Schoonmaak ZEELAND. LAATSTE BERICHTEN, BIOSCOPEN. BEURS- EN WISSELKOERSEN. Kort Zeeuwsch Nieuws. Verkeerswezen, Post en Telegrafie. SPORT. BEURSTHERMOMETER. ver dit van hem zal afhangen, te bevor deren. Afschaffing van de tollen op wegen en bruggen heeft de volle aandacht van den minister. Het initiatief hiervoor moet echter uitgaan van de wegbeheerders of andere naastbelanghebbenden. De minister is er van overtuigd, dat verbetering van een gedeelte rijksweg KortevenR i 11 a n d, noodzakelijk is en inzonderheid, dat de toestand bij de spoorwegovergang verbetering behoeft. Hij is dan ook bereid te bevorderen, dat deze verbetering zal worden uitgevoerd zoodra de noodige gelden beschikbaar kunnen worden gesteld. BEZOEK VAN EEN ZWEEDSCHEN KRUISER. De Zweedsche kruiser Fylgia zal van 17 tot 22 dezer een niet-officieel bezoek brengen aan Rotterdam. Een der adelborsten is de Zweedsche prins Bertil. De Zweedsche gezant in Den Haag do heer Adlercreutz, geeft ter gelegen heid van de komst van dit Zweedsche oorlogsschip op 19 dezer een soirée, waar de Prins der Nederlanden en Prin ses Juliana aanwezig zullen zijn. Prins Bertil, hertog van Halland is geboren in 1912 uit het eerste huwelijk van den Zweedschen kroonprins met prinses Marguerite Connaught, en is dus een kleinzoon van den Zweedschen koning. De consul-generaal van Zweden te Rotterdam, de heer Ph. Mees, biedt een soirée aan. De kruiser Fylgia heeft een oefe- ningsreis gemaakt en bevindt zich op de terugreis, tijdens welke Rotterdam wordt bezocht. DE RIJN-SCHELDE VERBINDING. Het te 's Hertogenbosch gestichte co mité inzake de Rijn-Schelde-verbinding klaart met een nieuwe verbinding tus- nomen, waarin het zich accoord ver klaard met een nieuwe verbinding tus- schen Schelde en Rijn, loopende van Dintelsas tot het Noordelijke punt van Bath, en daarbij hoopt, dat de Neder- landsche regeering onder geen voor waarde een verlenging van dit kanaal- tracee zal willen gedoogen, waardoor de mogelijkheid van 'n open zeehaven aan den Brabantschen wal verhinderd wordt. De Gemeentelijke Dienst voor Maatschappelijk Hulpbetoon te Rot terdam heeft van 1 Januari tot en met 31 December 1931 aan werkloozen- uitkeering en onderstand in totaal uit gekeerd 10.597.608,35. In het overeen komstige tijdvak van het jaar 1930 werd in totaal uitgekeerd 5.099.205,04 In het Staatsblad is opgenomen een K. B., volgens hetwelk de tijdelijke kor ting op de bezoldiging o.m. van de bur gerlijke rijksambtenaren over het tijd vak 1 Maart 1932 tot 1 Maart 1935, overeenkomstige toepassing vindt voor het personeel van de directie der Pensi oenfondsen voor de Koloniale landdie- naren en locale ambtenaren. éVraag niet„3riesche Heerenbaai "maar (Ingez. Med.) Te ver uitgestrekt onderzoek van ge loofsbrieven. Ged. Staten van Zeeland, gezien het beroepschrift van A. P. Bout te St. Maartensdijk, d.d. 16 Februari, tegen 'n besluit van den raad dier gemeente van 12 Februari, waarbij hij niet is toege laten als lid van den raad op grond dat hij huurder is van een gemeentewoning; overwegende, dat ingevolge het bij ar tikel 32, le lid, der gemeentewet, de raad de geloofsbrieven onderzoekt en de geschillen