Sloan's liniment mp!?™ ONDERWIJS. Verkeerswezen, Post en Telegrafie. BURGERLIJKE STAND WAAR IS WERK? Verkoopingen - Verpachtingen in Zeeland DROGISTERIJ SCHULTE EN THIEME IN HET HUIS MET DE ROODE PILAREN, werkborstel hermetica aluminium 1 ketelsponsje Rugpijn Deel welbehagen toe aan de afgematte, pijnlijke, over» spannen spieren met Sloan's Liniment. Lichtelijk aangc* wend, zonder inwrijven, drijft het de pijn er rechtstreeks uit Krampachtig samengetrokken spieren beginnen snel *e wor<^en en pijn en gevoeligheid verdwijnen* Milkoenen hebben Sloan's Liniment met succes gebruikt voos? alle Spier-* tn Zenuw-pijnen. (lngez. Wed.j op 1812, terwijl besloten was 1646. De heer Wouters vindt het een janboel met dien weg (weg Langendam). De raad heeft vastgesteld dat er 3 cm teerproduct zou komen op den weg, wat ook strookte met de gegevens van de fabriek en nu maakt de heer Castel de laag tot een dikte van 5 cm en dit geheel uit eigen beweging. Er wordt macadam gekocht en er komen een „v r a c h t'' ingenieurs wier raad wordt opgevolgd zonder den raad te hooren. De Voorzitter merkt op dat dit in abstracto niet goed is, doch het is verbazend moeilijk. De theorie is nu eenmaal geheel anders dan de practijk. De heer van Beveren zegt dat de onderlaag maar 8 cm was, terwijl er op gerekend werd dat deze 10 cm zou zijn, daarom kon niet met den laag van 3 cm worden volstaan. De heer Castel repliceert dat hij het ten zeerste betreurt dat de heer Wouters het een janboel vindt, Spr. heeft 6 weken zijn beste krachten ge wijd, om een zoo goed mogelijk werk tot stand te brengen; 's morgens vroeg was hij al bezig. Wanneer nu de heer Wouters zooveel kritiek heeft, verwon dert het hem, dat deze niet eens is ko men kijken. Spr. vindt dat deze bezwa ren allemaal gericht zijn op den nieu wen weg, maar over den Zandijkschen weg, die ook 250 heeft gekost, wordt niet gesproken, daarbij komt dat de be zwaren toch ook in de Commissie had den kunnen worden te berde gebracht. Wat de overschrijding van den post betreft, dit is niet op eigen initiatief geschied, doch met medeweten van B. en W. De heer G i d e o n s e zegt het jam mer te vinden, dat het zoo geloopen is, doch wanneer A gezegd is moet B ge zegd worden. Indien de heer Castel eerst den Raad had geraadpleegd, stond deze vaster in zijn schoenen. De heer Blind hoorde zoo even van een commissie, hij vraagt of deze ook voor den weg is ingesteld. De V oofzitter beantwoordde zulks bevestigend. De heer Castel deelt mede, dat de commissie niet veel bij elkaar is ge weest, wanneer je heele dagen hebt ge werkt, staat je hoofd er 's avonds niet altijd naar om nog eens te vergaderen. De heer Gideonse merkt op, dat wanneer de Raad besloten heeft het werk op te dragen aan de commissie en deze derhalve het volle vertrouwen heeft, dit ook naar voren moet brengen; zeker moet de commissie één zijn en niet verdeeld. De heer Wouters vraagt hoe het staat met de verpachting van de ge meentegronden en 6f alles reeds is ge gund. De Voorzitter antwoordt, dat 't grasveld op de Markt en het School plein niet zijn gegund, daar dit slecht werd onderhouden en derhalve onaes- thetisch leek. De heer Wouters vindt het vervol gens op de Algemeene Begraafplaats een rommel. Ook de heer Blind is er geweest en vindt het er-onverzorgd; er lagen boom takken en de paden waren ook in lan gen tijd niet schoon gemaakt. B. en W. zulen een en ander eens in oogenschouw gaan nemen, om tot ver betering te geraken. De heer S i m o n s e acht het loon per uur, dat bij de restauratie van het Stadhuis wordt betaald te hoog 0.55) en vraagt of dit nog niet naar beneden gaat. De voorzitter zegt dat de op zichter de meening