COMPLETEN INBOEDEL, ARNHEM 50 K.G. prima Rijnsb. Uienzaad Ratten plaaq le Maastricht Adverlenti e n. SPORT. LEGER EN VLOOT. BUITENLAND. LEVENS VERZEKERING MAATSCHAPPIJ INGEZONDEN STUKKEN Algemeen Overzicht. i MARKTBERICHTEN. DOMBURG TE KOOP Op de te Dordrecht gehouden Na tionale Tentoonstelling van Pluimvee, Ko nijnen enz. gehouden 8, 9 en 10 Januari, behaalde de heer R. A. Ëastia^nse al hier, van de vijf Inzendingen PL Rock- Jtrielen 2 eerste en 3 Iweetie prijzen, als mede 3 eereprijzen, w.o. één voor de knooiste collectie PI. Rock krielen. Op de 10e Nat. tentoonstelling van I konijnen gehouden te Driebergen—Rij- senberg behaalde P. G. Janse, lid van Nut en Sport alhier met zijn bekende Gouwenaars 3 eerste en 2 eereprijzen. Voetbal. Naar de „Sportkroniek'' meldt, zul len de protesten van Middellisurg en Hero (-wedstrijd Middelburg—Hero), we gens het niet schriftelijk bevestigen daar van, niet in behandeling worden ge-1 nomen. Dammen. Maandagavond speelde Kruiningen] een competitie-wedstrijd dammen tegen Vlissingen aldaar. Vlissingen. Kruiningen. D, G. v, TuylG, Dek 20 C. MosG. Duindam 11 C. v. BiemenM. v. Nieuwenhuize 20 0—2 2—0 0—2 0—2 1—1 0—2 0—2 Totaal 812 In den ouderdom van 70 jaar is in Den Haag overleden do gepens. kap., luitenant ter zee P. J. Serlé. i G. T. de KrijgerJ. Krijger G. MaartenseM. Lavooi G. I. de WaalD. Duindam G. v. EgeraatM. Ie Clercq J. KochW. Visscher P. v. d. BroekeA. Dek T. G. PluijmersJ. Krombeen Een polis der ls de beste geldbelegging. (Ingez. Med.) AAN EEN „MENSCHENVRIEND". Mijnheer de Redacteur, In dezen tijd van algemeene malaise en ellende, treft 't wel bijzonder onaan genaam, als er gepoogd wordt hen die door deze malaise 't ergste getroffen worden nl. de werkloozen, bespottelijk te maken. Tot dergelijke geestigheden meent „Menschenvriend" zich te moeten laten verleiden. Ik ben niet genoeg terzake deskundig, om te beoordeelen of de bedoelde groep van in 't Villa Park te Oostkapelle te werkgestelden, er inderdaad wel eens 'n beetje „met z'n petje naar gooit". (Dit zou hoezeer ook te laken, psychologisch verklaarbaar zijn, daar dikwijls men- schen tewerk gesteld worden, aan voor hen in 't geheel niet passend werk). Is dit inderdaad zoo, dan blijft toch de manier van critiseeren van „Menschen vriend" onkiesch. „Menschenvriend" ik houd van critiek. Ik houd van gezonde constructieve cri tiek, maar niet van nietszeggende, quasi- geestige criticasterij Mdb. II-I-'32. J. Nabetrachting. De „Paris Midi" heeft gister een aan tal Fransche politieke persoonlijkheden geinterviewd over de verklaring van rijkskanselier Brüning. De rechtsche leider, Louis Marin, ver klaarde, dat het noodzakelijk was, Duitschland onder de gegeven omstan digheden tegenover een eensgezind front te plaatsen. In tegenstelling daarmede legde de bekende radicaal-socialistische leider Pierre Cot er den nadruk op dat dr. Brüning alleen maar luid en op een mis schien rauwen toon datgene gezegd heeft, wat iedereen in het geheim zoekt, n.l. een eind te maken aan het veront rustende en huichelachtige probleem der herstelbetalingen. Deze kwestie heeft de wereld reeds veel schade berokkend en ook aan Frankrijk niets goeds gebracht. De Depêche de Toulouse" komt te rug op het artikel, waarin