RECHTZAKEN. LANDBOUW. GEMENGD NIEUWS. ambtenaar zou moeten worden aange steld. De heer W. v- Haneghem stelt voor, een steunregeling met subsidie van het Rijk >n het leven te roepen, dat met 5 tegen 2 stemmen werd verworpen. Een verzoek van de contact commis sie van den R. K. middenstandsvereeni- ging "de Hanze" inzake het tegengaan van het prikken op z.g. prikborden en een schrijven van den Commissaris der Koningin vergezeld van een model ver ordening, regelende de eischen van be noembaarheid en de bezoldiging van de veldwachters worden in handen ge steld van B. en W. om advies. Voorts deelt de v o o r z. nog mede, dat de uitgeschreven geldleening ad 11.000 is geplaatst en wel 8000, te gen een koers van 99 pet. en 3000 te gen een koers van 100 pet., beiden te gen 4% pet. per jaar. Aan A. Erasmus wordt per 1 April j.l. op verzoek eervol ontslag als grafdelver verleend onder dankbetuiging voor de langdurig bewezen diensten. Als zijn op volger wordt benoemd H. van Peenen met 6 st. tegen 1 st. op C. Baerendse. Goedgekeurd wordt aan de Commis sie van toezicht op de Arbeidsbemidde ling een verwarmd schoollokaal voor den cursus in het selecteeren van aard appelen, af te staan. Goedgekeurd wordt een verzoek van Ged. Staten tot een wijziging in de ver ordening op de heffing van rechten, en voor het gebruik van het gemeentelijk slachthuis. De rekening van het Burgerlijk Arm bestuur sluit met aan inkomsten een be drag van 1441 aan uitgaven 1476. De rekening wordt goedgekeurd. Een voorstel van B. en W. om alle winkels op werkdagen gedurende den Zomertijd een uur langer open te stel len, Wordt met algemeene stemmen aan genomen. Omtrent in een het leven te roepen verordening ingevolge art. 9 sub- 3 der wet wordt na discussie besloten een ver ordening vast te stellen en de verdeeling der dagen over te laten aan B. en W. Bij de rondvraag, zegt de heer Brak man klachten te hebben vernomen, aan gaande 't niet verlicht zijn van de straat in de onmiddellijke nabijheid van de wo ning van den dokter en eveneens, het postkantoor. Hij wil de lamp, nabij de dokterswoning, den geheelen nacht la ten branden, evenzoo de lamp aan het begin der Molenstraat. Door het veran deren van het armentuur aan die paal, zoodat dan het licht in de Molenstraat schijnt en het postkantoor wordt ver licht, zou hieraan tegemoet te komen zijn, en met een kleine uitgave het euvel opgelost zijn. De voorzitter zegt, dat men zui nig moet wezen met de straatverlichting daar het de gemente thans al duur ge noeg komt te staan. Evenwel kan wor den nagegaan, in hoeverre aan den wensch van Brakman gevolg kan wor den gegeven. De heer B e c u vraagt naar de oplos sing inzake de gevraagde garantie voor stroomverbruik in het abattoir. De voorzitter zegt, dat voor die aansluiting geen garantie meer noodig is, zoodat thans het abattoir is aange sloten en slechts de stroomprijs plus meterhuur betaald word. De heer W. v. Haneghem vraagt verhooging van bezoldiging voor de le den van het Burgerlijk Armbestuur, in verband met de vele werkzaamheden die het college heeft gekregen. De Voor zitter zegt, dat indertijd een besluit om tot bezoldiging dezer buitengewone werkzaamheden is genomen, maar eerst moest worden nagegaan, in hoeverre deze, in verband met de werkzaamhe den diende te worden bepaald. Binnen kort is de eerste periode afgesloten