Ischias Sloan's liniment Dit beroemde genees» middel doodt pijn HEEREN-BAAI Handel, Nijverheid en Visscherij WAAR IS WERK? Verkoopingen - Verpachtingen in Zeeland STUKKEN VOOR DEN GEMEENTE RAAD VAN MIDDELBURG. Grond in erfpacht. De directie der N.V. Zeeuwsche Voe der- en Kunstmesthandel verzoekt als tiog 77 vierk. m. gemeentegrond aan de Loskade in erfpacht, zijnde een strook tusschen het terrein, waarop de steenen bergplaats zal verrijzen en het kantoor gebouw, zijnde perceel P 148 en die loopt van de Loskade lot de Werfstraat. B. en W. stellen voor aan het verzoek te voldoen tegen een grondprijs van 30 cent voor den canon en dit voor een zelfden tijdvak als waarvoor de andere gronden aan deze N.V. zijn uitgegeven. De commissie van financien en fabri cage vereenigen zich met het voorstel. Verhuring gemeentegrond Lan- gev'ele-Singel. Bij raadsbesluit van 30 Januari 1024 werd door de gemeente met L. F. Groos- man eene ruiling van gronden in de gemeente Koudekerke aangegaan. Als gevolg van die ruiling werd de gemeente onder meer eigenaresse van 5680 c.A. weiland en sloot in Koude kerke. Bij het aangaan dier ruiling had Groos- man die 5680 c.A. reeds tot 1 Decem1- ber j.ï. verhuurd aan H. J. Hozee voor f 100 per jaar en Bi. en W. waren na tuurlijk verplicht de desbetreffende over eenkomst gestand te doen. Hozee had op zijn beurt een gedeelte, groot onge veer 1800 m2, voor f 34.51 per jaar verhuurd aan de Vereeniging „de Eer ste Zeeuwsche School- en Werktuin". Thans is het weiland weder ter vjrije beschikking van de gemeente gekomen. Hozee zou voor het geheel' echter niet meer dan f 70 per jaar willen be steden. De huurder van 't perceeel „Overwa- ter", J. A. Bakker te Koudekerke, wiens tuin grenst aan het weiland, heeft intusschen te kennen gegeven een jaar- huur van f 90 te willen betalen (en zou daarna de onder-verhuring aan bo venvermelde vereeniging wel willen voortzetten. Het komt BI. en W. intusschen regel matiger voor, dat die onder-verhuring niet meer plaats heeft en het onder deel' direct aan m eergenoe mde Vereeni ging wordt Verhuurd. De gedeelten van Bakker en de School tuintjes zijn resp. groot ongeveer 3880 vierk. ïn. en ongeveer 1800 vierk. m, terwijl in elk ongeveer 100 vlerk. m| vierk m water is begrepen. De huurprijs zouden B. en W'. dan willen bepaald zien op f 56, resp. f 34 per jaar en het einde der huur Van, beide gedeelten op 1 December 193.5,, zijnde de datum waarop ook de huur van ,„Overwater" c.a. eindigt, met dien verstande, dat tussehentijdsche opzegging mogelijk blijft op geheel gelijken voet als met betrekking tot „Overwater" het geval is. B. en W. willen nog opmerken, dat ook bij de vroegere onderverhuring op de Vereeniging „Eerste Zeeuwsche School- en Werktuin" de verplichting rustte om de afrastering in goeden staat te onderhouden ,en dat uiteraard de huurder Bakker toegang naar het be trokken gedeelte zal moeten gedoogen, omdat dal gedeelte anders onverhuur- baar zou zijn. De Commissie van Financiën en Fa bricage vereenigen zich met het voor stel. Verhooging subsidie 1931 Bur gerlijk Armbestuur. "Bij schrïjVen dd. 15 Dec. "1931 biedt het Burgerlijk Armbestuur een staat aan van de gedane ontvangsten en uitgaven, gedurende de eerste negen maanden van T931„ alsmede een raming van de ver moedelijke ontvangsten eh uitgaven voor de laatste drie maanden van 1931, ter wijl het in aansluiting daarmede B. en W. verzoekt te willen bevorderen,, dal het over 1931 reeds toegestane subsidie ad f 112600 alsnog met eene som van f 4000 wordt verhoogd. B„ en W. stellen voor 'dat verzoek in Jjp willigen en de noodige gelden te vinden door vermfndering van den post voor onvoorziene uitgaven 'der gemleerftebe- jgrooting 1931. De commissie van Financiën verëenigt zich met het voorstel. Opheffing zekerheid