Ik breng U goede lijding! GEMENGD NIEUWS. Natuurlijk hebt U al gehoord, dat de Falcon zoo belangrijk in prijs is verlaagd! Maar hebt U de nieuwe stoffen en die mooie nieuwe tinten van de Falcon regenmantels en regenjassen al gezien? Neen, in Uw eigen belang, dat moogt ge niet verzuimen, want een Falcon voor reeds F. 24.50 is een niet te versmaden bezit! Alle eerste klasse zaken hebben de Falcon voor radig. De prijzen zijn voor het geheele land vast gesteld, dus overal gelijk. Toe, ga eens kijken. Kijken kost immers niets! Vergaderingen, Concerten, enz. BUITENLAND. m JIJ IMUI» I. 1 .'.us onkosten 19195, afschrijving op effec- tentenbezit 18093, saldo-winst 12017 te verdeelen als volgt: aandeelhouders 10.000; afschrijving safe en meubilair 421; dividendbelasting 905 en saldo nieuwe rekening 690. De rentestan der Ned Bank. De rentestand werd Maandag door de directie van de Ned. Bank N.V. vastge steld als volgt: Wisseldisconto verlaagd tot 2% pCt; het promessendisconto tot 3 pCt. het beleenen van effecten tot 3 pCt,; het beleenen van goederen tot 3 pCt.; en de voorschotten in rekening-courant tot 3 pCt. met ingang van heden. ZWARE UITSLAANDE BRAND AAN DEN HOUTTUIN TE ROTTERDAM. Zaterdag is het voor de Rotterdam- sche brandweer een buitengewoon druk ke avond geweest. Tusschen 10 en 12 uur is er niet minder dan 4 maal alarm geweest en wel achtereenvolgens voor een brand aan de Binnenrotte, den Houttuin, den Oppert en den Binnen weg. Van deze branden was die aan den Houttuin de hevigste. Daar is een fa briek van closetpapier volledig uitge brand. Aan de Binnenrotte bleek dat er brand was uitgebroken in de garage van de firma K„ waar een partij embal lage in brand was geraakt. Nauwelijks was men daarmee klaar, of er werd alarm gemaakt voor een zwaren uitslaanden brand aan den Hout tuin. Het bleek dat de brand woedde in 'n fabriek van closetpapier van de firma Wortelboer. De vlammen sloegen hoog uit de zol derverdieping. Een geweldige water massa werd in het vuur geworpen, dat in het uiterst brandbare, materiaal gre tig voedsel vond. Al spoedig bleek, dat de fabriek niet meer te behouden was en de voornaamste zorg was dan ook om uitbreiding, speciaal naar de St. Lau- rentiuskerk te voorkomen. Men slaagde daarin volkomen. Tegen elf uur i de brand was kort na tien uur uitgebroken was alle gevaar ge weken. De twee étages met de zich daarin bevindende papiervoorraden wa ren toen echter geheel uitgebrand. Voor de St. Laurentiuskerk zijn het echter bange oogenblikken geweest. Maar nog op den terugweg van dezen brand kwam er al weer bericht dat er middelalarm was gemaakt voor een fei len brand aan den Oppert. Hier bleek dat de brand in de garage van de firma K. nog niet geheel ge- bluscht was, toen de spuitgasten zich naar den Houttuin hadden gespoed, 't Vuur was tusschen de zoldering blijven smeulen en vandaar had het zich mee gedeeld aan den winkel welke aan den Oppert is gelegen. In den winkel lagen regenjassen en daarin vond het vuur gretig voedsel. Men wist het vuur even wel te beperken, zoodat erger werd voorkomen. Omstreeks half een was men het vuur zoo ver meester dat het grootste gedeelte van het materiaal kon inrukken. Nog tijdens den brand aan den Op pert kwam er al weer bericht, dat er brand was uitgebroken en ditmaal aan den Binnenweg. Ook