fFAAN DE SP8TS IN PRIJS pgPSCH FABRIKAAT m Handel, Nijverheid en Visscherij Verkeerswezen, Post en Telegrafie. SPORT. Financiëeie Berichten. BUITENLAND. Algemeen Overzicht. De vaste wil om het Gero-zilver ook bij verminderde inkomens onder ieders bereik te brengen komt tot uitdrukking in de sterk verlaagde prijzen en nieuwe modellen. De beproefde kwaliteit blijft dezelfde basis 90 gram op zilverwit Gero- rpetaal, d.w.z. dat de hechte zware laag zuiver zilver op een dozijn tafelcouverts 90 gram weegt. Verkrijgbaar in. alle goede zaken. 6 Tafellepels en -vorken I Soeplepel 6 Dessertlepels en-vorken f Sauslepel 1 Aardappellepel 1 Groentelepel MARKTBERICHTEN. NIEUW- ST. JOOSLAND. Advertentiën. JOS BROCK. M. BROCK—MüLLER. iiÜ*W»lfc I Ma den zwaar beschadigd. De politie heeft een onderzoek ingesteld naar eem even- tueeie schuldvraag. Binnenvisscherij. Men schrijft ons uit Breskens: De jongste wijziging van de Visscherij- wet verhoogde niet onaanzienlijk de rechten, verschuldigd voor visch- en hengelakten. Vóór bovengenoemde wijziging luid de desbetreffende bepalingen: a.) Groote vischakten tot het visschen met alle geoorloofde vischtuigen, tegen betaling van 2.50; b). Kleine vischakten tot het visschen met één daarin genoemd vischtuig, te gen betaling van 1. c). Hengelakten tot het visschen met meer dan één hengel, tegen betaling van 0.50; Thans zijn ze alsvolgt: a.) Groote vischakten A. tot het vis schen in de binnenwateren en de rivie ren met alle geoorloofde vischtuigen, te gen betaling van 7.50; b). Groote vischakten B tot het vis schen met alle geoorloofde vischtuigen uitsluitend in de rivieren, tegen betaling van 2.50; c). Kleine vischakten tot het visschen, hetzij met één peur, hetzij met één hen gel geaasd met visch of met één sleep- hengel, tegen betaling van 1.- d.) Hengelakten tot het visschen met meer dan één hengel, tegen betaling van 0.50. Vermindering van den Engelschen Scheepsbouw. De „Shipping World" verneemt, dat het in de bedoeling ligt, door onderlin ge samenwerking en zonder de hulp daarbij in te roepen van de regeering, de capaciteit van den scheepsbouw te beperken, met één mill. t. beneden het peil, dat de productie tijdens den oor log had bereikt op het tijdstip, waarop het vredesverdrag werd geteekend. De N.V. Machinefabriek en Scheepswerf van P. Smit Jr. te Rotter dam liet Zaterdag met goed gevolg te water de tweede van een serie motor trawlers, welke zij in bouw heeft voor de N.V. Nederlandsche Zeevisscherij te Rotterdam. Keuring voor bet rijbewijs, Onder presidium van dr. G. Prins te Utrecht hield de Vereeniging van medi ci-automobilisten in Nederland te Amersfoort haar algemeene vergadering. In verband met het buitengewoon toenemen van het aantal verkeersonge vallen werd het vraagstuk der keuring voor het rijbewijs aan een uitvoerige be spreking onderworpen. Op voorstel van den voorziter werd besloten om de slechte keuring in ons land te veroordeelen, welke uitspraak gemotiveerd werd met voorbeelden als 't ontbreken van bepaalde keuringsvoor schriften, het niet-geregeld zijn van een eventueele herkeuring, het ontbreken van arbitragevoorschriften. De vereeniging zal in samenwerking met de Ned. Mij tot bevordering der ge neeskunst en de