vroegere Boekhouder der Bedrijven, Ten behoeve van het kasbeheer van den vroegeren boekhouder der Biedrij- ven, A. !L. Delzenne, werd in 1914 door de Vereeniging tot zekerheidstelling ver plichte gemeente-ambtenaren eene ze kerheid van f 4000 gesteld. Aan genoemden boekhouder werd met ingang van 1 September 1929 eer vol ontslag uit zijne betrekking verleend, terwijl Gedeputeerde Staten van Zee land bij besluit van 30 October 1931 de rekening van de gemeente, waartoe ook de rekeningen der Bedrijvfen behoo- ren, definitief hebben vastgesteld. In verhand met een en ander heb ben Ei. en W. bij schrijvlen van 18 De cember aan Delzenne volledige déchar ge verleend ten aanzien van het door hem als boekhouder der Bedrijven ge- Voerde geldelijk beheer. In aansluiting daarmede stellen B'. en W. thans voor toe te stemmen in de opheffing der vorenverjmelde zekerheid van f 4000. De Commissie van Financiën vereenigt zich met het Voorstel. Beschikking op adres C Minet inzake standplaats taxi auto' mobiel bij station. Naar aanleiding van het in de ver gadering van 18 December jï. om' ad- 'vies in hunne handen gestelde, adres van C. Minet, berichten 0. en "Wi. het volgende Bij schrijven van 2 October 1931 ver zocht genoemde Minet aan Bl. en W. toestemming om met een taxi-aulomp- biel bij het Station alhier standplaats in te nemen, waarna Bl. en W. bij schrijven van 13 October 1931 te zijner kennis brachten, dat zij zijn verzoek niet kon den inwilligen, omdat wij reeds Voor een jaar aan O. Tissing het alleen recht hadden gegeven onr met een taxi- automobiel op het buitenplein van het stationsgebouw te staan. Aan de door B. en W. bij besluit van 10 Juli 1931 aan O. Tissing voor één jaar, ingaande 15 Juli 1931, verleende publiekrechtelijke vergunning werden de volgende voorwaarden en bepalingen verbonden le, aan de Gemeente is een vergoe ding van 50 verschuldigd, bij vooruit betaling te voldoen ten kantore van den gemeente-ontvanger; 2e. geen automobiel mag in bedrijf worden genomen dan na voorafgaande keuring door een door B, en W, aange wezen deskundige; op het bewijs van goedkeuring moeten nummer en letter der automobiel worden vermeld; 3e. de in bedrijf zijnde automobielen moeten om de zes maanden aan een nieuwe keuring worden onderworpen; 4e. door Tissing behoort ten minste een week, voordat een chauffeur als zoodanig optreedt, aan den commissaris van politie opgaaf te worden gedaan van naam, voornamen, datum en plaats van geboorte van den betrokkene; 5e. heen en weer rijden op het Sta tionsplein met de taxi is verboden; 6e. de bevelen van de politie moeten te allen tijde worden opgevolgd; 7e. de chauffeur dient zich op te hou den bij de taxi; 8e. de chauffeur mag niet meer dan één persoon naast zich hebben zitten; 9e. een leerling bestuurder mag de taxi alleen besturen met verkregen ver gunning van den commissaris van po litie; 10e. als belooning mag niet meer wor den gevraagd dan 15 cents per K.M., terwijl het stadstarief niet meer dan 75 cents mag bedragen; 11e. de chauffeur mag tijdens een rit niet rooken, noch een brandende sigaar, sigaret of pijp bij zich hebben; 12e. tijdens de uitoefening van zijn dienst mag de chauffeur geen alcoholi sche dranken gebruiken of bij zich heb ben. 13e. in de automobiel achtergelaten voorwerpen moeten binnen 24 uren, na dat zij zijn gevonden, op het commissa riaat van politie worden gedeponeerd; 14e. bij overtreding van een der hier- voren vermelde bepalingen of van een der bepalingen der Algemeene Politie verordening kan het alleenrecht om standplaats in te nemen onmiddellijk worden ingetrokken. Op grond van het bovenstaande stel len B. _en W. voor aan C. Minet te mel den, dat aan zijn verzoek niet kan wor den voldaan, omdat B. en W. reeds tot 15 Juli 1932 het alleenrecht van stand plaats hebben