K Kort Zeeuwsch Nieuws. Hier werkt BIOSCOPEN. I ETS uw OMMER WEG MET KERKNIEUWS. ONDERWIJS. Handel, Nijverheid en Visscherij Mijnhardt's Laxeertabletten TZ/CrtFQMELf LAATSTE BERICHTEN. GEMENGD NIEUWS. Onze Zaak sfaat vanaf heden onder voortdurende controle van Dr. Ir. H. j. DE WIJS Scheikundig Ingenieur. Met betrekking tot een adres van het Luchtvaartcomité voor W.-Z.-Vlaanderen waarin ter bestrijding van te maken kos ten een subsidie wordt gevraagd van 2 cent per inwoner, wordt besloten om hierop nog geen beslissing te nemen. Mei 5 tegen 1 stem wordt goedge- yonden dat de maandelijksche ophaal dienst voor 1932 opnieuw wordt gegund aan den heer Luteijn. De heeren te Roij en de Lïjser pleitten voor open bare inschrijving. Bij de rondvraag informeert de heer le R o ij hoe het staat met den neutra len bond, aangezien deze bij den heer Lako gaan stempelen en zich niet mel den bij de openbare arbeidsbemlidde-A ling. Spr. eischt dat deze zich daar ook zullen melden. De Voorzitter deelt mede dat de gemeente thans nog geen cent aan dien bond heeft uitbetaald zoodat de ge meente op deze aangelegenheid nog geen invloed kan uitoefenen. De heer Lako zegt dat hij tot de eerste voorstanders behoort de controle van hel gemeentehuis te doen uitgaan, zoodra er gemeentegelden mede gemoeid zijn. Zoodra dan ook geldelijke offers van de gemeente gevraagd worden, zul len de leden van den neutralen bond zich evenzeer op het gemeentehuis moe ten melden. Ten slotte becritiseert de heer 1 e R o ij de werkgevers die arbeiders uit andere gemeenten in dienst nemen, ter wijl er bij de openbare arbeidsbemidde ling ter plaatse voldoende werkkrachten als werkzoekend staan ingeschreven, die uit de gemeentekas ondersteund worden. Met de Staatscourant van 31 Deel, zijn verzonden afdrukken van de akten betreffende de Coöperatieve Hagelverze- ring Maatschappij le Oostburg Deze film is niet alleen aardig om te hooren, doch niet allerminst om te zien. Rio Rita, met Bebe Daniels en John Boles in de hoofdrollen, naar den roman van Harry Sinclair „Drago" en de gelijk namige operette is een schitterend kijk spel. Kinkajoe, de Mexicaansche roover, door allen gezocht. Is hij Rio's broer, Rio's liefde? Voor hij echter ontdekt wordt, is Kinkie al een paar maal door zang en dans uit de gedachten verdwe nen. De Ziegfelds dansen er lustig op los en het gaat er vroolijk naar toe op de rancho, wel al te vroolijk voor den ad vocaat en den nog niet gescheiden doch al weer getrouwden man. Wat wordt er kostelijk gelachen om al die komische scènes van dit grappige tweetal. Ze had den zeker te veel nieuwjaar gevierd in den kelder! En op het feest van generaal Rave- noff, op zijn haciënda, met de talrijke Jpoeiende en fraaie décorveranderingen is Kinkajoe nog steeds niet onthuld. Het fraaist zijn zeker wel de feesten, op het rooverschip op de Rio Grande, gehel in kleuren opgenomen. De en. sceneering van deze film is zeer goed en weet het publiek dan ook te boeien. Hoe grappig is hier ook weer het ko mische tweetal, met hun geliefden aan het „vrijen". Zijn dat geen amusante tooneeltjes in deze vlot gespeelde ope rette? Rio Rita is een aardig wijsje, wat men nadien nog wel eens zal naneuriën. Het is dan ook een uitstekende geluidsfilm, deze voortreffelijke vlot gespeelde ope rette, en dan ook stellig aan te bevelen. In iedere voorstelling is bovendien nog een tweede hoofdfilm. hel geeft meer weerstand tegen kouvatten Doozen a 25, 45 en 65 ets. (Ingez. Med.) ELECTRO. Kijk uit, Harold. Harold Lloyd, alias Kareltje, met het droog-komiek bril-gezicht. Acrobaat- acteur van elastische lenigheid, immer buiten het clowneske, binnen het moge lijke. Zijn eigenaardigheid, zijn kunst, zoo men wil; 't dient erkend: met de jaren verdiept. En in ieder geval on- geimiteerd gebleven, juist misschien door het volkomen burlesk-looze van dezen humor, daardoor origineel zelfs in gevel- klauterijen, dankbaar en veelvuldig ge bruikt object in het genre komische filims! Tijl