SPORT. Voor degenen, die het niet zelf aan den fijve voelen, lijkt het of de c.isis geen slachtoffers maakt, maar, wanneer ge nagaat, dat een paar honderdduizend menschen naar werk verlangen, zonder het te kunnen krijgen, dan moogt ge Uw behaaglijken stoel en Uw gezellige kamer wel dubbel op prijs stellen. Het Nationaal Crisis Comité doet een beroep op U om mee te helpen voor die gedeelten van het land, waar de nood niet alleen door de plaatselijke comité's kan worden gelenigd. Als ge rekening houder zijt bij den Postcheque- en Girodienst, dan behoeft ge de machtiging, die U dezer dagen is toegezonden, maar in te vul len om maandelijks enkele guldens automatisch van Uw rekening te doen afschrijven op nummer: 186.000. Toe, geef een paar gulden! hei .-.^kantoor en stort op 186.000 het bedrag, dat ge kunt missen. Stel het niet uit. want er zijn er velen, die op Uw hulp wachten. GIRO 186.000 Stypen N.V. amst. Stereo-lnr. JOS. NEVE Cliché L. v. LEER Co. GEMENGD NIEUWS. VOOR ONZE JONGENS EN MEISJES, gen der kinderen en der scholen. (Ap plaus). Vervolgens nam de heer P. D u m o n Tak het woord om er als burgemeester van Middelburg op te wijzen, dat zilveren koorden de gemeente en de bewaar scholen van het Nut aan elkaar binden. Het gemeentebestuur stelt het op hoo- gen prijs, dat deze-scholen naast de ge meentebewaarschool bestaan, omdat zij anders ook zeker nog een bewaarschool zou moeten hebben. Spr. wenscht de af tredenden dank te brengen voor alles wat zij hebben verricht en wenscht de nieuwe functionarissen alles goed toe in li aar werkkring. De voorzitter van het departement, de heer mr. H. P 1 e y t e, bracht dank aan de commissie voor deze uitnoodiging en richtte daarna ook woorden van dank en hulde tot de scheidenden, onder aan bieding van een fraaie bloemenhulde en een enveloppe met inhoud ter gedeelte lijke bestrijding der verhuiskosten bij het verlaten van de ambtswoning. Ook richtte spr. zich tot de nieuwe functio narissen. Mejuffrouw P f ij f f e r zeide, dat wan neer iemand ons prijst, men het beste zijn tekortkomingen voelt. Spr. bracht vooral dank aan het dames-lid der com missie, mevrouw Boasson-Sanders, voor haar steun en medeleven. Dank bracht spr. voor de woorden van den heer Non- hebei, Dumon Tak en Pleijte, voor de aangeboden geschenken en voor de reeds in Augustus gedane toezegging van financieelen steun na het aftreden. Spr. heeft steeds getracht liefde en on baatzuchtigheid bij de kinderen op te wekken en richtte zich ten slotte tot haar opvolgster en wenschte haar kracht toe bij haar werk. Mejuffrouw Schut sloot zich met enkele woorden bij mejuffrouw Pfijffer aan. Een der helpsters der school aan de Vlasmarkt bood namens allen een sou venir aan mejuffrouw Schut aan, wat de helpsters van de school aan de Schuit- vlotstraat reeds eerder aan mejuffrouw Pfijffer hadden gedaan. Men bleef nog eenigen tijd onder het gebruik van ver- verschingen bijeen en vond de heer Non hebei nog gelegenheid dank te brengen aan de dames, die de voorbereidingen voor deze drievoudige plechtigheid op zulk een prijzenswaardige wijze hadden getroffen. Een Chr. kweekschool voor West-Brabant en Oostelijk Zeeland. In de School met den Bijfbel te Ber gen op Zoom vergaderde Zaterdag qp uitnoodiging van de Chr. Ver. „Nehemia" tot instandhouding van Scholen met den Bijlbel te Bergen op Zoom, een aantal be stuursleden van