SC GEMENGD NIEUWS. Verkeerswezen, Post en Telegrafie, BURGERLIJKE STAND Vergaderingen, Concerten, enz. Kroon", Noordstraat 66, winkel in ma nufacturen en confectie. F. opgericht Sas van Gent, Westkade 97. A. de Hullu Jzn., Groede W 79, steen bakkerij. Wordt ook handel gedreven in poot- en consumptie-aardappelen. Opheffingen: P. van Cuijck, Retranchement, Dorps straat 8, kruidenier. V.: P. J. van Cuijck, Retranchement; A. Matthijs, Koewacht, Koestraat D 83, vlasserij. V.: Aug. Mat thijs, Koewacht; W. Verplanke, Oost burg, Brouwerijstraat 7, winkel in tabak, sigaren enz. V.: W. Verplanke, Oost burg. MET SLAAPMIDDEL BEDWELMD EN DAARNA ZIJN SLAG GESLAGEN. Twee EngeTsche heeren, die in een ho tel te R o 11 e r d a mi logeerden, hebben dezer dagen bij de politie aangifte ge daan, dat zij in hun hotel bestolen wa ren voor 20 bankbiljetten Van 5 pond, 15 bankbiljetten van 1 pond en f 20. Zij verklaarden, dat zij waarschijnlijk be dwelmd waren geworden. Hiertvan werd aanvankelijk den ober-kellner verdacht. Hij werd aangehouden, doch weder in vrijheid gesteld. Later heeft de politie echter aanleiding gevonden hem weer Ie arresteeren. Het was gebleken, dat de beide heeren op den bewusten avond een Duitschen kennis op bezoek hadden gehad. Bovendien had de nachtportier den ober-kellner, veel later dan zijn gewoonte was, naar beneden zien ko men. De Duitscher, die niet in hetzelfde hoteil verblijf hield, was .den bewusten avond door de politie slapende op een bank in de stad aangetroffen. Hier bij bleek, dat den man waarschijnlijk 'n slaapmiddel was toegediend. Men heeft dit geval toen gecombineerd met de aan gifte der beide Engelschen. Bij nader onderzoek bleek dat de .twee Engelschen met den Duitscher in de schrijfkamer van het hotel hadden .zitten pralen. Zij bestelden een whiskey-soda, welkè door den ober-kellner werd .geserveerd. Het was den bar-keeper opgevallen, dat de ober een balletje had fijn gewre ven. De Engelschen stuurden den ober met de whiskey terug, omdat er asch in zou zitten. Deze vond het echter niet noodig om) nieuwe whiskey klaar le maken, doch heeft den inhoud' van de glazen gezeefd. De beide Engelschen en de Duitscher heoben daarop hun glazen leeggedronken waarna de Duitscher naar buiten ging en later op een banjk in slaap is gevallen. De oner-kellner heeft ge wacht tot de beide Engelschen zich in lnm kamer hadden teruggetrokken en tot hij meende, dat zij goed' en wel' in slaap zouden zijn geraakt. Hij is toen de kamer binnengegaan en heeft uit him kteeren het geld gestolen. Hij heeft voor de politie een volledige bekentenis afge legd en gezegd de Engelsche gasten met een slaapmiddel bedwelmd te hebben en daarna den diefstal te hebben gepleegd. Hij is in verzeaerde bewaring gesteld. DE OVERVAL OP DEN KASTELEIN. In verband met den oVerval, welke Donderdagavond is gepleegd op den kas telein van een café aan de Spaansche kade te Rotterdam1, waarbij hij is be dreigd met een revolver en zijn handen mét een touw op den rug werden ge bonden en waarna de dader met f 17.50 uit de toonbanklade is verdwenen, zijn 2 mannen aangehouden. Een hunner, de 22-jarige kellner J. Bi. ,v. d. V., heelt een volledige oekentenis afgelegd. Van den ander, den 23-jarigen schilder M. C. Bi., wordt verondersteld, dat hij op den uitkijk heeft gestaan. Beide verdadhten zijn opgesloten. DE POSTROOF. Thans js de in structie in de zaak van den postroof aan den Van Lennepweg (Witte Brug) in Den Haag ge-loten. In herinnering zij gebracht, dat van de twee verdadh ten alleen J. K. wordt vervlolgd en dat de tweede verdachte J., hoewel hij een volledige bekenteni' heeft afgelegd, door den officier van justitie buiten vervolging is gesteld. J. K. volhardt bij zijn ontken- tenis. VERDÏÏISTERIING. De