Brieven van Teun van 't Noorden, RECHTZAKEN. UIT RUSLAND. (Van onzen Brusselschen correspondent). Generaal Gallet heeft, sedert enkele weken een boek laten verschijnen bij een Parijsche uitgeversfirma, dat gewijd is aan de eerste drie maanden van den veldtocht in 1914. De Nederlandsche lezer leest met be langstelling wat de generaal schrijft over den toestand onmiddellijk vóór de Duit- sche oorlogsverklaring. Er was namelijk een zekere bezorgdheid over de vraag, welke houding van Nederland zou zijn in het dreigende conflict. In de Belgische operatieplannen was steeds voorzien dat de linkervleugel van het leger steeds zou steunen op de Nederland sche grens. Doch ook Nederland kon aan een aanval blootgesteld worden en wat werd er dan van den Belgischen linker vleugel? Men twijfelde er echter niet aan, zoo betoogt generaal Gallet, dat, eventueel Nederland geen andere hou ding aannemen zou dan België. Dit ver moeden werd bevestigd door een rap port van baron Fallon, den Belgischen gezant in den Haag, waarin deze uiteen zette, dat jhr. Loudon, minister van Bui- tenlandsche Zaken, bij hem had geïnfor meerd naar de maatregelen, die door België waren genomen, omdat de Ne derlandsche minister van Oorlog moest weten, waaraan zich te houden. Jhr. Loudon betoogde, dat Nederland even zeer als België bedreigd was, want het was niet uitgesloten te achten dat het Duitsche leger door Nederlanjlsch Lim burg trok om de Luiksche forten te ver mijden, in welk geval de verdediging van beide landen gemeenschappelijk moest zijn. Baron Fallon voegde hieraan toe, dat de Nederlandsche staf in den winter deze eventualiteit reeds had bestudeerd, en ook had voorzien, dat het Nederland sche leger voor de overmacht zou moe ten wijken. De vraag was dan of de af- tocht moest gaan naar Amsterdam of naar België. Verscheidene officieren wa ren van meening, dat het Nederlandsche leger zich bij het Belgische moest voe gen tegen den gemeenschappelijken vij and. Men vroeg zich dan af wie dit le ger zou aanvoeren. De Belgische Ko ning meenden sommigen, vermits de troepen in België zouden strijden. Maar anderen achtten, dat nooit een Neder- landsch leger door een Belg zou kunnen aangevoerd worden. De quaestie werd door den Nederlandschen staf niet op gelost, omdat men meende dat, ten over staan van de moeilijkheden, deze vraag wel een spoedige oplossing zou krijgen. Dit verwekte in België een goeden in druk, maar op de vraag van jhr. Loudon werd niet onmiddellijk geantwoord, uit neutraliteitsoverwegingen. De Neder landsche regeering werd slechts gewaar schuwd naar aanleiding van de Belgi sche maatregelen op dezelfde data als de andere landen. Op 30 Juli, den dag vóór de Belgische mobilisatie, kwam een ambtenaar van Buitenlandsche Za ken op het koninklijk paleis inlichtin genen nemen in verband met het ant woord dat aan Nederland moest worden gegeven. Generaal Gallet, die het on derhoud met den Koning bijwoonde, gaf te kennen, dat het Belgische leger de Maaslinie zou verdedigen en het te ver kiezen was, dat het Nederlandsche le ger deze lijn zou verlengen. Maar het schijnt dat dit antwoord niet werd ver zonden door den minister, als voorbarig. Op 3 Augustus ging baron Fallon met hetzelfde doel nogmaals naar -jhr. Lou don, maar toen was de Nederlandsche houding vastgesteld. De Nederlandsche regeering had van Duitschland de verze kering gekregen, dat haar grondgebied ongeschonden zou blijven en deelde dit loyaal aan België mede, denzelfden dag. Hiermee was het hoofdstuk van de