WESTKAPELLE. FEUILLETON. HARTENAAS EN RUITENDRIE. AMSTERDAMSCHÉ BRIEF. ZEELAND. 1 den landbouw tot het nemen van tijde lijke steunmaatregelen overgegaan. Het landbouwrapport, dat door onze land- bouwcommissie is samengesteld en met de strekking waarvan ons hoofdbestuur zich heeft vereenigd, gaat ook in die richting en beveelt daartoe sommige maatregelen aan. Maar niet vergeten mag worden, dat dit alles slechts van zeer tijdelijken aard kan zijn, mede om dat daarmee aan de schatkist of aan de consumenten te stellen eischen op den duur te zwaar zullen blijken te worden, en dat de eenige afdoende verbetering slechts is gelegen in de vrije werking van het tegenwoordig productiestelsel, bevrijd van de daarop gemaakte inbreu ken. Intusschen is de financieele toestand van tal van kleine zelfstandige onder nemers en van tal van kleine boeren zoo kritiek geworden, dat spr. van deze plaats nog eens met den meesten aan drang zijn aanbeveling van het vorige jaar herhaalt, dat men ten spoedigste zal overgaan tot het invoeren van het pre- mievrij staatspensioen voor allen, onver schillig of zij al of niet in loondienst zijn geweest. Deze voorziening voor den ouden dag worde zoo spoedig mogelijk tot ieder burger boven een bepaalde leeftijds grens, wiens inkomen blijft beneden een bij de wet vast te stellen bedrag, uitge breid! Op alle leden van onze partij en geest verwanten, doet spr. tenslotte een ern stig beroep om in deze moeilijke tijden zich tot het uiterste in te spannen om de liberale gedachten te verbreiden. Onze gedachten gaan daarbij ook uit naar hen, die in onze overzeesohe ge westen mede zwaar onder de gevolgen van deze crisis te lijden hebben. Het moge voor Nederlandsch-Indië een ge luk worden genoemd, dat zij, die „los- van-Nederland" hebben gepredikt, daar mede geen succes hebben gehad; im mers Nederland moet thans zijn steun geven om den moeilijken financieelen toestand van Nederlandsch-Indië te hel pen verlichten. Het hoofdbestuur heeft besloten om op het gedaan verzoek van in Indië op den voorgrond getreden per sonen binnen ons partijverband een In dische groep te formeeren. Ook de vrouwengroep aldus spr. blijft ons in aangename samenwerking steunen, terwijl met blijdschap gewag mag worden gemaakt van den sterken vooruitgang van het ledental van den Bond van Jonge Liberalen, die onder de huidige leiding steeds meer en meer van groote activiteit blijk geeft. Tot alle Nederlanders richt spr. ten slotte in deze benarde tijden den op roep tot samenwerking, tot versterking van het saamhoorigheidsgevoel, tot ver draagzaamheid, om gezamenlijk niet als partijgangers, maar als Nederlandsche staatsburgers, ieder volgens zijn eigen overtuiging en gezindheid, te trachten aan de moeilijke omstandigheden van het oogenblik het hoofd te bieden! I Mr, Rink, eere-voorzittcr. In de vergadering van Zaterdag heeft' de voorzitter, mr. D. Fock, bij de opening der bijeenkomst dank betuigd voor de ontvangst door de afd. Leeuwarden en voorts woorden van hulde gesproken je gens de drie mannen, die tien jaar gele den den Vrijheidsbond hebben opge richt. De eene is de heer Dresselhuys ge weest, dien men allang heeft moeten mis sen; de tweede is de heer Treub, die in het afgeloopen jaar is overleden. De derde is m. P- Rink, die in Septem ber van het vorig jaar 80 jaar is gewor den. De vergadering benoemde mr. Rink tot eere-voorzitter der partij. Abonnementen en Advertentiën voor dit blad worden aangenomen door den Agent K. LIEVENSE. 