E MIDDELBURGSCHE COURANT. NfA A M L IJ S T n d 1 r w. KERKNIEUWS KUNST EN WETENSCHAP. RECHTZAKEN. LANDBOUW. Handel, Nijverheid en Visscherij MARKTBERICHTEN. N U1 V i* o P in in H st st N d« H g« te e« di m hi iw kt lei w< ge st< he «e m: te pa iw* Z1 de mi en vc Pi no kc dr til be tO' de aa aa ze, za dii mi .te to< lar ee! sta t e aai als rio vij' dei 1 eei in gej 1 cul bel gee is hoi er te ve< 1 wa get sta dai gel no< we tijd dei Ko we kei tui: ho< gel 5 raa I gro in doc blic I per slaj J. fier stai wei pen dee de ech len. hee dee mec E de, van besi ken B lei voo stra ruin W.'WBM de contactcommissie uit de Vakbonden met de regeering dit heeft bevorderd. Bij de verdere discussie kwam weer naar voren de vraag of ook niet de be deelden van het burgerlijk armbestuur iets moeten hebben. Be heer MES heeft .geïnformeerd en vernomen, dat er 210 bedeelden i*'j het Burgerlijk Armbestuur zijn, die an ders niets krijgen en het zou f 500 'tot f 600 'kosten allen! f 1 tolt f '1.75 te geven. De heer DE VEER meent, dat velen ook wel nog iets van particulieren lcrij- gen. De VOORZITTER zegt naar aanlei ding van een opmerking van den heer Mes, dat het Burg. Armb. geen evlriv giften uit zichzelf mag geven, dat hij meent, dat het Armbestuur geheel autor noem is. De heer CORNELISSE zegt, dat hem niet békend is, dat het niet geven mag Het is de laatste jaren meer gedaan. De heer MES zegt voor twee jaar in dien 'kouden winter. De heer v. d. FELTZ meent, dat het niet kan door de Armenwet. 1 De heer HARTHOORN weet zéker, dat het Armbestuur eenlk f 2 of f 2.50 Kerstgave heeft gegeven. De heer JERONIMUS vraagt of er nu ook niets gedaan kan worden voor de z.g.n. stille armen, die hebben het meermalen even moeilijk als de werk- loozen. De heer DE VEER zegt dat het er om gaat de aan de zorg der gemeente toevertrouwden iets meer te gevén voor één 'keer. De heer ONDERDIJK betoogt nog eens de moeilijkheid om vooral als het gezin wat groot is van de steunuitkeering te leven. Vele zijn dan ook' op den rand van de armoede. Zoowel de heer DFN HOLLANDER als mevrouw WEIJL hopen, dat het Armbestuur den wensch van den raaad wel zal begrijpen. De heer BYBAU heeft geen bezwaar tegen het bedrag, maar meent principi eel dat deze soort uitgaven niet ten laste der gemeente moeten komen. Ten slotte wordt bet voorstel aange nomen met 9 tegen 8 stemmen. Tegen de heeren v. d. Feltz, Mes, Portheine, Harthoorn, Heemskerk, Bybau, Van Andel en Jeronimus. De heer PAUL deelt den heer Por theine mede dat hem gebleken is, dat de regeering wel degelijk het georganiseerd overleg heeft gehoord inzake de tijde lijke korting op de salarissen. De heer DE VEER wil een voorstel tot bezuinigen doen en stelt voor in de gedrukte handebngen niet op te nemen de lange redevoeringen bij de behande ling der begrooting gehouden maar al leen de voorstellen en de besluiten. Verleden jaar kostte het 150 en toen was men in één dag klaar en dan zal het nu wel 300 tot 400 kosten. Nadat was toegezegd, dat de raadsle den zoo eenigszins mogelijk dan toch een gecyclostyleerd verslag van de re devoeringen krijgen vereenigt de raad zich met het voorstel, waarbij de