GEMENGD NIEUWS. INGEZONDEN STUKKEN. BEKENDMAKINGEN. BURGERLIJKE STAND. WAAR IS WERK? VOOR ONZE JONGENS EN MEISJES. a vallend was het zeer vlugge tempo in dezen strijd. Door dezen gunstigen uitslag kwa men na deze match de Middelburgers uit tegen de sterke Bredasche Club. Het was te dunken aan de uitstekende ver. dediging en de taaie volharding der Mid delburgers dat de strijd geruimen tijd onbeslist bleef. Toch boekte Breda vóór de rust, welke wel wat heel kort was, 1 doelpunt, na de rust nog 2 zoodat deze interessante match eindigde met 30 voor Breda waarbij opgemerkt dient te worden dat Breda het laatste doelpunt in de aller laatste seconde op een twij felachtige wijze werd gescoord. De jubileerende vereeniging bood tusschen deze beide wedstrijden aan alle deelnemers 'n Brabantschen koffiemaal, tijd aan, welke buitengewoon geslaagd mocht heeten. Na afloop der wedstrij den waaruit Breda als kampioen te voor' schijn kwam, verzamelden zich nogmaals alle deelnemers in 't restaurant Bosch hek. De voorzitter van M, M. H, C. bood de jubileerende vereeniging een ets van het Middelburgsche stadhuis aan, welke met groote erkentelijkheid werd aan vaard, M. M. H. C. mag inderdaad met groo te voldoening op dezen dag terug zien. Branden. Tijdens afwezigheid van den eigenaar is Maandagavond door tot nog toe on bekende oorzaak brand uitgebroken in een pand aan de Gedempte Slaak te Rotterdam waar gevestigd is de spiegel- en lijstenfabriek van den heer J. Cohen. De brand is ontstaan in een als werk plaats ingerichte achterkamer. Het vuur heeft zich van deze achterkamer uitge breid naar de tusschenkamer en vervol gens naar den winkel. In totaal werd er met zes stralen water gegeven en men slaagde er op die manier al spoedig in het vuur te bedwingen. Dit is niet de eenige brand geweest, die gewoed heeft. Bij niet minder dan nog vijf branden heeft de brandweer han delend moeten optreden. Zondagavond is ba-and uitgebroken ia het van ouds bekende café Het Wa pen van Leideni te Vries (Dr.!. Hel vuur greep zoo snel' om zich heen-, en hoewel de bjrandweer spoedig ter plaatse was, brandde het gebouw geheel uit. Dok de inventaris werd een prooi der Vlammen. Ook de achter het café gele gen woning, en de blij het café Uiehoo- rende zaal werden vernield'. Vermoedelijk is de brand op den zolder uitgebroken, de oorzaak is onbekend. Ongelukken. Zondagmiddag reed op den Spaarn- wouderweg te Sloten (N.H.) een mo torrijder met volle vaart tegen den zij kant van een auto. De motorrijder en de duorijder, die beiden afkomstig zijn uit Ouderkerk aan den Amstel, werden met kracht tegen den grond geslingerd. Eerst genoemde was op slag dood, de andere werd ernstig gewond; hij kreeg een her senschudding en ernstige wonden aan het hoofd. De 20-jarige J. H. die Maandagoch tend op de Nieuwe Haven te Rotter dam met zijn fiets slipte en door een vrachtauto werd overreden, is aan de kwetsuren die hij daarbij opliep een wervelfractuur en een hersenschudding overleden. Maandag reed te Giessendam de van zijn werk terugkeerende, onge veer 40-jarige arbeider van L. achter op een vrachtauto mede. Toen de wa gen een poort doorreed kwam de ar beider met zijn hoofd in aanraking met een ijzeren balk en sloeg van den auto. De man was onmiddellijk dood. De ongelukkige laat een vrouw en een achttal kinderen onverzorgd ach ter, Maandagavond werd op het kruis punt MolenstraatWalstraat de 46-ja- rige A. B., directeur