KERKNIEUWS. ONDERWIJS. RECHTZAKEN. zou komen aan het ontbrekende van een huurtoeslag. De heer Haute- link zoekt het niet in verhooging van den norm, maar wenscht een huurtoe slag voor hen die meer dan f 3 huis huur moeten betalen, tot een maximum van f 1,50. De heer Ver linde wees op het enorme bedrag, dat nu reeds moet worden uitgegeven (bijna f 1600). De bestaande toestand kan nog lang duren en dan zal men dankbaar behoo- ren te zijn, als de gemeente deze be dragen kan blijven geven, en het niet noodzakelijk wordt die nog te verlagen. De heer v. D r i e 1 trok zijn voorstel in, ten bate van dat van den heer Ha melink, dat echter verworpen werd met 10 tegen 5 stemmen, die der heeren Col- sen, Van Driel, Van den Bulck, Van Doe selaar en Hamelink, Een voorstel van den heer Hamelink om aan den Minister te adviseeren dat van de inkomsten van de gehuwde moe der met kinderen de eerste 3 niet van het steunbedrag zullen worden ingehou den, werd aangenomen met 8 tegen 7 stemmen. Met den voorsteller stemden voor de heeren Van Aken, De Bruijn, Colsen, Van Driel, Van den Bulck, De Bakker en Van Doeselaar, Een voorstel Hamelink om het aan- aanvangsbedrag van het inkomen, waar boven geen uitkeering wordt gegeven, te verhoogen van 13,50 tot 22,50 tot 15 tot 24 werd verworpen met 10 tegen 5 stemmen, terwijl met 9 tegen 6 stemmen werd verworpen zijn voorstel om de uitkeering voor nog niet recht hebbenden te verhoogen van 9 tot 9.50 en van 75 tot 90 cent per kind. Het staangeld gedurende de kermis werd verhoogd van 40 tot 50 cent per M2. Het marktgeld voor kramen ter ge legenheid der weekmarkt is van 25 ct. teruggebracht op 15 ct. per M2, terwijl het minium van 1,25 is verlaagd tot 0.75 terwijl een vastrecht kan worden betaald van 20 voor niet-ingezetenen en 10 voor ingezetenen. De jaarwedde van den klerk der ar beidsbeurs werd tijdelijk verhoogd met 250, terwijl een nieuwe straat aan de Moffenschans werd gedoopt „Karper- straat". Tot lid van het Burgerlijk Armbestuur werd benoemd de heer P. A. Leunis. Bij de rondvraag bepleitte de heer Van den Bulck de verstrekking van gratis drinkwater aan werkloozen, die geen water kunnen koopen voor 6 cent per emmer, de heer Van A k e n be pleitte voor geringen prijs water te ver strekken. De heer De Bakker wenscht het aankoopen der oude sluisbrugjes om die aan te brengen over de leiding, nabij de begraafplaats, opdat men van die zijde den zeedijk en den Leeuwerikkenput zou kunnen bewerken, wat een mooie wandelgelegenheid zou scheppen. Wensdagavond hield ds. L. Nieuw- poort, predikant bij de Geref. Kerk H. V, alhier een lezing in de bovenzaal van het Militair Tehuis over ,,Het conflict-Ub- bink en de crisis in het Geref. Kerkel. leven". Spr. ging eerst na de historie en de ontwikkeling van de crisis in het gere formeerd kerkelijk leven, waarbij hij een overzicht gaf van het opkomen eener nieuwe strooming, wat die bedoelde en welke strijd ze te voeren had, daarbij er op wijzende dat deze strijd er een is voor meerdere evangelische vrijheid, ruimer opvattingen inzake Schrift, Kerk en Belijdenis en meer openheid voor de nooden en vragen van het moderne le ven. Vervolgens gaf hij de hoofdgedach te weer uit het boek van ds. Ubbink: De nieuwe belijdenis aangaande kerk en schrift, en wees er op hoe ds. Ubbink in dat boek bezig is met dezelfde vragen die nu al reeds meer dan 10 jaar het le ven der gereformeerde kerken beroeren. Ofschoon 't onmiskenbaar is dat ds. Ubbink op vele punten afwijkt van wat in onzen tijd als gereformeerd bekend staat, meende spr. toch dat hij als ge heel genomen in gereformeerde lijn zich bewoog. Als derde punt behandelde spr. de beteekenis van de kwestie-Ubbink als crisisverschijnsel. De kans dat