INGEZONDEN STUKKEN BUITENLAND. Algemeen Overzicht, KATSCHEVEER—ZIERIKZEE. GEMENGD NIEUWS, VOOR ONZE JONGENS EN MEISJES. —20, bruine boonen 68, paardenboot- i waarbij een der inzittenden nogj al ern- nen 7.50—7.75, maanzaad 22—26. Bij de dagbladen is in de afge loopen week v.or het Nationaal Crisis- comité ingekomen f 933.19. In totaal is thans ontvangen f 13.611.10. Hr. Ms. „Rigel" is op uitreis naar Ned.-Indië Dinsdag te Colombo aangeko men. De justitie heeft het overgroole deel van de bij de Tribune" in beslag genomen brieven en bescheiden vrij g|e- geven. Het personeel is wederom) aan een Jverhoor onderworpen. In den afgeloopen nacht is te Den Haag door een tweetal agenten aan gehouden een 32-jarige caféhouder, die even te voren op de Stille Veerkade een met zes scherpe patronen -geladen cy linder-revolver op den souteneur M. had gericht. De caféhouder verklaarde uit zelfverdediging te hebben gehandeld, om dat M. hem mishandelde, toen hij den souteneur na het sluitingsuur niet wilde tappen. De revolver is in beslag ge nomen. Maandagavond is ingiebroken in de woning van de weduwe F. aan. den Diergaardesingel te Rotterdam. De weduwe had haar spaargeld in een groo- te bus gestopt die in een kast was neer gezet. De dieven hebben daaruit 300 a 400 zilveren rijksdaalders meegenomen benevens een gouden horloge. Op de plaat de Kloot is een on^ bekend stoomschip gestrand. De steep- booten Goliath en Hoek van Holland uit Vlissingen hebben tevergeefs getracht het schip vlot te krijgen. Ver scheidene sleepbooten zijn ter assis tentie uitgevaren. In den afgeloopen nacht werd op de 'Limburgseh-Duitsche grens een koopman, zekere S uit Rheidt, die met smokkelwaar werd aangehouden dood geschoten door douanebeambten, toen hij een poging tot ontvluchten deed. De inan bad een paar pond koffie bij zich. De ingesloten mijnwerkers in de kolenmijn te Ilwynypia in Zuid-Wales, waar gisterenavond een mijngasontplof- fing plaats vond, konden niet meer wor den gered, zoodat in totaal elf mijnwer kers bij de ramp zijn omgekomen. In de nabijheid van Nanking is een benzinetank met een inhoud van 15000 1. ontploft. Ongeveer 30 personen werden hierbij gedood en gewond. Mejn denkt aan kwaadwilligheid. STAATSLOTERIJ. Op onderstaande nummers vielen de volgende prijzen: (Onder voorbehoud), f 1000: 2732 2788 '9704 11453 18266 20531 f 400: 4208 f 200: 332 7410 1787 1"/?163 18261 f 100: 1600 3738 6767 887'4 1093.1 12496 14424 14832 14846 18271 stige verwondingen aam zijn hoofd op liep. De andere kregen meer of mindere kneuzingen, ontvellingen en schrammen. BIJ HET VOETBALLEN. Tijdens een voetbalwedstrijd te Noorbeek brak Zondag de mid-half bij 'n botsing tuschen twee spelers het rechteronder- been. Op een voetbalterrein aan de Kruis- laan te Rotterdam) heeft Zondag middag een 37-jarige man tijdens een wedstrijd zijn rechterbeen gebroken. SLOOTDEMPING MET GEVULDE VA TEN BENZINE. Belastingambtenaren en Amsterdamsche rechercheurs hebben bij 'n inwoner van A mstelveen een belangrijke hoeveelheid benzine ontdekt.,, welke in 35 vaten netjes onder den grond verborgen waren. De gevulde va ten waren aangewend voor slootdemping. De geheele voorraad ruim 7000 liter werd in beslag genomen. Tegen den eige naar werd proces verbaal opgemaakt GEVAARLIJKE VREEMDELINGEN. Belastingambtenaren te Roosteren hielden 3 Duitschers aan, die in het be- INBRAAK. Maandagavond is tijdens I zit, waren van 16 brownings en 100 afwezigheid van de bewoners ingebro-1 sc Pe Patronen. Een der Duitschers ken in den sigarenwinkel van A. R. in 1 nam vlucht; de beide anderen wer- - - den aan dg marechaussee overgegeven, DE