ZEELAND. GEMEENTERAAD VAN MIDDELBURG. A 418, Zierikzee; mej. W|. H. van Wag- tendonk, Leerares aan de Vakschool' v|oor Meisjes, Wijngaardstraat 3, Goes. Zij zijn gaarne 'bereid ami aan belang stellenden inlichtingen te verstrekken over de electrische wijze van koken. WALCHEREN. Gemeenteraad van Westkapelle. WESTKAPELLE. Onder voorzitter schap van den burgemeester vergaderde Dinsdag de raad alhier. De heer H. Ver hulst was wegens ongesteldheid afwe- '<>g. Na de gebruikelijke nieuwjaarswen- schen wees de voorz. op de belangrijke besluiten ,door den raad in het afge- loopen jaar genomen. Hijt noemde in verband hierbij het genomen besluit tot aansluiting bij het wérkeloosheidsibesluit 1917, de electrificatie in de gemeente, het boren van de 'bron voor bluschwater en de verharding van de binnenwegen. Ook wees spr. op het vele werk, dat on de secretarie moet gebeuren, voorna melijk ook in verband met de meerdere werkzaamheden, die het werkeloosheids- besluit medebrengt. Door toeneming van meerdere werk zaamheden heeft de secretaris meerma len vooral in den laatsten tijd, vrije uren opgeofferd, waarvoor de voorzitter den secretaris dank bracht. Ook bracht de voorzitter een woord van dank aan den correspondent voor arbeidsbemidde ling voor het verrichte werk daarbij. Helaas ook in Westkapelle worden de critieke tijdsomstandigheden gevoeld. Het aantal ingeschreven werkeioozen is veel grooter dan in vorige jaren, ongeveer 200 werkzoekenden zijn thans ingeschre ven ,en 70 a 80 personen hebben ge vraagd in aanmerking tè mogen komen voor werkverschaffing. Verder wees spr. op den financieelen toestand der gemeente. Voor 1932 zijn de belastingen op het maximum ge bracht, terwijl nog talrijke werken, die uitgaven eischen, te doen zijn. Spr. hoopte ,dat in Den Haag begrepen zal worden ,dat in de gemeente Westkapelle een grooter steun noodig zal zijp. dan tot heden is verleend; een bijdrage van slechts 25 pet. in de kosten voor werk verschaffing is door het rijk toegezegd. Spr. merkte nog op, dat de inwoners ook meer moeten voelen voor sociale samenwerking en niet alleen naar zich zelf moeten kijken. Spr. hoopte, dat ook de Raad nog meer steun zal geven; als er mieer waar1* deering komt, is er ook meer tevre denheid. Hij' weeser ook op, dat ver^ schillende maatregelen, die elders ge nomen worden, hier niet uitvoerbaar -zijp ide steun, die in steden gegeven wordt, acht spr. hier uitgesloten, daar door de financieele regeling tusschen Rijk en Gemeenten, de belasting hier door een 'betrekkelijk' klein aantal personen moet opgebracht worden. Wanneer getracht zal moeten worden, om meer inkomsten uit de personeele belasting te krijgen, dan zouden daarin ook' de 'bewoners van kleine huizen worden getroffen. Ben. zuif nig en weloverwogen beheer is dus aan gewezen. De heer B. Louw er se dankte den voorzitter mede namens de leden en is als wethouder er van overtuigd, dat zoof veel mogelijk alles gedaan wordt in het be Jang der gemeente. Aangaande het verzoek namens de af,- dieelingen van den Centr. Bond van Transportarbeiders „Algemeen Metaal!- bewerkersbond en van de Ned. Chr. Bouwvakarbeidershond, waarin ge vraagd wordt het instellen van werk verschaffing v.oor werkeioozen tegen een loon van minstens f 18 per week en tot het vaststellen van een steunregeling voor hen, die niet te werk kunnen ge steld worden. De voorzitter wees op de tvegroo- ting 1932, waarin op de post voor on voorziene uitgaven nog genomen moet worden de rente voor de geldie ening, noodig voor de electrificatie in de g meente. Ook wees hij' op de kosten, die reeds ten laste der gemeente zullen ko men ,door de aansluiting bijl het werke- loosheidsbesluit 1917. Spr. achtte het uit gesloten ,dat een regeling als door de bonden wordt