en een overzicht der werkzaamheden ver kregen. Te z. t. zal het college van B- en W. een voorstel bij den raad aanhangig ma ken. Gemeenteraad van Oostburg. OOSTBURG. De raad der gemeente Oostburg kwam j.l. Donderdag bijeen; de heer Brevet was verhinderd door ambts bezigheden. Het verzoek van den gemeenteraad van Oosterwolde om adhaesie te betui gen aan zijn tot den Minister van Bin- nenl. Zaken gericht adres om bespoedi ging van te nemen maatregelen voor steun aan land- en tuinbouw werd voor kennisgeving aangenomen. De heeren M. A. Aalbregtse werden als secretaris en de heer Joz. Risseeuw als ontvanger beëedigd. Besloten werd om met de Bank voor Ned. Gemeenten een Rekening-courant- overeenkomst aan te gaan. Daarop deelde de voorzitter mede na het uitzenden der oproepingsbriefjes nog een verzoek te hebben ontvangen van een werklooze om een voorschot uit de gemeentekas, om met zijn gezin naar de Wieringermeer te vertrekken, waar hem werk is toegezegd. B, en W. stellen voor het verzoek in te willigen mits terugbetaling plaats vin- de en de werkgever instaat voor de noodige inhouding daartoe op zijn loon. Met algemeene stemmen wordt op deze voorwaarden het voorschot toegestaan. Waarbij de heer Van Ginkel vraagt re kening te houden met den financieelen toestand van den verzoeker en soepele voorwaarden te stellen bij de teruggave. Bij de rondvraag doet de heer Van Ginkel nogmaals een beroep op den raad inzake steun aan de werkloozen. Afscheid H. de Hullu- Na de afwerking dezer zaken sprak de voor zitter woorden van afscheid tot den aftredenden secretaris den heer De Hullu hem dankend voor al hetgeen hij in 't belang der gemeente Oostburg heeft gedaan. De betrekkingen van secretaris, ontvanger en ambtenaar van den burgerlijken stand hebt ge geduren de bijna 39 jaren waargenomen. Langza merhand zijn de werkzaamheden, aan die betrekkingen verbonden, uitgebreider geworden, zelfs zoodanig, dat, die zeer veel van U hebben gevergd. Het is dan niet te verwonderen, dat U zich op dien leeftijd wegens lichamelijke omstandig heden genoodzaakt gevoeld hebt Uw ontslag te moeten aanvragen. De rust, door uit die betrekkingen te zijn getre den, zal U zeker ten goede komen. Wij hopen dan ook, dat het U gegeven mo ge zijn nog vele jaren in goede gezond heid van Uw welverdiende *ust te mo gen genieten. De heer De Hullu dankte voor de tot hem gerichte woorden den raad voor de wijze, waarop het ontslag hem is ver leend; de in het laatst van 't vorige jaar opgedane ervaringen deden hem beslui ten een keuring aan te vragen, die tot zijn ontslagaanvrage leidde. Gebrek aan tijd nieuwe wetten en besluiten te bestu- deeren als gevolg van gebrek aan per soneel was oorzaak, dat allerlei werk niet op tijd gereed kon zijn; was vlak na den oorlog het personeel uitgebreid, na 1922 werden de gelden daarvoor van de begrooting gevoerd. Toen begon eigen lijk de misere; spreker was in 't laatst van '24 tot Mei d. v. door ziekte afwe zig; in '25 bleef de eenige ambtenaar door overspanning 3 maanden thuis; na overname van het gasbedrijf en instelling van een electriciteitsbedrijf werd de ambtenaar aldaar circa 9 maanden te werk gesteld, terwijl spr. in 't begin van 1930 door ziekte 3 maanden en van '30 op '31 door eene aanrijding weder ruim 3 maanden uit zijn werk was, er zou nog meer aan te voeren zijn om aan te