FORD-prijzen, de allerlaagste prijzen Bovendien reservewiel en extra band. Wendt U voor nadere bijzonder heden tot den Official Ford Dealer Het goedkoopst bij aan* schaffing en in dienst! Worstelt U met hooge trans portkosten, de Ford Truck brengt uitkomst tegen een prijs lager dan ooit! Ford drukt de kosten en ver hoogt de baten van elk transport. Vaste lage onder- houdstarieven. Verkeerswezen, Post en Telegrafie. KERKNIEUWS. KUNST EN WETENSCHAP. Fa. M. DE DREU Co., Official Ford Dealer te Goes en Middelburg. GEMENGD NIEUWS. BEKENDMAKINGEN. INGEZONDEN STUKKEN. volgde rede, stelde een 9-tal aanwezigen vragen, die allen inhielden, wat kunnen wij doen voor de werkloozen. De heer J. H a m e 1 i n k vergastte de aanwezigen vervolgens op zeer goede declamatie, van oude en nieuwere schrij vers, waarna de jeugdige turners goec brugwerk lieten zien en mejuffrouw Hendrikse het middag programma met nog twee liederen sloot, In de avondsamenkomst ging een dee van de onlangs door de C, J, M, V, te Middelburg opgevoerde revue „Wat het was en wat het werd" en wel het laatste bestaande uit de onderdeelen: knapen werk, gymnastiek, en kunst telkens voor af gegaan van declamatie van den heer Kousemaker, Het slot van den avond was een tableau, voorstellende „het Geloof", De voorzitter sloot met een woord van dank aan allen, die medegewerkt hadden tot het welslagen van den Bonds dag en dankgebed de vergadering. De leden uit Walcheren en Zuid- Beveland bleven nog eenigen tijd bijeen in een gezellig samenzijn, aangeboden door de C. J. M. V, te Middelburg, Ind, Stoomvaartlijnen, Baloeran, (thuisreis) 29 (7 v,m.) te Marseille verwacht, Sibajak, (uitreis) p. 26 (10 v.m.) Oues sant. Slamat, (thuisreis) 25 v. Singapore. P, C. Hooft, (uitreis) 25 v, Genua. Dis. Wi. G. Reddingius, voorganger der Ver v. Vrijz. Herv. te ('s-Gravenhage heeft bedankt voor het beroep naar iVught. Het verlof der predikanten. De predikanten van de Ger. Kerk in Ned, Indië zullen naar Aneta meldt voortaan na zes jaar in plaats van na vijf jaar met Europeesch verlof gaan. Het Gemeente-Museum te Bergen op Zoom onder leiding van den geschied kundigen Kring „Het Markiezaat" al daar, zal Donderdag a.s. 31 Maart offi cieel worden geopend. Kamermuziekavond, Op verzoek wijzen wij op de adver tentie in dit nummer over den morgen avond in „Britannia" te Vlissingen te geven Kamermuziekavond met mr. P. H. M. Hoogenbergh aan de piano, Herman van der Vegt, viool, en Gerard Haft, cello, met trio's van Brahms en Schubert en Sonate a trois van Loeilet, Hoogfrequentie-apparaten, De directeur van den Gemeentelijken Geneeskundigen en Gezondheidsdienst te Amsterdam waarschuwt in de dagbla den: „Stelselmatig worden hoogfrequentie- apparaten aangeboden en wordt ook met deze toestellen demonstratie gegeven van z.g. genezingen van patiënten. Ik acht het noodig mede te deelen, dat behandeling met hoogfrequentie door de artsen in enkele bepaalde gevallen toe gepast wordt, doch dat zij volkomen on geschikt is voor de behandeling van al lerlei kwalen, waarvoor deze wordt aan geprezen, zooals: kanker, hartkwalen, rheumatiek, slapeloosheid, zenuwlijden, jicht, en nog vele andere afwijkingen. Genezende invloed voor al deze kwa len gaat van deze apparten niet uit. Vele menschen zijn reeds de dupe geworden van de suggestieve kracht, die uitgaat van het blauwe licht en het vonken uit stralen, in zooverre, dat zij een koop contract teekenen voor vrij belangrijke bedragen en reeds direct een zekere som storten, terwijl zij dan nog langen tijd moeten afbetalen op de koopsom van deze voor hen waardelooze toestel len," Eeuwenoude grot ontdekt. Ten Noord-Westen van San Antonio (Texas), is een vele eeuwen-oude grot ontdekt. Deze grot bevat zeer veel blindvisch, witte vleermuizen en melk achtig getinte kikvorschen. Het hoofd deel van de grot is meer dan een mijl lang, terwijl de breedte nog niet is vast gesteld. Er is een groot ondergrondsch meer. Gave urnen gevonden. Men meldt aan de N. R. Crt. uit Oss: Donderdag