verkeersorganisaties in Nederland trachten te komen tot de stichting van een studiecommissie inza ke de verkeersvraagstukken. De „Bengalen". Het vracht-motorschip „Bengalen", ge bouwd op de werf der N.V. Kon. Maat schappij „de Schelde", heeft bij den Za terdag van Vlissingen naar Rotterdam gehouden proeftocht in alle opzichten aan de gestelde eischen voldaan en is door de directe van den Rotterdamschen Lloyd overgenomen. Ind. Stoomvaartlijnen. Baloeran (uitr.) 26 (12 midd.) v. Port Said. Johan van Oldenbarnevelt (thuisr.) 26 te Genua. Marnix van St. Aldegonde (uitr.) 25 v. Belawan. Contractanten bij P. T. T. den dienst tj opgezegd. e!L hoofdbestuur der posterijen, te- egrane en telefonie heeft zooals bekend is,Kle mogelijkheid geopend op eigen ver bek met wachtgeld' te gaan. Wegens °P verscheiden kantoren bestaande rmmte aan personeel' is thans ^aan alle op arbeidscontract werkende personen met ingang van 1 Juli den dienst opge ZGgU. Opbrengsten van het staatsbedrijf der P. »T. en T. De diensten der posterijen, telegrafie telefonie en postchèque- en girodienst hebben, in Maart opgebracht respectie velijk 3.222.679, 382.785, 2.006.153 e* 285.139, vergeleken met dezelfd maand van het vorige jaar: 220 661 96.730, 10.531 en 5705', en vergeleken met de begrooting: 297.021, 85.335, 79.947 en 34.731. Totaal 5.896.756, vergeleken met dezelfde maand vorige jaar 312,565 en met de begrooting- 497.064. In de eerste drie maanden bedroeg de totale opbrengst 17.563.334, vergele ken met verleden jaar 526.017 en met de raming 1.053.886. Voetbal. Naar men ons mededeelt, zal Mid delburg Zondag a.s. niet tegen de Valk uitspelen, doch tegen Helntond. Blijkens een kennisgeving onder aan den weekstaat van De Nederland sche Bank is bij het correspondent schap le klasse Oostbur^ met ingang van 20 April op zijn verzoek eervol ont slag verleend aan den correspondent, den heer I. A. Risseeuw Johzn. Het cor respondentschap is met ingang van dien zelfden datum voorloopig opgeheven. De K. P. M. Naar Aneta-Holiand verneemt, zal aan de te houden jaarlijksche algemee ne vergadering van aandeelhouders der N.V. Koninklijke Paketvaart Maat schappij worden voorgesteld, over 1931 geen dividend (v. j. 9 pet.) uit te kee- ren. AFLOOP AANBESTEDINGEN De hoofdingenieur-directeur van den Rijkswaterstaat heeft heden aan besteed het vernieuwen van het rem- mingwerk vóór de middensluis in de buitenhaven te Hansweert met bijko mende werkzaamheden. Raming f 16.900, Inschrijvers: A. Kleffens, Dordrecht, 15.900; N.V. Waterwerken, Amster dam, 15.840; L. P. Korstanje, Wemel- dinge, 15.720; A. Verhagen, Made, 15.640; W. Koops en F. van Herwij nen, Dordrecht, 15.618; C. v. d. Klip- pe, Vlissingen, 15.600; A. A. de Wil de, Middelburg, 15.498; G. Schermers Jr., Nieuwendijk, 15.137; J. J. Jansen, Middelburg, 14.998; Gebr. Parel, Slie- drecht, 14.925; N.V. Th. Smeulers Aannemersbedrijf, Rotterdam, 14.789; N.V. v.h. P. A. van Wijnen, Dordrecht, 14.540; N.V. Visser en Smit's Aanne mersbedrijf, Papendrecht, 14.335; M. Hogesteger, Wemeldinge, 14.230; N.V. v.h. C. Kasteleijn Zoon, Dordrecht, 14.190; J. Blijlevens, Geertruidenberg, 13.990; L. Schermers, Nieuwendijk, 13.500; W. Klootwijk Gz„ Papendrecht, 13.204; P. J. de