toonen, dat stagnatie in 't werk ontstond buiten sprekers schuld, aandrang tot uitbreiding van personeel had geen suc ces. Meerdere dagen van elf uren werk tijd mochten niet baten; werd te machtig om er tegen op te tornen. Spreker heeft een en ander gezegd om licht te ver schaffen aangaande achterstallig werk, hij acht zich niet verantwoordelijk. Spreker dankt ondertusschen den voorzitter en de wethouders voor den overigens zeer aangenamen omgang en wenscht hun en de gemeente het beste toe en eindigt met een woord van har telijken dank aan alle ambtenaren en be diende der gemeente. Sij apothekers en drogisten verkrijgbaar. (Ingez. Med.) KAMER VAN KOOPHANDEL EN FABRIEKEN VOOR DE ZEEUWSCHE EILANDEN TE MIDDELBURG, Voor de op Vrijdag a.s. te houden ver gadering van bovengenoemde Kamer van Koophandel zond het bureau de volgen de voorstellen aan de leden toe: Bijdrage winkelweek Vlissingen Overeenkomstig het verzoek van de vereeniging Gemeenschappelijk Belang te Vlissingen, stelt het bureau voor aan die vereeniging voor haar gehouden win kelweek 100 bij te dragen, dit in ver band met herhaaldelijk door de Kamer genomen beslissingen en gesteund door de Commissie van financiën. Rekening 1931. Het bureau biedt ter vaststelling aan de rekening over 1931 met een eind cijfer van 58954.52. Van het goed slot is reeds 3063.75 bij het stamkapitaal gevoegd en dit zal ook kunnen gebeu ren met het restant van het goed slot ad 1585.53, als de Minister de rekening heeft goedgekeurd. Het stamkapitaal be draagt thans 72.500. De Commissie voor de Financiën ad viseert tot goedkeuring der rekening. Uitstel van betaling enz. Naar aanleiding van een vraag van den Minister van Arbeid, Handel en Nij verheid, in verband met het onderzoek der regeering of er aanleiding is wet telijke maatregelen te nemen als in 1914 tot de mogelijkheid van het toestaan van verplchting tot betaling, aanhouding van een verzoek of vordering tot faillietver klaring, opschorting van gerechtelijk verhaal op het vermogen van den de biteur enz- schrijft het bureau als volgt: In 1914 was plotseling een toestand ontstaan, welke nakoming van beta lingsverplichtingen onmogelijk zou ma ken, zelfs voor dengene, die niet op on voorzichtige wijze zulke verplichtingen op zich had genomen. Van de heerschen- de economische crisis kan niet hetzelf de worden gezegd. De moeilijkheden zijn geleidelijk ontstaan en allengs ver scherpt, en noch voor het ontstaan, noch voor de verscherpingen zouden bepaal de, algemeen geldende tijdstippen kun nen worden genoemd. Waar op het eene gebied de crisis nog niet wordt gevoeld, heeft zij op een ander gebied reeds ernstige gevolgen gehad, doch zelfs in dit geval zal het vaak zeer moei lijk zijn, vast te stellen of en sedert wan neer het niet kunnen nakomen van be talingsverplichtingen uitsluitend hier aan moet worden toegeschreven. Aannemende, dat er gevallen zullen zijn, waarin het t. o. v. nakoming van betalingsverplichtingen alleszins ge rechtvaardigd zou zijn, door middel van wettelijke bepalngen de helpende hand te bieden, zou de toepassing van die wet telijke bepalingen tot slechts zeer enke le gevallen beperkt moeten kunnen blij ven. Gevreesd moet echter worden, dat op ruime schaal op de toepassing dier wettelijke bepalingen een beroep zou worden gedaan en al zal dan steeds ook de schuldeischer moeten