffend verzoek, 50 subsidie te verleenen voor gemaak te kosten voor ontspanning en lectuur aan werkloozen. De heer Hollebrand zeide sym pathiek tegenover dit doel te staan, doch hij hoopt, dat er ook niet R.K. werkloozen van kunnen profiteeren. Z. h. st. wordt de subsidie verleend. P. Bonamie vraagt vergunning om een danstent in de Brouwerijstraat te mogen plaatsen ter gelegenheid der kermis. De heer Catsman zegt, dat het eenmaal is toegestaan, doch het was 'n „zwijneboel", en een ongelukkige vrouw die er dicht bij woont had er veel last van. Het verzoek werd afgewezen. Van den ontvanger der belastingen is bericht ingekomen, dat de zitdagen na 1 Mei niet meer zullen plaats hebben en verzoekt den raad, dit aan de ge meentenaren ter kennis te brengen, met de verwijzing dat in den vervolge de betalingen kunnen geschieden ten post- kantore. Op voorstel van den heer Cats man zal aan de autoriteiten verzocht worden, om den ontvanger telefonisch aan te sluiten, daar men bij eventueele inlichtingen op belasting gebied anders steeds een reisje naar Eede kan onder nemen. B. en W. hebben indertijd pogingen aangewend om den minister van water staat te interesseeren voor verbetering van den weg door de gemeente. Thans heeft Z.Exc. medegedeeld, dat het rijk voor 75 pet. in de kosten van verbetering, die in hoofdzaak moet plaats hebben buiten de Kaaipoort en van de Markt naar het Veldzicht, zal bijdragen tot een maximum van 6000 Op een vraag van den heer Holle brand antwoordt de Voorzittei dat B. en W. zullen trachten werkloo zen bij het werk te plaatsen. Op voorstel van den heer Catsman besloot de raad, dat door B. en W. een plan voor verbetering zal worden ont worpen. Bericht is ontvangen, dat de Hanze bank aan de gemeente weder een uit- keering doet van 1135. Inzake den weg naar Sint Kruis, deelt de Voorzitter mede, dat de be slissingen van den Commissaris der Ko ningin ontvangen zijn. Aan Mornhout, die 87 moet ont vangen voor bedrijfsschade en 102 voor schade op veldvruchten moet de weg worden opgehoogd; Lourens krijgt 80 voor schade op veldvruchten ten gevolge van het verstopt raken der af watering. Een rijwielpad aansluitende tegen den keiweg, zal van macadam op een onderlaag van oude keien gemaakt wor den; hiervoor moet van Lourens een strook grond gekocht worden van 3 m a 3.25 m breedte voor 1.25 ad 1.75 per m-. Verder moeten de buizen langs het land van den heer v, d. Plassche verwijderd worden. De heer Hollebrand wijst er op dat al de schade, die thans betaalc moet worden, een gevolg is van de hou ding der gemeente Sint Kruis, daar deze niet wilde samenwerken. Hij wi een ei'sch tot schadevergoeding in stel len. De heer Catsman zegt, dat de beslissing, die door den Commissaris genomen is, geheel overeenkomt met t rapport der zoogenaamde commissie uit den raad. Al wat we nu meer moe ien betalen is de schuld van Sint Kruis en van den deskundige, die beide on willig waren. De Voorzitter is van oordeel, dat het niet tactisch is, nog een eisch tot schadevergoeding in te dienen. Hij is het met beide vorige sprekers eens dat de schuld niet aan Aardenburg te wijten is. Thans komt de steunregeling aan de orde. De zaal is op de publieke tribune ge heel gevuld met belangstellenden. Er zijn verzoeken ingekomen van den R, K. Landarbeidersbond, den Alge- meenen Nederlandschen Landarbeiders- bond en den Modernen Bond van Land arbeiders te Aardenburg. De V oorzitter zegt dat het vrij eenvoudig is een steunregeling te ont werpen, doch het is vrij wat moeilijker geld er voor beschikbaar te krijgen. De heer Hollebrandse wijst er op, dat de bedragen door B. en W. be paald, veel lager zijn dan in het ont werp van den modernen bond. De Voorzitter zegt, dat B. en W. rekening moeten houden met de fi- nantieele draagkracht der gemeente en de verzoekers hebben ook geen mid delen aangegeven, waar het geld van daan moet komen. De heer Hollebrand zegt, bij de begrooting er reeds op gewezen te heb ben, dat het geld voor werkloosheidsbe strijding uitgetrokken, veel te gering was geraamd. Het was al lang vooruit te