€MHS| CATZ& ZOON VAM PSSCEIA, LEGER EN VLOOT. LANDBOUW. Verkeerswezen, Post en Telegrafie. GEMENGD NIEUWS. AFLOOP AANBESTEDINGEN INGEZONDEN STUKKEN. VOOR ONZE JONGENS EN MEISJES. vsta Een internationale oplichter. In hooger beroep heeft voor het Ara- sterdamsche Gerechtshof terecht gestaan een 32-jarige Roemeensche advocaat, die door de rechtbank wegens gebruikma king van vervalschte geschriften is ver oordeeld tot twee jaar gevangenisstraf met aftrek van de geheele voorarrest. In gezelschap van een anderen Roe meen was de verdachte, in 1928 naar Nederland gekomen. Daar boden zij een credietbrief aan, dien zij hadden gekocht voor 3000 dollar, nadat zij het cijfer 3000 hadden vervangen door 50.000, Op deze wijze gingen zij voort, zoodat eeni- ge Nederlandsche banken tezamen voor een bedrag van ongeveer 100.000 wer den benadeeld. In Frankrijk, waar de verdachte op 't einde van genoemd jaar opereerde, werd hij gearresteerd en tot twee jaar gevan genisstraf veroordeeld. Nadat deze straf was ondergaan, werd de Roemeensche advocaat naar Nederland uitgeleverd; ook zijn landgenoot, die echter wegens gebrek aan bewijs weef werd vrijgela ten. De verdachte, die volmondig beken de, doch zijn metgezel als de auctor in tellectualis van hun optreden aanmerkte, was in hooger beroep gekomen, omdat hij de straf te hoog vond. Hij zou van alle gelden die geïncasseerd waren, zelf niet meer dan 20.000 hebben ontvan gen. De procureur-generaal noemde den verdachte een gevaarlijk oplichter, vroeg op juridische gronden vernietiging van het vonnis der rechtbank en veroordee ling tot twee jaar gevangenisstraf met af trek der prev. hechtenis van 23 October 1931 af. Padvindersmessen en de Wapenwet. Op 'kampement te Maastricht had de 17-jarige W. D. H. uit Soest een padvin dersmes gedragen, waarvan de kanton rechter meende, dat het een dolkmes kan geacht worden. De ambtenaar ging van het vonnis in appèl. De arr.-recht bank te Maastricht bevestigde Maandag het vonnis van den kantonrechter, waar bij werd uitgemaakt, dat het padvinders mes èen wapen is bij de Wapenwet ver boden. De inbraak in de coöp. vlasfabriek. Het gerechtshof te Den Bosch veroor deelde Maandag den 38-jarigen A. G. v. B. te Rotterdam tot 5 jaar gevangenis straf en den 37-jarigen opperman A. de M. en den 30-jarigen garagehouder J- A. S., beiden te Rotterdam, ieder tot 3 jaar gevangenisstraf wegens inbraak en dief stal in de coöperatieve vlasfabriek on der de gemeente Steenbergen, welke het vorig jaar is gepleegd. Melkvervalsching, De kantonrechter te Alkmaar heeft P. K., te Heerhugowaard, wegens melk vervalsching overeenkomstig den eisch veroordeeld tot 600 boete of 2 maan den hechtenis. het stellen van vragen over broeden, kuikenopfokmoeilijkheden en andere kwesties. Ongetwijfeld zullen vele pluimveehou ders uit d$ omgeving van Middelburg niet alleen, maar ook uit de geheele pro vincie op dezen dag naar Middelburg ko men, om daar gezamenlijk over hun vak te praten en te leeren, nu de pluim veehouderij meer en meer, ook in Zee land zijn intrede doet, en te overleggen hoe de kippen rendabel te houden. gsfifi' geuren sniaak aan uw laasje. igs F® «S> *"«3 B GEM. (Ingez. Med.) De 2e schoolcompagnie van het re giment kustartillerie uit V 1 i s s i n g e n zal op 22 en zoo noodig op 23 en 24 de zer schietoefeningen met