beslist, welke aangaande die geloofsbrieven of de verkiezing zel ve oprijzen; dat echter uit het ingekomen raads besluit van 12 Februari blijkt dat het on derzoek zich niet heeft beperkt tot de artikelen 21, 23 en 25 der gemeentewet; doch zich ook heeft uitgestrekt tot het bepaalde in artikel 26 der gemeente wet; dat de gemeenteraad van Sint Maar tensdijk het onderzoek van den geloofs brief derhalve te ver heeft uitgestrekt, terwijl bovendien het huren van een ge meentewoning op zichzelf geen reden is, om A. P. Bout voornoemd niet als raads lid toe te laten; gelet op de artikelen 33 en 34 der ge meentewet; hebben besloten met vernietiging van het besluit van den gemeenteraad van Sint Maartensdijk van 12 Februari, A. P. Bout als lid van den raad toe te la ten. (N.R.C.) MIDDELBURG. GIFTEN CRISISFONDS. Bij het Plaatselijk Crisis-Comité al hier is ontvangen van 7 tot en met 12 Maart: Personeel meisjeshuis van Kinder- zorg 2; maandelijksche bijdrage perso neel gasthuis 5.35; personeel Chr. Bur gerschool, Singelstraat, 12; leeraren en ieerlingen R. H. B. S. 43; wekelijksche collecte 240.55; wekelijksche bijdrage Gem. Gymnasium 2.04%. Het gironummer van den Penning meester is 188020. Aan ons bureau is ontvangen: Wekelijksche bijdrage personeel firma Schulte Thieme 2.63; premie van 1000 doos Juliana puzzle pudding 100; maandelijksche bijdrage griffier en amb tenaren Prov. Griffie van Zeeland 66.01; maandelijksche bijdrage M. M. f 5. Voor <ïe Vereeniging van. Leerling- machinisten „N, S. O," alhier sprak de heer H. B:erman over: den Bijzonder Vrij willigen Landstorm. Daarbij deed hij ook de films vertoonen, die reeds meer malen op landstormavonden zijn afge draaid. De voorzitter dankte den heer Bierman voor zijne bereidwilligheid ook in deze vereeniging zijne lezing te hon den. Donderdagavond gaf het Chr. mu ziekkorps „Oefening na den Arlbeid" een uitvoering in het Schuttershof. Na opening door den tweeden voor zitter den heer J. Boone, ving het .pro gramma aan. Ter afwisseling van het muzikale deel brachten enkele leden een tweetal declamaties en een tweetal num mers voor piano en viool ten gehoor^. De aanwezigen toonden zich dankbaar wat zich uitte in een na ieder aium*nier herhaaldelijk applaus. Aan het slot sprak de penningmleestter de heer J. M. Harthoorn den directeur hartelijk toe. Hij dankte den heer Van Kamer voor alles wat hij in het .belang van hef korps doet en hoopte dat /hij nog vele jaren directeur van den „Ad- beid" mag zijn. De heer Harthoorn deelde nog mede dat er nog enkele instrumenten open zjjn en dat men zich als lid kan (opgeven bij een der bestuursleden. De tweede voorzitter s'loot deze wel geslaagde uitvoering VLISSINGEN. De zitting van den gemcjenberaad zal niet plaats hebben op den laatsten Vrijdag vap deze maand (Goede Vrijdag;) doch op Vrijdag 1 April. Gisteren is de winkelweek, geor ganiseerd door de Midenstandsvereeni- ging „Gemeenschappelijk Belang" ge opend en zal deze tot. en met Zaterdag 19 dezer voortduren. Niet minder dan 102 winkeliers doen aan deze bijzonde re reclame mede, de meeste in het cen trum der stad gevestigd, doch ook en kele meer exentrisch gelegen zaken hebben de kaart