c Model XII De geruischlooze, de bacteriënvanger (Ingez. Med.) In de vergadering van de vereeni- ging „Eigen Erf" bleek uit het jaarver slag van den secretaris dat in ieder der gemeenten Wolphaartsdijk, Wemeldinge en Kapelle in 1931 twee plaatsjes zijn ge sticht, waardoor het totaal aantal 58 is geworden. In de gemeente Heinkenszand werd een stuk land aangekocht. In de jaarlijksche ledenvergadering van de Zwem- en Badclub 't Sas deelde de penningmeester, dr. Snoeck, mede, dat het nadeelig saldo van 1930 over 1931 is omgezet in een voordeelig saldo van 124.74. In de plaats van den vertrokken secre taris R. Wiebenga werd tot secretaresse gekozen mej D. van der Peyl. Op voorstel van het Bestuur werd be sloten tot aansluiting bij den Zeeuwschen Zwembond. De leden krijgen nu voortaan gelegenheid op de Prov. wedstrijden uit te komen. Daartoe zullen 20 leden een sportafdeeling vormen en geregeld oefe nen voot die wedstrijden. Ook zullen voortaan leden van andere vereenigin- gen, die lid zijn van den Zeeuwschen Bond aan de wedstrijden van 't Sas mo gen deelnemen. NISSE. Zaterdag is door de gemeente politie uit Goes op verzoek van den burgemeester van Nisse aangehouden en voorgeleid een zekere L. J. A." D. uit Goes, verdacht van oplichting gepleegd in deze gemeente. De verdachte legde voor de politie een volledige bekentenis af. ZEEUWSCH-VLAANDEREN O. D. AXEL. De vrees, dat te dezer plaat se het kantoor van den Rijks ontvanger zou worden opgeheven, is dank zij de actie van het gemeentebestuur voorloopig van de baan. Ter gemeente secretarie is officieel bericht ontvan gen, dat het kantoor voorloopig blijft gehandhaafd. BOSCHKAPELLE. Dezer dagen moest de deurwaarder uit Hulst, ingevolge 'n vonnis, de woning van een familie al hier ontruimen. Nadat de gebruikelijke formaliteiten hadden plaats gehad, ging de ontruiming aanvankelijk zonder te genstand van de bewoners. Toen de in boedel zoo goed als geheel en al was buitengebracht, keerde de bewoner, die eenige oogenblikken afwezig was ge weest, terug, den deurwaarder mede- deelende dat hij met een advocaat uit Middelburg had getelefoneerd, die hem geadviseerd zou hebben de woning niet te verlaten. Nadat de geheele boedel was buitengebracht, kwam de huurder en diens zuster aan de beurt. Eerstge noemde verliet de woning doch laatst genoemde weigerde ondanks verschil lende aanmaningen de woning te verla ten, waarop zij met geweld door de po litie moest worden verwijderd. De wo ning werd afgesloten en men vertrok, nadat inmiddels nog meer politiever- sterking, een burgemeester en dokter ter plaatse aanwezig waren. Toen de maréchaussée den volgenden dag terug keerden, zagen zij dat de ontruimde wo ning totaal was vernield. De voorgevel was geheel omvergeworpen, terwijl de achter- en zijgevels en het dak groote gaten vertoonden. Tusschen het puin had de bewoonster op een stoel plaats genomen. Toen men haar vroeg wie de woning had vernield, bleef zij het ant woord schuldig. De politie onderzoekt thans verder de zaak. ZEEUWSCH-VLAANDEREN W. D. AARDENBURG. In de buurtschap Moershoofde, aan den weg van St. Kruis naar St. Laureijns (B.) heeft een troep zigeuners zijn tenten opgeslagen, voor zoolang de Belgische politie een ver blijf aldaar tenminste toestaat. De troep bestaande uit 7 wagens met 60 bewo ners en 17 paarden, heeft, komende van Maldeghem, nabij de Nederlandsche grens uitgesponnen. Door marechaus- sée's wordt de grens voortdurend be waakt, om te beletten, dat dit