geschut hou den uit een batterij, geplaatst ten Zui den van het licht Kaapduinen. Hr. Ms, „Gelderland". Bij Kon- besluit is bepaald, dat Hr. Ms. pantserdekschip „Gelderland", thans in dienst opgelegd te Willemsoord, met 14 Maart a.s. voor den actieven dienst beschikbaar wordt gesteld en met in gang van dien datum het bevel over dien bodem opgedragen is aan den kapitein luitenant ter zee J. S. C. Olivier. Pluimvee-F ckkersdag. Naar wij vernemen heeft de Algemee- ne Nederlandsche Pluimveefokkers Ver eeniging (A.N.P.V.) besloten dit jaar voor het eerst een Fokkersdag in Middelburg te houden en wel op Woensdag 9 Maart, te half twaalf in „de Eendracht". De bedoeling van zoo'n fokkersdag is het geven van gelegenheid om raad te vragen over verschillende moeilijkheden, die zich bij de kippenhouderij kunnen voordoen, om e:gen ervaring mede te deelen en van andermans ervaring te lee ren. Reeds meermalen zijn deze A.N. P.V.-fokkersdagen o. a. te Leeuwarden, Assen, Venlo, Amersfoort, georganiseerd en steeds zijn ze door een aandachtige, weetgierige schare pluimveefokkers, (le den, zoowel als niet-leden der A.N.P. V.) bezocht. De inleiders houden op zoo'n dag een korte inleiding over een of ander onder werp van algemeen belang, waarna de aanwezigen gelegenheid krijgen tot DE PAPIEREN EEUW. (Het nieuwste Parijsche modesnufje is vrouwen- kleeding van papier). Eens ging de goedgekleede vrouw Gehuld in zijde.n kleeren, Dat kon slechts een beperkte groep, Zich echter permitteeren. De kunstzij kwam, daar heeft de vrouw Veel zijde bij gesponnen. Zij werd banaal als materiaal, Voor kousen en japonnen. Weer gaan we voor- of achteruit, Al naar u 't wilt beschouwen, De mode wendt zich tot papier, Voor 't inpakken der vrouwen, Misschien doen wij haar spoedig na, Het lijkt me vol gemakken, Er is voldoende pakpapier, Voor onze mannenpakken. Waarom ook niet, papier beheerscht In onzen tijd de aarde, Nu goud veelal verlaten is En zilver zonder waarde. We zijn in de papieren eeuw, De gouden is verleden, 't Lijkt logisch dat nu ook de vrouw, Zich in papier gaat kleeden. Het zal haar ongetwijfeld staan, Zoo blank en zoo onschuldig, Ze heeft er weinig zorgen aan, Papier is zoo geduldig. Maar is het eigenlijk niet dwaas, Dit als iets nieuws te vieren, Loopt, mannenbroeders, niet de vrouw, Altijd in de papieren? P, GASUS. De zomerdienst op de spoorwegen. Ingaande 22 Mei a.s. zullen naar „Spoor- en Tramwegen" meldt, op die baanvakken waarvoor het toegelaten is de maximum snelheid in egval van ver traging op te voeren tot 100 km per uur, de sneltreinen worden ingelegd met een snelheid van 90 km per uur. Dit heeft ten gevolge, dat op verschillende trajecten een niet onbelangrijke verkor ting van den reisduur wordt verkregen. Ook de snelheid op de locaalspoorwe- gen, is, waar mogelijk, verhoogd. Ook is een belangrijke verbetering gebracht in de verbinding van Zuid- Limburg met Antwerpen, door de ver vroeging van trein 836 uit Maastricht, die thans te Roermond aansluiting geeft op den trein van MünchenGladbach naar Antwerpen. Reizende met dezen trein, heeft men in Weert een directe aansluiting op Eindhoven, terwijl tevens is gezorgd voor een directe verbinding met V I i s s i n g" e n (Londen), waarvoor men te Den Bosch moet overstappen. Van hieruit heeft men dan ook goede aansluitingen met