ds. Ubbink als predikant in de geref. ker ken gehandhaafd blijft, leek spr. niet groot. Met zijn afzetting zou echter weer eens opnieuw bewezen worden, dat er in de gereformeerde kerken, naast de gebondenheid aan het Woord Gods die er altijd zijn moet, geen wezenlijk evan gelische vrijheid is. Spr. zag jn wat de laatste jaren in de gereformeerde kerken gebeurd is, een al sterker worden van romaniseerende tendenzen, een opschui ven naar de idee der leerautoriteit wel ke in een gereformeerde kerk niet thuis behoort. Dat was z.i. de crisis waarin de gereformeerde kerken verkeeren. Hij eindigde met de hoop uit te spre ken dat de ban der dogmatische en ker kelijke verstaring die de kerken gevan gen houdt, spoedig moge verbroken wor den, tot zegen voor heel het gerefor meerde protestantisme in deze moeilijke tijden. Nadat nog door enkele der aanwezigen eenige vragen waren gesteld, die de spr. beantwoordde sloot de voorzitter de vergadering met een woord van dank voor de lezing, en eindigde ds. Nieuw- poort met dankgebed. Naar „De Nederlander'" verneemt te Ned. Herv. gefn'. te WeuieJdittii 9 e dezer dagen ovejrgegaan tot stor- thsg van het sinds 1922 bij de kas voor de predikantstractementen open staan de bedrag, zijnde nog ruimi f42.000. i)e gemeene had geweigerd den opgelegden aanslag te betalen maar door den af loop van het proces-Ouddorp van on gelijk overtuigd, heeft zij haar verzet niet langer voortgezet. Ned. Herv. Kerk. Ds. W. G. Reddingius, em>. pred. te 's-Gravenhage is beroepen te Vught (clas sis 's-Hertogenbosch). Ds. W. A. Zeijdner te Dedemsvaart beeft bedankt voor het beroep naar Vlissingen (vac. ds. A. de Voogd),. Geref. Kerk. Cand. G. B. Bavinck te Rotterdam, is beroepen te Hoek. u-»-- gu(g>- £21/?^ hi SWIEPSTEEK. (Verkoop van loten in de Iersche sweepstakes op paar denraces is voortaan in ons land verboden). Ach, die arme Iersche swiepsteek Treft nu ook al een verbod, Hoe eentonig en eentonnig Ons staatslotelingenlot. Zijn die Iersche loterijen Niet romantischer van aard, Onze staatsruiflote^ij gok Gaat nooit met een race ge-paard. Als je aan zoon Iersche gok doet Laat de sport je niet meer los, Je hoort duidelijk 't swiepend sweepje En het brieschen van het ros. In je droom zie je je paardje Winnen met een halven kop, Met één zwiep steek j' in gedachten Een millioen in ponden op. En dat mogen wij nu niet meer Van den vaderlijken Staat, Die de zonde ziet in gokken, Waar hij zelf geen geld uit slaat, 'k Dacht juist volgend maal te winnen, Ook al was de kans maar klein, 't Leek zoo'n prachtig paardenmiddel Om met één slag rijk te zijn. P. GASUS. Onder leiding van den heer Iz. Cornelisse, hield de vereeniging voor Bijzonder L. O. op Gereformeerden grondslag te Arne muiden haar jaarvergadering. De aftredende bestuursleden de hee ren L. van de Ketterij Jzn. en Joz. Joos- se Azn. werden herkozen, terwijl we gens vertrek van het bestuurslid den heer A. de Visser in diens plaats de heer C. Schroevers Jzn., gekozen werd. Indianisatie van het onderwijs. Aneta seint uit Batavia: De regeering besloot tot geleidelijke indianisatie van het onderwijs1 voor inlan ders. Het gevolg hiervan zal zijn flat 13000 Nederlandsche onderwijzers ver vangen zullen worden door inlandsche onderwijzers. Ds. J. L. jF„ lid der Tweede Ka mer te Zutphen stond in hooger beroep terecht voor de rechtbank te Zutphen ter zake van overtreding der Inkwartie- ingswet. Ds. F. had het vorig jaar geweigerd een officier van het Ned. leger huisves ting zonder voeding Te verstrekken Ds. F. is te dier zake bij vonnis van den, kan tonrechter 4 Nov. jï. ontslagen, van rechtsvervolging. De ambtenaar van het O. M. ging in hooger beroep. Thans heeft de officier van justitie bij de