voorzien, dat er geld voor noodig was. Mevr. v. d. Broecke zegt, dat de door B. en W. ontworpen steunregeling vrijwel overeenkomt met die uit nabu rige gemeenten. De ingekomen verzoeken worden z.h st. voor kennisgeving aangenomen; het ontwerp van B. en W. wordt na arti kelsgewijze behandeling ten slotte ook z.h.st. aangenomen. In art. 4 worden kostgangers (onge- huwden) jonger dan 21 jaar met uitzon dering van hen wier ouders overleden zijn, en die welke 21 jaar zijn doch jon ger dan dertig jaar en wier ouders in deze of aangrenzende gemeente wonen tenzij de betrokkene reeds meer dan 'n jaar in deze gemeente woont, uitgeslo ten. Volgens art. 5 is de ondersteunde verplicht alle werk, waarvoor hij licha melijk geschikt kan worden geacht, te aanvaarden. Art. 6 bepaalt den steun voor gehuw de kostwinneres op f 1 per dag benevens 15 cent per werkdag per gezinslid boven 2 personen. Voor ongehuwde kostwin ners 0.65 per werkdag, voor kostgan gers 0.50 per werkdag. Art. 7 bepaalt, dat inkomsten van ge zinsleden uit arbeid verkregen, gedeel telijk in mindering van den steun kunnen gebracht worden. Art. 8 bepaalt dat de steun niet meer mag bedragen dan 65 pet. van het ge wone loon en voor kostgangers 55 pet. Art 9. Slechts een lid van een gezin kan steun krijgen. Volgens art 10 krijgen zij die van f 8 voor een gezin van 2 personen tot f 15 bij een gezin van 11 of meer personen inkomen genieten geen steun. Ook en kele bijzondere gevallen zijn uitgesloten van steun Voor ongeorganiseerde gehuwde ar beiders bedraagt de steun ten hoogste 90 cent per dag benevens 15 cent per dag per gezinslid boven 2, voor onge huwde kostwinners 55 cent per dag, voor kostgangers 40 cent per dag. Werkloozen, die een vergunningslo kaal bezoeken en aldaar misbruik ma ken van alcoholischen of licht alcoholi- schen drank zijn van steun uitgesloten. Naar aanleiding van dit laatste, meen de de heer Hollebrand, dat Aardenburg dat zich vroeger beroemd maakte, la ter berucht, thans zich belachelijk zal maken. Hij wilde dit art. schrappen, doch vond geen steun bij zijn voorstel. Thans komt aan de orde, de wijze worden waarop in het benoodigde geld moet worden voorzien. Door B. en W. wordt geraamd dat f 1000 per maand zal noodig wezen. Hiervoor is voorge steld de gemeente-fondsbelasting met 15 opcenten en de personeele en vermo gensbelasting elk met 20 opcenten te verhoogen, wat totaal f 2730 zal opbren gen bij een opbrengst thans der gem, fondsbelasting van f 7000 een pers. be lasting van f 6600 en een vermogensbe lasting opbrengst van f1800. Later zullen B. en W. nog komen met een verhooging der leges en een verma kelijkheidsbelasting. Bij de rondvraag zegt de voorzitter aan den heer Wijffels, dat hij zal infor- meeren wanneer de tegels langs den weg naar St. Kruis zullen worden opge ruimd. Aan den heer Hollebrand zegt de voor zitter dat de tuingrond in de Klooster- weide niet kon worden afgegraven, daar uit een 16 steekproeven is geble ken, dat er onderin niets dan puin zat. Vergadering van Woensdag 27 April te 2 uur. 1 Notulen vergaderingen van 17 Fe bruari en 23 Maart 1932, Deze notulen keurt de raad z. h. st. goed. 2. Ingekomen stukken. De VOORZITTER doet mededeeling van verschillende raadsbesluiten. Doch ook deelt hij mede, dat Ged. Staten hun beschikking inzake het besluit tot het aangaan eener geldleening voor het abattoir hebben uitgesteld en, dat inzake de wijziging der verordening voor den vee- en yleeschkeuringsdienst tegen Vrijdag een bijeenkomst door Ged. Staten met andere gemeentebesturen is belegd. De beslissing over de gemeentebegroo- ting 1932 hebben Ged. Staten ander maal uitgesteld, thans tot 1 Juli, De verzoeken inzake vermindering van het aantal verloven, stelt de voor zitter voor te stellen in handen van B en W. om praedadvies. Mevr. WEIJL vraagt of dit niet gelijk met het voorstel inzake het vergunnings en verlofrecht moet worden behandeld De VOORZITTER zegt dat het daar mede niet in direct verband staat. Ook het verzoek om geen automaten toe te laten wil de voorzitter om prea advies in handen van B. en