Dames!!! NORMA 15 ets. per pakje. flUJIY W?C0EFPAKJE i NORMA is véél voedzamer dan andere goedkoope margarine en kost slechts 15 ets. per pakje. Koopt heden nog een pakje Norma bij Uw winkelier. ONDERWIJS SPORT. LAATSTE BERICHTEN. RECHTZAKEN. BEURS EN WISSELKOERSEN. Verkeerswezen, Post en Telegrafie. LEGER EN VLOOT. GEMENGD NIEUWS. BEURSTHERMOMETER. m »U-0JI2.m (Iogez. Med.) gen overspannen raamopeningen ver sierd met op basementen steunende lijstwerken, maar waarin de traceerin gen, die ongetwijfeld ooit aanwezig zijn geweest, ontbreken. De thans zoo be scheiden toegang is gemaakt in den oorspronkelijken ingang, gedekt met 'n dubbele boog. De door den bovensten boog gedekte nis is ruw doorbroken door een luik, uitkomende op een zol der. Het geheel gedekt door een fijn geprofileerde, met roosjes versierde waterlijst, boven welke, ter linkerzijde nog een spoor van den hoogeren opbouw van weleer. Eveneens ter linkerzijde een eenvou dig renaissance-poortje, gedekt met 'n gebroken fronton, waarin een cartou che met het jaartal 1651. Kennelijk is dit poortje er later ingebracht, niet al- zoo het daar boven aanwezige kruis- venster, dat weer naar den oorspronke lijken, gotischen, stijl heenwijst. De achtergevel is in baksteen, z.g. .kloostersteen" van formidabele afme tingen, gebouwd en bevat niets bijzon ders, een spoor van een boog boven 'n keldervenster uitgezonderd. Een met een muur omgeven tuin of plaats van een wat zonderlingen vorm en met een tweetal waterputten, geven ook aan deze achterzijde een historisch cachet. In het gebouwtje vragen allereerst en ook het meest de kelderruimten de aandacht. Het zijn er twee, overspannen met kruisgewelven van eenvoudige con structie. Overigens bevat de kapel een hoogst- eenvoudige woning, die in geen enkel op zicht den kunstzin verraadt, die in vroe ger tijden het ambacht eigen was. De zoldering is geheel samengesteld uit moer- en kinderbalken en levert daar mede het bewijs, dat zij in de zeven tiende eeuw moet zijn aangebracht. Wel licht neemt zij de plaats in van gewelven door kogels van belegeraars vernietigd Het feit dat een der sleutelstukken van de zoldering een eenvoudig renais- sanceprofiel vertoont geeft met de zol dering zelve de zekerheid, dat het ge bouw stellig wel gedurende een drietal eeuwen zich bevindt in den toestand, waarin we het nu aantreffen. Mogelijk kan later he* hinderlijke zol dervenster worden verwijderd en kun nen maatregelen worden genomen om de steen voor verdere verwering te behoeden. In schilderachtige schoonheid u cge zoo het fragment van Sinte Pie ties kapel nog lange jaren een der stee nen documenten zijn van de vroegere grootheid van Sluis. Museum Uddelermeer. Sedert jaren bevond zich in de bosch- wachterswoning te Uddel een verzame ling voorwerpen, opgegraven in de na bijheid van het Uddelermeer. Dit museum zal worden overgebracht in het Theehuis" dat eenige jaren ge leden met medewerking van de Konin gin werd gesticht. Voetbal, Men meldt ons dat thans zeker is, dat a.s. Zondag de Tilburgsche le klasser ..L.O.N.G.A." een vriendschappelijken wedstrijd komt spelen tegen onze stad- genoote „Middelburg", Het onderwijs op de H,B.S. Op de in het Parkhotel te Amster dam gehouden algemeene vergadering van de vereeniging van directeuren van Hoogere Burgerscholen met vijf jarigen cursus onder voorzitterschap van dr. A. van der Water (Utrecht) werd tot eerelid benoemd de heer J. van den Andel, inspecteur der Lycea, Tot bestuurslid (vacature C. D. A, Zimmerman) werd gekozen dr, H, de Noo Azn, (Zi e