In het huisvuil is een opvouwbare huissleutel gevonden. Deze is op het kantoor der gemeentereiniging terug te bekomen, evenals het bankbiljet, waar van wij verleden week melding maak ten en dat nog steeds niet is afgehaald. VLISSINGEN. WALCHEREN. ZUID-BEVELAND., DE BRAND AAN DEN SEISWEG. BEURS- EN WISSELKOERSEN. ONDERWIJS KERKNIEUWS. Verkeerswezen, Post en Telegrafie. LAATSTE BERICHTEN, BEURSTHERMOMETER. Koninkl - Accoust. Unilever Philips - Tabak Suiker Rubber Schepen Amerika —Obl.markt - MARKT Alhier is een afdeeling opgericht der Onafhankelen Socialistische Partij, met aanvankelijk 7 leden. De directie der N.V. Kon. Maat schappij „de Schelde" heeft een circu laire gericht tot de werklieden, waarin zij mededeelt, dat, waar dit jaar toch slechts een paar honderd arbeiders va- cantie zouden kunnen krijgen in over leg met de arbeidersvertegenwoordi ging is besloten, dit jaar geen vacantie toe te staan, doch een som van 10.000 beschikbaar te stellen, waaruit de con tributie voor het aanyullingsfonds zal worden betaald voor de tijdelijk ont slagenen, die niet meer uit de werk- loozenkas trekken. Dit zijn dus de uit getrokken tijdelijke werkloozen. Gistermiddag ontstond kortsluiting in den electrischen draad van de tram ter hoogte van de Paul Krugerstraat. Het gevolg was een stagnatie in den tram- dienst naar Middelburg, een paar tram men vielen uit. De tram Stad—Station ondervond geen hinder. De middenstandsvereeniging „Ge meenschappelijk Belang" heeft zich tot den Kroon gewend met het verzoek goedkeuring te onthouden aan de Vrij dag door den raad vastgestelde verorde ring, waarbij de winkelsluiting wordt bepaald op des avonds te 7 uur en Za terdags te 9 uur, in plaats van resp. 8 en 10 uur. De Emmabloemcollecte alhier heeft Zaterdag 901,50 opgebracht. OOSTKAPELLE. Alhier is opgericht een afdeeling van den Nat. Chr. Bouw vakarbeiders Bond met 19 leden. Als bestuursleden werden gekozen W. v. d. Woestijne, J. Geldof Jzn., C. Geldof Czn., A. W. Louws en W. Mesu. ZOUTELANDE. De Vereeniging tot bevordering van het Vreemdelingenver keer alhier heeft een handigen en goed verzorgden gids uitgegeven, voorzien van een beschrijving van de zich ontwikke lende, rustige badplaats en van foto's op dorp en strand betrekking hebbende. Verder een duidelijke opgave hoe men Zoutelande bereikt en in welken tijd, op gave van verkeersmiddelen, postkan toor, pensions, enz. Vreemdelingenverkeer in Z. en N. Beveland. Zaterdag werd te Goes de algemeene vergadering gehouden van de Vereeni ging tot bevordering van het vreemde lingenverkeer in Zuid- en Noord-Beve land, die zooals gewoonlijk slechts door enkele leden was bezocht. De voorzit ter de heer J. M. van Bommel van Vlo ten verwelkomt in het bijzonder den burgemeester van Goes en wethouder Van Melle en dankt tevens de gemeen tebesturen voor hun voortdurenden steun aan de vereeniging- Verder deelt de voorzitter mede, dat de Ned. spoorwegen in het a.s. zo merseizoen vijf goedkoope treinen uit verschillende deelen des lands naar Zee land zullen doen rijden. Voor deze ge legenheid zullen kleine boekjes, bevat tende de voornaamste bezienswaardig heden van Zeeland worden uitgegeven. Gegevens daarvoor zijn voor deze om