STOOMWASSCHERIJ „ZEELAND" EEN BRIL VAN FOCUS IS EEN SIERAAD EN NIET DUURDER DAN EEN MINDERE. ZEELAND. Langevielesingel D 197 - Tel. 637 Tarief per kilo en per stuk. BEURS- EN WISSELKOERSEN. VLISSINGEN. Kort Zeeuwsch Nieuws. BIOSCOPEN. SPORT. VoetbaL KUNST EN WETENSCHAP- LAATSTE BERICHTEN. BEURSTHERMOMETER. (Ingez. Med.) Prikborden. De K. v. Koophandel en Fabrieken voor Z. Vlaanderen te Terneuzen heeft den Kamers van Koophandel en Fabrieken in Nederland, medegedeeld, den Minister van Justitie te hebben ge vraagd „of het niet in zijn voornemen ligt maatregelen te nemen of voor te stellen tegen het in de laatste maanden ontstaan en zoo sterk doorgedrongen euvel der prikborden". Verschillende gevallen, die aan het Bureau ter oore kwamen, aldus het adres aan de Kamers, wijzen er op, dat dit kwaad ,dat vooral nadeel berokkent aan de economisch zwakkeren in onze samenleving, voor den bonafiden handel van veel ernstiger nadeel moet worden beschouwd als het cadeaustelsel, daar niet zelden hiermede de gelden worden verdobbeld, die zoo dringend noodig zijn voor aanschaffing van de eerste levens behoeften der gezinnen, en die men dus daarvoor bij de betrokken winkeliers niet meer kan koopen. Aan die borden is wel een puzzle ver bonden, die er voor den napluizer het karakter van kansspel aan ontneemt, maar het overgroote deel der prikkers of priksters bemoeit zich daarmede niet en prikt zooals 't uitkomt. Het publiek behoorde in dit geval tegen zichzelf beschermd te worden. Zelfs indien de exploitatie der prikbor den normaal geschiedt, is deze voor het overgroote deel als een nadeel voor het publiek te beschouwen, daar het wel zeer zeldzaam zal voorkomen, dat iemand die een hoofdprijs bemachtigt, dat voorwerp juist in zijn gezin noodig heeft. En het ergste' is, dat, indien dit kwaad niet wordt beteugeld, dit in nog sterkere mate zal doordringen, daar alsdan fabri kanten en grossiers die nu nog van verre blijven staan, ter wille van de concur rentie tot behoud hunner zakenrelaties zullen gedwongen worden daaraan ook mee te doen. Vooral op dit laatste is de aandacht van den Minister gevestigd en werd hem verzocht op korten termijn daaromtrent zijn meening te mogen vernemen. MIDDELBURG. Jubilea. Heden herdenkt de heer C. W. van der Kuip den dag, waarop hij voor 40 jaar in dienst trad bij de firma M. Volrijk Liebert Co-, wier zaak in de Segeerstraat is voortgezet onder den naam „N.V. v. h. Jac. M. Doorenbos". De heer v. d. Kuip is in deze zaak op geklommen van jongste tot eerste be diende en heeft steeds gewerkt onder den, tegenwoordigen directeur, die hem hedenmorgen gelukwenschte met zijn ju bileum en hem een enveloppe met in houd aanbood. Ook het personeel aan de zaak verbonden heeft in woorden en door aanbieden van een souvenir en bloemen waardeering voor den collega getoond. Ook van de familie van den directeur en van andere zijde ondervond de jubi laris blijken van belangstelling op de zen dag. Van het gebouw der firma wapperde de vaderlandsche driekleur. Een tweede heden gevierd jubileum betreft den heer Abr. Flipse, drukker zetter bij de N.V. v. h- J. C. en W. AL torffer, die morgen 25 jaar in dienst bij deze drukkerij en binderij is. Hedenmorgen heeft de directeur, de heer J. P. van