in hun etalages hangen als blijk, dat ook zij in deze dagen bij zondere etalages hebben samengesteld Er zijn er onder, die een aparte be spreking zouden waard zijn, maar dit is niet doenlijk om geen schijn van partij digheid te verwekken. In ieder der betrokken etalages is 'n groen lint opgehangen, en daarvan kan men de lengte raden, en zoo deelnemen aan den lintenwedstrijd. Maar een tweede kans op een der prijzen, die in groote verscheidenheid n het perceel Walstraat 36 zijn geëta leerd, heeft ieder die voor één gulden besteed bij een der deelnemende win keliers en dan een bon met nummer ontvangt. De velen, die reeds gisteren dp koude trotseerden, konden tevens bij de firma Polderman in de Walstraat de pakkende reclame van de Vereeni ging tot bescherming van Dieren aan schouwen. De N.V. „P.Z.E.M,werkt ook mede aan het welslagen dezer win kelweek en behalve een flinke re clame voor het vastrechttaref ad 6 ct, per K.W.U. op hét tramwachthuisje op het Betje Wolfplein, heeft zij een vier tal schijnwerpers aangebracht bij het standbeeld van de Ruijter, en Vlissinger Michiel kunstmatig in het zonnetje ge zet. De verschil'ende fijne onderdeelen van het beeld, komen op zeldzaam dui delijke wijze te zien. Aan de winkelweek zijn verschillende attracties verbonden en wij hebben den moed bewonderd van de leden van het Westkapelsch Muziekgezelschap „Oefe ning kweekt Kunst" die met hun direc teur, den heer P, de Rooy, gisteren avond, niettegenstaande een tempe-a- tuur beneden het vriespunt, plaats had den genomen op den kiosk op het Bel- lamypark en daar een uitvoering gaven. Maar ook de honderden, die bij de tent stonden te luisteren, moeten wel echte muziekliefhebbers zijn geweest. WALCHEREN. ST. LAURENS. Door den heer S. Si- monse, is in verband met zijne benoe ming tot gemeente-ontvanger ontslag genomen a's lid van den gemeenteraad en wethouder. In zijn plaats is tot lid van den raad benoemd, de heer J. Riemens, die de benoeming heeft aangenomen. ZUID-BEVELAND. GOES. De vereeniging Handelsbelan gen hield Donderdagavond haar 29e jaarvergadering. De voorzitter, de heer J. Donner, wenschte in zijn openingswoord de le den toe, dat in 1932 de crisis moge plaats maken voor meerdere welvaart. Besloten werd geen bijdrage te schen ken aan het Nat. Crisis Comité maar wel 50 uit de kas te geven aan het Goe- sche Crisis-comité. Uit het jaarverslag van den secreta ris bleek, dat de vereeniging in 1931 is gegroeid van 154 tot 196 leden. De penningmeester kon het boekjaar met een flink batig saldo afsluiten. De afd. Glasverzekering vermeldde, eveneens een gunstig resultaat, zoodat zij voorstelde, om de verzekerden, die 2 jaar premie betaald hebben, 50 pet. reductie te verleenen. Dit werd met al- gemeene stemmen aangenomen. Het aftredend bestuurslid de heer F. J, Thiery werd herkozen. In de plaats van den heer C. Noordhoek, die zich niet her kiesbaar stelde werd gekozen de heer A. van Zweeden. Na eenige bespreking over een te ïouden winkelweek of tentoonstelling werd een commissie benoemd, die zal trachten op een volgende vergadering met voorstellen dienaangaande te ko men. Besloten werd nog, in samenwerking met andere corporaties, een