geving verstrekt. De K.L.M. vraagt subsidie voor den dienst RotterdamHaamstedeVlissin- gen. Hierover zal bij de begrooting wor den beslist. De voetbalvereen. Ajax te Ierseke vraagt beschikbaarstelling van een prijs voor een wedstrijd met een Belgische club, bij welke gelegenheid vele Belgen in Iersekezullen komen. Het bestuur zal hierin een beslissing nemen. Vervolgens brengt de secretaris de heer Houtekamer het jaarverslag uit- Aan dit verslag ontleenen wij: het aan tal leden op 31 Dec. bedroeg 273; 't aan tal subsidieerende gemeenten 8. In totaal werden 2000 folders van Goes en omge ving verzonden, voorts werden 1000 gidsjes over uitstapjes door Zeeland uit gegeven, benevens talrijke raambiljet ten voor stations en algemeene reclame, plus ettelijke duizenden postbladen. Aan vertegenwoordigers van reisbureaux enz. werd alle mogelijke medewerking ver leend. Allerlei gezelschappen, die een bezoek kwamen brengen, werden ont vangen. Hulp werd geboden bij filmop namen. Het bestuur heeft verschillende mooie tochten door Z. en N. Beveland in kaart gebracht. Een kaartje plus be schrijving zijn gratis ter beschikking. Een pensionlijst zal worden aangelegd. De heer Boudeling vraagt of bij het geven van inlichtingen niet te veel speciaal aandacht wordt gevestigd op enkele hotels in Zeeland. Spr. doelt hier bij op het bekende couponboekje voor de reizen door Zeeland. De voorzitter antwoordt, dat door het Bestuur nimmer één hotel speciaal wordt aanbevolen. De secretaris wijst er op, dat het couponboekje allang bestaat. Het plan daartoe is destijds uitgebroed te Middel burg, maar door de activiteit van onze vereeniging is ook Goes er in betrokken. Aan alle Goesche hotels is gelegenheid gegeven, mee te doen, maar slechts één was daartoe bereid. De heer Boudeling vraagt, of dan de andere hotels alsnog de gelegenheid krijgen deel te nemen. De voorzitter zegt toe, dat het be stuur deze vraag onder de oogen zal zien. De heer Boudeling vraagt verder of de vereeniging ook provisie geniet van de couponboekjes. De voorzitter antwoordt ontken nend. De heer Boudeling brengt nu een geval ter sprake van een familie uit Schiedam die aan den secretaris van V. V. V. had medegedeeld vijf dagen in Goes te willen vertoeven en opgaaf van geschikte hotels vroeg. Maar de secre taris gaf behalve een hotellijst den raad om met de Zeelandboot een tocht te ma ken naar Engeland. Spr. vindt dat geen gewenschte reclame voor Zeeland. De V oorzitter leest daarop het schrijven voor, dat de secretaris heeft gezonden en verdedigt het. We moeten niet te eng in onze opvattingen zijn. Goes alleen is niet in staat een belang rijk vreemdelingenverkeer te krijgen. Daartoe moeten we naar combinatie streven met Walcheren en misschien straks* met Schouwen-Duiveland. In overleg met de Mij. Zeeland is destijds een aantrekkelijk reisplan opgesteld, waarvan ook Goes profiteert. De Secretaris licht zijn bedoe ling toe. Deze is de vreemdelingen te bewegen eerst naar Goes te komen en vandaar uit reisjes te maken. Menschen die hier rustig willen verblijven kunnen hier wel vijf dagen zijn, maar zij, die wat willen zien, toch niet langer dan twee dagen. Bovendien heeft Goes veel aan de Mij, Zeeland