heer Cornelisse wenscht geacht te worden niet aanwezig te zijn. Hierna sloot de voorzitter te onge veer half tien de .vergadering. De raad is 3 dagen of ongeveer 20 uur bijeen geweest en heeft daarvan onge veer 18 uur aan de begrooting gewerkt. Zondagavond werd cand. L. Nieuw- poort uil Den Haag, bevestigd bij de GerefKerk in Hersteld Verband te M i d- de'lburg door ds. H. Hasper uit Den Haag naar aanleiding van Joh. 17: 19. Maandagavond deed ds. Nieuwpoort intrede met een preek naar aanleiding ▼an Joh. 3: 30 „Hij moet wassen, ik minder worden". Na de preek richtte de nieuwe pre dikant zich tot zijn bevestiger en consu lent, ds. Hasper, tot den kerkeraad, tot tat dr. J. G. Geelkerken als afgevaardigde ▼an het kerkverband en tot de afge vaardigde der Ned. Herv., Luth. en Waal-- sche kerken-. Dr. Scheps namens den kerkeraad en de gemeente, ds. Haspers als consulent en dr. Geelkerken namens de zusterker ken spraken den nieuwen predikant toe en laatstgenoemde liet hem toezingen Ps. 20:1, gewijzigd. In heide diensten was er zeer veel belangstelling. Ned. Herv, Kerk. H. W. Waardenburg, cand. Ie Brui- nisse, heeft bedankt voor het beroep naar Lathum (toez.) De gevangen-poort te Bergen op Zoom. Voor enkele maanden verstrekte de raad van Bergen op Zoom aan B. en W. een crediet om de oude Gevangen poort aan de Lievei Vrouwestraat tot ge- taeente-museum in te richten, waarbij tevens werd besloten het museum van den geschiedkundigen Kring Jiet Markie- zaat over te nemen. Van deze poort dateeren de ronde to rens uit de 12e of 13e eeuw, terwijl het voorstel' geheel of gédeeltelijk 15e eeuwsch is. Bij het uitbreken van allerlei minder waardige tusschenmuren, schaffen deu ren enz. kwam een mooie binnenarchi tectuur voor den dag; het loonde de moeite de muren te ontdoen van eeuwenoude balklagen, een prachtige schoorsteen bleek 51 cm. onder zes op een volgende vloeren en een berg gruis verborgen te zitten ,de achtergeve', hoe wel bouwvallig bleek vau een ranken ophouw te zijn. De afbraak! en schoon maakt leverde 22.000 kg steenpuin en vuil die verwijderd moesten worden. Eind Febr. begin Maart zal het werk ai'geloopen zijn en za'l ook *«e leidel ijk met de inruiming van het museuimi zijn begonnen. Arrond. Rechtbank te Middelburg. In de zitting van 18 December wer den de volgende zaken behandeld: I. J. R., 44 j., landbouwer te Schoon- dijke, was door den Kantonrechter te Oostburg op 1 Oct -j.l. vrijgesproken van de hem ten laste gelegde overtreding van de Motor- en Rijwielwet (het niet hebben van ten minste 2 remmen, vol doende aan de vereischten, aan zijn auto) gepleegd te Schoondijke op 22 Juli j.l. De Ambtenaar van het O. M. was te gen dat vrijsprekend vonnis in hooger beroep gekomen. Eisch: f 10 b. subs. 5 d. h„ Mr. F. W. Adriaanse verdachte's raadsman vroeg vrijspraak, daar hij het ten laste gelegde niet bewezen achtte. I. J. R., voornoemd, was door denzelf den Kantonrechter op 1 October jl. even eens vrijgesproken van een zelfde ten laste legging, gepleegd te Schoondijke op 29 Juli j.l. De Ambtenaar van het O. M, was in hooger beroep gekomen. Eisch: alsvoren. F. D„ 38 jaar, werkman te Ter Neu zen