31). Lee Wang keek den ander een oogen blik met ondoorgrondelijke oogen aan toen veranderde de uitdrukking van zijn gezicht met verbijsterende snelheid. De maskerachtige onbewegelijkheid verdween, de lippen trokken samen over zijn tanden in een dreigenden grijns, zijn oogen gingen open aan de binnenhoeken en trokken zich samen aan de buitenhoeken, de gladde huid plooide zich op de brug van de neus, en zijn rechter hand kwam langzaam uit zijn linkermouw en toonde 'n lang scherp keukenmes. Eric voelde zijn haren te bergen rij zen en zijn vingers klemden zich samen in afwachting van een plotselingen aan val; terwijl Enid met doodsbleek gezicht haar handen voor haar mond hield om den schreeuw te onderdrukken, welke dezen gelen maniac tot een bloedige daad zou kunnen brengen. Lee Wang liet een bloedverstijvend verstikkend geluid hooren, en met een plotselinge, afschuwelijke beweging trok hij de achterzijde van het mes scherp langs zijn eigen keel! Eric stapte vlug achterwaarts en strui- Ivar Kreuger en het Leesmuseum. Ivar Kreuger heeft een eind aan zijn leven gemaakt. Dat deed de deur dicht. Toen ik vanochtend langs het Rokin liep en de dichte deur van ons Lees museum zag, heb ik deze waarheid eerst goed beseft. Lezer, ik spreek misschien in raad selen, doch ik zal ze U onthullen. Het verband is alleen duidelijk voor wie de begrafenis van ons 132 jaar oude Lees museum, waar ook de schim van Ivar Kreuger rondwaarde, heeft bijgewoond. Welnu dan, het zou de dood van Kreuger zijn, die het weer oplevende vertrouwen in een economischen voor uitgang, gefnuikt had. Die dus ook, te gen aller verwachting in, de koopers voor het gebouw had thuis gehouden. En alleen deze verkoop had de instel ling kunnen redden. „Dat heeft Kreu ger ons gedaan", zeiden de makelaars, toen ze den hamer veilig weg konden leggen; de machtige hamer heeft dien ■avond geen woord gesproken en in het dichte, leege gebouw kan de schim van den grooten, maar eenzamen Zweed thans veilig .ronddolen. De deur is dus dicht het is niet te gelooven. Deze dichte deur kenden wij Amsterdammers slechts van de och tenduren vóór half tien en 's avonds na half twaalf. Anders stond zij altijd open den geheelen dag, 's Zondags, op feest dagen steeds hadden wij er een cen trum, een tehuis in het midden van de binnenstad. De vriendelijke oude por tier ontdeed je van je jas, bracht bood schappen over, zei wie er opgebeld had of verkondigde, bij gebrek aan iets con creets, zijn opvattingen omtrent den atmosferischen toestand. Boven ontvin gen je de gemakkelijke fauteuils en alle tijdschriften en kranten lagen er ge reed, de belangrijkste zelfs in vier exemplaren. Alles was er welwillend heid. isaj De deur isn dicht. Vijandig ineens," als een leverancier na de financieele dé- bacle van een klant. Het is een sterf huis. Slechts Ivar Kreuger's schim waart er rond Misschien zal het U niet erg ontroe ren, omdat het U niet genoeg zegt. „Mu seum" klinkt zoo antiek en „leesmuse um" ruilct al heel* duf en perkament achtig. Jaren lang ben ik er dan ook aan voorbij gegaan zonder binnen te willen treden. Van de straat af zag je alleen maar de conversatiezaal, waar vele oude heertjes praatten of suften. Want laat ik het maar eerlijk zeggen: er werd ook heerlijk geslapen en menig meneertje heeft er zelfs vriendelijk zit ten snurken en knorren over zijn Rot terdammer, Het Leesmuseum was deftig, nog ne gentiende eeuwsch-deftig. Er zijn Amsterdamsche families, waar in zijn dood als een slag wordt .gevoeld, een slag, die symbolische beteekenis heeft en die de ondergang der negen- diende eeuw, waaruit zij voortkomen, weer eens duidelijk demonstreert. Het bestuur zat er op de vergaderin gen nog als een statig-autoritair regen tencollege wakend over de goede, oud- Hollandsche tradities. Toen er op een vergadering in 1931 over de „standing" van deze instelling werd gesproken, ver oorzaakte dit woord een huiver van ont zag: in velen wekte het een trilling en men scheen toen wel de kern van die