LEGER EN VLOOT. Verkeerswezen, Post en Telegrafie. SPORT. GEMENGD NIEUWS. DE STERRENHEMEL 20—27 APRIL 21 h M.T. BUITENLAND. ZUID INGEZONDEN STUKKEN. MARKTBERICHTEN. OOSTKAPELLE. Te houden Aanbestedingen Verleend eervol ontslag als mili tair commandant van Sumatra's West kust en Tapanoeli aan kolonel J. C. Brasser, in zijn plaats is benoemd luit.- kolonel W. F. Hofstede, Eervol ontslag als militair commandant van Celebes en Menado luit.-kolonel J. Hogewind, in zijn plaats is kolonel W. v. d. Poel be noemd. De onregelmatigheden bij de militaire administratie te Breda. In verband met de plaats gehad heb bende onregelmatigheden bij de militaire administratie te Breda is1 een legeror der verschenen, waarin de namen voor nomen van niet minder dan 28 Breda- sche leveranciers, van wie door de mi litairen geen waren meer mfogen betrok ken worden. Indische Stoomvaartlijnen' Baloeran (uitreis) 19, 2 n.m., van Gi braltar. Mr„.^anflavin' PASTILLES. Bij apothekers en drogisten verkrijgbaar. (Ingez. Med. De Elf Provinciale Hoofdstedenrit zal dit jaar worden gehouden op Vrijdag 29 en Zaterdag 30 April, welke rit ge organiseerd wordt door de motorclub „De Baronie" te Breda. De te volgen route is verdeeld in de navolgende tra jecten: I. Breda, Bergen op Zoom, Middel burg, Bergen op Zoom, Moerdijk, Wil lemsdorp, Dordrecht, Rotterdam, Den Haag, 295 km. II. Den Haag, Haarlem, Amsterdam, Utrecht, Amersfoort, Zwolle, 195 km. III. Zwolle, Leeuwarden, Groningen, Assen, Zwolle, Arnhem, 325 km. IV. Arnhem, Nijmegen, Venlo, Sittard Heerlen, 140 km. V. Heerlen, Meerssen, Berg, Wylre, Mechelen, Mheer, Gronsveld, 80 km VI. Maastricht, Sittard, Roermond, Haelen, Deurne, Veghel, Berlicum, Den Bosch, Breda, 180 km. Er wordt in vier klassen gereden, n.l. klasse A: Motoren, solo en duo tot en met 250 ccm; klasse B: motoren, solo of duo boven 250 ccm; klasse C: moto ren met zijspan; klasse D: automobielen. De rijsnelheid bedraagt in elk tra ject vooor alle klassen 40 km per uur, Golfclub TcxandriaDomburg. Toxandria te Breda speelde competi tiewedstrijden tegen „Domburg" met de volgende resultaten: Foursomes: C. Verloop 24 en K. Roth 28 square van T. A. E, Sommerhof 18 en mej. Alberts 28. H. van Weel 24 en C. IngenHousz winnen met 32 van mr. J. H. Heijse 10 en mevr. Sommer- hoff 26. J. Verloop 28 en D. de Fremery winnen met 2 up van mr. J. F. van Deinse en P. J. Elout 26. Singlesr C. Verloop 24 wint met 54 van mr. J. H, Heijse 10; H. van Weel 24 verliest met 1 down van T. A. E. Som- merhoff 18; C. IngenHousz 24 wint met 53 van mr. J. F. van Deinse 20; D. de Fremery 26 verliest met 2 van P. J, Elout 26; K. Roth 28 wint met 42 van mevr. Sommerhoff 26; J. Verloop 28 verliest met 54 van mej. M. Al berts, Eindresultaat: Breda 5)4, Domburg 3%.nLJjtttMÉ k"3tOKUB«*L=3 r >1- r-~, -.v „„..'i-., f-JC'.