het Noorden, met Gro ningen en Leeuwarden. OP WANDELAARS INGEREDEN. Woensdaag liepen op den Rijksstraat weg onder Wassenaar vier Amster dammers. Dr. B. uit Wassenaar, die per auto naderde, heeft hen niet gezien en is pardoes op 'het groepje ingereden. Twee der wandelaars kwamen met den schrik vrij, doch de derde, zekere P„ liep een beenbreuk op en kreeg zoo ern stige inwendinge kneuzingen, dat men voor zijn leven vreest. De vierde man, S. genaamd, kreeg een ernstige wond aan het hoofd en klaagde over pijn in den rug. ZIJN GEWEZEN VROUW. ZEVEN MESSTEKEN TOEGEBRACHT. - Te Rijswijk' (Z.-H.) vervoegde zich Maan dag ten huize van imej. F. aan >D. al daar de werkman A. G., uit Delft met wien mejuffrouw' v. D'. vroeger gehuwd is geweest en van wien zij eenige ij aren geleden gescheiden is. Hij gaf haar voor, dat hij zijn moedor, die met mej. v. IJ. samienwoont, wilde bezoeken en werd toegelaten. Nauwelijks was hij binnen of hij tro'k een m'es en wie§V) tzich arp zijn voormalige echtgenoote. De mandie hevig te keer ging ibiracht haar zeven mjesstek'en in het hoofd1, de borst en den rug toe. A. G. verkeerde onder den fin vloed van sterken drank. Het mes, waarmede de steken zijn toegebracht is een gewoon zaklmfcs. Le vensgevaar bestaat er niet. MISLUKTE ROOFOVERVAL OP BANKLOOPER. Woensdagmiddag liep op het Singel bij de Raadhuisstraat te Amsterdam een bejaarde kasloo- per, komende van de Twentsche Bank. De man liep op het trottoir en droeg in de hand een geldzak inhoudende 56.000 aan contanten en ongeveer 50.000 aan Poor little Lindey. (-F) Och, jou arme Charley junior. Jij lag daar zoo lekker toegestopt in je een-formaat-grooter-dan-een wieg; de centrale verwarming stond half-zacht; het nachtpeertje gaf net dicht genoeg om in te sluimeren, en nèt te weinig om voor 's morgens weer wakker te worden. Je verkouden toetje snorkte zoo zacht- kens de eerste slaap der allerjongste jeugdrechtvaardigheid. En toen mammie je nog eens kwam toedekken wèg was je; het raam open. Geroofd, ont voerd. Waarheen? Waarom? Je weet 't zelf niet; Je ziet alleen maar andere, nèt even vriendelijke menschen om je. „Je maakt 't best", hebben ze naar huis ge telefoneerd. Toch aardig van oom en Tante Roover, hè? Nu kunnen Paps en Mams gerust zijn. &e krijgt je maizena - met 'n geklutst eitje d'r door, - als thuis, je wordt op knie genomen, als thuis; je stoeit met je teddy-beer, als thuis. Maar och Kiddy, zeg 't ons toch: waar is dat ongevraagd, ongewenscht, onverkozen, en vermoede- delijk niet ongestraft logies-oord van je? De politie zoekt wel alle wegen af, maar misschien was jouw weg, gelijk die van je nog beroemden, eens zoo gevier- den Vader. En luchtwegen zijn velerlei, veelzijdig, wijdloopend, en op vérre na 't verstrekkendst, Charley. Vijftigduizend dollars is je ontluiken de kindschheid waard. Dat is een heele- boel geld. Hoe'n heeleboel zul je later wel begrijpen. Dan leer je ook, dat er eens lang geleden een tijd was, genaamd crisis. En ook, dat er nog langer geleden een jonge man heelemaal alleen als eerste die ontzaggelijke zee overvloog, met een toestelletje, waar jij dan om lacht. effecten. Plotseling werd de man door een achter hem aankomenden man den zak ontrukt. De kaslooper had evenwel de tegenwoordigheid van geest den aan rander te grijpen en het mocht hem ge lukken den