worden ge hoord, zal voor afwijzing van een ver zoek om uitstel van betaling vermoe delijk vaak geen voldoende grond aan wezig zijn. Indien werkelijk het bestaan van de betreffende wettelijke bepalingen zou leiden tot een veelvuldig verleenen van uitstel van betaling, zou het middel, wel eens erger dan de kwaal kunnen blijken te zijn. Het opheffen van de moeilijkheden i hetzij dan tijdelijk van den schuldenaar zal den schuldei scher in moeilijkheden kunnen brengen, die, op zijn beurt weer schuldenaar zijnde tegenover anderen, deze anderen in ongelegenheid brengt, enz. en hier tegen dient gewaakt te worden. Juist omdat het geenszins onmogelijk moet worden geacht, dat de crisis zich nog verder zal verscherpen, is voor zichtigheid geboden t.a.v. het treffen van maatregelen, waardoor sommigen financieel zouden kunnen worden ge holpen, doch waaronder de crediet- waardigheid van janderen zou kunnen lijden. Het bureau meent derhalve, dat het geen aanbeveling verdient ter dezer zake wettelijke bepalingen vast te stel len en stelt het voor in dezen geest aan den Minister te antwoorden. De Commissie voor de wettelijke be palingen vereenigt zich met het voor stel. Een der leden merkt hierbij op, dat men z.i. ten onrechte de tegenwoordige slechte economische omstandigheden een crisis noemt; staat men op dit standpunt en aanvaardt men de mogen- lijkheid van eene verandering op kor ten termijn, dan is eerder een dergelijk wetsontwerp aanvaardbaar dan wan neer men zich stelt op het standpunt dat tegenwoordig een economische de pressie wordt doorgemaakt, die te eeni- ger tijd, door welke omstandigheden dan ook, zal veranderen in eene hoog conjunctuur, hetzij in den kleinen of grooten cyclus. Z.i. zou een dergelijke wet nog maar meer verwarring scheppen en het is juist gewenscht, dat de regeeringen zich eerder minder dan meer met het bedrijfsleven inlaten. De voorstellers vergelijken de tegenwoordige jomstan- digheden met die uit de periode 1914- 1918, maar zij verliezen ten eenenmale uit het oog, dat in die periode feitelijk inflatie bestond, zoodat schulden steeds kunnen worden afgedaan in minder waard geworden geld. Het is duidelijk dat, nu de koopkracht van het geld ge stegen is, het aflossen van in geld aan gegane schulden bezwaren ojitmoet, zooals die zich steeds in een deflatie- proces zullen voordoen. Het voorstel is een Moratorium, een Stillhalten, of hoe men iets dergelijks gelieft te noemen. Of schoon zoo eenigszins mogelijk de po litiek uit de kamer moet worden verre gehouden, is dit onmogelijk wanneer 't economische zaken betreft en het be hoeft geen verwondering te wekken, dat een dergelijk voorstel wordt aan hangig gemaakt van een zijde, die over het beeld der maatschappij een ander oordeel heeft dan de handel. Aanne ming van een dergelijk wetsontwerp, hetwelk inflatorische tendenzen geeft, zal de inflatie eerder een feit doen wor den. Loonen en diensten behoeven dan, in geld uitgedrukt, niet gewijzigd te worden, maar het wil hem toeschijnen dat de maatschappij in haar geheel, door het toenemen van het wantrouwen in het geld, er weinig voordeel van zal hebben. Overbrugging Hollandsch Diep, Naar aanleiding van een schrijven van het Comité van Actie inzake verkeers- belangen voor Schouwen om adheasie te betuigen aan hare motie inzake over brugging van het Hollandsch Diep bij