rechtbank te Zultphen de veroordeeling van ds. F. gevraagd tot f 5 boete of 5 dagen hechtenis m|st vernietiging van het vonnis van den kan tonrechter te Zutphen. Ds. F. hield een uitvoerig hetoog over de prïncipieele redenen die aan zijn overtreding ten grondslag liggen. Voor de rechtbank te Leeuwarden heeft Woensdag terecht gestaan ds. J. H. C. K., te Wirdum, ter zake van ver duistering. Hem is ten laste gelegd, dat hij hem niet toebehoorende geldswaardi ge papieren en gelden tot 'n gezamenlijk bedrag van 32.000 welke hij als pre dikant der Ned. Herv. Gem. te Wirdum in zijn kwaliteit van beheerder van de stichting de pastorie dier gemeente on der zich had, wederrechtelijk zich had toegeëigend, welk misdrijf is gepleegd op onderscheidene tijdstippen tusschen 1919 en 1931. Bij zijn verhoor bekende verdachte, voor 14.000 obligaties, door hem ge kocht voor de pastorie in eigen rekening te hebben gegeven om speculaties te dekken. Ook 3500, welke hij van een weduwe in bewaring had gekregen, omdat zij later vermaakt zou den worden aan de pastorie heeft hij vervreemd. Voorts heeft hij verscheide ne terreinen, behoorende tot de pasto ralia, verkocht. Het O. M. noemde het gepleegde mis drijf van hoogst ernstigen aard. Ver- De dag wordt langer. De dag wordt langer, ja! en al jaagt een ijzige vrieswind fel en grimmig uit het Oo ten over de landen en de wa teren bij den overgang van Louwmaand in Lentemaand, toch is er soms al enkele uren van den dag sterk en heerlijk de koesterende zonnegloed, die als een weldaad uit den hoogen schijnt in de kamers, die op straat den lichtkant doet zoeken, die gezondheid en kracht wil geven en een bode van de lente wil zijn. Nog zijn de velden dor en de boomen kaal. Maar hier en daar in beschutte hoekjes roert zich het jonge leven toch al, het sterke, onsterfelijke leven, dat in de«vele zachte winterdagen die achter ons liggen trouwens nooit geheel ver dween, maar dat nu in elk geval de on weerstaanbare drang heeft zich krach tiger en menigvuldiger te ontplooien. En ik peins over de weken die ons te wachten staan, nu Maart is begonnen, nu Lentemaand weer is aangebroken. Wat zullen zij brengen, die komende weken? Gure kou, zegt ge en striemen de vlagen, mistige uren en hagelbuien, wind en vrieskou, sneeuw ook nog en stormen, griep en verkoudheid, al lerlei narigheid en verdriet? Ja dat ook misschien. Maar toch, we willen het an dere niet vergeten en op het andere ho pen. Ziet ge wel hoe aan de seringen de knoppen al zwellen hoe de iepen bruin en purper staan te bloeien langg de we gen en grachten, hoe de tulpen hun eer ste groeischeuten heffen boven den grond? Hoort ge de meezen wel twinke len in 't hout en weet ge dat de lijsters zingen in het morgenlicht? Dat is er toch ook, dat alles en het zal winnen en sterker worden en uitgebreider, het zal toenemen week op week en dag op dag. De zon schijnt langer en zij is de groote wekker ten leven, de bode Gods die als de machtige vernieuwer zege nend over de aarde gaat. Nog enkele weken en de lenteteeke- nen, die er nu al zijn in katjesbloei, in gras dat groent, in 't praeludium van 't volle voorjaarskoor, in schuchter wakker wordend leven, die enkele teekenen, zij zullen vele, steeds meerdere, straks ontzaglijk vele worden. Over het water vleugt een zachte wind en spannen straks de wachtende zeilen. Over de weiden klinkt een schelle kievitskreet als heraut van spel en roep der terug- keerende vogels. Het parkhek gaat open en de oude menschen op het bankje zul len weer het wonder van het jonge le ven zien. Nog even geduld in deze sneeuwdagen. Morgen, overmorgen, een dag, een week msschien, en zoele wind zal komen. Het wonder staat te wachten achter de deuren die Maart nog