bode in casseerder van den Voogdijraad te 's- Gravenhage 1, de ongeveer 50-jarige R. die dezer dagen met een bedrag van f 600 aan gelden en een par- kwitanties was verdwenen is, Zondag in zijn woning aangehouden. Van de kwitanties had hij nog ongeveer f 200 geïnd. De rest had bijl Zaterdag per post aan den Voogdijraad doen toeko men. R. had intusschen een bedrag van f 1000, naar hij beweert weten te lee- nen, waardoor de voogdijraad ruim schoots schadeloos gesteld kan worden. Ongelukken. Vrijdag sloeg op de Weesperzijde te Amsterdam een paard van een ver* huiswagen, op hol. De koetsier werd van den bok geslingerd en kwam ontder de wielen terecht. Met een igroote wonde aan het hoofd en een ge compliceerd beenfractuur benevens een enkql fractuur aan het linkerbeen werd de man opgenomen. Vrijdagmorgen had te Sterkral- de (Duitschland) een ernstige autoboitsing plaats tusschen een expeditie-auto uit Aalten (Geld.) bestuurd door den ongef huwden chauffeur W. P., en een Duif- sche autobus met 15 passagiers. mm (Van onzen letterkundigen medewerker.) Rembrandt van Rijn door Hen drik Willem van Loon. (A. W. Sijthofi's Uitg. Mij. Leiden), Rembrandt, roman door Theun de Vries. (Van Loghum Slaterus, Arnhem) Onlangs zijn er, kort na elkaar, twee boeken over Rembrandt verschenen, één van den Hollandschen Amerikaan Hendrik Willem van Loon, en één van den jongen Nederlandschen dichter Theun de Vries. Geen dezer twee boe ken is een aesthetische of cultureele beschouwing, maar beide zijn ze romans, biografische romans, voor welker waar deering juist onze tijd (de tijd immers der „nieuwe zakelijkheid)" bijzonder rijp schijnt te zijn. Beide geven dus niet de theorie van Rembrandt's kunst, maar het beeld zijner persoonlijkheid en te vens de geschiedenis van zijn leven, doch de wijze waarop zij dat doen ver schilt desondanks hemelsbreed. Hen drik Willem van Loon, wien men ten onzent het best kent uit zijne, met cu- rieuse teekeningen versierde „Geschie denis der Menschheid", etaleerde ook in dezen roman over Rembrandt een iet wat geforceerde en goedkoope originali teit. Hij beweert dat hij eigenlijk niets anders gedaan heeft dan, verbeterd en uitgebreid, voor den modernen lezer ge reed gemaakt het handschrift van een zijner voorvaderen, Dr. Joannis van Loon, die den stervenden Rembrandt in ziekte en leed zou hebben bijgestaan en die later zijne herinneringen aan den grooten Meester heeft neergelegd in een nog onuitgegeven manuscript. Zijn boek, uit het Engelsch vertaald door W. A. Kramers en uitgegeven bij de firma Sijt- hoff te Leiden, is een pracht-werk ge worden van bijna achthonderd bladzij den en versierd met een macht van mooie reproducties naar schilderijen, teekeningen en etsen van Rembrandt. Het is bovendien kostelijke, aldoor boei ende lectuur, vol verrassende wendin gen in de karakter-uitbeelding der hoofdpersonen en in de teekening der oud-Hollandsche zeden en toestanden, een mooi, goed boek voor het groote publiek dat op prettige, onschoolsche wijze Rembrandt wil leeren kennen en dan grooten kunstnaar ook wil aan schouwen als t enden an dere menschen van den tijd waarin hij leefde.*) Maar pua literatuur is de roman van Theun de Vries toch stellig veel beter, hoewel het slechts een klein gedeelte van Rembrandt's leven omvat, namelijk van 1650 af, tot zijn einde, dus nauwe lijks negentien jaren. Eigenlijk gevoel ik dit boek als de wel zeer late, maar toch eindelijk gekomene en hoogst gelukkige inlossing eener schuld welke de Neder- landsche literatuur nog steeds met Rem brandt te vereffenen had. Want het is wel zéér merkwaardig (Busken Huet wees er reeds op) dat ook Rembrandt's schrijvende en dichtende tijdgenooten, weinig of geen notitie genomen hebben van den