zij voorstelde, de schadevergoedingsschulden te schrap pen. Het blad stelt vast, dat dit voorstel de goedkeuring van zijn lezers heeft ont vangen zoodat het niets terugneemt van wat in het eerste artikel gezegd en ver langd werd. De kwijtschelding van de schadever goeding zou na de volgende conferentie kunnen volgen. Of deze conferentie tot een of ander moratorium leidt, is bij zaak. Hoofdzaak is, dat Frankrijk en Engeland hun overeenstemming betuigen over de geldigheid der contracten en 't voortbestaan van de aanspraken. Deze elementaire vaststelling kan ge schieden in een vorm ,dat Hitier geen voordeel daaruit kan trekken. Overigens is het blad van opvatting, dat een dergelijke geste van Frankrijk tegenover Duitschland de Fransche re geering de meest ongezochte gelegen heid zou geven om op goede gronden de Vereenigde Staten uit te noodigen tot een definitieve regeling van het vraag stuk der oorlogsschulden. WINTERVOEDERING VAN VOGELS. Nu het tijdstip weer nader.t, waarop vogelvoedering wenschelijk en bij het invallen van strenge koude zelfs nood zakelijk wordt, wekken de ondergetee- kenden, namens het Comité voor win- tervoedering van vogels, allen, die er toe willen bijdragen een zoo uitgebreid mogelijken vogelstand gedurende het ongunstige jaargetijde in het leven te houden, op, hunne maatregelen daar voor te nemen. Evenals verleden jaar vestigt de com missie de aandacht op de brochure over dit onderwerp, waarin aanwijzingen voor zeer eenvoudige wintervoedering, die door iedereen uitvoerbaar is, te vinden zijn. De brochure is op aanvrage koste- m°j vfr^rhébaar bij het secretariaat der Nederlandsche Vereeniging tot Bescher- ming van Dieren, Prinses Mariestraat j at Vravenhage, bij het secretariaat der Nederlandsche Vereeniging tot Be scherming van Vogels, Heerengracht 540 j "w i i het secretariaat van de Nederlandsche Natuurhistorische Ver eeJFf>iné> ^terlaan 7, Aerdenhout. Onderwijzers en jeugdleiders kunnen, voor zoover de voorraad toereikend is een aantal exemplaren bekomen ter ver spreiding onder de door hen geleide jeugd. De Commissie: Ir. N. van Poeteren, inspecteur, hoofd van den plantenziekten kundigen dienst. Jhr. L. J. Quarles van Ufford, eere-voorzitter van de Nederl landsche vereeniging tot be scherming van dieren. J. Dryver, secretaris van de Ne- s derlandsche vereeniging tot bescherming van vogels. Dr, Joh. J. van Burkom, voorzitter van de Nederlandsche Natuur historische vereeniging. Inmiddels heeft Frankrijk nu toch of ficieel toegezegd, dat, al is de houding van den Duitschen rijkskansel, dr. Brü ning onaanvaardbaar, Frankrijk toch de conferentie van Lausanne zal bijwon-en, die op 25 Januari begint. Trouwens: Frankrijk had zich moeilijk alleen kun nen terugtrekken. En heeft nu nog veer tien dagen de tijd zijn houding te bepa len, in overleg met de andere schuld- eischers, die dus „schuldeischers" tus- schen aanhalingsteekens worden! Wij wezen er gister al op dat een Fransch-Engelsch eenheidsfront thans wel heel illusoir lijkt. Maar „er wordt aan gewerkt", al is van eenig resultaat nog geen sprake. Flandin heeft een on derhoud gehad met den bekenden En- gelschen deskundigen Leith Ross. De voornaamste moeilijkheid schijnt het be palen van den duur