gevraagd .goedgekeurd zou worden ,in verband met de financiën, ook al in verband met het groot aants(l werkeioozen. Het ligt wel in de be doeling een werkverschaffing te orgjani- seeren. Wat het bepalen van het loon be treft, wees spr. op de ontvangen beslis sing van den minister, waarbij is bepaald dat tegen een zoodanig loon moet ge werkt worden, dat bij flink wenken ge middeld 22 cent per uur kan worden verdiend. De heer W. lluibregtse hoople, dat door .samenwerking in den Raad meer bereikt kan worden dan lot he den het geval is geweest; wees op de geringe uitkeering uit het gemeentefonds, die z.i. niet hooger is. omdat de Raad vroeger niet voldoende samengewerkt heeft. Was er vroeger meer uitgegeven voor werkloozenzorg. dan zou thans de uitkeering wel hooger geweest zijn. Besloten werd daarop z.h.s. het ver zoek af te wijzen, op grond dat het voor Westkapelle finantieel onmogelijk is het in te willigen. t Ingekomen was de bekende motie van de Provinciale Commissie voor werke- loozenzorg. Wat betreft het daarin aan gegeven punt 14, behelzende sterke be vordering van onderwijs aan werktooze jonge arbeidsters en arbeiders, zei de Voorzitter, dat men op zijn steun kan rekenen, doch in vele gevallen geen medewerking van de ouders ondervonden wordt, wat o.a. blijkt uit het volgen van cursussen voor vervolgonderwijs. Spr. meende, dat meer belangstelling dienaangaande getoond moet worden uit arbeiderskringen. Wat de andere ge noemde punten betreft, meende spr. dat deze buiten de gemeente omgaan. Besloten werd aan de besturen snede te deelen, dat de Raad met belangstelling van de motie heeft kennis genomen. De heer Huibregtse ze;de, ver schillende leerjongens van „de Schelde" in overweging te hebben gegeven een schoollokaal te vragen en verder finan- tieelen steun van „de Schelde" en sub sidie van de gemeente voor de aan dat onderwijs verbonden kosten. Aangaande een verzoek van H. Ver- sluijs c.s., om verbetering van de baan naar hun woning wordt na discussie besloten met verbetering te wachten tot de kabel gelegd is. Afwijzend werd beschikt op verzoeken om ontheffing tot het betalen van scbfoo!- geld. Mochten z'ij1 niet bij machte zijn het schoolgeld te betalen, dan kan dit nog altijd oninbaar verklaard worden. Afwijzend werd beschikt op een ver zoek van Jan Moens, om het Jan Moens" wegeling bij wijze van werkverschaffing te laten opknappen. Een wijziging werd gebracht in de vastgestelde verordening, betreffende het eerste lid van de Drankwet. Ingevolge de gjewij'zigde woningwet werd een wijziging (gebracht in die vastge stelde bouwverordening, wat betreft de herziening van de beroepsfoepaling in de bouwverordening. Winkelsluitingswet. Aan de orde kwam daarna vaststel ling van de verordening in verband met dé Winkelsluitingswet. De heer Huibregtse zou het slui ten van winkels willen stellen op het sluitingsuur van de café>s, ook des Zon dags. De heer Hendr. C ij s o u w zou ook gaarne zien, dat de café's op Zondag gesloten waren. De heer Huibregtse zag er geen bezwaar in, dat de winkels op Zon dag na kerkdienst van 4 tot 10 uur opengesteld zijn voor het publiek. Met 4 tegen 2 stemmen werd besloten, bijl (verordening te bepalen, dat op Zondag de winkels voor het publiek opengesteld mogen zijn van 4 uur 's nam', tot 10 uur uur 's nam'. Op werkdagen is het verbo den een winkel geopend te hebben van 10 uur 's nam1, tot 5 uur 's (vo-ofTml Gedurende de kermis zijn de sluitings uren voor de winkels van 12 u-ui- 's nachts tot 5 uur 's morgens. De hee- ren H. Cijsouw en J. Minderhoud stem den tegen. Besloten werd een wijziging in de begrooting 1932 aan te brengen door daarop een past te brengen Voor werk verschaffing van f 1500, welk bedrag za'l genomen worden van de post van onvoorziene