kunstenaar met wiens naam het kleine Holland in de volgende eeuwen voor de geheele wereld getypeerd en ge waardeerd zou zijn. Een man als Von del heeft hem gekend, maar tevens mis kend, en volgens Busken Huet moet onze grootste dichter onzen grootsten schil der, den toovenaar met het licht dien Rembrandt was, vergeleken hebben met een.... nachtuil. Ik weet niet waar ik deze uitspraak in Vondel's werken zoe ken moet, maar wèl weet ik, dat ge on der de honderden puntdichten, naamver zen en epitaphen welke Vondel aan zij ne tijdgenooten wijdde, er geene vindt op Rembrandt. Huygens is slechts door zijn ambt en toevallig met Rem- Het oordeel van onzen letterkundi gen medewerker over de literaire waar de van het boek onaangetast latende, wenschen wij omtrent zijn beoordeeling van Van Loons werk toch één opmer king te maken: dat Herman Poort o. i. niet voldoende heeft doen blijken den onderstroom van dit boek gevoeld of nagespeurd te hebben. Het is echter duidelijk en voor wie den schrijver meer van nabij kent, ook gemakkelijker vast te stellen dat Van Loon, schrij vende met de pen van zijn wellicht ima- ginairen voorzaat, tevens zijn eigen mild- humanistische kijk op de wereld en de menschen zoo ongemerkt heeft willen doen doordringen. Ongemerkt en over tuigend is dit laatste van zijn boeken ge worden een pleidooi tegen bemoeizucht en bekrompenheid van geest, vóór vrij heid en gemoedelijkheid, redelijke nuch ter'' eid in zijn hardheid getemperd door armhartige menschenliefde. Red. De autobus kantelde door den schok terwijl de Aaltensche chauffeur zeer zwaar werd gewond. Hij werd naar het ziekenhuis geüracht, zijn toesitand is zeer ernstig. De 15 passagiers der autoj- bus werden allen min of meer ernstig verwond. De 30-jarige reiziger de heer J. J. de B. reed Vrijdag per auto van (Breda naar zijn woonplaats te 'st-Gravenhage. Te Nieuwendijk reed hij met groole snel heid tegen een boom. De auto werd to taal vernield. De heer de B. bekwam ernstige verwondingen. MISLUKTE POGING TOT INBRAAK IN EEN BANK TE SOEST. Toen Za terdagavond te ongeveer half 9 de heer van S„ directeur van het kantoor Soest der Nederl. Middenstandsbank, zijn visite wilde uitlaten, en de jassen van de bezoekers wilde halen, viel het hem' op, dat de deur van het couponkamer- tje ongeveer 30 cm. openstond en lang zaam dichtging. Onder luidkeels roepen plaatste de heer v. S. zich voor de deur, op welk geroep de twee heeren, die juist zouden vertrekken, kwamen toetoopen. Door de oogenb'likkelijik' geboden tegen stand kon een ontvluchten van de in gesloten personen worden voorkomen. Toen de naaste buur ook te hulp was gekomen, kreeg v. S. gelegenheid de politie op te bellen, waarna deze zijn plaats voor de deur weejr in moest ne men, om den buur gelegenheid te geven zich met een geladen geweer onder het hoog geplaatste venster van het coupon kamertje te posteeren. Toen de politie verscheen trof men twee zeer ongun stige personen aan, die voorzien waren van een revolver, een masker en een groot aantal inbrekerswerktuigen, Op den grond lag een groote plas bloed. Het bleek, dat een der personen zich zelf of den ander in het dijbeen had geschoten. De getroffene werd naar het ziekenhuis te Utrecht overgebracht. Uit het onderzoek bleek, dat de eene revol ver nog geheel geladen was, n.l. nog 5 patronen bevatten, terwijl de andere re volver nog slechts 4 patronen inhield. De huls werd teruggevonden in het ka mertje. Men vermoedt, dat beide perso den Italianen zijn. Nog wordt gemeld, dat de inbrekers geen gelegenheid heb ben gehad ook maar iets uit te rich-' ten. HET VERGAAN VAN DE STjANFRIES. Naar het Hbld. meldt, heeft de be-, manning van het rijksbetonningsvaartuiig, dat het wrak van de Stanfries IV heeft