VerstuildiigeaKneiizmgen? Sloan's Liniment W SIROOP FAMEL Kees Klap over de Malasie en nog wat 'naam DOOR RAD DY N S.PKdeVRIES.Mzn We moeten opbreken. We willen ook naar Jericho. We kunnen vandaag niet ook nog naar den Jordaan trekken en naar de plek, waar hij zijn steilen, snel len loop in de Zoutzee eindigt. Want wij willen vóór of met den avond de windingen van den weg achter ons heb ben en in Jerusalem terugkeeren. De plaatsen van den doortocht onder Jo- sua zullen we nu dus niet opzoeken. Tijdens het verblijf en onder het heen gaan doemen vanzelf al deze en derge lijk Bijbelsche herinneringen op. Lot en zijn vrouw en zijn dochters op hun vlucht uit Sedom. De strijd in het Jordaandal tusschen de vier koningen uit het Twee- stroomenland tegen de vijf koningen der Jordaanvlakte. Abraham, de Hebreeu- wer, den overwinnaars hunnen buit ont rukkende. Abraham in gebed verzonken voor het zondige Sedom. KERKNIEUWS KUNST EN WETENSCHAP. VOOR KLEINE TUINEN. Handel, Nijverheid en Visscherij GEMENGD NIEUWS, ■a3 deur D. A. POLDERMANS, 't Mag dan waar zijn, dat er van bui ten niet altijd te zien valt, wat er van binnen te .koop is: dat geldt niet voor Kees, want op 't glas boven zijn deur is met duidelijke letters te lezen: C. M. KLAP. Kleermaker en Barbier. Nauwelijks heb je de deur geopend, of alle twijfel is wèg, zoo je getwijfeld hèbt, want.... Nou ja, over de geur valt niet te twisten: 't ruikt er naar bommezijn, dril, baai, öf, zooals de def tige Rijksontvanger zei: 't riekt. Die vond het dus gèèn aangename geur Door de week zit U. M. Klap met z'n beenen gekruist op z.'n kleermakers tafel; de bril op de punt van z'n scher pe neus. Z'n kakement staat geen se conde stil: Kees gebruikt de tabak in natte vorm. ..M'n pruumpje legg' 'k a 'k gae ete eest in 'n oeksje op de schouwlieste, want prume, dat doe 'k a van m'n k wete 't nie persies, mae ik kan nie zonder. Rooke doe 'k zelden. Alleenig Sondags 'n segaartje en ik verkoope ze toch zelf." Da's waar: ie verkoopt óók tabak en Sigaren, maar dat staat niet boven z'n deur, dus eigenlijk is 't tóch waar, dat er van buiten niet altijd te zien is ,„0, m'n jongste, kiek dan neffen de deure op dat kleine planksje." Kees handelt verder in petten, „strik- sjes voe de boerejongers" en gemaakte „boezeloens". Vanwege de geest des tijds óók „fantesie överèmden en 'k mo in m'n eigen lache a 'k zie wat voe zotte kleuren die kaerels kieze. 'n Mooi zicht zoon gekleurd óveremde boord onder zoo'n bruun gebrand wezen, mae dat motte ze zeivers wete, wat jie?" Langs de wand, tegenover z'n werk tafel, staan twee banken en tüsschen die banken en de tafel staat hèt meu belstuk: de scheerstoel. „Da's t'r een, die m'n vaoder nog gebruukt eit. Ie kan d'r dus over mee praote." Inderdaad: de stoel heeft een mu seumachtig voorkomen. In z'n jonge ja ren bruin, is ie nü vrijwel kaal, vooral wat de armleuningen aangaat, 'n Plan ken zitting, maar bedekt met 'n kussen, dat de uiterste grens van kussen vèr heeft overschreden; zoo plat als 'n duit, „mae dae voele ze niks van mie d'r dikke broeken as z'onder 't mes zitte." Kleermaken is niet Kees z'n meest geliefd vak. 't Liefst hanteert ie z'n scheermes. Haarknippen doet ie óók, omdat ie moét, „anders kuste ze voe mien part d'r aer wé uut laete trokke, as i k 't dan mae nie oefden te doen En noe wou je vuuf segaren As je mae zeit van oevee 't stik, want ik z'in soorten, toe 'n dubbeltje toe. Van 'n stuver, die verkoope 'k nie dikkels of 't motte erge kleintjes weze, ier, zooas deze, mae die binne neturelik gauw óp. J'a d'r vroeger driee voe en eel betaemelikke, mae vroeger is vroe ger en toen wazze de mensen deur den band nie zoo óóge in d'r waepens, want da's tegeswoordig nog a wat de moeite. Da begun a bie de guus. As óns guus wazze dan krege me van moeder zoo is 'n ienkelde keer 'n sent en die verdee je nog in tweeën; 'k za mae zegge voe 'n aolfje druk en over 'n stuitje voe 't an dere aolfje peperment of zoet out of zoo ietewat, mae noe! 