KERKNIEUWS. LANDBOUW. VOOR KLEINE TUINEN. LEGER EN VLOOT. RECHTZAKEN. voor over te gaan tot electrificatie van school A, wat een som van 572 zal vorderen. De commissie van fabricage deelt me de, dat zij zich door de beperktheid der verstrekte gegevens geen goed oordeel omtrent dit voorstel kan vormen. Zij zou willen vragen haar mede te dee- len, of -Jbij meerderen prijsopgave is ver zocht en hoeveel lampen of er totaal ko men. Het voorstel spreekt van „6 sdhool- lokaaljlampen" en over „11 stuks lam pen". Is onder „hak- en breekwerkf het timmerwerk begrepen? Zoo ja, dan acht de commissie het gevraagde bedrag voor installatie niet laag. 'De commisse zou; het voorstel onmiddellijk veel beter kunnen 'beoordeelen, indien daaraan een eenvou dige teekening wordt toegevoegd. De Commissie van Financiën deelt mede, dat zij zich met het voorstel wel vereenigt, maar dat een lid de vraag wenscht te stellen, of de hooige prijs van f 50 per lamp, door 'bijzondere ver- lichtingseischen van hygiënischen aard verklaard wordt, zoo niet, of dan hiet met een goedkooper soort volstaan kan wor den. B. en W. antwoorden, dat hij de her stelling van school K. een proef is1 ge nomen met een nieuw model igroote lamp, die in het midden van het lokaajl dicht bij het plafond wordt aangebracht. Die proef is ,goed geslaagd. Bij deze nieu we soort verlichting ontstaat een meer diffuus' licht, dan bij de tot heden gebrui kelijke verlichting. Schaduwvlakken zijn daarbij in veel minder sterke mate merk baar. Nopens de electrificatie enz. im haar geheel, werd prijsopgaaf gevraagd aan de firma de Jong en Co, die voor 1932 is' aangewezen bij toerbeurt, voor uitvoe ring van kleine werkzaamheden op elec- trisch .gebied. Intusschen hebben B. en W. er igpenerlei bezwaren tegen, om, bij uitvoering prijsopgaaf aan meer instal lateurs te vragen. De insatllatie omvat 6 lokaallampen, 5 ganglampen, 7 stopooop tacten en 1 'buitenlamp, In den post voor hak- en breekwerk" is ook tim merwerk begrepen, alsook bijschilderen van beschadigde onderdeelen en derge lijke. Het daarvoor uitgetrokken bedrag achten B. en W. niet te hoog. Aan ge- meentewerken is igeein afzonderlijke tee kenaar verbonden. Het overleggen, zelfs van een eenvoudige teekening zou een uitgaaf meebrengen, die niet evenredig is aan het verzochte crediet. Bouw- en inrichting Centrale Slachtplaats. Voor zoover noodig 'brengen B. en W. alsnog onder de aandacht van den raad, dat, wanneer de raad zal hebben be sloten tot bouw en inrichting eener cen trale slachtplaats, overeenkomstig het desbetreffende voorstel, niet eerder tot uitvoerng zal worden overigegaan, dan nadat voor de kapitaals-uitglaven, die daarmede gemoeid zijn, behoorlijk dek king is gevonden en de raad een nader leenings-voorstel bekrachtigd heeft. B. en W. komen nader tot een eind totaal van f204.000. Voorstel Paul nopens wijziging vastrechttarief voor gas. Bij de behandeling op 20 Jan. van het voorstel tot invoering v an een vastrecht tarief voor gas, stelde de heer Paul voor den gasprijs voor klasse I inplaats van op 8 cenl op 71/2 per kub. m. te bepalen met de bedoeling, om de kleinere ver bruikers eerder rcsp in sterkere mate te doen deelen in de directe voordeden van Thet vastrechttarief en zegden Bi. en Wi daarom toe omtrent dat voorstel nader advies uit te brengen. Uit twee overgelegde overzichten, waarin de gevolgen zijn verwerkt, bliijikt, dat de jaarlijksche ontvangsten niet onbe langrijk zullen dalen, nnil. voor ga,s over den den gewonen meter in maximum f 1568.10 en voor gas' over den munt meter f 11592.25 of in totaal f 3160.25 Voorts' zal, bij aanneming van het voorstel Paul, klasse II vervallen. Meenen B. en W. reeds op grond van de eventueel la gere opbrengst het voorstel-Paul te moe ten ontraden, het verdwijnen van klasse II zouden zij voorts als een groot nadeel •beschouwen in verband met den logi sche n opbouw eu