van het betalings uitstel, Ross heeft krachtig het Engelsche standpunt verdedigd om de betalingen zoo lang mogelijk uit te stellen, terwijl Frankrijk voorloopig een uitstel van een jaar wilde, aangezien het vreesde, dat een langer uitstel zou neerkomen op de volledige begrafenis van het Young plan. Merkwaardig, deze berichten, niet? Terwijl Brüning uitdrukkelijk verklaard heeft, dat van betaling voor nu en voor de toekomst geen sprake meer is! En terwijl er ook in Frankrijk stemmen, en werkelijk niet de eerste de beste op gaan, die roepen om een eerlijk onder de oogen zien van de waarheid, de har de waarheid desnoods, er geen doekjes voor het bloeden meer om te winden, en geen achterdeurtjes door te gaan. Doch 't is waar: de groote draai kan voor Frankrijk niet ineens gaan. Ook die moet bij stukjes en beetjes, via morato ria, komen. De Engelsche regeering kan zich wel heter de luxe permiteeren zooals de Times weet mede te deelen in de verklaring van Brüning geen dreige ment té zien, maarhetconstatee- ren van een bestaanden toe stand, zooals die van Duitsch stand punt wordt gezien, en wat belang rijker is zooals die blijkt uit het rap port van Bazel. Dat wordt nog eens een conferentie die te Lausanne! Nog even een weerga ve van den indruk in Italië: In fascistische kringen herinnert men thans aan de redevoering van Mussoli ni te Napels, waarin hij vroeg, of er dan werkelijk 60 lange jaren moesten voor bijgaan, voor men een streep onder de debet- en creditrekening zou kunnen trekken, die ontstaan is uit het bloed van 10 millioen jonge menschen, die de zon nooit weer zouden zien. En aan een ander woord: „Hoeveel tijd zal er nog vergaan, voordat de overtui ging baan breekt, dat er in het econo mische wereldsysteem iets niet in orde moet zijn?" II Duce sprak verstandige taalf De Fransche kabinets crisis. Behalve Hindenburg schijnt nog een ander niet minder eerbiedwaardig man zich voor zijn Vaderland te moeten op offeren, Laval zal een onderhoud hebben met Briand ten einde hem nogmaals te ver zoeken minister van buitenlandsche za ken te willen blijven. Van Briand's hou ding zal het afhangen of een vergaande reconstructie van het kabinet noodig zal zijn of dat Laval slechts Tardieu de portefeuille van oorlog en een senator de portefeuille van Landbouw zal aan bieden. Hij zelf zou, mocht Briand niet meer willen, minister van buitenlandsche zaken worden. Nu heeft wel al bij vele gelegenheden, waar de buitenlandsche politiek ter sprake kwam, Laval gesproken en Briand gezwegen. Maar.Laval is a. h. w. van de Briandsche school! Hindenburgs ambtsperiode. De leider der Duitsche nationaal soci alisten, de natie-looze Hitier en de Duitsch-nationaal Hugenberg, heeft 't onderhoud tusschen Hitier en Hugen berg, dat gistermiddag begon en tot in den laten avond voortduurde in zooverre tot overeenstemming geleid, dat zij het voorstel van de regeering om een verlenging van den ambtsduur van den Rijkspresident door den Rijksdag te doen vaststellen, verwerpen. Zij zijn nl. niet voor grondwetsher ziening. De mogelijkheid om verlenging van Hindenburgs ambtsduur door een refe rendum tot stand te brengen, blijft dus nog open. Roemenië en Rusland. Bij een poging om heimelijk over de dicht gevroren