daarheen hebben zich velen gespoed, maar daar bleek 't evenals aan de Boezemstraat, loos al arm te zijn geweest. REEDS GEPAKT NOG VOOR DE INBRAAK WAS AANGEGEVEN. - Zaterdagavond zagen surveilleerende rechercheurs op den Schiedamsche Dijk te Rotterdam een ouden bekende van de politie, den 46-jarigen schilder L. K., die zich daar ophield met enkele mannen, met een ook niet al te gunsti ge reputatie. De rechercheurs die lont roken volgden den man tot aan een wo ning aan de Vinkestraat waar hij bin nenging. De rechercheurs besloten een inval te doen. Zij troffen daar K. aan, die in het bezit van enkele gouden sie raden gevonden werd. Hij werd naar het hoofdbureau van politie overgebracht. Zondagmorgen kwam een bewoner de Sleutelsteeg bij de politie aan- f doen, dat er in den nacht van Za- erdag op Zondag bij hem was ingebro ken. tlij vermiste eenige gouden siera den en een bedrag van 200 aan kwar tjes en dubbeltjes. De aangehoudene K. werd daarop met dezen man geconfron teerd en het bleek dat de gouden sie raden eigendom van laatstgenoemde waren. De 200 waren echter zoek en zijn nog niet teruggevonden. BOMBARDEMENT MET BIERFLES- SCHEN. Te R o s s e m is Zondag na afloop van een uitvoering ruzie ontstaan tusschen eenige inwoners van Rossum en Kerkdriel. Er werd met bierflesschen geslagen, waarbij een persoon uit Kerk driel ernstige verwondingen opliep. INBRAAK. Zaterdagnacht is inge broken in de pastorie te Zeeland (N.B.) Door het uitsnijden van een ruit heeft men zich toegang tot de tuinkamer verschaft. Alles is overhoop gehaald, doch behalve sigaren en snoeperijen heeft men slechts eenig klein geld kun nen meenemen. De inbrekers hebben vervolgens getracht de deur van de sa V cristie open te breken, teneinde de kerk binnen te dringen, doch dit is niet ge lukt. VERDRONKEN, Te Zaandam is Zondagmiddag het tweejarig dochter tje van den heer D. S,, dat met haar broertje aan den waterkant in de Zaan aan het spelen was, gevallen en ver dronken. "EEN MESSTEEK TOEGEBRACHT. In een café op de Prins Hendrikkfad'o te Amsterdam bevond zich Zondag een man die van zijn vrouw gescheiden/ leeft. De vrouw trof haar man in het café en aldra ontstond er tusschen liet tweetal ruzie, waarhij de vrouw een mes te voorschijn haalde en den man er eenige steken mee toebracht. Zijn toe stand was van dien aard, dat over brenging naar het Binnengasthuis nood zakelijk was. De vrouw is gevlucht. ANONIEME BRIEFSCHRIJVER. De hoofdambtenaar ter secretarie te bus sen W. P. is verdacht van het schrij ven van anonieme voor dén burgemees ter beleedigende brieven, door R. en W. geschorst. KANO OMGESLAGEN. Zondagna middag waren de gebr. B. uit V e n 1 o met een kano op de Maas aan het zei len. Door de deining van een passee- rende sleepboot sloeg de kano om. Een der gebroeders kon zwemmen maar kreeg juist het zeil over zich, waardoor hij naar de diepte werd gedrukt. De andere kon niet zwemmen en verdween eveneens onmiddellijk. Schippers slaag den er in den oudsten broer boven wa ter te brengen terwijl ook de jongste ge red werd. Deze was reeds bewusteloos, maar door toepassing van kunstmatige ademhaling slaagde men er in de le vensgeesten weer op te wekken. NOODLANDING. Zondagmiddag heeft de Indië-vlieger Van Tijen, die met zijn vliegtuig ,,De Adelaar" van Amsterdam, op weg was naar