propagandistische strekking van het vastrechttarief. Immers Wij den opzet van het vastrechttarief is bedoeld het scheppen van een zoodani- gen tariefsvorm, dat: le. een zoo groot mogelijk aantal ver bruikers directe voordeeleii geniet, 2e een ruimere toepassing van gas, hetzij ter vervanging van petroleum, het zij' ter vervanging van vaste Drandstoffen, zooveel mogelijk wordt bevorderd, ten einde de winst op meer verbruik, gedeel telijk te doen opwegen tegen de lagere opbrengst als gevolg van de invoering Ter bereiking van die beide bedoelin gen, is het wenschelijk, dat voor een zoo groot mogelijk aantal verbruikers, reeds zoo spoedig mogelijk een gasprijs geldt, die belangrijk lager is, dat die van 8 cent per m3 (9 cent voor muntgas- verbruik), zooals tot dusverre gold voor verbruik boven 250 m3. Klasse II opent nu de mogelijkheid, dat reeds aan ver bruikers met een jaarverbruik van 451 m3 en meer, het gas tegen 6 cent per m3 kan worden geleverd. Weliswaar zou aanneming van het voorstel-Paul mede brengen, dat voor een grooter aantal verbruikers met jaarverbruik beneden 600 m3, de directe financieele voordee- len grooter zouden worden, doch ook dat de bovenvermelde verbruiksgrens van 451 m3 zou worden verhoogd tot 601 m3 en meer, voor welke dan even als in klasse III van het aangenomen vastrecht-tarief, een gasprijs van 5% cent per ni3 geldt. Naar het gevoelen van B. en W., kan aan gasprijs verlaging met y2 cent per m3 voor klasse I, met het oog op verbruiksvermeerdering, wei nig propagandistische waarde worden toegekend. Op grond van het boven staande adviseeren B, en W. tot ver werping van het voorstel-Paul. Advies omtrent tijdelijke kor" ting op jaarwedden burge meester, secretaris en ontvan ger. Inzake de bekende circulaire van Ged. Staten inzake een tijdelijke korting voor burgemeester, secretaris en ontvanger, wijzen B en W. er op, dat bij de behan deling van de begrooting 1932 de raad genoegen heeft genomen met hunne toe zegging, om zoodra in dë Staten-Gene- raal de behandeling van het ontwerj) van wet tot tijdelijke korting op de uit- kceringen uit het gemeentefonds heeft plaats gehad, den raad nader in de ge legenheid te stellen zich uit te spre ken over de salarieering van het ge- meentepersoneel. Daarom meenen B. en W. te mogen voorstellen, aan Ged. Sta ten, onder mededeeling van het voren staande, te berichten, dat naar 'sraads meening op het oogenblik het tijdstip nog niet is aangebroken om nopens de voorgenomen wTjziging der regeling "der jaarwedden van Burgemeester, secretaris en ontvanger te adviseeren. STUKKEN VOOR DEN GEMEENTERAAD VAN VLISSINGEN. Het abattoir. Op 28 November 1930 besloot de raad om de naleving van de verplichtingen van het bestuur van het Coöperatief slacht huis welke zijn opgenomen in de veror dening op het gebruik van het abottoir en in de statuten der Coöperatieve ver- eeniging bij een privaatrechterlijke over eenkomst tusschen de gemeente en het bestuur der Coöperatie te verzekeren. Te», vens zou in bedoelde overeenkomst wor den vastgelegd, dat gedurende den tijd, dat de Coöperatie aan hare verplichtingen voldoet welke tijd tenminste 30 jaren is gesteld de gemeente zich verbindt a. aan derden gecne vergunning te ver leenen tot het oprichten en exploiteeren van een openhaar slachthuis; D. tot het vaststellen en handhaven van eene ver ordening bedoeld Dij art. 4, eerste lid, sub 3e der Hinderwet (de verplichting der slagers om in het abattoir te slach ten); c. niet over te gaan tot het oprich ten en exploiteeren van een openbaar slachthuis door of vanwege de gemeente, d. tot het vaststellen en handhaven vam eene verordening op het onderzoek van vleesch, dat uit een andere gemeente wordt ingevoerd; en e. tot het heffen van rechten voor dat onderzoek. Voorts dient de gemeente zich het recht voor te be houden, indien de Coöperatie aan hare verplichtingen niet naar behooren vol doet, het