KERKNIEUWS. ONDERWIJS KUNST EN WETENSCHAP. Handel, Nijverheid en Visscherij SPORT. GEMENGD NIEUWS. INGEZONDEN STUKKEN, BURGERLIJKE STAND doet, doch daar had den aanvrager op gewezen moeten worden. Spr. gaat niet uit den weg voor de bewering, dat Ged Staten de zaak mogelijk ter vernieti ging zullen voordragen. De heer CONTANT gelooft dat er geen grond kan gevonden worden het besluit ter vernietiging voor te dragen, gezien het gevoelen van den raad. De heer LORIER betoogt, dat er hier een buitengewoon geval is om onthef fing te verleenen. De houten gebouwtjes op te ruimen heeft spr.s volle instem ming, doch met dit besluit zouden onze ingezetenen in de duinen gedupeerd wor den. Spr, zegt dat als we zoo doorgaan we een prutsgemeentetje van Walcheren worden! (instemming). De VOORZITTER zegt, dat als hij een straffer standpunt inneemt, hij dat doet, omdat hij meent dat het gemeentebelang een straffer toepassing eischt. Persoon lijk heeft spr. er geen belang bij. Spr. houdt zich aanbevolen dat als de raad gevallen weet dat er gebouwd wordt te gen de bouwverordening, hem dit wordt gemeld. De inspecteur is opgebeld om deze zaak zoo diep en zoo goed mogelijk te bekijken. Dat is toch niet te laken- Kwesties van de waterleiding zouden eerst aan een deskundige moeten worden voorgelegd. Spr. houdt vol, dat de autonomie in de gemeente wordt gehandhaafd door 't weigeren. Dat is spr.s standpunt van het naleven der verordening. Spr. zal nog niet zeggen, wat hij zal doen, als het voorstel van B. en W. niet wordt aangenomen, doch ook zeker niet, dat hij 't niet voor vernietiging zal voor dragen, Spr. zegt, wanneer men ontheffing wil een voorstel ingediend moet worden, met de voorwaarden. De heer DE KROO wil die aan B. en W. overlaten. De VOORZITTER: Dat kan niet. Hierover ontstaat een discussie tus- schen den voorzitter en den heer de Kroo. De heer LORIER stelt voor de zaak te verdagen, dan kunnen de voorwaarden v/orden onderzocht. De heer SANDERSE wil eerst een principieel besluit of er al of niet ont heffing zal worden verleend. Dan kan het voorstel zelf met de voorwaarden van den heer de Kroo worden onder zocht. De VOORZITTER zegt, dat dan eerst het voorstel van B. en W. in stemming zal worden gebracht. De heer LORIER zegt: handhaven B. en W. het praeadvies? De heer STOPPELS zegt, dat dit prae advies niet zou zijn uitgebracht, als er geen pressie was uitgeoefend van hoo- gerhand. De heer SANDERSE: Wie is die hoo- ger hand? Het principe-voorstel om ontheffing wordt z.h.st. aangenomen. De voorwaarden zullen dus nader in den raad worden gebracht. Ook dit wordt z.h.st. besloten. De VOORZITTER zal nader overwe gen, of hij het besluit ter vernietiging zal voordragen binnen 2 maal 24 uur. (Voor de rondvraag zie men het hoofd blad.) Zaterdagmiddag had te Goes vanwege de Ned. Zondagsschoolver- eeniging een conferentie plaats van be sturen en personeel van scholen op N.- en Z.-Beveland. Deze bijeenkomst stond onder leiding van ds. J. J. Homburg. De heer D. Roose besprak „Vereenigings- belangen" en bepleitten het bijzonder bij die Zondagsscholen met haar perso neel, die nog geen lid zijn van de N. Z. V., aansluiting of toetreding en wekte op tot meerderen moreelen en geldelij- ken steun. Mej. Enter, onderwijzeres aan de Chr. lagere school te 's-Heer Hendrikskinde ren hield een referaat: ,,Uit en voor de practijk", Spr. deed uitkomen de moeilijke en teere taak in den omgang met het kind UIT EEN OUD-METEOROLOGISCH DAGBOEK. In dezen kwakkelwinter met