het vlieg veld Twente, wegens een defect aan de benzine-leiding een noodlanding ge maakt bij D e v e n t e r. Na een opont houd van ongeveer drie kwartier was het euvel verholpen. OVERVAL VAN GEMASKERDEN. In den nacht van Zaterdag op Zon dag zijn twee gemaskerde mannen de woning binnengedrongen te Suste- r e n van de resp. 70 en 79-jarigen oude gezusters J. Alle kasten werden geo pend en doorzocht en toen de dieven niets van hun gading konden vinden zijn zij naar de slaapkamer der vrou wen gegaan die beiden te bed lagen. De 70-jarige mej. G. J. werd met stee- nen bewerkt en liep verscheidene ern stige wonden aan het hoofd en aange zicht op. De 79-jarige mej. M. J. werd aan het hoofd gewond. Eindelijk gelukte het de jongste der vrouwen naar de woonkamer te vluch ten en door haar gegil aan een open venster de buren te wekken. Toen de inbrekers zagen, dat op ver schillende plaatsen het electrisch licht ontstoken werd, namen zij de vlucht. Ongelukken. Op de Nieuwe Meer is Maandag middag een zeilbootje, waarin een dame en heer zaten, omgeslagen. Beide inzit tenden zijn te water geraakt, De heer kon uitstekend zwemmen en zag kans de dame boven water te houden. Zij werden door een roeibootje opgepikt. De jongedame heeft bij het ongeluk een tasch met 25 verloren. Bij het oversteken van de Benthuizer- straat te Rotterdam, werd de 75- jarige mej. S, de K. aangereden door een auto. De vrouw was zeer bijziende en had de auto niet zien naderen. Zij werd tegen den grond gesmakt en met een zeer ernstige hersenschudding naar het ziekenhuis vervoerd, waar zij Zon dagmiddag aan de bekomen kwetsuren is bezweken. Zaterdagmiddag passeerde onder SI. Oedenrode een autobus een met stei gerhout beladen kar, bespannen met een paard Toen de autobus halverwege ge passeerd was, werd het paard schich tig en maakte een zwenking naar rechts, met het gevolg dat een van de op de kar liggende vooruitstekende palen de ruiten van de autobus alsmede de zijwand ver nielden. Twee passagiers werden ernstig gewond n.l. mevr. van G. uit St. Oedm- rode aan het gelaat. Het ergst is er de vrouw van wethouder L. uit Son aan toe. Zij heeft waarschijnlijk een her senschudding opgeloopen, doordat een der palen tegen haar hoofd is geslagen. Men vreest voor haar leven. Zondag is bij het uitgaan van de kerk te Lonneker de 66-jarige wed. L. aangereden door een wielrenner, die met groote snelheid reed, Mej. L. bekwam een hersenschudding en is Maandagmorgen overleden. Te Em mer C.omlp a si.c'üi u m kreeg een kind van 8 maanden van den 'heer H. dé J. een keteltje met ko kend water over het lichaam. Het is aan de bekomen verwondingen overleden. Flor a-B ioscoop (Noordstraat) da gelijks doorloopende voorstellin gen, 7.30 uur. Zondagmiddag 3— 6 uur matinée. Electro-Bioscoop (Markt). Da gelijks doorloopende voorstellin gen om 7 en 9 uur. Zondags Ma- tinée's om 3 uur. Maandag 18 April. Alg. Ledenverg. Ver. de Ambachtsschool. 