NOORD-BEVELAND. Kort Zeeiiwsch Nieuws. BEURS- EN WISSELKOERSEN. LAATSTE BERICHTEN BEURSTHERMOMETER KI len grooter kwaad is dan verzekeren en jn dit geval moet men het minste kwade doen. Na deze uiteenzetting geeft de raad zijn volle tevredenheid te kennen met deze regeling. De voorzitter dankt de heeren voor den steun die B. en W. hierdoor ontvangen. NIEUW- EN ST. JOOSLAND. Op ini tiatief van den burgemeester dezer ge meente werd Maandagavond een sub- 'comité gevormd van 'het N. C. C. Daar in namen zitting 'de burgemeester als voorzitter en de heeren P. Dingemanse als secretaris, P. Baurdoux als penning meester, vormende het bestuur en de heeren F. P. Polderdijk, ds. A. Burger^ Ti Koppejan, D. de Klerk, H. Luitwïe- ler, J. C. de Klerk, M. J. Verhuist, Lau rens Joosse en J. K. Mesu. 'Er zal gecollecteerd worden met een lijst voor de crisislijderts 'in deze ge meente. VEERE. Vrijdag a.s. des voormiddags te 9 uur vergadert de gemeenteraad. Onderwerpen ter behandeling: Ingekomen stukken; Verordening be graafplaats; verordening tot heffing van opcenten op de gemeentefondsbelasting. COLIJNSPLAAT. Maandagavond werd in hotel „Zeelandia'' alhier een leden vergadering gehouden van de landbouw- vereeniging „Unitas" aldaar. De reke ning en verantwoording van den pen ningmeester werd goedgekeurd. De ont vangsten in het afgeloopen boekjaar be droegen f 29.505 en de uitgaven f 29630. Ook werd goedgekeurd de rekening en verantwoording van de aardappel- bewaarplaats der" vereeniging. De ont vangsten hadden bedragen f 405 en de uitgaven f 395,40. Een film werd vertoond, onder leiding Van den heer Ir. C. Stevens te Goes. De film gaf een beeld yan de werken ter droogmaking van de Zuiderzee; van het landbouwbedrijf in den Andijkpoler en den Wieringermeerpolder en van de wer ken Voor 't in cultuur brengen van laatst genoemden polder. THOLEN. OUD VOSSEMEER. Dinsdag werd Raad gehouden, waarbij afwezig de heer M. A. Vermet, die tevens als raadslid had bedankt. Tot lid van het Weezen- Armbestuur werd in de plaats van den heer M. C. Polderman, die ontslag had genomen, benoemd, zijn zoon S. J. Pol derman. Behandeld werd vervolgens een voor stel betreffende het beroep bedoeld in art. 7 en 9 der Woningwet, met de be doeling de verordening te laten voldoen aan de nieuwe Woningwet. Met het voorschot aan de school met den Bijbel wordt besloten te wachten tot de volgende vergadering in Januari waarin toch dit voorschot nader moet worden geregeld. Het gemeenteverslag zal voortaan om de 5 jaren worden uitgebracht. In verband met de desbetreffende voorschriften werd besloten de rekening courant-overeenkomst met de Bank van Ned. Gemeenten, als crediet te brengen van f 5000 op f 4500 en deze overeen komst te laten doorloopen, met dien verstande, dat steeds kan opgezegd worden, mits na drie maanden vooraf gaande waarschuwing. Na uitvoerige bespreking werd een voorstel van B. en W. betreffende den verkoop van grond in den Molenweg aan G. Gunst voor het bouwen van een woning zoodanig gewijzigd dat de grond langs dien weg ad 1.25 m2 en de ach terliggende grond a 1 zal verkocht worden. De keurloonen werden zoo ge wijzigd dat thans het bedrijf geen nadee- lig verlies aan de gemeente zal brengen, Bij de vaststelling der verordening tot heffing van leges ter Secretarie, heeft de heer D a a n e vooral bestreden het heffen van 10 ct. per bewijs voor de zoo genaamde huisslachtingen, dat echter met 4 tegen 2 stemmen ongewijzigd werd aangenomen. De winkelsluitingsverordening ging er door volgens het voorstel van B. en W. 8 u 's av. tot 5 u. 's morgens, behalven Zaterdag 10 u. 