slechts enkele dagen vorst is het wel aardig een en ander aan te halen uit een oud meteorologisch dagboek, dat van 1794 tot 1821 bijgehouden werd door een zekeren Servaas Bomme te Middelburg en dat uitvoerige gege vens bevat over eenige strenge win ters, die in dat tijdperk voorkwamen. Wij, die altijd spreken van „ouderwet- sche winters", kunnen daaruit wel wat leeren, o.a. dat deze zelfde Bomme in zijn tijd ook al sprak van „vroeger toen het zoo hard kon vriezen." Zijn vader Bastiaan Bomme, schreef trouwens in den winter 1788'89: „Ja nuari, 9, 1789. Heden morgen om 9 uur zijn uijt Noord beveland schipper Marinus Merison met zijn zoon en knegt tot Veere, en van Veere van 't Zuijderhoofd na Noord beveland, schip per Abraham Remeeuws over 't vast gevroren ordinair vaarwater te voet heen en weer gepasseerd zonder voor beeld". Mem was toem zee'm koude en illustreerde met pakkende en spre kende voorbeelden de aanhankelijkheid en het vertrouwen dat voornamelijk het jonge kind aan den dag legt. Na de pauze, waarin thee werd aan geboden, hield ds. Homburg een cau serie over „Evangelie „doen" Een gehouden collecte ten bate van de Nederl. Zondagsschoolvereeniging bracht 12.50 op. Ondanks het ongunstige weer was de opkomst bevredigend te noemen. Er wa ren 21 Zondagsscholen vertegenwoordigd met 62 leden. De Prov. Synode der Geref. Ker ken zal Woensdag 1 Juni te Goes wor den gehouden. Vrijdagmiddag werd naar de Zeeuw meldt de algemeene vergadering g!ehou- den van de Ver. tot stichting en instand houding eener Chr. Kweekschool Voor 'Zeeland, geVestjgd te Middelburg onder leiding van den voorzitter mfr. P. Dieieman. De secretaris bracht het jaarverslag uit. Hij memoreerde "het bedanken om gezondheidsredenen van het bestuurs lid den heer J. J. de Jager te Nieuw* dorp, de benoeming van een leeraar den heer A. Beefkwik en het eervfcd! ontslag aan den heer R. v. d. Welle, wegens het bereiken van den pensioen gerechtigden leeftijd. Het aantal leerlingen steeg van 1 Jan. 1931 van 107 tot 116 ("met ingang .van den nieuwen cursus in September '31. Uit Z.-Vlaanderen 5, Tholen 3, «Z.- Beveland 13, N.-Beveland 4, "Walcheren 37, uit Middelburg 23, Vlissingen 19, Goes 9 en buiten Zeeland 3. Van de 29 leerlingen, die eindexamen deden, bekwamen 23 het poderwijzers- diploma. Door gebrek aan ruimte zullen twee lokalen moeten worden'bijgebouwd, waarvoor f 10.000 zal noodig zijn. De vergadering besloot dit bedrag te leenen en de voorzitter deelde mlede, 'dat dit bedrag reeds bijeen was. De heeren P. Dielemjan en A. D. Littooy werden als bestuurslid her kozen. In de vacature-De Jager werd „gekor zen de heer A. van Westreen.en Lei Mid delburg. 1 Van id|e heeren R. V. d Welle leer aai en M. P. Wondergem, concierge, werd officieel afscheid genomen. De voorzitter richt tot hen zeer waardeerende woor den voor «al hun artbeid in het belang 'der school gedaan en wenscht hun een wel verdienden rustigen levensavond toe, ter wijl hen enkele cadeaux en bjpemien werden aangeb.oden. De directeur sprak den concierge persoonlijk toe, terwijl de heer J. Weeda namens directeur en leer aren den heer Wondergem1toesprak en dezen een stoel werd aangeboden. ïWederkeerig werden door de hee ren v. d Weele en Wondergelni woorden van dank en erkentelijkheid tot het be stuur gericht. De stendermolen te Varsseveld, een der mooiste uit den Achterhoek, en dateerend uit 1760, is vorige week gesloopt. Cees Laseur. Van 1 September af zal Cees La seur deel uitmaken van het Centraal Tooneel. Hij