GESTOLEN 60.000. Naar de Maasbode verneemt, zal de inspecteur die te Marseille K. en de H„ de dieven van de 60.000 bij de Ned. Landbouw- bank arresteerde, Dinsdagavond of Woensdagochtend te Amsterdam terug- keeren. De beide arrestanten hebben ge weigerd vrijwillig met hem mee te gaan. De Nederlandsche regeering zal nu hun uitlevering vragen. Het juiste bedrag dat op hen werd ge vonden is 46.500, zoodat met inbegrip van het bedrag van f 7000 dat ten hui ze van een vriend van K. in Doo-n werd teruggevonden, in totaal 53.500 van het gestolen geld terecht is. Naar het blad nog verneemt publi ceerden de bladen te Marseille opwin dende verhalen over de vechtpartij, wel ke hij de arrestatie van K. en de H. op hun hotelkamer tusschen hen en de po litie heeft plaats gehad. de Hagastraat te Rotterdam. Toen I de familie thuis kwam, vond zij een bed overhoop gehaald en een linnenkast opengebroken. In den winkel was uit de toonbanklade 235 gestolen. TASCHJESDIEF De recherche heeft Maandagmorgen uit de R. K. kerk aan de Parkstraat te Den Haag aan gebracht een 28-jarige kleermaker uit Arnhem, tijdelijk daar ter stede ver blijvende in een hotel aan de Prinsenr gracht, die in de kerk op heele|rdaad werd betrapt bij) het doorzoeken van da- mestaschjes. Hij verklaarde zulks in di verse kerken te hebben gedaan. Op hem werd bevonden een portemonnaie, in houdende f 0.20. BESMETTE RATTEN AAN BOOR|D De vorige week arriveerde te A m- sterdam uit Zuid-Amerika het s.s. Baluchistan", hetwe.lk op zee zijn eer sten officier verloren had en op welk schip meerdere zieken waren. De Gem. Genees- en Gezondheidsdienst heeft het schip doen vergassen. Na afloop daarvan vond men ',130 doode ratten en nog een vijftal levende exemplaren. Bij deze levenden hééft men niet geheel zeker kunnen vaststellen, dat het pestratten waren. Anders is het gesteld met ratten die In politieke kringen te Parijs verluidt, dat de Britsche ambassadeur Lord Tyv- rell den Franschen minister-president Laval een memorandum heeft overhan digd, waarin het Britsche standpunt in zake het herstel-vraagstuk wordt uiteen gezet. Na een bespreking, die ongeveer twee uur duurde zou toen een nieuw uit gebreid Fransch voorstel met de Fran- sche reserves naar Londen zijn getele foneerd, waarna in den loop van den avond een nieuw gewijzigd Engelsch voorstel op dezelfde wijze naar Parijs is doorgegeven, Hoewel er sprake is van een zekere toenadering tusschen de bei de standpunten zouden er nog ernstige meeningsverschillen bestaan, die men door verdere onderhandelingen uit den weg hoopt te ruimen. Een bespreking tusschen de beide premiers voor het einde der week is niet te verwachten. Van groot belang is in verband met deze zaak ook het thans verschenen be geleidend rapport van de Stillhalte- overeenkomst. De bankiers zeggen daarin onomwon den, dat een internationale regeling van het schuldenvraagstuk noodzakelijk is. Van groot belang acht men de van deze zijde geheel nieuwe gevolgtrekking, dat Duitschland de bedragen, die het in het buitenland heeft opgenomen, met beleid heeft besteed. Deze gevolgtrekking weerlegt de telkens opnieuw geuite be schuldigingen, dat Duitschland met de korte credieten op onverantwoordelijke wijze zou zijn omgesprongen b.v. door het bouwen van zwembaden, stadions e.d. Ten derde erkent het rapport, dat Duitschland uitsluitend uit het overschot van zijn uitvoer kan betalen en ten slotte erkennen de deskundigen, dat de Duit- sche belastingdruk onmogelijk nog meer kan worden verzwaard. Dit geeft te meer redenen, daardoor te meer kansen voor een a.s. herstel conferentie. De muiterij te Princetown. De