Willemstad in plaats van bij Moerdijk, herinnert het bureau er aan, dat de Ka mer adhaesie heeft betuigd in 1931 aan een verzoek om de brug bij Moerdijk te verkrijgen. Het was toen reeds bekend, dat van andere zijde pogingen werden aange wend bedoelde brug te doen bouwen bij Willemstad, Waar het echter gewenscht is dat zoo spoedig mogelijk tot uitvoe ring van het werk 'worde overgegaan, achtte het bureau het niet juist tegen over de bestaande plannen van over brugging bij Moerdijk andere te stellen. Dit toch zoude aanleiding kunnen zijn de werkzaamheden uit te stellen, onder motief, dat eerst nadere onderzoekingen moeten plaats hebben. Inmiddels ontwikkelde gemeld comité een groote actie. Eenige leden van het Comité hadden in Februari met het Bu reau een onderhoud terzake en deelden daarin o.m. mede, dat het niet juist was dat de brug bij Willemstad veel kost baarder zoude zijn, dat geen nieuwe weg op de Hoeksche Waard noodig zoude zijn, dat de brug bij Barendrecht genoeg capaciteit heeft en dergelijken alles be zwaren door de voorstanders van de brug bij de Moerdijk aangevoerd tegen het plan Willenstad. In gelijken geest werd ook op verschillende vergaderin gen door die heeren gesproken, zoo ook op de vergadering te Zierikzee, waar de ter adhaesiebetuiging toegezonden mo tie werd aangenomen. Al zoude men nu geneigd zijn na het hooren van boven staande opmerkingen van het Comité over te hellen tot het standpunt, dat het wenschelijk zoude kunnen zijn, de quaes- tie of een brug bij Willemstad niet beter zoude zijn nader te onderzoeken, toch zoude het bureau om formeele redenen niet kunnen voorstellen de meer ge noemde motie te steunen, waar de Ka mer zich nu eenmaal heeft uitgesproken voor een brug bij Moerdijk. Wijzende op hetgeen de Minister mededeelde in zijn Memorie van antwoord op het Voor- loopig verslag der Eerste Kamer over deze kwestie, zegt het bureau, dat daar uit z.i. ten duidelijkste blijkt, dat de regeering de zaak grondig heeft onder zocht en h.i. geen zin heeft een nieuw onderzoek in te stellen. Het wil het bu reau derhalve voorkomen, dat het dan ook geen zin heeft verder het verschil punt Moerdijk 'of Willemstad naar voren te brengen. Het stelt ten slotte voor het schrijven van het Schouwsche Comité voor kennisgeving aan te nemen. Hooger beroep. De officier van Justitie te Middelburg heeft hooger beroep aangeteekend te gen het vonnis van de Rechtbank van 23 Maart j.l. waarbij A. A. V., 36 jaar, werk man te Vlissingen ter zake van mis handeling is veroordeeld tot 2 maanden gevangenisstraf voorwaardelijk met een proeftijd van 2 jaar. Eveneens tegen het vonnis der Recht bank van 23 Maart j.l. waarbij J- V., 35 jaar, stucadoor en A. van der L., 29 jaar, zonder beroep, beiden te Vlissingen zijn vrijgesproken van de telastelegging als zouden zij een kind hebben onttrokken aan het wettige gezag. Kantongerecht te Middelburg. De kantonrechter de Middelburg heeft in de zitting van 30 Maart veroordeelc wegens: met een rijwiel een weg in verboden richting berijden: W. S. te Vlissingen, 3 of 3 d. h.; met een motorrijtuig rijden zonder spiegel: J. A. G. te Breda, 2 of 2 d. h met een rijwiel rijden zonder achter licht: A, S, te Grijpskerke, 2 of 2 d. h. met een rijwiel rijden zonder licht: W. G. L. E. en Ja. K., beiden te Vlissingen, ieder 5 of 5 d. h.; openbare