's av. Een voorstel van B. en W. betreffen de de uitkeering van steun aan werk- loozen over de 2de helft van November werd behandeld in geheime zitting. Dinsdagavond gaf de blinde orga nist de heer H. J. Kruithof van Kam pen een orgelbespeling in de Geref. Kerk te C o 1 ij n s p 1 a a t. Ook gaf hij nog een meditatie in blindenschrift. Er was een talrijk publiek opgekomen, dat met volle aandacht het ten gehoore ge brachte volgde. De werkloosheid te S a s Va n Gent geeft thans een zeer hoog cijfer aan. In totaal zijn er 124 ingeschreven, waar van 102 fabrieksarbeiders, 16 vaklie den en 6 losse arbeiders. PROVINCIALE STATEN VAN ZEELAND. Vergadering van 16 December. Begrooting 1932. Bij de voortzetting der behandeling der begrooting zegt de heer DE RIDDER dat het niet juist is, dat men extra boo ten op Zondag niet moet geven. Geheele stopzetting kan men niet. Maar voor het genot van een deel der menschen, mag niet ander's genot worden gestoord. Daarom wil spr. geen extra diensten op Zondag, Spr. ontkent dat alleen de S. D. A. P. de Ioonen op peil hebben ge bracht, andere hielpen mede. De loonen zijn in Zeeland niet op de hoogste sport. Men schijnt de voorstellen tot verlaging nog niet goed te durven indienen. Het is goed een voorzichtig financieel beleid te voeren, dat doet ook de moderne vak beweging tegen den wensch in van de leden, die aandringen op meer uit keering. Inzake de voorstellen der S.D.A.P, wil spr. het antwoord van Ged. Staten afwachten alvorens zijn stem te bepa len. De heer VAN DER WART zegt, dat ook hem de werkverschaffing na aan het hart ligt. Verleden jaar vroeg spr. naar den omvang der werkloosheid maar werd naar de arbeidsbeurs verwezen, dit heeft spr. zeer betreurd. Zooals in Gelderland is hel beter, daar deden Ged. Staten een uitgebreid onderzoek instel len. Het is spr. niet alleen om de cijfers te doen, maar er moet blijken, dat ook Ged. Staten het ziekte proces volgen. De Provincie is niet verplicht er zich mede te bemoeien, maar er is ook een zedelijke kwestie aan verbonden. Nu zullen Ged. Staten wel verklaren wij la ten de Provinciale werken steeds door werkloozen verrichten. Spr. erkent het goede werken der streek-commissie, op Zuid-Beveland, maar een Provinciale commissie heeft de sanctie der Staten en spreker zou er menschen uit de streekcommissies in willen opnemen. Ook hier doet samen werking veel. Spr. staat echter tegen over het tweede voorstel 50.000 crediet), De 15.000 van verleden jaar waren blijk baar een blok aan het been van Ged, Staten, De helft is uitgekeerd aan het rijk en spr. vraagt of de andere helft niet voor de commissie kan dienen. De heer ADRIAANSE staat zeer sym phatiek tegenover de voorstellen van de S. D, A. P. De werkloozenzorg is ze ker ook de taak der Provincie, nog we eerder dan op die van het Rijk. Practisch gesproken ligt het op den weg der Pro vincie. De Provincies doen het echter reeds en Zeeland deed het verleden jaar met 15,000. Men staat voor een zeer zwa re taak. Spr. zou willen lezen, dat Ged Staten gemachtigd worden tot 50.000 te gebruiken voor dit doel. Voor de commissie verlangt spr. vertegenwoor digd zijn van alle deelen der Provincie De heer KODDE zegt, dat hij reeds in de Zomerzitting aandrong op het verbe teren der afwatering van geheel O. Z, Vlaanderen. Spr. wil afwachten wat Ged, Staten van de beide voorstellen zeggen Wat betreft de commissie kan spr. zich grootendeels aansluiten' bij hetgeen de heer v. d. Wart heeft gezegd, Spr, be pleitte aandrang op de gemeentebestu .AMSTERDAM, 16 December. Het eerste getal is de vorige notee ring, daarop volgt de officieele notee ring van heden. Ned. 22 A-B 1000-6 99s/8-99i/8. Ned. 17 1000-41/2 93—92i/8. - Ned. 31 1000-4 90-881/*. Certificaten-3 65— 64V8. Cert. N.W.S. 2y* 553/4—55. O. Tndië 22 dolt. 1000-6 79i/4— 79i/8. O. ndië 23 pd. st. 100-6 55i/4 O. Indië 16 1000-5 871/2 O. Indië 26 1000-4i/2 72y4— 72y4. Duitschl. pd. st. 100-7 37^—3/6s/8. Duitschl 30 IOOO-51/2 28s/s26s/g. F.ngl. W.L. 50-200-5 661/2- Engl. F.L. 50-200-4 57i/2 Zeeuws Hyp. B-5 98 Zeeuws. Hyp. B-4% 91 A Amsterd. Bank 97 A Bank Assoc. 