ï&oufe Jiu&cl Als scherpe winterlucht, regen, wind en sneeuw Uw huid ruw en springend maken, dan is er geen beter middel tegen dan NIVEA. Gesprongen handen en schrale lippen worden in korten tijd weer zacht en glad. Deze crème is iets bijzonders; ze is de eenige die het huidverzorgende Eucerit bevat en daarop berust dan ook haar ongeëvenaarde werkzaamheid. Nivea dringt diep in de poriën door, geneest, verkoelt en zorgt voor de frissche, gezonde teint, die men bij de jeugd zoo zeer bewondert. NIVEA laat geen glans achter. De populaire huid- crème met haar billijke prijzen Verkeerswezen, Post en Telegrafie. SPORT. GEMENGD NIEUWS. VOOR ONZE JONGENS EN MEISJES. In doozen van 15, 20,40 en 90 ets. In tuben van 35 en 55 ets. NIVEA nu te Oost- en West Souburg! f 15 d. s. 15 dagen hechtenis; wateren muiten de bakken. L. I. te Vlis'siingen f 3 b. s. 3 ti.h. openbare dronkenschap: L. I. te Vlis- singen f 15 b. s. 15 d.h.; een dier noodeloos arbeid doen ver richten op pijnlijke wijze: A. S. te Mid- delburgl f 5 b. s. 5 d.h.; overtreding leerplichtwet. Aa. G., we duwe 't G. te Arneuiuiden f 3 to. si 3 d.h.; W. G. Oostkapel!|C| f 5 to. s. 5 nVh^; uit een tramrijtuig gaan terwijl de trein-in neweging-is; F. C. te Arneuiuiden f 5 s. 5 dagen hechtenis; te Middelburg zich op de bolwerken buiten oe paden bevinden: P. J. te O. en W. Souburg teruggave aan zijn 'moeder zonder toepassing van eenige strai. te Middelburg met een motorrijtuig zonder vergunning van B. en W. op den openbaren weg postvatten met het ken nelijk doel dat motorrijtuig te huur of ten gebruike aan te bieden aan het pu bliek, tweemaal gepleegd: J. P. te Goes' twee geldboeten van f 1 s. 1 d.h. voor iedere moete; te Middelburg, voordat door ratelen de komst van <^n gemeentelijken vuiV niswagen kenbaar wordt gemaakt, aan de straat een voorwerp plaatsen waarin vuilnis- is geborgen: L. V. te Middelburg f 3 b. s. 3 dagen hechtenis; te Nieuw- en St. Joosland met een motorrijtuig harder dan 20 km. per uur rijden. A. v. d. L., te Strijen, 'f 5 b, s, 5 d.h.; iajefm te Oostkapelle: J. P. M. v. W. te Sluiskil f 10 b. s. 10 d.fhi Diefstal en heling. Voor de rechtbank te Amsterdam heb ben zich vier jongens van 18 tot 20 jaar te verantwoorden gehad, wegens diefstal en heling. In Augustus 1931 maakten deze verdachten het plan om in te bre ken in een fabriekskantoor aan de Ra penburgerstraat. Een van deze jongelui stal de sleutels van het kantoor en de brandkast uit den zak van zijn vader, die procuratiehouder op dit kantoor is en een onberispelijke reputatie geniet. Met deze sleutels verschafte hij zich toegang tot het kantoor en teekende hiervan een plattegrond. Een van de verdachten, een winkelbe diende, is des nachts het kantoor binnen gegaan en heeft de brandkast geopend. Hij heeft uit een geldkistje 400 ge stolen. Van het gestolen geld hebben de jon gelui o.a. een banjo, een cano, een foto toestel, een revolver gekocht. De schade was door den vader-procu- ratiehouder geheel vergoed. Het O.M. achtte de gepleegde feiten ernstig en eischte tegen den auctor in tellectualis, die de sleutels had gestolen 1 jaar gevangenisstraf, tegen den eigen lijken dief 8 maanden en tegen de beide andere, die alleen van het geld een deel hadden ontvangen ieder twee maanden gevangenisstraf. De geheime Goudsche zender. Voor den kantonrechter te Gouda werd behandeld de zaak tegen P. R., in wiens woning een radio-zendstation was ingericht, dat door ambtenaren van de P. T. T. in den nacht van 31 «October op 1 Nov. 1.1, is in beslag genomen. De ambtenaar van het O. M. eischte tegen verdachte een boete van 100 subs. 10 d. h. en verbeurdverklaring van de in beslag genomen onderdeelen. De verdediger vroeg een lichtere straf. Een advocaat voor de rechtbank. Voor de rechtbank te Alkmaar is tegen mr. H A. J. M. K., vroeger advocaat al daar drie jaar gevangenisstraf gevorderd- wegens verduistering van gplden, in de jaren 19211929 ten nadeele van R. K. instellingen. "Wegens ziekte van verdachte, die vroeger "te Alkmaar een zeer vooraan staand persoon was, had het zoo< lang geduurd, eer deze zaak behandleld werd;. Aan het vakexamen voor den tele graafdienst gehouden te Den Haag heeft met goed gevolg