Bourgraaf, Wemeldin ge, 12.960; N.V. v.h. van Splunder's Aannemersbedrijf, Ridderkerk, 12.940 en N.V. A. v. d. Straaten Jr.'s Aanne mersbedrijf, Hansweert, 12.440. Nog werd aanbesteed het uitvoeren van zuigwerk in den zuidelijken mond van het Brabantsche vaarwater (Ooster- Schelde). Inschrijvers: N.V. A. Prins Thzn., Slie- drecht, 38.430; N.V. v.h. T. Looyen, Dordrecht, 27.300; N.V. Uitvoerings maatschappij, Rotterdam, 25,950; Hol- landsche Aannemers Maatschappij, Den Haag, 25.800; A. Volkers Lzn., Slie- drecht, ƒ23.700; N.V. Aannemersbedrijf De Breejen van der Bout, Berg en Dal, 23.700; N.V. Bos en Kalis, Sliedrecht, 21.997 en N.V. Baggermaatschappij De Vries Van den Bosch, Den Haag, ƒ21.900. De ontwapeningsconferen tie De „kopstukken" bijeen. Naar in Fransche kringen verluidt heeft rijkskanselier dr. Brüning Dinsdag in het gemeenschappelijk onderhoud met Mac Donald en Stimson verklaard, dat hij bereid is het principieele Duit- sche standpunt in de ontwapenings kwestie, in het openbaar en in bijzon derheden in tegenwoordigheid van den Franscben premier uit een te zetten. Brüning acht het evenwel juist, dat ook de debatten over de principieele opvat tingen inzake het ontwapeningsvraag- stuk, in aanwezigheid van Tardieu plaats hebben. Na afloop in genoemd onderhoud zou Brüning Tardieu dringend hebben ver zocht naar Genève terug te keeren voor een gemeenschappelijke bespre king. Tardieu heeft zijn terugkeer te Genève definitief in uitzicht gesteld te gen Vrijdagmorgen. Intusschen wordt omtrent het gespro kene een streng stilzwijgen in acht ge nomen. Toch weet men, dat Stimson er met grooten nadruk op heeft gewezen, dat de ontwapeningsconferentie alleen dan tot resultaat zal kunnen komen indien de Duitsche en Fransche regee ring tot overeenstemming komen inza ke principieele ontwapenings-kwesties. Ook Mac Donald neemt dit standpunt in. Stimson zou vergaande medewerking en hulp hebben aangeboden ter over- brugging van de tegenstellingen en zich ter beschikking heben gesteld om be middelend op te treden. De Ver. Staten zijn weliswaar niet geinteresseerd bij de oplossing van de zuiver Europeesche VroOQ) hst nlsu— jjsllluttreerde prijsboek)* ontwapeningskwestie, evenwel wordt de overbrugging der Europeesche tegen stellingen in de ontwapeningskwestie van beslissende beteekenis geacht voor de oplossing van de economische we reldcrisis! Uit dien hoofde zijn de Ver. Staten bereid met alle krachten mede te werken aan de oplossing van het Eu ropeesche ontwapeningsprobleem! Eindelijk jdus duidelijk uitgesproken van Amerikaansche zijde de schakel tus- schen ontwapenings- en economische kwesties. dat Tardieu en Grandi zoo spoedig mo- Dan is 't waarlijk wel de moeite waard gelijk naar Genève terugkeeren. Sjanghai. Wel wordt er niet gevochten te Sjang hai, „in orde" is 't er nog niet. Maar er zit ten minste weer eenige voortgang in. De commissie van 19 is te Genève weer bijeen geweest en daar kon worden me- degeedeeld, dat de onderhandelingen te Sjanghai wel weer spoedig hervat zul len worden, met kans op goed succes. Men weet dat de Britsche gezant Sir Miles Lampson met gunstig gevolg heeft bemiddeld door een voorstel dat de ge mengde commissie te Sjanghai zich be perkt tot het verwittigen