Uilenspiegel van dezen tijd: wie bakt zulke charmante poetsen, zet zulke vriendelijke hakken, en wie lapt een reprimande met zulke droef-on schuldige oogen aan zijn zolen, om in de schoenwereld de wereld van dit scenario te blijven, Harold blinde-passagiert aan boord van die steamers, vroeger bevolkt door lieden, zonder Wal Is tr eet-rni ala i s!e-v!er moedens, slaat zich door x moeilijkhe den en ij hindernissen, klautert, bungelt en spartelt later op iets hoogere hoogte dan uw zolderraampje, bewijst zijn prin cipaal een grooten dienst, en krijgt de belooning, die eens happy ends is. In middels zet het publiek met veel vroo- lijkheid een nieuw bioscoopjaar in. <fÜ FLORA Rio Rita. Na het gebruikelijke voorprogramma waarin een aardig teekenfilmpje „terry- toons" voorkomt, volgt Rio Rita. het nieuwste vaardigheidsspel door Middelburgers uitgevonden en ver vaardigd! Het Kietsspel is het fami liespel bij uitnemendheid. Gaat U eens kijken bij A. C. JULIANUS. Langeviele 217. (Ingez. Med.) Ned. Herv, Kerk. Ds. P. Visser te WarnsVe'ld heeft .be dankt voor het beroep naar Vlissingen. Aan de R.K. School1 te Aarden- burg is tot onderwijzer benoemd de heer J. A. de Jong te Wouw* (N^Bir,)' Te Vlissingen is binnengekomen! het Engelsche stoomschip „Travelier" uit Diemarara met een lading hout voor Middelburg. APOTHEKEN. Zondag en de nachten der volgende week is te Middelburg geopend de apo theek van mevr. wedi, J. Ci. van der Harst (Korte Dtelft). regelen zonder Kramp of Pijn, Doos 60 ct. Bij Apoth. en Drogisten (Ingez. Med.) O, je meent die James, zei hij, wij zend op een mollen aan de oVerzijde. Het is gieen Malthijs, hè? IK blen zoo blij ?dat ge dat ook vindt, want als ga ook van die opinie zijt, dan zal ik Sir Arthur misschien kunnen overtuigen dat dit geen plaats voor hem is. Was zij maar een beetje sterker ge weest, dan had zij hem' wilifen schudden. Ik meen de Hoodoo, zfei ze treurig. Haar hart klopte snel en luid toen zij hem zich zag o rake eren. O ja, daar heb je gelijk in, zei hij met zijn hoofd een beetje op zij, een be weging, die zij hem al' mjeer had zien doen. Ik ben het geheel met je eens, die oude dwaas neemt daar yfeel te veel plaats, meer licht dan hij rehht op heeft, plaats, meer licht dan hij rec(ht op heeft. Julie dacht niet aan dat mooie licht, zij1 trilde. Maar hoe kom, iemand, zoo Verheven als Willam, dan oolk weten welke demonen op haar worden losge laten. Wat wou ik graag dat hij ergens anders stond. Zijn Vroolijke lach werd eensklaps ge temperd, toen hij de uitdrukking van haar oogen zag en het volgende oogen blik zag hij den ouden man dood naast den Hoodoo liggen. Het was of er een wolk over de zon trok. Ook voor hem was het leven de laatste maanden niet gemakkelijk ge wfeest. Hij had een harde leerschool door- loopen. Er waren scherpe trekken in zijn gelaat gekomen en kringen onder de oogen. Nooit moest hij het ideaal zoo Verre de werkelijkheid laten overtref fen. En toch, in dit moeilijke oofgan blik hield zijn krachtige natuur hem staande. Hij begreep de oorzaak van de d'oo delijke bleekheid op Julie's gelaat. Het was niet alleen een gevolg van haar zwakheid of van vermoeienis na een te lange wandeling. Zij had muizenissen in hel hoofd: met alle kracht, die in hem was, moest hij die verdrijven. Wij zullen juffrouw' Biabraham trachten over te halen hem in den tuin te laten zetten. Nauwelijks had hij die woorden uit gesproken of de tovenares uit 't sprook je, gevolgd door den heer Biabraham kwam de schilderijengalerij binnen. HOOFDSTUK LX. Zoo, is u hier? Maar juffrouw Eabraham's vroolijke toon veranderde al spoedig, toen zij zag hoe moe Julie er uit zag. De Engelsche belasting boeman. (Van onzen Londenschen correspondent). Het verlangen het land bij te staan in zijn hachelijke financiëele positie, komt op verschillende wijzen tot uiting. De uitkomst er van is te zien in een lijst van artikelen, welke Christie, het ver maarde Londensche vendu-huis, onder den hamer bracht. Er