8,30 u- Woensdag 27 April. Uitvoering van de Gem. Zangvereeniging „Hosan na." Concertzaal. Woensdag 27 April. Lezing met licht beelden, ds. W. F. M. Lindeboom, van Serooskerke, voor de Ned. Chr. Reisvereen. Bogardzaal, 8 uur. Donderdag 28 April, Besloten Kunst filmavond, directie Electro Bios coop. 8.15 uur. Vrijdag 29 April. „De Kunstclujb" met „Nan". Schouwburg. Zaterdag 30 April. Jaarl. Singelloop E. M. M. Zaterdag 30 April Jaarvergadering Zeeuwsche Vereen, voor dialect onderzoek. Dinsdag 10 Mei. Uitv. Zangvereeni ging ,,T. O. en U." Handels' Ora torium. Concertzaal. Donderdag 19 Mei. Uitvoering van de zangschool der Gem. zangver. „Hosanna". Zondag 29 Mei. Afstandsmiarsch! Ei. M. M. Woensdag 31 Augs. Herdenking 10-j. Lustrum Ned. Chr. Reis-Vereen. ENGELAND. In Groot-Brittannië ging de zomer tijd gisterochtend om 2 uur in. Naar men weet, is de zomertijd in België en Frankrijk reeds 14 dagen ge leden ingegaan. IERLAND. De Valera's weekend. Als wij de Sunday Express mogen gelooven, zijn de Valera's weekends druk bezet met werk. Dat is hem naar den zin, want hij is iemand die weinig om vermaken geeft. Hij drinkt niet, rookt niet, houdt niet van kletspraatjes of van moppen. Eens heeft hij stalen rekkers gekocht, een z.g. borstverwij()er, maar dat was meer uit plichtsgevoel dan voor genoegen. Zijn eenige liefhebberij is Ierland. Toch kan men ook wel eens iets van echte vreug de op zijn scherpe gelaat waarnemen, en wel thuis te Dublin temidden zijner kin deren of wanneer hij kerkelijke muziek speelt op zijn piano. RUSLAND. Aardbeving. De aardbevingscata- strophe bij het eiland Swinoï fn de Kas pische zee, heeft volgens het rapport van een enquêtecommissie groote schade aangericht. Huizen en vuurtorens wer den geheel vernield. Acht mannen, een vrouw en drie kinderen zijn om het le ven gekomen. ITALIË. Vliegtuig in zee gestort. Bij Orbe- tello is tijdens een oefenvlucht het wa tervliegtuig van den eersten luitenant Guasconi van het instituut voor zee oorlog tengevolge van een stuurfout, in zee gestort. De eerste luitenant, een in genieur van de Fiatfabrieken benevens een soldaat, kwamen om het leven. Drie officieren en een soldaat werden ge wond. VER. STATEN. Lindbergh's zoontje. Volgens het New Yorksche blad de „Mirror" heeft, Lindbergh Zaterdag den heelen avond gewacht op een sein om naar een be paald punt te vliegen om zijn kind terug te krijgen in ruil voor 50.000 tot 100.000. De „Brooklyn Eagle" verneemt van betrouwbare zijde, dat Lindbergh Zater dag bij een bank te New York 100.000 heeft gedeponeerd, de helft in bankbil jetten, de andere helft in goud, welk be drag echter alleen mag worden uitbe taald als het kind gelijktijdig terug wordt gegeven. FAROER. Vermist, Volgens een bericht uit Thorshavn wordt een vischkotter uit Faroer met 21 man aan boord vermist. Men vreest dat het schip tijdens den laatsten storm op de Noordzee is ver gaan. Alle visschersvaartuigen uit Fa- roer zijn tot nu toe binnengekomen met uitzondering van dit eene vermiste. CHINA. Hevige aardbeving. De provincie Hoepei is door een hevige aardbeving geteisterd, waarbij honderden menschen het leven zouden verloren hebben. Het provinciaal bestuur,, heeft de re geering van Nanking telegrafisch om hulp verzocht, daar in het gebied dat door de aarbeving getroffen is, duizen den menschen dakloos zijn en door hon gersnood bedreigd worden. BRITSCH INDIE. In een mijn in de nabijheid van Pat- na brak brand uit in een luchtverver- schingskoker. Het vuur breidde zich snel uit. Veertien mijnwerkers overleden tengevolge van verstikking, terwijl drie mijnwerkers werden bedolven en even eens om het leven kwamen.

Middelburgsche Courant | 1932 | | pagina 7