onge- wenschte volkje een bezoek aan ons land zou brengen. GROEDE. Naar aanleiding van het Zaterdag door ons aan de Nieuwe Rot- terdamsche Courant ontleende bericht, inhoudende dat de zoon van den secre taris-ontvanger van de Onderlinge Brandwaarborg maatschappij alhier spoorloos verdwenen zou zijn met me- denemen van de bezittingen der maat schappij aan geld en effecten tot een be drag van 80.000 schrijft men thans uit Middelburg aan dat blad, dat het bericht, wat het laatste betreft, onjuist is. De bedoelde zoon is begin Maart het laatst bij zijn vader thuis geweest en is toen naar het buitenland vertrokken. De ef fecten der maatschappij zijn echter on dergebracht bij een kassier; het heele bericht moet op een misverstand berus ten. Kort Zeeuwsch Nieuws. De verkoop van het Emmabloempje door het Groene Kruis Koudekerke en omstreken heeft opgebracht te Zoute- lande 18.60; Meliskerke 9.Big- gekerke 19.2514 en Koudekerke 26.8314, totaal 73.69. De verkoop van het Emmabloemp je te Goes ten bate der t.b.c.-bestrij ding heeft opgebracht 385.61. De heer Joh. Zuijdweg Wz, te S c h o r e heeft bedankt voor zijn be noeming tot gemeenteraadslid. Thans is benoemd de heer J. L. van den Brink Te K o r t g e n e is er 832 gecol porteerd, welk bedrag bestemd is voor de restauratie van de Ned. Herv. Kerk aldaar. Te Bresk e n s is overleden de heer L. Bruijnooge, wethouder dezer ge meente. Te Breskens is opgericht een afdeeling van den Ned. Bond van Chr fabrieks- en transportarbeiders met aan vankelijk 35 leden. In de Vrijdag gehouden vergadering van aandeelhouders van de fruitplantage „Het Zwin" te Aardenburg, were besloten tot liquidatie over te gaan. BEURS- EN WISSELKOERSEN. Het eerste getal is de vorige notee ring, daarop volgt de officieele notee ring van heden. Ned. 17 1000-41/» 98—98 Ned. 22 B 1000-6 101—101 Ned. 31 1000-4 92-92y4. Ned. 32 500-5 101—lOri/g. Certifiesten-3 7575V8 Cert. N.W.S.-2% 63%—63. O. Indië 22 pd. st. 1.000-6 90—91. O. Indië 23 100-6 73—72%. O. Indië 16 1000-5 89%—89%. O. Indië 26 1000-4% 80—80%. Duitschl. 100-7 49%—47%. Duitschl. 30 1000-5% 32%—31%. Engl. W.L. 50-200-5 80—79. Engl. F.L. 50-200-4 75%—74%. Zeeuws. Hyp. B-5 97 Zeeuws. Hyp. B-4i/2 90 C Rott. Bankver. 61% A Twentsche Bank 9780. A Pref. Jurgens A 72%73. A De Schelde N.B. 30 A Ver. Papf. v. Gelder 5454%. C Am. Car Foundry 7%7%. C Am. Smelt Ref. 10%10%. C Farbenind. I.G. 67%69. C U. States St. C. 29%—29%. C C. Publ. Serv. 1%1%. C North Am, Cy. 22%22%. A Born. Sum. H:M. 108%108%. A Ned. Wol Mij, 20 A Southern Rlw. 8% C Union Pac. Rr. 53%54%. C Int. Nickel Cy. 5%5%. KERKNIEUWS. Zondagavond werd in de Geref. Noorderkerk te Middelburg na af loop van den dienst, zuster Van de Waal, bestemd voor den medischen dienst op het zendingsterrein te Magelang harte lijk toegesproken door ds D. Scheele. Hij wenschte haar bij haar arbeid Gods zegen toe en verzekerde haar van het medeleven der Zeeuwsche Geref. ker ken, Haar werd door de gemeente Ps. 121 4 toegezongen. Zondagmiddag hield ds. J. de Vries te Wilhelminadorp op verzoek van den vertrekkenden Ned. Herv. predikant ds. J. de Voogd te 's-H e e r Ar end s- kerke, die door ongesteldheid daarin verhinderd was een afscheidsrede. Hij bracht namens hem die heenging den dank over aan den burgemeester, die mede aanwezig was, aan de verschillen de kerkelijke autoriteiten en aan de ge meente. Hij schetste in 't kort, wat ds. de Voogd in de bijna 25 jaar, die hij werkzaam is geweest, gedaan heeft voor de