r i k z e e), Mededeeling werd gedaan van de uit slag der gehouden enquête omtrent de wenschelijkheid van twee of drie rap porten in de 5e klasse. Met groote meerderheid sprak men zich uit voor drie rapporten. Besloten werd tot het verzamelen eenmaal per jaar van gemiddelde rap portcijfers, teneinde eigen resultaten te kunnen toetsen. Door zeer vele leden werd hun medewerking toegezegd. Over het vraagstuk „Hervorming van het M. 0." werden slechts inleidende besprekingen gevoerd. Voornamelijk kwamen twee punten ter sprake n.l, de aansluiting tusschen l.o. en m.o. en de differentatie. De Haagsche directeuren meenden, dat zoowel de verklaring van het schoolhoofd als ook het toelatings examen niet tot redelijke resultaten had geleid. Zij wenschten de invoering van een „brugklasse" tusschen het 6e leerjaar ep de H. B, S., in welke klasse dan onderwijs zou worden gegeven door onderwijzers en door leeraren in de vakken van het gewone l.o. maar ook in de wiskunde. In de vergadering ondervond dit voorstel van meerdere zijden bestrijding. Omtrent de differentatie bepaalde men zich tot de vraag na welke klasse de splitsing in A en B afdeeling moest worden uitgevoerd. Eenige leden von den een splitsing na de tweede klasse het meest rationeel. Aan den anderen kant werd betwijfeld of reeds na twee jaar een juist oordeel kan worden ge vormd over den aanleg van den leerling, voornamelijk wat de wis- en natuur kunde betreft. Deze leden meenden 'n splitsing van de derde klasse te moeten aanbevelen. Vrij algemeen was men van oordeel, dat in elk geval eindexamen vakken beperkt moeten worden. Besloten werd deze kwesties in kring vergaderingen nader te onderzoeken. en den 38-jarigen machinist W. P. te Zwolle, die hebben terechtgestaan als schuldig aan het spoorwegongeluk, dat op 26 Januari 1931 te Groningen heeft plaats gevonden. De rechtbank te Gro ningen had B. tot 14 dagen hechtenis veroordeeld. De procureur-generaal bij het gerechtshof had vrijspraak van den rangeerder en veroordeeling tot 14 da gen hechtenis van den machinist gereq quireerd. Het Hof heeft beiden tot een week hechtenis veroordeeld, voorwaar delijk met een jaar proeftijd. De Krijgsraad te 's-Hertogenbosch heeft den 20-jarigen dienstplichtigen soldaat der infanterie P. H. uit Rotter dam, wegens principieele dienstweige ring veroordeeld tot 10 maanden gevan genisstraf met ontslag uit den dienst. De Haagsche rechtbank heeft den 24-jarigen expeditieknecht, die op 4 Ja nuari te Rijswijk zijn gewezen meisje, een 18-jarige dienstbode, met een scheermes verwondde en tegen wien te dezer zake door het 0. M. wegens poging tot moord 2% jaar gevangenisstraf was geëischt, veroordeeld wegens zware mishandeling tot 1jaar gevangenisstraf. Het Spoorwegongeluk te Groningen. Het gerechtshof te Leeuwarden heeft arrest gewezen in de zaak van den 40- jarigen rangeerder B. H. te Groningen AMSTERDAM, 6 April'. Het eerste getal is de vorige notee ring, daarop volgt de officieele notee ring van heden. Ned. 22 B 1000-6 IOI1/4—101*4; Ned. 17 1000-Va 98i/a— 98% Ned. 31 1000-4 92t/2—92~ Ned. 32 500-5 100— 100y8'. Certificaten-3 74%—74%. Cert. N.W.S.-2% 61%61. O. Indië 22 1000-6 87—, O. Indië 23 100-6 77 O. Indië 16 1000-5 89%—89. O.. Indië 26 1000-4%. 81%—80%. Duitschl. 100-7 51%—50%. Duitschl. 30 1000-5% 36%— 33%. Engl. W.L. 50-200-5 79%— 80. Engl. F.L 50-200-4 74%—75 Zeeuws. Hyp B-5 97—97. Zeeuws. Hyp B-44/2 90 A Amlsterd. Bank 851/4—85. A Bank Assoc. 