zal met Louis de Bree de artistieke leiding voeren. De gondel van Piccard's Ballon. De Brusselsche correspondent der. Maasbode meldt: Uit Innsbrouck wordt vernomen, dat de gondel van den ballon waarmede prof. Piccard zijn reis naar de stratos feer maakte uit het ijs is kunnen vrijge maakt worden. Zij zal na van binnen schoon gemaakt te zijn, met kabels in het dal neergelaten worden om van het dichtstbij zijnde station naar de uni versiteit van Brussel te worden gezonden. winter blijkbaar niet gewend. De winter 1794'95 was vrij streng. Servaas Bomme zegt daarvan: 15 Dec. 1794 Maandag. De vorst deze winter begonnen en heeft matig aangehou den tot 23 Dinsdag wanneer dezelve is toegenomen, staande den 24 Woens dag de Thermometer van Fahrenheit 's morgens op 16°, middag 18° 's avonds 14° 10° C.) De wind Oost, zeer hard. Den ganschen dag viel uijt een bijkans heldere lugt fijne sneeuw." Nu moet hierbij in aanmerking geno men worden, dat hij schrijft „N.B. De waarnemingen dezen winter met de Therm., stemmen niet overeen met andere proef Therm,, alzo ik daar toen nog niet van voorzien was, als ook, dat dezelve hing op een binnen plaats waar de lugt en wind geen vrijen toegang had, het verschil is doorgaans 7 en 8° geweest, dat die andere lager teekenden." Het zou dus dien dag beneden 10° F 12° C.) zijn geweest," Zeer goed te gelooven. Op 25 Dec., bij harden N.O. wind bevroor een kom met water op „onze slaap kamer des nagts tet op den bodem." Het Dr. H. Eckener. Dr.. Hugo Eckener zal op 14 April in het Koloniaal Instituut te Amsterdam een lezing houden voor de afdeeling voor verkeer en verkeerstechniek van het Kon. Instituut van Ingenieurs over Zeppelin-luchtschepen. Prins Hendrik is voornemens deze le zing bij te wonen. Faillissementen, De arrondissements-rechtbank alhier heeft failliet verklaard: C. B. de Meijer, Motor- en Rijwielhersteller te Oost burg. Rechter-commissaris mr, A. van der Hoop; curator mej. mr. van Deinse te Middelburg; W, C. Smits, koopman, wonende te Vlissingen, Kanaalstraat. Rechter-com missaris mr. J. W. Zijlstra; curator mr. Van der Slikke te Vlissingen. Vernietigd na verzet: Het faillisse ment van J. Liplijn, caféhouder, wo nende te Goes, café de Beurs. Curator mr. P. van Empel te Middelburg. Geëindigd het faillissement van Jan Hamelink, commissionair te Wemel- dinge. Curator mr, J. W, Goedbloed te Goes, met eene uitkeering aan de con currente schuldeischers van 8,66 pCt. Eveneens geëindigd het faillissement van P. de Bruyne, koopman te Goes. Cu rator mr. Ph. R. Hugenholtz te Goes met eene uitkeering aan de concurrente schuldeischers van 6,549 pCt. Werkloosheid, Bij de Arbeidsbeurs alhier stonden vorige week als werkloos ingeschreven: Geheel werkloos. 3 typografen, 1 straatmaker, 14 grond werkers, 3 loodgieters, 9 metselaars, 23 opperlieden, 11 schilders, 1 steenhou wer, 43 timmerlieden, 6 stoffeerders, 1 fitter, 21 meubelmakers, 6 politoerders, 4 cirkelzagers, 3 schoenmakers, 1 las- scher, 29 bankwerkers, 5 electriciens, 1 modelmaker, 1 boorder, 2 klinkers, 1 metaalsteker, 6 machinisten, 1 metaal schaver, 4 plaatwerkers, 2 pianomakers, 2 fraisers, 2 rijwielherstellers, 2 slijpers, 2 scheepmakers, 5 smeden, 5 stokers, 4 monteurs, 14 vormers, 1 voorslaander, 1 kernmaker, 7 draaiers, 2 boekbinders, 3 banketbakkers, 9 bakkers, 1 kok, 1 mo lenaar, 4 slagers, 1 sigarenmaker, 16 boe renarbeiders, 4 tuinlieden, 1 boom- kweeker, 2 reizigers, 7 winkelbedien den, 2 kraandrijvers, 5 chauffeurs, 6 va rensgezellen, 