van de Jsgtan- sche militaire autoriteiten wanneer naar hare meening de toestand weder nor maal is geworden, waardoor het terug treken van de Japansche troepen mo gelijk wordt. Beide partijen voelen daar wel zoo veel voor, dat een commissie is inge steld, om de details te kunnen onder zoeken van het nieuwe bemiddelings voorstel van den gezant. Men werkt graag kalmpjes-aan! Moekden is nog zeer ver van de rust af! Naar vandaar wordt gemeld, heeft de regeering van president Poeyi een tele gram naar Tokio gezonden, waarin de regeering van Mantsjoerije verklaart, dat zij het Japansche opperbevel om militairen steun verzoekt, daar haar le ger nog niet voldoende is georganiseerd om de opstandelingen te kunnen be strijden! De Pruisische Landdag. Het Pruisische staatsministerie heeft besloten, den nieuwen landdag op 24 Mei a.s. bijeen te roepen en als grond wettig gevolg van den uitslag der ver kiezingen den landdag mededeeling te doen van het aftreden der regeering. Totdat de nieuwe minister-president zal zijn gekozen en de zaken aan de nieuwe regeering zullen kunnen worden overgedragen, heeft het staatsministerie op grond van artikel 59 der grondwet den plicht in functie te blijven. Wij hebben gezien, dat van Nazi's en Centrum de vorming eener nieuwe re geering afhangt. Gemeld wordt thans dat het centrum niet in staat zal zijn, een door Adolf Hitler benoemden nationaal- socialist zonder meer als minister-pre sident te accepteeren. Het centrum zou slechts dan voor een nationaal-socialist als president kunnen stemmen, wanneer de nationaal-socialis ten, overeenkomstig het parlementair gebruik, niet de verkiezing van den door de sociaal-democraten te stellen candi- daat voor het eerste vice-presidentschap onmogelijk zouden willen maken. Ter harte te nemen! Op de internationale arbeidsconferen- tie heeft Albert Thomas ter beantwoor ding van de meer dan vijftig sprekers, die aan de algemeene discussies hebben deelgenomen, tot de regeeringen 't ver wijt gericht, dat zij twaalf jaar lang voortdurend aansporen tot internationa le samenwerking, doch ondertusschen door haar economische politiek de vol keren steeds meer van elkander schei den. Hij beschuldigde de regeeringen, dat zij voortdurend maar nieuwe deskun digen en nieuwe studiecommissies be noemen, doch dat zij dan nalaten, aan haar rapporten eenig gevolg te geven, en verweet den regeeringen, dat zij vooral in het laatste jaar een vrees voor risico toonen, dat alle initiatieven ver lamt, waardoor zij alle beslissingen voortdurend uitstellen, zoodat de toe stand in de wereld steeds slechter wordt. Thomas gaf daarom den wensch te kennen, dat de internationale arbeids- conferentie, zooals in de motie van de arbeidersgroep is uitgedrukt, een kreet om actie, om daden tot de regeeringen en tot den volkenbond zal richten, op dat eindelijk verbetering intrede. Langdurig applaus volgde. BELGIE. Prins Leopold en prinses Astrid heb ben Dinsdag een bezoek gebracht te Boelelang op Bali. DUITSCHLAND. De Römerturn achter den Obertor te Neuss (tegenover Dusseldorf), een his torisch bouwwerk, is gisterochtend plot seling ingestort. Bij de instorting is een groot deel van de steenmassa's tegen den achterkant van het Obertor-kloos ter