van het Chicago- theater te N ij m e g e n, toen hij de straat wilde oversteken, plotseling door een auto van den heer W. J. V. uit Hees bij Nijwegen gegrepen. De chauffeur bleek totaal verrast te zijn door den man, die in den mistregen, vlak voor den auto uitliep. De heer B. werd tegen den grond geslagen en bloedde hevig uit neus, ooren en oogen. De toestand van het slachtoffer is zeer ernstig. Hij heeft een gecompli ceerde schedelbreuk De politie heeft proces-verbaal op gemaakt. De landbouwer P. K. te Waa 1- w ij k viel Maandagmorgen van den hooizolder. De man was onmiddellijk dood. EEN GOEDE VANGST. De recherche heeft in een logement te 's-G ravenhage aangehouden een 25-jarigen grondwerker, zonder vaste woon- of verblijfplaats, die onder een valschen naam (Bergsma) aldaar verblijf hield en onder dien naam ook voorkwam op de logementslijst. De man stond ver schillende malen in het Alg. Politieblad van 1930 en 1931 gesignaleerd, namelijk voor oplichting te Velp gepleegd, wegens het opgeven van een valschen naam, ge pleegd te Enkhuizen, waar hij zich ook Jacobs noemde, en voor geldboeten en hechtenisstraf wegens overtredingen der Politieverordeningen van Bergen op Zdoni en Hulst. Haagsche huizentrek. (Van onzen correspondent.) Het ziet er inderdaad naar uit alsof er nog nimmer zooveel huizen tegelijk voor de liefhebbers klaar stonden als dit jaar. Overal, in alle wijken, op alle punten en aan de meest uiteenloopende soorten van huizen zijn de veelzeggende bordjes ge spijkerd. Vooral groote heerenhuizen staan leeg. De rolluiken zijn voor de vensters neergelaten, de tuinen hebben dat lich telijk verwaarloosde aanzien, dat zoo'n eigenaardig kenmerk is van een leeg staand huis. Zelfs de Scheveningsche Weg is er niet vrij van. Ook die heeft als woonkwartier zijn roem overleefd. Hij is niet meer in trek. Hij is en décadence, zooals de vroeger om zijn deftigheid beroemde Laan Copes van Cattenburgh, die eveneens in reuk van voornaamheid stond. Rijke en voor name lieden in Haagsche romans, woon den onveranderlijk aan de Laan Copes van Cattenburgh of op den Schevening- schen Weg, een enkele maal aan het Nassauplein en soms, maar toch zelden, in het Willemspark. Maar dat is allemaal veranderd. De smaak en de gewoonten zijn veranderd en daarmede de eischen, welke men stelde aan een voornaam huis. Niemand wil er meer aan. Want ze missen alles wat de moderne mensch eischt en doordat ze uiteraard op een peperduren grond staan, moeten ze dus, niettegenstaande al hun tekortkomingen, altijd zeer duur blijven. De huizen in de moderne villawijken als Zorgvliet lijden niet aan het gebrek van te weinig modern^ comfort. Ze heb ben alles wat zelfs een verwend mensch wenschen en verlangen kan en toch staan ze leeg. En dat zal wel in heel nauw verband staan met de malaise. Veel In dische magnaten woonden en wonen nog in Zorgvliet en voor verscheidenen onder hen wordt het bijna ondoenlijk om zoo'n - INBRAAK OP DE. NASSAUKADiË. Aan de Nassauikade te Amster dam heeft een inbraak plaats gehad. De onbekende daders hebben deze in braak gepleegd vermoedelijk' tusschen 10 en 12 uur, tijdens afwezigheid der be woners. In de wtming hebben zij zich meester gemaakt van een 'kleine brandkast. Deze hebben zij in een auto gezet. Voor men wegreed hébben de daders nog een be drag van f 100 meegenomen benevens een aantal gouden en zilveren voorwer pen. In de brandkast zaten behalvfe een