gegeven. Intusschen verklaren B. en W. zich bereid om tijdig vóór 15 Juli 1932 te overwegen of wellicht nopens het stand plaats innemen met taxi-automobielen bij het station een andere regeling be hoort te worden getroffen. Beschikking op adres W. de Graaf tot verleening restitutie op koopsom gemeentegrond Park van Nieuwenhoven. Naar aanleiding van het om advies in hunne handen gesteld adres van W. de Graaf, met bijgevoegde kostenbereke ning van den aannemer G. Hollema, be richten B, en W. met betrekking tot het gedane verzoek tot verleening van eeni- ge restitutie op de koopsom van ge meentegrond in het Park van Nieuwen hoven het volgende: Bedoelde grond werd aan adressant verkocht bij Raadsbesluit van 24 Juni 1931, zooals hij trouwens ook zelf me dedeelt. Daarna en niet vóór den aankoop, zooals adressant ten onrechte opmerkt heeft de architect A. Rothuizen, ge lijk hijzelf ook erkent, telefonisch ten kantore van Gemeentewerken inlichtin gen gevraagd nopens de gesteldheid van den grond aldaar en de voor de reeds gebouwde woningen toegepaste fundee- ring. Door den inspecteur van het bouw en woningtoezicht De Poorte is toen ge antwoord, dat de grond in het Park van Nieuwenhoven, voor zoover bebouwd, vrijwel overal van gelijke samenstelling was gebleken, dat voor den bouw van schier alle woningen eerst een boven laag van ongeveer 20 cm dik was afge graven en daarna een vaste grondslag was aangetroffen, waarop met eenigs- zins breede fundeering werd gebouwd, en ten slotte, dat voor zoover hem be kend was, geen enkel huis scheuren door verzakking had vertoond. Op dat antwoord volgde nog een me,;- dedeeling van den heer Rothuizen, dat hij bezig was voor adressant de Graaf een bouwplan te ontwerpen en dat de ge geven inlichtingen overeenstemden met hetgeen hij h,ad vernomen van den aan nemer "W. A. Joziasse, die aldaar voor mr. J. Pilaar gebouwd. Uit de hiervoren gegeven uiteenzetting blijkt dus afdoende dat waar de verkre gen inlichtingen posterieur zijn geweest aan 'uen aankoop adressant daajrvtan rijn besluit tot koop niet deed afhangen, T)e architect heeft voorts met ;h<ef oog op> een nader onderzoek, nog enkele putten in den gekochten grond doen gra ven, ëén zelfs ter plaatse van de ge dempte sloot. Volgens B. en Wl heeft hij dus bij het verder uitwerken van zijn plan met de resultaten dier ingravingen rekening moeten houden. Gaarne erkennen 'B. en Wi. dat de noodzakelijkheid van het maken eener betonfundeering voor den adressant een financieele tegenvaller moet geweest zijn maar daartegenover dienen zij nadrukke lijk te stellen ,dat de gemeente bij ver koop van bouwgrond een zekere opper vlakte in eigendom overdraagt, zonder daarmede in te staan voor de hoedanig heid van den grond .Aanvaardde zii dat risico, dan zou zij zeker in de toekomfs!) voor tegenvallers van allerlei aard, klein of groot, aansprakelijk worden gesteld. Op grond van al het vorenstaande stel len B. en W. voor afwijzend op het^ge- dane verzoek te beschikken. Pachtvermindering gronden langs Breeweg en Domburg- sche Watergang. Bij een overgelegd adres werd door J. Lorier om vermindering van pacht ver zocht voor het weiland, dat ingevolge op 21 October 1926 gehouden openbare verpachting voor het tijdvak van 26 November 1926 tot 25 October 1933 aan hem door de gemeente werd verpacht voor 720.