Dartmoor-gevangenis bij Prince town is een vesting gelijk. Alle straten Geachte Redactie, Als een der gedupeerde reizigers van Zaterdagavond bij den dienst Katsche- veerZierikzee en omgekeerd, wil ik de klacht van gisteren in uw blad gaarne onderstrepen. Ik wil er echter ook nog een andere aan toevoegen. Het bleek mij n.l. dat de geldigheidsduur van mijn retourbiljet niet verder ging dan tot de eerstvolgen de gelegenheid, zijnde den anderen morgen om 6 uur. Mijns inziens is er alle aanleiding voor de vraag of het bil lijk is, wanneer men 's avonds half ze ven, de gelegenheid aan den reizigers ontneemt om huiswaarts te kunnen gaan, hen tevens te noodzaken den anderen morgen op een onmogelijk vroeg uur te vertrekken op straffe van verlies van hun retourbiljet. Vooral wanneer het uitgangspunt niet is Zierikzee ,doch een der dorpen op het eiland is het bijna niet doenlijk, ook met het oog op de verbindingen van deze vroege reisgelegenheid, gebruik te maken. komt mij voor dat indien men 's avonds na half zeven niet meer wenscht i6 v^.rfn men ook den reizigers een be- oor.ij ,.e nachtrust dient te gunnen, en en .n de gelegenheid te stellen zonder er es van hun retourbiljet oog nog met een latere boot te reizen. Hoogachtend, K. Japan en China. Volkenbondsraad. 't Is in de eerste zitting de beste al men gevangen heeft op het s.s. „Arantza I dadelijk tot moeilijkheden gekomen, toen Mendi", eveneens uit Zuid-Amerika. Del het Chineesch-Japansch geschil ter spra- ratten, aan boord van dit schip igevan-| ke kwam. De Chineesche gezant Yenj dle naar de gevangenis leiden en die in gen, toonden duidelijk sporen van be-1 las een in scherpe bewoordingen gestel-1 "e omgeving zijn gebarricadeerd. De smetting. Dit schip zal ook vergast wor-1 de verklaring voor, waarin o.m. wordt soldaten zijn in volledige oorlogsuitrus- den. Aan beide schepen is het lossen geconstateerd, dat Japansche troepen voorzien van stalen helmen, ma- der lading gestaakt. na een weldoordachte en brutaal uitge- I chinegeweren en een groote voorraad voerd plan geheel Mandsjoerije hebben munitie. Voor den ingang van de gevan WERKLOOZEN DIE MET 'N STAAN- bezet. Japan heeft de den Volkenbonds- genis staan twee zware machinegeweren PLAATS NIET TEVREDEN WAREN. I raad gegeven belofte, zijn troepen zoo I opgesteld. Alle voertuigen, die in de om- Het bestuur van Blauw Wit heeft de snel mogelijk terug te trekken, niet ge- geving passeeren, worden gecontroleerd, werkloozen in de gelegenheid gesteld te-1 houden. De toepassing van art. 16 van 't I In de gevangenis zelf is op het oogenblik gen een toegangsprijs van 15 cent de Volkenbondspact wordt van dag tot dag de rust weer geheel hersteld, competitiewedstrijden in het Stadion te dringender. De Japansche ambassadeur Men schijnt aanleiding te hebben te Amsterdam bij te wonen, waarvoor Sato sprak tegen, dat geheel Mandsjoe-| vreezen, dat er van buiten de gevange zij een plaats verkrijgen op de staan-1 rije door Japansche troepen zal zijn be- nis een aanval zal worden gedaan. Maan tribune. Hiervoor zijn ongeveer 1950 I zet. Het Japansche volk is besloten zijn dag zouden tal van voormalige gestraf plaatsen beschikbaar. Zondag, tijdens dén rechten waarvan het bestaan van Japan ten zijn gezien, terwijl een groot aantal competitie-wedstrijd Blauw Wit-Xerxes I afhangt, te verdedigen. Hedenmiddag auto's is waargenomen, die in volle vaart hadden 950 werkloozen van déze lege-1 Zou de bijeenkomst worden voortgezet. voorbij de gevangenis reden en licht- moetkoming in de prijzen der plaatsen Bij de geheime bespreking is den Chi-1 signalen gaven. De verwachting, dat de