Dnjester Russisch grond gebied te bereiken, zijn in den afgeloo- pen nacht zes mannen, waarschijnlijk Joden, die naar Sovjet Rusland wilden vluchten, door de Roemeensche grens wacht neergeschoten. Het Roemeen sche min:sterie van binnenlandsche za ken zou reds een Russisch protest-te legram hebben ontvangen. Van Roe meensche zijde wordt medegedeeld, dat de neergeschoten personen bekende communisten en smokkelaars waren. Men vreest, dat dit incident van invloed zou kunnen zijn op de Russisch-Roemeen- sche onderhandelingen over het sluiten van een non-agressie pact, aangezien nog geheel andere geruchten over dit incident de ronde doen. Japan en China. Volgens een officieel Sovjet bericht uit Sjanghai hebben opnieuw bloedige gevechten plaats gehad tusschen Chi-1 neezen met de oprukkende Japansche troepen. ,Alle beschikbare Chineesche troepen zijn samengetrokken teneinde I aan het Japansche oprukken een einde te maken. de nazi's en communisten. Centrum, evangelische volksdienst en Duitsch-nar tionalen handhaven zich, de overige bur- gierlijke partijen en de socialisten verliezen. RUSLAND. 1 Januari bedroeg de bevolking Van Leningrad 2.733.000 inwoners. Hiermede is deze stad dè gevende der wereldsteden. ITALIË. Dorp bedolven. Het dorpje Castiga- no is tengevolge van een hevigen sneeuwval bedolven onder bijna 10 voet sneeuw. Aanvankelijk was het geheel van de buitenwereld afgesloten, doch 'n expeditie op skis slaagde erin, uit het nabijgelegen Offida voedsel en medicij nen naar het dorpje te brengen. VER. STATEN. Omlaag gestort. Te San Diego in Ca- lifornië stortte tijdens een vlucht van den commandant van de marine lucht haven, Nic Carter, het toestel omlaag. De commandant, die het toestel be stuurde en een mecanicien die hem vergezelde werden gedood. CHILI. De gisteren te Santiago en ook in andere steden van Chili afgekondigde staking is mislukt. BR.-INDIE. Nog steeds doen geruchten de ron de, dat Gandhi, wanneer hij zijn eere woord wil geven, uit de gevangenis zou worden ontslagen om zich naar een af gelegen plaats te begeven, waar hij slechts met weinig lieden in aanraking komt. Van beteekenis acht men het feit, dat de gematigde leider Jayakar, zich na zijn onderhoud met den onder koning terstond naar Poona heeft bege ven, waarschijnlijk met de bedoeling 'n ontmoeting met Gandhi te hebben. karoten 15, uien 1G, peen I4, kool rapen 12, rammenas 1, roode kool 1, alles per kg, rapen 12,5, rammenas 1,5 2, prei 2—6,5, knolselderie i/2-3, alles per bos; savoijekool 13, roode kool 1— 2, boerekool 1/2—6, andijvie i/2-2, bloem-i kool 111, alles per stuk; snijtulpen f 11.01 pep 100 stuks. G o e S1, 11 Jan. Veilings vereeniging Z.- Beveland. Groenteveiling; spruiten 1—5, uien 0.701.70, witlof 1—7, boerekool 3, ka- roten 3.40, roode kool 2, alles per 100 kg; groene savoije kool 2.80—3, prei 1.60,, knolselderie 1.10, alles per 100 stuks; prei 5 per 100 bos, tulpenbollen 0.04 per 100 stuks. Goes, 12 Jan. Boter f0.55, eierert 4.50. Aanvoer V.RZ. 14299 stuks, 3.80 per 100 stuks. Rotterdam, 12 Jan. Op de vee- markt van heden waren aangevoerd 227 paarden, 4 veulens, 752 magere runderen 885 vette runderen,, 321 vette, 210 gras kalveren, 610 nuchtere kalveren, 119 schapen en lammeren, 3 varkens, 76 biggen, 10 bokken of geiten. Prijzen voor: vette koeien le kw. 0.66 0.76, 2e kw. 0.56—0.63, 3e kw1. 