243/4 C Rott. Bankver, 64 A Twentsche Bank 97 A Pref. Jurgens A 76%70%. A De Schelde N.B. 30 A Ver. Papf. v. Gelder 5455. C Am. Car. Foundry 7%6%. C Am. Smelt Ref. 10%9%. C Farbenind I.G. 75% C U. States St. C. 39%—36%. C C. Publ. Serv. 1 C North Am, Cy. 27%25% ex. div. A Born. Sum. H-M. 113%112. A Ned. Wol Mij. 18%—18%. A Singkep Tin M. 59 A J. C. Japan Ln. 34 A Rotterd. Lloyd 51%50. A S. M. Nederland 53%52. A Amst. Thee C.M. 1715. A Houth. Alberts 3636. C Peruvian C. Pr. 7%7%. A Southern Rlw. 87. C Union Pac. Rr. 69%63% ex div. C Int. Nickel Cy. 7% UIT MIDDELBURG. Ter elfder ure is het Comité voor de Abonnementstooneelvoorstellingen ver plicht geweest een wijziging te brengen in het programma voor a.s. Vrijdag en wel omdat bericht ontvangen is, dat me vrouw Lena Kley, die in „De Baas in Huis" de hoofdrol vertolkt, tengevolge van een bekomen enkelfractuur niet kan optreden. In overleg met de directie van de N.V. „Het Schouwtooneel", is nu be sloten in de plaats te doen opvoeren ,,'n Goede Buur is beter dan. In dit stuk treden in de hoofdrollen op mevrouw Esther de Boer-van Rijk en Jan Musch. BENOEMINGEN. Benoemd met ingang van 1 Mei tot 'luitenant-kolonel, comlmandant van het 9e regiment infanterie, de majoor L. J. Rieber van het 14e regiment. Bevorderd tot kapitein bij zijn tegen woordig korps de eerste luitenant mr, P. W. M, J, van der Slikke van de kustartillerie. DREIGENDE BIOSCOOPSLUITING IN LEIDEN. Zooals gemeld! hebben B. en W). van Leiden het voornemen aangekondigd den raad voor te stellen de vermake lijkheidsbelasting 'met 20 pet. te ver- hoogen Het hoofdbestuur Van den Nedi Bioscoopbond heeft naar aanleiding hiervan het gemeentebestuur telegrafisch bericht dat een eventueele verhooging der vermakelijkheidsbelasting sluiting der bioscopen in Leiden tengevolge mtoet hebben. Het heeft in Verband' hierinfede telegrafisch om een onderhoud met B. en W. gevraagd en heeft de directies der bioscopen in Leiden bericht dat he den aan de personeelen der JLeidsche bioscopen ontslag moet worden aange zegd met ingang van den dag waarop lde gemeente eventueel de vrrhoogdé vermakelijkheidsbelasting gaat heffen, Vandaag wordt niet gewerkt op de Oranje Nassau mijn IV, terwijl Za terdag a.s. op geen der Oranje Nassau- mijnen zal worden gewerkt en ook wordt vandaag niet gewerkt op de Willem So phie mijn, die ook Zaterdag zal stil lig gen. Eveneens zullen Zaterdag niet wer ken de Laura en Vereeniging en de Do- miniale mijn te Kerkrade. Schepen van de Amjerilkaausch© kustwacht hebben gepatrouilleerd in de omgeving van Vineyard haven in \Mas- sassuchetts teneinde te trachten con tact te krijgen met de ontvoerders van baby Lindbergh. Er gaan geruchten (lat de ontvoerders zich aan boord zou den bevinden van een jacht dat langs! cle kust van Massachetts; kruist. De studenten aan de Columbia Universiteit hebben wegens het uit sluiten van een student een eendaag- sche proteststaking afgekondigd. De president ider universiteit, prof. Mu- vray Butler, heeft geweigerd den be trokken student weer op de universiteit toe te laten. 1400 Japanners, die in de laatste helft in Januari Sjanghai verlaten heb ben zijn weer naar deze stad terugge keerd om zich daar opnieuw te vesti gen. STAATSLOTERIJ. (Onder voorbehoud.) Op onderstaande nummers vielen de zolgende prijzen: f 20 000 3985 f 1000: 17229 18165 19235 f 400: 6107 f 100: 8552 10677 11766 15259 A Koloniale Bnk. 52%51%. A N.l. Hbk. 1000 57%—56. C Ned. H. M. 1000 67—65%. A Alg. Kunstz. U. 28%26%-23%, A v. Berkels Pat. 2524%. C Calvé-Delft 50—45%. A C. Suiker Mpij. 17—16%. A Int. Viscose 7% A Küchenm. I. Acc. 2%2-2%. A Ned. Ford A.M. 92%90. A Philips Gem. B. 63%61%-60. C Unilever 101100%-99. C Anaconda Cop. 12%11%-11. C Bethlehem St. 18-17%-%. A A.N.I.E.M— N.B. 175—173. C A. Gas El. Cy. 1%1%. C Cities Serv. Cy. 5%5%. C Midd. West Ut. 11-%. A Boeton Mijnb. 