'k Zie 't zoo dik kels: ze gae noe om 'n éél stik Kwatta of andere sukelade, en snoepe mae jon- gers, voe 'n stuver gliek. En azze de kleine jongers zoo'n jaer of twelve bin neGeloof je wè, dat d'r bek nie stille staet mie de sigeretten? 'k Ver koope ze zeivers, zeg 'k, mae 'k dienke tóch wel is bie m'n eigen: waer ael j'aol de senten van daen en oe is 't meu- gelik, dat je vaoder en je moeder dae 's niks van zegge. Da's aol ekomme deur den oorlog, Aol voe de pronk, voe de voe de weelderigheid. Spaere?! O mae! li) - Maar we zijn al op weg naar Jericho. Kale, zwarte vlakte, waarin nauwelijks een pad is te onderscheiden. En even min veel leven. Het is niet ver. Mis 't Wor t'r in ekweekt. Zeker, 'n mens mag wè wat 'n mens is geen pi-ketel, maeZou je 't gloove, dat 'r binne, die 'n paer of vier vuuf schoenen Brune voe 'seumers as 't mooi weer is, zwarte voe seumers as 't 'n bitje regent, zwarte voe swinters en dan nog 'n paer voe Saetterdagsaevens. 't Is 'n aregen tied! Want noe praote ze van de ma lasie. Zeker, 'k za nie zegge, da 't geen slechten tied is. Iederendeen zeit 't om- mers en dan mo je 't wè gloove, mae vee van zie doe je nie. Toen da 't oorlog waer, 'k bommezien verkocht voe ze ven, acht gullen d'elle, dae 'k zeivers nog geen daelder voe egeven a; seete voe 'k weet nie oevee. Mae noe da 'k 'r nie zoo vee op verdiene, noe schreeuw 'k geen moord en brand: wat is 't voe de kleeremaekers toch 'n slechten tied! Da's voe aol de kleeremaekers eender en voe de waegemaekers en de schil ders en de tummermans. Die in den goeien tied wat spaerden, die mot 'r noe z'n eigen mae bie neer- legge. Mae daer ei je 't wee: spaere! O m'n goeie man, 'k zie d'r tegeswoorig, dat begun noe wee, Sondags mie glesee anschoenen en kernienevel d'r in van binnen. En den hoerendracht most 'r neturelik glad an. 'k Bedoele bie de vrouwen, want bie de veinters was 'n d'r al an. En dan mo je ze zie op z'n burgers: korte keuzen, dae je van ónder tot boven agauw achterom kiekt; d'r kieten tot an d'r knieën mie kousens van komsa. Affijn, da kan voe 'n eelenboel geen kwaed, die kousens bedoel 'k. Dan ei je teminsten kanse, dat.... 'k E is 'n wuuf ekend, werèntig waer, die zei: a 'k m'n voeten wasse, dan bin 'k 'r ziek van. En ze was aoltoos gezond!Mö je nog ver?Nee mae, daer a 'k on- derlest 'n stel. Dae komt 'n misje in m'n wienkel en die zeit: Kees zei ze, verkoop j'ok pie-piejamaas? 'k Zegge: watte? Noe nog 'n strooien oed? 't Is agauw Novemmer, Is 'n voe je vrieër? Nee, stroo oeien die verkoop 'k nie m'n kind. 't Bin ok geen oeien, zei ze; 't bin nedie draege de dames tegeswoo rig, 's nachs'n jasje en 'n broek piejamaas. Zoo m'n eden, zegg' 'k, doe ze? Ik kenne ze nie, in 's geel nie zegg 'k en zie d'r van deur. Ik zegge: dag Keetje! Mae wat dienk je! Ze draait d'r eigen óm en ze zeit: 'k eete gin Keetje meer. Ikke zegge: niete? Bi je dan verdoopt? Nee, zei ze nistig, ik eete Korrie en flap, was de deure toe. Oe vin je dat noe? Malasie! Mien goed, mae as je bie sommegte in den uzen komt zou je 't nie zegge: taefelkleen van ferweel, kerre- petten mie blommen en aolderlei kleu ren. Dan mos je vroeger zie, dan wazze ze a blie