0.36 0.56; stieren le kw. ,0.51—0.59, 2e kw. 0.450.51,, 3e kw. 0.400.45; kalveren le kw. 1.181.26, 2e kw. 0.90—0 98, 3e kw. 0.78—0.90. Prijzen voor melkkoeien 1803(00, kalfkoeien 190310, stieren 100—340, pinken 80—140, graskalveren 35—80, vaarzen 170200, werkpaarden 160— 275,slachtpaarden 100165, hitten 65 130, nuchtere kalveren 5—9, fokkalve- ren 918. biggen 4—10. Eieren. Rotlerdamsche veiling. Aange voerd 150.000 stuks. Prij'zen voor kipeieren 35.45, eend eieren 2.504.30. Mididelburg, 11 Jan. Op de vei ling werden de volgende prijizen besteed: Zeeuwsche blauwe aardappelen 1.31 136, per 25 kg, spruiten 1111, witlof 212, broeisla 25, snljisla 4659, veldsla 1—7 winter postelein 10, spinazie 10, Abonnementen en Advertentiën voor dit blad worden aangenomen door den Agent W. TRIELLER. BELGIE. - Heden vertrekken prins Leopold en I prinses Astrid naar het verre Oosten voor een bezoek van verscheidene maan den aan Indo-China en mogelijk ook aan Madagascar meldt de Brussels|che cor respondent van de N. R. CL Zij zuilen I te Genua scheep gaan aan boord van het Nederl. mailschip Mamix van Sint I Aldegonde. Bij aankomst in Egypte zal het paar zich naar Cairo begeven voor een bezoek aan koning Foead, en den zelfden avond te Suez weer aan boord I gaan .Voor de aankomst te S.ingapjoire zul len de prins en de prinses twee plaatsen in Nederlandsch Indië aandoen. "Waar schijnlijk zullen ook de Philippijnen in het reisprogramma worden opgenomen. Einde Maart wordt over Nederl. Indië I naar Madagascar geréisd om' in den loop van Juni te Brussèl terug te z'ijti. Ingevolge 'besluit Van den Belgi schen minister van 'landbouw mag de I invoer van kippen en ander pluimge dierte in België slechts geschieden op den Dinsdag van elke week van zonsop- gang tot zonsondergang. De invoerders moeten tenminste 241 uur tevoren aan den contrjoltej-ivfeearts kennis1 geven van den datum' en uur, waarop de dieren aan het Belgisch grens-1 station zullen aankomen. Bovenbedoel-1 de minister kan afwijking toestaan voor: le. pluimgedierte, hetwelk eigendom1 is van personen, die zich in Blelgië gaan vestigen2e. vogels die een bijzondere waarde hebben voor de fokkejrij3e. dieren, Welke 'bestemd zijn voor ten-1 toonstellingen, dierentuinen of andere openbare instellingen4e. kuikens, jon ger dan 8 dagen. ENGELAND. "Watkins, die de laatste Britsche Groen-1 land-expeditie leidde, bereid zich oor op een expeditie dit jaar naar de Zuid pool. Hij hoopt Engeland in October te I verlaten en naar de Wereld-zeestreek te gaan voor het inrichten Van een basis. I FRANKRIJK. In tegenwoordigheid van talrijke po-1 litieke, militare en diplomatieke persoon lijkheden en onder de belangstelling Van een zeer groote menigte heeft gistejrten I de nationale uitvaart van den minister van oorlog, Maginct, te Parijs plaats ge had. DUITSCHLAND. I De Rijn wast. Bij Coblenz wees Maandagochtend het peil 5,50 m. Hier en daar staat reeds grond aan de oevers van de rivier onder water. In het ge- gebied van den Midden-Rijn en de Moezel worden talrijke gemeenten met overstrooming bedreigd. Bij de verkiezingen in Lippe wonnen Heden overleed, na een lang durig lijden, onze geliefde Zoon en Broeder, PIETER MARINUS HACK, in den ouderdom van ruim 45 jaren. Namens de Familie, C. HACK. 