14%13%. A Ko. Petr. Mpij. 126%—124%-26. C Contin. Oil Cy. 66. C Shell Union O.C. 3%3%. A Holl. Amer. Lijn 3% A K.N. Stoomb. Mij. 10- ^SïlkJkél ISSPBIJ 2 PAKJEó DEL. Ij lx^\ puöü/r/o RECLAME wgfflm (Ingez. Med.) Goedkoope retourbiljetten naar Engeland, Deze maand zijn wederom de facili teiten voor goedkoope 8- of 15-daagsche retours via Vlissingen—Harwich in wer king getreden, waardoor de kosten van uitstapjes naar de Engelsche vacantie- oorden aanmierke'lijk verminderd wor den. Evenals het vorige jaar worden deze goedkoope biljetten verstrekt naai' de voornaamste plaatsen in Engeland en Schotland. Ook de speciale drie-havens biljetten, die de reis via Vlissingen, Ant werpen of Zeebrugge naar Engeland of vice versa mogelijk maken, worden we derom uitgegeven. Ind, Stoomvaartlijnen, Sibajak (uitr.) 5 van Port ySaid. Chr. Huygens (thuisreis) 5 van Genua, Marnix v. St Aldegonde (uitr.) '5 v. Algiers. Bij beschikking van den Minister van Defensie is de officier van gezond heid der 2e klasse E. W. Creijghton overgeplaatst aan hoo/rd yan Hr. Ms „Gelderland". De luitenants ter zee derde klasse jhr. J. W, H, S, Laman Trip en J. Metz zijn overgeplaatst van Vlissingen naar den onderzeedienst te Willemsoord. Naar de Avondpost 'meldt zal met ingang van 1 Mei tot hoofd! der 2e af deeling van het departement van de fensie in plaats van overste van Voorst tot Voorts, worden benoemd de kapi tein van den generalen staf G. J. M. van Weel, adjudant van den minister van defensie. Tot adjudant Van den minister van de fensie, in plaats van. kapitein Van Weel, zal benoemd worden de le luitenant der huzaren P. M. H. Thielens. Leger Mutaties. Bij Kon. besluit 'is met 'ingang van J Mei a.s, aan den l'uit-generaal E. F. In- singer, comimand'aiit van het veldleger, tevens comtaandant der vesting Holland en gouverneur der Residentie op het daartoe door hem' gedaan verzoek 'een eervol ontslag uit den militairen dienst verleend terzake van langdurigen dienst; is benoemd en aangesteld: tot luit.- generaal commandant van het veldleger, tevens com'mandant van de vesting Hof land, de gen.-majoor jhr. W. Röell, com mandant van de 3e divisie; is benoemd bij het wapen der infante rie tot generaai-majoor de kolonel H. G. M. Mathol de Jongh, .comlmandant van de Vie infanterieblrigadeen is hem) op het daartoe door hemi jgedaan ver zoek, een eervol! ontslag uit dien mi-1 Btairen dienst verleend. Bezuinigingen op kaderoefeningen. Bij Jmilnisterieele beschikking is be paald, dat dit jaar kaderoefeningen fin het terrein, voor zoover betreft de ka- (deroefeningen onder leiding van den commandant van het veldleger, den com mandant 'der lichte brigade, de divisie-, brigade- en korpscommandanten of door die commandanten aan te wijzen /offi cieren, geen uitgaven, wegens reiskos- A Ned. Scheepv. U. 53%—50%-50. A H.V. Amsterdam 167%165%-164%. A Java Cult. Mij. 115%116%. A N.l. Suiker U. 75—72. A Poerworedjo S.O. 7%7%. A Deli Batavia 107100%. C Deli Mij. 1000 120—110. A Senembah 140—132y2. C Chicago Mi'lw. 15/a 15/a A Amst. Rub'b C 35y8-34-30. - A Deli-Bat. Rubb 9-73/4>7i/2 A Hessa Rubber 8—7. A Serbadjadi S.R 81/47. Prolongatie 1—1. WISSELKOERSEN. 