heeft men bij graafwerk zaamheden onder de gemeente Raven- stein vier geheel gave urnen opgegra ven, welke afkomstig zouden zijn uit 't tijdperk tusschen 200 jaar vóór Chris tus en 100 jaar na Christus. Hunebedden. Het verleden jaar in de buurt van de duinen te Appelscha gevonden het eenige hunebed tot heden in Friesland aangetroffen zal onder deskundige lei ding worden ontmanteld en ontgraven, Fritz Hirsch naar Berlijn, Donderdag is, naar het Vad. uit de beste bron verneemt, tusschen de stad Berlijn en de heeren Fritz Hirsch en Hu- go Helm het verdrag definitief gewor den, krachtens hetwelk met ingang van aircraft N. V. NEDERLAND SCHE FORD AUTOMOBIEL FABRIEK ROTTERDAM] 1 October a.s- Fritz Hirsch als artistiek en Hugo Helm als zakelijk leider voor voorloopig drie jaar het Berlijnsche Schiller Theater zullen betrekken. De Fritz Hirsch Operette blijft voor Nederland behouden. MET EEN REVOLVER GESPEELD. De 14-jarige J. F., een zoontje van een gezagvoerder ter koopvaardij te Rotterdam, had buiten medeweten van zijn ouders een geladen cylinder- revolver meegenomen, toen hij Zaterdag morgen met vriendjes zou gaan spelen in den Blijdorppolder, De 12-jarige A. K, heeft hem den revolver ontfutseld en er een schot mee gelost, waardoor hij zichzelf in de linkerhand heeft getroffen. De revolver is daarna weggegooid. Het wapen is nog niet teruggevonden, DE NOODLOTTIGE BRAND TE ECHT. Een van de drie jongens der familie C., die bij den brand te Echt op 22 Maart j.l, zware brandwonden opliepen, de jongste, is overleden. BRANDSTICHTING. Te Soest is brand uitgebroken ten huize van mej. F, aan-de Beetslaan aldaar. Uit het in gesteld politie-onderzoek is gebleken, dat deze brand is aangestoken door een zekeren J. V. die abnormaal is en ten huize van mej. F. verblijf houdt. Ge noemde V. had verschillende voorwer pen met petroleum begoten en deze daarna in brand gestoken. Hoewel het vuur tot een binnenbrand beperkt bleef is de schade vrij aanzienlijk. De da der is door de politie in arrest gesteld. Ongelukken- - Vrijdagavond is op den Parallelweg te Den Haagde 57-jarigJe mej. G. H. onder de tram geraakt, doordat zij .uit stapte toen de tram nog niet igjebiee'H stilstond. Zij kwam zoo te vallen dat het rechtervoorwiel van den aanhangwagen haar over den linkervoet reed, waad- door deze verbrijzeld' werd. Op de Leidsche Vaart te Haarlem kwam Vrijdagmiddag een vrachtauto aanrijden, terwijl op hetzelfde oogenblik een tram naderde, met het gevolg dat de tram met de auto in botsing kwam. De wagen liep uit de rails. De bestuur- derd werd vrij ernstig aan hoofd en han den gewond. De chauffeur kwam met den schrik vrij. Branden, Te Buggenum (L.) is Zaterdagmid dag brand uitgebroken in de boerderij van den landbouwer P, B, De brandweer kon tegen het vuur, dat werd aange wakkerd door den sterken Oostenwind, niets uitrichten. Het woonhuis met stal lingen en schuren is geheel afgebrand De 80-jarige vader, die ziek te bed lag, kon met bed en al uit het bran dende huis worden gedragen. Het vee kon gered worden. Een dorschmachine en een viertal rijwielen werden door het vuur vernield. ben dan ook van zelfsprekend de volle instemming van den heer Mesu, De massa welke aan de groote hul- digings-demonstratie heeft deelgeno men, wordt beschouwd als een troep waanzinnigen. Daartegen moeten we een woord van protest laten weerklinken. Neen Dat was geen overdreven sport- aanbidding, die spontane hulde gebracht aan de jongens, welke na een langen zwaren strijd, het kampioenschap van hun afdeeling wisten te bemachtigen. „Wij leven blij, wij leven vrij", is de aanhef van een onzer nationale liederen. Welnu, laat elkeen vrij in zijn bewegin gen. Waar U aanstoot aanneemt, ver heerlijken wij. Wat U verheerlijkt, wekt wellicht onze ergernis op. Onbegrijpelijk is het voor mij, hoe U een vergelijking tracht te maken tus schen overdreven sportaanbidding en een Augustus-herdenking op de IJser- vlakte. U kunt toch niet verlangen, dat na een beëindiging eener internationale