tradities te hebben aangeraakt. Doch laten wij het nu eens van den anderen kant beschouwen. Deze deftig heid, die dan voor velen de kracht van het Leesmuseum beteekende en de stijl, waarmee zij sympathiseerden, was tevens zijn zwakte, Wij leven in een democratischen tijd en zijn daarvan niet meer gediend, althans niet wanneer het een heel algemeene instelling geldt, van uitsluitend cultureelen aard. De tijd-zelf kelde over de bridgetafel, die onheil spellend onder zijn gewicht kraakte, en voordat hij zijn evenwicht hersteld had, was de Chinees in de duisternis verdwe nen. Goeie hemel! diep hij ademloos uit, terwijl hij weer op zijn voeten stond en zijn zenuwen voor een goed deel was meester geworden en met een licht be vende hand over zijn achterhoofd streek. De zaken zien er niet heilzaam voor Spencer uit. Hij keek Enid besluiteloos aan. Zijn ingeving was den Chinees te volgen, maar hij wilde het meisje niet alleen la ten in een kamer, waar een moorddadig maniac onverwachts binnen kon komen. Spencer! riep zij uit, met een wan- hopigen vinger nar het raam wijzend, en haar gezicht doodsbleek van angst. Ga Spencer zoeken! Eric wachtte geen tweede uitnoodiging af. Hij herinnerde zich de verhalen van Chineezen, die amok maakten zonder eenige redelijke verontschuldiging en toen hij in den tuin verdween, betreurde hij het, dat de wet zoo kortzichtig was om het dragen van vuurwapens te ver bieden. Blijf waar je bent, Enid, riep hij, toen hij het achter-grasveld bereikte en de vergeeflijke eigenwaan van zijn vijf- en-twintig jaar gaf kleur aan zijn woor den. Ik zal den kerel in niet meer dan zeventien seconden op een baar terug- heeft dit oordeel thans op een harde, zakelijke en nuchtere manier uitgespro ken: alléén door gebrek aan geld heeft men de deur dicht moeten doen! En dan vragen wij: is het niet droevig, dat een stad als Amsterdam zoo'n toch belang rijke cultureele instelling niet in stand kan houden? Dat er geen paar honderd menschen in de hoofdstaod van ons land zijn te vinden, die deze schande heb ben kunnen voorkomen? Dat er nu ner gens in de stad buitenlandsche bladen zijn te lezen; dat je nu de „Groene" aan de kiosk moet koopén, terwijl deze an ders altijd in 4 exemplaren 's ochtends vroeg al klaar lag? In 1925 heeft men een fonds gesticht, dat „een hechten financieelen grondslag zou moeten leggen". Toen schreef de heer Kalff nog heel optimistisch: „En wanneer de toekomst het instituut we derom in bloei doet toenemen, zoodat bij de steeds aangroeiende bevolking van Amsterdam ook het ledental zich uit breidt en de bibliotheek steeds grooter ruimte vraagt, dan zou de visie kun nen opdoemen van een grooter Lees museum dan het tegenwoordige (sic Dan zou men mogen denken aan hetgeen Huygens van het „Nieuwe Raedhuys" zei, waar hij 't den nakomelingen van het toenmalige geslacht toewenschte: Dat hare welvaard noch een Huys bouw' en besitt, Daer bij dit nieuwe sta als 't Oude stond bij dit. Neen lezer, mijn ontboezeming aan het begin van dezen brief was eigenlijk nog te pathetisch. Deze dichte deur is slecht een hoon. Een belangrijke verkooping. Voor de verkooping van de collectie antiquiteiten enz. van wijlen mJevrouw1 C. A. Kalbfleisch—Van dè Sande wordt heden en morgen in het Grand Hotel Britannia te V1 i s s i n g e n kijkdag gehouden en zijn wij gaarne een kijkje gaan nemen om tenniste maten'met den schat van kostbaarheden, die in een del- fraaie zalen van genoemd hotel .geëta leerd staan. In de voor dit doel zoo hij uitstek/ ge schikte omgeving troffen wij een groote verscheidenheid in boekWerken, schil derijen, porcelein, meubelen, koper- ein zilverwerk enz. aan, alles keurig gerang schikt en daardoor stuk voor stu'k1 goed te bewonderen. Het zou een onbegonnen