Rigteren, hem toegespro ken en getuigd van zijn groote waar deering voor het werk van den jubilaris dat hij nu ongeveer 15 jaar heeft kunnen gadeslaan. Spr. hoopte, dat de heer Flipse nog vele jaren aan den bloei van het bedrijf zal kunnen medewerken en aan de bevordering van het motto „Goed en Vlug". Namens de directie bood spr. een enveloppe met inhoud aan en een bloemenhulde. De heer J. M. Hegberg, meesterknecht sprak namens het perso neel en zeide o.a., dat hij geen spijt had, dat de jubilaris in 1913 zijn taak als druk ker overnam gezien de wijze waarop zijn opvolger werkt in het belang der zaak. Een zilveren potlood en ook een bloemenmand waren bewijs van sympha- tie en medeleven der collega's. Ook van den directeur persoonlijk en zijn familie ontving de jubilaris bloe men. Er was slechts zeer weinig belang stelling voor de voordracht en demon stratie over de genezing met hoogfre quent violet stralen, die gisterenavond op de bovenzaal van het café van den heer Groenewegen plaats had, slechts een 10- tal personen waren opgekomen om te luisteren naar een uiteenzetting over de groote resultaten, die met de behande ling volgens deze methode zijn bereikt. De heer Böckling van het Therapeutisch- instiuut Corona te Den Haag heeft in 'n causerie o.a. naar voren gebracht, hoe z.i. het innemen van veel medicijnen tot schade voor het lichaam kan leiden, ter wijl door de behandeling met deze stra len zuurstof en energie in het lichaam worden gebracht en de lichaamskracht wordt versterkt. Spr. betoogde met klem dat hier geen sprake is van een wonder dokter, doch dat de ervaring bewezen heeft, dat reeds als ongeneeslijk aange wezen patiënten door toepassing van deze methode alsnog werden genezen, al voegde hij daaraan toe, dat natuurlijk niet alle zieken bij dit middel ten slotte heil zullen kunnen vinden. Eenige lichtbeelden toonden de aan wezigen foto's van den leider der metho de, van zijn groote ziekeninrichting en van de behandelingsmethode, welke nog even met een toestel, zooals die in den handel worden gebracht, nader werd ge demonstreerd. De inleider zag in de slechte opkomst 'n gevolg van hetgeen in ons blad heeft ge staan en hoopte, dat als volgende week een tweede demonstratie wordt gege ven, de nu aanwezigen propagandisten voor een drukker bezoek zouden zijn, De heer G. P. Goergen, fruithandel de Toko, heeft het eerste in Zeeland ge vonden kievietsei gisteren aangeboden aan den Commissaris der Koningin. In het huisvuil alhier is gisteren een bankbiljet aangetroffen. Degene, die meent rechthebbende te zijn, kan zich vervoegen ten kantore van den Gemeen telijken Reinigings- en ontsmettings- dienst op den Dam. Zooals uit de advertenties in jvo rige numlmers van ons Mad en ook in dit van heden Mijkt, spreekt het'' Tweede Kamerlid, mr. P. J. Oud, Maan dagavond te kwart over acht voor de afdeeling van den Vrijz. DemL Bond öp de bovenzaal van de sociëteit de .Ver genoeging over: „Crisis problemen". Zooal's uit een advertentie in \dit numfmer blijkt kunnen de belangstelUen- den in het spiritisme Woensdag a.s. we- jler een psychometrische séance ?n de sociëteit St. Joris "mede maken. INGEKOMEN GIFTEN CRISISCOMITE Bij ons bureau zijn de volgende gif ten ontvangen: S. B. te M. 