5 April s 6 April, Londen 9.31 9 37 Berlijn 58.65 58 56 Parijs 9.741/2 9 7 43 J Brussel 34.57i/2 34 57'h Zwitserland 48.00 47 91 Kopenhagen 51.25 51 25 New-York 2.471,4 2 47 ten of verblijfkosten met zich miOjgpa. brengen. Branden. Dinsdagavond zijn te Leeuwen 4w«9 woonhuizen, bewoond door "e families E. en M. totaal uitgebrand. Ook de ge- heele inboedel ging ver.oren. Te Uitdam gemeente Broek in Waterland zijn Maandagavond de voor malige school met onderwijzerswoning geheel uitgebrand, In het huis woonde de heer Bakker J. B„ die in het school gebouw een bakkerij had. Niets kon worden gered, alles is verzekerd. De brand ontstond door overmatige hitte van den kachel in het woonvertrek. De bakker wist nog juist de bakkerij te verlaten. Ongelukken, Op den Hoofdweg te Hillegers- b e r g reed Dinsdagmorgen een vee auto in zeer groote snelheid, zoodat hij zoodoende op den berm van den weg terecht kwam. De op den berm loopen- de 23-jurige werkster M. K. is gegre pen en eenige meters meegesleurd. De veeauto reed door, alsof er niets ge beurd v/as. Het meisje heeft vermoedelijk een hersenschudding gekregen. Haar lin kerarm is van boven tot onder open ge scheurd. Haar toestand is zorgelijk. Maandagavond is ir. C. J, B„ ter wijl hij op een ladder werkzaamheden controleerde in een loods van het stik stof bindingsbedrijf te Lutterade door het uitglijden van de ladder ko men te vallen. Hij bekwam een sche delbreuk en is aan de gevolgen overle den. Hij was 37 jaar oud en gehuwd. Maandagmiddag is de sleper J. St., in de ondergrondsche werken der staatsmijn Hendrik bekneld geraakt on der de lift van een tusschenschacht. Hij is Dinsdagmorgen overleden. De getrof fene was 20 jaar oud en ongehuwd. DE BUIT IN DE SLOOT GEWOR PEN. Vrijdag j.l, is een inbraak ge pleegd in de pastorie van pastoor B. te O s s, waarbij voor ongeveer 300 aan tafelzilver is gestolen. Maandag ont dekten kinderen die in de nabijheid van de pastorie aan het spelen waren, bij toeval, eenige blinkende voorwerpen in een sloot. De politie vond al het ver miste tafelzilver aanéén gebonden in de sloot. Vermoedelijk hebben de dieven het tafelzilver in de sloot verstopt, om de buit later zonder gevaar te voorschijn te kunnen halen. DRIE VERDACHTEN GEARRES TEERD. De vorige week was inge broken in de tijdelijk onbeheerd staan de woning van de familie van E. aan den Westersingel te Rotterdam. Er zijn toen loopers, gordijnen, een thee tafel met toebehooren, een waschmand, een radio-toestel, 12 schilderijen tot een gezamenlijke waarde van 1000 en een tafelkleed gestolen. De politie heeft het gestolene opge spoord en in beslag genomen. In ver band met deze zaak zijn twee mamnen en een vrouw aangehouden en opgeslo ten. Zij zouden 95 hebben ontvangen. DALEND TRAMVERVOER. De Rotterdamsche tram heeft in de maand Maart 700.000 reizigers minder vervoerd dan in dezelfde maand van het vorige jaar. IN HET OOG GESTOKEN. Een 12-jarige jongen werd bij het spelen door een vriendje in het oog gewond, tengevolge waarvan hij moest worden opgenomen in het ooglijdersgesticht in de Tasmanstraat te Rotterdam. VERVALSCHER VAN CHEQUES GEZOCHT. De commissaris van rijkspolitie, verbonden aan de Neder- landsche Centrale inzake falsificaten, te Amsterdam, vestigt de aandacht op een Engelsch sprekend persoon van ongeveer 50-jarigen leeftijd, middelbare grootte, krachtig gebouwd, gladgescho ren, rond gezicht, groote dikke neus en grijzend haar. Deze persoon wordt verdacht bij zijn inkoopen bij winkeliers te betalen met valsche chèques. Deze chèques zijn Koainkl. Schepen Philips Aku Tabak - Amerika MARKT - Rubber Unilever Mijnen Suiker Wettig gedeponeerd

Middelburgsche Courant | 1932 | | pagina 2