zak terug te krijgen. De roo ver nam daarna de vlucht en verdween in een gereedstaande auto een blauw geverfde Oakland, welke met ingescha- kelden motor ter plaatse gereed stond, Het nummer van de auto, waarin de dader is ontkomen, staat ingeschreven als het eigendom van een inwoner van Haarlem. Bij het onderzoek is echter ge bleken dat de auto intusschen eenige malen van eigenaar is verwisseld. ZIJN MEISJE GESTOKEN. Woens dagmiddag kwam een jongeman, een ze kere Z,, te Hilversum, de politie me- dedeelen, dat hij zijn meisje had ver moord. Bij onderzoek bleek, dat het 19- jarige meisje met een mes in de borst gewond was. Hoewel het slachtoffer zeer veel bloed verloren had, was er geen sprake van direct levensgevaar. HET AUTO-ONGELUK TE NIJME GEN. De directeur van de Chicago- bioscoop te Nijmegen, de 47-jarige heer A D., vroeger directeur van de Electro Bioscoop hier ter slede die Maandag 22 Februari door een auto werd aan gereden, en een schedelbreuk' kreeg, is in het Wilhelmanaziefc'enhuis te Nij megen overleden. De heer D. was^ep. tweede 'luitenant van het Ned. O. I. leger. VALSCHE TOEGANGSBILJETTEN. Bij den voetbalwedstrijd V.S.V. Feijenoord, die Zondag te Velsen is gespeeld, is op groote schaal fraude ge pleegd door middel van valsche toe gangsbiljetten. Niet minder dan een 1500-tal bezoekers moet op vertoon van zulke biljetten zijn binnengekomen. De namaak was zoo nauwkeurig geschied, dat er geen verschil tusschen echt en valsch te zien was. Het bestuur van V.S.V. looft nu 100 uit voor diengene, die aanwijzingen ol inlichtingen kan geven omtrent het in omloop brengen of drukken der val sche kaarten. ONEERLIJK AMBTENAAR. Op nieuw zijn ten stadhuize te Maas tricht gelden ontvreemd. Thans een bedrag van 1200. Verdacht van dezen diefstal wordt de beambte N„ aan wien, in verband met een onlangs plaats ge had hebbenden diefstal in het stadhuis, een disciplinaire straf werd opgelegd. Thans is de verdachte voortvluchtig. DE STROOBRAND. In verband :niet den geweldigen stroobjrand te O osf wo ld (Westerkwartier) kan nogwoii'- den mledegedeeld dat de fabriek kan b'lijven doorwerken met drie ploegen. Het vuur is nog altijd niet uitge woed. Naar de oorzaak' van den brand wordt een onderzoek ingesteld; kwaad willigheid acht men niet uitgesloten. OPLICHTER AANGEHOUDEN. De recherche te O roningen heeft aangehouden eer ^uden bekende van de politie, den .,3-jarigen N. H. B., die zich gaarne u-cgeeft voor kommies van de belasfc^en en als zoodanig oplich tingen (^eegt. Thans had hij het spel zoo gedreven dat hij brieven en en- v ^pès met een hoefd had laten druk- Die jonge man was je Vader, Charley. Of hij daar erg om gehuldigd is, moet je hem maar niet vragen. Dat vindt hij ze ker niet prettig. En als je nog eens 'n oud plaatje vindt, met een hoedje, als de da mes toen droegen, er op: niet laten slingeren! Want ook zullen ze je ver tellen hoe bescheiden hij was. En je een kiekje kort na de landing in Parijs laten zien. Dan zie je Vader naast den presi dent van Frankrijk, nèt of zij kijken naar een défilé van oud-strijders. Je Vader als een neef, die toevallig daar logeerde, en voor de aardigheid mee naar buiten was gekomen. Maar nu hoorden we in heel lang niets van of over Vader, totWoensdag. Door jou. Over joü loopt nu ieders ge sprek in dat heele Groote land