was op 10 Nov. 1.1. door den Kanton rechter te Ter Neuzen ontslagen van alle rechtsvervolging terzake van ten laste gelegde overtreding van de Leerplicht wet ten opzichte van zijn schoolplichtig kind, gepleegd op 15, 16, 17, 14 en 18 Sept. 1.1. De Ambtenaar van het O. M. was in hooger beroep gekomen. Eisch: f 10 b. subs. 5 d. h.; A. C. T., 26 jaar, landbouwer te Hoofd plaat, was door den Kantonrechter te Oostburg op 10 Sept. j.l. ontslagen van! alle rechtsvervolging ter zake van ten laste gelegde overtreding van de Motor en Rijwielwet (met een auto in de be bouwde kom met te groote snelheid rij den) gepleegd te Biervliet op 12 Aug. j.l. De Ambtenaar van het O. M. was in hooger beroep gekomen. Eisch: Vernietiging van het vonnis van dfen kantonrechter, 'f 5 b. subs. 5 d. h.; F. J. F. de W., 46 jaar, koopman te Sluiskil, was door den Kantonrechter te Ter Neuzen ontslagen van alle rechts vervolging ter zake van ten laste ge legde overtreding van de IJkwet (onge ijkte gewichten op zijn groentenkar aan wezig hebben) gepleegd te Sas van Gent op 6 Nov. j.l. De Ambtenaar van het O. M. was in hooger beroep gekomen. Eisch: bevestiging van het vonnis van den Katnonrechter. Th. de L., 37 jaar, werkman te Wach- tebeke (België) werd ten laste gelegd, dat hij op 1 Sept. j.l. een valsche aan gifte heeft gedaan bij den Rijksveldwach ter Dieleman, zeggende, dat hij op het Postkantoor te Sas van Gent aan het loket 100 francs had gedeponeerd ter verkrijging van een belastingmerk en voor transactie ter voorkoming van een gerechtelijke vervolging, terwijl hij wist, dat zulks niet gebeurd was. Eisch: 1 maand gevangenisstraf. J. B., 20 jaar, chauffeur te St. Lau rens, was door den Kantonrechter op 11 Nov. j.l. veroordeeld tot f 5 b. subs. 5 dagen hecht, wegens het rijden met een auto die niet voorzien was van een spie gel, gepleegd te Oostkapelle op 15 Oc tober j.l. De veroordeelde was in hooger be roep gekomen. Eisch: bevestiging van het vonnis van den Kantonrechter. F. de R., 63 :r ••-, zonder beroep te Kloetinge, was r r den Kantonrechter te Goes ontslagr van alle rechtsver volging terzake van ten laste gelegde overtreding van de Visscherijwet, ge pleegd te Wemeldinge. De Ambtenaar van het O.M. was in hooger beroep gekomen. Eisch: f 0.50 b. subs. 1 dag hecht. D. J. v. S., 18 jaar, slager te 's'-Hee- renhoek, was door den Kantonrechter te Goes op 6 November j.l. ontslagen van alle rechtsvervolging en vrijgespro ken van de subsidaire ten laste legging. In eersten aanleg was hem ten laste ge legd dat hij op 14 Aug. jl. te 's'-Heer- Arendskerke heeft gereden met een auto en toen bij een kruising van den weg een auto; die nagenoeg gelijktijdig met hem aan het kruispunt kwam, niet voor dezen den doorgang heeft vrijge laten. Subsidair was hem ten laste ge legd dat hij alstoen de vrijheid of de veiligheid van hét verkeer heeft belem merd of in gevaar gebracht, waardoor zijn auto werd aangereden. De Ambtenaar van het O. M. was in hooger beroep gekomen. Eisch: Vrijspraak. Kantongerecht van Middelburg. De Kantonrechter te Middelburg heeft in de zitting van 16 December j.l veroordeeld: met een rijwiel zonder licht