as ze d'r zoo een a mie strie- pen, je weet wè: rood mie zwart. En stieng dat 6k#nie netjes bie joe? As mien wuuf t'r mee ankwaem, dan zou 'k zegge Kees keek even schichtig naar de deur. „Dan zou 'k zegge: uila! Dat oort ier nie! Ikke baes; 't gebeur nie!" Kiek, vierevuve, da's veertig sent asjeblieft en rook ze mie smaek. Ku je leze wat dat 'r op 't zaksje staet? Da's 'n arresleedat 'n aerbemeze'n bei; da 's.... noe ka je 't raaie: Arre bei.... Dat is 'n ellestokArrebeid Adelt. Dat bin nog prentjes zeker uut den ouwen tied, 't Is tegeswoorig aolle- gaere polletiek. Dat mo j'oore as t'r ier zoo'n man of wat in de scheerwienkel zitte te klessen. Polletiek mie aer op! Ze kunne d'r wat andoe, m'n goeie man. Daer ei je Ko de Keu; ie is te lui a t'n 't gos zie waaie anders die z'n bek staet 'r nie over stille. En i k zwiege mae. Da's ók 'n artiekel van de mode zou je wè zegge, polletiek. As je Sondags kiekt, dan ku je nèt zie, wat owe ze aol bin. Nae de groote kerke.... kris- telik istories; nae diè kerke.... anti- rivvelusioenair; nae den dieën.staat kundig geriffermeerd en zoo gae je mae deur, want ik bin d'r nog belange nie. Polletiek is gösdienst of gösdienst is polletiek. As 't geen schandaol is, zei je 't mae. Aol, aol aet en nied. Den eenen kan den anderen nie zie. Ze zegge soms mekare Sondags geeneens goeien dag. 'k Dienke wel is bie m'n eigen: Je leze in den biebel, mae j'omtoudt 'r nie vee van, anders moste z'is kieke in Mat- teeuwis kepittel vuve, 't leste vers op eèn naeEn weet je wat of 't bie 'n eelenboel is? Niete? Noe ik eigentlik ok nie, mae 't rechte nie, 't rechte kris- telikke nie, da's vast. Weet je waffoe affertensie da 'k is leesden in de Tillegraaf? Die zat rond 'n pak sigeretten. Dae.... wacht, 'k d'n nog. Dae staet dat 'n Kristelikke sportvereenege„vraagt een Voor drager en Goochelaar, gewend in Chris telijke kringen óp te treden." Kiek mae, dae staet 't. As dat noe geen spot is, mo je 't mae zegge: 'n Kristelikke goochelaer! 'n Spot? Nee zooies noem ik noe 'n groot schandaol. Kees Klap is mae 'n een- voudege kleeremaeker maeen noe zwieg 'k nog over 'n kristelikke sport vereenege, mae die goochelaer. Zie je, sommegte maeke van de gös dienst 'n.... 'n.... 't is dun! En wat broe z'uut mie d'r polletiek? Ze wille dikkels graag baes spele. Kiek mae 's in de gemeenteraed. Ze vraege nie: deugt die voe de gemeenteraed, eit 'n d'r verstand voe, is 'n d'r bekwaem voe? Neenik! Stom is nie erg. Ze vraege dikkels alleenig: is 'n van onze kleure. 't Liekene wè segaren: lucht.... mid delzwaeruutzoeke mae en scheefbrande doe ze soms en stienke, gin bitje, a zit 'r ok 'n mooi bandje rond: 't Bandje is aolles; 't bandje en 't dek blad! Mae van binnen! 'k Dienke zoo dikkels „Kees," en 't gezicht van Mao ver scheen om de hoek van de deur, „Kees, ei je d'oenders noe toch uut elaete en 'k zoo ezeid. „Ja, ja, ja vrouwe, ja vrouwe, ik komme sebiet, 'k za ze Zie je, 't is 'n best- wuuf, mae z'ei soms 'n bitje last vanje begriep m'n wè.Malasie Gekozen als kerkvoogd, verlegen/ woiondigende den Eerkeraad der Ned. Herv. Gem. te Stavenisse, de heer Ml de Graaf. Naar het Hbld. Verneemt, zuilen dit jaar in Bayreuth geen Wagneboipvtoeri 11- gen worden gegeven in verband met d'e economische crisis. ij Gutenbergbijbel voor 3 millioen francs verkocht. De (Stand, verneemt, dat één van de 41' nog 'bestaande oorspronkelijke Gu- tenbergbijbels voor 3 mihoen Fransche francs door een Londensch boekhandel- laar aan een Zwitsersch bijbelverzjamet laar verkocht is. De vorige verkoop* van zulk een bijbel vond plaats in 1926. Toen verkocht het Oostenrijksche kloos ter te Melk een Gutenbergbijbel voor 106.000 dollar aan een Amerikaansche bibliotheek. Een voorbehoedmiddel tegen Long-Complicaties. Vraag het oordeel van Uw dokter! Agenten: Fa.