W. stellen, doch de heer BOASSON wil dit punt toch zeker in discussie brengen bij het voorstel inzake de winkelsluitingsver ordening. Het verzoek om subsidie van de Ver eeniging voor Handelsonderwijs zal bij de begrooting voor 1933 worden behan deld. Bij de nader overgelegde rekeningen inzake den MiddelburgVeerschen straatweg, zegt de heer PAUL, dat hij zich daar nu bij kan neerleggen. Het verzoek van Lorier om pacht- vermindering wordt in handen van B en W. gesteld om prae-advies en de andere reeds vermelde ingekomen stuk ken voor kennisgeving aangenomen. In verband met het vertrek van den heer Stoopman wordt hem op zijn ver zoek eervol ontslag verleend als lid der Commissie van Toezicht op het L.O. Inzake de winkelsluitingsverordening kwam van de afdeeling van den Chris- telijken Middenstandsbond een adres in, waarin zij verzoekt niet te vol doen aan het voorstel van den heer Jeroninmus om de winkels op Zondag open te doen blijven en een waarin zij medegaat met de bezwaren tegen het plaatsen van automaten. Inzake het adres van den Federatieven Bond van Personeel in overheidsdienst ten op zichte van het pensioensverhaal, merkt de heer ONDERDIJK op, dat die Bonc hier geen afdeeling heeft, het zijn de syndicalisten. Besloten zitting. Na een zitting met gesloten deuren van 55 minuten, deelt de VOORZITTER mede, dat de Staat hem heeft doen dag vaarden wegens het niet betalen van een bijdrage over 1931 voor de R. H. B. S. en dat ter bespoediging reeds een procureur is aangewezen. De raad besluit z. h. s. zich in rechte te verweeren. 3. Wijziging ontslagbesluit vakonder wijzer Natuurlijke Historie en Natuur kunde school G. De VOORZITTER deelt mede, dat ge bleken is, dat als beide ontslagen op één datum vallen, niet voor beide pen sioen wordt gegeven, daarom worden nu verschillende data voorgesteld. De raad neemt het voorstel z. h. st aan. 4. Benoeming Secretaris en plaatsver vangend Secretaris Scheidsgerecht Ge meente-ambtenaren. De raad benoemt met algemeene stemmen den heer mr. A. J. van der Weel en met 15 stemmen tot plaats vervanger den heer mr. J. M. Pilaar te gen 2 stemmen op den heer mr. P. van Empel. 5. Aansluiting perceelen Nadorstweg aan Waterleidingbuizennet, Mevrouw WEIJL heeft vernomen, dat garantie voor enkele der betrokkenen financieel bezwaarlijk is. Het is hier ech ter een groot hygiënisch belang, er zijn groentenhandelaren onder, die nu hun groenten in slooten wasschen. Het is al leen een bevoegdheid om garantie te eischen, en spr. wenscht die in dit geval zoo laag mogelijk te stellen. Als er woningen bijkomen, betalen die dan ook mede?, vraagt spr. De heer DE VEER meent, dat er toch alom groenten in slooten worden afge spoeld. Het groote gevaar is een prece dent te scheppen. Nieuwe woningen be talen bij aansluiting ook mede. Mevrouw WEIJL ziet hierin, dat de bijdrage verminderen kan. Het voorstel wordt z, h. st. aangeno men. 6. Verrichten bouwkundige werk zaamheden door Gemeente-ambtenaren. De heer VAN DER FELTZ kan zich met het antwoord wel vereenigen. Maar spr. komt toch nog eens terug op het samengaan van het werk der godshuizen met dat der gemeente. Hij wil deze zaak nog eens goed onder de oogen gezien hebben. De VOORZITTER zegt dat dit toch reeds is toegezegd. De heer JERONIMUS zegt dat hij zou willen, dat men de Godshuizen bericht zendt, dat de architectwerkzaamheden in het vervolg op het kantoor der ge meentewerken zullen geschieden. De VOORZITTER zegt dat zulks niet de bedoeling van het adres kan zijn. De heer ONDERDIJK heeft een der bestuursleden van de adresseerende ver- eeniging gesproken, en deze verzeker de, dat het adres met deze kwestie niets te maken heeft. De heer BOASSON vraagt of een eventueele wijziging ook reeds voor den huidigen functionaris zou gelden. De VOORZITTER zegt, dat dit juist de moeilijkheid is Het voorstel wordt z. h. st. aangeno men. 7. Verhuring huis en erf Poeledale- singel E 64. De raad Vereenigt zich. z. h. st. iniet dit voorstel'. 