even dicht wil houden. De zon schijnt langer en zal straks het myste rie van de lente binnenlaten door wijd open poorten! A. L. B. dachte's ruiterlijke bekentenis is de eeni ge lichtzijde. De kerkvoogden namen uit eerbied voor den persoon van den predikant ge noegen met zijn verklaringen. Het is on begrijpelijk dat deze man iederen Zon dag het heil heeft verkondigd, terwijl hij zichzelf zoo schandelijk misdroeg. Spr. eischte twee jaar en zes maanden gevan genisstraf, met aftrek van de voorloo- pige hechtenis. Pleiter gaf een gunstige teekening van verdachte's persoon en vroeg tenslotte de uiterste clementie. Arrond. Rechtb. Middelburg. G. I. d'O., 21 j., kantoorbed., Hulst was in verzet gekomen tegen een ver stek-vonnis der Rechtbank van 19 Feb. j.l., waarbij hij terzake van poging tot zware mishandeling gepleegd tegen E. A. P. N. M. Matteus te Hulst op 4 Janu ari j.l., is veroordeeld tot 1 maand ge vangenisstraf. Eisch bevestiging van het verstek- vonnis. De verdediger mr. Lambooy vroeg voorwaardelijke veroordeeling met strenge voorwaarden. M. C. van D., 49 j., handelsagent te Middelburg, was in verzet gekomen te gen een verstek-vonnis der rechtbank van 8 Februari j.l., waarbij hij ter zake van verduistering van geldsbedragen van 165, 60, 30.10 en 39.70, toe behoorende aan de N.V. Gilad Caramel en Tofféefabrieken en welke bedragen hij had ontvangen van de fa. Verlinde Léclercq te Terneuzen en. van J. R. Grool te Middelburg, is veroordeeld tot 3 maanden gevangenisstraf. Eisch bekrachtiging van het verstek- vonnis. A. L. V., 26 j., zanger te Deurne (B.) was in eersten aanleg door den kanton rechter te Goes vrijgesproken ter zake van de telastelegging dat hij geen aan- g'fte heeft gedaan van de geboorte van zijn te Terneuzen op 16 Augs. 1930 ge boren kind aan den ambtenaar van den burgerlijken stand. De Ambtenaar van het Openbaar Mi nisterie was in hooger beroep gekomen. Eisch vernietiging van het vonnis van den kantonrechter en schuldig verkla ring zonder strafoplegging. 'W Brandstichting. In den avond van 1 Januari 1.1. brak er brand uit in de woning van zekeren K. te Wissenkerke, terwijl de bewoners afwezig waren. Spoedig was de politie ter plaatse, die met behulp van een mi- nimax en geholpen door de brandweer kon voorkomen dat verdere uitbreiding van den brand plaats had en deze tot de woning kon worden beperkt. Een in de woning ingesteld onderzoek deed al heel spoedig vermoeden, dat hier sprake kon zijn van brandstichting, men vond bijna overal goederen gedrenkt in petroleum. Een en ander had tot ge volg dat de vrouw van K. E. V. 31 jaar, wonende te Wissenkerke werd aange houden en naar Middelburg overge bracht. Thans stond zij terecht wegens het stichten van brand in een door haar be woonde woning aan de Voorstraat, ter wijl gemeen gevaar te duchten was voor de belendende perceelen. De officier van Justitie had een 17 tal getuigen gedagvaard. Verdachte had tot verdedigster mr. A. Bolle, advocaat te Midelburg. De getuige deskundige dr. Spuyman uit Vlissingen, bleef bij zijn destijds uitge bracht rapport nl. dat z.i. de brand niet kan zijn ontstaan door kortsluiting. Het electrisch licht was goed. Nadat de overige getuigen, waren ge hoord, werd verdachte door den Presi dent ondervraagd, waarbij zij hardnekkig bleef ontkennen den brand te hebben gesticht. Op de vraag van den President waarom verdachte's huis zoo hoog ver zekerd was, terwijl de inboedel niets was bleef zij het antwoord schuldig. Op een vraag van den President waarom verdachte haar beste kleeren aan had, zeide zij een paar visites te hebben gemaakt. De Officier van Justitie aan het woord komende is van meening dat het vast staat, dat er brand is gesticht in de woning van