3 kellners, 15 kantoorbe dienden, 13 van andere groepen, 75 met vakkennis zonder bepaald beroep,, 248 zonder vakkennis (ongeschoolden), 2 winkeljuffrouwen, 2 vr. kantoorbedien den, 1 dienstbode, totaal 670. Gedeeltelijk werklo o.s. 2 loodgieters, 1 fitter, 1 schoenmaker, 1 afbramer, 1 bankwerker, 2 smeden, 5 vormers, 1 kernmaker, 1 bakker, 1 kraandrijver, 1 chauffeur, 2 werkmees ters, 4 werkvrouwen. Totaal 23. Algemeen totaal vorige week 692, bijgekomen 93, afgegaan 92, over 693. Handelsregister. Aan de in Handelsberichten opgeno men wekelijksche openbaarmakingen i.z. het Handelsregister betreffende Zeeland ontleenen wij het volgende.' Zeeuwsch-Vlaanderen (Ter Neuzen). Totaal 31 Comm. Venn, ieder met een kapitaal van 200, gevestigd in ver schillende plaatsen in het land van Hulst. Wijzigingen: Zeeuwsche Eilanden (Middelburg). Coöp. Volksspaar- en Voorschotbank voor Zeeland, Wagenaarstraat E 112. Uitgetr. best.: Mr. R. M. van Dusseldorp, Opheffingen: Zeeuwsche Eilanden (Middelburg.) C. Behage, Ellewoutsdijk, Nieuwstr. A 16, bakker en kruidenier, Zeeuwsch Vlaanderen (Ter Neuzen). Aardenburgsche Steenfabriek, Aar denburg, Weststraat 22, vervaardiging en verkoop van metselsteen. V.: W. C. Trapman; D. C. Hol, Groede, Molenstr. A 18, slager en stroodekker. V.: D. C. Hol, Groede; H. L. Nobus, Eede Bie- zenstraat M 84, vlasserij. V.: H. L. No- bus, Eede; E, de Taeije, Eede, Brie bleef matig vriezen tot 4 Januari, dan volgden dooidagen tot 7 Januari, daar na lichte vorst op 8 Januari, vervol gens 914 Januari dooiweer en van 1526 Januari matige tot strenge vorst, 27 Januari tot 4 Februari afwisselend lichte vorst en dooi, 1522 Februari „wederom hard gevroren met veel sneeuw en" let wel harden N. O. wind." In het geheel werden in December 14, in Januari 24, in Februari 11 en in Maart 9, dus in het geheel 58 dagen met vorst vermeld. Dat is dus minder dan in den win ter 1930'31, waarin ik 63 dagen met vorst (laagste temp, 16° C.), en dan in den winter 1928'29, waarin ik 87 dagen met vorst en 18 dagen met een temperatuur beneden 10° C., en een laagste temperatuur van 18.8 °C 2° F.) aanteekende. Een zeer koude winter, eigenlijk meer lang dan erg koud. 21 Januari was, met in achtneming van de miswij zing van den thermometer, de tem peratuur dicht hij 0° F., d.i. dus nog niet zoo laag als in den winter 1928 versweg M 16, comm. in aardapp. V. E. de Taeije, Eede. Landstormdag te Bergen op Zoom. Op 21 Mei houdt de Bijz. Vrijw. Land storm in West Brabant een landstorm- dag te Bergen op "Zoom, daartoe zijn, behalve de vrijwilligers van liet Land- sformikorps West Brabant ook de le den van het Zeeuwsch Verhand en van de afdeelingen West Brabant en Zee land van het Laudstormkiorps Motor- dienst uilgenoodigd. Er is voor deze gelegenheid men eerecomité gevormd- Behalve schietwedstrijden voor de bij zondere vrijwilligers 'der korpsen West Brabant en Zeeland en het ,L. S. korps Motordienst zullen verschillende demon straties worden gehouden. Van verschillende zijden zijn voor de schietwedstrijden prachtige prijzen be schikbaar gesteld. Ongelukken. Zaterdagmiddag is de 56-jarige lijn- arbeider P. B. te Eindhoven bij werkzaamheden op het stationsemplace ment aldaar door een trein gegrepen en gedood. Andere arbeiders hebben den onge lukkige nog door roepen en signalen gewaarschuwd, doch het was reeds te laat. DE ONBEWAAKTE OVERWEG. Zaterdagmorgen is op den onbewaak- ten overweg aan het holle weg op de spoorbaan Bergen op Zoo mR o o- s e n d a al door