Chr. Schoolvereenigingen en Chr. Onderwijzers uit de omgeving om te hespreken de door „Nehemia" ge koesterde Chr. Kweekschoolplannen. Tal van personen hadden aan den op roep van „Nehemia" gehoor gegevenen gaven op deze wijze uiting aan hun 'be langstelling Voor het planeen Chr. Kweekschool voor West Braibant en O. Zeeland. Zoo waren bestuursleden en onder wijzers opgekomen uit BoosendaaT, Din- teloord, Tholen, Poortvliet, Krabjben- dijke, Rilland-Bath. Van de Geref. Gem. SchooT te Tholen was bericht Van ver hindering, fopmevens sympathiebetuiging ingekomen. De voorzitter van „Nehemia" de heer H. Lensink, zette uiteen het doel' dezer (vergadering. De heer - Van Buuren wekte op, tot meerder contact onder de collega's van West-Brabant en Oost Zeeland, en tot bezoek van het U.L.O. op Chr. grond slag te Bergen op Zoom door de .meest begaafd® leerlingen der scholen uit de omgeving. Geslaagd aan de universiteit te Leiden voor het doctoraal examen wis- en natuurkunde (hoofdvak pharmacie) de heer J. C. Gelderblom te Nieu w- d o r p. Bij apothekers en drogisten verkrijgbaar. (Ingez. Med.) De Olympische Spelen. Zaterdag is ook de ijshockeywedstrijd Canada-Amerika gespeeld Daar Canada bij den eersten wedstrijd Amerika met 21 heeft geslagen, werd dit land tot overwinnaar verklaard. Tweede werd Amerika, derde Duitschland en vierde Polen. De sluiting der spelen geschiedde met gewoon ceremonieel onder hevigen sneeuwstorm, door veie duizenden bij gewoond. Daar de avond reeds gevallen, werd het Stadion met booglampen verlicht. De vlaggen van de 17 deelnemende landen waren in een kring geplaatst. De vier persoons bobsleewedstrijden Vi ge geen rekeninghouder zijt, loop dan morgen even naar zijn door vorst en matigen wind Zater dagochtend begonnen. Uitslag eerste rit: Amerika bestuurd door Fiske 2 min. 52/100 sec. Uitslag tweede rit: Roemenië bestuurd door Papana 2 min. 14.32 sec. Zeven ploegen namen Maandag deel aan de uitgestelde finale voor het vier- mans bobsleetournooi. De baan was vrij snel, er lag veel sneeuw en een ijslaag had zich gevormd. 24000 toeschouwers waren aanwezig. De gemaakte tijden wa ren in minuten, seconden en honderdste seconden: 1. Fiske, Amerika 1. 57. 41; 2. Kilian, Duitschland 1. 58. 19; De 50 K.M, ski-wedstrijd is gewonnen door den Fin. Voli Saarinen in 4 uur 28 min. Ongelukken. Even voor Maassluis is een auto, bestuurd door den heer B. uit Naaldwijk vermoedelijk tengevolge van de gladheid van den weg, geslipt. De wagen sloeg van den ongeveer vier meter hoogen dijk en kwam achterstevoren in de sloot terecht. De inzittenden kwamen er bo ven verwachting goed af. Alleen zekere mej. S. bekwam een groote hoofdwond en schaafwonden. In den nacht van Zondag op Maan dag is een auto met vier personen nabij Wytgaard in botsing gekomen met een boom. De inzittenden bekwamen al len verwondingen, terwijl twee van hen bewusteloos geraakten De twee licht gewonden konden na verbonden te zijn huiswaarts keeren. De beide anderen, de ongeveer 30-jarige J. L. v. d. S. uit Breskens en de ongeveer 26-jarige J. S. uit Sittard, die beiden te Sneek logeerden, zijn ter verpleging opgeno men. De toestand van den heer v. d. S. is minder ernstig. VILLA BB AND. Toen de familie C. G., wonende Baaphorstlaan te Wasse naar Zondagmiddag naar de radio-uit zending zat te luisteren, werd zij1 door een voorbijganger gewaarschuwd, dat 't rieten dak der