rijden: F. de B. te Middelburg 5 b. s. 5 d. h.; openbare dronkenschap: J. P. A. H. fe Middelburg; J. v. B. te Arnemuiden ieder 15 b. s. 15 d. h.; vuurwerk afsteken zonder schrifte lijke vergunning van den burgemeester J. Th. B. te Middelburg: Teruggave aan zijne ouders zonder toepassing van eeni- ge 'traf; Te Vlissingen op den openbaren weg voetballen: F. J. P. te Vlissingen f 3 b. s. 3 d. h. Kantongerecht te Goes. De Kantonrechter te Goes heeft ver oordeeld wegens: Straatschenderij: H. v. Z. te Waarde berisping; G. B. te Goes f 15 subs. 15 d. h.; met rijwiel veiligheid van het verkeer in gevaar brengen: B. Z. te Goes f 5 subs. 1 w. tuchtsch.; J. K, te Nisse, be risping; loopen op aangelegden spoorweg: M. v. K. te Wemeldinge, berisping. als bestuurder van een rijwiel links rijden J. V. te Wemeldinge f 3 subs. 1 w. t.sch.; vleeschkeuringswet: J. B. te Wisse- kerke f 25 subs. 25 d. h.; vleesch ver voeren langs niet aangegeven wegen: G. L. te Kamperland, vrijspraak; met motorrijtuig links rijden: C. J. d. K. te Goes f 20 subs. 10 d. h.; loterijwet: P. J. B. te Yerseke f 2 subs. 2 d. h.; dier noodeloos arbeid doen verrich 'ten op kwellende wijze: W. J. d. V. te 's Heer Abtskerke 2 maal f 25 subs. 2 maal 10 d. h. valschen naam opgeven: W, V. z. b woonplaats f 25 subs. 25 d. h.; tarwewet: G. N. te Goes f 5 subs. 5 d, h.; warenwet: JJ. d. J. te Schore f 10 subs. 10 d. h.; walrénwot: J. d. J. te Schore f 10. 1 d. h.; A. M. E. K. te Goes f 15 subs, 1.5 d. h.; nummerbewijs niet vertoonen: P. B, te Middelburg f 3 subs. 3 d. h.; als schipper de wettelijke voorschrif ten niet in acht némen M. F. te Wemel dinge f 5 subs. 5 d. h.; dronkenschap: P. P. te Yerseke 10 dagen hechtenis. Werkloosheid, Bij de Arbeidsbeurs alhier stonden de vorige week- als werkloos ingeschreven: Geheel werkloos: 3 typogra fen, 2 straatmakers, 10 grondwerkers, 3 loodgieters, 5 metselaars, 15 opperlie den, 36 schilders, 3 steenhouwers, 1 stucadoor, 40 timmerlieden, 1 fitter, 5 stoffeerders, 20 meubelmakers, 5 poli- toerders, 3 schoenmakers, 1 modelma ker, 12 bankwerkers, 3 electriciens, 1 boorder, 1 klinker, 1 machinist, 4 plaat werkers, 1 pianomaker, 2 slijpers, 4 rij wielherstellers, 1 fraiser, 6 smeden, 3 stokers, 9 vormers, 1 voorslaander, 5 draaiers, 13 bakkers, 4 slagers, 19 boe renarbeiders, 1 boounkweeker, 3 tuin lieden, 1 (bloettnist, 4 rei7,igers, 10 winkel bedienden, 1 kraandrijver, 3 chauffeurs, 2 kellners, 8 varensgezellen, 20 kantoor bedienden, 1 ass. apotheker, 17 van an dere groepen, 84 met vakkennis zonder bepaald beroep, 253 zonder vakkennis (ongeschoolden). Vrouwen: 3 winkeljuffrouwen. Totaal 655. Gedeeltelijk werkloos: 2 loodgieters, 24 kleermakers, 1 modelma ker, 1 bankwerker, 1 smid, 9 vormers, 2 kernmakers, 1 kraandrijver, 1 onge schoolde. 