Belgisch-Nederlandsche verhoudingen in het begin van den oorlog afgesloten. BEVOLKING. Gedurende de tweede helft van de maand Dec. 1931 zijn in de gemeente MIDDELBURG N. Zieleman, van Rotterdam, Zach Jansenstr. W 94, I. M. D. v. Loon, dienst bode, van Bergen op Zoom, Dam F 152- 153; E, Blumberg, dienstbode van Serooskerke (W.) Hofplein E la. J. But, meubelmaker van Vlissingen, Wilhel- minastr. W 83. M. Sanderse, tuinder van Koudekerke, Heerengracht M 37; G. v. Vuren, werktuigkundige van Vlis singen, Bogardstraat D 48, A. Coumou, hoofd eener school, van Axel, Molenwa ter N 52. W. Simpelaar, dienstbode, van Biggekerke, Nieuwstr. G 221. I, J. Leen- houts, matroos le kl. K. M. van N, O. Indië, Bree E 205; F. A. v, d. Ham, ma troos K M. van N. O. Indië, Wagenaar- str. D 82. S. Moes geb. Haartsen, uit N. O. Indië, Noordweg R 37b. M. J. Pagter, verpleegster uit Rotterdam, Molenwa ter M 253. A. J, Wiessner geb. v. d. Bilt van Haarlem, Wilhelminastraat W 84; L. Baan, van Rotterdam, Bierkade G 205; J. Joosse, tuinarb. uit Naaldwijk, Na dorst S 250, A. F. H. Wubbels, werkman uit Nieuwenhagen, Teerpakhuizenstr. P 30 J. Leuwerse, landbouwer, uit St. Laurens, Schroeweg V 35. D. J. Maas- sen, douane, uit Esschen, Seissingel R 202a. L, Nieuwpoort, predikant uit 's- Gravenhage, L, St. Pieterstr. A 78, A, L. Castel, landarb. uit O. en W. Souburg, Schuitvlotstr. N 167. L. A. Maljers, grossier uit Delft, Noordsingel S 169. C. M. Lucas, priorin, uit 's-Gravenhage, Lange Burg B 6-7. V èrtrokken: A. Mulders, electricien, van Span- jaardstr. F 80 naar Zeist Postweg 6. H. Otten, onderwijzer van Dam N 5 naar Rotterdam, Gr. Visscherijstr. 74b. C, H. Frederiks, Breestr, O 180a, Vlaardin- gen Steinstr. 2. M. de Groot, advocaat, Haringplaats E 93, Rotterdam, Schie- kade 106c. J. Overweel, Wal B 73, Kou dekerke D 31c. G. de Graaf, L. Burgt B 6-7, 's Gravenhage, 2e Braamstr. 9. W. F. van Ewijck, Stationstr. P 44e, van Baarn, Eliaslaan 8; G. S. Louwers, Dam G 77. 's Gravenhage, C. v. d. Lijnstr. 160 J. P. H. Polderman, Dam G 100, 's Heer Arendskerke, Korte Achterwe.g J, Lloekstra, Veerschesingel S 42a, Am sterdam, Westerdokstr. 1211. Vergaderingen, Concerten, enz. KERKNIEUWS, GEMENGD NIEUWS, An de lezers van de Middelburgsche krante! Omdat negentien-één-en-dartig a-wee uut is, wensch 'k julder aollemaele 'n gelokkig en gezegend jaer, en 'k oope, dat het in aolle opzichten voo iederen- deên, riek of errem, 'n bitje beter mag gae as in 't afgeloöpe jaer. Da's noe wè 'n goeie vrome wensche, mè 't bluuft toch mè 'n schraele troost, die ak kan geve. D'r bin vee te vee menschen op de aerde, en d'r is vee te weinig werrek, da's de eêle kwestie, Daer atte vee ver- kens loópe, daer is de spoelinge dunne, 'k E in 't ouwe jaer nog kwaed ge wist ok. De kwestie was deze: M'n ier tuus 'n eêle boel knienen gekweekt, en daer zou 'k dan 's mee naer de Goesche mart gaen, net mee de leste Diensendag van 't jaer. Noe zeidde Sakke van Diengenies: Teun, a jie nae stad mot, verkoop dan mien knienen ok es; dan gaet dat in pesant." 'k Zei: Goed Sakke, zurg jie dan mè, da ze 'n Maendagaevend in de schure bie ons binne." Ie kwam d'r mee an, en 'k gieng den aoren dag nae Goes. Den uutslag viel nie mee; 'k in de gaoten dat het in Goes stik-goedkoóp is. Mè gostersnokke nog toe, daer most je dat spil es gezieën Sakke sprong rond m'n eene, en schreeuwde en raes- de as 'n gek. „En is dat noe 'n meniere van doeën? Jae ei mien eêlemaele beet go'ad. Je bin 'n lilleken gemeênen dief", en afijn, duzende kompelementen a meêr. 