't Zand D 192. Verzoeke van rouwbeklag verschoond te blijven. Voor de zeer vele bewijzen van deelneming ons betoond bij het overlijden van onzen innig geliefden Man en Vader den Heer J. W. VAN DER LINDE, betuigen wij onzen oprechten dank. Wed. J. W. VAN DER LINDE— KINGMANS en kinderen. Vlissingen, 12 Januari 1932. Walstraat 98. HOTEL POMONA, ROTTERDAM. Alle kamers centraal verwarmd. Zij die iets te vorderen hebben van- verschuldigd zijn aan- of zaken of waarden onder zich hebben be- hoorende tot de nalatenschap van Mejuffrouw W. P. VAN DER HARST gewoond hebbende te Mid delburg, Segeerstraat H 100 en aldaar op 22 December 1931 over leden, worden verzocht daarvan vóór 20 Januari 1932 opgave, betaling of afgifte te doen ten kan tore van den Notaris J. L. VAN DER HARST, Lange Noordstraat L 112 te Middelburg. Door het verbindend worden der uitdeelings-Iijst is het faillissement van C. L. CASTENMILLER te Middelburg geëindigd. De Curator Mr. ANNE BOLLE. Oogst 1931. JAN FONDSE, Weststr., Zierikzee. De Deurwaarders VERVAAT en WILLEBOORDSE zijn voornemens op Donderdag 14 Januari 1932 des namiddags om één uur ten verzoeke van dhr. W. ROOSE te Middel burg (Bree), a contant TE VERKOOPEN Landauers, Trouwcoupé's, Lijk wagens op Gummibanden, diverse Paardentuigen en hetgeen verder zal worden geveild. In Febr. 1930 werden de Maastrichte naars door een rattenplaag bezocht en een drogist ter plaatse verkocht toen zeer veel Rodent. Van twee gebruikers zond hij ons attesten, - zoowel de Heer M. Drummen, grossier in koloniale waren, als een Zeepfabrikant verklaar den vol lof, dat zij met één doosje Rodent de ratten en muizen finaal hadden uitgeroeid. In tal van pakhuizen, waar levensmiddelen liggen opgeslagen, richten ratten en muizen onbereken bare schade aan. Laat U niet langer door dit ongedierte benadeelen, - koop nog heden een enkele doos Rodent a 50 ct of een dubbele doos d 90 et Geen rat of muis kan de aantrekkings kracht van Rodent ontkomen. - Imp.: Fa. B. Meindersma - Den Haag E37 De Schatters-Veilingmeesters DE GROOT HONDIUS zijn voornemens a contant te verkoopen t. o. v. den Notaris W. HIOOLEN op Dinsdag 19 Januari 1932, om 10 uur, en daags daarna om 1 uur, in het NOTARISHUIS te Middelburg, den van wijlen Mr. A. JACOBSE BOUDEWIJNSE, bestaande uit Huishoudelijk- en Kantoormeubilair, als Kersenhouten Secretaire, Eiken- en Noten Kabinet, Boekenkasten, Brandkast, Perzische Loo- pers, Deventer e. a. Tapijten, Italiaansch wit marmeren Beeld (gesluierde dame), Rechtsgeleerde e, a. Boeken, w.b. zeldzame exemplaren, antieke en moderne Schilderijen w.b. Schütz Sr. en Jr., Hobbe Smith, Kiers, Portielje, Ten Kate, Engelsche-, Fransche- en Hollandsche Platen. 55 Walchersche Platen in lijst, verzameling Antiquiteiten alsMagnifieke .Vierdeurskasten, w.b. museumstuk, zes zeldzame Armstoelen, Stoelen, Pendules, een bijna nooit voor komend Japansch Kaststel van 5 stuks, hoog 70 cM., en wat meer is te zien Zaterdag a.s, van 24 uur, ad 25 cent en Maandag van 1012 en 13.30 uur, ad 10 cent, t. b. v. Crisiscomité en Kindervoeding,

Middelburgsche Courant | 1932 | | pagina 3