gebruik gemaakt. Een aantal van hen, neeschen vertegenwoordiger medege-1 gevangenen hulp van buiten zullen krij- ongeveer 100 a 150 personen scheen I deeld, dat in den Volkenbond geen meer- gen, wordt versterkt door het feit, dat met deze plaatsen geen genoegen te derheid aanwezig is voor het toepassen Zondag na de onlusten eenige verdachte nemen en wenschten een zitplaats m van andere middelen, in het bijzonder auto's met groote voorraden civiele t VaSr:,-f\en Q,.Efn sectie middelen (art. 15 en 16). Het kleedingstukken in de omgeving van de der controleurs trachtte dit te verhinde- conflict zal verder moeten worden be- gevangenis zijn aangehouden, zoodat ren, waarbij hij eenige verwondingen handeld op de huidige basis. waarschiinliik van buiten af een massale in het gelaat opliep. Het gelukte den Van Sjanghai een veel gevaarlijker ^raar®^f11)n 1,k van bal en at ®e° e werkloozen lenslo.te zich von een zit- "je Tntern.tionje^ faWd" plaats te verzekeren, aldus de Maasbodë. werd niet gerept! Dat durfde men blijk-P 1 gevonden wij Het bestuur van Blauw Wit zal een baar niet aan om de verstrekkende con- onderzoek instellen, teneinde eventueele I sequenties. Want in Mantsjoerije kan maatregelen te overwegen. men er nog nej. veiüg ujj_ Met te verwij- zen naar zuiver binnenlandsche kwesties, DE GEPLEEGDE TREINAANSLAGEN. of „door de omstandigheden afgedwon Dat de in de vorige^ week nabij /Ami-1 gen" advies, In Sjanghai die wirwar van I len. Met ingang van 1 hebruari aan- sterdain gepleegde treinaanslagen voor I internationale belangensferen, zal een I staande zullen alle op het Belgische de politie en justitie in de hoofdstad daadwerkelijk ingrijpen van een der bei-1 spoorwegnet reizende perspnen in de geen volkomen verrassing zijn geweest, I de partijen de Volkenbond in heel wat gelegenheid worden gesteld met beta- valt, naar V.D. verneemt af te leiden, uit moeilijker parket brengen. ling van een premie zich in de stations een anoniemen en met verdraaiden hand I We wezen gister al op de groote on-1 bij de Compagnie Europeenne d'assu- geschreven brief, welke geruimen tijd I rust in Sjanghai, en de momenteele ge-1 rances de marchandrses et de bagage le geleden aan den Minister van Waterstaat I vaarlijke toestand. Sindsdien kwamen I gen spoorwegongelukken te verzekeren, is geschreven en door deze autoriteit op I geen nieuwe berichten binnen. aldus meldt de Brusselsche corresp. van het departement is ontvangen. De inhoud I Sir Eric Drummond. de N.R.C. De verzekering zal echter niet Van den brief luiddeI Volgens te Londen ontvangen berich-1 meer dan 350.000 francs mogen bedra Pen aa^' October 1931. I jen ujx Genève heeft de Volkenbonds-1 gen „Schurken die het Christenbeginsel raad in zijn geheime zitting de ontslag- ENGELAND er trapt zal ook de gevolgen moeten dra-1 aanvrage van Sir Eric Drummond als Mijngasontploffing. Maandagavond gen. Sneltrein Parijs-Amsterdam gaat^ er j secretaris-generaal van den Volken-I vond 'n ernstige mijngasontploffing plaats MAT USCHKA II,"1. 1 bond niet aangenomen. Alle raadsleden in de Llynmpa mijn in het Rhonda dal ia den Minister van Justitie is het I hebben Drummond verzocht op zijn be-1 in Zuid Wales, waardoor vier mijnwer- sc rijven direct na ontvangst Ier kennis I sJuit terug te komen. Drummond beloof-1 kers werden gedood, terwijl acht in de werkte op het oogenblik van de ramp ongeveer 25 arbeiders. Eenreddingsbri gade daalde terstond in de mijn af, en slaagde er met groote moeite in 17 ka meraden naar no ven te brengen. Vier van hen overleden kort nadat zij aan de oppervlakte waren genracht, de ove rigen moesten met betrekkelijk