waren meer dan ïonderd juweelen en bijouterieën bij, die de regeering de laatste maanden heeft ontvangen, bijna dag aan dag, van men- schen, die „their bit" willen doen. Goud ïeeft veelal de keuze uit het huishoude- ijk schatkistje bepaald. Er zijn oude Drillen bij met monturen van goud, gou den beursjes met oude gouden souverei- nen (die men nooit meer ziet), gouden horloges, ook zilver in den vorm van theepotten, melkkannen, lepels en vor ken; en ook.... een snoer van valsche parels. Christie moet deze dingen voor de regeering te gelde maken. De regeering heeft daarenboven reeksen rijksspaarcertificaten en pensioen-cou pons terug ontvangen. Dit alles moet afkomstig zijn van personen, die zonder ongerustheid de komst van het aanslag biljet voor de inkomstenbelasting (of de herinnering dat driekwart in plaats van de helft in de eerste maand van het nieuwe jaar of in harde gevallen in het eerste kwartaal van het nieuwe jaar moet worden betaald) kunnen af wachten. Een gelijksoortige kleine cate gorie heeft de hachelijke positie van de landschatkist indachtig reeds on middellijk op de komst van het aan slagbiljet nobel gereageerd door n.l. het verschuldigde bedrag, minstens een maand voordat het betaalbaar wordt, bij het centraal belastingkantoor in So merset House te voldoen. Dat is zelfs zoo veelvuldig geschied dat de belas tingambtenaren er met de handen over in het haar zitten; want de normale ad ministratie en het inningsstelsel dreigen er door in het honderd te loopen. De geschetste gevallen zijn de uit zondering, die een bevestiging zijn van MIDDELBURG. Gisteren had een öewoonster van Nieuw Middelburg, terwijl zij op bezoek was bij haai- ouders het ongeluk van de trap te vallen, en zich daarbij zeer ernstig te verwonden, o.a. zijn beide pol sen gebroken. JAPAN EN CHINA. De Chineescbe regeering heeft besto ten Tsjingtsjau onder alle omstandighe den te verdedigen tegen id|e Japansche troepen. Maarschalk Tsjang Hsue Liang beeft order gekregen het bevel tot ont ruiming der stad in te trekken en a'lle reeds uit Tsjintsjau vertrokken Chinee scbe troepen weer op de stad terug te trekken. f DE A.S. HERSTELCONFERENTIE. De mogendheden tot welke Engeland zich heeft gewend in verband met de komende herstelconferentie, hebben zich ermede accoord verklaard, dat de con ferentie te Lausanne zal worden ge houden. Met uitzondering van Frankrijk hebben alle staten goedgekeurd, dat de confe rentie op 18 Januari a.s. geopend zal worden. Het Foreign Office heeft in een nota de Zwitsersche regeering verzocht de uitnoodigingen voor het bijwonen der conferentie te willen verzenden. de algemeene zorg. Indien belasting ambtenaren met de handen in het haar zitten om de actie van luttele menschen die het breed genoeg hebben om geen belastingdruk te voelen, dan zitten daartegenover de meeste onderdanen van Koning George op hun beurt met de handen in het haar omdat zij geen kans zien, hoe graag' zij het ook zouden willen doen, den Kanselier van de Schatkist aan zich te verplichten door prompte betaling hunner gezwollen be lastingschulden. Voor die groote meer derheid der bevolking, die toch ook nog wat aan Kerstmis wil doen, die de ge wone kwartaalrekeningen voor gas en electriciteit moet vereffenen, die haar regelmatige betalingen heeft bij den le verancier van meubels, bij den eige naar van den grond, waarop haar huizen zijn gebouwd, bij dé hypotheekbank die veel geld voor den huiskoop heeft voor geschoten, bij de levensverzekering maatschappij, die haar kwarttaais- of jaarpremie moet hebben, voor die meerderheid is de komende belasting een ware boeman. Als bij de meeste staatsmaatregelen worden de burgers van bescheiden wel vaart het zwaarst getroffen. Die gansche dikke middenmoot van huisvaders met salarissen tusschen 500 pd. st. en 1000 pd. st. met hun zware lasten van huis houding en opvoeding kost hier op zijn minst nog 175 pd. st, per jaar), dragen met de gebruikelijke lankmoedigheid de zwaarste lasten