ontmoeting, de tienduizenden bezoekers na afloop, de overwinning herdenken door, b.v,, een twee minuten van abso lute stilte. De grootsche manifestatie op de IJser- vlakte is een devote hulde aan hen die vielen voor het Vlaanderen-land, Welk een groot verschil bestaat er tusschen de twee bovengenoemde ge beurtenissen. De eene een uiting van vreugde; de andere een uiting van droefenis. Geachte tegenstander Het heeft zeer zeker niet in Uwe be doeling gelegen een groot deel onzer stadgenooten te krenken zooals U thans met Uw schrijven hebt bewerk stelligd. Nogmaals roep ik U toe: laat ieder vrij in z'n doen en laten. Ergert U zich niet onnoodig, hiervoor is geen reden aanwezig. Blijf met Uwe handen van onze schoone voetbalsport en laat ons uiting geven aan „overdreven sportaan bidding", indien wij dit noodzakelijk achten. Laat men dit vooral niet vergeten W. A, de Groote. Middelburg, 26 Maart 1932. Het ingezonden stuk van den heer Mesu was anders dan het bovenstaan de volstrekt onpersoonlijk. Krenking van onze stadgenooten kan niet in zijn bedoeling gelegen hebben, wanthij heeft met geen woord over de Middel- burgsche voetbalclub en het door haar behaalde kampioenschap geschreven. Het is dus minder juist, dat de heer De Groote dezen voor hem niet pasklaar gesneden schoen toch aantrektEn wat de algemeene strekking van het betoog des heeren Mesu betreft; men moet in een vrij land ook vrij een meening mo gen verkondigen, die afwijkt van het geen de meerderheid dezer dagen hul digt. Zelfs als die meening op het heilige huisje der voetbalsport betrekking heeft. Trouwens, die vrijheid van meenings- uiting bepleit de heer De Groot ook, nietwaar? Red.] GEVONDEN VOORWERPEN. Als zoodanig zijn aangegeven de na volgende voorwerpen, welke zijn terug te bekomen a. Bureau van Politie Diverse sleutels en handschoenen, kin- derwagendop, sleutelmelkbus, mantel band, portefeuille, das, springtouw, tee- kening van het hulppostkantoor Sou burg, bijbeltje. b. Bij particulieren Belastingmerk, v. Iwaarden, N. Oos- terschestr. N 94; portemonnaie met inh., J. Adamse, Sleeperssingel Q 188; paar handschoenen, v. Belzen, Vischmarkt H 161, eenige centen, Kees Looten, L. Delft; belastingmerk, Bastiaanse Seis- plein Q 290; belastingmerk, de Munnink, Veerschesingel S 34; Zwart hondje, J, v. Winkelen, Zusterstraat I 219; kinder- port., Nieuwenhuize, L. Giststr. F 199; schooletui, M. Izendoorn, Zuidsingel E 34; paar steunzolen, Cornelissen, Mei doornlaan W 155; heerenrijwiel, Cou- mou, L. Delft. SPORT EN SPORTVERHEERLIJKING. Met meer dan bijzondere aandacht heb ik bovengenoemd ingezonden stuk in Uw dagblad gelezen en herlezen, en wel, omdat, de heer J. K, Mesu Jr., zich op een terrein heeft begeven waar hij m.i. buiten had behooren te blijven. Uit zijn artikel valt duidelijk te con- stateeren, dat hij geen voorstander is van de hedendaagsche sportbeweging. Hij doet wel, alsof, slechts overdreven sport-enthousiasme zijn ergernis, heeft opgewekt, doch wat hem schijnbaar overdreven voorkomt is bij ons, d.w.z. bij de sport-enthousiasten, als doodge woon te beschouwen. De woorden door den Heemskerk in_ een Raadsvergadering gesproken heb GENERALE REPETITIE DER VEREENIGING VOOR INSTRUMEN TALE MUZIEK. Burgemeester en Wethouders van Middelburg, gelet op art. 4 der Schen kingsakte van het Bomme-van den Broeckefonds, brengen ter algemeene kennis: dat voor de generale repetitie op Woensdag, 6 April 1932 des avonds om 8 uur, voor de door de Vereeniging voor Instrumentale muziek te geven uitvoe ring, zoolang de voorraad strekt voor mingegoede ingezetenen op de Secre tarie ten Stadhuize (beneden-verdieping) ingang Helm, uitsluitend op Dinsdag 5 April 1932, des avonds om 7 uur pre cies, kaarten zijn te verkrijgen tegen be taling van 10 cent per stuk. Middelburg, den 25 Maart 1932, Burgemeester en Wethouders voornoemd, DE VEER, lo. Voorzitter. M. VAN DER VEUR, Secretaris. Elaetr. BruMterij G, W. figN B01S', MMdalbung. j

Middelburgsche Courant | 1932 | | pagina 6