voldaan de kantoorbe diende le klasse E. F. Claeijs, van het 'P. en T. kantoor te Hulst. Wedstrijden op de schaats. De Kon. Ned. Schaatsenrijldershonjd heert de volgende wedstrijden uitgeschre ven: een nationalen wedstrijd voor a.nna teurs in het hardrijden. Afstanden: 500, 1500 en 5000 Meter op Zaterdag 13 Februari te Alkmaar. Voor een nationalen wedstrijd voor amateurs om het provinciaal kampioen schap hardrijden voor de provincie Gro ningen. Afstanden: 500, 1500 en 5000 Meter op Zondag 14 Februari te Stads kanaal. HET VERGAAN VAN DE SLEEP BOOT „BONA SPES". Woensdag, middag had de Maasbode een onder houd met den geredden machinist van de sleepboot „Bona Spes" die met den anderen geredde den stuurman C. de Bruin, in de woning van den veerman te Dintelsas was opgenomen. „Het geheele voorval speelde zich in enkele minuten af, aldus werd verteld. Het sleepschip „Bienvenu" raakte aan den grond met het gevolg dat de sleep boot werd vastgehouden. De „Bona Spes" kwam dwars in den hevigen eb- stroom te liggen en was niet meer te besturen. Evenmin was het mogelijk de tros, die de sleepboot met de „Bien venu" verbond, los te maken. Toen ik het gevaar zag sprong ik onmiddellijk over boord en het gelukte mij zwem mende de „Bienvenu" te bereiken. De drie andere opvarenden, de kapi tein, diens vrouw en de stuurman, be vonden zich nog aan boord en gingen met de sleepboot mee in den stroom. Driemaal draaide de „Bona Spes" in den stroom mee en verdween het vaar tuig in de diepte. De stuurman De B, had het geluk, nadat hij twee maal met de boot was meegedraaid, los te komen. Doordat hij kon zwemmen, wist hij zich drijvende te houden totdat schipper Van Diem van de „Raptim" met een sleep bij hem kwam en hem redde. De beide sleepschepen zitten nog aan den grond en zullen waarschijnlijk eerst met hoog water vlot komen. De opvarenden van het Belgische sleepschip „Bienvenu" zijn aan boord ge bleven. Ongelukken. Woensdagmorgen kwam een auto, be stuurd door den heer S„ van de richting Kaldenkirchen en werd verblind door de lichten van een tegenligger. Hierdoor heeft de bestuurder een voor hem uit- rijdenden fietser, zekeren P„ uit Ven- 1 o, niet bemerkt, Deze kwam onder de auto. De heer P. bleek een ernstige been fractuur en inwendige kneuzingen te hebben bekomen. Vermoedelijk zal het been geamputeerd moeten worden. Woensdagmorgen reed de heer E. D. met zijn auto onder de gemeente O u d o r p langs de Hoornsche Vaart. Een voor hem rijdende wielrijder, de heer S. O. uit Alkmaar, begon onver wacht te slingeren, waardoor de auto den fietser aanreed en deze ernstig ge wond werd. Aan den Haagweg te Breda werd de 13-jarige F. B. bij het oversteken van den weg door een auto aangereden. Met een gebroken schouder en ernstige won den aan hoofd en beenen, werd zij over gebracht naar het ziekenhuis. EEN REEKS DIEFSTALLEN. Dinsdag werden gearresteerd de 26-jari- ge loswerkman A. K. en de 23-jarige C. A. v. d. D. in verband met een diefstal van radio-apparaten ten nadeele van de Kunstzaal „Edison" aan de Witte de Withstraat te Rotterdam. Bij een huiszoeking in de woningen van deze twee mannen werd een over weldigend groote partij artikelen van de meest uiteenloopende aard gevonden die er op wees dat de diefstal van de radiotoestellen niet het eenige strafba re feit was geweest waaraan het twee tal zich had schuldig gemaakt. Zij zijn gebleken de daders te zijn van een diefstal van een flinke partij bo ter, margarine, vet, koffie en thee, van 15 paar damesschoenen, van pakken si garen, beschuit en koek, van een partij huishoudzeep van het vorig jaar gepleeg- den diefstal van een partij sajet, zeep en veters, enz. enz. Al deze goederen hebben zij gestolen van auto's, carriers of bakfietsen, die de eigenaars even onbeheerd hadden laten staan. De heeren worden nog verdacht van een op 27 November j.l, gepleegden dief stal van een pak manufacturen uit de Putsche laan en van een op 4 November j.l. gepleegden diefstal van een partij lingerie. AANVARING. Woensdagmiddag heeft op den z.g. Nieuwe Waterweg, d. i. het water tusschen Z ij p e en den Steen- bergschen Vliet, een aanvaring plaats gehad tusschen de vrachtboot „Valk II" en het Bergingsvaartuig „Dorus Rijkers welke laatste door de „Valk II" werd ge ramd, De „Valk II" verloor hierbij de schroef en is gesleept. De „Valk II" was met stukgoed geladen en op weg naar Amsterdam. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. GEMEENTERAADSLID GEARRES TEERD. Naar de Maasbode verneemt, is het lid van den gemeenteraad van M ij d r e c h t, B., op last van den bur gemeester van Mijdrecht dezer dagen gearresteerd en naar Utrecht overge bracht, waar hij is ingesloten in het Huis van Bewaring. Naar het blad verneemt, betreft het hier een geval van valschheid in ge schrifte en is B. gearresteerd op aan klacht van een inwoner van Mijdrecht, wiens handteekening door hem zou zijn nagemaakt. Enkele stukken zijn momenteel in on derzoek bij schriftkundigen. DE JUWELIERSINBRAAK. Betref fende de inbraak in de juwelierszaak te Grootebroek, kan nog worden ge meld, dat het gebouw, zoowel aan de voor- als aan de achterzijde, voorzien was van stalen rolluiken. Toch is men er in geslaagd binnen te dringen, door in een achterraam eenige ruiten uit te snijden. Het gestolene, waarbij 200 gou den ringen, 30 gouden horloges, kruisen, diamanten en geld, heeft een waarde van 4000. De eigenaar van de zaak, de heer Hinke, was tegen inbraak verze kerd. Er wordt 300 uitgeloofd voor het opsporen van het gestolene. ONGEVAL IN EEN ZUIVELFABRIEK. Terwijl Woensdagmiddag twee mon teurs van uit Grouw bezig waren met het verven van een nieuw geplaatste warmwatertank in de zuivelfabriek „Jachtlust" te Oudeschool, geraakte de monteur S. door de opstijgende dampen bewusteloos. De 70-jarige schipper M. W. uit Heerenveen, die op dat moment bij de fabriek steenkolen loste en die van het ongeval hoorde, daalde ondanks herhaalde waarschuwingen, in den ketel af, doch ook hij geraakte bewusteloos. Met behulp van een touw, waarlangs de tweede monteur naar beneden ging, had men spoedig de beide bewusteloozen bo ven gebracht. De monteur S. kwam di rect weer bij, doch bij den 70-jarigen W. kon een te hulp geroepen geneesheer slechts den dood constateeren. PITA. 'In Demerara is overleden Pita de Linge, in den ouderdom van "82 ja ren. Over deze typische figuur vertelt „De West". Hij was geboren in Suri name, doch vertoefde reeds bijna een halve eeuw in Britsch Guyana. Hoe wel herhaaldelijk aangezocht om zich te laten naturaliseeren, wenschte "hij Ne derlander te blijven. Hïj> bleef ook steeds een bijzondere belangstelling aan den dag leggen voor ieder die uit Suriname kwam. Personen, die met de koloniale boo ten in Demerara aankwamen, zullen zich den ouden voorman herinneren, clie altijd eerbiedig met zijn pet in de hand stond, zoodra hij de Hollandsche vlag van de koloniale booten zag. Hij was een en al (bereidwilligheid voor ieder Surinaam- schen of Hollandschen passagier, dien hij speciaal beschermde tegen afzetterij van sjouwers en chauffeurs. Pita, zooals hij algemeen bekend was, was voorman bij Bookers Bros, vooral voor de diensten van de Koloniale vaar tuigen. Hij was bijzonder bemind bij 't personeel van de koloniale booten. Zijn wensch was altijd, dat wanneer hïf zou komen te sterven een Hollandsche boot op de reede zou liggen. Die wensch is toevallig vervuld. Op de laatste reis van de Prinses Juliana werd aan boord be richt ontvangen, dat Pita een half uur voor aankomst van de boot overleden was. Door bijdragen van den kapitein af tot den jongsten bediende aan boord, is gezorgd voor een eervolle begrafenis van Pita. De gansche bemanning nam deel aan de laatste eerbewijzen, terwijl de kist het behoeft ternauwernood ge zegd gedekt was door de Nedferland- sche vlag. Roetje en Dribbeltje. Heel zacht ging nu het matje met de twee jongens naar beneden en bleef liggen voor een ka mer, waar het heel lekker rook. Roetje en Dribbeltje traden heel stilletjes binnen en zagen achter de gordijnen, dat er 'n tafel stond met heel fijne vruchten en 'n groote taart. En de stoelen maakten, toen ze de jongens zagen, een buiging en waar het van daan kwam wisten ze niet, maar er zei iemand tegen hen: I ten ze zich geen twee keer zeggen en smakelijk eten, jongetjes. Nou, dat lie-1 direct gingen ze maar aan het smullen.

Middelburgsche Courant | 1932 | | pagina 7