van het land. Hoe ab normaal de toestand is, blijkt het best uit de maatregelen, welke eenige groo te bedrijven hebben genomen om hun personeel in die belastingquaestie bij te staan. Beseffend dat betaling in Januari van driekwart van den aanslag vgor het grootste deel van het personeel onmo gelijk is, hebben directies van zulke be drijven toegezegd, dat zij de belasting zullen opbrengen en het bedrag in maandelijksche termijnen van salarissen en in wekelijksche termijnen van loo- nen zullen afhouden. Op die wijze wordt de belastingboeman althans voor velen verjaagd. (Ingez, Med.) Ongelukken. De 11-jarige H. te Weesp geraakte onder een zandtrein. De jongen werd zwaar gewond en is enkele oogenblik- ken later aan de bekomen verwondingen overleden. TRAGISCHE DOOD VAN EEN ZWER VER. Donderdag vond spoorwegper soneel te Rotterdam in een wagen geladen met bananen het lijk vau een man. Bij onderzoek bleek het dat van den 25-jarigen zwerver F. V. De man heeft in den wagon een onderdak ge zocht en alle deuren toegeschoven. Door dal zich in den wagen een verwarmings- installatie bevindt, waarmee de bananen op temperatuur gehouden worden is hij bij gebrek aan voldoende luchttoevoer in zijn slaap gestikt. VERGIFTIGE TAARTJES. Een paar dagen voor Kerstmis sprak in de Bor gerstraat te Amsterdam een man een jongen aan met het verzoek daar op no. 52 een pakje met vier taartjes te bezorgen. Hij gaf den jongen een fooi tje en het pakje werd bezorgd. Hoewel de afzender niet bekend was, nuttigde de vrouw des huizes een der taartjes, tengevolge waarvan zij direct onwel is geworden. De taartjes waren verpakt geweest in een papier van een banket bakker, die evenwel de taartjes niet verkocht, bleek te hebben. Diet vrouw her- Neen, blijf stil zitten, als je blieft. Ik zou heel boos zijn op mij zelf als de wandeling le lang bleek geweest te zijn. Julie, nog meer verlegen door -de te genwoordigheid van Sir Arthur vond het moeilijk om een woord te zeggen. Ik hoop dat u veel houdt van een kippetje en een versch eitje, zei de oude heer vriendelijk. En ook van een glas wijn bij uw maaltijd ik zeg altijd dat Engeland doordoor geworden is wat het thans is. Maar toen hij zag dat zijn Vroolijke toon minder invloed had dan gewoonlijk, wees hij op den Hoodoo, in de hoop dat die een vertegen meisje op haar gemak zou zetten. Kijk, daar heeft u een ouden vriend, u zult hem zeker wel herkennen. Julie's ellende werd echter hoe lan ger hoe erger en Sir Arthur deed een nieuwe poging. ik geloof toch niet, zei hij lachend tot Willem, dat de oude baas hier kan blijvten staan. Zeg, wat vindt u daar aan? Wij hebben ook al' gedacht mijnheer of het niet beter zou zijn hem' in den tuin te zetten. Juffrouw Banraham stemde vroolij'k (voor dat plan. Dat is een uitstekend idee. En misschien willen juffrouw Julie en mijn heer Willem er samen wel een mirt in zetten. i Een mirt, zei Sir Arthur. Is dien stelde weer spoedig en uit het onderzoek is tot nu toe komen vast te slaan, dat er inderdaad vergif in de laarljes heeft gezeten. Wélk vergif kon nog niet wor den uitgemaakt en omtrent den dader en diens motieven tast men volkomen in het duister. MOORD OP EEN RIJKSVELDWACH TER. In den nacht van Donderdag op Vrijdag heeft te Kerkdriel een moord op een rijksveldwachter plaats gehad. Aan den onderkant van den dijk het Hinten, heeft men het lijk gevonden van den rijksveldwachter T. Het bleek dat hij was vermoord. Hem waren ver schillende messteken toegebracht. De moord heeft plaats gehad op den dijk en daarna heeft men het lijk van den dijk laten rollen. Op weg naar huis schijnt hij te zijn overvallen en ver moord. T. was gehuwd en had geen kin deren. Naar men vermoedt, schijnt de moord te zijn gepleegd door een drietal jongemannen uit Kerkdriel. Nader vernemen wij, dat de aange houden personen dit de drie gebroeders R. zijn, uit Kerkdriel. Twee der broers hebben aan de politie verklaard, dat de messteken zijn toegebracht door den derden gearresteerde, den 