Ameri ka; over joü schrijven de kranteme- neeren nu kolommen-vol; ik wed nog meer dan over Prinsesje Elisabeth van Engeland- Over jou heeft 'n heel deftige groote meneer in Washington, die daar in een heel groot huis woont, beraad slaagd met 'n anderen heel deftigen me neer. Voor joü is de politie, de radio, ja, de gedachte van iedereen aan het werk. Daddy en Mummy willen 50.000 dollars geven. Charles, als je eenmaal van sunny boy opgewassen bent tot jolly, good fel low, maak met veler daad die je 19 maanden waard! Word een héél braaf en nuttig staatsburger van New Yersey, die staat, die iemand zoo maar 10.000 dollars wil laten verdienen, Om joü. Dat later old Charles niet achter z'n Virginia kan mompelen: Pf: zonde van m'n halve ton, en je geboortestaat je niet op 'n zachte manier kwijt wil. Maar zeg ons eerst van alles: waar zit je!! Heel zacht in je klein oortje ge fluisterd: wij kunnen die 10 duizend nog wel gebruiken. ken. Hij huurde te Groningen een ka mer, bestelde overal goederen, o.a. een rfadio-toestel, maar betaalde niets, SMOKKELAUTO. Grens-ambtenaren hebben te Nispen een auto aangehou den, bestuurd door zekeren R. S. uit Sit- tard die uit België 'kwam1. Bij onderzoek bleek een partij van 15.000 boekjes siga rettenpapier in den aut'o geborgen" te zijn, welke frauduleus over de grens was gevoerd. Zoowel auto als smokkel waar werden in beslag genomten; tcyen S. is proces-verbaal opgemaakt. BLOEDVERGIFTIGING. De 19-ja- rige V. te K e r k r a d e, die een puistje in het gezicht had opengekrabd, is aan bloedvergiftiging overleden. Ongelukken, Toen de 53-jarige tuinbouwer G. K. te K o e d ij k kool in een schuit had gela den, is hij op den weg uitgegleden. Hij kwam met het hoofd op den weg terecht en was onmiddellijk dood. Hij laat een vrouw en kinderen achter. Op den rijksweg onder Gilze-Rijen reed een verbuisauto uit Goes door een onopgehelderde oorzaak in volle vaart tegen een boom. De wagen werd totaal versplinterd. De beide inzittenden be kwamen zoodanige verwondingen, dat hun vervoer naar het ziekenhuis te Bre da noodzakelijk bleek. Bij de .gisteren gehouden aanbe steding van de uitvoering van werken aan de zeeweringen aan de Zuid- en West-Watering van den Polder Wal cheren, was de volledige uitslag: Zuidwatering: P. J. v. d. Sande te Breskens 6200; P. Dekker, Veere 5997; Iz. Lagasse, Koudekerke 5810; L. Minderhoud Wz„ Westkapelle 5730; J. Lindenberg Cz., te Wemel- dinge 5580; C. v. d. Klippe te Vlis- singen 5730 en A. A. de Wilde te Middelburg 5268. Westwatering: Iz. Lagasse 15860; P. J. v. d. Sande, f 15245; P. Dekker, 14732;; J. Lindenberg Cz„ 14440; MjMIIIIIIIWIIHMM C. v. d. Klippe 14340; L. Minderhoud 13910; en A. A. de Wilde 13845. Voor de levering van 380.000 straat klinkers was o.a. nog ingeschreven door N.V. Renguet en Co., Middelburg voor 29.35; N.V, D. M. Boone's handel in bouwmaterialen Middelburg 30.20 en 28-20 en L. G. J. v, d. Ven te Kou dekerke voor 28.66. DE PRIKPLANK. Regelmatig worden in diverse bladen prikplhnken aangeboden, waaraan spe ciale prijzen verbonden zijn. Nu Zeeland, vooral ten platte lande, ook reeds de weldaden hiervan onder vindt, en deze prikplanken een dergelij ke vlucht nemen, dat menige winkelier dit als een bron van inkomen gaat be schouwen, vraag ik uwe aandacht voor het volgende De prikplank is een