te danken. De Voorzitter vestigt er de aan dacht op, dat door de reisjes met de Zeeland-boeten de aantrekkelijkheid, om naar Zeeland te gaan, is vergroot. De heer Boudeling erkent dat voor hen, die reizen willen, maar men schen, die vijf dagen in een Goesch ho tel willen logeeren, moet men niet naar Engeland sturen. Ook de heer Laport kan begrijpen, dat het schrijven van den secretaris een eenigszins onbevredigenden indruk heeft gewekt. Vreemdelingen kunnen best vijf dagen in Zeeland doorbrengen. We moe ten ze vooral trachten hier te houden. De Voorzitter beschouwt Wal cheren als de grootste attractie voor de vreemdelingen. Nu mo"éten wij zor gen, hen, die daar komen, ook in Goes te krijgen. De Burgemeester van Goes verzekert, dat de Mij. Zeeland dit ook inderdaad doet. De Secretaris heeft niet anders bedoelt dan het uitstapje naar Engeland als een attractie te beschouwen. Spr. begrijpt niet, dat de heer Boudeling maandenlang over dezen brief liep te mokken. Waarom is hij niet bij spr. om inlichtingen geweest? De burgemeester van Goes wijst er op, dat niet alle hotelhouders van Goes de belangen van Goes ver AMSTERDAM, 11 April. Het eerste getal is de vorige notee ring, daarop volgt de officieele notee ring van heden. Ned. 22 B 1000-6 10134—101 Ned. 17 1000-414 96%—96%. Ned. 31 1000-4 90%—91. Ned. 32 500-5 99%—99%. Certificaten-3 72%72%, Cert. N.W.S.-2K 59%—59%. O. Indië 22 1000-6 83—83%. O. Indië 23 10-6 76 O. Indië 16 1000-5 83%— 85%. O. Indië 26 1000-4% 75%—77. Duitschl. 100-7 48%—50. Duitschl. 30 1000-5% 31%—32%. Engl. W.L. 50-200-5 79%—80. Engl. F.L. 50-200-4 74—75%. Zeeuws. Hyp. B-5 9797. Zeeuws. Hyp. B-4% 9090. A Amste-d. Bank 8484%. A Bank Assoc. 24% C Rott. Bankver. 64 A Twentsche Bank 97 A Pref. Jurgens A 72—74 A De Schelde NB. 30 A Ver. Papf. v. Gelder 52%53, C Am. Car Foundry 5%6%. C Am. Smelt Ref. 9%10. C Farbenind. I.G. 68 C U. States St. C. 34%—35%. C C. Publ. Serv, tl. C North Am. Cy. 24%25%. A Born. Sum. H.M. 108%110%. A Ned. Wol Mij. 18%20. A Singkep Tin M. 5950. A J. C. Japan Ln. 3431% A Rotterd. Lloyd 46 A S. M. Nederland 5050. A Amst- Thee C.M. 9%13%. A Houth. Alberts 35%35. C Peruvian C. Pr. 7 A Southern Rlw. 6%6. C Union Pac. Rr. 59%59%. C Int. Nickel Cy. 5%6. Een kijkje op de ruïne van de schuur, met achterin enkele der cadavers der omgekomen dieren. Rechts op de foto het door het vuur gespaarde woonhuis. staan en dienen. Zoo werd hier onlangs de vergadering van den Bond van Chr. Zangvereenigingen gehouden. Maar een van de hotelhouders weigerde de be zoekers van deze vergadering te logee- ren, omdat het diner bij een concurrent gegeven werd. Ook trachtte hij enkele zijner collega's aan zijn kant te krijgen. Het heeft weinig gescheeld, of al die menschen hadden in Middelburg moe ten logeeren. De heer Houtekamer: Ook de heer Boudeling had eerst logies gewei gerd! Na nog eenige discussie wordt het verslag onder dank aan den secretaris voor zijn vele werk goedgekeurd. De penningmeester, de heer Van Bal- legoyen de Jong, doet nu rekening en verantwoording. Ontvangen is 1162, uitgegeven 1.319 (vorig jaar batig saldo 78.05). De Voorzitter deelt vervolgens mede, dat hij bedankt als zoodanig. Door zijn verkiezing tot lid