9 vrouwen, w.o.: fotograaf, naaister, kantoorbedienden, wasch- en werk vrouwen. Totaal 50. Algemeen totaal vorige week 668, bij gekomen 85, afgegaan 48, over 705. Deze totalen waren in 1921 (279); 1922 (369); 1923 (226; 1924 (231); 1925 1922 (369); 1923 (22,6); 1924 (231); 1925 1929 (217); 1930 (482). Handelsregister. Aan de in Handelsberichten opgeno men wekelijksche openbaarmakingen i.z. hét Handelsregister betreffende Zeeland ontleenen wij bet volgende: Nieuwe inschr ij vingen: Zeeuwsche Eilanden (Middelburg). Firma Gebrs. P., C. en L. de Jongh (B. P.), Goes, Groote Kade 36, handel in zaaden planten en boomen, en het kweeken van boomen planten en zaden en alles wat verder met dit vak in verband staat. Venn.: P., C. J. en L. J. de Jongh. Proc. verleend aan: J. J, de Jongh, allen Goes. Fil. gevestigd te Mid delburg, Vlasmarkt L 9. (3269). N.V. Bad- en Strandhotel Domburg. In de alhier gehouden vergadering van aandeelhouders zijn de balans en de verlies- en winstrekening over 1930 1931 goedgekeurd. Na afschrijving van 5904,87 op ge bouwen, terreinen en inventaris sluit de verlies- en winstrekening zonder ver deelbaar saldo. De creditzijde van de verlies- en winst rekening geeft aan exploitatie ontvang sten 51.875.55 en de debetzijde aan wijn en andere dranken ƒ3740.80; in trest ƒ2102.22, onkosten 19.579.05; keuken 16.809.58; onderhoudskosten, .gebouwen en inventaris f 3739.03, af schrijving gebouwen en terreinen 1918.07 en inventaris 3986.80. Op Vrijdag 18 Dec. jl. hield de af- deeling der Z.L.M. te N. en S t, J o o s- 1 a n d een ledenvergadering. Ingekomen is o.a. een dankbetuiging van den heer Zwagerman voor betoonde belangstel ling bij zijn 25-jarig jubileum. Verder 'n verslag van den gehouden ploegwed- strijd, waarbij de heer F. P. Polderdijk gelegenheid vond de landbouwers op te wekken hun personeel daaraan deel te laten nemen. Op 25 Januari a.s. zal de heer Stevens te Goes, alhier een lezing houden over plantenveredeling, toege licht door lichtbeelden. Als bestuursleden worden herkozen de heeren J. J. Mesu en E. Verlare. De zelfde heeren werden ook gekozen als leden der commissie voor de werkver schaffing aan werkloozen met steun van de gemeente, als die regeling eventueel doorgaat. Besloten werd in 1932 een aanbesteding te houden voor levering van superphosfaat. Na afloop werd in de bestuursverga dering de heer J. J. Mesu herkozen als secretaris, en de heer Verlare als waar nemend voorzitter. Z. L. M. Het Dag. Bestuur der Z. L. M. hield zijne gewone maandelijksche vergadering in het Landbouwhuis te Goes. Bij ont stentenis van den voorzitter werd de vergadering geopend door den Vice- voorzitter, den beer W. Kakebeeke. Met instemming werd kennis geno men van het voornemen der regeering den steun aan de suikerbietenteelt ver leend, te verhoogen, waardoor een loo- tiende cultuur kan worden verkregen en verwacht mag worden, dat inderdaad 80 pet. van de gemiddelde oppervlak te in 1928, 1929 en 1930 met suikerbie ten beteeld zal worden, uitgezaaid. Kennis werd genomen van een mede- deeling van den minister van Water staat aan het K. N. L. C. dat algemeene verlaging van spoorwegtarieven voor 't vervoer van vee, vooral onder de huidi ge omstandigheden niet kan worden overwogen. Kennis werd genomen van de mede- deeling dat de landbouwvereeniging „Helpt Elkander" te Aagtekerke met algemeene stemmen beeft besloten te bedanken als afdeeling der Z, L. M. Besloten werd deze kwestie nader te onderzoeken en met het bestuur der landbouwvereeniging te