TWEEDE BLAD VAN DE PROVINCIALE ZEEUWSCHE MIDDELBURGSCHE COURANT VAN MAANDAG 14 DECEMBER 1931. No. 294. BINNENLAND. ZEELAND. WALCHEREN. 0B/emoe:/j- EQ MEE HET SALARISCONGRES. De A'lgemeene Nederlandsche Bond van Handels- en Kantoorbedienden heeft Zaterdagmiddag in het Concertgebouw le Amsterdam een demonstratief congres gehouden, waarin twee moties zijn aan genomen. En wel: lo. De vergadering enz., van oordeel dat zoowel de lange duur van den werk tijd aljs het vele en ongebreidelde on- betaal|die overwerk het noodzakelijk ma ken, den arbeidstijd van de kantoorbe dienden te regelen, constateert, dat in de 'Arbeidswet 1919 in een dergelijke re geling in principe is voorzien, dat ein delijk door de voortdurende actie van den vakbond de minister een ontwerp Werktijdlenbesijuit voor de kantoren bij den Hooigen Raad van Arbeid heeft ingediend, werk college dit ontwerp van een gunstig ad\ies voorzag, dat, ondanks dit advies en ondanks zijn toezegging dö minister van arbeid heeft medege deeld, dat in verband met de ongunstig^ tijdsomstandigheden invoering van dit be sluit voorloopig niet is te verwachten, betreurt dit te meer, daar invoering van het besluit de belangrijke werkloosheid onder de kantoorbedienden zon doen ver hinderen protesteert tegen deze ver- waarloozing van de .belangen der kan toorbedienden, eischl onverwijlde invoe ring van het werktijdenbesluit voor de kantoren als overgang naai- de wettelijke 40-urige Werkweek; 2o. De vergadering enz., constateert dat de salarissen der kantoorbedienden over het algemeen reeds veel te laag zijn, niet het minst door het inhouden der gebrui kelijke periodieke verhoogingen, dat ver lagingen der salarissen, dus vermindering van koopkracht, geen middel kan zijn om de malaise te overwinnen, consta teert, dat desondanks in verschillende ondernemingen salarisverlaging is toe gepast, zonder dat de positie der on derneming daartoe aanleiding gaf en zon der dat aan den vakbond der bedienden de noodzakelijkheid daarvan werd aange toond, stelt vast, dat deze en nog drei gende verlaging volkomen ongemotiveerd zijn en voor de bedienden niet te dragen, acht verzet daartegen niet alleen geoor loofd, maar ook plicht, in "t belang der geheele bediendenklasse, roept de kantoor bedienden op, zich met alle kracht en met alle beschikbare middelen tegen de verlaging van hun levjenspeil te ver zetten. Gemeenteraad van Vrouwenpolder. VROUWENPOLDER. Vrijdagmiddag hield de raad, onder voorzitterschap van den burgemeester, een voltallige verjgade-1 ring. De Voorzitter deelde het resul taat mede van het door het be stuur der vereeniging van Burgemeesters en secretarissen der 'voormalige plat telandsgemeenten op Walchéren ingesteld onderzoek naar de mogelijkheid om goed- kooper deelname te verkrijgen voor de gemeenten inzake de stichting van een barak voor verpleging van lijders aan i besmettelijke ziekten uit welk onderzoek blijkt dat die kosten in verschillende kringgeroeenten nogal uiteen loopen. Na bespreking werd m. a. st. besloten te dezer zake voorloopig alsnog een af wachtende houding aan te nemen. De Voorzitter deelde mede, dat de di rectie der N.V. Pi.Z.E.M. het tarief voor het electrisch licht in de afd. Vrouwen polder heeit vastgesteld op f 0,45 per K.W.U, over 1929. Het verzoek van D. Koets e.a. om van Igemeentewege het voetpad in den z.g.n. Korte weg door te leggen, werd na be- 59. 1 t t Hoeveel kost dat? Een dubbeltje, dacht Elbert. Helaas! Julie bezat maar één stuiver Zij was vreesel'ijk verlegen om dit be zwaar te bekennen, maar er was niets aan te doen. Trek je dat niet aan, juffrouw. El bert zal wel met je mee gaan. En Maw keek haar zoon woedend aan. Ofschoon Julie veel liever van de dien sten van dezen paladijn geen gebruik gemaakt had, maakte de strenge blik van moeder Maw1 een einde aan den tweestrijd. En jij zult het pakje voor de juf frouw dragen, zei Maw, terwijl Elbert nog boozer keek dan ooit en de kraag van zijn overjas opzette. HOOFDSTUK XLVIII. De Van Roon bevond zich op dat oogenblik in Maw's handen. En ofschoon Julie brandde van verlangen het zelf te kunnen dragen, begreep zij, dat het ver standig was toe te geven en haai* be- 'geerte niet te toonen. Zij mjoest haar spreking' ter onderzoek in handen ge steld van B. en W. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. besloot de raad m. a. st. aan de Burgerwacht in de afdeeiing Vrouwen polder vergunning te verleenen tot het gebruiken van het leegstaande lokaal der O. L. school te Vrouwenpolder tot op berging van geweren en munitie. Na breedvoerige bespreking van het adres van P. de Visser houdende ver zoek om het voeitpad langs den z.gn. Schellachschie dreel' van gemeentewege in profiel te doen brengen en af te palen besloot de raad m. a. st. afwijzend op dat verzoek te beschikken en op. voor stel van Bi. en W. met 4 tegen 3 st. de Visser te berichten, dat hij als onder houdsplichtige van bedoeld voetpad heeft te zorgen dat 't in orde is, en dat» als hij het voetpad in orde brengt op de wijze als door hem van gemeente wege is gevraagd ,hem van gemeente wege 'n bijdrage zal worden verleend, welke bijdrage naar de wijze waarop het voetpad in orde is gebracht en in verband met de aan het werk verbonden kosten door den raad nader zal worden vastgesteld. Na bespreking werd over eenkomstig het voorstel van B. en W. m. a. st. besloten dei beslissing op het verzoek van W Huijbreigtse e. a. om over te gaan tot afvoering van den ligger der weigen en voetpaden loopen- de van den Platte- naar den Molenweg, voorloopig alsnog aan te houden. Daarna werd nogmaals do uitvoering van het verhardingswerk van den Schei- la chschen weg besproken. De heer A rend se zeide van oordeel te zijn, dat het van veel belang zou zijn als reeds thans met de voorbereidende 'werkzaamheden b.v. de ontwatering van den weg en het schieten van net voor het werk benoodigde zand werd begon nen. De heer Dingemanse stelde de- vraag of het aanbeveling verdient Voor 't werk enkel zand uit den zandput te gebruiken daar hij van oordeel is, dal gebruik van ander zand met het zand uit den zandput aanbeveling verdient. De V -oorzitter diende de heeren Aren- se en Dingemanse van antwoord op hel door hen naar voren gebrachte en zeide dat het de bedoeling van Bi. en W. is, het zandschielen door w'erkloozen 'te doen uitvoeren, doch dat er gelukkig nog geen werkloozen zijn. De heer K e s- teloo zeide dat er Wel werkloozen zijn, doch dat zich hjjcr z.i. 't feit voordoet dat de menschen op een leeken van den burgemeester wachten en andersom, waarop de voorzitter den heer Kesteloo mededeelde, dat ieder die werkloos is. hetzij georganiseerd of ongeorganiseerd, zich ter secretarie moet aanmelden. De heer Kesteloo drong er sterk op aan voor het wterk aan den Schellachjschen weg alleen ingezetenen te gebruiken. De heer A r e n d s e zeide van oordeel le zijn, dat als het niet beslist noodig is dit werk aan werkloozen opi te dragen, het z. i. alleszins aanbeveling verdient het werk vakkundig te laten uitvoeren. De heer Dingemanse gaf in over weging te handelen op. de wijze zooals te dezer zake ook door andere gemeentebe sturen wordt gehandeld, n.l. het werk opdragen aan een vakkundige doch als eisch te stellen dat door hem voor de uitvoering zooveel mogelijk gebruik gemaakt wordt van werkkrachten uit de gemeente. De heer Kesteloo verklaar de dat er naar zijn imeening 'wiel ingezete nen zij* die het werk onder goed toe zicht naar behooren zullen kunnen uit voeren en drong er met klem opi aan dat B, en W. op den door hen te dezer zake ingeslagen weg voortgaan. Nadat de Voorzitter het standpunt van Bi. en W. te dezer zake nader in den breede had uiteen gezet werd m. ast. besloten B .en W. te machtigen de uitvoering van het werk van den Schellaehjschen weg aan een deskundige op. te dragen, onder beding dat zooveel mogelijk ingezetenen te werk zullen worden gesteld. Daerna deelde de voorzitter mede dat B. en Wi. ter bestrijding van eventueele kans rustig afwachten; toch was het