28-.jarigen G. R., die echter blijft ontkennen. Het zou zijn komen vast te staan, dat er tus schen den vermoorden veldwachter en de familie R. een veete bestond, die ont staan is naar aanleiding van een bekeu ring. De drie jongemannen zouden op Oudejaarsavond zeer luidruchtig zijn ge weest en enkele malen door den veld wachter zijn gewaarschuwd. Ook is nog gearresteerd een zekere v. M., eveneens uit Kerkdriel. Het slachtoffer was 31 jaar oud. BIJZONDERE DAPPERHEID VAN EEN VLIEGER, -h Een Fransche militaire vlieger heeft bij een vliegon geval bijzondere dapperheid aan den dag gelegd. Hij was met een waarnemer opgeste gen, doch het vliegtuig geraakte tijdens de vlucht in brand. De vlieger gaf den waarnemer den raad zich door middel van een parachute in veiligheid te stel len. Toen hij zag, dat zijn begeleider met het valscherm aan 't vliegtuig was blijven hangen en zich niet meer kon los maken, nam hij de bestuurdersplaats weer in en wist het brandende vlieg tuig veilig op den grond te brengen, waardoor beide inzittenden gered wer den. De piloot is voor zijn moedige daad benoemd tot ridder in het Legioen van Eer. DE STAD STEYR FAILLIET. De stad Steyr in Opper-Oostenrijk (22000 inw.) heeft zoowel den bondskanselier als den Oostenrijkschen „Landeshaupt- mann' 'er van op de hoogte gesteld, dat de gemeenteraad van de stad een besluit heeft genomen waarbij de gemeente zich failliet verklaart en waarbij voortoopig wordt voorzien in de stopzetting van de gemeentebedrijven. vent een mirt? Hij trok aan zijn knevel en zag Laura, die stond te lachen, aan. Waarom toch een mirt? Hé Papa, wat bent u suf! Een rechtstreeksche mooie terechtwij zing en Sir Arthur was eerlijk genoeg dat te bekennen. Zijn eenige Verontschul diging was, dat in sommige dingen de sexe, waartoe hij het ongeluk had te 'behooren, niet zoo Vlug van begrip was. Nu was het Willem's beurt om het denkbeeld toe te juichen. Die dwaze jongen kreeg een vuurroode kleur en zei: j' Ja, juffrouw Bafbrahain, wij zullen teen mirt in den mond van het mon ster planten. Allen lachten, behalve Julie. Ze wist niel dat de mirt in een bruidsbouquet hoorde. Het meisje dacht op dat oo- genb'lik dat zij nooit in haar leven meer lachen zou. Sir Arthur zag wel dat hij het mieisje wat moest opvroolijken. Heeft mijn dochter u verteld, vroeg hij, wat wij ons voorstellen met uwe Van Roon te doen? Natuurlijk als u het goed vindt. Julie had dolgraag willen zeggen dat zij het niet was die permlisjsie moest ge ven, daar de Van Roon niet aan liaar toebehoorde. Maar het was of zij nog in een droomtoestand leefde, een toe stand, waarin èn spréken èn handelen haar onmogelijk was. Het eenige wat zij kön doen was lijdelijk luisteren naar de stem van Sir Arthur, terwijl hij voor haar als het ware sprookjes vertelde. Ik moet u vertellen, zei hij, na tuurlijk alleen als u het goed vindt. Wij hebben een comlité gevormd om deze schilderij van u te koopen. Drie of vier van ons houden het voor een stuk dat aan het land moest toebehjoo- ren, maar het is natuurlijk de vraag voor hoeveel het aangekocht zou kunnen wor den, Wanneer we het in het openbaar te koop aanbieden, zou het misschien meer opbrengen dan wij er voor kunnen geven. Dat mag nu een gevoelskwestie zijn, maar wij vinden dat het aan den staat moest toebehooren, aan de „Na tional Gallery'', dat museum, waar we noodig een tweede Van Roon moeten hebben, 't Is misschien ook mogelijk dat het van minder waarde getaxeeerd zou worden omdat het stuik niet ondertee- 'kend is. Nu begrijpt u de moeilijkheid, waarin wij' ons bevinden. Indie de staat het stuk wil koopen, dan brengt het misschien al een 'belachelijke som op. En Wij willen toch ook al weer niet dat het voor minder dan de werke lijke waarde verkocht wordt. Dus nu is de vraag wat wilt u er mee doen? Julie luisterde en volgde de redenee ring zoo nauwkeurig mgelijk, maar zij barstte eindelijk in tranen uit. (Wordt vervolgd.)

Middelburgsche Courant | 1932 | | pagina 2