verdachte en naar zijn meening staat het eveneens vast dat verdachte het gedaan heeft. Toen de brand uitbrak omstreeks half negen, bleek dat er in een schuurtje de beste kleeren van het echtpaar opgeborgen waren. In de woning rook alles naar pe troleum. Alles was met petroleum ge drenkt, en volgens spr. staat ook vast, dat verdachte vóór den brand veel pe troleum had gekocht. De Officier van Justitie eischt een ge vangenisstraf van 6 maanden met aftrek van het voorarrest. De verdedigster zegt dat de verbali santen die het procesverbaal opmaak ten, de vaste overtuiging hadden dat of de man of de vrouw den brand heeft ge sticht. De overtuiging van verdedigster is dat verdachte niet schuldig is. Verdachte had wel het een en ander ingepakt, doch zij wilde feest gaan vieren bij haar moe der. De man is al reeds zijn betrekking kwijt, zoodat de vrouw de kost moet ver dienen. Verdedigster heeft destijds ge tracht verdachte uit de preventieve hechtenis te krijgen, doch dat is niet ge lukt. De Officier zegt, er is vrees voor vlucht, maar waar, aldus pleiter, moet zoo'n vrouw die geen cent heeft, naar toe? PI. verzoekt de Rechtbank verdachte niet alleen wegens gebrek aan bewijs vrij .te spreken, doch ook haar onmid dellijke invrijheidstelling. De Officier van Justitie repliceerende, meent, al is de zaak ingewikkeld, de fei ten z. i. vaststaan. Hij persisteert bij zijn conclusie. Het verzoek van verdedigster om ver dachte onmiddellijk in vrijheid te stel len, wordt ingewilligd. Bedriegelijke bankbreuk. C. van D., 31 jaar, 'landbouwer te Graauw, werd ten laste gelegd dat hij op of omstreeks 27—29 Augs. 1931 te Graauw ter bedriegelijke verkorting Van de rechten zijner schuldeisdhers, op bet oogenblik dat hij wist dat zijn faillis sement niet meer te voortkomen was 'n groot aantal goederen op de hofstede van Boënne heeft gebracht en deze na het uitspreken van zijn faiïlissem.tent niet aan den curator heeft verantwoord. Een paar weken geleden werd deze zaak voor het eerst behandeld, doch de verdere behandeling uitgesteld tot gis ter omdat enkele getuigen niet waren overgekomen. Mr. Tichelman, advocaat, curator in voornoemd faillissement, wonende te Ter neuzen, als getuige gehoord, verklaarde dat v. D. verschillende tot zijn boedel be hoorende goederen had verkocht, bet- geen hem bij inventarisatie was geble ken Get. Boenne, landbouwer te Graauw, zegt van verdachte goederen te hebben gekocht. Op een vra^g van den pr?sï 'ent, of get. het niet vreemd rond wetende, dat verdachten geld moesten hebben, stiekum goederen te koopen eu het niet op den weg van verdachten gelegen had om de notaris te laten verkoopen, ant woordt get. 'dat weet ik niet mijnheer*. Get. beweert tweemaal betaald te hebben. De vrouw van deze getuig© zegt, dal haar man in hare tegenwoordigheid aan verdachte f 4000 heeft betaald, het geen een andere gat. ook bevestigd. De officier van Justitie meent dat de zaak duidelijk genoeg is en hier spra ke is van bedriegelijke ban kreuk. Ver dachte had h et geld aan den curator moeten afdragen. Verdachte boet niet alleen voor zich zelf maar ook voor zijn hroers en zusters. enEisch 8 maanden gevangenisstraf. De verdediger van verdachte, mr. F. W. Adriaanse, advocaat te Middelburg daarentegen vindt deze zaak niet zoo gemakkelijk. Er bestond tusschen ver dachte en (Set. Boenne een schuld van ruim f 2800 waarvan geen bewijs was opgemaakt. Mocht de rechtbank verdachte willen stralen, dan roept spr. clementie voor dezen laatsten in. De mtenschen zit'en op een zware pacht, ze heb)ben vet la- ging gevraagd, doch niet gekregen. Hun hofstede is thans voor 60 pet. minder verpacht. In de zitting van 11 Maart werden de volgende zaken behandeld: J. Th. P., 20 