villa in orand stond. In allerijl werd de brandweer gealarmeerd die spoedig ter plaatse was, doch aan vankelijk door de afgelegen plaats eenige moeite had met het verkrijgen van bluschwater. Inmiddels werd door de be woners, met behulp van politie en om wonenden een groot deel van het, mee- rendeels antieke, meubilair naar buiten gedragen. Toen de 'blussching met vijf stralen kon worden aangevangen, was er van redding eigenlijSk geen sprake meer. Dg villa brandde vrijwel totaal/ uit; alleen de steenen muren bleven staan. Het grootste deel van den inboe del kon worden gered; voor het overige dekt verzekering de schade. De familie G. was juist Zaterdjaig van een 'buitenlsndsche reis teruggekeerd. AUTO TE WATER. BESTUURDER VERDRONKEN. Maandagavond is ter hoogte van den spoordijk, waarover de tram van Amsterdam naar Zandvoort passeert, een auto, bestuurd door den heer J. P. M. G., directeur der Int, Kof fiehandelmaatschappij, wonende in Aer- denhout, in het water van de Leidsche Vaart gereden. De autobestuurder is verdronken, 't Lijk van den bestuurder is thans ge- overzijde van de vaart, hebben gezien, vonden. Bewoners van huizen aan de dat de bestuurder uit den auto is ge kropen en naar den walkant wilde gaan, doch blijkbaar uitgleed of door koude bevangen werd en onder het ijs ver dween. KÜND VERBRAND.— Te Ouden bosch kreeg het 2-jarig zoontje van A. K., een kan heete koffie over het li chaam en bekwam zulke ernstige brand wonden dat de kleine aan de gevolgen is overleden. ERNSTIGE VECHTPARTIJ. Maan dagnacht had op den Singel bij de Lijn- baansteeg te Amsterdam een scheldpartij plaats tusschen een vrouw, die uit het raam hing en eenige mannen Plotseling kwam een man naar beneden, waarop een vechtpartij ontstond. Twee agenten in burger, die in de buurt waren wilden de vechtenden scheiden. Zij wer den echter dadelijk van alle kanten aan gevallen. Een der agenten kreeg een paar trappen, terwijl de ander met een scherp voorwerp, dat later bleek een schroevendraaier te zijn, dwars door de linkerwang werd gestoken. Intusschen waren de vechtenden op het Singel ge komen en een der agenten maakte daar gebruik van zijn revolver, waaruit hij drie schoten heeft gelost. Een dezer schoten heeft een der vechtenden in de zijde getroffen. De getroffene de 25-jarige los-werk- man, zoomede de beide agenten werden naar het Binnengasthuis vervoerd. Een van de twee, die in de wang was gesto ken, kon naar huis gaan, terwijl de an der, die erg overstuur was met een zie kenwagen naar huis werd gebracht. IN HET SLIB GEZAKT. Maandag avond was de jager Joh. de G. uit Amei- d e aan het jagen met H. S-, en Abr. de G. Zij hoorden aan de overzijde der ri vier plotseling een ongewoon geroep. Joh. de G. roeide zoo vlug mogelijk met zijn boot naar de overzij en zag, dat de boutjager M. den D. wonende te Jaars veld, tot aan zijn hals 'in het slib was weggezakt. Daar ter plaatse geen wa ter stond, moest men op zes meter af stand blijven. Een touw werd het slacht offer toegeworpen. Nadat hij zelf het toyw om zijn lichaam had vastgemaakt,, moesten zij met drie man al hun krach ten inspannen om hem eruit te halen. Tenslotte gelukte het, zoodat de man van een wissen dood is gered geworden. VALSCHE RIJKSDAALDERS. Onge veer 14 dagen geleden heeft men te Apeldoorn ontdekt, dat daar valsche rijksdaalders in omloop warein. Toen dé politie aldaar naar den dader