werk zijn alles te noemen wat in het bijzonder onze aandacht trok en mioe- ten wij ons wel' bepalen fot enkele gre pen. De afdeeling koperwerk en varia gaf, hoe mooi ook, de meeste voorwer pen op zich zelf zijn, geen aanleiding tot bijzondere opmerkingen. Dit is wel' het geval me«- de afdeeling boeken, waar wij ontwaarden een Remjbrandt Bijbel in twee deelen, n,j. Oud- en Nieuw iTesL tament door Hofstede dë Groot; een cronijk van Zeeland door M. Smulïe- gange, enkele portefeuilles met platen, "W. o ,d'e Rembrandtpoprtefeuille en Vow- dël's Gijsbrecht van Amlstel. De vele fraaie voorwerpen van goud. mfodérn- en oud-zilver geven geen aan leiding tot afzonderlijke Vermjeldinfg, doch dit is wel het geval ,met enk'e&d tier schilderijen n. 1. miet Stads(Poorfc) gezicht te Vianen van W. Koekkoek', Vis- schersdijk te Enkhuizen van C. Springer, Storm op Zee van Schütz sr.. Redding van Schipbreukelingen van J. A. Koek koek en het groote (106 bij 178) Stil leven van R. v. d Arst, een zeer mlooi schilderij- Van het viertal oude uurwerken wil len wij speciaal vermelden een kapitale wortelnoten staande klok, die zeer fraai is ingelegd. Deze klok heeft een -minu ten-, een seconde-, een dag-, een datunig en een maandwijzer, zij is Voorzien van scheepsbeweging en zes aria's. Op de 280 km. hooge klok' staan vier beeldjes, waarvan p/en met 'atlas. Het in goeden brengen! En daarna geraakte hij in een dool hof van bloembedden en struiken, waar hij een paar opgewonden oogenblikken doorbracht met schaduwen te besluipen en onnoozele slapende vogels te storen. Sir Peter was juist den hoek van zijn huis omgeslagen, op weg terug naar de studeerkamer, toen hij met stomme verbazing de gestalte van Eric zag, die door het open raam en de waranda af rende en de naam van zijn dochter, die uit de duisterns geroepen werd, maak te de voeten van den baronet vlug van angst. Hij botste tegen Enid aan, waar zij juist in de kamer bevend stond, en het volgende oogenblik sloot hijhaar in zijn armen.. Hij klopte haar zacht op den rug en vroeg angstig, waarover al die drukte was. Lee Wang, begon zij. Haar stem stokte van zenuwachtigheid. Sir Peter verstijfde. —i Wat is er met Lee Wang? vroeg hij, het meisje van zich af houdend en haar met blijkbare onrust aanstarend. Hij.... hij, stamelde het meisje, die haar best deed haar kalmte te her winnen. Wat? Wat is het? Sir Peter schud de haar ruw. Hij zoekt Spencer! Met een mes! De woorden klonken bijna als een gil- staat verkeerend en accuraat ïoopead uurwerk is van Gerrit van der Hey te Amsterdam. Onder het meubilair bevinden' zich o.a. een worfelnoten porceleinkast op kiauwpooten, een rozenhouten secretaire met satijnhout ingelegde bouquetten. op de boven- en onderdeuren, een iden« zilverkast, een satijnhouten half rond tafeltje en een bijzonder mooie baro meter van A. Pappi te Middelburg. Aan het gekleurd. Japansch en Cbineesch porcelein noemen wij een kaststel van 5 stuks, 3 potten met 'leeuwendéksels diep Mauw met witte perken en bloemen, hoog 30 cm. Van het Mauw Japansch en Chineesch porcelein komt naar vo ren een even hoog kaststel geribd en be staande ook uit vijf stuks. Dit vol1 blau we stel is zeer fraai. Deze opsomming geeft nog maar een heel klein idee van hetgeen te zien is, maar is waarschijnlijk toch vqjdoende om een gang naar Britannia aan te bevelen. Het kleine eatrée dat gehevên wordt komt ten goede aan bet plaatselijk crisiscomité. Morgen van 10 tot 12 en van 1 tot half vier is er nogf gelegenheid tot een bezoek. MIDDELBURG» De tentoonstelling, welke Zaterdag en gisteren in het Kunstmuseum plaats had vanwege de afdeeling Middelburg van den Nederlandschen Jeugdbond voor Natuurstudie, heeft zich in een groote belangstelling mogen verheugen, sommi