—- - ECHTELIJK DRAMA. Dinsdagmid dag heeft zich in het logement van Van H. aan de Delftsche Vaart te Rotter dam een echtelijk drama afgespeeld, waarbij de 31-jarige vrouw M. de R. zoodanig door haar echtgenoot, den 38- jarigen scheepskok C. G. E. is gestoken dat zij eenige uren later is overleden. De man en de vrouw waren sinds eeni ge jaren gescheiden. Onlangs be zocht de man de vrouw en kwam toen tot de conclusie, dat de vrouw in ernstige geldelijke 'moeilijkheden was verwikkeld. Om haar te helpen bood hij haar aan met hem mede te gaan naar 't logement. Toen de man Dinsdagavond thuis kwam, verzocht de vrouw hem haar kleeren terug te willen geven, om dat zij van plan was hem weer te gaan verlaten. Er ontstond toen een woor denwisseling, waarbij de man zoo driftig werd, dat hij een dolkmes opnam en de vrouw daarmede eenige steken toe bracht. De vrouw werd naar het ziekenhuis overgebracht en is eenige uren nadien overleden. De man is gearresteerd. Hij bekende volledig, maar verklaarde niet de bedoeling te hebben gehad de vrouw te dooden en in drift had gehandeld. HET OVERTUIGENDE BEWIJS. - Men meldt uit Leiden aan de N.R..G. Dinsdagavond stond op den Hoogen Rijndijk een auto van den heer v. d. li- De aandacht van een 17-jarigen joe gen S. v. d. Z. werd -gaande gemaakt, niet zoozeer door den mooien autoi dan wel door een mooi gekleurd rood plas je dat zich onder den auto bevond De jongen wierp een brandenden luci fer in den pias. Er ontstond een flinke vlam, die oversloeg op de benzinetank; van den auto met het gevolg dat deze binnen zeer korten tijd in vuur en vlam stond. Toen de brandweer met de groole motorspuit ter plaatse kwam! bleek èn het plasje èn de auto door net v'uur verzwolgen te zijn. ZIJN VROUW EEN OOG UIT GE SLAGEN. - Maandagmorgen kregen een man en een vrouw in hun woning aan het v. Oldenbarneveldplein te Am sterdam hoogloopende ruzie. De man heeft zijn vrouw mishandeld op een zoodanige wijze, dat haar het linkeroog is uitgeslagen. Tegen den hardhandigen echtgenoot is een aanklacht ingedienc wegens mishandeling, HAAR VOET AFGEREDEN. Dins dagmorgen Ls op de Dam te Amster dam een dame, die den rijweg over stak, door een tram gegrepen. Zij kwam met een been onder de wielen terecht met het gevolg, dat haar voet werd af gereden. De tram moest worden opge vijzeld om de ongelukkige te kunnen bevrijden. e BIJ HET SPEL OVERLEDEN. - In de Fruitstraat te Groningen is een 5-jarig jongentje, dat zich bij het spel erg opwond, doodgebleven. DE SMOKKELHANDEL LANGS DE GRENZEN. Zondag j.l. hebben de douanebeambten van het grensdistrict Düsseldorf een vergadering belegd te Düsseldorf, om de gebeurtenissen van de laatste weken te bespreken en de moge lijkheid van nieuwe maatregelen tegen de smokkelaars ter sprake te bren gen. Voor het district Düsseldorf moeten er bizondere maatregelen getroffen wor den, daar de smokkelhandel hier weli ger bloeit dan op andere plaatsen. Ver sterking van manschappen bij de douane werd dan ook dringend noodzakelijk ge acht. Dat deze niéuwe beambten aanstonds de handen uit de mouwen hebben gesto ken, blijkt uit het feit, dat zij den eer sten dag reeds een smokkelbende ver rasten die daarop in het geheel niet voorbereid scheen. De smokkelaars gin gen aan den haal met achterlating van den buit. De beambten vuurden op de vluchtelingen, zoodat een smokkelaar zwaar getroffen neerstortte. Er schijnt ook weer een nieuwe pant serwagen in gebruik te komen bij een smokkelbende, die haar centrum heeft in Arcen. De wagen is dubbel