actie te ontwikkelen tegen een nieuw Auitwer- penRijnkanaal. geert menige huisvrouw en dienstbode ruwe en roode werkhanden. Deze wor den wederom spoedig gaaf, zacht en blank door Purol. (Ingez. Med.) De rand van Wissenkerke be sloot tot invoering van een lap ver,bod op Zondag. Twee stemmen tegen. Vrijdagavond is de 82-jarige we duwe H. L. te C o e v o r d e n waar schijnlijk doordat zij in haar stoof een brandend petroleumlampje had gezet, in brand geraakt. Zij js hedenmorgen over leden. AMSTERDAM, 12 Maart. Het eerste getal is de vorige notee ring, daarop volgt de officieele notee ring van heden, Ned. 22 A 1000-6 100%—100%. Ned. 17 1000-4 97%—97%. Ned. 31 1000-4 93%—93. Certificaten-3 7474%. Cert. N.W.S.-2% 61%—67%. O. Indië 22 1000-6 90%—90%. O. Indië 100-6 75—75. O. Indië 16 1000-5 91%—92%. O. Indië 26 1000-4% 84%—83%. Duitschl. 100-7 50—50. Duitschl. 30 1000-5% 39%—39%. Engl. W.L. 50-200-5 7b%—76%. Eogi. F.L. 50-200-4 70% Zeeuws. Hyp. B-5 97— Zeeuws. Hyp. B-4% 89 A Amste»-'3. Bank 101%101%, A Lank Assoc. 26% C Rott. Bankver. 68% Twentsche Bank 96 A Pref. Jurgens A 81%82. A De Schelde N.B. 35%35%. A Ver. Papf. v. Gelder 68%67%. C Am. Car Foundry 109%. C Am. Smelt Ref. 17%—16%. C Farbenind. I.G. 75%77%. C U. Staes St. C. 49$/»—*" C C. Publ. Serv. 2 C North Am Ly. 38%38. A Born bum. H.M. 124%124. A N'.a. Wol Mij. 22%—22%. Singkep Tin M. 78 A J. C, Japan Ln. 41%' A Rotterd. Lloyd 60 A S.M. Nederland 66%66. A Amst. Thee C.M. 21 A Houth. Alberts 3636. v. Peruvian C. Pr. 1010. A Southern xmw. x^-/a C Union Pac. Rr. 87%—85%. C Int. Nickel Cy. 8%8%. Het schip Emfmanuel dat Don derdag nabij Bath oiyhoog was ge varen is 's avonds met hulp van een sleepboot vlot gekomen, waarna het schip de reis naar Leeuwarden heert voojrC- gezet. De kolenbond „"Algemeen Belang" te Stavenisse herdacht alhier in een drukbezochte ledenvergadering zijn 25 jarig bestaan. APOTHEKEN. Zondag en de nachten der volgende week is te Middelburg geopend de Apo theek van merv. wed. J. Walraven v. d. Garde—Hamtnacher (K. Noordstraat). ELECTRO. Een wintersportfilm; „Der weisse Rausch". Het vaderlandsche filmjournaal „Ne derland in klank en beeld" begint lang zamerhand goed te worden. De opname van Braat op de zgn. boeren-crisis-de- monstratie was bv. in velerlei opzicht uitstekend: filmisch heel goed met die aandachtig-luisterende markante kop pen, klankig goed, doordat men Braat best kon verstaan, en bovendien poli tiek óók nog goed, doordat men nu eens kon zien hoe weinigen aan de roepstem gehoor hadden gegeven en hoe onbe nullig Braat stond te oreeren. Het is in de bioskopij al net als in de journalistiek: 't valt niet mee immer frisch te blijven, steeds weer wat nieuws te vinden, om de belangstelling gaande te houden. Toch is dat noodig: zonder vernieuwing, zonder voortdurende ver andering en verbetering, zou de film dra afsterven.... En zoo zou bv. een her haling van den Pizz Palü, zij het dan in eenigszins anderen vorm en met een an der verhaaltje, ons vermoedelijk niet meer geboeid hebben, hoe schoone sneeuw- en ijsopnamen, bergkammen en wolken men ook gefotografeerd had, Maar „De witte roes" is juist heel wat anders. Niet: beter. Wel: net zoo goed. Maar: héél anders. Het is een film van de vroolijke wintersport in de Zwitser- sche bergen. Een ski-film. Met de als berg-ster zeer te waardeeren Leni Rie fenstahl in de hoofdrol. Met een 50-tal reuze-skiloopers, die heel hun kunst en passant ten beste geven. Met heel veel mooie, krachtige opnamen, met humor, met tempo. En nog met een dieper grondje ook: zij onthult ons eens de eigenlijke, ware bijna verloren gegane, beteekenis van het begrip sport, ont daan van veel, dat niet aller instemming heeft tegenwoordig! FLORA. „Geef mij maar den ouwen tijd." De ouwe tijd, niet die van onze groot moeders, maar het „vroeger", vóór onze kindskinderen: 1980, Als onze huiska mers meer van laboratoria hebben, en de knusse gezelligheid gezocht dient bij of in opklapbaarhedens of ander gemeu- belte a double usage. Als we onze ken nissen niet per telefoon iets meedeelen, maar hen per televisie iets toonen, als deuren automatisch in wanden verdwij nen en toeschuiven; als we ons alleen verplaatsen per Ford-, Packard-, Nash- of andermerks twoseaters vliegje; als we niet meer Kees en Anny, maar P 4 en Z 3 heeten, en de rechtbank met recht van hooger beroep! zal uitmaken of W 7 een betere partij is voor J 9, dan H 5, als Als de stilte met de auto, het paard tot museumstukken liggen te verstoffen. Als „was nur einmal kommt" ook dit gebit des snelvlietenden tijds heeft we ten te weer- en doorstaan! Dankbare objecten dit alles voor regie en technische leiding. En aan in- genieuse vondsten is deze filmfantasie zeker rijk! Daardoor ook aan geestige zetten, schetsen, wendingen. Tot de 1980-mogelijheden hoort ook een expeditie naar Mars, bewoond door Bij Kon. besluit is met ingang van I Mei 1932, aan den referendaris den posterijen, lelegraüe en le'efonie W. A. haron Bcntinck, directeur van het post kantoor le Groningen vroeger te Mid delburg op zijn verzoek eervol ont slag verleend, met dankbetuiging vooB de door hern aan den Lande bewezen diensten. Indische Stoomvaartlijnen. Dempo (uitreis) 11 v. Marseille. Marnix van St. Aldegonde (thuisr.j 10 v. Algiers. Slamat, 10 v. Rotterdam te Batavia, Baloeran ^huisreis) 11 van Singapore Stoomv.lijnen op N. Amerika, rri/derdijk, New-York n. Rotterdam p, II (6.13 v.m.) Lizard Damsterdijk 11 van Vancouver te Rot terdam. ietwat hersenschimmige dames, die ech ter fraai kunnen dansen. Hoofdrollen: El Brendel, Maureen O' Sullivan en Marjorie White. El Brendel een kostelijke filmkomieker! Duitsche Cowboy. George O'Brien Wild-West er te paard, per lasso, en met vuisten lustig op los, en schept de oude sensatie even gezond-stevig, en beminnelijk-roman- tisch, als weleer. Maar met een grooten winst: voortreffelijke opnamen. Voetbal. Zuid. 2e Klasse A. Overzicht. De competitie in deze klasse is thans haar einde zeer nabij. Vier van de nog negen resteerende wedstrijden vonden Zondag j.l. plaats. Hierin vielen de be slissingen, zoowel wat betreft de bo venste als de onderste plaats in deze klasse. Zooals reeds bekend verondersteld mag worden, werd Middelburg door haar klinkende overwinnig op de Ca detten kampioen, terwijl laatsgenoem- den gedoemd zijn degradatiewedstrijden te spelen. Aan