| B. Meindersma, Den Haag y\aco/) (Ingez. Med.) schien een kwartier rijdens. En dan op eens verandert de aanblik. Daar klatert het water van een bron. En daar zijn gaarden en plantages. En daar wuiven palmen. Bij de bron staan we stil. Zij draagt den naam van den profeet Eli- scha', want dit zou de bron bij Jericho zijn, welke Elischa' met zout gezond en rein heèft gemaakt. (5) Zij is rein en frisch en helder. Maar wij zullen niette min voorzichtig blijven en zelfs uit de Elischa's-bron ons niet met een frisschen dronk verkwikken. Schmidt drenkt er onzen kameel, de auto, mede. Hier zijn we bij de heuvelen, waar onder het Bijbelsche Jericho met zijn geweldige muren ligt bedolven. Hier zijn de onderzoekers reeds aan het graven geweest en nog bezig aan het delven. We zien gedeelten van muren, die te voorschijn zijn gebracht, maar bij ons kort vertoeven en zonder deskundige voorlichting moeten we ons met het weinige merkwaardige, dat we te aan schouwen krijgen, tevreden stellen. Over de opgravingen spreken we nog nader. Nieuw-Jericho, uit een nederzetting der kruisvaarders ontstaan, ligt op geringen afstand. Een Arabisch dorp, haast een stadje, een marktplaats van eenige be- teekenis naar het schijnt, omgeven door tuinen, waar rijkelijk de banaan wordt (5) II Kon. 2, 19—22. geteeld en waar de oude en hooge pal men langs de wegen er aan herinneren, dat Jericho eens haar naam „de Palmen- stad met recht en met eere heeft ge dragen. (6) Opmerkelijk plotseling is deze over gang: uit de woestijn ineens onder de groene palmen. Maar dit Jericho boeit ons toch. niet. Het heeft ons niets te zeggen. En wij bevinden ons weldra weder op den schoonen weg vol boch ten, waarlangs onze koetsier ons in snelle vaart veilig terug leidt. De avond neigt. Ginds op een heuvel verschijnt het zwartschijnende silhouet van een eenzamen kameel tegen den donkeren horizont. De tinnen van Toer-Malkah staan reeds in het opkomende maanlicht. En als de zon nog bezig is onder te gaan zijn wij weder binnen de oude muren van Jerusalem. Naar Hebron. Alle gasten in Hotel „Huis Goldsmit" zijn al naar Hébron geweest als ik aan dit punt van mijn zorgvuldig door mijn deskundigen vriend in het Land opge maakt program gekomen ben. Er zijn niet zoo heel veel gasten meer in dit seizoen. Maar toch te veel, om ze u alle maal voor te stellen. Daar is een jong Amerikaansch rab bijn uit de buurt van New-York (6) V Moz. 34.3, De tintelende doordringende warmte van Sloan's Liniment brengt welbehagen, doet bloedaandrang en inflammatie. be- daren, maakt een eind aan de folteringen, die door ernstige verstuiking of kneuzing veroorzaakt worden. Millioenen hebben Sloan's Liniment met succes gebruikt voor het verdrijven van Rheumatiek, Lende jicht. Ischias, Verkoud heden op de Borst, Verstuikingen, Kneuzingen. (Ingez. Med.) Het stekken van heesters. In verband met de dikwijls gestelde vraag of men deze of geene heester ook kan stekken lijkt het mij wenschelijk om hier het antwoord daarop te geven. We kunnen heesters stekken wanneer deze in rust en bladerloos zijn; ook kunnen jonge scheuten, even voordat deze gaan verhouten hiervoor worden gebruikt. In het laatste geval stekken we dus in den zomer. Winterstek snijden we zoo vroeg mogelijk, in December of Januari, daar dan de heesters gewoonlijk geheel in rust zijn en de gesneden stekken