aantal familiepapieren, twee aandeelen van de N.V. „De Harmonie", ieder van f 1000. De 'brandkast, die Maandagmor gen in het water Van de Prinsengracht is gevionden ,was van achteren open gescheurd, maar de aandeelen waren in de kast gelaten. Naar de daders Wordt het onderzoek [voortgezet. AUTOBOTSING. Op den hoek van de Spuistraat en de Paleisstraat te Amsterdam heelt Zondagavond 'n ernstige botsing plaats gehad tusschen 2 personenauto's. Een van de wagens kwam met vijf pasagiers uit de Raad huisstraat en reed de Spuistraat in. De andere wagen kwam, zonder passagiers van den Singel en reed dwars tegen den eersten wagen aan, zoodat deze kantel de. Van de vijf passagiers werden er drie licht gewond. De wagens hadden ern stige schade bekomen. WAARSCHUWING. De burge meester van Berkenwoude waar schuwt tegen de praktijken van Corne- lis Borst, geb. te Lopik 22 Aug. 1869 en verblijvende in logementen. Borst maakte er een gewoonte van vee te koo- pen zonder volledige betaling. Verzoeke te worden bekend gemaakt met aangiften elders, wegens misdrijf, bedoeld bij art, 326a Wetboek van Straf recht, door Borst gepleegd. Namens den v. J. bij de arr,- rechtbank te Maastricht, waarschuwt de brig.-comm. Kon. mar. te Hoens- broek tegen Sebastiaan Jacobus Hoef nagels, geb. te Lopik 30 Aug. 1898, mijn werker, wonende te Heerlen, Valken- burgerweg 13. Deze persoon zoekt met oneerbare bedoelingen steeds omgang met minderjarige jongens. Signalement: lang 1.75 m gewoon postuur, hoog voorhoofd, ooren ver van het hoofd staande, donkerblond haar. heeft beschaafde manieren. HUISHOUDSTER MET f700 ER VAN DOOR. De rijwielhersteller J. IC. te Hillegersberg heeft bij dé politie ken nis gegeven dat uit zijn woning een bedrag van '700 gulden plus diversé gouden voorwerpen zijn ontvreemd. De politie heeft daarop aangehouden de ge wezen huishoudster Van IC., die eenigen lijd geleden met dé stille trom haar dienst had verlaten. Het geld, alsmede de gouden voorwerpen zijn in beslag genomen in de woning van de huishoud ster, in een muntgasmeter had zij ajlles verborgen.. tMej'. K. Is veer den officier van justitie geleid. groot huis te blijven bewonen Daar zijn er onder, die zeggen: we zouden wel graag in een kleiner huis wonen en bezuinigen, maarwe kun nen ons huis niet kwijt en liever dan hun woning renteloos te laten en geld uit te geven voor een kleiner huis, trachten ze zich zoo goed mogelijk door den kwaden tijd heen te vechten. Ze sluiten een aan tal kamers; soms ook trekken familie leden bij elkaar in. Anderen laten den boel in den steek en trekken zich ergens in een stil klein plaatsje binnen of buiten de grenzen, waar het leven goedkoop is, in eenzaamheid terug. Anderen weer trachten hun overvloed van ruimte pro ductief te maken. Het groote bezwaar van dit alles is natuurlijk, dat de hooge lasten, die zoo'n bezit meebrengt, blijven. Bepaalde nieuwe wijken met moderne huizen zijn bijzonder in trek, hebben een geweldigen naam wat „stand" betreft, iets waarvoor de Hagenaar buitenge woon gevoelig is, zonder dat een buiten staander goed begrijpt waarom. Eén van deze wijken is de nieuwe Waalsdorp- buurt, waar gebouwd wordt, steeds maar door, met een ijver of niet de halve stad gelegenheid om te wonen te over bood. Ik moet eerlijk bekennen, dat de groote attractie van deze wijk me nog niet duidelijk is. Nu ja, ze is bij Waals dorp, dat wil zeggen vlak bij wat vroeger duinen waren en