8. Vaststelling vergoeding medege bruik laboratorium Vee- en vleesch- keuringsdienst. Ook met dit voor.site] vereenigt de raad zich. 9. Vaststelling verordening regelen de de eischen van benoembaarheid van onbezoldigde gemeenteveldwachters. De heer BYBAU heeft wei bezwaar tegen een maximum leeftijd van 35 jaar voor benoeming. De heer PORTHEINE wijist er op, dat het ontwerp meer bestemd is voor be zoldigde veldwachters, en adviseert omi de agenten van politie onbezoldigd rijks veldwachter te maken. De VOORZITTER neemt het weg la ten van 35 jaar over en zegt dén hear Portheine overweging toe. De heer WONDERGEM vraagt of het de bedoeling i;s inieer ambtenaren on bezoldigd te im.'aken. De VOORZITTER ontkent dit. De heer WONDERGEM inleent dat er wel categoriën gemeenteambtenaren zijn. waarvoor 'dlit gewenscht ware. Het voorstel wordt z. h. st. a'angeno- ïnlen. 10. Vaststelling verordeningen tot re geling Vergunnings- en verlofsrecht. Aangenomen z. h. st. 11. Deelneming garantiefonds 1932 luchtverbinding RotterdamHaamstede Vlissingen. Het voorstel voor f 100 dteel te nemen, wordt aangenomen z. h. st. De VOORZITTER krijgt nu een be vestigend antwoord op de vraag of men goed kan vinden dat een uitbreidings plan wordt opgemaakt voor het deel der gemeente tusschen Jodengang en Dom- burgsche watergang. 12. Regeling in verband met Winkel sluitingswet. De heer BOASSON noemt de ont- werp-verordening zeer sober en zeer voorzichtig gesteld. Spr. verheugt zich zeer over het voorstel tot langer open houden op Woensdag van 15 Juni tot 15 September. Wat betreft de kermis dagen dat is 'n logisch gevolg van den ouden toestand, en het is goed dat B. en W. op de dwalingen huns weegs zijn teruggekeerd. Wat betreft de adressen, zegt spr. dat hij het voorstel Jeronimus inzake Zondag open zijn toejuicht. Er zijn nu ook maar enkele die van de gelegenheid gebruik maken. Maar het is van groot belang ten opzichte van het Vreemde lingenverkeer. Er is hier een kwestie van bijzonde re omstandigheden, omdat Middelburg z.i. is 'n seizoen plaats, men ziet dit aan de velen, die op Zondag hier komen. Belangen worden er niet door geschaad, daar bedienden niet aanwezig moge zijn. Nu zijn er ook reeds verschillende sigarenwinkels gesloten en men moet 't algemeen belang dienen. Spr. krijgt ten antwoord dat ook buiten de vast te stel len 21 dagen B. en W. nog in bijzonde re gevallen andere dagen mogen vrij stellen. Inzake de Dinsdagmiddag erkent spr. dat een vrijen middag zeker prettiger is, dan 'n morgen, maar men heeft zich af te vragen of niet andere belangen worden geschaard. De wet spreekt van een halven vrij en dag, opdat iedere zaakleider zelf kan oordeelen. Als de werkgevers er niet mede accoord gaan, wordt een veror dening zeker vernietigd. Men moet niet vergeten, dat Middelburg een centrum plaats is voor een groot deel van Zee land, juist op Dinsdag ook, en men zal ze zenden naar Goes of Vlissingen. De industrieën zullen voor moeilijkheden kunnen komen. Zijn de bedienden er zoo mede gebaat? Zij kunnen dan zelf geen inkoopen gaan doen, wat zij nu wel kunnen op hun vrijen halven dag. Spr. acht het niet in het belang een vrijen middag voor de slagers in de ver ordening vast Ve leggen. Het Joodsche kerkbestuur wil nu zijn adres niet laten behandelen, maar aan houden tot er zich evenlueel meer oai- thodoxe Joodsche winkeliers hier mlpch- ten vestigen. Spr. wil ook de kwestie der automa ten afhandelen. Spr. meent volgens juri dische adviezen dat het niet op den weg ligt dér gemeente een heel andere strekking te geven aan de wet. Alleen kan zij in het belang der openbare arde en veiligheid regelen stellen. De sigarenwinkeliers (kijken lalleen naar financieele bezwaren, maak elders rijzen de automaten reeds uit den grond op De heer MONDEEL wijst er op dat de wettelijke regelen reeds Van 1904 in den imaak zijn. Spr. bepleit Vooral de wettelijke taijdag.ssluiting en alleen de huidige mftuinister wil het niet toestaan, vrl zij| o\ mi m| va m] er ui kt of zi g« tr P£ vc ei; w: ge wi wi wi vri lai vr: wi ter Sp vo< ga; he Er 60 kei ooi vei er vri an< ve de Zo soc daj B. tro wo

Middelburgsche Courant | 1932 | | pagina 6