niet spoedig uitdrogen en inkrimpen. We ge bruiken voor stek krachtige, jonge scheuten welke we met een scherp mes even onder en boven een bladknoop af snijden. We nemen de lengte der stek ken 25 tot 35 cm., waarbij we rekening hebben te houden met de lengte der stengelleden; dit laatste is de afstand tusschen 2 bladknoopen. Wanneer de stekken gesneden zijn worden ze direct ongeveer tot op de helft, dich bijeen op- gekuild, om uitdrogen te voorkomen. Op het onderste snijvlak, wat dus in den grond staat, ontwikkeld zich nu al een rand van nieuw weefsel, callus genaamd, en hieruit ontstaan straks de nieuwe wortels. Wanneer in Maart de tuin is omgespit, en geen gevaar voor opvrie zen meer bestaat, plaatsen we de stek ken in den vollen grond, al naar de soort, op 15 tot 30 cm afstand. Na ver loop van 1 a 2 jaar, dit hangt af van de groeikracht der soort, worden ze dan ruimer geplaatst. Nu kan men lang niet alle heesters door winterstek voort- kweeken, maar wel veel bekende soor ten, als Ribes, Sambucus of vlier, Phila- delphus, of jasmijn, Deutzia, Tamarix, Forsythia of Chineesche klokjes, de meest voorkomende Cornussoorten, Spi- raeasoorten, veel Ligustrumsoorten enz. Van de veel voor hagen gebruikte, deels groenblijvende Ligustrum ovalifo- lium snijden we bij het maken van stek ken de bladeren af om uitdrogen zoo veel mogelijk tegen te gaan. De meeste van bovengenoemde soorten leveren in 2 a 3 jaar een krachtige jonge heester. De vermenigvuldiging door zomerstek is niet zoo eenvoudig en nu ook niet aan de orde. Wel kan men door zomer stek ook tal van betere heestersoorten voortkweeken, maar dit geschied in een bak en vereischt veel zorg. We komen daarop later nog wel eens uitvoerig te rug. De verkoop van zaaioesters. Men schrijft ons uit Ier s e'k e De verkoop van zaai-oesters is we derom begonnen. De eerste verkoop naar Frankrijk is genoelkt. Ditmaal oesters van 40 kg. waarvan de eerste wagon lading begin Februari w'egi moet. Over den prijs is nog niets bekend, maar men. neemt aan in oesterkweekferskrin- gen dat minder dan 80 cent per kg. niet kan worden aangenomen. met zijn jonge vrouw, die in het eerste jaar van hun huwelijk hun huwelijksreis maken naar Egypte, Palestina, Syrië en over Italië, Zwitserland en Duitschland terug gaan naar hun gemeente, welke hen als boodschappers uitgezonden en tegelijk met deze reis als huwelijksge schenk vereerd heeft. Daar is een zeer eenvoudig vijftiger, die als kleine jongen uit Polen gevlucht en in Amerika is terecht gekomen. Te recht ook in zakelijken zin. Vijf jaren lang heeft hij zijn vrouw verzocht om samen een reis naar Erets-Jiraël te ma ken, aan welks opbouw hij geldelijk al tijd naar vermogen heeft bijgedragen. En nu heeft hij verlof gekregen om dan maar alleen te gaan, omdat zij meen de bij het gezin te moeten blijven. Hij is innig gelukkig, thans zijn verlangen be vredigd te zien. Als hij naar huis terug keert, gaat hij eerst in Polen zijn familie bezoeken, voor zoover die er nog leeft. En de graven zijner ouders. Daar is verder een jong meisje met haar Moeder, die een broertje naar Haifa hebben gebracht, om er aan de Real- schule en later aan het Technicum te studeeren. Het meisje is reeds een poosje hier, was in Amerika al wat ge oefend in het Hebreeuwsch, spreekt het hier reeds vrij vlot, en blijft nog, om zich verder in de taal, de litteratuur en de Joodsche wetenschap te bekwa men. G'sterenmorgen is de eergisteren op de Zuiderzee gelichte vrachtboot Stanfries IV te Amsterdam aange komen. Het sleepen over de Zuiderzee is gunstig verloopen, VROUW