gevonden, gerapporteerd, dat het ver gaan van het slchip zeer waars<c|.ijijhlijk mioet worden toegeschreven aan het wer ken van den deklast waardoor de boot gekapseisd is. brandt in betrekking gekomen, Hooft heeft niet naar hem of zijne werken omgezien. Heiman Dullaert was zijn leerling, maar de sporen daarvan vindt ge misschien alleen wanneer ge diep in het wezen van Dullaerts vers doordringt en het geheimzinnig licht bespiedt waar mede hij, evenals Rembrandt, een bij- belsche figuur glorieus en stil wist te omstralen. De zedige Jeremias de Decker was onder de dichters van zijn tijd de eenige die liefde voor den mensch, vereering voor den kunstenaar Rembrandt bezat en die (zegt Huet) in één adem over Ra- faël, Michel Angelo en Rembrandt van Rhijn durfde spreken. Gedurende de la tere jaren is ook in de kunst-histori sche waardeering het buitenland de eigen landgenooten van den Meester vóór geweest; de Franschman Theophi- le Thoré (schrijvende onder het pseu doniem W. Biirger) gaf in het midden van de vorige eeuw de groote stoot tot Rembrandt's wereldreputatie; de Duit scher William Unger bracht voor het eerst met zijne gravures Rembrandt's kunst onder het bereik van de groote massa. Carel Vosmaer moest tot twee keeren toe voor een theoretisch werk over Rembrandt het Fransch gebruiken om gehoord te worden door een belang stellend publiek, pas later konden Jan Veth en Steenhoff het in 't Nederlandsch doen, en eerst aan de Rembrandtfees- ten van 1906 danken wij het beroemde vers van Boutens en de prachtige bun del essays van Van Deyssel. Maar dit boek van Theun de Vries noemde ik de late aflossing eener schuld omdat hier eindelijk den mensch en den kunstenaar in één groote figuur staan uitgebeeld. Tot zekere hoogte blijft het jam mer dat Rembrandt's levensverhaal hier pas begint na Saskia's dood. We mis sen daardoor den jongen Rembrandt, den Rembrandt van het naarboven- worstelende en daardoor spetterend- vreugdige leven, den man met den lui den lach en het jubelend gebaar, levend in de roes eener eerste liefde, in de kleurige weelde ook van schoone klee- dij, fonkelenden wijn en rijk-gesierden disch, zooals we hem kennen van het zelfportret waar hij Saskia op zijn knie heeft en het hooge fluitglas opheft tot boven zijn wit-bepluimde muts. Als men zich deze schilderij en zoo menig ander eigen jeugdig conterfeitsel herinnert, is het moeilijk te gelooven aan het sprookje van de altijd zwaarmoedigen en droefgeestigen Rembrandt, het sprookje, waarin zelfs beweerd wordt dat het hem nimmer gelukt zou zijn de ge heel-spontane. zuivere lach op het men- schelijk gelaat te tref/en. Hij moet in zijn De diensten op Londen. De London North Eastern Railway zal, aldus de N.R.C.t., haar goederen dienst van Rotterdam naar Harwich eveneens beperken en niet ingang van 18 Januari zullen de afvaarten van Rot terdam naar Harwich plaats vinden op Maandag, Woensdag, Donderdag en Za terdag. Hel ligt verder in de bedoeling in April den dagelijkschen dienst der Ba tavier Lijn in den ouden vorm te her stellen. GEVONDEN VOORWERPEN. Als zoodanig zijn aangegeven de vol gende voorwerpen welke terug te beko men zjjn a. Op het Bureau van Politie: Diverse Handschoenen en Sleutels, Kjin- derport. met inh., Medaille, Centuur, Jongensjas, Zakdoek, Belastingmerk. b. Bij particulieren Sierduif, Marcusse, Blauwendijk, Café; Bonboekje N.V. Autodienst en Retour- Kamperland—Middelburg, G. Kieboom, Jasmijnstr. W 172; boekje Retourkaarlen M. Rinkel ,Lat. Schoolstr. D 36; Kinder schoentje, Andriessen, St. Sebastiaansitr. L 174; Belastingmerk en een Dop van benzinetank, niej. Snoep, "N. Vliss. weg 72; zilv. Boerenspeld, A. den Hollander, Segeersweg V 118; Dameshoed, P. Schuilwerve, K. Singelstr.Winterjas, M. v. d. Berge, Jasmijnstr. Wi 127; zakétui, Visser, Winterstraat Q108; Handbe schermer, Bolier, Spuistr. F 106; Pakje inh 3 kluwen haakzijde en patronen- boekje, J. v. Eikeren, Schuitvlotstr. N 366; 2 kg Gewicht, Goedhart, Hoogstraat I 142; Kettinkje, D'. Overweel, Pluimstr. E 115; Belastingmerk, Hubregtse, Veer- sche weg S 256; Belastingmerk, Meijérs, 't Zand D 152; glacé Heerenhandschoen, Tazelaar, Noordweg R 13h; blauw werk pak, Sirag, Schuitvlotstr. 