ging zoe ken leidde het spoor naar Amsterdam, waarheen de vermoedelijke maker van de geldstukken was verhuisd. Zaterdag kwam een rechercheur uit Apeldoorn te Amsterdam om in samen werking met de Valsch-Geld Cenlrale te pogen den dader op te s| ponen. Men kwam te weten, dat hij in de 'Indische buurt een woning had gehuurd. Maandag hebiben rechercheurs van de VaTsch-geld centrale hem gevolgd en 's middags gaf hij in een sigarenwinkel op den Zeeburgerdijk een rijksdaalder uit die valsch Meek te zijn. De man, iémand van 30 jaar, die van .beroep goudstond is erkende dadelijk het uitgegeven munt stuk te hebben vervaardigd. Er is daarin a een huiszoeking gedaan in de woning Van den aangehoudene. Men vond' daar ingrediënten, waarmee de rijksdaalders zijn gemaakt. Nog een valsch geldstuk werd in het bezit vjan den man gevonden. De politie heeft den indruk gekregen, dat de goudsmid uit armoede tot zijn daad is gekomen. Ondanks vtel'e pogin gen kon hij geen Werk vjnden en ook om dat hij met zijn vrouw en kind dn den laatsten tijd in verschillende gemeen ten heeft gewoond, kon hij nergens op ondersteuning aanspraak maken. HET LOT VAN DE „STANFRIES IV". Naar vernomen wordt is het thans zeer waarschijnlijk, dat de „Stanfries IV", waarschijnlijk eenigen tijd geleden het wrak van den bodem der Zuiderzee is gelicht, om verschillende redenen niet meer in haar oorspronkelijke bestem ming van vrachtstoomboot in de vaart zal worden gebracht. Vermoedelijk zal het casco tot lichterschip worden inge richt. NOG EEN SLACHTOFFER VAN HET IJS. Te Leeuwen-Beneden is de 11-jarige J. door het ijs gezakt en verdronken. DE ELECTRI8CHE STROOM. Za terdagmiddag kwam de 36-jarige dochter van de familie H. B. te Diepenveen terwijl zij eenige werkzaamheden ver richte, in aanraking met de electrische .geleiding en werd daarbij door den stroom getroffen. De ijlings ontboden ge neesheer kon slechts den dood con sta» teeren. DRAMA OP EEN POLITIEBUREAU. Dinsdagmiddag heeft zich op het po litiebureau te Maastricht een drama af gespeeld. Te Eysden is in de kerk ingebroken, van welk misdrijf een 36-jarige meubel maker uit Verviers werd verdacht. Zijn signalement werd per radio verspreid, welk bericht ook door de politie te Maastricht was opgevangen. Toen nu gistermiddag de rechercheur V. een sigarenwinkel in de Groote Straat wilde binnengaan, zag hij eensklaps den ge signaleerde man daar passeeren. Hij ar resteerde den man en bracht hem naar het politiebureau over. Toen de Belg daar gefouilleerd werd, zag hij kans een revolver, dien hij bij zich droeg, te grij pen, en daarmede schoot hij zich in de borst. Ernstig gewond is de man naar Calvariënberg overgebracht. 21 Nadat de jongens een tijdje gepraat hadden met de mui zenfamilie, gingen zij eens verder kij ken. In de gang ge komen, zagen zij weer zoo'n matje liggen. Er stond iets op geschreven, maar jammer genoeg kon den Roetje, noch Dribbeltje lezen, an ders hadden ze wel gezien, dat er „goud- mat" opstond. Tjoep, daar gingen ze weer de lucht in, net als den vorigen keer en Dribbeltje, die nog zoo erg dom niet was, gaf Roetje een duw en zei, ik wil wedden, dat het toovermatjes zijn. Daar kon ie wel eens gelijk in hebben. Zij Roetje en Dribbeltje, kwamen voorbij een bordje, waar ook al iets op stond en gingen toen een verdieping hooger, naar een heele smalle gang.

Middelburgsche Courant | 1932 | | pagina 7