27 C Rott. Bankver. 62% A Twentsche Bank 102 A Pref. Jurgens A 65 J-é63. A De Schelde N.B. 39 A Ver. Papf. v. Gelder 611462. C Am. Car Foundry 88%. C Am. Smelt Ref. 202054. C Farbenind. I.G. 70 C U. States St. C. 43%—44%. C C. Publ. Serv. 2 C North Am. Cy. 3132%. A Born. Sum. H.M. 111%-113%. A Ned. Wol Mij. 23—20%. A Singkep Tin M. 53%53%. A J. C. Japan Ln. 30 A Rotterd.' Lloyd 5350% S. M. Nederland 6261. A Amst. Thee C.M. 28%-27%. h. Houth. Alberts 45 C Peruvian C. Pr. 8%—8%. A Southern Rlw. 9%—9%. C Union Pac. Rr. 76%77%. C Int. Nickel Cy 7%7%. ren inzake uitgifte van grond aan land arbeiders. Men maakt de menschen minder af- ïankelijk. De heer VAN DALSUM zegt, dat de iefdadigheid gaat ten laste van perso nen, die zelf onder de crisis gebukt gaan, ïr zijn veel beroepswerkloozen en ver- er ziet spr. de oorzaak der werkloos- ïeid o.a. in de loonpolitiek van arbeids- rienden, waardoor de bedrijfseigenaars in moeilijkheden kwamen. In onze samengestelde maatschappij is zoo iets mogelijk, het eenige tot be- terschaD is terug te keeren naar vroege re verhoudingen. Men wil dit niet. De tnapste menschen weten geen oorzaak voor de crisis aan te wijzen. Hij is dan ook niet te genezen door geld, maar door terugkeer in zich zelve. De Volkswil staat buiten de politieke partijen. De 50,000 zullen gegooid wor den in een bodemloozen put en dit is geen goed financieel beleid. De heer DE RIDDER ontkent, dat de oonen te hoog zijn opgevoerd, en dat de oorzaken de loonpobtiek zijn. De heer Van DaUum moet eens gaan kij- cen bij de valide arbeiders die werk- oos zijn en onder de eerste zijn, die de gevolgen der malaise gevoelen. De heer MOELKER meent, dat de werkloosheidsbestrijding een gemeente- taak is, als de gemeenten het maar doen en in die richting moeten Ged. Staten werkzaam zijn en de gemeentebesturen op die taak wijzen. Spr. vertrouwt, dat Ged. Staten alles zullen doen wat zij kunnen. De heer VAN DUSSELDORP zal niet spreken over de samenstelling van het college, alleen ontkent spr., dat men minder waardeering-heeft voor de per sonen der niet-gekende fracties. Men moet niet spreken over leden van Ged. Staten persoonlijk, en ook spr. geen mi nister van financiën noemen, want alles gaat van het geheele college uit. Het is in dezen tijd niet mogelijk optimisme in de stukken neer te leggen, maar het pessimisme moet ook gezond zijn. Er is wel degelijk een lijn in het werken van Ged. Staten in de laatste jaren, er is nooit ontkend, dat men uit gewone in komsten betaalde, zaken, waarvoor ook geleend had kunnen worden. Men gaat in dezelfde lijn als men te Amsterdam onder leiding van wethou der Wibaut deed. De regelmatige uitkeering voor het wegenfonds, waartoe besloten is, moet uit de gewone inkomsten betaald wor den, vroeger werd dit verkeerd gedaan. Er is ook globaal een begrooting ge maakt voor 1932, 1933 en 1934 en daar uit is deze voor 1932 gedistilleerd. Spr. vergelijkt Zeeland met verschillende an dere provincies inzake de belastingop brengst, er blijkt dat men bijv. in Bra bant met 2 opcenten reeds 50.000 heeft, maar in Zeeland is niets meer