3-maan- delijksche bijdrage Personeel M. C. 5; leerlingen Rijkskweekschool 18.67%; wekelijksche bijdrage Personeel N.V. Schulte en Thieme 2.63. Ontvangsten door den Penningmeester Plaatselijk Crisis Comité van 26 Maart 1932 tot en met 2 April 1932: O. L. Scholen 5.93; Geref. Jonge- lings-ver. Maand. Bijdrage 1-25; Bij dragen der Middelburgsche Courant van 5 Februari 1932 tot en met 26 Maart 1932 356,14%; Wekelijksche Collecte 134.57%; J, H. C. maandl. bijdrage 1.Peysoneel N.V. de Duif maandel bijdrage 13,72%; het te Middelburg wonende Personeel der P.Z.E.M. kan toor Middelburg 17. Het gironummer van den Penning meester is 188020. AMSTERDAM, 2 April. Het eerste getal is de vorige notee ring, daarop volgt de officieele notee ring van heden. Ned. 22 B 1000-6 101%—101%. Ned. 17 1000-4% 98%—98%. Ned. 31 1000-4 93%—93%. Certificaten-3 73%73%. Cert. N.W.S.-2% 60—60%. O. Indië 22 1000-6 89—87%. O. Indië 23 100-6 77—76%. O. Indië 16 1000-5 90—90. O. Indië 26 1000-4% 82%—82%. Duitschl. f 100-7 52%—53. Duitschl. 30 1000-5% 37%— 37%. Engl. W.L. 50-200-5 80—80%. Engl. F.L. 50-200-4 75%—75%. Zeeuws. Hyp. B-5 9797. Zeeuws. Hyp. B-4% 90 A Amsterd. Bank 85%85. A Bank Assoc- 24% C Rott. Bankver. 65 A Twentsche Bank 97 A Pref. Jurgens A 8180. A De Schelde N.B. 30 A Ver. Papf, v. Gelder 5450%. C Am. Car Foundry 8%8. C Am. Smelt Ref. 1211%. C Farbenind. I.G. 75% C U. States St. C. 39%—39%. C C. Publ. Serv. 1%1%. C North Am. Cy. 29%—28%. A Born. Sum. H.M. 118116%. A Ned. Wol Mij. 18%—18%. A Singkep Tin M. 6462. A J. C. Japan Ln. 35 A Rotterd. Lloyd 52 A S, M. Nederland 55%—56%. A Amst. Thee C.M. 18% A Houth. Alberts 41%39%. C Peruvian C. Pr, 7%7. A Southern Rlw. 9 C Union Pac. Rr. 70%70%. C Int. Nickel Cy. 7%7%. Gisterenavond had de propaganda- feestavond plaats van de afd. Walche ren der N. R. V. in het Grand Hotel Britannia. In zijn openingswoord drukte de heer Noest er op, dat deze feest avond zoo was genoemd, omdat hij zich aansloot bij de propaganda-week, die elk jaar van 2431 Maart wordt gehouden. Spr- noemde het een prettig verschijn sel dat zoovelen waren opgekomen, on danks het ongunstige der tijden. Spr. schreef die opkomst toe aan den goeden naam der N.R.V., die alles doet, om haar leden tevreden te stellen, Spr. prees de leden der afdeeling, die onmiddellijk, bij eersten oproep zich bereid hadden ver klaard een tooneelstukje op te voeren, dat, naar hij wel vertrouwde, in den smaak zou vallen. Hij eindigde, na nog even gememoreerd te hebben, dat de afd. Walcheren echter uitsluitend voor de leden der vereeniging eens in de maand een clubavond organiseerde, met de opwekking toe te treden als lid en verzocht het N.R.V. lied te zingen, waaraan spontaan voldaan werd. Daarna ging de klucht Pietje, in twee bedrijven door Frits van Duinen. Deze klucht werd vlot gespeeld en alle mee spelenden verdienen een pluimpje Luid applaus steeg dan ook op uit de goedgevulde zaal, waarbij de heer Noest zich met een warm gesteld woord van dank aansloot. De bloemenhulde aan de dames was ruimschoots verdiend- Na de pauze ging eerst het komisch duet van „De Samenzweerders", de ge schiedenis van een tweetal op een zelfde meisje verliefde ouwelijke heeren. Vervolgens vermaakten de aanwezi gen zich met de vertooning