gepant serd. BOSCH- EN HEIDEBRAND. - Een groote bosch- en heidebrand ,i;eefL Maan-, dag op de gronden van de Loenermark gewoed. Ongeveer dertig! H.A. werd door het vuur verwoest. Dit sloeg over naar de terreinen van baron van Voorst tot Voorst, waarvan een gelijke oppervlakte met beide en dennenbosch door apt vuur werd vernield. Dinsdag heeft in de duinen bij Den Helder een brand de beplantingen over een oppervlakte van ongeveer een ha. vernield. Verdronken, De kapitein van de nabij het Kei- zermonument te Coblenz liggende Dordtsche sleepboot „Sirah", W. B. genaamd, gleed, toen hij uit de stad terugkeerde en zich aan boord van zijn schip wilde begeven, uit en stortte in de Moezel, die ter plaatse zeer diep is. en reddingsboei werd hem toegewor pen, maar ondanks zijn vertwijfelde po gingen, gelukte het hem niet, die te be reiken. Men vermoedt dat de man in iet ijskoude water een hartverlamming heeft gekregen, want geheel onver wacht verdween hij in de diepte. Zijn lijk heeft men nog niet kunnen bergen, 3. was 36 jaar oud en gehuwd. Ongelukken- De motorrijder W. N. reed met zijn motorrijwiel op den Schiedamschen Dijk te Vlaardingen op een drie tal wandelaars in. Een der drie, A. R. jekwam een beenfractuur, terwijl de aeide anderen eenige verwondingen Dekwamen. De motorrijder raakte door den val bewusteloos, doch kwam spoe dig bij. Proces-verbaal is tegen hem opgemaakt. Dinsdagmorgen reed te S o e s t e r- a e r g een auto, welke werd bestuurd door een chauffeur van het krankzinni gengesticht te Ermelo-Veldwijk en waar in een krankzinnige was gezeten, met een snelheid van 90 a 100 km over den Rijksstraatweg. Een andere auto stond op den weg, waarachter een tweewielig motorrijtuig vandaan kwam. Het motor rijtuig met bestuurder werd aangereden en over een afstand van 28 m op den jumper van den eersten wagen meege sleept. De bestuurder van den motor werd zeer ernstig gewond een zijner Deenen was versplinterd. Het motor rijwiel is geheel vernield. Dinsdagavond begaf de eerste ma chinist bij de Ned. Spoorwegen A. J, K. wonende te Rotterdam zich na zijn dienst huiswaarts. Hij ging hierbij langs de spoorbaan daar is hij van achteren door een electrischen trein gegerepen en op slag gedood, Djnsdag kwam in de Newton» straat te Den Haag een 7-jarig meis je genaamd M. v, S. plotseling achter een langs het trottoir sülstaanden auto vandaan, op jhet o ogenblik dat een aut» passeerde. Voordat déze gelegenheid had den wagen tot stilstand te brengen, was het kind overreden. Het werd in zoirig- wekkenden toestand met een ernstige hoofdwonde opgenomen. Dinsdagmidag is op den De la Rey weg te Den Haag de 7-jjarige jon gen G. v. d. H. door een auto overaip-. den. Met een verbrijzeld linkerbeen, een* 'breuk van het rechterbeen en inwen dige kneuzingen is het kind naar het Roode Kruisziékenhuis vervoerd. Aneta meldt uit Djocjakarta, dat 'n auto, bestuurd door luitenant K., een Indisch arts heeft aangereden. Het zwaargewonde slachtoffer is aan de be komen verwondingen overleden. DUITSCHLAND Aardverschuiving aan de Moezel, De reeds jaren dreigende groote aard verschuiving bij Cochem aan de Moese is Dinsdagavond aangevangen. Reeds