onmogelijk te voorspellen wanneer die kans komen zou, want Maw was zoo voorzichtig het pakje zelf aan Elbert te overhandigen. Voordat Julie er op uitging, drong een van de meisjes er op aan dat zij een kopje thee zou drinken (van dat brouwsel van de familip). Het was lauw en driemaal opglewarjmd, maar Julie kon het er door krijgen en het deed haar goed. Zij Verkeerde in een hoogst ge spannen toestand toen Elbert de straat deur open deed, met haar schat onder den arm en zij vlak ach Her hem' volgde in de duisternis. Keiler stond daar zeker in den mist om haar op te wachten. Haar hart bons de toen ze naast Elbert voortliep op weg naar het station van den onder- grondschen spoorweg. Zij wantrouwde haar geleider. Zou hij eenig besef heb ben van dte waarde van het voorwerp, dat hij droeg? Zoo ja, dan was het best mogelijk dat hij haar een poets zou bak ken. Maar op liet oogenblik tenminste maakte hij! zich meer beangst voor hei geen verborgen kon wezen achter de fantastische schaduwbeelden in de don kere steeg. Het station was echter niet een honderd meter daar vandaan. En tot Julie's onuitsprekelijke vreugde kwa men zij' daar zonder wederwaardigheden aan. En daar was het 'licht en geen ge- werkloosheid in den a.s. winter den Baad voorstellen de volgende werkzaamheden in werkverschaffing te doen uitvoeren, te weten: gedeeltelijke verbetering van het nog onverharde gedeelte van den Mef- se's weg en den weg vain de hofstede .„'het Hof Gapinge" tot aan de hofstede be woond door den heer Gideonse, het af steken en bijwerken der zijkanten vain den weg achter de Oranjezon naar Zee duin, het afsteken en bijwerken der zij;- kanten vpw den West- en den Binnendijk, en het verharden van de biimenbochfen in genoemde dijken, en het afsteken en bijwerken van de zijkanten van den Ga/i pingsehen weg, alsmede het zamdscbiq- ten voor de werkzaamheden aan de twee eerstgenoemde wegen en gaf een nader overzicht van de wijze waarop B. en Wi. denken die werkzaamheden te doen uit voeren, terwijl tevens getracht zal worden voor de uitvoering dier werkzaamheden steun van Rijkswege te krijgen, terwijl hij nog mededeelde dat B. en W. voorstel len het loon voor het zandschieten vast» te stellen op' f 1.75 per dag en bet werld- loon voor de werkzaamheden aan de wer gen opj f 1.50 en dit loon gelijk' te stefjen voor georganiseerden en ongeorganiseer den een en ander in verb'and met het feit dat de aangelegenheid van werkver schaffing en liet daarmede "in verhand sta'ande voor deze gemeente voor de eer ste maal wordt toegepast, waarop B. en Wi. dan ook hebben gemeend voor dezen winter nog geen onderscheid te moeten maken in het loon voor georglaniisteeii^ den en ongeorganiseerden. De heer Arendse juicht het toe dat Burg. en Weth. voornemens rijn den Melse's weig en den weg achter het hof Gapinge eenigszins te doen verbeteren, doch zou zeer gaarne zien dat de weg achter het hof Gapinge zeer goed in orde 'werd ge bracht en zette zij'ns zienswijze daarom trent nader in de breede uiteen. Kpre#- ker zeide het echter niet eens tie zij'n jmeltj voorstel van B. en W. inzake de loionst bepaling, hij' zou wel onderscheid ge maakt willen zien in het loon van eep georganiseerde en in dat voor een onge organiseerde, en zulks als prikkel lot bevordering van -organisatie, terwijl hij ook het voorgestelde loon vóór het zandj. schieten beneden den thans heerschenf- den norm vindt, terwijl door hem nolg nadere inlichtingen werden gevraagd om trent de bijdrage der gemeente in ver band met de toetreding tot het werklopsk heidsbesluit 1917. Nadat de voorzitter de heer Arendse nogmaals in den breede het te dezer za'ke door B. en W. gevolgde standpunt nader had uiteengezet, verklaarde deze dat hij' voor dezen winter op de dojor flen voorzitter aangegeven uiteenzetting met het voorstel van B. en Wi. wel accoorti meende te kunnen gaan- Daarna werd m.a.st. besloten de door B. en Wi. voor gestelde werkzaamheden te doen uitvoe ren, terwijl tevens werd besloten voor den Melse's weg