'k Zeidde „mè Sakke toch, dienk noe nie dak joe voo de zot ouwe, oor," mè 't ielp glad niks. Toen ek dan beslote om om 'n af schrift te vraegen an dix koöpveint in Goes, en nae 'n paer daegen kwam 't goed. De rekenienge sloot as 'n busse. „Teun", zei t'n, „wat is de mensch toch wantrouwig Die kwestie is gelokkig a-wee verbie. Noe nog over wat anders. Vroeger jaeren liepe de werkeloózen ier op 't eiland aoltied op ouwejaer mee de rom melpot. Dat is noe in gin jaeren gebeurd, mè toch ek 't noe a-wee gezië. 't Was Wannes Roels en Tineke Plompe. Wan nes speelde op de rommelpot en Tineke zong d'r bie, en dan krege ze overa 'n cent. Voo de aorigheid ek het vaesje es opgeschreve: 'k E a zö lank mee de rommelpot [geloöpe, 'k E gin centjes om broodjes te koöpen. Allebakkerij steek in m'n zij, Steek in m'n voet waer ik mee [nae uus toe moet. 'k Zat es in 'n schuurtje, 'k Gooide a mee 'n kluutje 'k Riep a spae, en spae, Mergenochen is 't nieuwejaer. Nieuwejaer in 't ouwe jaer uut. Woste mee lange touwen Van boven in de schouwen. Al wat, w'ee wat, Kommende jaere a wee wat. Geloof mè vrie dat dat nie mee valt oor, om overa langs de deuren om 'n fooitje te gaen. Mè, wa za je d'r an doeë a je nie anders kan. Je kan toch van de wind nie leve? Allé, de groetenissen. Tot 'n aore keêr. Teun van 't Noorden. De boetstraffelijke rechtbank van Antwerpen heeft J. S. uit Ierse'ke veroor deeld wegens oplichterij tot vier maanden gevangenisstraf en wegens het dragen van een valschen naam tot een maand [gevan genisstraf. Kerstmis in Rusland. Het loopen met de ster. Mas kerades. Opvoeringen, door eeuwenoude tradities geheiligd. Kerstmis valt in Rusland samen met den ouden uit de heidensche tijden stammenden feestdag „Koljada". De plechtigheden, welke op Kerstmis plaats vinden, dragen dan ook een tweeledig karakter: Christelijk en heidensch. Algemeen verspreid is het loopen met de ster (in Rusland vindt dat plaats niet met Driekoningen, maar met Kerstmis). Het is een heel oud gebruik en het wordt niet alleen bij de orthodoxe Rus sen waargenomen, maar ook bij de hei densche stammen in het hooge Noorden. De jongemannen, die met de ster loo pen, zingen liederen, die bekend zijn als „koljadki". Hoewel zij zelf spreken van „Christus loven" zijn er in de koljadki weinig Christelijke elementen te vin den. De belangrijkste liederen zijn zeer oud en verraden hun heidenschen oor sprong. De Rus kan zich geen feestelijkheid voorstellen zonder maskerade en ver kleedpartijen. In de steden werd deze zucht op de gemaskerde bals botgevierd. De vindingrijkheid van de jeugd was onuitputtelijk en velen wisten met de Nederland en België vlak voor den oorlog. uiterst primitieve middelen effecten te bereiken, die de stedelingen in het Wes ten met veel kostbaarder middelen niet in staat zijn te bereiken. Op deze wijze uitgedost, trok de jeugd bij troepjes van huis tot huis, zongen koljadki, verza melden milde gaven en richtten daarna een eigen feestje in. Soms gebeurde het, dat twee troepjes uit elkaar vijandig ge zinde dorpen (dit komt in Rusland vaak voor en de oorzaak ligt in het verre verleden: oorspronkelijk was het ééne dorp door Russische kolonisten, het an dere door Mongoolsche stammen be volkt, die met elkaar een verbitterden strijd voerden) elkaar op zulk een tocht ontmoetten en dan ontbrandde er een felle strijd. Zelfs jongens uit hetzelfde dorp, die tot verschillende groepjes met sterren vereenigd waren, vochten met elkaar, waarbij de ster met het heilige beeldje