dronkenschap: H. B. J. v. G. te Middelburg, 15 of 15 d. h.; idem bij herhaling: Ch. H. te Middel burg, 15 of 15 d. h.; idem bij tweede herhaling: J. L. te Vlissingen, 14 d. h.; te Vlissingen met een rijwiel rijden over een voetpad: Aa. M., huisvrouw A, J. v. O. te Vlissingen, 5 of 5 d. h. Kantongerecht te Oostburg. De kantonrechter te Oostburg heeft de volgende vonnissen gewezen: rijden zonder licht: E. d. P., te IJzen- dijke 5 b. s. 5 d.h.; E. d, H., te Bier vliet 3 b. s. 3 d.h.; met motorrijtuig rijden in bebouwde kom en verblindende verlichting voe ren: J. d. O., te Zandvoort 8 b. s. 8 d.h., C. A. te Zuidzande 8 b. s. 8 d.h.; M. B., te St. Kruis 10 b. s. 10 dh.; met motorrijtuig rijden zonder rijbe wijs: A. E. B. te Terneuzen 5 b. s. 5 d.h.; J. A, te Zaamslag 3 b. s. 3 d.h.; met voertuig te korten dissel voe ren: E. B. te St. Jan in Eremo (B.) 4 b. 4 d.h.; R. B, te Caprijcke (B) 4 b. s, 4 d.h.; Ch. R. te Biervliet 4 b. s. 4 d.h,; met motorrijtuig rijden zonder bran dende lantaarns: J. J, R. te Aarden burg 6 b. s. 6 d.h.; A. J. d. S., te Sluis 9 b. s. 9 d.h.; openbare dronkenschap: P. F. d. H., te IJzendijke 15 b. s. 15 d.h.; S. D, te Breskens 25 b. s- 25 d.h.; voertuig op den openbaren weg laten staan zonder voldoend toezicht: A, V. te Watervliet (B.) 4 b. s. 4 d.h.; met motorrijtuig rijden met uitsteken de lading aan achterzijde: C. C. te Wa terlandkerkje 3 b. s. 3 d.h.; loopen langs spoorweg terwijl dit verboden is: C. F. M. v. d. V. te Bier vliet 2 b, s. 2 d.h.; met motorrijtuig rijden zonder spie gel: R. J, v. d, B. te Waarschoot (B.) ƒ2 b. s. 2 d.h.; met rijwiel rijden zonder rem: A. V. te Schoondijke 3 b. s. 3 d.h.; na bezetten tijd in café: P. J. M. te Biervliet 2 b. s. 2 d.h.; met motorrijtuig rijden zonder ach terlicht: E. B. d. M. te Oostburg 2 b. s. 2 d.h,; met motorrijtuig stilstaanden tram voorbijrijden: A. A. d. Z. te Oostburg 10 b. s. 10 'd.h.; bouwwerk .uitvoeren zonder arbeids lijst aanwezig: Iz. V, te Breskens 2 b. s. 2 d.h.; met motorrijtuig rijden zonder ver licht nummer en letter: A. d. P. te Bier vliet 10 b. s. 10 d.h.; met motorrijtuig rijden zonder stuur- toestel: P. C. G. te Schoondijke 15 b. s. 15 d.h.; vleesch op openbaren weg ten ver koop in voorraad hebben in de gemeen te Nieuwvliet: S. P. te Oost- en West Souburg 25 b. s." 25 d.h.; steiger van bouwwerk niet in orde is volgens de veiligheidswet: L. B. V. te Hoofdplaat 60 b. s. 20 d.h.; dier noodeloos arbeid laten verrich ten op pijnlijke en kwellende wijze: V, J. M. te Maldegem (B.) 15 b. s. 15 d.h,; in de Zeeuwsche stroomen zonder recht mosselzaad afsteken: L. J. v. E, te Hansweert 2 geldboeten van 20 s, 2 maal 20 d.h. Steunt bij gelijken prijs en kwaliteit DE NEDERLANDSCHE INDUSTRIE. Gij dient daarmede Uw land En ge bestrijdt de werkloosheid. Dreigend conflict in den landbouw in Zeeuwsch-Vlaanderen, Na vier conferenties tusschen dé be sturen van dén R.