— 163,10 per H.A. per jaar). Oorspronkelijk was het verpachte wei land groot 4.41.40 H.A., doch in verband met de noodzakelijke berging van ge baggerde specie uit de Vesten hebben B. en W. met ingang van 7 September j.l., 1 H.A. daarvan, gelegen aan den Langeviele-singel, uit de pacht moeten nemen en te dien aanzien met den pach ter eene bevredigende regeling ge troffen. De eventueele pachtvermindering zal dus slechts betrekking behoeven te heb ben op 3.41.40 H.A. weiland, gelegen aan den Breeweg en langs den Dom- burgschen watergang. Onder verwijzing naar het advies van den landbouwdeskundige, berichten B. en W., dat zij zich met de daarin voorgestelde vermindering, welke neer komt op eene verlaging van 163.10 tot 136.per H.A. per jaar, geheel kun nen vereenigen. Eene desbetreffende vermindering ware dan toe te staan over het pachtjaar 25 November 1930 tot 25 November 1931. In overeenstemming met het voren staande stellen zij voor om aan J. Lorier over laatstvermeld pachtjaar eene ver mindering tot te staan van 3.414 X 27,10 92,52, waardoor voor de ge noemde 3.4140 H.A. de jaar-pacht zal worden teruggebracht van 556,82 tot 464,30. B, en W. hebben zich overtuigd, dat de pachter met deze verlaging genoe gen neemt. De Commissie van Financiën en Fa bricage vereenigen zich met het voor stel. Aanwijzing van gemeentelijke takken van dienst ingevolge art. 252 Gemeentewet. Overeenkomstig het bepaalde in art. 252 (nieuw) der Gemeentewet zal door den Raad nog moeten worden overge gaan tot de aanwijzing van de z.g. tak ken van dienst der Gemeente. B. en W. stellen voor daartoe over te gaan en als zoodanig aan te wijzen het Gasbedrijf, het Electrische bedrijf, het Waterleidingbedrijf, den Reinigings- en Ontsmettingsdienst, Gemeente-werken en den Vee- en Vleeschkeuringsdienst. Vastrechttarief voor gas. De Commissie van financiën heeft met groote belangstelling kennis genomen van het voorstel van B. en W. om tot invoe ring te komen van een vaslrechttiarief voor gas. Al heeft rij' aanvankelijk' ge meend, zich de vraag te moeten stellen of het, gezien de economisch moeilijk heden, wel aanbeveling verdiende, om thans te komen met een voorstel als dit, waardoor vrij zeker in de eerste jaren door het gasbedrijf een verlies zal worden geleden, dat eventueel tot een maximum van f 2400 zou kunnen stijlgea, zoo heeft zij toch gemeend, die vraag bevestigend te moeten beantwoork den, en haar instemming le moeten be tuigen met het voorstel van B. en W. De commissie heeft immers reeds meermalen de gelegenheid gehad all's lhaar oordeel te kennen te geven, dat er naai' haar meening 'in deze tijden met vermirf- dering van inkomsten naar moet worden gestreefd, om de geldelijke lasten te ver minderen en zij' juicht het dan o ok kip dat B. en W- door dit voorstel, dat ver mindering van de kostten van het leven meebrengt door verlaging van den gad- prij's op de burgerij drukken, te vermini- deren. Aldus komen B. en W. tegelijkertijd zij' het ook op andere wijze, tegemoet aan den wensch der Commissie, reeds in haar begrootingsrapport geuit, om in deze moeilijke tijden niet de geheele winst der gasfabriek te reserveeren. Heeft dus de commissie met groote waardeering van het voorstel van B. en W. kennis ge nomen en kan zij' zich daarmede over het algemeen wel vereenigen, zoo moet rij' toch een enkele opmerking maken 'Over het voorgestelde vastredhttjarief. Zoo heeft het de commissie getroffen, 'dat het voorstel voor de gasverbruikers van de laagste twee klassen van het vast recht-tarief verhoudingsgiewijze veel ge ringer is dan dat voor de gasverbruikers uit de twee hoogste klassen. Zijl zou daari om aan B. en W. willen vragen, of niet Sloan's gebruik is de erkende snelwerkende geneeswijze voor pijn. Breng het lichtelijk aan, zonder inwrijven, op de pijnlijke plek. Sloan's dringt door en brengt een verlichting, die beslist verbazend is. Millioenen hebben Sloan's met succes gebruikt- voor het ver drijven van pijn. Schaf U nog heden een flacon aan. Gebruik het bij Rheumatiek, Lendejicht, Ischias, Verkoudheden op de Borst, Verstuikingen, Kneuzingen. (Ingez. Med.) laagste twee klassen het vastrecht te stellen opj f 8 iep f T7 en voor de twee hoogste klassen op ff 23 en f 30. Daar door wordt eenerzijds een schade gele