en den weg achter het hof Gapinge nit den gemeentelijken zand put 140 voer zand te doen schieten en beschikbaar te stellen en werden B. en iW. gemachLigd omtrent het vervoer van het 'beschikbaar gestelde zand nader over leg te plegen met de bij bedoelde wegen betrokken aangelanden. Bij de rondvraag stelde de heer L a n- gebeeke de vraag of de bokpaal van 't electrisch licht in den z.g.n. Sebotschen boei" in de afd. Gapinge nog zou kunnen worden verplaatst daar gebleken is dat die pa:al voor het verkeer erg in den weg staat, waiarop de voorzitter den heer Langebeeke .antwoordde, dat dit niet meer mogelijk zal zijn en zoo dit wel mogelijk zou zijn aan 'die verplaatsing voor de ge meente z.i. nog al groote kosten zouden rijn verbonden. Op de vraag van den heer Kesteloo om in den z.g.n. Schob schen hoek in de afd. Gapinge een elec trisch str,aatverlichlingspunt te doen aan- brengen deelde de voorzitter de heer Kesteloo mede, dat dan voor dat cene lichtpunt f 120 zal moeten worden be taald voor de inschakeling der straalverj lichting, hetgeen gezien de uitgaven die heimzinnigheid mieer. En nog een voor recht! Terwijl Elbert in zijn zakken zocht naar vier stuivers om twee kaartjes te nemen naar Mablie Arch, drong zij er op aan het pakje van heim over te ne men. Toen zij het eenmaal terug had, klemde zij het zoo stevig tegen zich aan, dat Elbert tot zijn spijt de hoop moest opgeven liet terug te krijgen. Toen ze afdaalden in de lift naar de treinen met den stoet medereizigers, 'die haar een zeker gevoel van veiligheid gaven, kwam Julie tot de conclusie, dat Elbert toch niet zulk een vlegel was als ze eerst gedacht had. Al1 had hij nu geen goede manieren, toch had hij een zekere zorg voor haar. Ofschoon hij niet gewenscht had een ongelukkig jong meisje naar huis! te brengén en het hem vrijwel was opgedrongen, toch scheen er wel eenig ridderlijk gevoel bij hem aanwezig te zijn. In ieder geval, hij trok een boos gezicht tegen ieder, die te dicht bij haar kwam'. Bij Mab-le Arch aangekomen bracht de heldhaftige Elbert haar het station uit en d'e Parklaan in. Daar bleven zij een oogenblik onder een lantaarn staan om het nummer van het huis op tiet adreskaartje van het pakje op le zoe ken. Num'mer 33. Het was lang' niet het minst deftige huis in deze rijke straat. Elbert ging mee tot aan dó stoep. iVoordat zij aanschelde, bedankte Julie de gemeente dit jaar reeds in verbaind met de eleclrificatie der gemeente heelt gebald z.i. thans niet toelaatbaar is en geeft spr. den heer Kesteloo in overwe ging deze aangelegenheid alsnog voor loopig ia an te houden, waarmede de heer Kesteloo. a.ccoord ging. De heer Dingemanse wees o.p den slechten toestand van het voetpad in den Siikwag l(), op de perceelen van Dieie- mun en Adr. Dingemanse en vroeg ver betering van dat voelpiad. De heer Arendse vroeg inlichtingen omtrent de wijze waarop de gemeentel werkman le Gapinge te werk; wordt ge steld, terwijl de heer W. M a a s de 'a,arf dacht vestigde op den bemodderden loet stand van den weg vanaf het dorp Vrou{ wenpiolder lot aan de. woning van P. Melse. De V o o r z i t t e r -diende dei hee- ren Dingemanse, Arendse en Wl. Maast van antwoord op het door hen gevraagde en zegde waar mogelijk, verbetering toe Na nog nadere toelichting van den voort- zitter werd nog m.a.st. besloten de draad voor de straatverlichting in de afd. Gar pinge in het alsnog aan te brengen ge deelte garanlielijn aldaar levens le doen aanDrengen en wel van af de B'ijz. School tol de laardappelbewaarplaals. Vervolgens gaf de voorzitter de heeren Maas en van Dis in overweging eens te trachten het daarheen le leiden dat met bijdragen van belengnebbenden en aangelanden zou 'kunnen worden overgegaan tot ver har ding van het z.g.n. Korte wegje in de af deeiing Vrouwenpolder. Nadat de heer Maas nog had doen uitkomen dat het z.i. hier een uitmonding van de dorpsbestrating geldt en er oip. hbjcl gewezen, dat men z.i. de|a fel. Gapinge, die veel meer wegen heeft dan Vrouwen