-K. Boerenbond en het bestuur van dén R. Katlï Landarbei- dersbond is naar de „Volkskrant1' ver neemt, nog geen overeenstemming ver kregen. De werfkjgeVers wenschenl een loon van zes' ïnaamdén f 2 en zes maan den f 1.75 per1 dag, wat een verlaging in houdt op het contract Van verleden jaar van negen maanden 50 en drie 'maan den 25 cent per dag. Indien geen toenadering komt, is de kans, dat het in dat gewest <fftralks tot een conflict komt, zeer groot, waarbij dan het geheelé oostelijk' deel: o.a. Klöosterzande, Lamswaayde, Graauw, 0;S- senisse, Hengstdijk, Stoppeldijk, Terhole senisse, Hengstdijk Stoppeldijk, Tehhole Boschkapelle, Hults, St. Jansteen, Clinge jST. Namen, Koewacht "Zuiddorpe en Westdorpe zou zijn betpokken. Ongelukken. Zaterdagmiddag is een 60-jarige smid, werkzaam bij de stoomtram Oldambt Pekela op de wielen van een tramwagen gevallen. Hij is aan de gevolgen over- leden. Te Zwindersche Kanaal (Dr.J zijn bij het vuurtje stoken de kleeren van het vierjarige dochtertje van H. v. d. V. in brand geraakt, waarbij het kind zulke hevige verwondingen kreeg, dat het aan de gevolgen is overleaen. Donderdagmorgen ging' de 67-jarise L. P., wonende te Holten naar Czjjn geboorteplaats te Grjevenibricht. Toen de man, die hardhoorend was, en blijk baar het signaal van de torn) .'niet ge hoord had, de rails wilde oversteken werd hij door de tram' gegrepen en on- fmüddellij'k" gedood. NOG MEER VALSCH GELD. Nog steeds wordt een stroom van valsche rijksdaalders, guldens en halve-gulden- stukken op het hoofdbureau van politie afdeeling valsch-geld-centrale te Rot terdam gedeponeerd. De geldstukken zijn zóó bedriegelijk nagemaakt, dat het publiek het verschil tusschen de echte geldstukken en de producten van den gearresteerden kapper C. en zijn leer meester, den eveneens gearresteerden koperslager v. B. niet merkt. De valsche geldstukken hebben een te groot randschrift en de beeldenaar is gepolijst. In de woning van Van B. zijn slagletters gevonden, die precies passen in de afdrukken op de valsche geldstuk ken. Voorts worden de laatste dagen ve le valsche gouden tientjes gedeponeerd. Deze van B. is een uiterst kundig vak man, die, vonnissen achter den rug heeft wegens valsche munterij. Hij maakte niet alleen valsch geld, maar hij gaf, naar uit de verklaringen van den kapper C. is gebleken, ook les in het vervaardigen van valsch geld. Zijn matrijzen zijn bij zonder geraffineerd gemaakt. Van B. geeft toe wel eenige maanden geleden valsche kwartjes en dubbeltjes te hebben gemaakt. Toen in Juli de huurdersstaking in de Tuinderstraat uit brak, woonde hij in een van die huizen. Hij was een van de menschen, die zijn huur op tijd bleef betalen. Naar hij zegt, had hij daar een goeden reden voor, want in 'zijn kamer had hij o.a. een groote pot vol valsche kwartjes en dubbeltjes en die zouden bij een eventueele gerechtelijke uitzetting voor den dag gekomen zijn. Sindsdien is Van B. verhuisd naar de Millinxstraat en daar heeft hij, naar thans is gebleken, een volledige werk plaats tot het vervaardigen van valsch geld ingericht en wel op zeer vernuftige wijze. Naast van B. woont een echtpaar, dat doofstom is. Van B- maakte een luik in den vloer van zijn woning en kwam zoo bij de fundamenten van het pand. In den scheidingsmuur maakte hij een gat, waar door hij onder de woning van het doof stomme echtpaar kwam. Hier richtte hij zijn werkplaats in en kon daar rustig werken, omdat de menschen boven hem toch niet konden hooren. Op de beide Kerstdagen zijn op de tram 50 valsche dubbeltjes of kwartjes ontvangen en met de beide Paaschda- gen ruim 30. Behalve de 5 verdachten is ook nog de toen nog gezochte agent van een le- vensverzekerings-mij. gearresteerd, op grond van het vermoeden, dat hij zich

Middelburgsche Courant | 1932 | | pagina 7