gemeente, zoowel op geestelijk als op maatschappelijk gebied en memoreerde ook wat hij buiten deze gemeente heelt gedaan en wees daarbij o.a. op zijn werk voor Kinderzorg. Als tekst voor zijn predikatie had hij gekozen Ps. 39 v. 8. De consulent ds. J. Koopmans te 's Heer Hendrikskinderen dankte den ver trekkenden leeraar namens kerkeraad en kerkvoogdij, terwijl ds. Mol van Heer len dank bracht voor zich persoonlijk en voor de gemeente. De kerk was geheel gevuld met be langstellenden, zoodat velen zich met een staanplaats moesten tevreden stellen. Ds. F. Staal, sinds 1895 predikant bij de Geref. Kerk te C o 1 ij n s p 1 a a t, heeft tegen 1 September a.s. emeritaat aangevraagd. Ds. Staal vierde 29 November 1931 zijn 40-jarig ambtsjubileum. De algemeene jaarlijksche vergade ring van de Vereen, van Vrijz. Hervorm den in Nederland zal gehouden worden op Woensdag 15 en Donderdag 16 Juni te 's-Hertogenbosch. Ned. Herv. Kerk. Ds. W. A. B. ten Kate te Enschedé, vroeger te Vlissingen heeft het be roep naar Wassenaar aangenomen. Ds. E. Warm on ts te Scherpenzeel heeft bedankt voor het beroep naar Wemeldinge. Ds. P. Brakman te Surhuisterveen is beroepen te Oudkerk (Fr.) KUNST EN WETENSCHAP. Woensdag 27 April a.s. geeft de. Gemengde Zangvereeniging Hosanna alhier een uitvoering van koorwerken van Bruch, Röntgen en Gade, allen voor koor, orkest en orgel. De solopartij in het werk van Gade wordt vervuld door den heer Harry van Oss, bariton te Amster dam, die bovendien voor de pauze lie deren van Schubert en Brahms, na de pauze Dichterliebe van Schumann zal zingen. De pianobegeleiding van de lie deren is in handen van den heer Jan Kuiler. ONDERWIJS. Te Rotterdam slaagden voor de akte fröbelonderwijs de dames: N. M Wessels en M. de Jonge te Goes; H Hulsbergen en A. Minderhoud te Mid delburg en J. van de Woestijne te Vlis singen en voor het praktijk-examen mej L. A. M. Weeda te Middelburg. LEGER EN VLOOT. Bij beslissing van den minister van defensie wordt met ingang van 3 Mei a.s de kapitein J. de Roos van het 14e regi ment infanterie overgeplaatst bij het le regiment infanterie te Assen. A Koloniale Bnk. 4744. A N.I. Hbk. 1000 53%—52%. C Ned. H. M. 1000 63—62%. A Alg. Kunstz. U. 25-25%-%. A v. Berkels Pat. 15%15. C Calvé-Delft 44%—42%. A C. Suiker Mpij. 14%14, A Int. Viscose 7%' A Küchenm. I. Acc. 2%2%-2%. A Ned. Ford A.M. 100%—100%. A Philips Gem. B. 56%57%-56. C Unilever 9699-96 C Anaconda Cop. 11%11-%. C Bethlehem St. 14%14%-%. A A.N.I.E.M.—N.B. 168 C A. Gas El. Cy. 2%—2%. C Cities Serv. Cy. 4%4%-4%. C Midd. West Ut. A Boeton Mijnb. 12% A Kon. Petr. Mpij. 104%106%-11. C Contin. Oil Cy, 4%—4%. C Shell Union O.C. 2%—3. A Holl. Amer. Lijn 21%. A K.N. Stoomb. Mij. 9%—9. DE INSTALLATIE VAN DEN BURGEMEESTER VAN KRUININGEN. De feestelijkheden Vrijdag bij de installatie van den heer B. C. de Mul als burgemeester van Kruiningen, wer den, zooals wij Zaterdag reeds meldden, ingezet met de opstelling van een op tocht van de eerewacht, en de plaatse- ijke vereenigingen. Om twee uur werd de burgemeester aan de grens der ge meente opgewacht, en toegesproken door den voorzitter van het comité, den ïeer H. C. Baarens. De schoolkinderen zongen een welkomstlied. Aan mevrouw De Mul, moeder van den burgemeester, werden bloemen aangeboden. Daarna trok de stoet door het feestelijk versier de dorp. In de raadszaal ten gemeentehuize ïeeft de eerste wethouder, de heer M. Kole, den burgemeester geïnstalleerd, den wensch uitsprekend, dat het hem gegeven