van „Een vergissing". Om dit stukje evenals het hiervoor ge melde is vaak onbedaarlijk gelachen. Aan het eind van het programma plaat ste de heer Noest nog eenige woorden van dank aan de leden-dilettanten, die zich flink hebben geweerd- Hij wenschte de aanwezigen een ver der prettig samenzijn toe, waartoe de veerende dansvloer het zijne wel zou bijdragen. ZUID-BEVELANB. GOES. Het driejarig kind van Q. alhier dat in een onbewaakt oogenblik uit een ketel kokend water dronk, is in het zie kenhuis aan de gevolgen overleden. YERSEKE. De oesterkweeker L. H., alhier had het ongeluk op de Haven zoo te vallen, dat hij zijn rechterbeen brak. Dr. Klinkenberg die de eerste hulp verleende achtte overbrenging naar het ziekenhuis te Goes noodzakelijk. Gistermorgen geraakte het tweejarig zoontje van den heer C. N. onder een auto. Dr. Klinkenberg constateerde een enkelfractuur. ZEEUWSCH-VLAANDEREN O. D. TERNEUZEN. Naar de Tern. Crt, ver neemt is de dienstbode, van wie in ver band met de alhier gepleegde inbraak bij den heer W., bericht werd, dat ze nog steeds niet bij kennis was, thans tot bewustzijn is gekomen. Uit haar afgelegde verklaringen kan echter geen aanwijzing tot opsporing van den dader getrokken worden. Zij vertelde n-1. dat, toen ze de keukendeur openduwde, deze teruggeduwd werd, waardoor voor haar de schaduw van een man zichtbaar kwam. Zij schijnt daar van dermate geschrokken te zijn, dat ze plotseling het bewustzijn verloor. Hierdoor kon zij zich ook verder niets meer herinneren, teneinde nadere aan duiding te kunnen verschaffen. Bij Kon. besluit is toegekend! de nan de Orde van Oranje Nassau verbon den eere-mledaille in brons aan J. J. Buyze, 'landarbeider in dienst van de familie Cortvriend, te Hoek. Naar de Tern. Crt. verneemt zal de Vereeniging „Binnenscheepvaartcongres' haar congres ditmaal houden te Ter Neuzen, in den loop der maand Juni a.s. Tot directeur van de Coöp. Vruch tenveiling „Zeeuwsch-Vlaanderen" G. A. te T e r N e u z e n, is benoemd de heer W. C. van Petegem, thans tijdelijk als zoodanig werkzaam. A Koloniale Bank 54%54%. A N.I. Hbk.1000 59%—58% C Ned. H. M. 1000 72—70%. A Alg. Kunstz. U. 34%32-33. A v. Berkels Pat. 2525. C Calvé-Delft 5554. A C. Suiker Mpij. 1818. A Int. Viscose 7% A Kïichenm. I. Acc, 2%2%-2%. A Ned. Ford A.M. 100%91. A Philips Gem. B. 67%65%-63%. C Unilever 105%.105-99. C Anaconda Cop. 13%13-12%. C Bethlehem St. 18%—18%-19%. A A.N.I.E.M.—N.B. 183—180 C A. Gas en El. Cy. 2%2% C Cities Serv. Cy. 5%5%. C Midd. West Ut. 1%1%. A Boeton Mijnb. 16%12%. A Kon. Petr. Mpij. 130%—130%-127%, C Contin. Oil Cy. 66. C Shell Union O.C. 3%3%, A Holl. Arner, Lijn 3% A K.N. Stoomb. Mij. 12 sche van de zee, en aldoor vol zorgeloo- ze levensblijheid, vol jeugd. In het bijprogramma: de 2de raphsodie van Liszt, (mooie piano solo!) FLORA. Romance of Rio Grande. Het Mexicaansche volk, hun roman tische daden en passie voor avontuur blijft immer een geschikt onderwerp voor een filmscenario. Bandieten, overval, vechten en ont vluchten, dat behoort nu eenmaal bij dit volk. Pablo stijgt te paard om hulp te halen, en rijdt zoo zijn avontuur te gemoet. Uitgeput komt hij op de ranch aan. Manulita is een aardige bewoonster van de ranch, brengt er de vroolijkheid, maar