uitgaven. Voor kosten, welke het werkloosheidsbesluit meebrengt, is een post van f 1300 uitgetrokken, welk bedrag zal' worden gevonden door ver moedelijk meerdere opbrengst wegens plaatsing [Van de gemeente in de 3ei "klas se van de gemeentefondsbelasting. Ge handhaafd blijft het besluit om 80 opc. te heffen op de hoofdsom' Van de ge- meentefondsbeïasting. De Voorzitter wees er op, dat de begrooting thans qp alle manieren aan is. De heer Hendr. Cijsouw vjnoeg, of de som voor werkverschaffing niet wat fager gesteld kan worden, daar anders de post voor onvoorzien zoo klein, wórdt. De voorzitter zeide dat de over blijvende post van onvoorziene uitgaven niet kleiner is dan vorige jaren. AJs regel wordt heel zuinig gewerkt. Wan neer, in verband met de crisis een tekort op de begrooting 1932 moest komen, dat dit te kort zal drukken op de begrooting 1934. De heer Huibregtse meende dat de vroegere hezuinighigfen nu oorzaak zijn van de lage uitkeeringien uit het gemeentefonds. Door de ïinancieele re geling van het rijk en gemeente zijn de lasten voor een groot deal van den kleine man verschoven op de beter gesitueer den. Wanneer de gemeente zich nu meerdere uitgaven getroost voor werke ioozen, dan zal ook de gemeente in 1935 grootere uitkeerineng ontvangen uit het ket gemeentefonds van het rijk. Vastgesteld werd een contract met den P.Z.E M. voor de straatverlichting. De heeren K. Cijsouw en Louwerse waren van meening ,dat gewenscht was, dat op het Noordkerkpad een straat lantaarn werd geplaatst. Rondvraag. De heer Huibregtse zou,, daar de gemeente den uitgegraven grond kan krjjgen van den nieuw aan te leggen weg WestkapelleMiddelburg dezen geschikt achten voor het vullen van de gaten in het vroon, waarmee zandver- schuiving tegengegaan wordt. Als werk verschaffing zou den grond met kruiwa gens vervoerd kunnen worden. De hee Louwerse vroeg om ook de vuilnisbelt, naar de bedoelde gaten te laten brengen. Er zal rekening mede ge houden worden. De heer L. Minderhoud heeft ge hoord, dat op een terrein ook des Zon dags gevoetbald wordt door vreemdelin gen. De voorzitter zal de politie daarmede in kennis stellen. Aan den Brand te Middelburg. 24 Januari 1567. Uit de archiefstukken van de onge lukkige stad Reijmerswale heeft wijlen J. P. van Visvliet, archivaris van Zee land, in „Nehalennia" van 1850 een en ander medegedeeld uit het Register per petueel, waarin allerlei anecdotieke aanteekeningen zijn gesteld, tusschen vonnissen, resolutiën enz. en als bewijs daarvoor kan dienen dat de heer Van Visvliet als zeer curieuse vermeldt den brand van den abdijtoren te Middelburg. Het luidt daar: „d'abdye tot Middelburch afgebrant." Op den 24en January des voirs: jaire des avondts tusschen neghen en thien uren is den blixem gesleghen geweest in den thoren der voirs: abdye waer duere sulcken horriebilen brandt ontsteken is geweest dat binnen min dan drie uren tijts de geheele cappe desselfs thorens met die geheele kereke soewe! de voor- kereke als de achterkercke sonder yet daer in te blijven verbrant is gheweest, welcken brant ook zoo hittigh en vie- rich is geweest, dat alle die clocken en metallwerck 't welck excessivelycken veel was gesmolten syn die serekern van metaelen steen gebersten, sulex datter in deselve Kereke nyet geheel gebleven is dan alleen een metalen marienbeelt staende, in 't midden van choor ende eer deels van de Sculpture wylen hooch- loffelycken memorie Coninck Willem ende onder ander veel schoene juwee- len beelden en tafereelen, die daer ver brant syn, wert prinsipalyck beklaecht een seer schoene ryckelijcke tafel van de hoogen outaer geschildert bei Jamyn Mabuyse daer hij vijffthien jaren over besich geweest hadde, dewelcke gere- peteert was te syne de schoenste schil- derye van geheel