en het kaarsje van de overwon nen groep buitgemaakt en vernietigd werd. Het loopen met de ster, waarbij de jongens en meisjes hun eigen kleeren aan hebben of verkleed zijn, is de een voudigste vorm van het fcerstvermaak. De zucht naar tooneelspel, naar drama tiseering, die den Rus tot een geboren tooneelspeler maakt, vindt daarbij een zekere bevrediging. Alles wat zij doen, is door een eeuwenoude traditie gehei ligd, alles heeft ten doel het dramatische Dat was niet alleen in Rusland! Red. van hetgeen zij voordragen of opvoeren te onderstrepen. En hoewel zij de be- teekenis van de woorden niet goed be grepen, hoewel de tafreelen, die in de oeroude liederen beschreven worden, hun vreemd zijn, dragen zij die oude woorden met zulk een wijding en over gave voor, voeren zij alle handelingen met zooveel overtuiging uit, dat de in druk er van zeer sterk is, zelfs op niet- Russen. Daarnaast zijn in den loop der eeuwen vele andere plechtigheden ontstaan, die meer gelegenheid geven tot spel, meer tot de verbeelding spreken, waarvan het Christelijke karakter buiten eiken twij fel staat. De meest populaire onderwer pen zijn: koning Herodes, de kinder moord van Bethlehem" enz. Er bestaan schillende bewerkingen van die onder werpen. Sommige vertoonen zekere overeenkomst met de middeleeuwsche mysterieën in Duitschland; dat zijn de al gemeen-Christelijke onderwerpen, maar daarnaast bevatten de Russische opvoe ringen veel elementen, zuiver Russisch en nergens anders te vinden. Sommige dezer Russische inlasschingen en schep pingen zouden een Westerling zelf vreemd aandoen. In sommige streken bestonden „ge zelschappen", die in sleden door de streek rondtrokken en in alle dorpen „voorstelingen" gaven. Die voorstellin gen in boerenhutten werden aangevuld VERDUISTERING DOOR OUD-MI NISTER. De landgoedbezilter Plort uit Klein Reindori in het Thüringsdhe district Greiz, die van Februari 1924 tot midden April 1931 als minister zon der portefeuille deel heeft uitgemaakt van de Thüringsche regeering, als verte genwoordiger- van den landbond, is in hechtenis genomen. Hij zou zich1! aan verduistering hebben schuldig gemaakt» ONTZETTEND DRAMA. Op een farm in de omgeving: van Bp ring field (Missouri) heeft een rang gezochte mooi", denaar, die ten slotte door de poliitre werd ontdekt, zich gebarricadeerd in een farm en opende uit een machinegeweer het vuur op zijn achtervolgers. Daarbij werden zes detectives en de sheriff ge dood. Het is den moordenaar tenslotte nog gelukt te ontkomen. ONTPLOFFING BIJ SNEEUW BALLEN GOOIEN. Naar uit Bru- enn gemeld wordt heeft bij het sneeuw ballen gooien door een aantal scholieren een ernstig ongeyal plaats gehad. Twee jongens kwamen met elkaar in botsing en op dat moment had een ontplof fing plaats, waardoor de beide jongens zoo ernstig gewond werden, dat zij na korten tijd stiervjen. Uit het onderzoek bleek, dat een der 'beide jongens een zelf vervaardigde bom in zijn school tasteh had, die bij de botsing was ontploft. Ingekomen: door optochten, die meer aan den tijd van carnaval deden denken. Op eenige steden werd een boot gezet, waarin ver- kleede „tooneelspelers" zaten. Aan den rijk versierden mast werd een wieg met het Kindeke vastgebonden. Zoowel de steden als de boot werden versierd met felkleurige lappen en vlaggen. Vaak zat in de eerste slede een mooi meisje met een hemd over haar kleeren. Met lie deren en muziek trok deze eigenaardige optocht door de hoofdstraat van het dorp, vergezeld door zingende en luid keels schreeuwende