waarvan weldra nog maar een heel schamel beetje over zal zijn. Daarmee is alles gezegd. De straten zijn er recht en geasfalteerd, de huizen zijn modern en met dat al toch tamelijk gelijk en gelijkvormig, de huren zijn hoog en de kamers klein. En de verbinding met de stad isnu ja, men mag geen kwaad spreken van tram- en busverbin dingen. Laten we dus zeggen, zoo, dat iemand, wiens tijd min of meer geld is en die houdt van een snel en doelmatig vervoer er niet mee tevreden zou zijn. Wie stand op prijs stelt, behoort echter daar te wonen en nergens anders. W. P, SMOKKELAAR DOODGESCHOTEN. Zaterdagavond is op den Asperden- schenweg de kellner J. S. uit G o c h, 36 jaar oud en vader van vijf kinderen, die met een vriend, den 16-jarigen H. de H. ook uit deze plaats, een paar pond tarwe over de grens wilde smokkelen, door een kommies betrapt. De kommies loste eerst eenige waarschuwingsschoten en toen de beide smokkelaars daarop doorliepen richtte de Duitsche douanebeambte scherper, waardoor J. S. in de borst werd getroffen. De man overleed na een half uur. De andere smokkelaar kreeg een kogel in den linkerbovenarm. DE ANONIEME BRIEFSCHRIJVERIJ. De anonieme briefschrijverij, waaraan ds. R. te Winterswijk werd verdacht en waarvoor hij, zooals men weet, tot een maand gevangenisstraf is veroordeeld, heeft, naar de Voorwaarts weet te ver tellen, nog geen einde genomen. De redactie der Winterwijksche Cou rant ontving dezer dagen een met pot lood in blokschrift geschreven brief kaart met een inhoud, beleedigend voor de stichting Zandbergen bij Amersfoort, TREINONTSPORING. Maandag middag ontspoorde te Reuver bij het rangeeren een beladen wagon steen kolen. Doordat dit juist op de hoofdlijn VenloRoermond gebeurde veroor zaakte dit een heele stagnatie. De reizi gers van den trein die vanuit Venlo te Reuver arriveerde, moesten overstappen in een inmiddels ontboden hulptrein van Roermond, Spoedig was de hoofdlijn in zooverre vrij, dat de sneltrein Maas trichtAmsterdam wederom, hoewel langzaam rijdende, passeeren kon. De materieele schade is niet groot en per soonlijke ongelukken kwamen gelukkig niet voor. RAAD CONTRA BURGEMEESTER. De raad van de gemeente B e 1 f e 1 d (L.) heeft, naar de Limb. Koerier meldt, een motie aangenomen tegen den burge meester van die gemeente. Deze motie luidt: De raad van de gemeente Belfeld, in aanmerking nemende de vele misdrij ven en grove misdragingen door den burgemeester gepleegd, verzoekt het daartoe te willen leiden, dat de burge meester ontslagen wordt. Deze motie zal aan Ged. Staten ge zonden worden. Ze is met op 1 na alge- meene stemmen aangenomen. DE CRISIS IN DE BOUWVAKKEN. M. de Red., In de gemeenteraadsvergadering van jl. Woensdag is bij de behandeling van den bouw van het abattoir door een raadslid gezegd, dat er vroeger wel eens op ge wezen is er niet te veel menschen van buiten bij te halen. Inderdaad hoeft men blijkens de cijfers van de arbeidsbeurs, niet ongerust te zijn, dat er thans en in de toekomst bouwvakarbeiders te kort zullen zijn: integendeel overcompleet. Men behoeft die dus niet van buiten te laten komen. En toch gebeurt dit thans. Is daar niets aan te doen? Wij geloo- ven van wel. Als de autoriteiten eens lieten onderhandelen met patroons, die met personeel van buiten de stad wer ken; hun de lijst van werklooze bouw vakarbeiders eens toonden, en hun in vloed aanwenden, dat geen bouwvakar beiders van buiten