j., schippersknecht te Mi'lingen, gedetineerd, we-d ten laste gelegd dat hij op 9 Juni 1930 te Sas van Gent te zamen en in vereeninging met een ander heeft weggenomen een bedrag van 419, toebehoorende aan Poyko Smits; subsidiair werd hem ten laste ge legd dat hij alsboven een bedraag van 100 van J. P. heeft aangenomen als ge schenk, zonder dat hij er zich van heeft overtuigd dat dat geld door misdrijf was verkregen. Eisch 6 maanden gevangenisstraf. De verdediger mr. J. F. van Deinse bepleitte clementie. S. van D., 30 jaar, arbeider en M, P. 29 jaar, werkman, beiden te Zierikzee werden verdacht dat zij te zamen en in vereeninging of afzonderlijk op 31 Ja nuari j.l. te Zierikzee uit een weide heb ben weggenomen een schaap, toebehoo rende aan Adrianus Ringelberg. Eisch voor ieder twee maanden ge vangenisstraf. De verdedigers mr. du Croo en mr. van Deinse bepleitte een voorwaarde lijke straf. S. van D., voornoemd, werd tevens te- laste gelegd, dat hij op 10 Januari 1932 te Zierikzee heeft weggenomen een schaap, toebehoorende aan A. J. Koo- man. Eich 4 maanden gevangenisstraf, M. P., voornoemd, werd ook nog ten laste gelegd, dat hij op 10 Januari j.l. te Zierikzee een schaap, althans een deel van een schaap, dat door misdrijf was verkregen als geschenk heeft aangeno men van S. van D. Eisch 6 maanden gevangenisstraf. Kantongerecht te Middelburg. In de zitting van 2 Maart heeft de kan tonrechter veroordeeld wegens: met een rijwiel de linkerzijde van den weg houden: Eth. v, M., te O. en W.- Souburg, huisvrouw van P. C. v. L., 3 of 3 d. h.; met een rijwiel rijdende aan een be stuurder van een rijwiel dien hij aan zijn rechterhand heeft, niet den doorgang vrijlaten: P. J. L. te Middelburg, 5 of 5 d. h.; met een motorrijtuig in een bocht bin nen de bebouwde kom eener gemeente niet de rechterzijde van den weg houden: Aa. Da. B., huisvrouw H. J. M. v. R. te Vlissingen, P. K. te Serooskerke, ieder 10 of 10 d. h.; met een motorrijtuig hetwelk niet was ingeschreven, rijden over een weg in gedeeld in de derde klasse, terwijl de breedte van het rijtuig met de laiing bedroeg 3.10 m: A. J. K. te Middelburg, ontslag van rechtsvervolging; met een rijwiel rijden zonder dat het rijwiel is voorzien van ten minste één rem: P. W. te Koudekerke, 1 of 1 d. h.; fietsen zonder licht: J. P. te Melisker- ke, J. H. te Westkapelle, J. P. S. P„ H. A., M. H. te Middelburg, ieder 5 of 5 d. h,, J. A. te Koudekerke 1 of 1 w. tuchtschool; P. J. L. te Middelburg, 2 maal gepleegd, 2 maal 5 of 2 Maal 5 d. h., C. P. B. te Aagtekerke bevel tot teruggave aan zijn ouders; met een motorrijtuig rijden zonder be hoorlijk zichtbaar nummer met letter: D, V. te Veere, 3 of 3 d. h.; met een motorrijtuig rijden zonder rij bewijs: J, L. te Middelburg, 5 of 5 d.h.; met een motorrijtuig rijden op zoo danige wijze en met zoodanige snelheid dat de vrijheid en de veiligheid van het verkeer in gevaar wordt gebracht: J. P. te Goes, vrijspraak, J. T. te Middelburg, 25 of 25 d. h.; strooperij: A. v. B. te Westkapelle, 3 of 3 d. h.; straatschenderij: J. M., J. V. en I- v. B., allen te Arnemuiden, berisping; J- S. en J. L. resp. te Biggekerke en Aagte kerke, J. S. te Aagtekerke ieder 15 of 15 d. h., I. van S. en J. W., beiden te Meliskerke, ieder 15 of 3 w. tuchtsea., voorw. met een proeftijd van twee ja ren, met een bijzondere voorwaarde, P. M. en J. V. beiden te Middelburg, ieder berisping; wederrechtelijk een ander m zijn vrij heid van beweging belemmeren: M. S. te O. en W. Souburg, 30 of 3 w. tucht school; openbare donkenschap: A. A. J. v, d. Nzonder bekende woon- of verblijf plaats, 15 of 15 d. h.; idem bij tweede herhaling: C. J. W. te Middelburg, 6 d. h.;-

Middelburgsche Courant | 1932 | | pagina 6