Europa en hadde (soe men seyde) eertyts bij den ambassaten des Conincks van Polen geëstineert ge weest in coop te mogen gelden tach- tentich duysent ducaten. En dat meer dan wonder wasen synder by den zei ven brant gheen huysen ontsteken ghe weest, hoewel nogthans rontom deselve kereken veel huysen met stroo gedect stonden en het tempeest van winde seer groot was 't welck sonder mirakel des heeren nyet en heeft kunnen geschien. Quod attestor get. F. van Campen, Secretaris 1568. Incarnatie van zeiven brant. Dab Dien kerCk en Choir brant af met sChoenen thoren, eer sa VLVs be keerde slet reCht 'tsdaeChs te Voren." Zoo vonden wij het vermeld! W. De meekrapteelt in Zeeland. Er zijn nog vele ouidere Zeeuwen, die zich herinneren dat de meekrapteelt in onze provincie van groote beleekenis was eeuwenlang zich gehandhaafd, maar nu totaal verdwenen. Het 'meékiemenplanten nog voortlevend in de kiem-manden wel ke op de hoeven worden gebruikt, het delven vooral ging vaak gepaard met folklorische gewoonten o.m. jachtmaken op lui, die den del vers durfden toe roepen-. krotebotters" en dan een drink geld te vorderen, maar van zeer eigen- aardigen aard was het volgende, dat zélfs aanleiding gaf ,tot het maken van een versje door een landbouwer in Schou wen, zékeren L. Kpcpèl, te Ellemleet. Onder de kiemen, hierboven aangehaald, die in het voorjaar werden geplant, vond men er soms, die door een aardige 'spe ling der natuur sierlijk gedraaid wa ren. Deze werden meermalen aan de kin deren van den boer, waarvoor geplant werd ,ten geschenke gegeven waarvoor dan de schenker een fooitje ontving. Het versje, dat zoo bij 't geschenk eener n.eekrapkiem werd vervaardigd luidde: Het jeugdig meekrapjgroen, mijn kinderen gegeven, Is 't heerlijkst zinnebeeld van 't lieflijk 'Lenteleven^ Dat ook gelijk de kiem' die door een goede hand, In welbereiden grond, omzichtig wordt geplant, En door natuur gevoed, steeds welig staat te groeien, Mijn kind'ren evenzeer in welvaart mo gen bloeien! Verdwenen is de meekrapteelt .alleen voortlevende in herinnering, en tevens de folklore die er aan verbonden was. W'. wensch van den heer Louwerse, om het pad tussschen de begraafplaats en den straatweg te verbeteren, zal aandacht geschonken worden. ZUID-BEVELAND. GOES. MaandagaVoïid vergaderde het Crisis-Comité; gebleken is, dat de col lecte welke nog niet geheel geëindigd is, heeft opgebracht f 2052,91, behalVe de periodieke toezeggingen, welke nog ge ijld imoeten worden en de giften in na- tura. Al hetgeen hier wordt bijeenge bracht, wordt nagenoeg geheel1 onder die Goesenaren verdeeld, terwijl zoo noo dig nog aanvulling kan worden ge vraagd <a,an het Nationaal Comité. KRUININGEN. In de Dinsdag gehou den raadsvergadering werd medegedeeld dat de Min. heeft goedgekeurd de werk verschaffing met een rijksbijdrage van 35 pCt. tot 2 Januari 1932, ook het delf- werk bij het Waterschap met dezelfde rijksbijdrage en het laarzengeld tot 30 Januari 1932 te steunen; na dezen datum wordt opnieuw één en ander geregeld op aanvrage. Ook de steunverleening werd Ministeriëel goedgekeurd, doch uitslui tend voor landarbeiders. Over dit laatste zal den Minister nog worden geschreven. Met algemeene stemmen werd beslo ten tot aankoop van 2 perceelen grond achter de kerk, als begin van een uit breidingsplan, waardoor een weg komt uit de kom van het dorp naar den nieu wen rijksweg met bouwgrond, en wel een perceel grond van den heer C. P. Nap te Nijmegen, groot 94 a 10 ca voor f 6000 per ha, en van den heer C. Witte te Raamsdonkveer, idem groot 20 a voor f 1200 den hoop; terwijl B. en W. zullen onderhandelen met de aanliggen de eigenaren. Z.h.st. werd besloten tot het verlee- nen van een voorschot uit de gemeen tekas voor de stichting van twee plaats