is toegedaan voor minder geld geen geschikte vakmen- schen te krijgen; het is ook de loon- standaard van den Bond, waar beneden niet gewerkt mag worden. De V oorzitter zegt dit nog eens in de vergadering van B. en W. te zul len brengen, waarbij de opzichter zijn advies kan geven; vervolgeps komt het dan weer in den Raad. Ten slotte vraagt de heer Castel of de bouwvergunning van W. de Jonge al is ingekomen. Dit wordt door den Voorzitter ontkennend beantwoord. De heer Castel deelt mede, dat W. de Jonge een schuurtje wil bouwen waarvan een steenen voorgevel, 2 hou ten zijgevels en 1 houten achtergevel waarvoor hij vergunning vraagt. De heer van Beveren zegt dat hij ook geen vergunning kreeg en men al les over één kam moet scheren; we kunnen het niet den één wel toestaan en den ander niet. De heer Castel wil er een voor stel van maken; dit wordt evenwel niet gesteund. Daarna sluiting. i m i m STUKKEN VOOR DEN GEMEENTERAAD VAN VLISSINGEN. Geldleening Waterleiding. In verband met het besluit om met in gang van 1 Juli a.s. de eigendommen der N.V. Vlissingsche Duinwaterleiding Mij. over te nemen zal een bedrag noodig zijn van 353.500, waarbij nog komt 5000 wegens aandeel der gemeente in de kosten van 'n onderzoek naar de geo- hydrologische gesteldheid van de wa- terwinplaats en ongeveer 1000 wegens kosten verbonden aan de werkzaamhe den door het Rijksbureau voor Drinkwa tervoorziening verricht ten bate van het onderzoek inzake de concessie. Het totaal bedrag waarvoor geleend zal moe ten worden kan dus gesteld worden op 359.500 of rond 360.000. B. en W. deelen den raad mede,7 dat de N-V. De Centrale Arbeiders Verze- kerings en Deposito-bank te 's Graven- hage zich bereid heeft verklaard bedoel de leening met de gemeente aan te gaan tegen den koers van 99 pet. bij een rente van 5K pet. 's jaars. Gedurende de eer ste 5 jaar van den looptijd der leening zal hoogere aflossing dan is overeenge komen of algeheele aflossing niet geoor loofd zijn. B. en W. stellen nu voor een leening onder genoemde voorwaarden aan te gaan tot het nominaal bedrag van 364.000. De leening zal met 9000 per jaar gedurende 20 jaar moeten worden afgelost en dan het daarop volgende jaar het restant, zij zal reeds 16 Mei moeten ingaan, doch de Waterleiding- Mij. is bereid van 16 Mei tot en met 30 Juni 3 pet. voor het geld te betalen. Belasting op biljarten. Naai; aanleiding van het verzoek van de afdeeling Vlissingen van den Nieu wen Nederlandschen Bond van Koffie huishouders en slijters om het heffen van belasting op biljarten in koffiehuizen achterwege te willen laten, merken B. en W. op, dat zij de vraag of het ge- wenscht is van de bevoegdheid om geen belasting te heffen gebruik te maken, vooralsnog ontkennend meenen te moe ten beantwoorden- In het midden laten de de bewering van adressante, dat de onderhavige heffing een onbillijkheid vormt tegenover de koffiehuishouders, zijn B. en W. van meening, dat het in de tegenwoordige tijdsomstandigheden, nu aan de gemeentekas ongemeen zware eischen worden gesteld, allerminst raad zaam moet geacht worden over te gaan tot verlaging van welke belasting dan ook. Regeling vergunningsrecht, B. en W. bieden ter vaststelling aan de verordeningen noodig in verband met de op 1 April in werking getreden nieuwe drankwet, waarbij het minimum voor het vergunningsrecht van 25 op 40 wordt gebracht, een recht voor hotelvergunnin gen met een maximum van 25 wordt ingevoerd en van 25 voor verlof A, nml. voor den verkoop van zwak-alco- holischen drank in het klein. Van deze laatste rechten moet de helft aan het rijk worden afgedragen. Ook is de hef fing van 100 voor de eerste maal bij het verleenen van