te hebben, men is aan de maximumopcen ten Spr. gelooft dat de heer Vogelaar wel wat te pessimistisch is geweest en hoopt men salarisverlaging zal kunnen voor komen. De heer Kodde heeft juist gezien, dat de overschotten steeds kleiner worden en dat het gevaar voor de volgende ja ren juist is. Inzake den Zondagsdienst is van het huidige college geen wijziging in zijn standpunt te verwachten; de moeite der afzonderlijke bootcommissie is een interne aangelegenheid der Ged. Staten. Men kan wel de kosten van elk schip opgeven, maar geen exploitatie rekening, omdat men niet kan nagaan wat iedere boot inbrengt. Spr. begrijpt bovendien 't nut n:'et van zulk 'n reke ning De kwestie van de tram Vlake Hansweert wordt geheel behandeld zoo- als de Staten besloten en dit is ook het geval inzake de extra-reizen op Zondag. Er wordt reclame gemaakt voor de booten. In het betoog van den heer Overhoff klonk pessimisme, nadat de heer On- derdijk gezegd had het zoo erg niet is. Ged. Staten bespreken iedere vergade ring de werkloosheid. Men heeft de ge gevens bij het bureau voor de statistiek en de vereeniging van arbeidsbeurzen. Maar Ged. Staten zijn diep doordrongen, evenals de voorzitter, alles te moeten doen om de gevolgen te bestrijden, o.a. door conferenties met de betrokken rijksambtenaren. Nu wil men nog eene commissie, maar vele honden zijn des hazens dood. Spr. ontraadt dan ook sterk de instelling van zulk een com missie, Men zal gaan verdrinken in de commissies. De aanzettende arbeid behoort tot de taak der provincie. Al is het een taak van de provincie, voor Zeeland kan het geen taak zijn gel delijk te steunen, omdat er geen geld voor is. Men heeft verleden jaar geld aan de gemeenten uitgekeerd, maar dit komt alleen het rijk of de gemeente ten goede. Het is gevaarlijk te zeggen, het geld moet er zijn en ook om het te nemen van de wegen of andere begroo- tingsposten en spr. adviseert dan ook met klem dat voorstel niet aan te ne men. Het is geen onwil om de werke- loozen te helpen, maar onmacht. Zeker bevorderen de (uitvoering 'der landar- beiderswet zooveel mogelijk. De heer DIELEMAN verdedigt de bil lijkheid van de herschatting der calami- teuze polders het gaat niet op er andere zaken mee te vergelijken. Er Destonden plannen voor een ont watering van 25000 ha grond in samen werking met België. In 1921 of 1922 wer den de uitgewerkte plannen door de commissie ingediende. In 1929 werd ge adresseerd aan de ministers van Water staat en van Landbouw. De zaak van de ontwatering moet volgens spreker ernstig worden aangepakt en van een enkele weken geleden gehouden verga dering met de ingenieurs van den Wa> terstaat, is besloten weer er over te adresseeren. Men hoopt in den volgenden winter plannen te kunnen uitvoeren, waaraan vele arbeiders werk zullen kunnen vin den. De heer ONDERDIJK zegt niet ge sproken te hebben over de crisis, maar alleen over de begrooting 1932. Met sa larisverlaging alhier heft men de crisis niet op. Spr. komt er tegen op, dat de heer Van Dalsum hoonend sprak over de werkloozen te Middelburg. Aan goo chelen met cijfers heeft spr. zich niet schuldig gemaakt. Spr. is voor gezond pessimisme als er niet enkele guldens voor nuttige zaken door worden tegen gehouden. Met Amsterdam vergelijken is moei lijk, daar heeft men juist reserve ge maakt voor sociale doeleinden. Daar wil spr. hier ook gaarne aan medehelpen. De heer OVERHOFF zegt, dat hij niet begrijpt, dat de heer Vogelaar zich te gen een permanente commissie verzet, daar hij het goede resultaat van de streekcommissie kent. Spr. ziet in de provinciale commissie de