jes krachtens de Landarbeiderswet en tot het verzoeken van een voorschot tot hetzelfde bedrag uit 's Rijks kas. (Kosten voor den grond f 1500 en de raming der bouwkosten f 5.444). Na een informatie zegt de Voor zitter dat door de ziekte van den bur gemeester het Rapport over onderhan delingen met de P.Z.E.M. van de desbe treffende Commissie niet eerder bij de Raadsleden is gekomen. Hij zegt spoed toe. Gevraagd werd of het de bedoeling is van B. en W. om alhier ook een Crisis- comité op te richten. De Voorzitter zegt dat zulks alleen is uitgesteld door de ziekte van den Burgemeester. Steunt bij gelijken prijs en kwaliteit DE NEDERLANDSCHE INDUSTRIE. Gij dient daarmede Uw land En ge bestrijdt de werkloosheid. Vergadering van Woensdag 20 Januari te twee uur. Voorzitter de burgemeester; aanwe zig hlle leden. Zoowél' na de rede van den Voorzit ter als na het antwoord van den heer Heemskerk gaven de leden blijken van instemming. De VOORZITTER wees op den bel, den beker, enkele draagpenningen, een album met foto's en een boek met be scheiden van de oude Brandweer, die in oudheidskamer en archief zullen wor den ondergebracht. 1. Notulen vergadering van 2 Decem ber 1931. Deze Werden goedgekeurd. 2. Ingekomen stukken. De VOORZITTER deelde mede, dat de overeenkomst voor het drukken der Handelingen met de firma Altorffer nog loopt tot 31 December 1934. Inzake het ingekomen rapport over de werkverschaffing van het N.V.V. en de S.D.A.P. stelde de VOORZITTER voor dit voor kennisgeving aan te nemen. De heer PAUL vroeg hoeveel werk- loozen te werk zijn gesteld. De heer ONDERDIJK antwoordde op het oogenblik ongeveer 60. De heer PAUL wees er op, dat het toch het beste is werk te verschaffen. De VOORZITTER kon mededeelen, dat heden een conferentie zou plaats hebben tusschen het bestuur van den Polder Walcheren en heeren van de departementen. Het rapport werd voor kennisgeving aangenomen. Bij de rekening van het Bomme- van den Broecke fonds vroeg de heer MONDEEL of beslist bepaald is, dat alleen de daarop voorkomende vereeni- gingen er van kunnen trekken. De VOORZITTER zeide, dat indértijd 't geld door dén heer Hennequin is ge geven voor de oprichting van een mu ziekschool, toen dit niet ging, is over leg gepleegd met de erfgenamen en is een contract geteekend, waardoor deze drie vereenigingen er nu van profitee- ren. Spr. zal het contract ter visie van de raadsleden doen leggen. De rekening werd goedgekeurd. Het verzoek van de heeren Mesu tot rooiing van boomen aan den dijk bij de Oude Haven werd in handen van B.. en Wl gesteld ter afdoening. De heer MONDEEL zou het wel be treuren als die boomen weg moesten. De VOORZITTER zegde toe, dat men ze zoo mogelijk om den anderen zal rooien. Ook bij het verzoek tot verbetering van den Schroeweg, stelde de VOOR ZITTER voor, dit in handen van B. en W. te stellen ter afdoening. De heer CORNEL1SSE zou niet gaar ne zien, dat er niets gebeurde. De VOORZITTER zegde/dat het wer kelijk in de bedoeling van B. en W, ligt er verbetering in te brengen. De heer HEEMSKERK vroeg of de Schroeweg heelemaal van de gemeente is. De VOORZITTER antwoordde van ja. De VOORZITTER wees op de oprich ting van het Crisis-Comité en op het besluit der regeering om f 700.000 of 10 cent per inwoner beschikbaar te stellen om werkloozen waar noodig aan schoei sel, kleeding en ligging te helpen. De gemeenten zullen voor dit doel ten hoogste 10 cent per inwoner krijgen. Dit zal aReen het geval rijn, als de gemeente zelve ook een bedrag van ten hoogste 10 cent per 'inwoner uittrekt voor dit doel en daarom stelde de voor- fitter voor een maximum van f,1842.50 uit te trekken. Mevr. WEIJL vroeg of ook het bedrag van den minister als maximum isi be doeld. De VOORZIITTER antwoordde bevesti gend. 