den geheelen middag bevond het berg- massief zich in voordurende onrust. Te gen elf uur 's avonds stortte eindelijk onder donderend geweld het grootste ge deelte van den verschuivenden berg, on geveer 1000 m3 grond en gesteente naar beneden. De naburige plaatsjes aan den Moese werden in dichte stofwolken gehuld. Een voor de grootste steengroeve gelegen meubelfabriek werd volkomen bedolven Groote steenmassa's zijn in den Moese gestort. Persoonlijke ongelukken von den niet plaats. ITALIË, Een reuzenbrug, Men meldt aan de Maasbode uit Rome: Onder de verschillende groote open bare werken, welke op een spoedige uitvoering wachten, trekt thans hier bij zonder aandacht de voorgenomen bouw van de reuzenbrug over de zeeëngte van Messina. Het ontwerp van deze brug is van ir. A, Calabretta, die haar heeft geprojec teerd tusschen de plaatsjes Canzirri en Pezzo. De eenige boog, waaruit deze brug zal bestaan, heeft een lengte van twee duizend meter en draagt het enorme gewicht van honderdduizend ton staal. De brug komt 120 meter boven den zeespiegel te liggen-, zoodat zelfs de grootste schepen er onder door zullen kunnen varen. Zij wordt 70 meter breed en krijgt niet alleen een breeden ver keersweg voor vrachtwagens en auto's doch een gedeelte wordt bestemd voor een spoorbaan met dubbel spoor. Ook voor de voetgangers zal een wandel pad worden gereserveerd. Wat de uitvoering van het ontwerp bijzonder kostbaar maakt, is de voor genomen verdediging van de brug in ge val van oorlog en wel tegen aanvallen te water; te land en uit de lucht. Ook tegen aanvallen van onderzeeërs zal de brug gewapend worden. Het ontwerp ligt reeds sinds 1930 in het verkeersministerie ter bestudee- ring, doch is wegens zijn reusachtige kosten tot nog toe niet tot uitvoering gekomen. SPANJE, Aanslag op den Minister. De op het oogenblik te Sevilla vertoevende Spaansche minister van binnenlandsche zaken is Dinsdag toen hij zich inscheepte op een motorboot, door een als arbeider gekleed man aangevallen. Deze poogde den minister met een zwaren hamer neer te slaan. De slag miste echter en trof den naast den minister staanden gouverneur van Sevilla, die licht aan den schouder werd gewond. De dader, een werklooze, werd gearresteerd. TURKIJE. Ooievaars-ontrouw, De correspon dent van de Times in Turkije meldt aan zijn blad de volgende vreemde geschie denis, die zich moet hebben afgespeeld te Exbey bij Broessa. Toen de ooievaars dit jaar terugkeer den, kwam het oude paar ook weer te rug op het nest op het huis van Mehmet ffendi. Tot voor enkele dagen ging al es goed. Toen volgde er een treurspel. Het eiberpaar keerde terug van een fourageeringstocht, waarop op het nest een hevig geklepper werd gehoord. Het mannetje had klaarblijkelijk ruzie met zijn wijfje, dat zich dapper verweerde. Sla eenige minuten vloog het mannetje weg en keerde terug met alle ooievaars uit den omtrek, die hij het nest liet in- specteeren. Toen vlogen zij weer weg, iet wijfje op het nest achterlatende, en cirkelden boven het nest in een druk geklepper. Na een half uur beraadslagens keerde het mannetje met twee andere ooievaars terug op het nest, waar het drietal het wijfje afmaakte. Toen dit ge schied was, zag men den mannetjes ooievaar een der jongen uit het nest ne men en zachtjes op den grond neerzet ten. De toeschouwers waren stom ver- jaasd toen zij ontdekten, dat het aldus verwijderde jong geen ooievaartje, maar een kalkoentje was. Het wijfje was O EERSTE KV. VOLLE MMN (3 LAATSTE KMRUER ^NIEUWEHAAN VENUS MAES JUPITER SOTJBNUS© Nog één maantje: de Volle maan van den 20-en nabij de Maagd. 