opendaar slachthuis met koel- inrichting in eigendom over te nemen. De 'beslissing over de vraag of de Coö peratie in gebreke zou zijn moet in han den van den Baad worden gelegd- Teneinde aan de coöperatie eenigen waarborg te geven, dat door de gemeente niet op willekeurige wijze van het naas- tingsrecht zal worden gebruik gemaakt, kan worden bepaald, dat, alvorens de raad te dien aanzien een beslissing neemt, adviezen moeten worden inge wonnen van den inspecteur der Volksge zondheid belast met de naleving van de Vleeschkeuringswet en van een commis sie van drie deskundigen. Indien de ge meente besluit het slachtbfiis over te nemen, zal zij aan de coöperatie vergoe den de stichtingskosten van het gebouw, inrichting c.a. verminderd met voor de onderdeelen verschillende percentages. Deze punten zijn in eemnntwerp-raads- besluit belichaamd, waaromtrent over. eenstemmig met het bestuur der coöpe ratie is bereikt. Het is B, en W. gebleken, dat on danks het opnemen van stachtloonen in de verordening op de heffing van rech ten voor het onderzoek van vleesch, dat in Vlissingen wordt ingevoerd, er bij Ged. Staten en de regeering overwegend! bez- zwaar bestaat het recht voor het onder zoek van vleesch te bepalen op 4 cent per kg .Dit recht zou slechts mogen bedragen ten hoogste 2 cent. I11 verband hiermede stellen *B .en W. voor bedoeld recht op 2 cent te bepalen en aan ifrt. 2 de volgende alinea toe te voegen: Tenzij het vleesch wordt inge voerd als geslacht geheel oT half dier, of als vierendeel in welk geval het be treffende keurloon of het evenredig deel daarvan geheven zal worden." Deze bepaling wenscht de regeering opgenomen te zien, om te voorkomen, dat voor een geslacht rund' van 300 kg f 6 geheven zou worden, in plaats f 4 zijnde het keurloon voor een rund. Gezien de moeilijkheden, die te Alphen aan den Rijn zijn ontstaan, in zake het onderzoek van ingevoerde vleeschwaren en in verband met de be zwaren van het hoofd van den Vleesch- keuringsdienst, stellen B. en W. de des betreffende voorschriften in te trekken. Zooals den raad bekend is, waren de slachtrechten in vergelijking met ande re abattoirs zeer aan den hoogen kant vastgesteld. Onder die rechten waren echter begrepen de huur der koelcellen en de koelhuisrechten. In verband met het concentreeren van zooveel mogelijk slachtingen op het abattoir zijn de slacht- loonen herzien en aanmerkelijk lager ge steld dan veiligheidshalve oorspronke lijk was geschied. Het slachtrecht wordt Al Capone in de gevangenis. Al Capone, schrik van Chicago's onder en bovenwereld, spitsboef aller spits boeven met aan ook alle eigenschappen ter bereiking dezer hooge carrière, han digheid, gewiekstheid, die niet alleen soortgenooten, maar ook politie en ju stitie naar zijn hand zette, zit dan ein delijk, voor elf jaar gev. straf, omdat men eindelijk in stat was, hem te be schuldigen van een groote belasting-ont duiking. Om dit vonnis te bereiken, of ook niet te begrijpen moet men beden ken dat deze belasting ontdoken werd van inkomsten, die Al Capone uit zijn strafbaren alcohol-smokkelhandel be trok, De Amerikaansche Regeering ziet er dus geen bezwaar in, volgens andere paragrafen verboden werkzaamheden te belasten, In de gevangenissen der U.S.A. moet iedere gevangene, wanneer een journa list hem wenscht te spreken, in zijn te genwoordigheid gebracht worden. Al Capone is echter van een andere meening en hij heeft het zelfs doorgevoerd, dat hij zelf een keuze kan maken onder de bezoekers, die hij in zijn cel zien wil. Zijn leven in de Cook County-gevan- genis is zoo vreedzaam, dat hij dezen vrede niet door de nieuwsgierigheid der journalisten verstoord wil zien. Hij leest, wat hij wil. Hij rookt, beluistert de ra dio en speelt wanneer hij er zin in heeft met de andere gevangenen in de recrea tiezaal kaart. Tot nu toe heeft Al Ca pone nog geen hapje van het gevange- nisvoedsel