meer kwamen; er is hier uitzoek genoeg. Van welke organi satie doet er niet toe; onze leus is neemt uw stadgenooten. Evenmin willen wij die arbeiders van buiten de stad, die hier reeds werken, weer op straat zetten. Steeds pogen wij aan het werk te komen, doch die pogingen stranden op dit te werk stellen van krachten van buiten. En waar de uitkeeringstermijn uit de werkloozenkas voor de arbeiders van zoo korten duur is, komen zij zich spoe dig aanmelden voor steun. Het is dus een gemeente- en een algemeen belang, dat wij te werk worden gesteld. Middelburg. L, Janse, [Van Redactiewege verkort.] o KERMIS TE AARDENBURG. Men is te Aardenburg weer eens be zig van een windje een storm te maken. Goed gezien, besluit de Raaad, in dezen slechten tijd een poging te doen om de menschen te laten sparen, en ziet, men doet of het wel en wee van half Aar denburg er van afhangt, In een ingezonden stuk lees ik, dat winkeliers en herbergiers de dupe moe ten worden. De kermis in Aardenburg is niets anders meer dan wat dansen, voornamelijk in twee herbergen. Ik kan me niet voorstellen hoe op deze wijze geld onder de neringdoenden moet ko men, De R.K, bevolking krijgt in dien tijd wel eens overkomsten, doch dat is altijd voor 1 dag, daar is dus nog ge legenheid genoeg voor. Men doet nu weer moeite in de Ge meente ruzie te stoken, en wil er een politiek spelletje inzien. Vele vaders zullen het met mij eens zijn, dat men gemakkelijker zijn danslustige kinde ren kan verbieden naar andere gemeen ten te gaan, dan ze tthuis te houden van de kermis in eigen plaats. Het is onze eerste bezuiniging in deze slech te tijden. En dan om onze mooie markt te la ten vertrappen voor een paar kraamp jes, dat zal toch ook wel geen bezuini ging zijn. Eén dag kermis, of liever gezegd één dag dansen is mooi genoeg, EEN VADER VAN DANS LUSTIGE KINDEREN, •VASTSTELLING DER KIEZERS LIJST. i Burgemeester en Wethouders' Van Mid delburg maken bekend, dat de op heden door hen vastgestelde kiezerslijst voor het jaar 1932-1933 van 29 Februari tot en met 16 Maart a.s. ter secretarie der gemeente voor een ieder ter inzage wordt nederge'legd en tegen betaling der kosten in afschrift en stemdisfcriotsge- wijze in uittreksel' verkrijgbaar wordt gesteld. i Tot en met 9 Maart a.s'. ïs ,een iedeir bevoegd bij het gemeentebestuur verbe tering van de vastgestelde kiezerslijst te ivragen, op grond, dat hij zelf of een ander in strijd met de wet daaroip (voor komt, niet voorkomt of niet behoorlijk Voorkomt. Het verzoekschrift 'kan o,p ongeze- ge'ld papier worden gesteld. Middelburg, 22 Febfr. 1932.. Burgemeester en Wethouders Voorn. P. DUMON TAK, Voorzitter. M. VAN DER VEUR, Secretaris. Oost- en West-Souburg. Van 1 tot en met 15 Februari. Ondertrouwd: P. Bosselaar, 23 j, en P, F. van Houte 26 j. Getrouwd: A. van den Buuse, 27 j. en B. M, K. Trapman, 25 j.; P, Land man, 23 j. en E, W. Daalhuizen 23 j. Bevallen: W. van Maldeghem geb. Flipse d., N, Roest geb. Verwaal z.; P, Dieleman geb. Louwerse, z.j M, Moens geb. Bliek d. Overleden: L. Verhage, 76 j., wedn. v. A. Arendse; A. Pieterse, 84 j., wedn. v. C, Joziasse; P. M. Pouwer, 52 j,, echt- genoote van W. N. Jobse; J. Willemse, 74 j., echtgenoote van D. Barentsen. GEVONDEN VOORWERPEN. Als zoodanig zijn aangegeven de vol gende voorwerpen welke terug te beko men zjjn a. aan het bureau van politie: diverse handschoenen en sleutels, wandbord, nijptang, leesboekje, pet, muts, medaillon (goud). b. bij particulieren: Rijwieltasch met inhoud, J. Jansen, Schoorsteenvegerssingel Q 94; jongens pet, Spruit, Bellinkstraat G 195; pols horloge, J. J, Larnoes, Pluimstraat E 162; knipmes, F. Wolf, Bagijnhofstraat E 171; paar wafeldoekjes, J. Kingmans, N. Kerkstraat B 105; handschoen, M. v. d. Berge, Spanjaardstraat F 66; pad- vindersportem. met inhoud, C. Janse, Branderijmolengang M 246; schooletui, M, Sloover, Teerpakhuizenstraat P 34; bankbiljet, W. Geldof, Bastion N 65; huissleutel, Gabriëlse, Markt (Café Een dracht); poes, A. v. d. Steen, Korte Noordstraat E 5; kinderportem. met in houd, Bastiaanse, Penninghoeksingel L 71. Inlichtingen te bekomen aan het Bu reau van Politie alleen 's Zaterdags avonds van 7 tot 8 uur. De Districts-Arbeidsbeurs voor de ge meenten tusschen Ooster- en Wester- Schelde zendt ons de volgende aanvra gen: Binnenland: DEN BOSCH, kapster, geheel zelf standig kunnende manicuren, ondulee- ren en knippen, voor eerste klas zaak. dadelijk, 20 per week, (uitwonend), plus verval, voor vast. ALKMAAR, schoenmaker, bekend met schoenreparatie machine, leeftijd, 20-30 jaar, dadelijk, plm. 25 per week, DEN BOSCH, 10 of meer slagers, spe ciaal op de hoogte met uitbeenen, dade lijk, 46 tot 47 cent per uur, en premie, mogelijk accoordwerk op n. o. t. k. voor waarden, voor pl.m. 3 maanden. ROTTERDAM huishoudster, in het bezit van diploma huishoudschool, moet reeds bij voorkeur werkzaam zijn ge weest in ziekenhuis e. d., voor 1 April a.s. 1900 tot 2500 per jaar, voor in woning en voeding wardt 50 pet. in min dering gebracht, leeftijd 3035 jaar. AMERSFOORT, fotograaf, teven fi liaalhouder, geheel zelstandig kunnende werken, ongehuwd, indiensttreding en loon nader overeen te komen, BREDA drukker (2de klasse), be kend met Heidelberger Drukautomaat 18 tot 24 jaar, dadelijk, loon nader over een te komen. C.A.O., ovor 3 a 4 we ken. UTRECHT, steno-typiste, bekend met advocatenwerk, moet bij afwezig heid van werkgever het publiek te woord kunnen staan, indiensttreding en loon nader overeen te komen, WINSCHOTEN, machinezetter, (sy steem Intertype), contractloon, voor tij delijk. ENSCHEDE, bekwaam metaalslijper- polijster, bekend met slijpen en polijsten van geneeskundige instrumenten, in diensttreding en loon nader overeen te komen, voor onbepaalden tijd. Aanvragen Buitenland. FRANKRIJK. Gevraagd wordt in het Departement Orne (N W. Frankrijk): bekwaam land arbeidersgezin, bij voorkeur zonder kin deren of met een kind. Man zeer be kwaam ploeger, geschikt voor allen land arbeid met paarden en landbouwwerk tuigen, vrouw moet kunnen melken, Loon voor beiden tezamen frs, 700 p, m., plus huisvesting, licht, vuur, tuin en melk. Alleen zeer net, betrouwbaar ge zin komt in aanmerking. Aanbiedingen uitsluitend aan de Dis tricts-Arbeidsbeurs te Middelburg, 25Roetje en Dribbeltje. Intusschen was Dribbeltje in een kast gevlucht en had een groote fopschaar gevonden. Daarmee zou hij Roetje eens bang maken. Het duurde dan ook niet lang, of daar kwam Roetje aanloopen met zijn handen in zijn zakken. Niets vermoedend liep hij langs de kast, maar toen Dribbeltje de deur op een kiertje opende, en de schaar op hem af liet springen, zette hij het op een loopen en bleef wel eenj die aan de fopschaar zat. Wie nad dnt kwartier door alle vertrekken rennen. I kunnen doen? Altijd zag hij veer «ogen een groete spin,

Middelburgsche Courant | 1932 | | pagina 6