bespreken. Het adres, dat door een aantal Ka mers van Koophandel werd gericht tot de Tweede Kamer der staten Generaal waarbij werd aangedrongen om van de Regeering toezegging te verkrijgen dat de overbrugging van het Hollandsch Diep bij Moerdijk aanstonds en met kracht zal worden ter hand genomen, werd voor kennisgeving aangenomen. Door het amendement Lovink zijn eenige fiscale rechten gelegd op verschil lende soorten vleesch, aardappelen en slachtpaarden. Daar het gewenscht werd geacht een technische herziening der Tariefwet voor te bereiden, zal het K. N. L. C. worden verzocht in samenwerking met de 3 cen trale landbouworganisaties fcen her ziening van de Tariefwet, in studie te nemen, opdat zij kan worden aange past aan de behoeften van den land bouw. Kennis werd genomen van de Memo rie van Antwoord op het ontwerp-pacht- wet. Waaraan onze bezwaren, welke reeds eerder in een rapport zijn vast gelegd in het geheel niet is tegemoetge komen, staat het Dag. Bestuur nog steeds op het standpunt, dat door het aanne men van deze Pachtwet het landbouw belang niet wordt gediend, daar de slechte verhoudingen tusschen de pach ters en verpachter en niet door worden verbeterd en de goede verhoudingen er door kunnen worden geschaad. Bij de behandeling in de Tweede Ka mer zal daarom op verwerping worden aangedrongen. Besloten werd den kring Walcheren der Z. L. M. te adviseeren het verzoek van den Cristel, Boeren- en Tuindersbond om de onderlinge slachtveeverzekering, waarvoor het lidmaatschap van de Z. L M. verplicht is, open te stellen voor de leden van den C. B. T. B. nader te be spreken met het bestuur der Geweste lijke afdeeling. Besloten werd rechtskundigen bijstand te verleenen om het proces-verbaal dat is opgemaakt in de gemeente Oostka pelle wegens overtreding van de Vleesch keuringswet, in hoogste instantie te la ten onderzoeken. Besloten werd geen finantieele bijdra ge te verleenen aan een landbouwpers- bureau, dat uitgaat van een particulier. Besloten werd aan het Hoofdbestuur voor te stellen het restant van de ren- telooze leening ten behoeve van 8400 vervroegd af te lossen. Met belangstelling werd kennis ge nomen van de maatregelen welke de re geering wil de newen ter bevordering van de uitzaai van vlas in 1932. Kennis werd genomen van een nota, welke door den Oud-voorzitter van het K. N. L. C„ den heer Ir. V. R. M. Croe- sen is uitgebracht aar aanleiding van het wetsontwerp houdende bepalingen tot beveiliging van den arbeid. Het Dagel. Bestuur was van oordeel dat hier een taak ligt voor de landbouw organisaties om hare leden voor te lich ten aangaande de beveiliging van den ar beid bij gebruik van machines op het be drijf. In de vergadering kwam de meening naar voren, dat de actie tegen den in voer van Belgisch brood grootendeels door de feiten is achterhaald. De besprekingen in het Landbouw- Comité inzake deze kwestie zullen wor den afgewacht. De vergadering was van meening dat het wetsontwerp in dezen tijd ingediend, geenszins met onverdeeld sympathie ontvangen zal worden, temeer waar de moeilijkheden, waar het bedrijf mede te kampen heeft er door zullen worden vermeerderd. Verwacht