een vergunning voor een nieuw bedrijf ingevoerd. Cursussen voor werkloozen. Voor het bijwonen van cursussen ten behoeve van jonge werkloozen hebben zich ongeveer 80 personen aange meld, onder wie een 13-tal uit Souburg. De leeftijd varieert van 16 tot 31 jaar. Dit aantal is intusschen reeds weder met eenigen vermeerderd. De kosten wor den geraamd op 2000 en de minister zegde een subsidie van 75 pCt. toe, zulks voor een proeftijd van drie maan den. De minister meent, dat de belooning der leeraren ongeveer 1.25 per uur moet zijn, terwijl hij de subsidie slechts verleent tot den leeftijd van 24 jaar. B. en W. hebben alsnog getracht toestem- ■hning 'lot resp. 1.50 en een hoogere leeftijdsgrens te verkrijgen. Het gemeen tebestuur van Souburg heeft toegezegd de kosten, die de gemeente betaalt, te rug te geven voor zoover het inwoners van Souburg betreft. De lessen zijn reeds aangevangen en B. en W. verzoe ken den Raad een en ander wel te wil len bekrachtigen. Winkelsluiting. De Commissie voor de Strafverorde ningen heeft een zeer uitvoerig voorstel ingediend inzake de winkelsluiting. Daaruit blijkt o.a. dat zij niets verwacht van het vaststellen van een bepaalden sluitingsmiddag, omdat de werkgevers organisaties daartegen zijn en de minis ter duidelijk heeft gezegd in zulkeen geval een verordening, die een bepaal den middag aanwijst voor sluiting, niet te zullen goedkeuren. De Commissie meent, dat er geen reden is om af te* wijken van de in de wet gestelde rege ling van sluiting om 8 uur en des Za terdags te 10 uur. Wel wilt zij de reeds bestaande bepaling handhaven, dat de verordening niet geldig is op de win kels, welke niet langer voor het publiek geopend zijn dan van 15 Mei tot 15 September, zulks met het oog op de be langen van de badplaats en het vreem delingen-verkeer. Verder wilt zij ook nu den kermistijd houden buiten de winkelsluitingsbepalingen. Ook voor de kapperszaken acht de Commissie in de week 8 uur en Zaterdags 10 uur het juiste uur van sluiting. Vereeniging Rijwielpad Walcheren, B. en W. stellen overeenkomstig het verzoek van het bestuur der Vereeni ging Rijwielpad Walcheren voor, een bijdrage van 1200 te verleenen voor het doortrekken van het rijwielpad naar Westkapelle, waardoor een 15-tal werk lieden uit Vlissingen daaraan kunnen blijven werken en deze daardoor bui ten de werkverschaffing of steunrege ling worden gehouden, waarvoor zeker eenzelfde bedrag uit de gemeentekas noodig zou zijn. Garantie aan ft.L.M. Ofschoon B. en W. zich niet ontvein zen de moeilijke financieele omstandig heden, waarin de gemeente zich be vindt, tengevolge waarvan alle niet strikt noodzakelijke uitgaven verme den dienen te worden, zijn B, en W. niettemin van meening, dat het gemeen tebelang bij de plannen van de K.L.M. voor een vliegdienst Rotterdam-Haam stede-Vlissingen dermate betrokken is, dat ook de gemeente Vlissingen aan het bedoelde garantiefonds dient deel te nemen en stellen zij voor deze garantie, die alleen voor 1932 zal gelden, te be palen op 250. Een ontslagkwestie. Voorgesteld wordt aan den inspecteur van politie A. A. de Winter, die met ingang van 1 April wegens ongeschikt heid voor den dienst door den burge meester eervol ontslagen is, overeen komstig het advies van het Scheidsge recht voor de ambtenaren in dienst der gemeente Vlissingen gedurende 3 maan den nog vol salaris en dan gedurende 6 maanden nog 70 pet. uit te keeren. Boventallige leerkrachten. Burg. en weth. stellen voor de vol gende bedragen over 1930 voor boven tallige leerkrachten toe te kennen: aan de Vlissingsche schoolvereeniging 1586; aan de Ver. tot bevordering van Chr. Onderwijs 1544.42; aan het R. K. kerk