'De heer MONDEEL achtte de rijksre geling onbillijk tegenover kleine gemeen ten met vele werkloozen. De VOORZITTER zeide, dat de ge meente daar niets aan doen kaïn. Het voorstei werd z. h. st. aangeno men. Van een bewoner van den Segeers- singel was een adres ingekomen, waar bij' hij op verbetering van dien singel aandringt. De VOORZITTER stelde voor ook dit in handen van B. en te stellen ter afdoening. De heer WONDERGEM, drong op eenigen spoed aan. De heer ONDERDiIJK zeide, dat deze singel voor een jaar of 6 of 7 ook ppnieuw begrint is, nadien heeft men zich bepaald tot aanvullen vap puften, hét is wellicht weer tijd voor begrlnten en dan zal worden nagegaajn of dtaarBq ook werkeioozen te werk gesteld kun nen worden. De VOORZITTER deelde mede, 'dat de woningen aan de Kareis gang bijha ge reed zijn. Als dit zoo is zbïlen de raadsleden op een Zaterdagmiddag tot een bezoek worden uitgenoodigd. Ingekomen was een adres van' den Middelburgschen Bo uwvakaribeidersbond om er bij den Minister op aan te drin gen, gezien de groote werkloosheid on der de bouwvakarbeiders, deze alsnog onder de crisiswerkloozen op te nemen. De VOORZITTER zeide dat B. enW. gunstig adviseeren, temeer daar het ook voor de gemeente een voordeel zal op leveren De heer PAUL wees er nog op dat door de moeilijkheid om bouwcrediet te krijgen, er ook bij de bouwvakarbeiders van crisiswerkloosheid kan worden ge sproken. De heer v. d. FELTZ meende, dat het voor de menschen te Middelburg toch hetzelfde is, omdat de gemeente hen toch steunt. De heer PAUL zeide, dat er toch ge meenten zijn waar dit niet het geval is, en daarom moet men alle samen bij' ,den minister aandringen. De heer v. d. FELTZ zeide niet veel voor zulk een algemeene politieke actie te gevoelen ,doch hier geldt Hijst ook het belang der gemeente. De heer HEEMSKERK vroeg of Bi. en W. er werkelijk van overtuigd zijn dat er onder de bouwvakarbeiders ook crisiswerkloosheid heersdhjj;. De VOORZITTER zeide van ja. De heer JERONIMUS had weinig be zwaar tegen het verzoek ,doch vroeg aaai den heer Paul of hiji piet meent, dal daling der loonen de werkloosheid zal doen minderen. De VOORZITTER raadde den heer heer Jeronimus aan eens een debatafvond met den heer Paul te hebben. De heer PAUL wees qp de groote hoe veelheden deuren en andere onderdeelen die machinaal worden gemaakt en dan ■geeft een kleine loonsverlaging) geen ver betering. De heer JERONIMUS wilde het hier maar bij laten. Z. h. s. werd besloten zich tot den minister te wenden. 3. Eervol ontslag lid Burgerlijk Arm bestuur. De raad Verleende eervol ontslag aan den heer S. de Jonge. 4. Benoeming 3 leden Burgerlijk Arm bestuur. De raad herbenoemde de heeren A. D. Littooy met algemeene sitemmfen, M. J. Schroevers met 16 stemlmen en één blanco; dr. J. C. Kindenmann met 11 stemmen tegen 6 op den heer arts W. Feikema. 5. Benoeming 2 leden Commissie van toezicht Lager Onderwijs. De raad herkoos tot leden de hee ren P. Francois met 16 stemmen tegen 1 op den heer J. Bi. Biondina Jr. erff Al. Dekker mét algemeene stemmjen. 6. Invoering vastrecht-tarief voor Gas. Ter tafel kwam nu het voorstel .van Burg. en Weth. tot invoering: van een ivla.strec'httarief voor gas en wet met Vier klassen resp.f 9 vastrecht en 8 cent gasprijs per m3., f 18 en 6 cent, f 21 en 51/2 cent, f 27 en 5 cent. De: commissie van financiën wilde voor het vastrecht lezen f8, f 17, f 23 en f 30.. De heer v. d. FELTZ zeide, dat de commissie zich eerst de Vraag heelt ge steld of invoering thans wel wenschelijk is. Ten. slótte meende spr. dat het toch wél goed is te trachten de last van het leven makkelijker te maken. Alles vrordt goedkooper en dan zou handhaving van den gasprijs feitelijk verhooging zijn.

Middelburgsche Courant | 1932 | | pagina 6