297; Hand schoen, Van Eenenaam1, Puntpoortstr. O 211; Oliespuit (koper), M. de Groot, Oost kerkplein O 7. Inlichtingen te bekomen aan het Bu reau van Politie alleen 's Zaterdags avonds van 7 tot 8 uur. Middelburg, Van 8—11 Jan. Getrouwd: J. Adrii- aanse 27 j. en H. J. van Iren, 24 ji. Bevallen: M. de Kuijper geb. Labrudjè- re z.T. Dourlein geb. Schot d.; M.t A. van Belsen igeb. Verbeek z. jonge jaren stellig de vreugd der gewo ne, aardsche levensgenietingen hebben gekend, zelfs innig hebben genoten en liefgehad, en het zou een prachtig ding geweest zijn, verrassend en interes sant, indien de roman van Theun de Vries ons ook dezen Rembrandt had gebracht. Nu krijgen we alleen den la- teren Groot-Meester te zien, geteisterd door het leven, maar geheiligd door de volle rijpheid zijner kunst den Rembrandt waarvan Baudelaire getuigde: Rembrandt, triste hópital tout rempli de murmures, Et d'un grand crucifix décoré seulement Oü la prière en sang s'exhale, des or dures, Et d'un soleil d'hiver traversé brusquement. Na Saskia's dood is Rembrandt's le ven eigenlijk niet weer tot bloei geko men. Wel beleefde zijn kunst nadien nog meer dan één hoogtepunt (o.a, in De Staalmeesters, in Het Joodsche Bruidje), doch rondom hem begon, langzaam maar zeker, de wereld te versomberen, zijn maatschappelijke weerstand brokkelde af en stortte tenslotte in een tot een officieel bankroet, leerlingen stelden hem te leur, vrienden verlieten hem of stier ven. Gedurende deze levensondergang is Hendrickje Stoffels zijn licht-in-de- duisternis geweest; zijn keuken meisje eerst: een boerenkind; zijn huishoudster later: 'n eenvoudige vrouw ze begreep weinig-of-niets van zijn kunst, nog minder van wat hij wilde, ge voelde, begeerde, maar met hoeveel edele intuïtie heeft zij zijn leven gered door hem met liefde en zorg te omrin gen en door durend te deelen in zijn kleine vreugden en zijn groote leed. Zij is (evenals b.v. de „waschvrouw" Thé- rèse Levasseur met wie Rousseau ge trouwd was) een dier pretentie-looze, stille heldinnen geweest waaraan de evolutie der menschheid groote verplich tingen heeft en die in de levens der groo te kunstenaars door hare zelf-verloo- chende dienende kracht oneindig veel meer hebben beteekend dan alle hetae- cres, artistieke courtisanes en femmes savantes met elkaar. Naast Rem brandt staat ook Hendrickje Stoffels duidelijk en schoon geteekend in het boek van Theun de Vries, maar niet minder is dit het geval met Titus, den zoon van Rembrandt en Saskia, Zelfs heb ik het gevoel dat in het laatste deel van den roman Titus te veel den hoofd figuur is geworden ten koste van Rem brandt zelf. Maar ook hier was een eere schuld af te lossen, want, Hendrickje Stoffels mag nog wel als een bekende naam klinken in Nederlandsche ooren, Flora-Bioscoop (Noordstraat) da gelijks doorloopende voorstellin gen, 7.30 uur. Eleetro-Bioscoop (Markt). Da gelijks doorloopende voorstellin gen om 7 en 9 uur. Zondags Ma- tinée's om 3 uur. Woensdag 13 Jan. Davola, Matinee Kindervoorstelling, Avondvoorstel ling, Schouwburg. Woensdag 13 Januari. Jongeren Vre- desactie. Spr. de heer Dirk Bóer uit Groningen. Schuttershof le I 8.15 uur. Vrijdag 15 Januari: Lezing Geschied en Letterkundige Vereeniging, spr. prof. dr. C. W. Vollgraff, Utrecht. Zaterdag 16 en Zondag 