bestuur voor de Meisjesschool 1258.06 en voor de St. Paulusschool 808.33. Aankoop grond. Burg. en weth. stellen voor 0.17.00 ha grond te koopen van den Polder Wal cheren voor 425 ter verbreeding van een deel van den Kapoentjesweg, dat moet worden opgehoogd in verband met den aanleg van perskaden ten noorden en ten zuiden van de trambaan van de NV. Stoomtram Walcheren, Verkoop grond. Burg. en weth. stellen voor te ver- koopen aan I, M. Naaktgeboren q.q. te Souburg 219 m- grond aan den Singel voor 2607aan W. J. Krijger Zonen q.q. te Middelburg 108 m2 grond aan de Duyvendrechtstraat voor 864, en 175 m2 aan die straat voor 1220, en aan J. H. van de Ven te Vlissingen 3 m2 aan den Boulevard Bankert voor 45. Verhuren en verpachten van grond. Burg. en weth. stellen voor aan de N.V. v.h. Kon. Zeeuwsche stoom-Chemi- sche Wasscherij en Ververij „Volhar ding" 212 m2 grond te verhuren voor 10 per jaar gedurende 5 jaar en te verpachten gedurende 1932 en 1933 aan A. Louwerse 0.34.18 ha bouwland voor 60 aan P. F. Maas 0,18.40 ha weiland voor 30; aan E. Montfoort 0.35.00 ha weiland voor 65 en aan A Huijbregtse 300 m2 bouwland voor 5, alles per jaar. Overname grond. Burg. en weth. stellen voor van een 5-tal eigenaren van perceelen Koude- kerksche weg-Oost in eigendom, beheer en onderhoud over te nemen den voor •hun perceelen liggenden tuingrond, wel ke buiten de Oostelijke voorgevelrooilijn ligt, tegen 50 per perceel. Verpachting badpaviljoen. Burg. en weth. stellen ten slotte voor overeenkomstig het voorstel van de com missie voor het badbedrijf het badpavil joen ook voor het seizoen 1932 te ver huren aan de N.V. Maatschappij tot Ex ploitatie van Onroerende Goederen, doch tegen een huurprijs van 300 in- plaats van ƒ500 per jaar, welke laatste som te hoog is om de exploitatie sluitend te maken. Friesch op de lagere scholen. Het bestuur van het Roomks-Frysk- Boun heeft aan de R.K. Kamerclub een adres gezonden, waarin wordt verzocht bij de aanstaande wijziging der lager onderwijswet er op aan te willen drin gen dat het voortaan op de lagere scho len in Friesland, op de een of andere wijze, mogelijk zal zijn dat de Friesch sprekende bevolking haar moedertaal leere begrijpen, lezen en schrijven. „Ook schijnt het onbehoorlijk, dat het Friesche volk als geheel zijn moeder taal niet kan en niet leert lezen en schrij ven, en bijgevolg voor het grootste deel verstoken blijft van wat de eigene Frie sche letteren aan goeds en schoons be vatten en van onderling schriftelijk ver keer in de moedertaal. Het door de ge zamenlijke Friesche bonden verlangde onderwijs in de moedertaal schijnt ook noodzakelijk ten bate te moeten komen aan de kennis der Nederlandsche taal en aan het godsdienstonderwijs in de prille jeugd. Wedstrijd in welsprekendheid. In een te Den Haag gehouden bijeen komst, ter gelegenheid van den 2en wedstrijd in welsprekendheid voor jon gelieden door de Maatschappij tot be vordering van woordkunst gehouden, zijn door den voorzitter, den heer Al- bert Vogel, de prijzen uitgereikt. De eerste prijs (verguld zilveren me daille) werd behaald door H, E. Phaff uit Den Haag; de tweede prijs (zilveren medaille) door P, B. van Houten, Wa- geningen en de derde prijs (bronzen medaille) door G. Roos, Haarlem, Indische Stoomvaartlijnen. Baloeran (thuisr.) 