ge oogenblikken was de geheele zaal vol belangstellenden en er zijn personen, die tót driemaal terug kwamen, terwijl velen aan de leden der afdeeling tal van inlichtingen vroegen over hetgeen door hen bijeen is gebracht. Een kleine rectificatie op ons bericht van Zaterdag moeten wij hierbij vermel den en wel, dat de stand, die de kamp beweging en haar vooruitgang demon streerde, was van den N. J. B. zelf, VLISSINGEN. Ook hier ter stede worden voorbe reidingen getroffen om te komen tot op richting van een afdeeling van de O.S.P. Naar aan de Vliss. Crt. werd medege deeld, hebben zich reeds een 15-tal per sonen bereid verklaard als lid van de nieuwe partij toe te treden. Contact zal worden gezocht met den heer L. P. van Oorschot, die nu nog een gemeenteraadszetel bezet voor de On afhankelijke Socialisten. ZUID-BEVELAND. Zeeuwsch Technisch Instituut. GOES. Woensdag j.l. hebben de leer lingen van het 3de leerjaar onder lei ding van de leeraren een studiereis ge maakt naar Antwerpen per touring-car. Op de heenreis werden bezichtigd diver se verbeteringen aan den rijksweg in Zeeland. Door bemiddeling van de Zeeuwsche Betonmij. te Vlake, vertegenwoordigster voor Zeeland van de cementfabriek Van den Heuvel te Hemixem, was de gele genheid verkregen deze geheel nieuw in gerichte fabriek te bezichtigen. Na den rondgang werd met een ge zellig samenzijn in de directiekamer, waar ververschingen werden aangebo den, dit gedeelte van den dag besloten. Vervolgens werd naar de stad Ant werpen teruggereden en gepauzeerd in hotel-restaurant Lutèce- Daarna werd, onder leiding van Ir. L. F. J. Dekesel, ingenieur der stedelijke havenwerken een tocht gemaakt door de dokken. NOORD-BEVELAND. COLIJNSPLAAT. Donderdagavond vergaderde de coöperatieve Boerenleen bank te Colijnsplaat. Tegenwoordig wa ren 82 leden. Uit het jaarverslag bleek, dat het aantal leden 345 bedroeg tegen 354 het vorige jaar. 8 nieuwe leden wa ren toegetreden, terwijl 17 afgevallen waren. Hij zoekt naar Spencer. Er klonk een oneindige verlichting in den stem van den baronet, toen hij het meisje weer in zijn armen nam, haar wang met verwonderde blijdschap streelde, en haar verzekerde, dat zulke episodes een deel uitmaakten van den dagelijkschen huishoudelijken gang. Hij was verwonderd dat Spencer het haar niet verteld had. Maar hij zag er vreeselijk uit! zei het meisje, wier angst slechts half ge stild was. Dat doet hij altijd, stelde haar va der haar gerust. Zoolang Spencer hem uit den weg blijft.... Maar Eric is hem gevolgd, viel zij in. Hij zal vermoord worden Sir Peter bracht haar de kamer in met eejr zachtheid, die verwonderlijk was, in aanmerking genomen, dat hij er niet in geoefend was. Ik hoop, dat het gebeurt, ant woordde hij luchtig, ter wille van den familienaam. Enid rukte zich los uit zijn armen met een toornigen kreet. U moet U afmaken van dien beest- achtigen Chinees, vader, riep zij, met haar voet stampend, terwijl haar oogen zich met tranen van teleurstelling vul den. Sir Peter's houding veranderde on middellijk. Hij was niet gewend, dat men zeide, dat hij iets moest doen. Hij De rekening sluit met een totaal bedrag aan ontvangsten van 527.054 w.o. ontvangen van de Spaarbank een bedrag van 88.270; terugbetaalde voor schotten 43.108; ontvangen in loope*- de rekening 366-983; ontvangen reate 18.990. De totaal uitgaven 527.054, w.o. aan de Spaarbank 173.610; gege ven voorschotten 25.325; uitgaven in loopende rekening 295.900; betaalde rente 13.680; Het bezit bedroeg tesa- men 399.456, w.o. uitstaande voor schotten 168.183; te goed in loopende rekening 217.777, Schuld aan de Spaarbank 235.295; schuld in loopende rekening 142-119; reservefonds 19.700; winst 1931 een bedrag van 2371.39. Herkozen tot