van de Augustijnsche nonnen terecht gekomen. Het kleine klooster waarin thans bedenkelijke scheuren in dak en muren zijn ontstaan, moest ontruimd worden. In een Dinsdagmiddag gehouden bijeenkomst heeft het seniorenconvent van den Rijksdag besloten den Rijksdag per 9 Mei a.s. bijeen te roepen. Het luchtschip Graf Zeppelin is hedennacht teruggekeerd van de derde en voorloopig laatste reis naar Zuid- Amerika. Aan boord bevonden zich 14 passagiers. ENGELAND. Watervliegtuig in zee gestort. Een watervliegtuig nabij de Westkust van Malta is Maandag in zee gestort, waar bij een luitenant en een adelborst ver dronken. Nabij Hartfield (Sussex) botsten twee vliegtuigen tegen elkaar. Een der beide toestellen viel als een steen omlaag en de piloot kwam om het leven; de twee de machine vloog in brand, doch de pi loot slaagde er in zich door middel van zijn valscherm in veiligheid te brengen, GRIEKENLAND. De Kamer heeft aangenomen het wetsontwerp betreffende de opheffing van den gouden standaard van de drach me. DENEMARKEN. Naar uit Reykjavik wordt gemeld, worden de beide op de Faroer eilanden thuis behoorende vischkotters „Emani ël" en „Laura" elk met 20 opvarenden, sinds 8 April vermist. Men vreest dat zij met man en muis zijn vergaan. VER. STATEN. In de nabijheid van Nashville in den staat Georgia werden bij een hevige tornado vier personen gedood en tien ernstig gewond, terwijl eén aantal ge bouwen geheel werd vernield. IV I iis s in gom, 26 April Op de vei ling werden de volgende prijzen besteed: Sjpinazie 12!—117, wijnpeen 7—12, wit- 'l'of 10—18, snijsla 8, roode kool '24, dunsel 5, groene Ibfoonitjjies 94, bruine bponen 19 alles per kg, Idpei'eren 20 18 per 10 .stuks, bloemkool 4—2H|Va» sla (.4—7i/2, ibeidien per stuk, raap stelten 3, radij.s 5y2—7*/2 selderie 4i/2—7, prei 5—91/2, rabarber 3—4i/2, rammanas 8j/2, Flieren 2—2i/2, tulpen 11—13, narcissen 3V2— 5, 'bak'kruid '1—'2fi/2 alles per bos, peterselie 13—22, per mandje, poters 12 14 aardappelen 36 per kg. Goes, 26 April. Veilingsvereenigjirug Zuid-Beveland. Appels: zure Bellefleur 20, zoete Arm- gaarde 21, id. Bellefleur 17, uitschot appel's 5, alles per 100 kg. Diversen: aardbeien 2e 125, vroe ge groene boontjes 91, zaaiboonen 6 17, witlof 16—24, id'.. 2e 8, spinazie (22—23, aardappelen 2.20—5, id. poters 1..50— 2, alles per 100 kg; bloemkool' 16 id. 2e soort 10—11, kropsla 4.50—7 90. id. 2e 1.60—3.70, id. uitschot 0.60—1.50 19, id. 2e 10—11, kropisla 4 50—7.90 violenplanten 2.10—2 20, spruitkoolplan- ten 0.05. kipeieren 2—2.30, eendteiëren 2.50 per 100 stuks, potplanten 6—67, per 100 pot, wortelten 8—1IT, ié. 2e 7, ra dijs 3.40—4 80, rabarber 2.20—4.60, prei •9—10, tulpen 6—1 f2 alles per 100 jbos. !Oostburg, 27 April. Weinig han del. Gerst 6.75—7, haver 6—6.50, erw ten 12—13, bruine boonen 6—7, m'aai*- zaad 26—27. Veilingsvereeniging ,.Avicultura'\ 'Aan voer 193 kg boter, prijs ,f 0.60—1.12. Eieren f 1.80 per 100. Abonnementen en Advertentiën voor dit blad worden aangenomen door den Agent I. JOOSSE Voor de talrijke blijken van belangstelling, die wij bij onze 55-jarige Echtvereeniging mochten ontvangen, betuigen wij, ook na mens de kinderen, onzen harte- lijken dank.

Middelburgsche Courant | 1932 | | pagina 3