den trein 3024 welke daar te 8.10 uur passeert, een met paard bespannen tiibury aangereden, bestuurd door mej. M, P. uit Roosen daal. Het paard was op slag dood en het rijtuig, dat een eindweegs werd meege sleurd, werd grootendeels vernield. Mej. P., die nog in den bak van den wagen lag, was aan het hoofd ernstig verwond. OPIUM-SMOKKELAAR. Vrijdag avond heeft de politie te Enschedé een man aangehouden, die in het bezit was van vijftig fleschjes opium. Blijkens de etiketten waren de fleschjes afkom stig van een Russische fabriek te Mos kou. ZWENDEL IN VULPENHOUDERS. De jongste aflevering van het Duitsche algemeene politieblad waarschuwt te gen de Lincoln vulpen-importmaatschap pij te Rotterdam, zoo meldt de N.R.C. Den laatsten tijd werden in Duitsche bladen opvallend groote advertenties geplaatst, waarin genoemde firma vul penhouders te koop bood voor den prijs van 1 mark 60. Wie op de advertentie schreef, kreeg onder rembours een vul penhouder toegestuurd, maar moest dan 2 mark 50 betalen. Het pakje bleek een pen te bevatten, welke bij lange na niet voldeed aan de verwachtingen, welke door de advertentie waren gewekt. Het regende dan ook klachten bij de Duitsche politie, die de toegezonden vulpennen deskundig liet onderzoeken. Toen bleek, dat de vulpennen ten hoogste 28 pfen nig waard waren. Naar aanleiding daar van is bij de rechtbank te München een strafvervolging tegen de firmanten aan hangig gemaakt. Reeds eenigen tijd geleden heeft de Rotterdamsche centrale recherche ge waarschuwd tegen den zwendel in vul penhouders. Daarbij was ook de genoem de firma, die aan de Korte Hoogstraat aldaar is gevestigd, begrepen. De leider van deze zaak is een bij de politie zeer ongunstig bekend staand persoon, die al in vele zwendelaffaires is betrokken geweest. De 44 jarige Nederlander Pieter Broers uit Den Haag, die te Antwerpen door middel van advertenties, waarbij hij te gen bespottelijk geringen prijs vulpen nen te koop aanbood, 17 personen had opgelicht, is Vrijdag door de rechtbank '29, toen b.v. bij Den Haag 18°,8 C. 2° F.) voorkwam, De winter 1797'98 was volgens Bomme, hier te lande niet strenger dan in 1788 en 1794. De winter 1795'96 gaf volgens Bomme pas 27 Februari voor het eerst vorst en het vroor daarop 12 dagen nog al hard met meest N.O. wind. 8 Maart teekende hij aan: „met al die dagen 's nagts veel vorst, dog op de middag warm, door de hoogte der zon." De winters 1796'97 en 1797'98 schenen geen vorst van beteekenis op te leveren, maar den daarop volgenden winter was het weer erg koud. Bomme deelt het een en ander mede over zeer strenge vorst omtrent de Kerst dagen. Aan de Haarl. Crt. van 8 Ja nuari 1799 ontleende hij de volgende temperatuur-opgaven van 25 Dec, Berlijn —7° F, 22° C.)Hamburg 8° F., Manheim 26 Dec. 12° F„ Wee- nen 18° F.; waarschijnlijk bedoelt bij 8° F., enz,, want hij voegt eraan toe: „hetgeen een graad van koude is, se- derd het begin der waarnemingen al daar nimmer ondervonden. Hier te te Antwerpen bij verstek tot 7 maanden gevangenisstraf en een geldboete van 700 francs veroordeeld, zoo meldt het zelfde blad. DE DIENST HARWICH—ANTWER PEN. De Antwerpsche correspondent der Maasbode meldt dat de London North Eastern Railway besloten heeft van 17 Juni tot 20 Sept, de diensten AntwerpenHarwich en Zeebrugge Harwich te combineeren. Het plan, dat 't gevolg is van de huidige crisis-om standigheden, is er op gebaseerd, dat de schepen gedurende bovengemelde drie maanden zullen varen van Antwerpen via Zeebrugge