den van f 2059 maximaal, dat echter anderzijds voor een goed deel kan wor den gecompenseerd door een meerdere opbrengst van f 1232 hoogsLens. Waai-, zooals de Commissie meent, dit voorstel van B. en W. mede beoogt een vermeerderd verbruik van het gas in de hand te werken, dat aan het ^gas;- bedrijf zal ten goede komen, zou zij er op willen wijzen, dat naar haar oordeel een verlaging van het vastrechttarief voor de kleine verbruikers, toch ook eenig meerder gebruik tengevolge kan hebben, dat het nadeel voor het bedrijf voor een deel of geheel zou kunnen compenseet- ren; terwijl de Meine verhooging van het vastrecht voor de twee hoogste klasi- sen het voordeel van het voorgesteld tarief voor deze zóó zal verminderen, dat daardoor de toeneming; van het ver bruik zou worden in gevaar gebracht. Ejj hun antwoord leggen Burg. en Weth. ter verduidelijking van de ge- Volgen van het door de commissie ge opperde denkbeeld om! voor de klas sen I en II de jaarlijksche Vastrecht bedragen te verlagen tot "f 8 resp. f 17 en hen voor de klassen III en IV te ver- hoogen tot f 23 en f 30 alsnog een. oVer zicht over, waarin zijn vermeld de jaar lijksche totaalbedragen, welke de ver bruikers, bij aanvaarding van dat denk beeld, onder de Voor hen voordeeligste Voorwaarden zouden 'betalen, alsook die zelfde bedragen bij aanneming Van 't voorstel van Burg. en Weth. blijkt daar uit, dat aanvaarding van het denkbeeld der Coon'missie verder strekkende gevol gen zou hebben dan zij mieent. Im'mers: le. zou de verlaging van het Wzastrechl voor klasse II voor verschil lende groepen van verbruikers, te we ten, die van 800 tot 1200 m3 per jaar, een nadeel meebrengen en niet een voor deel, zooals de commissie meent. 2e. zouden de financieele resultaten voor de bedrijven anders zijin dan de commissie Veronderstelt, de maximale la gere opbrengst zou n.'l'. zijn f 1119.50 plus f 1093.50 f 2213 en de maxi male hoogere opbrengst f 421.— plus f 20.75 f 441.75. De mogelijke der- Ving van inkomsten door dp bedrijven wordt dus belangrijk hooger dan het door de commissie geraamde bedrag. 3e. de propagandistische strekking Van het vastrecht-tarief zou ten ongnnsle gewijzigd worden, doordat de Verbruiks- grenzen, waarbij een gasprlijs van 51/2 cent per 'm3 voordeel oplevert, belang rijk zouden stijgen. Naar de tmeening van Burg. en Weth. Wegen deze factoren niet op tegen de 'voor de lagere verbruikersgroepen even tueel te bereiken voordeelen. Bij het door Burg. en Weth. voorge stelde tarief is h.i. met 'de belangen van die verbruikers-groepen voldoende rekening gehouden en de billijkheid! en het zakelijk belang brengen voorts mede, dat ieder veroruiker een evenredig ge deelte der vaste kosten draagt. Blurig. ed Weth. handhaven mitsdien hun Voorstel. Ter verduidelijking van het overzicht merken B. en W. nog op, dat, aan de hand van hun voorstel, de gasverbrui kers in de categorie 600700 m3 enz. tot 11001200 m3, als vastrecht zullen kiezen 21 en een ms prijs van 5 y2 ct. Wanneer het denkbeeld der commissie ingang vond zouden zij als vastrecht kiezen 17 en als m3 prijs 6 cent. De gasverbruikers in de categorie 1200 1300 en 13004400 m3 resp. 27 en 5 cent en 23 en 5^ cent. Uit het vorenstaande is het verschil in de becijfering der opbrengst te ver klaren bij aanvaarding van het denk beeld der commissie. Volgens de becij fering der Commissie zou dat verschil ten hoogste 20591232=f 827 zijn, volgens de becijfering van B. en W. 2213—441.75=/ 1771.25. Er zij ten slotte aan herinnerd, dat volgens het voorstel van B, en W. de klassen als volgt zijn gedacht: Klasse I 9 vastrecht en 8 cent per ms; klasse II 18 en 6 cent; klasse III 21 en 5^ cent, klasse IV 27 en 5 cent. Ingekomen stukken, Mededeeling van Ged. Staten, dat zij de beslissing over de gemietente(4>e<grooti ngj 