31, 3 n.lrn., van. Tan- ger. Marnix v. St. Aldegonde (uitr.) 1 van Southampton. Chr. Huygens (thuiy.s) 1 Van Port Said. Sibajak (uitreisj) 1, 2 n.imi., V. Marseille Middelburg. Van 30 Maart1 April. Ondertrouwd: J. L. Janse, 24 j. en A. C. de Ruijter, 24 j. M. J. de Jonge, 21 j. en M. Sazma, 23 j. Getrouwd: A. Brouwer, 26 j. en M. Murk, 28 j. F.. Versloot, 26 j. en P. A. Wiegel, 23 j. J. Gideonse, 24 j. en T. van Kuyk, 21 j. Bevallen: J. Drost, geb. van der Stoep, z. J. Lefevre, geb. Traas, d. E. H. H. Hesseling, geb. Eekhout, d. Overleden: L. Provoost, 91 j-, wedn. van L. Jobse. N. Overweel, 52 j., geh, met P. Wondergem. Vlissingen. Van 2431 Maart. Ondertrouwd: J. C. Heblij 26 j. en A. Francois 23 j.; H. J. Visser 23 j, en G. Sorel 19 j. Getrouwd: J. Boirsboom 28 j. en L. Versluijs 22 j.; P. J. Faas 36 j. en R. A. V, Brakx, 34 j.; J. Noom, 21 j. en C. A. de Groote 22 j. Bevallen: A. van Eek geb. Everhard z.; M. de Bree geb. Buisman d.; M. J. op 't Hof geb. Moerdijk d.; S. J. Th. J. Nierijnck geb. de Vos d.; H. C. Eiff geb. Polvliet d.; C. Franke, geb. Aarnoutse z.; J. Marcus geb. Pelzers d. (levenl.) Overleden: Z. Jobse, 86 j., wed. van W. Brouwer; H. J. van de Sande, 7 j. z,; H. W. K. F. H. Scheijbeler, 62 j,, man van A. Huiszoon; G. H. Sterzenbach, 54 j„ vrouw van Th. A. de Smit; R. F. H. L. Sondag, 1 mnd. z.; J. Laernoes, 8 d. d.; P. M. Timmerman, 18 j. z. De Districts-Arbeidsbeurs voor de ge meenten tusschen Ooster- en Wester Schelde te Middelburg zendt ons de vol gende aanvragen: Binnenland HELMOND bekwaam lintzager, dade lijk, 0.43 p. u., voor onbepaalden tijd. LEIDEN bekwaam pianostemmer, loon en reiskosten nader overeen te ko men voor onbepaalden tijd, ENSCHEDE moffelaar, tevens verf- spuiter, moet bekwaam vakman zijn, dadelijk, loon nader overeen te komen, voor onbepaalden tijd. AMSTERDAM boerendienstbode, P. G., dadelijk, 20.per maand en kost en inwoning, bewassching enz. reiskos ten nader overeen te komen, VAKAFDEELING LANDBOUW. Geplaatst kunnen worden, melkers voor Holland en Utrecht, alsmede zeer bekwame draineerders voor den Wierin- germeerpolder. VAKAFDEELING HOTELPERSONEEL. Voor Hotel-pension te Amsterdam een huisjuffrouw, bekend met de moderne talen, en volkomen op de hoogte met het hotelbedrijf, voorwaarden nader overeen te komen, jaarbetrekking. Voor diverse hotels in diverse plaat sen kellners, koks, kooksters, enz. Aanbiedingen uitsluitend aan de Dis tricts-Arbeidsbeurs te Middelburg. April. 5 Souburg, Land, Locff. 6 Vlissingen, Antiquiteiten, De Groot en Hondius. 8 Biggekerke, Huizen en land, Loeff, 13 Koudekerke, Hofstede, Loeff. 14 Middelburg, Huizen en land, Struve. 15 N. en St. Joosland, Inspam, Bïaupot te* Gate. 16 Arnemuiden, Inboedel, Blaupot ten Cate. 26 Grijpskerke, Inspan, Terpstra, 26 Aagtekerke, Hofstede, Loeff. 27 Koudekerke, Inspan, Loeff. 29 Aagtekerke, Inspan, Loeff. HANDVEGERS Zeeuwsch model, handwerk, cocos 34, 36, 40, 43 ct. Zuiver Inlandsch varkenshaar 1.20, 1.45, 1.55, 1.70, 1.95. PAARDEHARENZEVEN 0.95, 1.—, 1.10, 1.20. KAMERVEGER geheel wit, zuiver haar, f 1.95, 2.25; zuiver haar, met wit haren raad, 2.15, 2.20, 2.60, 2.75; cocos, zeer zwaar, gevuld 0.70 en 0.80. BEZEM Goed gevuld met prima grondstof. Een bezem van ons duurt lang, sUjt tot het blok op. 39, 59, 60, 72 ct. id WIT OF KALKBORSTEL zuiver varkenshaar, met de hand gepikt, gewoon 43 en 52 cent, lang 56, 66 cent. zeer stijf gevuld, lste soort cocos 10, 12, 16 ct, cocos/bassine 12, 16, 18 ct. union 19, 26 ct. witte fiber 29, 34 cent. 67 LUIWAGEN Para vulling, een prima karde luiwagen f 0.72, 1.10, 1.20, cocos vulling 32, 58, 66 ct,, cocos/bassine 62, 69 ct., bassine 58, 66 ct., union 62, 69 ct., fiber 62, 69 ct. een kurk die op elke fleseh past, 25 cent. zilverkoopplaat 50 cent. voorkomt het aanzetten van 1 ketelsteen, spaart tijd en gas, 26 cent, 5 KURKETREKKER voor de kurken, zeer stevig, mooie uitvoering 60 cent. WERKDOEKJES sterk, soepel, 23 cent. HANDDOEKDRAGER klemt de doek vast, lusjes niet noodig, 30 cent.

Middelburgsche Courant | 1932 | | pagina 8