mocht zijn hier als burgemees ter veel goeds tot stand te brengen, en dat hij zal trachten de voetsporen van zijn voorganger te drukken. Burgemees ter De Mul sprak woorden van hulde aan de nagedachtenis van burgemeester De schipper A. Overduin is over-i geplaatst van het wachtschip V1 li s- singen naar de Heemskerk. SPORT. Voetbal. MiddelburgHelmond 21. Er heerschte gistermiddag een groote drukte op het terrein achter de meel fabriek, toen Middelburg haar tweeden promotiewedstrijd zou spelen. Het mooie weer zal hieraan niet vreemd geweest zijn. Naar schatting waren wel ruim 3000 toeschouwers aanwezig. Zooals meestal het geval is, vallen dergelijke wedstrijden tegen. Het spelpeil was dan ook aan weerszijden maar middelmatig. Hoewel de partijen voor elkaar hoege naamd niets onder deden, leken ons de Middelburgsche aanvallen gevaarlijker dan die der gasten. Bij de gasten ont brak vooral het beslissende schot. De groen-witten hebben allen hard gewerkt voor de overwinning, al hadden dan ook Dirkse en Suijkerbuijk een slechten dag, vooral eerstgenoemde bracht er dezen middag weinig van terecht. De halflinie, met Remijn aan het hoofd, trad zeer ac tief op, terwijl in de achterhoede Mid- delburg's aanvoerder niet zoo trapvast was als anders. Jammer was tenslotte, dat Dingemanse een keer een schot niet klemvast hield, hetgeen zijn club een doelpunt kostte. Overigens heeft hij niet zulk moeilijk werk gehad. Bij de gasten trad het achtertrio het meest op den voorgrond, terwijl spelers als hun links half, spil en midvoor er ook mogen zijn. Over 't algemeen stelden de gasten wel eenigszins teleur, naar hetgeen men ver wacht had. Al met al had Middelburg de beide puntjes binnen en behoudt zij de leiding in deze promotiecompetitie. Over het verloop van den wedstrijd het volgende: Vóór den aanvang de traditioneele bloemenhulde, waarna Geelhoed den toss wint en Helmond aftrapt. Reeds aan stonds blijkt, dat de elftallen aan elkaar gewaagd zijn. Een vliegend schot van Vogel gaat naast. Bij een hernieuwden Elenbaas. Hij riep alle medewerking in en zeide dat men op hem kan rekenen om Kruiningen te brengen tot groei en bloei. Hij bracht wethouder Kole dank voor de waarneming van het burgemees terschap, zeide zijn ambt te zullen waarnemen, staande boven de kerkelijke politieke partijen of groepen, en vroeg hem kalm en rustig zijn weg te laten gaan. Daarop spraken nog het oudste raads lid de heer v. d, S t r a a t e n, de burge meester yan Wemeldinge, de heer Wa- beke, de burgemeester van Zierikzee, de heer B a n n i n k,de heer Van Duin te Zierikzee, als vriend en namens vele vrienden. Deze bood hem een schilderij aan, voorstellend een gedeelte dezer stad, als herinnering aan zijn tijd daar. Daarna gaven de chr. zangvereeniging „Louis Botha' en de beide muziekgezel schappen een uitvoering, 's Avonds kwam de gasverlichting van het raad huis keurig tot haar recht. Tot laat in den avond heerschte er een opgewekte stemming. Middelburg-aanval komt de groea-witte center-voor vrij onzacht in aanraking met den linksback Atgiers, waardoor het spel enkele minuten wordt onderbroken. Atgiers gaat even buiten de lijnen en Helmond speelt dan met 10 man verder. Desondanks ziet zij kans eenige gevaar lijke aanvallen op de M.-veste te onder nemen, die echter zonder succes blijven. Juist in die periode, als de gasten nog steeds met 10 man spelen, belandt het leder bij Becks, die zich niet bedenkt, maar onhoudbaar hoog inschiet. 