naar Harwich en op de terugreis van Harwich via Zeebrugge naar Antwerpen. Van Antwerpen uit zal een avond- trein worden ingelascht en van Zee brugge een ochtenddienst. BOER EN LANDARBEIDER, In den raad der gemeente Heinkens- zand werd er terecht op gewezen, dat de tarwewet voor den landarbeider een zegen is. Gedurende den laatsten win ter reden hier de meeste boeren hunne tarwe naar een smederij, om daar bij groote hoeveelheden machinaal gezui verd te worden. Hunne arbeiders, die dit werk, tegen een goed loon, even goed en goedkooper met den wanmolen hadden kunnen verrichten, hadden ze echter naar huis gezonden als werkloo- zen. Ook wanneer men dit heeft opge merkt, krijgt men den indruk, dat niet voldoende rekening wordt gehouden met de belangen van den landarbeider. Heinkenszand. J, Kreune. Middelburg. Ondertrouwd: J. Schouwenaar 26 j. en J. M. Adriaanse 21 j. Gehuwd: M. A. Nortier 22 j. en E. P. de Witte 21 j. J. W. H. Baan 25 j. en C. Godeschalk 24 j. Bevallen: E. C, J. van Leeuwen Drost d. Overleden: M, E. P. Bergman 79 j. geh. met J. P. van den Broek K. van den Driest 86 j, wedn. L. Geljon C. de Landmeter 43 j. geh, met C. Moens. GEVONDEN VOORWERPEN. Als zoodanig zijn aangegeven en te rug te toekomen: A. Op het Bureau van Politie: Diverse sleutels en handschoenen, port. met inh., kindertaschje, boodschap- tasch, pet, passer, belastingmerk, band van regenjas, pakje met inh., gym nastiekschoen. B. Bij particulieren: Kinderport. met inh., J. Boone, Oost kerkplein O. 16; Zeeuwsche oude mun ten, J. Corbijn, Veerscheweg F 265; ring (verm, goud), B. Zwart, Bastion N 65; handbeschermer, H .de Koning, Wa genplein P 7; kinderport., N. Sturm, Damp,singel T 176; port. met inh., E. de Visser, Lazerijstraat O. 83; duif, A. P. Witte, Gravenstraat 195; vulpen, J. Houmes, Vlasmarkt L 9; vest (blauw), P. Marijs, Julianastraat W 24; spring touw, H. Entink, L. Delft, B 122; touw, Mes, Dam Z.Z. G 93; blauwe muts, J. Kingmans, N. Kerkstr. B 105; huissleutel C. Hoek, K. Geere, K 342; sigaretten koker, Krelloo, Rozenstraat W 239; vul potlood, Van Sluijs, Eigenhaardstr. P 236; damesrijwiel, Hubr^phtse, Hal Stadhuis, Markt; belastingmerk, Petiet, Bogardstr. D 33; damestasch met inh., A. Rijnhoudt, Karelsgang, T 44; Moer van wagen, L. Outermans, Zusterstr. I 203; damestasch, C. J. But, Schoorstv, singel Q 85; vachtzak met inh., de Rijke, Bastion N. 61. Inlichtingen te toekomen aan het Bu reau van Politie alléén 's 'Zaterd'agisi avonds van 7 tot 8 uur. lande is de koude buijten de 2 Kerst dagen over het (algemeen niet stren. ger geweest als in 1788 en 1794. In Holland was het iets kouder dan in Zeeland 2, 3 en 4°, in Duijtsland is in 't begin veel sneeuw gevallen en alhier tot den 26 Janua 1799 geen Duijm dik nog in het geheel geen harde O. of N. O. gewaait uijtgenomen de le kers dag. Voorts in Zee en langs de kust op ver na Z.O. veel ijs niet geweest als in de vorengemelde winter, waarvan de oorzaak is toe te schrijven aan de weinige sneeuw, die anders het ijs in 't zout water zo zeer doet toenemen, weshalven ook vrij regulier de posten zijn aangekomen, dan sederd 27 Janua, wanneer er veel sneeuw is gevallen, is er ook veel ijs op zee en langs de stroomen geweest, schoon de vorst zo gestreng niet geweest is als voor die tijd en heeft veel schade aan de zeewerken veroorzaakt. {Slot volgt). ré tr ga kij de int scl wc lisl bel te ve] mol algï betl 1 jf a er prn| de pacl dat) (pla D de een ond^ H| cnt\

Middelburgsche Courant | 1932 | | pagina 6