van Ged. Staten ontbreekt het hem aan voldoenden tijd. Spr. dankt de andere bestuursleden in het bijzonder secretaris en penning meester, voor de medewerking steeds ondervonden. Bij zijn afscheid wil spr. aan de vereeniging aanbieden een bro chure met kaartje over autotochtjes, die men vanuit Goes over Zuid-Beveland kan maken. Als bestuurslid worden nu her- of gekozen de heeren dr. Mes te Heinkens- zand, Gheysen en Van Berk te Goes en Van Horsigh te 's-Heerenhoek. Bij de rondvraag deelt de secretaris mede, dat vorig jaar een begin is ge maakt met het organiseeren van tou- ren door bloeiend Zuid-Beveland. Het bestuur zal daarmee voortgaan. Kaart jes met tekst zijn voor dit doel ver vaardigd. Verder zullen alle hoofden van scho len in Zeeland buiten Zuid-Beveland en in Noord-Brabant, er op gewezen wor den op de gelegenheid om hier eene kersenpartij te houden. In de sprekende film over Nederland zal ook Zeeland worden opgenomen. Ook zijn 16.000 bouwplaten van de Mij. „Zeeland" verspreid, zonder dat het de vereeniging iets kostte. Bij de platen zijn ingesloten folders van Zuid-Beve land. De heer Van Ballegoyen De Jong dankt namens bestuur en leden den voor zitter voor alles, wat hij voor de ver eeniging heeft gedaan. Op voortreffe lijke wijze heeft hij zich van zijn taak gekweten. Wij betreuren zijn heengaan. (Applaus). Hierna sluiting. KAPELLE. De Coöp. Boeren'feenbalniM alhier hield hjaar 20e jaarvergadering. Uit de rekening bleek dat de ontvang sten hebben bedragen f 744109. In loo pende rekening van medeleden f248.600 Met inbegrip der kas op 31 Dec. van dit jaar beliepen de uitgaven eveneens f 744109 (bestaande uit de spaargelden a f 1252.566. Gegeven voorschotten f 112620. In l'oopende rekening aan mie- deleden f (250525, aan de Centr. iBank f 200224, aan rente spaarbank f 9497. Uit het verslag aangaande den toe stand der vereeniging biteek dat het aan tal leden 191 bedroeg, 8 leden vielen! af door vertrek en overlijden, 2 nieuwe leden traden toe. Voor den raad van, toezicht was af tredende de heer Joz. de Jager Bz., die niet in aanmerking wenschte te komen, in deze vacadure werd gekozen de beer M. G'las Jz. Bij het punt imjefdedeeiingen. deelde de Voorzitter mee, dat de rente der spaargelden met 1 Jan. 1932 bedraagt 3 pet. die der termïjlndeposito's 3,25 pet die der Voorschotten, ook in l.bopend'e rekening 4.50 (4i/2). Benoemd tot tijdelijk onderwijze res aan de school der Geref. Gem. te Aagtekerke, mej. M. den Hollander te Middelburg. i Zondagvoormiddag werd candidaat G. de Ru als predikant der Hervormde gemeente te R i 11 h e m bevestigd door ds. A, Offienga van Scheveningen met de tekstwoorden 2 Cor. 4:7. Na de bevesti ging namen behalve de bevestiger aan de handoplegging deelt de consulent ds. L, C. Spijkerboer van O. en W. Souburg en ds. C. Reinders, zendingsdirecteur, waarna de gemeente haar nieuwen predi kant toezong de zegenbede Psalm 134:3. -Des namiddags verbond ds. G. de Ru zich aan zijn gemeente met de woorden uit Psalm 73 28 (eerste gedeelte). Aan het einde van zijn prediking had den de gebruikelijke toespraken plaats. Bij beide diensten was het prachtige kerkgebouw overvol. A Kol. Bank 471/2—45%. A N.I. Hbk 1000 