bord met meestal 500 gaatjes. Deze 500 gaatjes worden met cijfertjes opgevuld. Er overheen wordt een papier geplakt. Op 100 cijfers is wat te bekomen en de hoofdprijs is meestal een goedkoope theekast. Om tegenover de wet op de loterij sterk te staan, noemt men dit geen loterij, maar heel handig is hieraan verbonden een systeem om te kunnen uitrekenen waar of de prijzen zich in de plank bevinden. Ieder die meeprikt (waarvoor een dub beltje betaald moet worden) krijgt een toffee, waarvan de waarde op 25 of 30 cent per kilo gerekend kan worden. De prijzen bestaan meestal uit goedkoo pe snuisterijen. De plank brengt dus 50 op. De win kelier krijgt daarvan 10. De handige uitvinder, die het ook niet uit liefdadig heidsoverwegingen doet, zal toch ook wel met minstens 5 zijn van het den ken vermoeide hersenen beloond willen zien. 100 prikkers krijgen dus voor hun 50 slechts 35 aan artikelen terug en 400 prikkers hebben een plakkerigen m'ond. Zijn de tijden niet ernstig genoeg om het publiek, dat in de volkszaken zijne winkelwaren koopt, met een toffee naar huis te zenden en slechts aan 100 prik kers een waarde toe te kennen, waarop nog een 15 rest? Kleeft aan dit systeem geen gevaar, voor den bona fide handelaar, die aan dergelijke methoden zijn klanten niet wil opofferen? U dank zeggende voor de opname in uw geacht blad, teeken ik, Een winkelier die zijn afnemers wenscht te behoeden voor den zoeten mond. HOOGESCHOOL-STUDIE VOOR MEISJES. Aan de ouders van vrouwelijke leer lingen van H.B.S., Gymnasium of Ly ceum, die dezen zomer haar einddiplo ma hopen te verkrijgen en plannen koesteren voor een studie aan een der hoogescholen, willen de Nederlandsche Vereeniging van Vrouwen met Acade mische Opleiding en de Vereeniging van Academisch Gevormde Christenvrou wen gaarne inkchtingen verschaffen. Zij meenen die hulp te moeten aan bieden, omdat voor vele ouders het moeilijk is zich op de hoogte van een studie en vooruitzichten te stellen Waar zij nu leden tellen onder alle faculteiten, zich gemakkelijk met zus terverenigingen in het buitenland in verbinding kunnen stellen en boven dien de vrouwelijke studentenvereni gingen tot samenwerking bereid vinden, is het mogelijk adressen te geven van personen, bij wie men betrouwbare in lichtingen kan krijgen. Om misverstand te voorkomen, zij er op gewezen, dat zij zich beperken moeten tot de academische opleiding. Wil men in het algemeen inlichtingen hebben over beroepskeuze voor meis jes, zoo wende men zich tot het Nati onaal Bureau voor Vrouwenarbeid in 's Gravenhage of tot de adviesbureaux voor Beroepskeuze, zooals die in iedere stad bestaan. Namens de Ned. Ver. voor Vrou wen met Academische Opleiding: Mej. dr. J. Reudler, Jozef Israëlsplein 17, Den Haag. Namens de Ver. van Academisch Gevormde Christenvrouwen: mevr. dr R. C. S. Kruyswijk- Hamburger. Mathenesserlaan 384, Rotterdam. 35 Ik heb een idee, zei Dribbeltje. Laten we allemaal kleine zakjes maken met één ring, één gou den ketting en één grooten diamant er in. En 's nachts gaan we die stilletjes bij onze vriendjes in huis leggen. Dat vond Roetje nog zoo dom niet, dan wa ren die arme jonge tjes ineens rijk en ze begonnen direct zak jes te vullen en er. op te zetten voor wie zoo'n bundeltje bestemd was. Roetje en Dribbeltje.

Middelburgsche Courant | 1932 | | pagina 8