mag worden dat het K. N. L. C. een commissie zal instellen die 't wetsontwerp in studie zal nemen. Nadat de secretaris nog eenige mede- deelingen had gedaan over het brengen van de pootaaraappelen onder de Land- bouwuitvoerwet en de uitvoering van de Tarwewet en bij de rondvraag de wensch' naar voren kwam dat in de huidige cri sisomstandigheden alle wetten, die het bedrijf met meerdere kosten bezwaren dienen te worden opgeschort, sloot de voorzitter de vergadering. PROVINCIALE ZEEUWSCHE Voor het op 31 December a.s, ver schijnend nummer van ons blad, wor den, evenals vorige jaren, aangenomen Bij advertenties van 14 regels 80 cent, elke regel meer 20 cent. In de per naam en per regel 15 cent. Alles bij vooruitbetaling. Opgaven worden zoo spoedig mogelijk, in elk geval vóór of op 29 December a.s. ingewacht bij DE ADMINISTRATIE. Vlissingen, 21 Dec. Op de veiling werden de volgende prij'zen besteed: Tomaten 14, Goudreinetten 10—'28g zure Bellefleur 45, Slerappels 9. Klei- peren 56, Gieser Wildeman 13, Jose phine de Malines 18, uien 45, koolra pen 2, wijnpeen 310, Meine peen 3 4, bruine boonen 7—-9 alles per kg; kipeieren 45—54 per 10 stuks; boerekool 12,5, roode kool fl2,5, savoijtekool 1,54 alles per stuk; selderie 24, prei :3,57 karoten 4—5,5 rapen 3 alles per bos; veldsla 15, andijvie 10 24, beiden per kist of mandje. Goes, 21 Dec. Vei lings ve r een Lgng Z.- Beveland. Groen tenveiling. Spruiten 68, id. 2e soort 3, witlof 7, id. uitschot 0.501, uien 2.903.20, id. kleine '1.40, karolen 1 90—2.80, aardappelen 2, tomalen 5, alles per 100 kg; prei 39, schorse- neeren 1 beiden pier 100 bos; bleofmJ kool 917, id. 2e soort 4, roode kool 2.503.10, igele savoijtekool 2.90, groene id. 23.20, andijvie 1.70, alles per 100 stuks: hazen 2.152.99 per stuk. Hulst, 21 Dec. De aanvoer was klein. Gerst f 6.50, rogge 5, haver 6, erwten 10 50. boonen 7.50. Rotterdam, 21 Dec. Op de vee markt van heden waren aangevoerd 557 veTTe runderen, 336 vette- en graskalve ren, 635 schapen en rammeren, "917 var kens. Prijzen voor vette koeien le lew. 72 82, 2e kw. 60—*.66, 3e kw. 40—55; kal veren le kw. 1.20—11.30, 2e kw 85—95, 3e kw. 75—<85; schapen le kw. 50—60, "2e kw. 40—50, 3e kw. 35—40; varkens: ie kw 36—i37 2e kw. 30—35, 3e kw. 28—30 Vlas. Aangevoerd uitsluitend schoon van blauw: 6350 kg, prij'zen 5065, van Holl. geel 5300 kg., prijzen 50—60, van wil Zeeuwsch 825 kg, prijzen 50 60, van dauw-rood 1000 kg, prijzen 30 45. Voor betere soorten goede koop lust, mindere kwaliteiten werden slechts lager geraamd. LijDzaad: voer f 7—9, blauw- en wit- bloei 1011 'blauw' maanzaad 22—'24. Aardappelen: Drielingen 3.30—3.80, Westl. ronde 6—8, Eerstelingen 3—3.25^ blauw 3—3.30, Zeeuwsche blauwe en bonte 4.10—4.40, bonte 3.25—3(^50, drie lingen 22.60, Friesche 33.40, bravo's 3.70—4.30, Bzalt. Industrie 2,23,-2.40 Aanvoer redelijk handel kalm. Binnenlandsche granejh: gerst 66.50, haver 66.50, erwten, kleine groene, 10—11.50, overige soorten 7—9, schok kers 14—18 bruine boonen naar kwali teit 7-9.25. Electr. Drukkerij G. W. DEN BOER, Middelburg. Pa IS 30 m refl oJ V: <üfl kl ofl r J

Middelburgsche Courant | 1931 | | pagina 8