17 Janu ari. Inst. v. Arb. Ontw. Tent. N.V. de Arbeiderspers. Vooruit. Maandag 18 Jan. Demonstratie van de Maggiproducten. Schouwburg 's middags en 's avonds. Dinsdag 19 Jan. Het Gezelschap Bou- ber Heijermaii's „Droomkoninkje". Arb. Abonm. Tooneet Schouw burg 8.15 uur. Woensdag 20 Jan. Lezing en film over Duitschland, Ned. Chr. Reisvere- eeniging afd. Walcheren. -- Bo- gardzaal 8 uur. Vrijdag 22 Jan. Nederl. Handelsreizi ger svereen. te Rotterdam afd. Mid delburg „Zuiderzeefilm". Schut tershof. V r ij d a g 22 Jan. Het Nederl. Indisch Tooneet „M'n zoon Etienne". Abon- nements-Tooneelvoorstelling. Schouwburg 8 uiur. Zondag 24—31 Januari. Ver. „Voor de Kunst". Tent. schilderijen van Louis Heijmans. Maandag 25 Jan. Lezing Natuurkundig Gezelschap. Spr. prof. H. J. Jor dan, Utrecht. Dinsdag 26 Jan. Lezing Ned. Prot. Bond. Spr. ds. I. H. N Gorter van Rotterdam. Dinsdag 26 Januari. Lezing Inst. v. Arb. Ontw. Spr. A. Pleijsier, Rot terdam. Vooruit, 8,15 uur. Dinsdag 26 Jan. Tooneet voorstelling Haagsch Theater, directie Weij- nandts Francken. Schouw burg 8.15 uur. Woensdag 27 Jan. A.V.R.O. avond. Uitvoering Kovac Lajos-ensemble. Concertzaal. Woensdag 27 Januari. Samenkomst afd. Walcheren Vereen. „Kerk en Vrede'' spr. ds. Th. Vr. Stellwag. jLuth. Kerk 8.15 uur. Titus daarentegen kent men gewoonlijk heelemaal niet. Toch is ook hij een goe de genius geweest in het leven van Rem brandt, vooral na den dood van Hen drickje; hij heeft orde gebracht en.... gehouden in de finantiën, een veilig thuis gemaakt van de laatste woning aan de Rozengracht, de rust en het evenwicht geschapen welke Rembrandt noodig had voor het crëeren zijner laatste werken. ,En rondom dit drietal beweegt zich een wereld van andere menschen: leer lingen, vrienden en kennissen, vijanden stigers, welwillende deftelingen, burge- ook, kunstkoopers, nieuwsgierige begun- meesters en deurwaarders, jaloersche mede-kunstenaars, botte burgers en ver ontwaardigde familieleden.... Daar is, door al deze menschenlevens heen, de eerbied aan den eenen kant dien men Rembrandt uit geheimzinnige oorzaken niet onthouden kon, maar de maatschap pelijke verguizing ook waaraan hij weer loos was overgeleverd, daar is de wrokkende haat der benepen fatsoen lijkheid tegen Hendrickje, die maar zijn „bijzit" was; daar is de domme arro gantie waarmede de plechtige burge meesters een van zijn beste doeken, dat in het raadhuis zou hangen eenvoudig in stukken lieten snijden en op de vuilnis belt werpen omdat het hun niet beviel, daar is het sluwe bedrog van kunst parasieten als de gebroeders Danckerts, „handelaars in schilderijen".... het groeit alles tezamen rondom Rembrandt uit tot het symbool der worsteling van ieder groot menschenleven, een soort daimonologie van het kunstenaarschap. Het is een héél mooi boek deze ro man „Rembrandt" van Theun de Vries; geen onzer mag het ongelezen laten. HERMAN POORT. ONTVANGEN BOEKEN. Rapport, uitgebracht a. h. Nationaal Bureau voor onderwijs op economischen grondslag en aan de nat. ver. voor han delsonderwijs, over het onderwijs in de Handelswetenschappen en de Wiskunde aan de scholen voor onderwijs op eco nomischen grondslag. (J. B. Wolters, Groningen.) - „Opschorting van den tarieven- strijd"; lezing gehouden voor de „Ameri can Club" te Brussel, door E. C. Riley. Pres. van the General Motors Cy te Antwerpen. Uit het Engelsch vertaald. Weten en kunnen No. 162: „de al- gemeene samenstelling van onze auto"; practische handleiding voor den auto- mobilist, door J. J. A. de Ridder en No. 163: „de electrische uitrusting van den automobiel", eveneens door J, J. A. de Ridder. Beide uitgaven met talrij ke afbeeldingen (N.V. Uitgevers Mij. „Kosmos" Amsterdam.j

Middelburgsche Courant | 1932 | | pagina 6