2022 April zijn er vallende sterren te zien, het klaarblijkelijk van ontrouw beklaagd en deswege ter dood veroordeeld. Achteraf bleek een kwajongen, even nadat de ooivaarsche haar eieren had gelegd een dier eieren voor een kal- dagen nadat het broedsel uitgekomen goenei verwisseld te hebben. Pas enkele was, had vader ooievaar ontdekt dat een der kinderen niet van zijn bloed was, waarop de hier boven genoemde terech- stelling volgde. IRAK. Dinsdag is het tot een vrij hevig ge vecht gekomen tusschen het door Engel- sche vliegtuigeneskaders gesteunde le ger van Irak en de opstandige Koerden, die worden aangevoerd door Sjeik Bar- zan. Door een Engelsche bom zijn tien Koerden gedood. Een vliegtuig werd neergehaald, de beide inzittenden wer den gedood. BRAZILIë. Groote brand. Dinsdag is in het ar senaal van de marine te Buenos Aires een groote brand uitgebroken, welke zich zeer snel uitbreidde en ontzaglijke schade aanrichtte. Het vuur breidde zich snel uit. Spoedig stonden zes pakhuizen in lichten laaie. De gebouwen waren ge vuld met hout, verfstoffen en levensmid delen, In een pakhuis waren verschei dene zuurstofreservoirs opgeslagen, welke met luiden knal ontploften. ONZE VOLKSONDERWIJS SCHOOL REISJES VERBLIJVEN (V.S.V.) Elk jaar opnieuw, al beginnend in Mei, druk dan in Juni en Juli, iets min der in Augustus, om dan in September de grootste drukte te zien verlopen, worden onze V.S.V. door de schoolgaan de jeugd, jongere en oudere, zowel van de lagere school als van de scholen voor uitgebreid lager onderwijs, ook wel van de kweekscholen en enkele H.B.S.en, onder leiding van hun onderwijzers (es sen) en leraren (essen) bezocht. En elk jaar ontvangen we daarvan de meest gunstige berichten. Het is bekend, dat „Volksonderwijs" deze verblijven instelde ter bevordering van de meerdaagse schoolreisjes in middelpunten van mooi natuur- en stads even, van waaruit genotvolle uitstapjes tunnen worden gemaakt. Het stichtte ze op Vlieland (zee en duin), te Amster dam (grote stad met al haar merkwaar dige gebouwen en Artis en dicht bij Marken, dit alles in één dag nooit vol doende te genieten), te Ede (de onmete- like hei en de dennebossen), terwijl Rotterdam, als prachtige havenstad en in de nabijheid van Den Haag en de iollandse zeekust, niet minder wijde perspectieven tot gewenste kennisma- ring opent. Voor kleine bedragen voor volledig pension ochtend-, middag- en avond eten en rustig goed logies kan onze schooljeugd daar ook dit jaar het hart weer ophalen, met dit onderscheid, dat Amsterdam dit jaar uitvalt, nu het nieu we verblijf daar door biezondere om standigheden nog niet gereed kon zijn U richte Uw aanvragen voor Vlieland tot de heer G. D. Donia, aldaar, voor ,de tot de heer A. van