gelegenheic om arbeiders over geheel Zeeland te werk te stellen, wat beter is dan ze naar Drente of Gelderland te moeten zenden. Voor de wijze van samenstel ling der commissie heeft spr. de meeste ruimte gelaten, ook spr, meent er niet veel geld aan administratieve romslom pen mag weggaan, en heeft geen be zwaar om te lezen van een maximum van 50.000. De heer Van Dalsum wil de terug naar den tijd van Batavieren, Daartoe bezit spr. geen 'kracht, ook niet door een commissie. De heerMOEL KER spreekt nu Voor gejmeente'lijken steun en in den raad van Tholen was hij er tegen. Spr. is ter zake de provin ciale financiën even optimistsch. als de heer Onderdijk. Als het juist is, dat nie mand beter op de hoogte is dan Ged. Staten, dan begrijpt spr. de houding van het college tegenover de voorstel len dei- b.'D A R totaat niet meer. Men moet zelf de gemeente- eji polder besturen bijeen roepen, nu is er een nega'tief optreden van Ged. Staten en dit moet juist, positief zijn. Spr. ontkent, jdat hij een commissie bedoeld heeft, die alle verantwoordelijkheid van zich af schuift. Het moet' een kleine werkconn missie zijn. De commissie moet het werk opzoe ken en aan Ged. Staten kennis er van geven. Juist omdat men bang is, dat er van het geld van verleden jaar ten deele aan het rijk is ten goede gekomen, en daar om is deze f 50.000 bestemd voor werk verruiming en niet voor gewone werk verschaffing. In een noodtoestand moet er geld wezen. Spr. komt nog terug op de herschat ting van de calamateuze polders; het zo ugoed geweest zijn als er toen een S.D.A.P.'ers in het college had gezeten, dan had hij eens kunnen remmen. Men geeft alle beschikbare gelden nog aan één groep, en nu is er voor de werk loozen niets, volgens Ged. Staten. Op moreetp gronden eischt spa-, steun voor de werk'looze crisis-slachLof'fers. üij kan niet aaimemen, dat men den weg van eén jaar geleden, zal verlaten. Dej Ged. Staten 'blijken niets meer te willen doen dan thans,, en dat is zeer weinig, De heer v. d. WART is nog niet volk ledig tevreden gesteld. Als Ged. Staten zoo volledig op de hóóg te zijn, hadiden zij cijfers kunnen geven. Spr. blijft vooir een oommissie, die Ged. Staten van advies zal verstrekken. De commissie moet de plannen overzien voor enkele jaren en, ook financieele berekeningen maken en daarom raadt spr. de S.D.A.'lL aan nu haar tweede voorstel niet in stemming te brengen. De heer KODDE repliceert, en vraagt een overzicht van de leeningen, aflos singen en rente. Inzake de overschotten en het gebruik daarvan, zal spreker het met den heer Onderdijk niet eens wor den. Het pessimisme is tegenwoordig niet gemotivered. Met den heer Onder dijk verschilt spr. ook ten opzichte van buitengewone en gewone uitgaven, maar hij vraagt een juist overzicht van het wegenfonds. Spr. heeft ook nu den heer Van Dalsum niet volkomen begrepen. Spr. blijft met klem voor een absoluut Zondagsheiliging, men zal zich onder werpen aan God's gebod. Spr. herinnert aan het „Het volk is radeloos, het land reddeloos, de regeering redeloos". Toen kwam er redding, die zal ook nu komen, als men zich en zichzelve keert. Spr. vertrouwt, dat Ged. Staten alles doen wat zij kunnen inzake de werk loosheidsbestrijding. Moeilijk acht spr. het werkloozen uit verschillende deelen der provincie te verplaatsen. Men moet objecten dichterbij zoeken. De zaak der caiamiteuze polders geeft juist ook ge legenheid tot werkverruiming door in tensieve bebouwing. De heer MOELKER geeft toe tegen de directe werkverschaffing gestemd te hebben, maar niet tegen de werkver ruiming, o.a. voor het uitbaggeren der vesten. De