lid van den Raad van toezicht werd de heer M. de Bruijne; tot lid van het bestuur de heer J. M. Bom en tot plaatsvervangende bestuursleden de heeren A. Hartog en M. H. Kievit. SCHOUWEN-DUIVELAND, HAAMSTEDE. Naar wij vernemen worden op Zaterdag 9 April a.s. door de Delftsche Studenten Motorclub belang rijke wedstrijden in deze gemeente ge houden. Deze zullen bestaan in snel heidswedstrijden, een terreinrit en ac- celleratie- en remproeven. De snelheids wedstrijden worden gehouden bij eb op het strand tusschen den vuurtoren en Westenschouwen op een baan ter lengte van 1 km. Op een 25-tal deelnemers (vliegende start) wordt gerekend. BRUINISSE. Vrijdagavond reed een auto op de Deestraat alhier in volle vaart tegen een telefoonpaal, waardoor deze even boven den grond afknapte. De auto is dadelijk na het ongeval doorgereden. Het mocht de gemeentepolitie echter ge lukken den naam van den bestuurder en het nummer van de auto te weten te komen. Een nader onderzoek wordt in gesteld. THOLEN. THOLEN. Vrijdagmiddag viel de 35- jarige dochter van de Wed. Sch. alhier, mej. A. Sch., welke te Dordrecht woont en bij haar moeder logeerde, zoodanig van den zolder, dat direct doktershulp moest worden ingeroepen. De dokter achtte overbrenging naar het ziekenhuis te Bergen op Zoom noodzakelijk. Naar de Zeeuw verneemt, moet mej. Sch. ern stig gewond zijn aan haar schouder, ter wijl voor inwendige verwondingen wordt gevreesd. ZEEUWSCH-VLAANDEREN W.D, Gemeenteraad van Groede. GROEDE. Donderdag vergaderde de raad. N. av. de in de vorige zitting bij de rondvraag gestelde vragen, stellen B. en W. voor wat betreft de bestrating voor de R. K. school, dit werk te doen uitvoeren en een goot voor afwatering te leggen naar den zinkput bij Versprille. De kosten worden geraamd op onge veer 112-50. Ook wordt ter sprake gebracht het vernieuwen van de goot vanaf de Gez. Hoebé tot aan Brakman. Met algemee ne stemmen wordt besloten, beide wer ken uit te voeren. Ingekomen stukken zijn o.a.: een schrijven van het gemeentebestuur van Ooststellingerwerf inzake steunver- leening aan den land- en tuinbouw. Een adres van het bestuur van den modernen landarbeidersbond om een rijkssteunregeling. De heer J. v. Haneghe m zag gaar ne, dat de gemeente tot het invoeren van een dergelijke steunregeling overging, om reden dan iedere werkiooze steun zou kunnen trekken, terwijl bij de ge meentelijke regeling, slechts enkelen voor steun in aanmerking komen. De heer W. v. Haneghem meent dat een rijkssteunregeling voor de ge meente voordeeliger zou zijn. Hierop antwoordt de Voorzitter, dat bij invoering van die steunregeling, een stak zijn handen in zijn zakken en boog het hoofd voorover. Moet ik? vroeg hij zachtjes, met scherpe uitdaging in zijn stem. Lee Wang is mij trouw, Enid Hij neemt meer notitie van me dan mijn dochter. Zoo Spencer zich aan zijn bloeddorsti- gen vijand wil blootstellen, gaat dat mij niet aan! Maar hij is een Chinees, zei Enid, alsof die nationaliteit een misdadig feit was, En die ellendige kamenier van jou is een Fran<;aise! klonk het scherpe antwoord. En ik weet wel wien ik de voorkeur geef! Hij wees indrukwekkend met zijn vinger naar haar. Jij houdt je aan Nina en ik houd me aan Lee Wang. Meer heb ik er niet van te zeggen! Maar Spencer! Sir Peter liep naar den bel naast den schoorsteen en drukte er hevig op. Spencer's plaats is in huis, zei hij scherp. Wij zullen zien of hij op dit bel len komt. Hij liep naar zijn stoel en wierp er zich in. - Als hij dit niet doet, voegde luj er ruw aan toe, zullen we naar het lijk gaan zoeken. Enid schudde het hoofd en bijna on middellijk ging de salondeur open en kwam Spencer deftig als altijd binnen. (Wordt vervolgd.)

Middelburgsche Courant | 1932 | | pagina 6