Dis, Klinkenber gerstraat 11, Ede; en voor Rotterdam tot mevr. M. P. F. SchilthuisBrugsma, G-alingsche Piaslaan 12, Rotterdam. En enige bekwame spoed is in dezen niet overbodig. Het is voor wie in onze Verblijven de leiding hebben, vaak een passen en meten en het leggen van een egkaart, om aan de aanvragen op de gewenste tijden te voldoen. En wie eerst komt, wie ook eerst maalt, terwijl ook nu reeds op vele dagen en nachten van de zomermaanden al beslag is gelegd. Met vr. dank voor de plaatsing M. de R. Klaas de Vries, Ged. van het H. B. v. V. O. straalpuntof radiant ligt tus schen Lier en Hercules. iVlissingen, 19 April-. Op de vei ling werden de volgende „prijzen besteed: Spinazie 23—25, spruiten 26, karo- 'ten 6i/2, wijnpeen 6—8, witlof 13—16, snijsla 4—12, roode kool 3— nv2, gele kool 5, dunsel 15 alles per 'kg; eieren ;22 23 per 10 stuks; bloemkool 5—12, sla 3—8, beiden per stukseljdferi, 6—7, prei 2i/2— 9, 'rabarber JVo— Cjy2, rurpen 11—13, narcissen '41/2 alles per bos; peterselie 23—26, zuring 23, bei den per mandje; bakkruid 1 Va 3Vb Per plant; poters 27—28, aardappelen 38— 40, per 10 kg. Goes, 19 April. Veilingsvereeniging Zuid-Beveland. Appels: Pomtne d'Oranjje 2528, id. 2e koort 614, zoete Bellebleur '20— 28, alles per 100 kg. Peren: Kleiperen 16, witlof 8—17, id. 2e soort 5, spinazie 11—13, sjalotten 7, aardappelen 3.80—4, id. poters 1.10, al les per 100 kg. Bloemen, tulpen, 9—14, narcissen 0.90 4.90, rabarber 5.80—7. radijs 3.30, wortelen 10, selderie 2.70, prei 4—3, ;alles per 100 bos, aardbeien 2e 0.70. groene komkom/mers 16, bloemkool 12 16, id. 2e 5—10, kropsla 3.70—7.10, id. 2e 1.10—4, kipeieren 2.219—2.50, eendeieren 2.50, kalkoeneieren 6, alles per 100 stuks. Abonnementen en Advertentiën voor dit blad worden aangenomen door den Agent E. FLIPSE. Maandag 25 April n.m. 2 uur direc tie-keet Calm. Zimmermanpol- der te Rilland: het herstel, de vernieuwing en onderhoud tot 30 April van de Aarde- Kram- Rijs- en Steenglooiing e.a, wer ken. Raming 14.455. Zie Midd. Crt. 9 April '32. Woensdag 27 April v.m. 11 uur ge bouw Prov, bestuur te Middel burg: het vernieuwen van het remmingswerk vóór de midden- sluis in de buitenhaven te Hans- weert enz. Raming 16.900. Zie Stcrt. 30 Maart '32. Woensdag 27 April v.m. 11 uur ge bouw Prov. bestuur te Middel burg: het uitvoeren van zuig- werk in den zuidelijken mond van het Brab. Vaarwater (O. Schel de). Zie Stcrt, 30 Maart '32. Donderdag 2S April n.m'. I1/2 uur. Dagel. bestuur polder Walcheren, Polderhuis Abdij te Middelburg 'l ïalvoeren bestratingswerken aan den Noordweg. Zie Midd. Crt. 16 April '32. Don der das 28 April n.m. lbj uur. Dagel. nestuur polder Walcheren, Polderhuis Abdij te Middelburg, de uitvoering der werken en leve- r^ntiën tot verbetering en onder- boud der zeeweringen in 5 perc. Zie Midd. Crt. "16 April '32 Woensdaifg 4 Mei, v.m. 11 uur in de Abdij te Middelburg: liet bouwen van 'n ponton met toegangsbrugl en bijk. werken voor 'n drijvende aanlegplaats te Hoe deken sic er kë t. b. Prov. Stoombootdienst op de W. Schelde. Zie Middelb. Crt. 18 April *32. Electr. Drukkerij G. W. DEN BOER, Middelburg.

Middelburgsche Courant | 1932 | | pagina 6