zorgt ook goed voor Pablo. Is het geen genot haar te zien en te hooren zingen voor het venster? Vroolijk en uitbundig is de pret op de fiësta ter eere van Pablo, zeer tot misnoegen van Juan, de neef van den senora. Juan is nu niet bepaald een sympa thieke opvolger voor de ranch en bo vendien niet erg zachtzinnig voor de bewoners. Carlotta, de pupil van den senora, is zijn beminde en mededing ster voor de toekomstige meesteresse. Senora brengt zijn opvolger bij de zingende cowboys, en wie de senorita wordt, ja, dat gaat men zelf maar eens zien. Het is een spannend goed gespeeld avontuur aan de Rio Grande, met mooie tafereelen op de ranch. Schip ia nood. Als Chuck met de express langs de zee voort snelt, wordt het verlangen naar de zee steeds grooter. Helen, het lieve, charmante balletmeisje is oorzaak van onoplettendheid van Chuclc; gevolg: rijden door onveilig signaal, botsing en tenslottedat zijn wensch vervuld wordt. Chuck als een van de helden der kustwacht, als redder van een drenke linge en als een der mannen, die aan schepen welke in nood verkeeren, hulp gaan bieden. Vol spanning de hulp aan den brandenden schoener en redding van den kapitein. Het bal is een welkome ontspanning voor de dappere mannen. Behalve voor den „held" in de provisiekast; dat was een bittere ontgoocheling voor hem, die al zijn illusie's deed verdwijnen. Een buitengewoon vlot gespeelde film en goed spel van Edmond Lowe en Mac Clarke. 0 ELECTRO. Bommen op Monte Carlo. Een zeer jeugdige, zeer charmante, zeer vroolijke heerscheres van een fic tief Balkanheidje (Anna Sten). Een mo- dern-leege schatkist, en een evenzoo modern-afgerichte marine, om alle anti- ontwapenaars te doen likkebaarden. Op den kruiser: Hans Albers, commandant: Heinz Rühmann, wachtcommandant Monte Carlo, werwaarts de kruiser gaat, tegen alle hooge bevelen in. Werwaarts H. M. komt, ter amuseering en afstraf fing. En ter ontmoeting van Hans, na tuurlijk. In de stad veler incognito's een klein kunstje! Beide hebben groote winst en groot verlies aan de speelbank; Hans toont zich de man der mannen: „Als ik morgen om 9 uur m'n verloren 100.000 frcs niet terug heb, gaat het Casino in puin". Tegen dit granaatvuur-dreigement is de bloemrijke stad aan de Azurenkust niet bestand. Ergo: den volgenden och tend, als de vuurmonden worden afge richt: panische exodus. Aardig en kra nig staaltje massa-regie in massa-opna me! Tot bommen op „Monte" komt 't niet. Anna is dien „nacht in Monte Car lo" mee naar boord gespelevaard, en verhoedt al te drastische doorzetplan- nen op koninklijke en vrouwelijke wijze. Deze film heeft alom groote aantrek kelijkheid. En vermoedelijk niet alleen om de beide hoofd-Schlagers, die U een ik allang van buiten kènpen. Riviera sfeer, maar nu eens zonder carnaval, en zonder zelfmoordfacies in de speelzalen. En zonder slappe zwoelhedens. Zelfs in „eine Nacht in Monte Carlo". Maar aldoor met iets van het zilt-fris- K. N. V. B.-programma. Kampioenschap van Nederland. V eendam—Ajax. P. S. V.Feijenoord. Afdeeling IV. Beslissingswedstrijd. Blijerheide—B.V.V. (terrein V.V.V. Venloj) Promotiecompetitie 3e klasset HulstV elocitas. 