boeren. In sommige dorpen werd op het plein allerlei rommel op een hoop gegooid, die na het verrichten van verschillende sym bolische plechtigheden in brand werd gestoken. Dat heette „Koljada verbran den". De eigenlijke beteekenis van deze plechtigheid is onbekend. Typisch is de volgende bijzonderheid: De meeste Russische gebruiken en plechtigheden tijdens feestdagen kennen de personificatie van den feestdag. De plechtigheden van Kerstmis kennen zulk een personificatie niet. Niemand durft in Rusland de rol van Jezus vervullen. De Westersche mysterie-spelen zijn dan ook in de oogen van den Rus heilig schennis. Dr. BORIS RAPTSCHINSKY. Flora-Bioscoop (Noordstraat) da gelijks doorloopende voorstellin gen, 7.30 uur. Eleetro-Bioscoop (Markt). Da gelijks doorloopende voorstellin gen om 7 en 9 uur. Zondags Ma- tinée's om 3 uur. Dinsdag 5 Januari, Lezing Inst, v. Arb. Ontw. Spr. J, v. Zadelhoff, Dordrecht, Vooruit, 8,15 uur. Woensdag 6 Jan. Feestavond C.J.Mj, V. Revue „Wat het was, en wat het werd". Schuttershof. Woensdag 6 Januari. St. Elisabeth^ Vereeniging „Het schoon geschenk van Tante Kaat" Schouwburg 8 uur. Vrijdag 8 Januari Middelb. Concert Vereen. Carl Flesch viool Concert- en Gehoorzaal. Zaterdag 9 Januari. Revue „Wat zeg je me daarvan", Vereen. E.M.M., Schuttershof 8 uur. Maandag 11 Januari 1932. Lezing Natuurkundig Gezelschap. Spr. prof. dr. J. Roos, Utrecht. Maandag 11 Januari. Afd. N.R.V. Spr. dr. W. G, K, van der Sleen, over Indië. Grand Hotel Bri tannia, 8 uur. Woensdag 13 Jan. Davola, Matinee Kindervoorstelling, Avondvoorstel ling, Schouwburg. V r ij d a g 15 Januari: Lezing Geschied en Letterkundige Vereeniging, spr. prof. dr. C, W. Vollgraff, Utrecht, Zaterdag 16 en Zondag 17 Janu ari. Inst, v. Arb. Ontw. Tent. N.V. de Arbeiderspers. Vooruit. Maandag 18 Jan. Demonstratie van de M.aggiproducten. Schouwburg I 's middags en 's avonds. Dinsdag 19 Jan. Het Gezelschap Bou- ber Heijermari's „Droomkoninkje". Inst. v. Arb. Ontw Schouwburg 8.15 uur. Vrijdag 22 Jan. Nederl. Haudeilsreizi- gersvereen. te Rotterdam afd. Mid!i delburg „Zuiderzeefilm". Schut tershof. Vrijdag 22 Jan. Het Nederl. Indisch Tooneel „M'n zoon Etienne". Abon- i nements-Tooneel voorstelling. Schouwburg 8 ufur. Zondag 24—31 Januari. Ver. „Voor de Kunst". Tent. schilderijen van Liouis Heijmans. Maandag 25 Jan. Lezing Natuurkundig Gezelschap. Spr. prof. H. J. Jor dan, Utrecht. Dins da 26 Jan. Lezing Ned. Prot. Bond. Spr. ds. I. H. N Gorter van Rotterdam. Dinsdag 26 Januari. Lezing Inst. v. Arb. Ontw. Spr. A„ Pleijsier, Rot terdam. Vooruit, 8.15 uur. Dinsdag 26 Jan. Tooneel voorstelling Haagsch Theater, directie Weij- nandts Francken. Schouw burg 8.15 uur. Woensdag 27 Jan. A.V.R.O. avond. Uitvoering Kovac Lajos-ensemble. Concertzaal, V r ij d a g 29 Januari, Uitv, M. H. C. Rhetorica „Een dag dame". Schouwburg. Zaterdag 30 Januari. Inst. v, Arb. Ontw. Excursie centrale der P.Z. E.M. te Vlissingen. Zaterdag 30 Jan. Gezelschap Jan van Riemsdijk. Schouwburg. Woensdag 3 Febr. Generale repetitie zangvereeniging T. O. en U. Bach's Matthaus-Passion. Donderdag 4 Febr. Uitv. zangvereeni ging T. O. en U. Bachs Matthaus Passion. Concertzaal. Maandag 8 Febr. Natuurkundig Ge zelschap, Prof. dr. G. van Iter sou, Dinsdag 16 Februari. Lezing Inst. v. Arb. Ontw. Spr. ds. J. Koekebak- ker, Middelburg Vooruit 8.15 uur. Vrijdag 19 Februari Middelb. Concert Vereen. Robert Casadessus, piano. Concert- en Gehoorzaal. Maandag 22 Febr. Lezing Natuurkun dig Gezelschap. Spr. prof