heer VOGELAAR blijft er bij dat men geen provinciale commissie noodig heeft. De heer VAN 'T HOFF zegt dat de provincie de werkloozen moet helpen. Hij meent dat er voor de land- en tuin bouwers nog meer zal moeten worden gedaan. Tal van personen lijden door teruggaan in effecten en bezittingen. Waar gaan wij nu naar toe, als wij al de menschen moeten helpen, wat moet daar van komen als wij nu reeds 50.000 voor één categorie geven. Daarom is spr. be vreesd voor den eersten stap en zal te gen dit voorstel stemmen. De heer VAN DUSSELDORP ant woordt dat een overzicht van de verhou ding van de P.Z.E.M. en de provincie zal worden verstrekt. Het principe van Ged. Staten is niet gewijzigd. Ilierna wordt te half twee gepai** zeerd tot half drie. A Koloniale Brik. 553—52i/2. A N.I. Hbk. 100 0 563/4-56. C Ned. H. M. 1000 75y4—733/4. A Alg. Kunstz. U. 36— 36y8. A v. Berkels Pat. 25y8—25y4. C Calvé-Delft 49—48. A C. Suiker Mpij. 19—19. A Int. Viscose 10—. A Küchenm. I. Ace. 9i/8— 9y8. A Ned. Ford A.M. 180i/4—181. A Philips Gem. Bi. 831/3S311/2- 81 s/4' C Unielever 901/290y2i-92y4. C Anaconda Cop. 20'/8211/&-22. C Bethlehem St. 21s/4—22y8i-23s/g. A A.N.I E.M.-N.B. 154i/2 C A. Gas en El. C.y 55. C Cities Serv. Cy. 51/4— 5i/2-55/8. yC Midd West Ut. 73/8-7i/4. A Boeion Mjjnb. 30—30. A Kon. Pctr. Mpij 1113/s110y4-13y4. C Coulin Oil Cy 5s/8-53/4. C Shell Union O.C. 44., A Holl. Amer. Lijn 4i/2 A K.N. Stoomt), Mij. 15y8 A Ned. Scheepv. U. 5756% A H.A. Amsterdam 168%166%-70%, A Java Cult, Mij. 120113. A N.I. Suiker U. 8280. A Poerworedjo S.O. 7%8% A Deli Batavia 117115 C Deli Mij 1000 150%—150% A Senembah 172(171 C Chicago Milw. 1%2%-% A Amst. Rubb. C. 4141%-40% A Deli-Bat. Rubb. 16%17 A Hessa Rubber 25%25% A Serbadjadi S.R. 19—18% Prolongatie 11 WISSELKOERSEN. 15 Dec. 16 Dec Londen 8.51 8.60 Berlijn 58.72% 59.15 Parijs 9.72 9.78 Brussel 34.45 34.65 Zwitserland 48.25 48.55 Kopenhagen 47.25 47.25 New-York 2.47% 2.49% UIT DE STAATSCOURANT. Tot burgemeester der gemeente [J z e n d ij k e is herbenoemd de heer AuE. Hendrikse. HET KORTINGSWETSONTWERP. Naar gemeld wordt heeft het bestuur van de vereeniging van Nederlandsche gemeenten zich bezig gehouden met den stand van zaken welke is ingetreden van het voorloopig verslag en de mome- rie van antwoord betreffende het wets ontwerp tot korting op d,e uitkeering per inwoner uit het gemeentefonds. Daarbij is gebleken, dat het voorloopig verslag in ruime mate deelt, de bezwa ren die het adres van het bestuur d.d. 9 November jl. aan de Tweede Kamer met redenen omkleedt, heeft ontwikkeld, en dat door de regeering bij de memorie van antwoord in het wetsontwerp, geen enkele wijziging van beteekenis ter tegemoetkoming aan die bezwaren is aangebracht. Het bestuur is na nauwkeurige over weging van de memorie van antwoord niet aan het wankelen gebracht in zijn overtuiging van de juistheid der in het adres ontvouwde bedenkingen, zoodat het deze onverzwakt handhaaft. Amerika - MARKT - Suiker Philips - Konrnkl. Unilever ObLmarkt Aku Tabak Rubber Mijzien Ter morgen cureur W. K. De derschei je verlet commis! ten van Lovirib, officier; ;F. Ove: De per aut D gevber giewteige stempel de ove Varieert zes wal moerig.] geerd. eenige de poll Pruiserj zonder| zwaar richte De pr door het lai zaaid er is ster !m| Te schers schept drienul koppe schijn! het stf gedeel water I het be zaaid nm; jarige| bevoe Verlie eiscb 60 d twee gezor den. Aal Vendj bevoi 16 red, Vondl de li heefl de o| dwoif huiz rivit tredd ïnistl raog sne ïnidJ Liel tre{ Zeil ove ine het; scli Wettig gedeponeerd.

Middelburgsche Courant | 1931 | | pagina 2