3e Klasse A. Zeelandia IISassche Boys. Vriendschappelijk. Middelburg zal morgen wederom 'n vriendschappelijken wedstrijd spelen, ditmaal tegen G.U.D.O.K., Tilburg, welke club uitkomt in de Zuid. 2e Klas se B. Ned. Scheepv. U. 56%56%, H-V. Amsterdam 173172-68. Java Cult. Mij. 125118%. N.I. Suiker U. 8077. Poerworedjo S.O. 7% Deli Batavia 118%115. Deli Mij. 1000 125 Senembah 151%150, Chicago Milw. 21%. Amst. Rubb- C. 36%—35%-%. Deli-Bat. Rubb. 8%—8%. A Hessa Rubber 11%9%. A Serbajadi S. R. 108. Prolongatie 11- WISSELKOERSEN. WISSELKOERSEN. Londen 9.40% 9.36 Berlijn 58.80 58.75 Parijs 9.74% 9-74% Brussel 34.62% 34.59% Zwitserland 48.10 Kopenhagen 50.75 New-York 2.47% 2.47% Concert Instrumentale Muziek, De vereeniging voor Instrumentale Muziek alhier geeft a.s. Donderdag haar voorjaarsuitvoering, met een wel zeer aantrekkelijk klassiek programma. Voor orkest in de eerste plaats als herden king van diens 200sten geboortedag Haydns dertiende symphonie. Dan de geestige balletmuziek uit het zangspel „Rosamunde" van Schubert, en Humper- dincks Lied des Sandmannchens en Abendsegen uit zijn opera Hansel und Gretel. Solist is de in den lande zoo bekende pianist Willem Andriessen. Hij speelt met orkestbegeleiding Beethoveos der de concert; na de pauze een nocturne, een etude, en een polonaise van Chopin. Wegens plaaisgebrek moeten wij eenige verslagen o.a. de gemeenteraad van Groede en Oostburg aanhoud* tot Maandag. UIT MIDDELBURG. De aandeelhoudersvergadering van de N.V. Izaak Boasson's Zonen's Bank al hier besloot heden tot liquidatie der N.V. en 'benoemde den heer J. T. van der Meer tot eenig liquidateur. Een bezienswaardige tentoonsteüng. Het is ongeveer drie jaar geleden, dat de Nederlandsche Jeugdbond voor Na tuurstudie alhier zijn eerste tentoon stelling hield en deze tijdsruimte heeft de mogelijkheid van een flinke vooruit gang geschapen en zoo is dan ook de tentoonstelling, die hedenmiddag en -avond en ook morgenmiddag in het Kunstmuseum, ingang Schuttershofstraat, wordt gehouden, uitgebreider en o.a. daardoor belangrijker dan de eerste. Men heeft er nu een drietal zeewater aquariums, die een beeld geven van het plant- en dierenleven onder water, ter wijl een vierde meer speciaal aantoont wat in een sloot is te vinden onder den waterspiegel. Maar er ontbreken niet de schelpen in ontelbare verscheidenheid van groot ten en soorten, ook niet de steensoorten, zooals men die aan zee en op het land aantreft, er zijn diorama's van weiden en duinen met hun plantengroei en die renleven, de opgezette vogels leeren. de bezoekers der dieren en hun namen ken nen, en ook de vlinders toonen er hun schitterende vleugelskleuren. De kampeervereeniging „Assoba toont er haar grooten vooruitgang in be trekkelijk korten tijd, en heeft er veel propagandalectuur gebracht. En alles is zeer overzichtelijk bij eengebracht en geëtaleerd. Dit geeft ons volkomen aanlei ding tot een druk bezoek op te wekken. De jongelui verdienen het door hun groo te liefde voor de natuur en door de or ganisatie van deze tentoonstelling en daarbij is er voor bijna eiken bezoeker, hetzij jong of oud, meer of minder nieuws te aanschouwen en kennis op te doen. Obl.markt - Tabak - Schepen - H. V. A. - Unilever - Philips - Rubber MARKT Koninkl. Suiker Aks Acoocst (Wettig gedeponeerd

Middelburgsche Courant | 1932 | | pagina 2