dr. A. Pannekoek, Amsterdam. Dinsdag 23 Febr. De Vereen. "Schouw spelers Pierre Mols. Inst. v. Ar beidersontwikkeling. Schouw burg 8.15 uur. Donderdag 25 Febr. Ver. „Voor de Kunst" en „Ver. v. Huisvrouwen»'" lezing mevrouw Vigelius. „Een en ander over Chin, porcelein." V r ij d a g 4 Maart: Lezing Geschied en Letterkundige Vereeniging, spr. Annie Salomons den Haag. V r ij d a g 4 Maart. Lezing Inst. v. Arb, Ontw, Spr. J, Grimm, Den Haag. Vooruit, 8.15 uur. Maandag 14 Maart Lezing Natuurkun dig Gezelschap. Spr. dr. W. G. N. van der Sleen, Haarlem. V r ij d a g 18 Maart Lezing afd. Mid delburg van den Ned. Prot. Bond. Spr. ds. G. Westmijse uit Drach ten. Dinsdag 22 Maart, Lezing Inst. v. Arb. Ontw. Spr. C. Barentsen, Middelburg. Vooruit, 8.15 uur. Electr. Drukkerij G. Wl DEN BOER, Middelburg. Zondag was hel 250 jaar gele den dat de Ooslerkerk aan dê Hoogstraat ie Rotterdam in gebruik werd genomen, bij wette gelegenheid de oudste predikant van Rotterdam ds. F. Ridderus een pre dikatie hield over 1 Cor. 5 45. Mp/i fTprv K orhr Ds. BI. J. Aris te Oudkerk' (Fr.) heeft het beroep naar Amsterdam (Ver. V. Vrijz. Herv..) aangenomen. EEN GEVAARLIJK SCHUTTER. Op den Achterburgwal te A'm ster dam woont in een perceel een vrouw die met een man leeft. Op den Oude jaarsavond kwamen daar op bezoek' 'n gehuwde zoon met zijn vrouw. Vermoe delijk zijn beiden met een auto- geko men, oVer dien wagen is twist ontstaan. Omwonenden zijn gekomen, die den ru ziemaker uitnoodigden naar beneden te komen. De zoon is toen met een revol ver in de hand op straat gegaan en hij heeft met dat wapen gedreigd, Veron derstellende, dat de menschen wel op den loop zouden gaan. Toen dat niet gebeurde is hij weer naar boVen ge gaan. Zijn stiefvader heeft toen g]evraagd of hij niet durfde schieten waarop hij bevestigend heeft geantwoord. Ook heeft hij toen gezegd, dat het Wapen onge- yaarlijk was daar er geen patronen inza ten. De andere man is toen ook met een reVoTver naar beneden gegaan en zeide dat hij wel durfde schieten. Inderdaad V! heeft de man toen een paar schoten gel|ost op de te hoop g'eloopen menigte. Een van de kogells trof een zekere St. De getroffene werd naar het gasthuis ge bracht, doch later naar huis. Onderweg kreeg het slachtoffer hevige pijn. Thuis gekomen is hij enkele oogeiublilklken na aankomst overleden. Hij was 36 jaar oud. De schutter is gearresteerd. TRAMONGELUK BIJ TURNHOUT. Donderdagmiddag voelde de machi nist van de stoomtram Turnhout—Anti- werpen p lotseling een schok'. Hij remde 'krachtig en ontdekte, toen de tram stil stond, dat er twee lichamen terzijde van de tram naast de rails lagen. Het bleken twee grondwerkers te zijn, die van him arbeid naar hun woonplaats Vossel'aere terugkeerden en die door de tram ga- grepen waren. Beiden waren gedood. De machinist was op het oogennii'k' toen de aanrijding plaats vond, vernlind door het licht van een uit tegenovergestelde rich ting komenden auto, zoodat hij niemand op de tramrails had kunnen zien loopen TRAM UIT DE RAILS. —Een tram te Luik, die uit de rails raakte, gleed in volle vaart van een hellende straat en viel bij een bocht om. Acht en dertig menschen werden ge wond; één van hen overleed in het zie kenhuis. IJSREGEN. Zaterdagochtend viel een hevige ijsregen boven Berlijn en bedekte alles met een korrelachtige ijs massa. Het verkeer óp' straat werd op vele plaatsen belemmerd daar de rails der tram vol ijs kwamen ien het uitzicht voor de bestuurders lbelem(merd werd.

Middelburgsche Courant | 1932 | | pagina 6