onze groen-witte stad- genooten onze gelukwenschen en tevens succes in de komende promotiewedstrij den. De kampioenen van 2b en 2c, waarte gen Middelburg den strijd om een plaats in de eerste klasse zal moeten aanbin den, zijn resp. Helmond en Juliana, ter wijl de degradatiecandidaat van de eer ste klasse momenteel nog niet bekend is. Wat de overige gespeelde wedstrijden betreft, stelden zoowel Alliance als de Baronie zich in veilige haven. Deze bei de clubs wonnen resp. thuisspelende te gen Breda en R.B.C., hetgeén ongetwij feld zeer verdienstelijke prestaties zijn te noemen. Mevo zag zich tenslotte op eigen grond een nederlaag toegebracht van Hero, doch ook zij werd doordat Velocitas verloor, van degradatie ge vrijwaard. De wedstrijden voor morgen: Voor den dag van morgen bestaat het programma wederom uit vier wedstrij den. De spanning is er echter thans ge- ïeel uit De uitslagen dezer wedstrijden kunnen dan ook misschien alleen nog een'ge veranderingen in de volgorde der ranglijst teweegbrengen; overigens zijn zij van geen beteekenis meer. Velocitas speelt thuis tegen T.S.C. Uit wonnen de Cadetten van de Ooserhouters, zoodat eitelijk verondersteld mag worden, dat zij wederom over de T.S.C.-ers zullen zegevieren. Of zij hierin na het ver toonde spel van den vorigen Zondag zul len slagen, is o.i. aan twijfel onderhevig. D.O.S.K.O. zal Terneuzen op den Raay- berg wel van 't lijf weten te houden, terwijl de uitslag van de Bred'asche der by tusschen Hero en de Baronie een open vraag zal blijven. Middelburg be sluit haar programma met den uitwed strijd in Roosendaal tegen R.B.C., Voor den Beker zagen de R.B.C.-ers kans te gen de groen-witten gelijk te spelen. Wij zijn benieuwd of onze stadgenooten het er nu beter zullen afbrengen dan voor den beker tegen deze tegenstan ders. Gemakkelijk zal dat weliswaar A Koloniale Bnk. 60%60%. A N.I. Hbk. 1000 65—63%. C Ned. H. M. 1or,C oo—83%. A Alg. K iastz. U. 44%43. A v merkels Pat. 2525%. C Calvé-Delft 6664, A C. Suiker Mpij. 22%22. A Int. Viscose 8%7%. A Küchenm. I. Acc. 4%4%-4%. A Ned. Ford A.M. 136%—135. A Philips Gem. B. 76%—76%-75%. C Unilever 120%116-19%. C Anaconda Cop. 21%20%-21%. C Bethlehem St. 23%22%-%. A A.N.I.EM.-NB 195i/2191 C A. Gas en ET. Cy. 83/8—3('„. C Cities Ser" 2, wkGVs-GVs- C M-%. West Ut 27/8-27/8-23/4 k Boeton Mijnt}. 2134'—21. A Kon. Petr. Mpij. 1573/4'-155V2-573/4 C Contin. Oil. Cy 63/4-6ï/2. C Shell Union O.G. 4(4—4(4 A Holl Arner. Lijn 4(4 A K.N. Stoomb. Mij 16%16%. A Ned. Scheepv. U. 66%65%, A H.V. Amsterdam 185%183-85. A Java Cult. Mij. 145144. A N.I. Suiker U. 90—89. A Poerworedjo S.O. 8%8%-8%. A Deli Batavia 151150%. C Deli Mij. 1000 167—165%. A Senembah 205%205%. C Chicago Milw. 2% A Amst. Rubb. C. 46%46%-47%. A Deli-Bat. Rubb. 18%— A Hes"c xvUDber 25%25. A_ oerbadjadi S.R. 19%18%. Prolongatie 11. WISSELKOERSEN. 11 Maart 12 Maart Londen 9.02 9.01(4 Berlijn 59.12 Vi 59.06 Parijs 9.77/4 9.7634 Brussel 34.65 34.67(4 Zwitserland 48.15 48.O8V2 Kopenhagen 49.75 49.75 New-York 2.483/g 2.48t/s -ObLmarkt- - Rubber KoninkL Snik er MARKT Amerika IMSeTer Tabak Akn AcconsL Schepen (Wettig gedeponeerd

Middelburgsche Courant | 1932 | | pagina 2