poli. der, steeds ter wille is te dezer zalk'e, nu toch ook wel dit gedeelte eens van get- meeiilewege kon doen doortrekken, waar op. de voorzitter en wethouder Maas vian an two ord dienden en hem aan loonden dal hij' het verkeerd inziet daar te Gapiinigie niets tot sfand kiom't dan nadait belangde 1+ ben-den een bijdrage in de te maken kosi te n hebben toegezegd, verklaarden de heeren van Dis en W. Maas zich bereid zich te dezer zake met belanghebbenden in verbinding te stellen, waarna de ver gadering, nadat de voorzitter gewezen had op het feit dat dit, onvoorziene om standigheden voorbehouden, de laatste vergadering in 1931 is en de hoop had uitgesproken dat het allen gegeven moge worden de eerste vergadering in 1932 wederom bij' te wonen, met dankzegging -door hem werd gesloten. STUKKEN VOOR DEN GEMEENTE RAAD VAN MIDDELBURG. Belooning leden scheidsgerecht. Ingevolge het nieuwe ambtenarenre glement moet de raad het presentiegeld vaststellen voor de leden van 't scheids gerecht voor gemeente-ambtenaren en de belooning voor den secretaris. Burg. en weth. stellen voor om het presentie geld van den voorzitter te bepalen op 5, dat voor de overige leden op 2,50 en de belooning van den secretaris op 5, alles per vergadering. De commissie van financiën kan zich met het voorstel als zoodanig ook wat de voorgestelde bedragen betreft, wel vereenigen. Zij heeft echter tegen het geven van presentiegeld bezwaren, In andere commissies en besturen, zooals het Burgerlijk Armbestuur en de Gods huizen, die niet onwaarschijnlijk voor de leden meer werk meebrengen dan van het scheidsgerecht mag worden ver wacht, wordt aan de leden, naar het de commissie voorkomt, terecht geen presentiegeld gegeven. De commissie zou het nu betreuren, indien voor 't scheids gerecht presentiegeld werd gegeven. Dat bezwaar klemt des te meer nu de gewijzigde Gemeentewet het toestaat volgens art. 64 om ook aan de leden der gemeentelijke commissies vergoedingen te geven. De commissie vreest daarom, haar geleider zoo vriendelijk mogelijk en verzocht liem1 haar zijn adres op te geven zoodat zij hem tenminste de onkosten van de reis kon teruggeven. Maar het galante jonge mensch' zag daal de noodzakelijkheid niet Van in. Er kwam bij haar dankbetuigingen een min der booze trek op zijn gezicht, maar zijn eenige antwoord' was een duwtje ,op de eleclrischc scliel, .en zonder een woord te zeggen liep hij ijlings weg en verdween in den mjist. HOOFDSTUK XLIV. Julie was vreeselijk opgewonden Lei- wijl zij stond te wachten op iemand, die de deur open zou doen. Alles wat zij dien dag ondervond, had haar opge houden, (maar nu Elbert niet langer naast haar liep en zij voor dte deur van een vreemd huis stond, kwSmlen de kwel geesten weer op haar hersens af. Het was of een nieuwe aanvial van angst haar deed sidderen en weer was zij bang haar bewustzijn te verliezen. De deur werd spoedig open gedaan door een deftigen mannelijk'en bediende en dit werkte als een versterkend middel. Julie vroeg of zij juffrouw Biabraham, even zou kunnen spreken. Zulk een ver zoek op een zenuwachtige, opgewonden manier uitgesproken, deed den knecht even aarzelen, zoodat hij zelfs niet scheen te kunnen besluiten haar bin- dat het geven van vergoedingen aan het scheidsgerecht een precedent zou kun nen zijn om ook bij de vergaderingen der raadscommissies vergoedingen te gaan uitkeeren. Nu ziet de commissie wel in, dat burg. en weth, verplicht zijn het be trokken voorstel in te dienen ter uit voering van het Ambtenarenreglement, doch waar de commissie deze uitkeering van vergoedingen een verkeerden stap zou vinden, zou zij in overweging willen geven aan burg. en weth. om dit voor stel terug te nemen en bij den Raad een voorstel in te dienen tot wijziging van art. 52 sub. 6 van het Ambtenaren reglement. Een lid acht het onjuist een pas genomen besluit terstond te wijzi gen en ziet het bezwaar niet, dat het toekennen van presentiegeld aan de le den van dit scheidsgerecht een prece dent zou zijn voor