lichte ver wondingen en een enkele met gasvergif tiging in een ziekenhuis worden opgeno men. Het reddingswerk werd buitenge woon bemoeilijkt, doordat op de plaats van de ramp een orand uilbrak, die pas in' d'en loop van den nacht kon worden gebluscht. Met man en macht wordt het werk om de acht nog ingesloten mijn werkers te vinden, voortgezet. De tarieiwelgevmg. Het Deensche dagjblad „Politiken" publiceert een te lefoongesprek van zijn hoofdredacteur met den Engplschen minister van open- Bare werken. De minister deelde daarin mede dat de nieuwe Eng|elsche tarief- wetgeving voorziet in de heffing van een Invoerrecht van in doorsnede 10 pet. öj> bijna alle goederen. De koloniën en bepaalde andere landen kunnen jjrefe- rentieve rechten krijgen .doch de Ko loniën zullen het meest worden bevoor deeld. Engeland zou voornemens zijn door wederzijdsche verdragen met de Kolor riië en mei landen als Argentinië, Ne derland, Zweden, Noorwegen en"De- nemarken een soort reusachtige tolunie te scheppen, waarbinnen de handel zich' mei zoo gerinig' mogelijke belemmeringen zou kunnen beweigjen. Zoodra de tariefwet in het parlement is aangenomen zullen de onderhandelin gen met Denemarken en bok met de andere landen beginnen. JOEGO SLA VIE. De Universiteit te Belgrado is wegens de politieke roerigheid der studenten tot 1 Maart gesloten. OOSTENRIJK. De film „lm Westen nichts Neues'" blijft in Oostenrijk verboden. RUSLAND. In de conferentiezaal van het volks commissariaat van buitenlandsche zaken der Sovjet-Unie werd Maandag het Rus- sisch-Poolsch non agressie pact gepa rafeerd door Volkscommissaris Litwinofff en den Poolschen gezant dr. Patek. SAN SALVADOR. Volgens tot dusverre nog niet ber vestigde berichten zijn bij de revolutio naire onlusten in San Salvador tot dush ongeveer 1000 ver gedood. "zen op deze georganiseerde hulp. BELGIE Verzekering tegen spoorwegongeval- Ongelukken. gébracht van de justitieele en politio neele autoriteiten in de hoofdstad'. De laatsten hadden op hun beurt de directie van de Ned. Spoorwegen oip de hoogte gebracht, met het gevplg, dat maatrege len werden getroffen om) te voorkomen, - Aan het einde der Baronielaan bijl den mgang van het Mastboseh te Blred a is een uit België komende auto me* greote snelheid tegen een boom treden De bestuurder S. kwam er met den schrik af, .maar de mede-inzittende heer J. uit Ginniken liep een ernstige schedel- fractuur op. Van den auto bleef niet veel over. Zondagmiddag is een auto, waarin een zevental personen gezeten waren, die een voetbalwedstrijd hadden bijgewoond ■L2cl\rnhoven van den dïik grenen. De auto sloeg enkele malen om, gebracht. dat de bedreiging in een daad werd om- Duitsche zijde prijs op te motiveeren, Tr waarom Duitschland het Engelsche voor Naar V.D, van de zijde van de politie stel betreffende een verlenging van het werd medegedeeld zal heden het facsi- Hoover-moratorium niet heeft kunnen mile van den brief worden gepubliceerd. aanvaarden. De Duitsche regeering heeft t I bij monde van den rijkskanselier ver- DOOR GAS BEDWELMD, - In een klaard, dat Duitschland op 1 Juli niet zaak in hoeden en heeren-modeartike- in staat zal zij de nabetalingen te len, aan de Regulier sbreestpaat te Am- d die in het eerste Hoover-mora- s terdam zijn 2 personen door^.gasbe- toHum waren vastgesteld. Het zou dus, dwelmd geraakt. Men kon de slachtof- betoogt men, niet fair zijn, thans weer fers weer snel öi,krijgen Het waren de nieuws6 verplichtingen tot nabetaling op vrouw des huizes en haar dienstbode zich te nenf dieSnatuurlijk het onver die tengevolge van het lek worden van mijdeiijk gevolg zouden