ERNSTIG VERBRAND. In een perceel aan de Prinsegracht te D e n Haag werd Donderdagavond door de buren rook ontdekt. Een hunner trapte de voordeur in, die op slot was, en vond d© 76-jariige .bewoonster v. K., in nacht gewaad op smeulend beddegoed* op den grond voor bet bed liggen. Vermloedelijk had zij een brandend kaarsje bij haar bed gezet en is dit omgevallen, waardoor het beddegoed vlam vatte. De vrouw had vrij ernstige brandwonden bekomjea. DE TREKKING DER STAATSLOTE RIJ. Naar aanleiding van geruchten dat de trekking van Donderdag van de >Staatsloterij ongeldig zou worden ver klaard, omdat drie nummers te weinig zouden zijn getrokken, kan het Corr. Bur. mededeelen, dat inderdaad dien dag drie nummers minder getrokken zijn dan per dag in de eerste trakkingsweek der vijfde klasse gebruikelijk Is, doch dat van een ongeldigverklaring van deze trekking allerminst sprake is. De drie te weinig getrokken nummers zullen a. s. Maandag boven het voor dien dag be paalde aantal getrokken worden. Van eenige onregelmatigheid is hierbij' dan ook geen sprake, terwijl aan niemands recht ook maar eenig afbreuk wordt ge daan. De uitbetaling van de Donderdag ge lrokken prijzen heeft op de normale wijze plaats gehad. Branden. Vrijdagmorgen ontstond brand in de afdeeling perserij van de stroofabriek van de N.V. Dutch Straw Wiorks Comp. te V u g h t. Het fabrieksgebouw werd ge heel door het vuur vernield. Alle ma chines alsmede een partij stroo van 40000 kg gingen verloren. Oorzaak onbekend verzekering dekt de schade. Te Giesendata» is Donderdag avond brand uitgebroken in de mode vakschool van mej. T. De brandweer wist na ©enigen tijd het vuur te blus|- schen. De school is van binnen vrijwel uitgebrand. Veel materiaal ging verloren. De schade is groot. Ongelukken. De 49-jarige mijnwerker J. S. is Vrij dagnacht in de ondergrondsche werken van de Oranje Nassau mijn F. te H e e r- 1 e n door vallend gesteente getroffen en gedood. Het slachtoffer was gehuwd. INBRAAK IN KERK. Te Hoog kerk hebben inbraken plaats gehad in de Gereformeerde Kerk, de eerst opén- bare lagere school en de consjsltorieka- tutter der Geref. Kerk. In de kerk zijn de collectebussen van de wand gerukt en geledigd. SMOKKELAAR DOODGESCHOTEN. Aan de Limfourgsch-Diudtsche grens is Donderdagnacht een Duitsche smok kelaar van tarwe door een Duitsche kommies in den rug geschoten en on middellijk gedood. Daar zijn vervolgens een Vader en Moeder, die de reis over den Oceaan hebben gemaakt om Palestina te zien en hun dochter, die het thuis niet lan ger kon uithouden, omdat haar hart naar Palestina trok en zij haakte naar handtastelijke deelname aan het werk aldaar. De ouders zullen nu ook uitzien naar de mogelijkheid om binnen afzien- baren tijd zich hier voor goed te vesti gen. Zoo zijn er meer. Er is dus in Amerika toch nog meer en wat anders voor Palestina dan alleen maar geld. Zij allemaal en al de anderen waren reeds in Hébron. En zij zijn in gedrukte stemming teruggekomen. De Spelonk Machpélah hebben zij natuurlijk niet ge zien. En de plaats, waar zij zich be vindt, durfden ze ook niet eens zóó dichtbij naderen, als misschien wel of ficieel is toegestaan. De Arabische be volking is fanatiek, en vijandig tegen over vreemden. In het bijzonder tegen over Joden. Hebben zij, voor twee jaren bij de beruchte onlusten, niet dierlijke slachtingen onder de weerloozen aldaar aangericht! Daarom voelden zich onze gasten zenuwachtig in Hébron en opge lucht, toen ze het weer den rug hadden toegekeerd. CWorttt vervolgi.) JS

Middelburgsche Courant | 1932 | | pagina 7