10. Er is dan 10 minuten gespeeld. Kort na dit doelpunt komt Atgiers weer binnen de krijtlijnen, waar hij thans de linksbinnen plaats inneemt. Nadat Dirkse dan de kans vaa den den dag krijgt hij komt alleen voor den keeper te staan schiet hij onbe nullig in handen van den doelverdediger. De gasten rukken dan weer ten aanval. Een gevaarlijk moment ontstaat op het M.-doel als Dingemanse is uitgeloopen en de bal van dichtbij in het doel wordt gekopt; F. Leijnse duikt daar echter dan op om een zeker doelpunt te voor komen. Toch komen de gasten weer te rug en hun midvoor lost een schot, het welk uit de handen van Dingemanse ketst; de toegeloopen linksbinnen van Helmond heeft tenslotte weinig moeite het leder in het net te doen verdwijnen, zoodat de stand gelijk is. 11. De thuisclub ontmoedigt hierdoor eenigszins, doch is hier weer gauw over heen en nadat het binnentrio der gasten het vijandelijk doel bestookt heeft, ko men de groen-witten weer aan bod. De links-achter der gasten trapt een keer over den bal heen en de rechtsbinnen van Middelburg krijgt een kans, doch zijn schot weet de keeper tot corner te verwerken. Vier minuten vóór de rust maakt Suijkerbuijk goed vrij, geeft een center aan Vogel, die den keeper voor de tweede maal het nakijken geeft, 2L Middelburg bestookt dan nog enkele malen het doel der gasten, maar v, d< Voort weert zich uitstekend. Ruststand 2—1. Na de thee zijn de gasten over t al gemeen meer in den aanval. Verschei dene aanvallen worden door hun voor- A Ned. Scheepv. 4444. A H.V. Amsterdam 153%154-151%. A Java Cult. Mij. 104108. A N.I. Suiker U, 5960%. A Poerworedjo S.O. 6%6. A Deli Batavia 93 C Deli Mij. 1000 104%—100. A Senembah 106%105. C Chicago Milw. 1%1%. A Amst. Rubb. C. 29%29%-28%. A Deli-Bat. Rubb. 7%—8%. A Hessa Rubber 8%8%. A Serbadjadi S.R. 6%6, Prolongatie 11. WISSELKOERSEN. Londen Berlijn Parijs Brussel Zwitserland Kopenhagen New-York 23 April 9.24% 58.67% 9.73 34.65 47.95 50.75 2.47 25 April. 9.17. 58.64. 9.72%. 34.60. 47.94. 50.50. 2.46%. BEURSTHERMOMETER. Mijnea KoninkL Schepen Suiker MARKT Amerika Rubber hoede Geelhn Vogel •e bij kruipt burg- De en van wordt en 1 We Atom verkrijgbaar. Showrooms in alle voorname plaatsen van Nederland. NISSE. In de Vrijdag j.I. gehouden Vergadering van den raad werd thans besloten toe te treden tot hiet Werk loosheidsbesluit 1917 met 6 tegen tien stem'. Het verzoek om een mjutziektenl te plaatsen op het dorpsplein werd goed gekeurd, op voorwaarde dat die aan de gemeente vervalt, wanneer bij even- tueele ontbinding der vereeniging de 'tent niet is opgeruimd. Het Aftredende lid der commissie van het L. O. de heer M. Nieuwenhuijse werd herbenoemd. Tot 'afgevaardigde N.V. Waterleiding Mij. Zuid Bevteland1 naar de aandeelhoudersvergadering der werd benoemd de heer Joos Mol Wz Het voorste] van den voorzitter om hij het bestaande plan tot wegsverbeteiring ook de begrooting te laten opn4a'kleii van het provinciaal' wegenplan, werd voorloopig verworpen. Inmiddels zal ge tracht worden overeenstemming te krijgen inzakte het eerste plan; wordt geen overeenstemming verkegen dan komt het provinciale plan weer in den raad terug. AMSTERDAM, 25 April. A Arm(sterd. Bank 78— 761/4. A Bank Assoc. 243/, A Singkep Tin M. 54 A J. C.. Japan Ln. 35—3[2. A Rotterd. Lloyd 42—40. A S. M. Nederland 481/4—461/4'. A Amst. Thee C. M. 1313%. A Houth. Alberts 3235. C Peruvian C. Pr. 5%5%. - Industrie - Philips Obl.markt Wettig gedeponeerd.)

Middelburgsche Courant | 1932 | | pagina 2