1932 verdagen tot 1 April Een verzoek van Ged. Staten om! voor 1 Febr. te melden, of de raad bezwaar heeft tegen het plan der gemleente Re trenchement om de kermis te verzetten van den tweeden Pinksterdag en den daarop volgenden Dinsdag tot den eer Sten Vrijdag in Augustus en daarop vol genden Zaterdag. Het bekende rapport der Comlmissie voor werkverschaffing uit het N.V.V. en de S.D'.A.P. in Zeeland Broecke fonds, aanwijzend in ontvang en uitgaaf f 2205, rntet een uitkeering van f 734.76 aan de zangvereeniging lot Oefe en Uitspanning en de Vereeniging voor Instrumentale muziek en f 734.77 aAp de Vereeniging tot in standhouding van het Middebulrgsch Muziekkorps Een adres van P. MeSu en J, Mesu te Nieuw- en St. Joosland, waarin zij me- dedeelen, dat zij in hun fruiiKweekerij, gelegen in de Oude Haven te Middel burg groote schade ondervinden van de aan den zijkant van hun bedrijf staande rij boomen aan den Westdijk; dat die schade betreft een strook van 30 m breedte, over de geheele lengte van het bedrijf, aan hun fruitboomen, welks vruchten niet meer vrij van ziekten zijn te houden, waardoor deze, in het bijzon der in dezen malaisetijd, waarin ziek fruit, geen prijs opbrengt, absoluut voor hun bedrijf waardeloos zijn, weshalve zij verzoeken, bedoelde rij iepen te doen verwijderen dan wel te laten kandela ren. Ten slotte een adres van 20 bewo ners van den Schroeweg, die er op wij zen, dat het vooral in dit jaargetijde, speciaal met deze weersgesteldheid haast ondoenlijk is den Schroeweg te beloopen; aan de zijde der huizenrij helt de weg af naar den slootkant, wat in verband met de afglijdende m-odder van af het midden, zeer gevaarlijk is, ter wijl in het midden groote putten zijn, die vol met water staan, zoodat ook daar de weg soms onbegaanbaar is. Gaarne zouden adressanten zien, dat hierin, zoo mogelijk eenigszins spoedig verandering werd gebracht. 1 ïVmag niet,, Jri&che Heerenbaai "maar ECHTE FR1ESCHE (Ingez. Med.) De vcorjaarsbeurs. Naar het Vad. verneemt is de a.s. Voorjaarsbeurs te Utrecht niet, zooals men zou kunnen verwachten, over stroomd met buiteniandsche firma's. In tegendeel, het percent der binnenland- sche firma's is zelfs bijzonder groot. aan dit bezwaar eenigszins zou kunnen 1 worden tegemoet gekomen door in de _v_Pc rekening van het BomlmeVan den De Districts-Arbeidsbeurs voor de ge meenten tusschen Ooster- en Wester- Schelde zendt ons de volgende aanvra gen: Binnenland: AMERSFOORT, pannendekker of lei dekker, moet goed leipannen 'kunnen dekken, indiensttreding en loon nader overeen te komen, voor ombepaalden tijd GRONINGEN, manden-wiegenmaker, 10 klas vakman, ook witwerk, 20—26 jaar, ongehuwd, net persoon, dadehjjk, stuik werk, f 18 tot f 25 per week', *roor ombepaalden tijd. NIJMEGEN, technisch werkmeester, blekwaam, zelfstandig leiding kunnende geven, le kias vakman, moet jaren fa briek en werkplaatspractijk hebben, be kend met pijpenmonlage, enz., dadelijk, loon nader overeen te komen UTRECHT, aankomend loodgieter, plm. 20 jaar, R.K., moet goed kunnen 'klim men, bekendheid met leidekken en a ant- leg electrische liehtleidingen gewenscht tegen begin Februari a.s., loon nader overeen te komen, plus 'kost en inwoi- ning, voor vast. DEN HAAG, archivaris, met groote ervaring als zoodanig, lezen van teellid)» sche rapporten Fransch, Duitsch, En- gelsch, dadelijk, loon nader overeen te komen. DEN HAAG, steno-typiste, le kracht, Fransch, Engelsch, moet minstens vijf jaar op technisch bureau in Frankrijk werkzaam zijn geweest, leeftijd plm. 30 jaar, dadelijk, loon 11.0.t. Aanbiedingen uitsluitend aan de Dis tricts-Arbeidsbeurs te Middelburg. Jan. 1920 Middelburg, Inboedel, Notarishuis. 20 Oostkapelle, Hout, Blaupot t. Cate. 27 Souourg, Huis en Inboedel, Hioolen.

Middelburgsche Courant | 1932 | | pagina 7