andere colleges, Burg. en weth. kunnen zich in hun antwoord niet vereenigen met de gemaakte verge lijking tusschen Burgerl, Armbestuur en Bestuur der Godshuizen eenerzijds en het scheidsgerecht anderzijds. Het lid maatschap dier beide besturen zien zij als een sociaal werk, waarvoor een. be looning niet op haar plaats is. Evenmin zien zij in het onderhavige voorstel een precedent voor uitkeering van presentie geld aan leden van Raadscommissies. De Raad heeft het trouwens zelf in de hand om al dan niet een daartoe strekkend besluit te nemen. Burg. en weth. meenen verder te weten, dat aan de leden van scheidsgerechten en van analoge colleges steeds in een of anderen vorm eene ver goeding wordt gegeven. Om al deze re denen zijn burg. en weth. niet bereid hun voorstel terug te nemen en nader een voorstel in te dienen tot wijziging van art. 52 sub 6 van het Ambtenarenregle ment in den door de commissie bedoel den zin. Rooiing van boomen. Burg. en weth. leggen een staat over van te rooien boomen en stellen voor om, evenals vorige jaren, zulks op ad vies van het Staatsboschbeheer, in ver band met de nog heerschende ziekte in iepenboomen, andere soorten boomen in- plaats van de gerooide te planten en wel platanen, acacia's, ptrocarya's (vleu- gelnoot), linden, populieren, of niet vruchtdragende kastanjeboomen, met dien verstande, dat ter plaatse die boo men zullen worden aangeplant, welke het best bij de omgeving zullen passen. De staat omvat 48 iepen en 16 tronk iepen. De commissies van financiën en fabri cage vereenigen zich met het voorstel. Overneming grond. Burg. en weth., gesteund door de bei de raadscommissies, stellen voor van den heer C. Joziasse 60 m2 grond aan de Leliestraat over te nemen om niet en den grond te bestemmen voor openbaren v/eg. Ingekomen zijn de volgende stukken: Een proces-verbaal van kasopneming ten kantore van den gemeente-ontvan ger. Het jaarverslag en de rekening van de Middelburgsche Vereeniging tot be scherming van zuigelingen. De mededeeling van burg, en weth., dat zij ingevolge de bepalingen van het ambtenarenreglement, het aantaal verlof dagen voor gemeenteambtenaren, in gaande 1932, hebben bepaald als volgt: voor hen met een salaris van minder dan ƒ2300 12 werkdagen; ƒ2300 tot ƒ3000 15 werkdagen; 3000 tot 4800 18 werk dagen en daarboven 24 werkdagen, met dien verstande, dat zij, die thans meer hebben, dit behouden. In dien een ambtenaar in salaris verhoogd wordt, en hij daardoor recht zou krijgen op meer verlofdagen, gaat dit in op den eersten Januari of eersten Juli, volgende op den datum, waarop de verhooging is ingegaan. Nog ligt ter lezing het in de vorige ver gadering ingekomen adres van H, Hen- derikse inzake vergoeding voor de door hem als onrecht beschouwde uitzetting uit zijn woning. nen te laten in de ruime, flauw verlichte hall. Toch deed hij het .eindelijk, deed de deur dicht en vroeg haar naam op zeer weinig vriendelij'ken toon, een toon, die haar op ieder ander oogenblik' zeer zou hebben afgeschrikt. Ik hen juffrouw Ged'ge, zei Julie. Uit den antiquiteitenwinke In de Neuwe Crosstraat. Juffrouw B abraham zal zich mij wei herinneren. De knecht herhaalde langzaam deze woorden, die zachtjes, maar met aan drang werden uitgesproken. En terwijl! hij naar Julie's schoenen 'keek!, zeidie hij: Ik ben bang dat juffrouw Biabraham u vanavond niet ontvangen kan. Maar ik zal het vragen. Eenigszins verwaand liep de man de hall door om de zaak te hespreken met iemand, die ze niet zien kon. De on derhandeling duurde kort en was wei nig bevredigend, want een oogenblik la ter verscheen de tot nu toe onzichtbare tusschenpersoon in de gedaante van den butler, die den bediende van zooeven nog in deftigheid overtrof. Misschien kunt u (mij zeggen, wat de reden is van uw 'komst, zei de butler, die duidelijk bewees, dat hij twijfelde of zij wel een goede reden had, in ieder geval niet om misS Babraham op zulk een uur te spreken te vragen. (Wordt vervolgd).

Middelburgsche Courant | 1931 | | pagina 5