gegeten. Zijn maaltijden wer den door zijn moeder, die in de nabijheid van de gevangenis een huis gehuurd heeft, klaar gemaakt en gekookt. De spijzen worden dan door een familielid van Capone in de gevangenis gebracht. De directie der gevangenis heeft dit toe gestaan omdat Capone bang was dat men hem zou vergiftigen. Onder de gevangenen werd het met vreugde begroet, dat Capone direct tot de Kangaroo-club toegetreden is. Dat is een vereeniging die de gevan genen onder elkander vormen. Op deze manier is het ieder der ge vangenen mogelijk, door nauwe aaneen sluiting alle ongewenschte elementen uit te sluiten en hun het verblijf in de ge vangenis zóó onhoudbaar te maken, dat zij zelf om verplaatsing naar een andere gevangenis vragen. Het eenige wat Al Capone in de ge vangenis hindert is de „slaapkamer" Dat is n.l. zooals bij alle gevangenen, een kleine geelachtige wit gekalkte cel, die door een open traliedeur op een gang uitkomt. Capone heeft moeite genoeg gehad om al zijn kleedingstukken, die hij meebracht, op te hangen, want de vrije ruimte in de cel is uiterst beperkt. Capone beweert, dat het voor hem niets bijzonders is, 's morgens om 6 uur op te moeten staan. Dat deed hij vroe ger ook altijd. Om 7 uur verlaat hij zijn cel en begeeft zich naar de gemeenschap pelijke kamer, waar hij zoolang kan blij ven tot hij weer naar de slaapcel moet. Als bijzondere gunst is hem toegestaan af en toe gebruik te maken van den tuin op het dak der gevangenis, want overi gens is er in de Cook-County-gevangenis voor de gevangenen geen verblijf in de openlucht, daar door de bezuinigings maatregelen het aantal bewakers sterk verminderd is. thans voorgesteld als volgt: voor een rund 6, paard 7.50, veulen 6, var ken 3.50, nuchter kalf i.25, kalf 3,50, schaap en geit 1.25. De huur der koelcellen, het gebruik der koelin- richtingen, 't weegloon de weging di rect na de slachting geschiedt kosteloos en de stalgelden worden afzonder lijk berekend volgens een bij het voor stel gevoegd tarief. Op de basis van de ze nieuwe tarieven is eene sluitende ex ploitatie-rekening verkregen. Door de verlaging van het onderzoek- loon kan geen deel aan de Coöperatie voor het gebruik van het kantoor voor de hulpkeurmeesters worden afgestaan en stellen B. en W. voor de huur, ver lichting, verwarming, Schoonhouden en het onderhoud van bedoeld kantoor te bepalen op 250 pee jaar. Kerk en Vrede, De afdeeling West Zeeuwsch-Vlaan- deren, „Kerk en Vrede", gevestigd te Oostburg, organiseerde Woensdagavond 10 dezer, een vredes-bijeenkomst in de Nederl. Herv. Kerk aldaar. Als spreker trad op, Ds. Wartena van Zevenaar, met onderwerp „De roeping van de Christelijke Gemeenten ten op zichte van den oorlog en oorlogsvoorbe reiding". In zijn gloedvolle rede, zette Ds. War tena duidelijk uiteen, dat z. i, de ware Christen, onmogelijk militair kan zijn, en dus nooit kan deelnemen aan een oorlog, ook niet aan de z.g. verdedigings oorlog. Ds. Faber, die deze bijeenkomst open de sprak zijn groote blijdschap uit, dat onder de predikanten der Nederl. Herv. Kerk ten opzichte der vredesactie, steeds meer eenheid komt. Als voorbeeld haal de hij aan, dat thans in West Zeeuwsch- Vlaanderen alle Herv. Predikanten zijn aangesloten bij „Kerk en Vrede". Muzikale medewerking verleenden: Mevr. Aleyda 't Gilde, (viool) uit Ter- neuzen, de heer C. Schijve, (orgel) te Oostburg. N,V. Nederl, Vlasindustrie. De algemeene vergadering van de N.V. Nederlandsche Vlasindustrie te Amster dam heeft besloten de vennootschap te liquideeren en de directie met de afwik keling te belasten. Contingenteering /van den invoer van tuinbouwproducten in Frankrijk, De directie van den landbouw deelt mee: Blijkens mededeeling van den. rijkst lanttDouwconsulent te Parijs bevat het journal officiel van 7 dezer een pre sidentieel besluit, waarbij de invoer in Frankrijk van doperwten, s'laboontjles, peentjes en tomaten