53%f~55fi/2. C. Ned. H. M 1000 65—66%- A A'l'g. Kunstz. V. 25-25-27 A v. Berkels Pat. 19%18%. C Calvé-Delft 44%44%, A C. Suiker Mpij. 14%14. A Int, Viscose 7% A Küchenm. I. Acc. 2%2%-2%. A Ned. Ford A.M. 87%—88. A Philips Gem. B. 54%53-55. C Unilever 97%102-99. C Anaconda Cop. 9%11-%, C Bethlehem St. 14%15%-16. A A.N.I.E.M,N.B. 169—172. C A. Gas El. Cy. 11%. C Cities Serv. Cy. 44%-4%. C Midd. West Ut. A Boeton Mijnb- 10%10%, A Kon. Petr. Mpij. 118%—122-19. C Contin. Oil Cy. 55%-5%. C Shell Union O.C. 2%3-3%. A Holl. Amer. Lijn. 2% A K.N. Stoomb- Mij. 8% Indische Stoomvaartlijnen- Sibajak (uitr.) p. 9 (4 v.m.) Perim. Slamat (thuisreis) 12 (7 v.m.) te Mar seille verwacht. Chr. Huygens (thuisreis) p. 8 April Gi braltar. Johan van Oldenbarnevelt (thuisreis) 8 April van Singapore. A Ned. Scheep v. U. 47%48%. A H.V. Amsterdam 155%157-54%, A Java Cult. Mij. 107108, A N.I. Suiker U. 63—59%. A Poerworedjo S.O. 66. A Deli Batavia 9899. C Deli Mij. 1000 102%—103. A Senembah 125125. C Chicago Milw. 1%>1%. A Amst. Bubb. C. 295/g—30-29 A Deli-Bat. Bubb. "6-6 A Hessa Rubber 7—73/è- A Serbadjadi S.R. 6—6. Prolongatie 1—1. WISSELKOERSEN. Londen Berlijn Parijs Brussel Zwitserland Kopenhagen New-ork April ill 9.36% 58.59 9.74% 34.57 48.05 51.— 2.46% April. 9.36 58.50 9.74% 34.62% 48.07% 51.25 2.46% DE SLUITING DER KANTOREN VAN SCHEURLEUR ZOONEN. Een groote ontsteltenis is hedenoch- ten bij een aanzienlijk deel der Neder- landsche bevolking gewekt toen bekend werd dat het sedert 1804 bestaande Haagsche bankiershuis Scheurleer Zoonen zijn kantoren zou sluiten en sur séance van betaling zou aanvragen. Het Corr. Bur. heeft getracht bij de directie nadere inlichtingen te verkrij gen omtrent de oorzaken welke tot deze voor de firma zoo pijnlijke stap geleid hebben. Op de vraag of er directe redenen geweest waren welke tot de surséance-aanvrage geleid hebben werd er echter met de meeste stelligheid ver zekerd dat dit niet het geval was. De firma is tengevolge van de algemeene wereldcrisis in steeds moeilijker omstan digheden geraakt. De huidige economi sche toestand maakt het schier onmo gelijk bankzaken te drijven op den ouden voet zooals de firma dat gewoon was. Tot het jaar 1928 waren de zaken zeer bevredigend en kon het Huis inder daad „een mooie zaak" genoemd wor den, waar de familie Scheurleer een groot vermogen in verdiend had, dat zij echter zoo goed als geheel in de zaak heeft gelaten. Men verzoekt de perti nente verzekering te publiceeren dat de zaken der firma absoluut in orde zijn. DE ONTWAPENINGSCONFERENTIE. De Fransche minister president Tar- dieu en de Britsche minister van bui- tenlandsche zaken Sir John Simon zijn hedenmorgen te Genève aangekomen. De leiders der overige 60 delegaties zijn eveneens weer te Genève teruggekeerd voor de hervatting van de werkzaam heden der ontwapeningsconferentie. In verband,met de morgen plaats vindende heropening van beurzen in Duitschland is het verbod tot noteering van koersen bij verordening van den Rijkspresident met ingang van morgen opgeheven. Hedenmorgen is de 18-jarige wieb rijder H. te Heerlen door toen vrachtauto gegrepen en op slag gedood. Mijnen (Wettig gedeponeerd

Middelburgsche Courant | 1932 | | pagina 2