zijn geweest van de toevoerleiding van een gasgeyser 'n| een aaJnvaarden van het Engelsche voor, de toen de zaak nog eens in overweging mijnen werden ingesloten. Men vreest te nemen. dat er slechts een geringe kans is, dat De herstelkwestie. De I men die ingesiotenen nog levend zal kun- houding van Duitschland. I nen redden. De ontploffing, waarvan de Naar de W. correspondent van het oorzaak nog onbekend is, werd mijlen Hbld. thans meldt, stelt men er van I ver in den omtrek gehoord. In de mijn personen GRIEKENLAND. In geheel Griekenland is 't thans zeer koud. Uit alle deelen komen be richten binnen oVer hevigen sneeuwval. Hevige stormen woeden boven de Aegeische zee. ZWITSERLAND. Het nieuwe Volkenbondspaleis. De Controlecommissie van den Volkenbond heeft met het oog op de algemeene eco nomische crisis besloten, den bouw van het nieuwe Volkenbondspaleis voorloo- piig stop te zetten. Slechts de reeds aan gevangen werkzaamheden voor de bibli otheek van het Volkenbondssecretariaat zullen worden beëindigd. VER. STATEN. De vlootcommissie hechtte haar goédkeuring aan het z.g. wetsontwerp- Vinson tot den wouw van oorlogsschepen Dit wetsontwerp voorziet in een crediet van 616 millioen dollar, doch stelt elke actie in de toekomst van den kant van 't congres met betrekking van het wets- ontwerpi voor onbepaaiden tijd uit. BR. INDIE. Opening Congres. Lord Willingdon heeft in zijn openingsrede van de wet gevende vergadering te NeW-Deïhi g|et- zegd, dat het congres dé regeering tot drastische maatregelen heeft gedwongen door de overeenkomst van Delhi te ge bruiken voor het voorbereiden van een nieuwen veldtocht van burgerlijke onge hoorzaamheid. Tegenover deze uittar ting is geen toegevendheid mogelijk. Alle voorzorgsmaatregelen zullen worden ge nomen om misbruik Van de buitengewone Volmachten te voorkomen, maar van Verzachting van de maatregelen tegen de burgerlijke ongehoorzaamheid kan geen sprake zijn. De onderkoning ver zocht de vergadering zoowel de actie tegen het congres te steunen, .#l)s het werk van de commissies van de ronde tafelconferentie in Indië, die daarmee deze week beginnen. Omtrent den economischen toestand was de onderkoning optimistisch ge stemd en men verwacht tegen het einde dosis gas hadden ingeademJdl. IN BRAND GEVLOGFN. Maandacc-1 morgen had mej. G. T. te Nieuwer Am stel bij het uithakken van spek stel. Dit is de eenige reden, waarom I Duitschland dit voorstel niet heeft kun- nen accepteeren. Intusschen blijft de Duitsche regee-1 - - ring vasthouden aan het doorgaan eener het ongeluk, da de vlam in de pan stoeg, bijzKQndere herstelconferentie, al was 't waarbv, haar kleeren vlam vatten. Doorl J j i- 1 alleen maar, omdat bij onderhandelingen het kordaat optreden van haar echtge noot was het vuur gelukkig spoedig met een teil water gedoofd, doch mej. T. had toch zulke orandwonden bekomen aan de neenen en onderlichaam, dat zij naar een ziekenhuis moes't worden over- van aangezicht tot aangezicht misver standen gemakkelijker opgehelderd en uit den weg geruimd kunnen worden. Tot misverstanden is men echter voorloopig nog niet toe! Roetje en Dribbeltje. Dribbel, die het beste bij de bel kon, deed ook het woord. Meneer de bedien de, begon hij, we ko men hier den schoor steen schoonmaken. Kom maar mee, bromde de bedien de, maar zijn jullie een beetje stil hè? en de man met dat mooie pakje aan ging hun voor. Roet je moest natuurlijk eens met zijn bezem pje langs de slippen van den bediende strijken en Dribbel nam een grooten bloempot mee, die in de gang stond en droeg hem achter den bediende aan.

Middelburgsche Courant | 1932 | | pagina 3