ingemaakt in blik, glas enz. wordt gecontingenteerd. Het totaal contingent voor doperwten slaiboontjies en peen bedraagt 3750 quin- talen, dat voor tomaten 3000 quin- talen. Van eerstbedoeld contingent zijn 2700 quintalen toegewezen aan België 'en Luxemburg en 750 quintalen aan Ita lië; voor andere landen tezamen, waar onder ook Nederland, blijft over een con tingent van 300 quintalen. Van biet con tingent voor de tomalen-conserven zijn 2820 quintalen toegewezen aan Italië en 180 quintalen aan alle andere landen tezamen. Invoervergunningen worden niet verleend. De Gentsche Floraliën van 1933, Men meldt aan h"et Handelsblad dfat de groote Tuinbouwtentoonstelling, die om de vijf jaar door de Koe. Maatschap pij voor Landbouw en Plantkunde te Gent van 22 tot en met 30 April 1933 gehouden zal worden, zeer belangrijk zullen zijn. Het tweetalig programma bevat 665 prijsvragen. De tentoonstelling zal ondergebracht worden in het Feestpaleis te Gent. Kunstmatig gerijpte peren. Sinaasappelen, citroenen en oranje appels, voor export bestemd, worden in groenen toestand geplukt. Het kan niet anders, daar zij in rijpen toestand be schadigd, beursch of zelfs rot hun plaats van bestemming bereiken. Maar voor ze in consumptie worden gebracht, moeten ze in rijpen toestand worden gebracht. In Amerika worden ze daar voor geplaatst in een met aethyleen- damp gevulde ruimte. Doorgaans worden vruchten, bestemd om in blik te worden ingemaakt, ook onrijp geplukt. Zij gaan dan in het blik alvorens zekeren graad van rijpheid be reikt te hebben. Dientengevolge zijn zij vaak minder malsch en geurig dan rijpe vruchten. Aan het departement van landbouw der Ver. Staten zijn nu proe ven genomen met de inwerking van aethyleengas speciaal op peren en naar we in de „Scientific American" lezen, moeten deze uitnemend geslaagd zijn: 't suikergehalte van een peer, die een zestal dagen in aethyleengas heeft lig gen rijpen, was hooger dan dat van een peer, die aan den boom rijp was gewor den, de geur was meer ontwikkeld en de aldus behandelde vrucht zag er zoo goed uit, dat ze volkomen geschikt bleek om zonder verder onderzoek voor de inmaakbus te worden gebruikt. Grondbewerking en bemesting. Wanneer de weersgesteldheid het toe laat spitlen en mesten we nu onzen tuin. Aan deze jaarlijksch herhaalde werk zaamheden wijden we alle aandacht daar immers hiervan voor een groot gedeelte de groei onzer gewassen zal afhangen. Of al of niet een diepe grondbewerking noodig zal zijn hangt af van verschillen de omstandigheden. Waar de onder grond zeer vast is en daardoor slecht doorlatend voor vocht en lucht, zal een grondbewerking van een steek diepte niet voldoende zijn. Bij veel regenval hebben we dan spoedig last van het wa ter en bi] aanhoudende droogte zal het g-ondwater niet voldoende op kunnen stijgen en zullen de planten licht ver drogen. We spitten dan 2 of 3 steek diep, waarbij we echter zorgen, dat de bovensleek hoven blijft. Gewoonlijk zal een steek diep omwerken voldoende zijn. En nu de bemesting. Bij een Üiepe grondbewerking is gelijktijdig mesten niet mogelijk. De mest zou dan allicht veel te diep worden ondergewerkt Voor stalmest is een steek diep onderwerken ruim vol doende en op zware, gesloten liggende gronden zou een halve steek diep reeds beter zijn. Voor kunstmest is onderspitten niet alleen overbodig, maar ook niet wen schelijk. Hoe meer deze door den bo vengrond vermengd' wordt hoe beter. Daarom kunnen we het beste eerst de grondspitten en ruw laten liggen, waar na we de kunstbemestingj uitstrooien. Daarna wordt deze met een eg, een riek of hark door den bovengrond ge werkt. De hoeveelheid mest welke noo dig is hangt af van verschillende om- slandigheden, ais :..de gesteldheid van den bodem, een vorige bemesting en de te teelen gewassen .We houden dus) reke ning met gemiddelden en noemen dan als een behoorlijke bemesting 1 kub. M. stalmest per Are of inplaats daarvian 8 K.G. patentkali, 14 K.G. superfosfaat en 6 K.G. Chilisalpeter of inplaats van dit laatste 41/2 K.G zwavelzure ammoniak. Men kan ook gemengden kunstmest ge bruiken, waarvan we dan een overeen- komstigp hoeveelheid aanwenden. Ook kunnen we gedeeltelijk stalmest en kunstmest 'gebruiken, waarbij we dan- rekening; kunnen houden met de aparte behoefte van bepaalde gewassen. Immers verlangen bladgroenten veel stikstof, wat we als Chilisalpeter of ammoniak kun nen geven. Knol- en wortelgewassen ver langen veel kali, terwijl voor peul- vrechten een ruime bemesting met fos faat wenschelijk is. Kunstmest moeit vooral droog worden bewaard en in dien deze gemengd is, spoedig worden uitgestrooid. Hel Zwitsersche leger isl er toe overgegaan het geweer geheel uit de bewapening te doen vervallen en le ver vangen door de karabijn. Deze nieuwe karabijn is eenvoudiger van samenstel ling dan de vorige, minder kostbaar en voorzien van tal van nieuwe verbete ringen. De vizierinrichting gpat tot "2000 meter. Leger-promotie, Naar de Avondpost verneemt, heeft de commandant van het veldleger, comman dant van de vesting Holland luitenantt- generaal E. F. Insinger, gouverneur der Besidentie, het voornemen tegen 1 Mei a.s. ontslag uit den dienst te verzoeken1, De heer Insinger zal dan een diensttijd van 42 jaar als officier achter den rug hebben. Zijn tegenwoordige functie ver vult hij sinds 1 Januari 1929. Hij is 62 jaar oud. Het blad verneemt, dat tot comman dant van het veldleger zal worden be noemd generaal-majoor jhr. Wi. Röell, commandant der eerste divisie. Tenslotte verneemt het blad dat tegen 1 -Mei a.s. nog verschillende andere be langrijke mutaties in het leger te wacTi- len zijn. De officier van Justitie te Middel burg heeft hooger "beroep aangeteekend tegen het vonnis der Rechtbank van 8 Februari j.l. waarbij M. L., 35 j., ge meenteveldwachter te Duivendijke is ver oordeeld wegens mishandeling tot f 25 b. s. 10 dagen hechtenis. De rechtbank te Zwolle veroor deelde Woensdag J. v. d. W„ directeur van de Kamper Bank te Kampen, thans gedetineerd te Zwolle, wegens het door misbruik van gezag opzettelijk uitlokken van het misdrijf van valschheid in ge schrifte, in 1931 te Kampen gepleegd, en wegens het als bestuurder eener ven nootschap opzettelijk een onware ba lans en winst- en verliesrekening open baar maken, tot 2 jaar gevangenisstraf, met aftrek van de voorloopige hechte nis. De eisch was 3 jaar gevangenisstraf. Kantongerecht te Middelburg. De kantonrechter te Middelburg heeft in de zitting van 3 Febr. veroordeeld wegens: als bestuurder van een motorrijtuig vechts den voorrang niet latenWi. F., Vlis singen, ontslag van rechtsvervolging, J. P. te Goes en P. J. le D. te St. Laurens, vrijspraak; met en rijwiel niet behoorlijk uit wijken naar rechts en de linkerzijde van den weg houden: J. C, R. te Middel burg f10 b. s. 10 d. h. met een rijwiel de linkerzijde van den weg houden: Me. B. te Veere f3 b. s. 3d. h. me" een motorrijtuig in een bocht niet de rechterzijde van den weg houdfen: J. K. te Middelburg f 5 b 5 d. h.; met een tweewielig motorrijtuig rijden zonder licht: C. M. te St. Laurens, flO b. s. 10 d. h.; idem met een rijwiel: C. 0. te Seroos- kerke (W.) C. M., z. b. woon- of ver blijfplaats hier te lande, J. V. te Mid delburg, J -Di te O. en W' Sonburg, allen f 5 b. s. 5 d. h„ A. K. te MeRskerke tf 5 h. s. 1 /week tuchtschool; met een motoorrijtuig rijden zonder licliten zonder zichtbaar en verlicht nufmnier met letter: A. P. J. W. te Rot- terdam' f 5 C. s. 5 d.h.; L O te Oost en West Souburg; A. v. d. G. te Driewe gen ieder, f 3 b. s. 3 d.h.; niet op de eerste vordering der daar toe bevoegde ambtenaren zijn rijbewijs vertoonen: A. P. M. R. le SSassenhefcn f 5 b. s. 5 dagen hechtenis; een valschen naam opgeven: Pk (X ML te Vlissingen f 10 b. si 10 d.h.; ÏJ'Oi

Middelburgsche Courant | 1932 | | pagina 6